WlÊMËm WmMwm Monument komt, doch op andere plaats. SOEST. ROB DE AVONTURIER. wmm, Verklaring inzake benoeming Gemeente-Secretaris. Twee nieuwe scholen. - DE SOESTER RAAD BIJEEN. Gisteravond kwam de raad van onze ge meente bijeen onder leiding van de Bur gemeester. De heren A. P. Hilhorst en Ooms waren afwezig. Drie kwartier na de vastgestelde tijd werd begonnen met de vergadering, waar voor grote publieke belangstelling be stond. Na de opening krijgt allereerst Wethou der v. d. Arend het woord en deze legt de volgende verklaring af: „Met volle handhaving van zijn overtui ging, dat ondergetekende van meet af aan bedoelde een benoeming van de heer Groot te bewerkstelligen, betreurt hij het, dat in het college van B. en W. misver stand is ontstaan doordat hij blijkbaar onvoldoende zijn standpunt heeft duide lijk gemaakt. Daarnaast had hij ook in de raadsvergadering zijn standpunt na der dienen toe te lichten." 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering dd. 23 Februari 1953. Zonder bemerking goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. a. Rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten betreffende kasopneming en controle van de administratie over het le kwartaal '53 van het Gasbedrijf. Voor kennisgeving aangenomen. b. Schrijven van J. J. J. M. Festen, inhou dende de mededeling, dat hij zijn benoe ming tot gemeente-secretaris aanvaardt. Voor kennisgeving aangenomen. c. Kennisgeving van de heer J. W. Ooms, dd. 11 April 1953, inhoudende ontslagna me als lid van de gemeenteraad. De heer CLEMENS schetst deze ontslag name als een donderslag bij heldere he mel. De heer Ooms kennende, aldus spr., ben ik er van overtuigd, dat hij zijn ont slag heeft genomen na rijp beraad. In de jaren van samenwerking heb ik hem leren kennen als een bekwaam en prin cipieel raadslid. Ik heb hem leren hoog achten en zal hem veel waardering blijven toedragen. Van bepaalde zijde zullen deze woorden van waardering misschien ver krachten zonder acten krijgen deze sub sidie-verhoging niet. Mevrouw LANDWEER zegt dit voorstel toe te juichen, omdat dit een stimulans is voor de schoolbesturen om meisjes aan te stellen in het bezit van acten. De heer CLEMENS spreekt er zijn ver wondering over uit, dat een oud-hoofd onderwijzer het bezit van acten niet op prijs stelt. Wethouder DE HAAN zegt, dat 'n school bestuur eenzelfde bedrag ontvangt als 'n leerkracht of hoofd, die één of meerdere akten heeft. Het voorstel wordt goedge keurd. 6. Voorstel tot oprichting van een open bare lagere school in Soest-Zuid. Conform besloten. 7. Crediet-aanvrage voor aanschaffing van leermiddelen voor de O.L. school aan de Beetzlaan. Conform besloten. 8. Crediet-aanvrage voor het maken van twee nooduitgangen in de O.L. school te Soesterberg. Conform besloten. 9. Voorstel tot verhoging van het bedrag per leerling, als bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 voor de scho len voor v.g.l.o. over het jaar 1953. Conform besloten. 10. Voorstel tot vaststelling van het voor schot vergoeding vakonderwijs voor bij zondere scholen over 1953. Conform besloten. 11. Voorstel tot verlening van een voor schot, als bedoeld in art. 35, lid 6 van het Besluit buitengewoon lager onderwijs 1949 aan de bijzondere scholen voor B.L.O. over 1953. Conform besloten. 