John Bull's Achilles pees doorgesneden. SOEST. Op de lijst. W. A. Butzelaar m IN DE HOEK. Officiële Mededelingen. KAPPER iÉsE? i j hoDERNE HAAPVEPZOPGING Burgerlijke stand. DINSDAG 21 APRIL 1953. 31e JAARGANG no. 39. SOESTER OURANT Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Er is kort geleden iets gebeurd, dat in onze pers te weinig belangstelling heeft ontmoet wanneer •men de historische betekenis er van in aanmerking neemt: de overeenkomst tus sen de Britse regering en de Soedan, waar bij dit Afrikaanse land op korte termijn vol ledige zelfstandigheid krijgt. Hiermee is een der belangrijkste schakels doorgekapt, waar mee het Britse Wereldrijk bijeen gehouden wordt en het laat zich aanzien, dat dit on middellijk gevolgd zal worden door het defi nitieve verlies van een nog belangrijker scha kel, nl. de controle over het Suez-kanaal. De Soedan schijnt voor de oppervlakkige lezer slechts een onbetekenend land, dat al is het tachtigmaal zo groot als Nederland, nog geen 8 millioen inwoners telt. Het is een der heetste streken der wereld, waarvan alleen het noordelijke deel langs de Nijl dichtbevolkt is en de rest een spaarzaam bewoonde woes tenij. Maar niet voor niets werd dit land op het eind van de 19e eeuw door de Britse generaal Kitchener veroverd, want daarmee werd de Britse macht van het noorden tot het zuiden van Afrika bevestigd. Egypte stond al onder Engelse invloed en de Soedan, die daar bij aansluit, vormde nu de verbinding tussen dit gebied en de andere Britse invloedsferen, die om Abessinië heen, over Kenya, Tangan- jika en Rhodesia naar Zuid-Afrika voerden. In Tanganjika hadden de Duitsers zich geves tigd, maar dat gebied verloren zij in de Eer ste Wereldoorlog, waardoor de Britse verbin dingslijn van de Middellandse Zee naar Kaap de Goede Hoop voltooid werd. Hierdoor be heersten de Engelsen de gehele oostkust van Afrika, daar zij ook al het Suez-kanaal bezet hielden en zich van Aden aan het andere eind van de Rode Zee hadden meester gemaakt. Daardoor controleerden zij de zeeweg naar Indië, waarbij de eilanden Cyprus en Maltha in de Middellandse Zee en Gibraltar aan de zuidpunt van Spanje verdere bastions vorm den. Dit was als het ware de ruggegraat van het Britse Rijk. Hoe is dit rijk thans aan het verbrokkelen! Na de Tweede Wereldoorlog konden de Engelsen de drang naar vrijheid van Voor-Indië niet meer weerstaan en gaven zij ook Birma in Achter-Indië prijs. Alleen Malakka met Sin gapore behielden zij tot heden onder hun rechtstreeks bestuur. Het grote eiland Ceylon werd een onafhankelijke staat en hoe de Britse macht in Perzië is getaand bleek uit het succes van Mossadeq. Welke Brit zou tien jaar geleden geloofd hebben dat een zo zwak ke staat als Iran het machtige Britse Rijk met succes zou kunnen en durven trotseren! Daarop is het conflict met Egypte gevolgd, dat zijn ontknoping nog niet heeft gekregen, maar waarin Naguib de sterkste troeven heeft. Het zal uiterst pijnlijk zijn voor de Britten om toe te geven en de Suez-kanaal- zöne te ontruimen, want zij weten dat het met de Britse macht gedaan zal zijn wanneer zij deze sleutelpositie prijs geven. Dan zullen immers de Arabische Staten de heersers zijn over de verbinding van Europa met Azië, zo dat ons werelddeel in dat opzicht afhankelijk wordt \'an de gunst of de ongunst van de Mohammedaanse wereld. Het is dus voor ge heel Europa een veeg teken, dat de Britten hun positie in de Soedan moeten opgeven. Door deze beslissing is het in ieder geval gedaan met de dominerende positie van En geland in het oosten van Afrika. Als er iets geschikt is