SOEST» Meningen van onze lezers. dagmeis; SPORT. Burgerlijke stand. Wilhelmus v. Breukelen Gerharda v. Breukeleo- Pas, Dankbetuiging. gemeubil. hui Huis te koop D.E.V.—S.E.C. 1—1. S.E.C. kreeg het tegen D.E.V. niet ge makkelijk in de uitwedstrijd te Doorn. De Soestenaren misten Maassen, voor wie v. Veen was opgesteld. Pureveen speelde rechtsbinnen, terwijl Loman ditmaal als spil fungeerde. S.E.C. ging snel van start, doch de Soes- ter aanval liep dood op de buitenspelvaf van de D.E.V.-verdediging. De D.E.V.- aanvalen werden door Pothoven en Belt uitstekend opgevangen, terwijl ook doel man Van Breukelen in uitstekende vorm was. De S.E.C.-aanvallen, meest over rechts geleid, waren niet van gevaar ontbloot. Eenmaal werd een hard schot van Pure veen door de staander gekeerd. Midvoor Jansen kreeg voor de rust een goede sco- ringkans, toen hij een voorzet van rechts buiten Valk langs de verkeerde kant van de paal schoot. De rust ging in met blanke stand, doch na de rust ontplooide zich een levendige strijd. De thuisclub ontwikkelde grote ac tiviteit, waaraan de S.E.C.-achterhoede echter het hoofd wist te bieden. S.E.C. bleef niet achter en na een kwar tier spelen was een zeker doelpunt reeds genoteerd, doordat een der achterspelers van D.E.V. de bal met de hand keerde. Van Veen nam de penalty slecht en schoot de bal recht op de doelman aan. Enige minuten later speelde linksbuiten Admiraal zich vrij en deze wist zijn club met een fraai schot de leiding te geven. 01. Even later werd de D.E.V.-doel-man weer gepasseerd, doch dit doelpunt werd we gens buitenspel afgekeurd. Tien minuten voor het einde maakte een der S.E.C.- spelers hands nabij de doellijn en de D.E.V.-midvoor zette de toegekende pe nalty in een doepunt om. 11. De laatste aanvallen waren voor S.E.C., doch in de stand kwam geen verandering meer. De overige uitslagen zijn'. S.E.C. 2 was vrij. 5.E.C. 3—Holland 2 5—2. F.A.K.—B.D.C. 0—1. Zoals wij verwacht hadden, heeft de B.D.C.-ploeg zich tegen het sterkere F.A.K. te Bilthoven kranig geweerd en hebben de B.D.C.-ers hun plaats op de ranglijst volkomen veilig gesteld door een kleine maar verdiende overwinning. B.D.C. was gehandicapt door het ziek zijn van Beemer, voor wie Beyer inviel, een speler, die verdienstelijk werk heeft ver richt als rechtshalf, terwijl de achterhoe de werd gevormd door v. d. Lugt en Brouwer. De overwinning werd na 15 minuten spelen gegrondvest, toen midvoor Segers een voorzet van rechtsbuiten Van Megen GEBOREN Catharina, d. v. B. J. ten Haaf, fabrieksarbeider en W. A. van 't Klooster, Kerkpad Z.Z. 2. Willemina Fre- ■derika, d. v. N. Uijland, metselaar en B. G. Severin, Schoutenkampweg 41. Nijnke Jacoba, d. v. G. Veldhuizen, han delaar in mos en T. J. Vlaming, Veenpad 6. Alfred Edward, z. v. H. C. de Leest, stucadoor en A. E. van de Hee, Braam- weg 32. Adriana Christina, d. v. H. A. Fugers, radiohandelaar en Chr. Mineur, Stationsweg 8B. Geertrudis Maria, d. v. J. A. Schalkwijk, metselaar en G. C. Geebel, Koekoekweg 17. Rudolf Everar- dus, z. v. R. Righolt, militair en E. M. C. Verbraak, Postweg 33. Wilhelmina, d. v. P. Donk, tuinman en J. A. v. Zijtveld, Biltseweg 19. Catharina Willempje, d. v. M. Andeweg, metaalslijper