12. Verzoek van het plaatselijk co mité tot oprichting van een monument voor de gevallenen 1940-1945 tot beschik baarstelling van een aanvullend bedrag, ter verwezenlijking van het monument plan, met voorstel van B. en W. De heer CLEMENS zegt onder protest voor dit punt te zullen stemmen. Van de spontane bijdragen der bevolking had men een eenvoudig monument moeten bouwen. De heer KRUYFF constateert het feit, dat de bevolking van Soest niet erg ge steld is geweest op een herinnering aan de gevallen slachtoffers van het verzet Als de bevolking niet inziet, dat de op- wers aan hun aanneemsom te houden. Omtrent de plaats wil spr. gaarne van gedachten wisselen. Spr. neemt gaarne de suggestie over om raadsleden in het comité zitting te laten nemen. De heer R. HILHORST stelt voor dit punt voorlopig terug te nemen en eerst een degelijke uiteenzetting van de gang van zaken aan het comité te vragen. Mevr. BUNGENER zegt, dat de heer Hil horst geen bezwaar kan maken tegen deze 6000.als hij ziet wat er voor bewapening wordt uitgegeven. De heer SCHIMMEL ondersteunt het hulp-secretarie te schenken. Een gebouw tje is aangeboden voor f 10.090.dat door de vier gemeenten zal worden be taald in verhouding tot de inwonertallen. Spr. verzoekt een crediet van 5.000. te verstrekken, welk voorstel goedge keurd wordt. (Weergave van de rondvraag, wegens plaatsgebrek, in volgend nummer.) OUDEN VAN DAGEN. Tijdens een bijeenkomst in^ café „De voorstel HILHORST, hetwelk wordt ver- yierSpr0ng" alhier is een afdeling Soest x -.x x o _x. /J~ u" 'opgericht van de Algemene Bond voor Ouden van Dagen. Het hoofdbestuurslid, de heer W. v. Beek, hield een inleiding, waarin hij terugblik te op de geschiedenis der ondersteunin gen aan ouden van dagen sins 1919. De steunnormen van twee en drie gulden per week waren toen al beneden het minimum. De bond streed en strijdt.voor betere uitkeringen en dankbaar werd ge releveerd de Noodwet-Drees, die drage lijker uitkeringen doet. De stijging der le vensbehoeften vergden op deze uitkerin gen verschillende toeslagen en de Bond zal uiteraard strijden voor een behoor-1 keerd worden geïnterpreteerd en worden lossi door haar mQet den nd deze misschien de heer Ooms kwalijk "°- nomen. De heer SCHAAFSMA onderschrijft de ze hulde en hoopt, dat de heer Ooms zijn talenten in dienst zal blijven stellen van de gemeenschap. De VOORZITTER zegt de heer Ooms gaarne persoonlijk te hebben willen dan ken voor zijn werk als raadslid. Sinds de bevrijding kwam de heer Ooms in de nood-gemeenteraad en daarna in deze raad. Hij heeft met veel ambitie en zorg gewerkt en herhaaldelijk bleek, dat hij de materie ernstig had bestudeerd. Spr. bewaart prettige herinneringen aan hem. d. Schrijven van het Hoofd van de B.A.B.O.V. te Amsterdam, verzoekende onttrekking van enige wegen, gelegen op het huidige vliegveld te Soesterberg, welk schrijven ingevolge de Wegenwet bereids in behandeling is genomen. Voor kennisgeving aangenomen. Dan komt in behandeling punt 18. 18. Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid de heer P. Boer, ter vervulling van de plaats, welke opengevallen is wegens het bedanken van de heer J. W. Ooms. De heren Schaafsma, Clemens en Kruyff onderzoeken de geloofsbrieven van de opvolger van de heer Ooms, de heer P. Boer, en verklaren, dat deze accoord zijn 3. Crediet-aanvrage voor het aanbren gen van een riolering in de Torenstraat. Wethouder VAN ZADELHOFF deelt me de, dat de aanbesteding, welke des mor gens werd gehouden (men zie de uitslag in dit nummer), vrij gunstig is verlopen. Een crediet van 33.000.is niet nodig en met 2&»000.kan worden volstaan. Spr. vraagt hierbij echter een crediet van 8.000.als voorschot aan Rijkswater staat, teneinde zo snel mogelijk de ver beteringen in deze straat tot stand te brengen. Dit geld komt echter terug. Spr. zegt, dat in Mei de riolering wordt ge legd en verbetering van het wegdek na de zomer zal plaats hebben. De heer SCHAAFSMA vraagt hoe het verschil is ontstaan tussen de begroting en het bedrag van de laagste inschrijver. Wethouder VAN ZADELHOFF zegt, dot de aanneemsom van de laagste inschrij ver is gecontroleerd en in orde is bevon den en dat hij heeft verklaard het werk voor het door hem ingeschreven bedrag te zullen uitvoeren. De VOORZITTER voegt hieraan nog de mededeling toe, dat vóór de zomer de voetpaden zullen worden aangelegd en na de zomer de rijweg wordt verbeterd, waarbij het verkeer normaal zal door gaan. De credieten worden goedgekeurd. 