om de Mau-Mau-beweging dieper in Afrika verder aan te wakkeren, dan is het deze historische overwinning van de Soe- danezen. Thans is het gehele gebied van de Nijl, van de bronnen in Abessinië tot aan de delta van Alexandrië op het punt volledig onafhankelijk geworden met alle daaraan ver bonden gevaren voor een onderlinge strijd om de macht tussen de primitieve Afrikaanse vol ken, die thans zichzelf moeten gaan besturen. Zo draait het rad der historie voort. Welk een verschil met 1936, toen de Italiaanse aanval op Abessinië een einde maakte aan het laatste zelfstandige land in Afrika. Thans hebben 8 millioen negers, verspreid wonende over een ontzaggelijke oppervlakte land zonder mili taire of economische macht, zonder enig be grip van wereldpolitiek John Buil verslagen. Zij hebben zijn Achilles-pees doorgesneden. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest brengen ter openbare ken nis, dat op 14 ,4 pril 1953 bij hen is in gekomen een v( rzoekschrift van Ph. A. L. van Kampen, van beroep café- en ho telhouder, wonende te Soest, om een ver lof B in de beneden-voorzaal, beneden- zijzaal en be ïeden-achterzaal van het per ceel, plaatselijk gemerkt no. 138 en ge legen aan de Birkstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders inbiengen. 'k Heb onlangs met een winkelier Een lang gesprek gehad; Zo over klanten, die maar steeds Iets kopen op de lat. Hij vond dit euvel op zichzelf Nu nog het ergste niet, Maar wel, dat je, bij hoge schuld, Ze niet meer in je winkel ziet. Zij gaan bij een collega vaak Dan voort met hun gepof; En als je dan je geld nog vangt, Is het een hele bof. Ik vind dat (daar de zakenwinst Juist hierdoor erg verbloedt), De middenstand, maar dan „en bloc", Dit kwaad bestrijden moet. Op een lijst die slechte klanten, Is 't recept voor deze kwaal Desnoods gescheiden, ik meen zo Per branche geregeld, maar centraal. Komt dan een koper met nog schuld Bij 'n and're lev'rancier, Dan zegt men Eerst bij hem betalen, Dan pas leveren wij hier SUB ROSA. A.B.T.B. VIERDE ZILVEREN JUBILEUM. Donderdag herdacht de afdeling Soest van de A.B.T.B. alhier haar 25-jarig bestaan, waarvoor ook uit andere kringen dan de Boerenstand grote belangstelling en me deleven bestond. Na de kerkelijke viering des morgens had een feestelijke bijeenkomst der leden van de afdeling plaats in het St. Jozeph-ge- bouw. De voorzitter, de heer A. P. Hilhorst, gaf in zijn openingswoord een overzicht van het werk der A.B.T.B. gedurende 25 ja ren en besprak de stand van zaken van dit ogenblik. De heer G. Nijhuis, technisch adviseur der afdeling, wees op het grote materiële voordeel, dat bereikt is, doch beklem toonde uitdrukkelijk, dat dit niet op de eerste plaats diende te komen, want het sociale en culturele aspect van de Boe renstand is gedurende deze kwart eeuw meer naar voren gekomen en zal nog verder vooruit gebracht moeten worden Spr. zei, dat de noodzaak aanwezig was, dat men met man en macht aan zichzelf moest gaan werken, de Katholiek als individu, als verenigingsmens en als so ciaal wezen. Men werkt de Katholieken niet tegen, doch men tracht hen te iso leren en daardoor in hun rechten te be knotten. Dit dreigende isolement is al leen door een machtige eenheid te door breken. Spr. vroeg verder grote steun der ouderen voor de jonge boeren, ver enigd in de J.B.T.B., want zij zullen het 50-jarig jubileum der afdeling moe ten vieren na eenzelfde succesvolle pe riode. Pastoor W. Voss, geestelijk adviseur der afdeling, stippelde, in een krachtig be toog, de houding uit van de boer tegen over de Kerk, terwijl de heer A. v. 