en A. Izelaar, Rembrandtlaan 7A. Adriana Gerarda, d. v. H. Kamps, ijzergieter en A. Kerkhof, Koninginneaan 47. Ottoliene Hendrika Augusta, d. v. L. J. de Graaf, kantoor bediende en W. M. Zimmermann, Hart manlaan 86. Willem Ludovicus Marinus, z. v. M. W. Spies, ambtenaar N.S. en I. H. M. Tilleman, Kerkpad Z.Z. 20F. ONDERTROUWD Wilhelmus Wolfsen, 23. jaar, koopman, Molenstraat 75 en Hen drika Reijerse, 21 jaar, zonder beroep, Molenstraat 122. Fredericus Antonius van Beckum, 35 jaar, physicus, Da Costalaan 2 en Hermine Theresia Maria ten Doe- schate, 27 jaar, verpleegster, Goor. An tonius Josephus van Rossenberg, 24 jr., landbouwer, Amersfoort en Gerarda Hen drika Roest, 22 jaar, zonder beroep, Oude Grachtje 12. GEHUWD Sije Pieter Tulp, 32 jaar, be tonwerker, Baarn en Hendrika Maatje van Zalk, 22 jaar, zonder beroep, Klaar- waterweg 94. Adres na huwelijk Klaar- waterweg 94. Theodorus Petrus Vergeer, 26 jaar, kok, Postweg 79 en Evalina Ma ria Tammer, 24 jaar, zonder beroep, Veldm. Montgomeryweg 102. Adres na huwelijk Veld. Montgomeryweg 100B. Hendrik van Harten 28 jaar, leraar, Gro ningen en Clara Akkina Oosterom, 28 jaar, advocate en procureur, dr. 's Jacob- straat 4. Adres na huwelijk Groningen, Parklaan 30. OVERLEDENAdrianus Melle Damstra, 80 jaar, zonder beroep, echtgenoot van G. C. M. Verheul, Bartolottilaan 44. Hen drik Stroomberg, 89 jaar, zonder beroep, echtgenoot van A. Koopmans, Kerkstraat 48. Cornelis Hak, 76 jaar, zonder beroep, weduwnaar van IJ. Rienks, Van Strae- lenlaan 7. ineens inknalde en de F.A.K.-doelman geen schijn van kans gaf. 01. Een levendige strijd volgde hierna. Aan weerskanten werden snelle aanvallen op gebouwd, doch de beide verdedigingen bleken niet te passeren. Bij F.A.K. waren het de linksback en de doelman, die in uitstekende vorm wa ren, terwijl de Soester achterhoede, be staande uit doelman v. d, Lugt, de backs v. d. Lugt en Brouwer, alsmede spil P. Brouwer de wedstrijd van hun leven speelden. Doelman v. d. Lugt wist niet alleen! verschillende harde schoten buiten zijn heiligdom te houden, maar presteerde het eveneens een strafschop onschadelijk te maken. De arbiter nam ongeveer 10 minuten voor de rust een verkeerde beslissing en ken de F.A.K: een penalty toe, wegens een overtreding, welke Brouwer zou hebben begaan. Van de Lugt redde echter de voorsprong van zijn ploeg, door, met een fantastische sprong, de bal uit de linker hoek van zijn doel te vissen. Na de rust kwamen de F.A.K.-spelers met de vaste wil om te winnen het veld op. Immers, zij hadden de laatste 4 wed strijden gewonnen en ook deze strijd moest gewonnen worden. Het doel moest schijnbaar de middelen heiligen en men zag verschillende Bilthovenaren zich schuldig maken aan ruw spel. De Soes tenaren kregen het hard te verduren. P. Brouwer ging enkele malen down, terwijl Van Megen zo geblesseerd ge raakte, dat hij het veld moest verlaten en vervangen moest worden door Huurde- man. Midvoor Segers werd eveneens ge blesseerd en speelde het laatste half uur hinkend mee. De scheidsrechter wist tegen dit soort voetbal niet op te treden, zodat de kwade elementen van de thuisclub hun bedrijf ongestoord konden doorzetten. Met dit al gelukte het hun niet een tegendoelpunt te scoren, terwijl B.D.C. even voor het einde haar overwinning bijna veilig stel de, toen Huurdeman de gehele F.A.K.