4. Voorstel tot verlenging van de ter mijn, binnen welke een beslissing moet worden genomen op het verzoek van H, L. Labberton en H. A. A. Nievelt, om weg no. 35, voorkomende op de wegen legger, aan het openbaar verkeer te ont trekken. Conform besloten. 5. Voorstel tot verhoging van de subsidie aan de Kleuterscholen voor het jaar 1953. Mevrouw BUNGENER heeft geconclu deerd, dat de verhoogde bijdrage niet aan de leerkrachten, doch aan de schoolbe sturen toekomt. De heer VAN WELY acht de redactie van dit punt niet duidelijk. Spr. wil subsidie verhoging op voorwaarde, dat de scholen beter schoon gehouden worden. Alle kleu terscholen verkeren in behoeftige om standigheden en Soest is met haar subsi die aan de lage kant in vergelijking tot andere gemeenten. Scholen met leer- dan moet de raad de oplossing geven, al hoewel dit de inwoners niet tot eer strekt. De plaats waar dit monument zal verrij zen, moet een plaats van bezinning zijn en dit is de ruimte tussen het gemeente huis en de spoorbaan zeker niet. Er zijn plaatsings-mogelijkheden in Soest te over. Mevr. LANDWEER wijst eveneens op de verkeerde opzet van het comité. Het mo nument, zo nodig sober, had door de burgerij bijeengebracht moeten worden. Onder protest en niet van harte zal spr. haar stem geven aan het voorstel. De heer R. HILHORST wijst op de totale kosten van het monument, welke nu 20.000.zullen bedragen, waarvan de gemeente 14.000.bijdraagt. De raad werd nimmer in de plannen gekend. Spr. zegt zijn stem niet te kunnen geven, noch aan het crediet, noch aan de plaats. Mevr. POLET zegt, dat niet alleen het comité verantwoordelijk is. De raad had medezeggenschap moeten eisen toen het bedrag van 8.000.werd verstrekt. Nu, met dit crediet, wenst spr. mede zeggenschap. in het comité. Mevr. BUNGENER onderschrijft deze gedachte. De heer ZOETELIEF zegt uit piëteit voor de gevallenen vóór te zullen stemmen, doch wenst in ieder geval een andere plaats voor het monument. De heer SCHAAFSMA meent, dat dit crediet moet worden verstrekt, doch het monument zal een andere plaats moeten krijgen. De heer VAN WELY zegt maar niet zo 6.000.te willen voteren, daar elke specificatie ontbreekt. Ook de heer R. HILHORST zegt, dat het comité de raad geen inzicht verstrekt. De VOORZITTER geeft toe, dat de gehe le zaak een lijdensweg is geworden, doch dat er ook onbegrip heerst. In 1949 was de gift van de burgerij niet hoog en is de overheid bijgesprongen met geld uit het fonds voor culturele doelein den, welk fonds werd gevormd uit gelden, welke overbleven uit de exploitatie van de centrale keuken. Sinds 1950 zijn er grote prijsstijgingen geweest in Frankrijk. De steen werd duurder en de vervoerskosten stegen. Spr. weet, dat de berekening van de steen en het vervoer totaal rond 8,000.- heeft bedragen en dat deze post waar schijnlijk rond 2500.hoger is gewor den. Voor de technische uitvoering zou dan 2500.overblijven, hetgeen voor de twee beeldhouwers uiteraard te wei nig is. Immoreel zou het zijn de beeldhou- worpen met 14 tegen 3 stemmen (de he ren Hilhorst, Schimmel en v. d. Winden). De plaatsing naast het gemeentehuis wordt met algemene stemmen afgewezen Het crediet van 6.000.wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 15 tegen 2 stemmen (Hilhorst en v. d. Winden). De VOORZITTER stelt voor het comité aan te vullen met de heren Clemens, Kruyff en Mevr. v. d. Swan. De heer R. HILHORST vraagt of de raad dit zo maar kan doen. Mevr. POLET zegt, dat dit de voorwaar de was voor de verlening van het crediet. De heer SCHAAFSMA zegt, dat de raad niet het recht heeft leden te benoemen in dit comité. Wthouder VAN ZADELHOFF wijst er op, dat de raad geen voogdij moet uitoefenen, doch 6.000.aan B. en W. verstrekt en dit college er op moet toezien, dat het mo nument er komt. Aldus besloten. 