't Klooster aandacht vroeg voor het retraite fonds en opwekte tot beleving van een practisch godsdienstig leven. Met een fraai rijm memoreerde hierna de heer P. v. d. Bremer de 25 jarige geschiedenis der jubilerende afdeling, waarna de voorzitter, de bijeenkomst sloot, waarbij hij wees op de noodzaak van het katholiek georganiseerd zijn. Spr. sprak daarbij enige woorden met betrek king tot de gemeentesecretaris-benoe ming. „De noodzaak van een eensgezind optre den der katholieken", aldus spr., „is on langs duidelijk gebleken bij de benoe ming van een gemeente-secretaris uit den treure heeft de Burgemeester de raad erop gewezen, dat bij deze benoeming geen andere voordracht mogelijk was en dat de beste candidaten op de voordracht waren vermeld. Bij de stemming bleek, dat de capaciteiten niet doorslaggevend waren, doch dat het katholiek-zijn van nummer één van de voordracht voldoen de was om niet op hem te stemmen". Des avonds, te half zeven uur, had een druk bezochte receptie in het St. Joseph- gebouw plaats. Onder de velen merkten wij op de Burgemeester, de Wethouders Van Zadelhoff en Van de Arend, ver tegenwoordigers van de R.K. Soester Middenstand en Soester K.A.B., de vooi- zitter van de landelijke K.A.B., de voor zitter van de landelijke A.B.T.B., de heer De Goei, geëscorteerd door de secretaris en de adj. secretaris van deze Bond; het hoofdbestuurslid, de heer Jongerius; de vice-voorzitter van de Kring Utrecht, de heer Kersbergen; de Kring-secretaris, de heer Willemse; bestuursleden van de Coöperatie en Boerenleenbank, vertegen woordigers van de C.B.T.B., de heer G. Lieshout, oprichter van de A.B.T.B. e.a. Het welkomstwoord van de voorzitter was zeer uitgebreid. Hij bracht hierin dank aan de Burgemeester, met wie hij de Boerenstand gelukwenste. „Zijn begrip voor de boerenstand is volledig. Hij houdt rekening met al onze belangen", zei spr., die verder hoopte, dat bij het 50-jarig jubileum dezelfde Burgemeester in Soest zou zetelen. Deze woorden wekten een hartelijk ap plaus, dat gevolgd werd door een dank woord van de voorzitter aan de wet houders, die eveneens een groot begrip tonen voor de Boerenstand. Spr. sprak er zijn vreugde over uit, dat vertegenwoordigers van middenstand en arbeiders aanwezig waren en hoopte, dat het contact ook op ander terrein voort gezet zou worden. De jonge boeren wees hij op de vele mo gelijkheden, welke voor hen aanwezig zijn en raadde hen aan de gelegenheid tot ontwikkeling aan te grijpen. Sprekende over het nut der boeren-orga- nisaties, zeide spr., dat, met betrekking tot de geleide economie, de overheid veel zo niet alles laat verordenen en dat de boeren daar dag en nacht attent op zijn. De organisaties deden veel werk om de emigratie van boeren in goede banen te leiden en vanuit hier worden hun eco nomische en geestelijke belangen daar verzorgt. „Met ingang van Maandag is de boer weer baas in eigen huis voor wat de melk- afzet betreft", zei spr., die er aan herin nerde, dat de toewijzing van de melk en de vaststelling van de prijzen in handen was van de overheid, zonder dat de boe ren hierin iets te zeggen hadden. Wij strijden voor een bestaanszekerheid voor de boer en wij bereiken door onze Bon den vele resultaten. 