- verdediging passeerde. Helaas ging zijn schot naast het doel. Het eindsignaal van de scheidsrechter bracht de B.D.C.-over winning in veilige haven. De overige uitslagen zijn B.D.C. 3Soesterberg 2 21. B.D.C. 4—Victoria 4 3—2. B.D.C. AStormvogels A 14. B.D.C. BA.P.W.C. B 2—4. BDC. aHoogland a 16. RIETMAT GING IN BRAND. Terwijl de heer B. aan de Ossendamweg Vrijdagmiddag een hoeveelheid tuinafval in brand stak, vatte ook een rietmat vlam. De brandsirene weerklonk en hoewel de mannen spoedig met de nevelspuit aan wezig waren, hehoefden zij geen werk te doen. BEVRIJDINGSMARS. Dinsdag 5 Mei zal, in de avonduren, in onze gemeente de traditionele Bevrij- dingsmars worden gehouden. Dit jaar is de organisatie van deze mars in handen van de Soester Sport Federatie. Deze heeft de deelnemers aan de mars in twee gToepen verdeeld, n.1. groep 1 jeugd van 10 tot en met 16 jaar en groep 2 personen van 17 jaar en ouder. Men zal trachten behalve de sportvere nigingen ook andere verenigingen te la ten deelnemen, zoals E.H.B.O., Rode Kruis, Verkennerij enz. Men kan zich voor deze mars opgeven bij de secretaris van de Soester Sport- Federatie, de heer J. ten Broek, Stadhou derslaan 76 alhier. DIEF GEARRESTEERD. Driemaal was zijn opsporing in het po litieblad verzocht, wegens diefstal, op lichting en dergelijke feiten, doch gister morgen was de jonge Utrechtenaar de sigaar. De Soester politie pikte hem van straat op en bracht hem naar Utrecht, waar de deur van het Huis van Bewaring gastvrij openstond. FEESTAVOND „KINDERVREUGD". De buurt- en speeltuinvereniging „Kin dervreugd" besloot Zaterdagavond het winterseizoen met een feestavond voor haar leden en belangstellenden, in res taurant „Eemland". De volle zaal werd door de heer E:. v. Dijk, voorzitter van „Kindervreugd", welkom geheten en richtte zijn welkom in het bijzonder tot de afgevaardigden van de Federatie van Buurtverenigingen. De heer J. Wieber uit Amsterdam open de het programma met enige zangnum mers, zichzelf begeleidend op de accor deon, waarmede hij een groot succes oogstte. Daarna kwam de eigen toneelclub naar voren, die een klucht in 3 bedrijven voor het voetlicht bracht onder de titel ,,'n Huis vol herrie". Met mevr. H. v. Boeyen-Kruitbos in de hoofdrol en door de vlotte vertolking der uitvoerenden, waaronder enige debu tanten, werd dit stuk een groot succes. De zaal was enthousiast over het spel en onderstreepte het dankwoord van de heer Van Dijk met'krachtig applaus, die zijn woorden van dank vergezeld liet gaan van een stoffelijk blijk van waardering. Tussen de bedrijven trad het ensemble „De Chromonicats" uit Baarn op met zang van Annie Jansen, Zowel het mu zikale als het vocale deel van dit optre den was zeer goed en vond 'n goed onthaal. Aan het slot van de avond complimen teerde de heer Hiemstra, voorzitter van de Federatie van Buurtverenigingen, de vereniging „Kindervreugd", met dit goe de optreden naar buiten. VEEWAGEN ZAKTE DOOR ZIJN VEREN. In de Kerkstraat zakte een veewagen, een truck met oplegger, door de rechter achterveren, waardoor verder rijden on