13. Voorstel tot het verstrekken van een crediet in rekening-courant tot een maxi mum bedrag van 125.000.aan de Stichting Koningin Emma-Huishoud- school. Conform besloten. 14. Beëdiging en installatie van de heer J. J. M. Festen, benoemd gemeente-secreta ris. Dit punt wordt van de agenda afgevoerd, daar de heer Festen ziek is. 15. Voorstel tot verlenging van de tijde lijke ziektekostenregeling voor het ge- meentepersoneel voor 1953. Conform besloten. 16. Voorstel tot overeenkomstige toepas sing-verklaring van het compensatiebe- sluit 1951 voor het gemeentepersoneel. Conform besloten. 17. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w.: a. Aankoop van stroken grond ter ver breding van de Middelwijkstraat. Conform besloten. b. Aankoop van een strook grond, gele gen aan de Van Beunmgenlaan van W. van der Leek. De VOORZITTER zegt, dat de financiële commissie en de commissie uitbreidings plan tegen deze aankoop zijn en thans ook B. en W., waarom dit voorstel niet wordt goedgekeurd. c. Aankoop van een perceel grond, gele gen in het uitbreidingsplan „Van Len- neplaan" van H. W.; de Ridder. Conform besloten. d. Aankoop van een perceel grond voor verbreding van de Eigendomweg van Mevr. C. Burgman-van den Deijssel. Conform besloten. e. Aankoop van een perceel grond nabij het Raadhuis van de N.V. Nederlandse Spoorwegen. Conform besloten. f. Aankoop van grond, gelegen aan de z.g. Zandlaan, gedeeltelijk in gebruik als woonwagenkamp, van Mej. G. Tensen c.s. Conform besloten. g. Verkoop van industrieterrein, gelegen aan de Beckeringhstraat, aan O. L. Zim- mermann te Soest. Conform besloten. 19. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w. tot I. Verkoop van industrieterrein, gelegen aan de Beckeringhstraat, aan J. V. Meijer te Soest. Conform besloten. II. Het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U.E.M. voor het hebben van hoogspannings-, laagspannings- en tele foonkabels in de Generaal Winkelman straat en de Generaal Spoorstraat te Soesterberg. Conform besloten. De VOORZITTER vraagt hierna aandacht voor de adoptie van de gemeente Ooster- land. Wijzend op dè zeer slechte huisves ting van de gemeente-secretarie aldaar en de wens van Oosterland hierin verbe tering te brengen, zegt spr., dat de ge meenten Soest, Rijssen, Baarn en Eem- nes gezamenlijk een houten gebouwtje in bruikleen willen geven, evenals de in richting hiervan, opdat men daar een fat soenlijke werkruimte verkrijgt. Op dit ogenblik blijkt namelijk, dat het Rijk de adoptie-geschenken aftrekt van de Rijks bijdragen en daarmede zou het Rijk wor den geadopteerd, hetgeen niet de bedoe lijke ondersteuning Hierna werd de afdeling Soest opgericht, waarvan het voorlopig bestuur alsvolgt werd samengesteld W. v. Riek, voorzit ter; A. L. Bronkhorst, secretaris en Mevr. P. H. Kuhbauch, penningmeesteresse. JAARVERGADERING VERVOERSPERSONEEL. In restaurant „Zonneheuvel" werd de jaarvergadering gehouden van de afd. Soest van de Ned. Vereniging van Ver voerpersoneel. Het wel en wee van 1952 werd bespro ken door de voorzitter, de heer D. Ver- weij, waarbij bleek, dat de groei van de afdeling geen gelijke tred had gehouden met de landelijke groei van het N.V.V. Spr. vroeg meer aandacht te