82 van de Nederlandse bevolking is gebaat bij zo goedkoop mogelijke levens behoeften, waarvoor de 18 °/o der bevol king, de boeren, moet zorgen. De boeren zullen echter nimmer meer dulden, dat deze 82 °/o zullen profiteren van het boerenwerk, zoals in de crisis jaren. Wij zullen strijden voor een recht vaardig deel, zoals ook anderen hun deel bevechten. De Burgemeester bood hierna zijn geluk wensen aan, waarbij hij wees op het feit, dat de maatschappij zo ingewikkeld is, dat de stem van de enkeling niet meer wordt gehoord en organisatie vereist is. De pioniers van de A.B.T.B. hebben dit goed ingezien. De boerenstand kan bij geen andere or ganisatie worden ondergebracht en het werk van de A.B.T.B. kan niet worden ver geleken met dat van andere organisaties. Al is 't aantal boeren achteruitgegaan, het boerenelement bleef en blijft een belang wekkend en gezond element in de Ne derlandse volksgemeenschap. Niet alleen om economische redenen is de boer be langrijk, doch ook om zijn mentaliteit. De boer weet zich altijd afhankelijk van God en de natuur en daarom is hij een rustig element in onze samenleving. Spr. spooi- de aan om het werk van de A.B.T.B. voort te zetten tot zegen van de Boeren stand en het Vaderland. De heer Th. de Goei, voorzitter van de A.B.T.B., prees in zijn gelukwens de ac tiviteit van de afdeling Soest en stelde haar tot voorbeeld aan andere afdelingen. De heer Kersbergen, tweede voorzitter van de Kring Utrecht, wenste de afdeling ge luk met haar voorzitter en hij hoopte mee te mogen maken, dat ook een Boerinnen- bond zou worden opgericht. De heer Willemse, technisch adviseur van het district, schetste de waarde van de A.B.T.B. alsvolgt„Wanneer je lang met de boerenstand hebt meegewerkt, dan word je het grote belang van deze organisatie duidelijk en dan voelt men de waarde van het gezegde geen volk is sterker dan zijn boeren". Namens de leden sprak de heer H. Kok een hartelijke gelukwens en wenste de afdeling geluk met het huidige bestuur. De heer G. Lieshout, de oprichter van de A.B.T.B., zei met veel genoegen naar Soest gekomen te zijn, omdat hij hier persoon lijk leden heeft geworven en tenslotte hier ook nog zijn vrouw had gevonden. STEENHOFFSTR. 53 TEL. 2842 In onze moderne salons 3 kunnen wij Uw haar rustig =1 en meer individueel ~W behandelen. Door de afdeling Soest is de rest van Ne derland in aanraking gekomen met Arie van Piet van Riek (de heer A. P. Hilhorst) die in enkele jaren is uitgegroeid tot een voorman van formaat. Spr. wees op de tegenstellingen in de tijd van heden en die van voor 25 jaar. Toen werd men ge leid, nu moet men mede-leiden. Thans zijn we opgenomen in de draaistromen van een kolkende maatschappij, waarin het gaat om het zijn of niet-zijn. De A.B.T.B. strijd niet voor export en goede prijzen, doch wil een gezins-orga- nisatie zijn, waar de materiële, godsdien stige en culturele zaken veilig zijn. Wij strijden fel, doch met een katholieke mo raal. In zijn analyse van het huidige tijds gewricht zeide spr., dat door landgebrek vele kinderen van boeren moeten afbuigen naar een andere taak in de maatschappij Soest was een van die gemeenten, waar, percentage-gewijs, de meeste boerenkin deren reeds een andere richting waren ingeslagen. De A.B.T.B. zorgde niet al leen voor een goede vakopleiding, doch ook voor goede emigratie. Spr. spoorde zijn toehoorders aan de or ganisatie in de komende 25 jaar uit te bouwen, opdat hun belangen steeds be hartigd zullen worden. Hiermede werd dit deel van de feest viering besloten en was het woord aan het Cabaretgezelschap De Gooise Spelers, die onder de titel „Hier Radiostad" een gevarieerd programma afwerkte, hetwelk groot succes oogstte. DAMCLUB „DE VARIANT", De uitslagen van de onderlinge competi tie zijn alsvolgt J. v. d. BroekG. Liefhebber 20. J. Nap D. Waal 20. C. v. EsR. Damen 02. J. v. GemertI. W. v. Oosterom 02. J. v. SchieJ. Kentin 11. J. J. H. Tuyl J. Walstra 02. De heer G. Collet, lid