mogelijk werd. Na enige uren was het euvel hersteld. FRIESE VERENIGING. De vereniging „Freonskip en Ienfald", hield Donderdagavond haar laatste to neelavond in dit seizoen. Onder leiding van de heer H. Dijkstra te Jutphaas voerden leden van de Zeister Krite „Mei- inoar" het toneelstuk „Bline Leafde" van dr. Y Poortinga op en zij deden, dit in één woord voortreffelijk. Alle karakters en typen, waaronder er zeer moeilijk te vertolken waren, kwamen zeer goed tot hun recht. Wanneer wij van een paar spelers iets willen zeggen, is dit omdat zij de oudste en de jongste zijn, n.1. „Sybren" en „Jurjen", en allerminst om dat de andere spelers minder goed zou den zijn geslaagd. Jurjen, een jongen en dus beginneling, deed het goed en het spel van Sybren, de blinde oude man, die, al tastende, in alles uitstekend slaag de, verried dat hier een meer gerouti neerde amateur aan het werk was. Voor de aanwezigen uit Baarn, Soest en omgeving was het een onverdeeld ge noegen het spel te zien. Jammer, dat te veel leden verstek lie ten gaan. Het bezoek van verschillende niet-leden maakte, dat het bezoek be vredigend was. Als gewoonlijk werd er na afloop nog een poosje vrolijk gedanst. VOLKS-UNIVERSITEIT. Morgenavond besluit de Volks-Universi- teit Soest het seizoen met een filmavond, zulks ter gelegenheid van het 5-jarig be staan van de V.U. Soest. Vertoond worden films van Frankrijk. GEZAMENLIJK OPTREDEN VAN PROT. CHRIST. PARTIJEN. De Christelijk Historische Unie, de Anti- Revolutionnaire Partij en de Staatkundig Gereformeerde Partij alhier hebben be sloten in de a.s. gemeenteraadsverkiezin gen met een gezamenlijke lijst uit te ko men. Vier jaar geleden was de C.H.-lijst ver bonden met die van de V.V.D., welke coalitie dus wordt geannuleerd. Door het samengaan van de drie genoem de partijen zijn thans alle protestants christelijke stemmen op één lijst te ver zamelen. De Anti-Revolutionnaire Partij, die reeds een candidatenlijst had samengesteld met de heer J. W. Ooms als lijstaanvoerder, heeft van de heer Ooms bericht gehad, dat hij zich niet meer beschikbaar stelt, terwijl de heer C. Schaddelee bedankt heeft voor een zetel van de Chr. Histori sche Unie. De gecombineerde lijst ziet er alsvolgt uit 1. J. Schaafsma (A.R.). 2. Mevr. S. G. Landweer-de Visser (C. H.). 3. T. Dor- restein (A.R.). 4. J. v. d. Arend (A.R.), 5. C. van Andel (C.H.). 6. A. Brouwer (A.R.). 7. D. Dros (St. Ger. P.). 8. J. Vonk (A.R.). 9. Mx. J. v. Haselen (C.H.). 10. P. Boer (A.R.). 11. A. van Dooren (C.H.). 12. G. H. Kersten (St. Ger. P.). 13. H. Christiaans (A.R.). 14. C. v. Brummelen (A.R.). 15. H. A. Veenendaal (C.H.). 16. Th. Scheurwater (A.R.). 17. J. Verspuy (C.H.). 18. J. R. Wagt (St. Ger. P.). 19. L. W Hoekstra (A.R.). 20. W. v. Kampen (A.R.). SOLEX-AVOND. Solex-berijders en belangstellenden voor de bromfiets verzuim vooral niet Don derdagavond de Solex-avond in het Ge bouw van Chr. Belangen, Leestraat te Baarn, te bezoeken. Aanvang 7.45 uur. De belangstelling is zeer groot. Adv. GEVONDEN VOORWERPEN. Bril met bruine montuur, nylonkous in zakje, kinderwantje, wit-blauw hondje, rode kinderportemonnaie met inhoud, ge ruite hoofddoek, bruine windjack, bood schappentas, grijze herendas, rijksdaal der, groene sjaal, verchroomd zakmesje, zwarte kinder portemonnaie, metalen ko kertje met 17 dubbeltjes, rode alpino- muts, autoslinger, damesfiets, muntbiljet van 2.50, vulpotlood, sleutel, reserve wiel met band, bruine glacé herenhand schoen, liederenbundel, 2 zakdoeken, sta len van sportkousen, muntbiljet van 1.