wijden aan de afvoeringen, opdat zowel de Vereni ging als de afd. op peil zouden blijven. De jaarverslagen werden hierna goedge keurd, terwijl in de plaats van de pen ningmeester, die zich niet meer herkies baar stelde, gekozen werd de heer B. Reulen. In diens plaats werd gekozen de heer E. H. Onwezen. De kascommissie werd gevormd door de heren Stoltenberg, Spermor en Tiggelaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Vulpenhouder, zakmesje, rood-bruine portemonnaie met inhoud, paarlmoeren oorknop, bruine kinderportemonnaie, zwarte rechter motorhandschoen, bruine portemonnaie, geruite hoofddoek, munt biljet van 1.steeksleuteltje 6-8, pijp, blauw kindervest, manchester jasje, grijs groene ceintuur, herenrijwiel, nummer bord NG 96-20, huissleutel, bril in koker, rechter glacé herenhanschoen, herenpols horloge, muntbiljet van 1.rood wit blauwe want, regen-beenbeschermers en ceintuur, vulpen, portemonnaie, geblokte shawl, wit kinderschoentje, motorhand schoen, kinderportemonnaie, bril met bruine montuur en lederen motorcap. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen kan men verkrijgen aan het politiebureau, ieder Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor en beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. De materiële schade was zeer ernstig. De auto werd aan de rechter voorzijde ernstig beschadigd, terwijl de voorzijde van de trein werd ingedrukt. De motor van de treinwagen bleek even eens defect te zijn, zodat de trein terug reed naar Utrecht, getrokken door het andere eindstuk van het treinstel. Het treinverkeer ondervond drie kwartier vertraging, terwijl het wegverkeer enige uren werd omgelegd. DE VOETBALWEDSTRIJD OP KONINGINNEDAG. Zoals gemeld wordt, ten bate van de Kankerbestrijding, op Koninginnedag weer de traditionele voetbalwedstrijd gespeeld, ditmaal tussen 't Gooi en Sparta. Beide elftallen hebben bericht volledig te zullen uitkomen, zodat men de drie internationals (Landman, v. Ede en Ter louw) kan zien spelen. Vooraf wordt een wedstrijd gespeeld tus sen twee K.N.V.B. Jeugd-elftallen. Morgen begint de voorverkoop van plaats bewijzen. Men zie de advertentie in dit blad. TONEELUITVOERING „KUNST NAAR KRACHT". Zondagavond voerde de R.K. Toneelclub „Kunst naar Kracht", in het St. Lud- gardisgebouw, het toneelstuk „Verzegel de Lippen" op, een stuk, dat aan de spe lers grote eisen stelde. Het stuk speelt in het gezin van notaris Van Merevelt, wiens jongste zoon Rens steeds in geldnood verkeert. Als hij, op de verjaardag van zijn pleegzuster, weer aan zijn vader om geld vraagt, weigert deze, waardoor een heftig twistgesprek ontstaat, waarna Rens opgewonden het huis verlaat. Op dit moment verschijnt Koper, de vader van Tiny, de pleegdoch ter van de notaris. Ook deze aan lager wal geraakt persoon dwingt de notaris geld af, hetwelk deze hem toezegt. Voor de geopende brandkast in het notaris kantoor berooft Koper de notaris van 't leven en verdwijnt met het aanwezige geld. Door het twistgesprek en het plotseling verdwijnen van Rens, laadt deze alle ver denking op zich, als gevolg waarvan hij wordt gearresteerd. Het is echter Jany Briens, een vriendin van Rens, die het geval weet te ontwar ren en Koper te ontmaskeren. Het stuk werd zeer verdienstelijk ge speeld en het daverend applaus na de be drijven en aan het slot bewees, dat de vele aanwezigen volop van het spel had den genoten. VERBREDING VAN DE TORENSTRAAT Gistermorgen heeft op het kantoor van Gemeente-Werken de aanbesteding plaats gehad van het leggen van een riolering in de Torenstraat. De navolgende inschrijvingen hadden plaats H. W. v. Asch, Soest, 28.600. Higler, Hendrikse en Co., Soest, 27.400.