van „De Variant", speelde voor het persoonlijk kampioen schap van de Provincie Utrecht tegen J- Morren, welke partij remise werd. DE KLEINE MISDAAD. Automobilisten, die geen rijbewijs kon den tonen, kregen een bekeuring, even als diverse wielrijders, die geen licht op hun rijwielen voerden. Ook dimaal ont braken de bromfietsers niet, die een bon netje kregen, omdat zij al brommende het Kerkpad bereden. NIEUWE KOERS. „Wij vormen een gemeenschap, waar we naar eigen smaak aan politiek en gezel ligheid doen, een leerschool eigenlijk voor het latere leven", aldus Herman Zachte, landelijk secretaris van „Nieuwe Koers", op een door de afdeling Soest georga niseerde avond. „Al zijn we dan de jeugdafdeling van de P. v. d. A„ toch zitten we niet alleen met zwaarwichtige gezichten op een taai politiek onderwerp te kauwen, maar wij zingen, we maken muziek, we houden week-ends en kampen, die voor hen, die wel eens mee geweest zijn een evenement vormen". Spr. legde er de nadruk op, dat de meest verschillend geaarde mensen zich in „Nieuwe Koers" thuis voelen. Dit bleek dan ook duidelijk op deze avond Onder leiding van de muziekgroep werd geducht gezongen. Ook de voordracht ont brak niet en tot slot bleek er nog tijd over voor enige gezamenlijke spelletjes. GEBOREN Rosalinda Margaretha Maria, d. v. A. Sebestyen, autotechnicus en P. F W. von Stietz, Soesterbergsestraat 148. Theodora Johanna, d. v. G. Wigtman, pluimveehouder en H. R. Hilhorst, Oude Grachtje 1. Jolanda, d. v. I. P. Heller, militair en J. Soeastoetih, Bosstraat 80. Leo Jozeph Theodorus, z. v. Th. J. W. Rasch, centralist en G. A. F. Koelink, Schapendrift ong. Marie Fenna Josephina, d. v M. J. van Dorresteijn, brood- en banketbakker en H. J. de Rond, Korte Brinkweg 10. Maria Richarda, d. v. P. J. van den Breemer, boekhouder en J. A. M. Hilhorst, Kerkp. Z.Z. 81. Berendina Lam- berta Maria, d. v. W. H. Schuurhannes, militair en R. B. Groenestein, Beetzl. 3. Hans, z. v. E. J. Zeijpveld, schoenmaker en A. Suijk, Da Costalaan 8. Jacob, z v. W. Doornekamp, smid en G. de Ruig, Schaepmanstraat 55. Maria Elisabeth, d. v. J. Borcherding, telefoontechnicus en W. K. Woud, Soesterbergsestraat 102. Jo- hannes Henricus, z. v. J. C. van den Berg, boekhouder en M. van Nes, filiaalbeheerd- ster, Soesterbergsestraat 13. Henricus Joannes, z. v. H. A. H. Schomaker, kan toorbediende en M. M. Witte, Baarn. Ja- coba Hermina, d. v. G. J. van Leeuwen kantoorbediende en J. Huisman, Den Blieklaan 19. ONDERTROUWD Hendrik Gijsbert Buijze, 32 jaar, chemicus, Maartensdijk en Renée van Weeren, 22 jaar, analyste, Amersfoortsestraat 87. Hendrik Pieter Bernelot Moens, 21 jaar, heilgymnast- masseur, Duinweg 11 en Maria Schrö- Hoe worden wij in Soest bestuurd? Par tijbelang of Gemeentebelang Waarom een buitenstaander en geen Soester? vraagt „een weldenkend kiezer" in onze Soester Courant van Vrijdag zich af. Dit is een karrevracht vol tegelijk, maar wat bedoelt „EWK" eigenlijk Wil hij antwoord op de vraag of wij beroerd of goed worden bestuurd? Of wel goed, maar niet door de juiste personen Of wel door de juiste personen en niet goed Of zit de „fijne nuance" in vraag 2 Partijbe lang of Gemeentebelang Mogelijk nog dieper in Waarom geen Soester Nou, U vraagt er zo in het openbaar om en ik wil U graag mijn antwoord ge ven. Niet dat ik er iets vanaf weet. Het heeft mij, eerlijk gezegd, nieteens zo heel erg geïnteresseerd. Er waren ge lukkig nog andere dingen, die mijn aan dacht vroegen. Het voordeel is dan ech ter, dat je er zo heerlijk over kunt zwam men, zonder je aan kop noch staart te hoeven storen. Vraag 