-, bruine wollen kinderwantje, mozaïek steentje, grijze want en behangersschaar. Inlichtingen op het politiebureau, iedere Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. DAMCLUB „DE VARIANT". De uitslagen van de onderlinge competitie van „De Variant" zijn alsvolgt J. v. d. BroekJ. v. Gemert 11. G. LiefhebberD. Waal 02. R. DamenL. v. Oostrum 20. H. v. DuinenJ. v. Schie 02. G. Roest—J. Abbel 0—2. Mevr. den HollanderJ. Schaffelaar 0-2. ORGANIST MAAKT PROMOTIE. De organist van de Emmakerk, de heer J. v. d. Berg, is per 1 Mei a.s. benoemd tot organist van de Nieuwe Kerk te Delft. De heer v. d. Berg is gedurende 61/» jaar alhier werkzaam geweest. NOGMAALS DE SECRETARIS-BENOEMING. Geachte redactie. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van „Buitenstaander", alsmede de ver klaring van de A.R. Kiesvereniging in Uw courant van Vrijdag j.L, verzoek ik U beleefd nogmaals enige plaatsruimte, waarvoor bij voorbaat dank. Mijn geachte opponent schrijft, dat ik heb afgekeurd „dat blijkbaar de A.R. wethouder de minderheidscandidaat had gestemd, hoewel de benoemde was voor gedragen, door het college van Burge meester en Wethouders, waarvan hij lid is". Hierin maakt „Buitenstaander" een fout. Hij heeft kunnen weten, dat de voor dracht van B. en W. luidde: 1. de heer Festen; 2. de heer Looyenga. De minder- heids-candidaat zou dus geweest kunnen zijn de heer Looyenga, doch dit was in het geheel niet het geval bij de stem ming. Hier werden 7 stemmen uitge bracht op een man, die niet op de voor dracht stond, n.1. de heer Groot, terwijl de heer Looyenga geen enkele stem kreeg. Dit was wat „Buitenstaander" noemt in correct en wel zeer incorrect. Hier was geen sprake van een wethouder, die in de minderheid bleef bij het op maken van een voorstel of voordracht, zoals „Buitenstaander" veronderstelt. In tegendeel, de A.R. Wethouder heeft voor de volle honderd procent medegewerkt tot plaatsing van de heer Festen als nummer 1 op de voordracht. Het is dan ook volkomen duidelijk, dat deze wethouder politiek verraad heeft gepleegd aan zijn mede-wethouders door niet te stemmen volgens de voordracht, die hij zelf mede opstelde. Hier was dus geen kwestie van trouw blij-ven aan eigen inzicht. Een dergelijke trouw zou niemand laken en er alleen maar waardering voor hebben. „Buitenstaander" behoeft mij, als oud lid van een der openbare bestuurslicha men, niet te vertellen hoe het bij Gede puteerde en Provinciale Staten toegaat. Het gaat daar niet zoals hier in Soest is gebeurd. Het ging hier niet om het feit, of de man, die 7 stemmen behaalde, wel of niet een gewaardeerd ambtenaar is; dit is hij zonder kijf. Deze man had op de voordracht moeten staan om stem men te kunnen verkrijgen; dit is vol komen gebruikelijk en noodzakelijk. Wie de heer Groot kent, weet, dat hij geen stemmen is gaan „vergaren" bij raadsleden. Dit wetende moet men wel tot