-. C. Koelink, Hilversum, 29.000.Aan nemersbedrijf G. Schreurs, Diemen, 29.200.Firma v. d. Biezenbosch en Groenenberg, Amersfoort, 28.888.B. Rijkeboer, Amersfoort, 21.100.T. C. Montauban, Leusden, 27.546.Aan nemersbedrijf H. de Baat, Amsterdam, 26.750.Het werk was begroot op 29.000.—. TREIN TEGEN AUTO. Zaterdagmorgen, te 6.54 uur, botste de electrische trein, die op dit tijdstip vanaf het station Soestdijk vertrok in de rich ting Baarn, op de overweg aan de Van Weedestraat, tegen een vrachtauto, die door de gesloten spoorbomen was gereden. Deze 8-tons Mack Diesel vrachtauto met aanhanger naderde uit de richting Soest dijk de overweg. De bestuurder, de 35-jarige J. Kardol uit Hillegom. bemerkte plotseling, dat zijn luchtdrukremmen niet functioneerden, waardoor de wagen de rechter spoorboom stuk reed. De bestuurder wendde zijn wa gen naar links en dit werd oorzaak, dat ook de linkerboom werd geramd, waarna de wagen op de rails tot stilstand kwam, en door de trein werd gegrepen ling is. Spr. stelt voor een gebouwtje in De wagenbestuurder, Bolthuis uit Utrecht, bruikleen te geven en, na de vaststelling remde uit alle macht, doch kon de aanrij der Rijksvergoedingen, Oosterland deze I ding niet voorkomen. GRONINGER VERENIGING. Morgenavond (Woensdag) geeft de toneel groep van de Groningse Vereniging „Mar tini" alhier een toneelavond in restau rant „Eemland". Opgevoerd wordt het bekroonde toneelstuk „Hij kwam weer om", bij welke opvoering ook niet-Gro- ningers welkom zijn. SOESTER KASTELEINS OP STAP. De Soester kasteleins, of, zoals zij in vak kringen heten, de leden van de afdeling Soest van de Horeca, hebben het er vo rige week een dagje van genomen. Zij namen hun echtgenoten mee en gin gen per bus naar Den Bosch. Daar brach ten zij een bezoek aan het nieuwe sport park en belandden in de fabrieken van de Firma Cooymans aldaar. Daar werd het een en ander verteld en geproefd van de geestrijke dranken, die men daar brouwt. Van Den Bosch trok men naar Utrecht, waar de Utrechtse Rederijkers kamer „Nicolaas Beets" werd bezocht, waarna bijwoning van een voorstelling in de Schouwburg plaats had. Deze reis, welke mogelijk werd door de stichting van een reiskas, slaagde in alle opzichten. GESLAAGD. Voor het examen Coupeuse slaagde Mej. S. Broers alhier. Zij werd opgeleid door Mevr. v. d. Linden-Douglas alhier. T.T.V. „SHOT". Afgelopen weekend heeft de T.T.V. „Shot" zich in de tafeltennis-kampioenschappen van Utrecht-Noord danig geweerd. In de 6 klassen, Waarvoor werd ingeschreven, gingen er maar liefst 4 prijzen mee naar Soestdijk. De beste prestatie leverde Th. Daselaai die de titel in de 3de klas heren enkel op zijn naam wist te brengen. Een prach tige wisselbeker was de beloning voor zijn zeer goed spel. De andere Shot-leden deden niet voor hem onder. In combinatie met B. v. Haarlem wist Daselaar tevens beslag te leggen op de 2e prijs H.D. 3e klas. B. Simons drong door in de finale H.E. 4e klas en wist beslag te leggen op de 2e plaats. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moeten twee inge zonden stukken en enige verslagen tot volgend nummer overstaan. 209. Met gevulde tanks vliegt de Vis onder het wólkendek tegen een stevige westenwind in. De Luchtpiraten liggen spoedig ver achter en als de nacht be gint te vallen, zijn ?e niet meer te zien. 210. Uren achtereen vliegt de Vis door het luchtruim. Plotseling ziet Rob iets vreemds op het water en als de Vis er naar toe zweeft, ziet hij dat het een zin kend schip is. 211. De kapitein en de bemanning van de „Naney Pretty" hebben de hoop op redding bijna opgegeven en willen juist trachten gaan roeiend de kust te berei ken, als zij de Vliegende Vis omlaag zien zweven.

Soester Courant | 1953 | | pagina 2