1. Hoe worden we in Soest be stuurd Nou, wat zullen we daar nu eens op zeg gen Beroerd Nee Goed Nee Slor dig Ja Want B. en W. hebben er niet eens aan gedacht mij op de lijst te zet ten voor secretaris, terwijl ik toch in mijn goede tijd als secretaris-penningmeester van een soos zonder statuten, prima vol deed. (Getuigschrift en laatste kascontro le-rapport ter inzage.) Vraag 2. Partijbelang of Gemeentebelang? Nu moet U even niet schrikken, maar de dames en heren in welke gemeenteraad ook, die mij met een uitgestreken gezicht proberen wijs te maken, dat bij hen het gemeentebelang voor partijbelang en ei genbelang gaat, terwijl zij voor een partij in de raad zitten of een wethouderszetel bezetten, „stuur ik zwaar door", zoals wij dat thuis zeggen. Ik geloof graag, dat zij het gemeentebelang wel willen la ten prevaleren, maar het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan. Vraag 3. Waarom geen Soester Moeten we dat nu overal bijhalen Van vuilnisemmers tot gemeente-secretarissen toe Nee, mag ik deze vraag voorbij gaan Nou, dat was het dan „weldenkend kie zer". En om met een enkel woord aan Uw opponent „buitenstaander" te beslui ten, naar aanleiding van zijn ingezonden stuk van Vrijdag Al heeft U juridisch het grootste gelijk met te zeggen, dat er geen onregelmatigheid geschiedde toen er stemmen werden uitgebracht op iemand die niet op de lijst voorkwam, leek het naar mijn smaak toch op een poging om hilariteit te verwekken, waarin men voor treffelijk is geslaagd. H. OEKMAN der, 22 jaar, secretaresse, Amsterdam. Fokke Mulder, 53 jaar, monteur, Heuvel- weg 37A en Cornelia Duijndam, 38 jaar, zonder beroep, Heuvelweg 37A. Cornelis Franciscus Antonius van der Wal, 25 jr., stoker, Bulawayo (Zuid Rhodesia) en Jo hanna Adriana Sophia van der Tak, 26 jaar, zonder beroep, Hartmanlaan 110. Dirk Evert van Gameren, 29 jaar, cal culator, Kampweg 94 en Alida Mulder, 22 jaar, zonder beroep, Veldm. Montgo- meryweg 92. Gerardus van den Deijssel, 36 jaar, metaalbewerker, Ferd. Huyck- laan 9 en Maria Hillegonda Hoogeveen. 26 jaar, zonder beroep, Ringweg 6. Jas per Vogel, 26 jaar, geluidscontroleur, Plasweg 29 en Goverdina Adriana Wes- terlaken, 25 jaar, zonder beroep, Molen straat 109. Jacques Frangois Hubert Tim mermans, 27 jr., ambtenaar N.S., Utrecht en Dina Maria Catharina Beuken, 27 jr., zonder beroep, Steenhoffstraat 63. GEHUWD Folkert Dijkstra, 25 jaar, schrijver, Gen. Winkelmanstraat 123 en Johanna Steenmeijer, 28 jaar, zonder bt- roep, Gen. Winkelmanstraat 123. Adres na huwelijk Gen. Winkelmanstraat 93. Cornelis Gerrit Verschoor, 21 jaar, auto monteur, Koninginnelaan 83 en Cornelia Maria de Wit, 20 jaar, hulp in de huis houding. Koninginnelaan 55. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Matthijs Visser, 32 jaar, ambtenaar ter gemeente secretarie, Baarn en Theodora van Pad denburg, 25 jaar, apothekers-assistente, Burgemeester Grothestraat 45. Adres na huwelijk Baarn, Eemnesserweg 90. Al- bertus Mastenbroek, 28 jaar, melkslijter, Baarn en Hendrijntje van de Beerekamp, 23 jaar, zonder beroep, Koninginnelaan 108. Adres na huwelijk Baarn, Nachte gaallaan 4. Willem Janzen, 28 jaar, semi- arts, Amsterdam en Gerardine Eliza Hoorn, 23 jaar, kantoorbediende, Emma- laan 2. Adres na huwelijk Amsterdam, Adm. de Ruijterweg 134 in. OVERLEDENJannetje van der Kuit, oud 3 jaar, Nieuweweg 50. Wilhelm Al- bert Wiemer, oud 73 jaar, zonder beroep, echtgenoot van H. J. Ybes, Vosseveld- laan 17. Jannetje Haring, 75 jaar, zon der beroep, echtgenote van L. van der Meent, Beetzlaan 49A.

Soester Courant | 1953 | | pagina 1