de conclusie komen, dat men, met te stemmen op de heer Groot, de voordracht van B. en W. wilde torpederen. Men vraagt zich dan ook in gemoede af waarom wilde de helft van de gemeen teraad niet kiezen tussen de twee uitste kende candidaten van de voordracht. Vindt U nu ook niet heer „Buiten staander", dat bij de gehouden stemming het „algemeen belang" geweld werd aan gedaan? Verder wil ik even terugkomen op de „verklaring" van de A.R. Kiesvereniging. Daarin lees ik, dat „de A.R.-fractie zich unaniem verklaarde voor de heer Groot, omdat zij deze verdienstelijke ambtenaar voor deze functie gfeschikt achtte". Het is om achterover te vallen, dat een raadsfractie aan zijn kiezers meedeelt, dat zij het beter weet dan het dagelijks bestuur van de gemeente en B. en W een gemeente-secretaris wil geven, welke door B. en W. niet gewenst wordt. B. en W. dienden het algemeen belang door een prima kracht voor te stellen, doch de A.R.-raadsfractie weet het be ter, al wordt er dan bijgevoegd, „dat haar voorkeur voor deze functionaris derhal ve geen disqualificatie kan betekenen van de benoemde". Dit is kiezen tussen twee ongelijkwaardige grootheden. Men kiest de minste, doch zegt er bij: dit houdt niet in, dat de betere niet goed zou zijn. Het derde punt is natuurlijk wel heel teer. Men kan beweren: „onze houding spruit niet voort uit animositeit tegen over diens godsdienstige overtuiging", doch het woordje animositeit wijst al op de mogelijkheid van de gedachte, dat de heer Festen een minder soort Christen zou zijn. Bewaar ons, inwoners, voor dergelijke dingen, nu en in de toekomst en regeer positief, opdat onze democratie er wel bij vare. MEELEVEND KIEZER. 25-JARIG DIENSTVERBAND. Donderdag a.s. zal één van de perso neelsleden van de Fa. Tensen een jubi leum vieren. Het is dan 25 jaar geleden, dat de heer A. Gorlee als chauffeur bij bovengenoemde firma in dienst trad. Morgen gedenkt de heer A. v. d. Broek alhier het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Vereniging „Trein 8.28" alhier. In het gebouw van deze vereni ging zal van 3 tot 4.30 uur receptie wor den gehouden. 50 JAREN GETROUWD. De heer en mevrouw Vercouteren, wo nende Birkstraat 51, zullen Woensdag a.s. hun 50-jarig huwelijksfeest vieren. Op Woensdag 6 Mei a.s. herdenken de heer en mevrouw W. v. Breukelen en G. v. Breukelen-Pas, wonende Koninginne- laan 91, de dag, dat zij 50 jaar geleden in he huwelijk werden verbonden. Wanneer op 6 Mei a.s. onze dierbare ouders, en hun 50-jnrig huwelijks feest hopen te mogen vieren, wil dan tesamen met ons, hun dankbare kinderen, O.L. Heer dank brengen en zijn zegen vragen voor hun verdere leven. De H. Mis van dank baarheid is 's morgens om 9 uur, in de Kerk van Maria Onb. Ontv. Gelegenheid tot geluk wensen 's middags van 1.303 uur in Sint Lud- gardis. Koninginnelaan 91, Soestdijk. Hartelijk dank aan al len, die, op 2 April j.l., op zo'n prettige wijze hun belangstelling toon den bij" mijn 40-jarig ju bileum. Gij allen, hebt dit jubi leum voor mij tot een onvergetelijke gebeurte nis gemaakt. J. MULLER. Chef Albert Heijn, Soest. Dankbetuiging. Voor de zeer vele en vrien delijke attenties bij de geboorte van ons dochter tje, betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Ds. en Mevrouw LEENHOUTS. Soest. Gevraagd 2 gestof: MERS met keuk gebruik van keuk; no. 188 Adverten Esed, v. Weedestr GEVRAAGD ha, chel en huiskamer blement, moet in staat zijn. Wieksl O.Z. 7, Soest, Tel, WONINGRUIL. A te Heiloo aan de straatweg (4 K.lV Alkmaar), ruime woning (2 wk, 3 ingerichte badkam zolder, voor- en a tuin), huur 55. in ruil voor woni Soest. Br. letters bureau S.C. TE KOOP dames mantel, maat 48, f L. Brinkweg 7a. TE KOOP Tanden speciale tandem-hu tor, in nieuwe staa rage 't Westen, B( laan 80. WIE HEEFT voo een eengezinswonii ruil voor prarhti benedenhuis aan rij in centrum, bev. 2 kamers plus serre, keuken, W.C. en k Tuin met vruchtb Br. no. 535 bur. Te koop GRAMOFOON met 50 platen. Pelikaan- weg 2. KINDERWAGEN te koop. Driftje 4, Soest. TE KOOP z.g.a.n. En gelse kinderwagen met hoge wielen en reiswieg met matras. Molenstraat 59, t.o. Nijverheidsschool. WONINGRUIL. Aangeb. te Amsterdam (Kinker straat) woning, bev. voorkamer, keukenka mer, ruime slaapkamer, zolder, W.C. Huur ƒ5.15 per week. Gevraagd ar beiderswoning te Soest. Br. no. 533 bureau S.C. TE HUUR tegen 1 Mei 1 grote gemeub. zitkamer en grote serre als slaap kamer (met vaste was tafel) en gebruik van keuken. Telefoon aan wezig. Hellingweg 10. Toom beste BIGGI koop. P. Stalenhoef, straat 74. Net, degelijk KOST: aaDgeb. Bevr. Agent ,,De Telegraaf", Utrecbtsew. 2, Tel Gevraagd in SOES' OMGEVING van 2. 1 Sept. GEZELLIf voor 5 personen. B prijsopgave aan Savelkouls, Doeza 29A. Rotterdam. Mevrouw Sesink, hofstraat 18, vraag in centri gedeelteli Brieven enz. ond GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Maan dag 20 April 1953, te 19.15 uur, ter be handeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering dd. 23 Februari 1953. 2. Ingekomen stukken. a. Rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten betreffende kasopneming en controle van de administratie over het le kwartaal '53 van het Gasbedrijf. b. Schrijven van J. J. J. M. Festen, inhou dende de mededeling, dat hij zijn benoe ming tot gemeente-secretaris aanvaardt. c. Kennisgeving van de heer J. W. Ooms, dd. 11 April 1953, inhoudende ontslagna me als lid van de gemeenteraad. d. Schrijven van het Hoofd van de B.A.B.O.V. te Amsterdam, verzoekende onttrekking van enige wegen, gelegen op het huidige vliegveld te Soesterberg, welk schrijven ingevolge de Wegenwet bereids in behandeling is genomen. 3. Crediet-aanvrage voor het aanbren gen van een riolering in de Torenstraat. 4. Voorstel tot verlenging van de ter mijn, binnen welke een beslissing moet worden genomen op het verzoek van H. L. Labberton en H. A. A. Nievelt, om weg no. 35, voorkomende op de wegen- legger, aan het openbaar verkeer te ont trekken. 5. Voorstel tot verhoging van de subsidie aan de Kleuterscholen voor het jaar 1953. 6. Voorstel tot oprichting van een open bare lagere school in Soest-Zuid. 7. Crediet-aanvrage voor aanschaffing van leermiddelen voor de O.L. school aan de Beetzlaan. 8. Crediet-aanvrage voor het maken van twee nooduitgangen in de O.L. school te Soesterberg. 9- Voorstel tot verhoging van het bedrag per leerling, als bedoeld in art. 101 der

Soester Courant | 1953 | | pagina 2