Vrede en ontwikkeling. Gazelle - Locomotief WAAR? fUGERS RIJWIELEN Van week tot week in Soest. SOEST. Medische Zondagsdienst Soest en Soestdijk. Voor aanleg en onderhoud Joh. H. v. Schalkwijk IN DE HOEK. Voor beter Schoeisel naar Stichtsche Schoenhuizen VRIJDAG 24 APRIL 1953. 31e JAARGANG no. 30. SOESTER(ï)OURANT Abonn. per kwart, 1.85 - per post f 2.00 Verschoot iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Het is misschien een hachelijke onder neming om nu al te gaan filosoferen over wat er moet gebeuren als de vrede eens goed en wel is uitgebroken. Maar per slot van rekening is al het gewurm van de mensen, of dat nu met oorlog of vrede te maken heeft, gericht op de toekomst. En nu vrede in de toekomstStel je voor De mensen hebben dan lang zo'n groot deel van hun inkomen niet af te zon deren voor de bewapening. Ze kunnen meer besteden aan hun directe levens onderhoud. aan ontspanning, aan ontwik keling. Zij kunnen dan deelhebben of al thans de kans krijgen deel te hebben aan onze cultuur, aan onze beschaving. „De beschaving", zegt de Engelse schrij ver Wells, is de uitslag van een wed strijd tussen twee machten, die van de vernietiging en die van de opvoeding. Hoe meer punten de eerste vóór staat, hoe slechter het er voor staat met onze cultuur. De tijd na 1918 heeft het ons wel laten zien. Dat de vernietiging zoveel punten vóór staat was ook een gevolg van het feit, dat we de opvoeding te weinig training meegaven. In de 19e eeuw is hier in Nederland het fabriekswezen opgekomen. Her en der graaide het zijn werkkrachten vandaan. Eerst later, veel later, begon men er zich om te bekreunen, dat die werkkrachten ook wat vrije tijd moesten hebben en nóg veel later pas interesseerde men zich over het gebruik van die vrije tijd. Veel hoopgevends kwam er niet aan het licht. Men keek naar sport, in plaats van sport te beoefenen; oude bindingen met het milieu waaruit men oorspronkelijk kwam, waren verloren gegaan. Van de kerk, waaromheen vroeger het geestelij ke leven zich concentreerde, wendde men zich af. Wat er voor in de plaats kwam was op zich zelf een soort fabriek, een vermaaksindustrie, die al even gestanda- riseerde producten op de markt smeet als de fabrieken waarin men overdag werkte filmsterren en meisjes met mooie benen. De massa en de massa omvat méér maatschappelijke kringen dan men gewoonlijk aanneemt - liet zich amu seren in plaats dat zij zichzelf amuseer- ,iuy- t --—nng er niet aan te pas. Duhamel, een Franse schrijver, noemde dit de beschaving van het zitvlak. An deren, zoals te onzent professor Polak, wezen op het maatschappelijke gevaar, dat zulk een lusteloze massa zonder in teresse meebrengt en waarmee „geroe pen" leiders uithalen wat ze willen. Ge tuige Hitier. Maar een andere vraag is deze. Wenst „de massa" dit soort amusement, dat ze, uit winstbejag, krijgt voorgeschoteld We zijn er niet zo zeker van. Enkele jaren terug werden in Amster dam door vooraanstaande orkesten, onder leiding van dirigenten met wereldnaam, concerten gegeven voor die „massa". De grootste ruimte die de hoofdstad te bie den had, was niet toereikend. En dan denken we ook aan het culturele werk, dat in de D.U.W.-kampen is ter hand genomen en dat zich in warme genegen heid mag verheugen. Niet dat men er de mensen kost voorzet, die gemakkelijk is te verteren. Wat er wordt geboden eist wel degelijk een geestelijke voorbe reiding, waartoe de mogelijkheid ook wordt gegeven. De mensen die hier op treden zijn enthousiast over hun publiek. Wat er aan het genieten van een kunst werk vooraf gaat verzorgt dus de lei ding. Maar hoe staat het met de mensen, die deze voorbereiding moesten missen De duizenden die het massa-concert be zochten, zouden oneindig veel meer heb ben genoten, wanneer ze van te voren KERKSTRAAT i S0EST-TEL2030 Ja, waar is nu een goede plek Voor 't oorlogsmonument Ik ben benieuwd, wie voor dit werk Een gunstig plaatsje kent. Als U het weet, weet ik het ook; Naar mijn bescheiden smaak Was 't eerst' idee, 't Rosarium, Een keus, om kort te zeggen Raak t Thans staat daar, al is 't aan de straat, De „Villa Vogel Vreugd", Zodat die plek voor 't monument Nu iets minder deugt. En toch zou 't nog zo gek niet zijn, Dat ondanks 't „kippenhok", 't Rosarium gekozen werd Als plaats voor 't stenen blok. Dan komt 't herdenkingsmonument Nog op een plaats te staan, Dat men 't steeds ziet en velen hun- Gedachten laten gaan. De plaats ligt ook iets achteraf; Dus rustig; ook vereist. Ik vraag mij af, wie in ons dorp Een beter plekje wijst. Misschien, ja heel misschien, Kom ik eens in de Raad; En reken dat Sub Rosa dan De vuist op tafel slaat. „Op rollen met dat kippenhok ft Is meer vertoond in 't land) En rol het naast 't gemeentehuis, Aan de overkant". SUB ROSA. kennis hadden kunnen maken met het gebodene. Er was een manco, een manco, waaraan de tè uitsluitend verstandelijke opleiding van onze scholen mede debet is. Een van de problemen van de komende tijd is dit manco weg te werken. Want werkelijk, mede deel te hebben aan het goede en mooie wat de besten onder de mensen hebben voortgebracht, is even noodzakelijk als het dagelijks brood. Wat voor Nederland geldt, geldt, mis schien in het ene meer dan in het an dere, voor alle landen, b.v. ook voor de onderontwikkelde gebieden, die het Wes ten op het ogenblik gelukkig maakt met zijn technische bijstand. Dezer dagen zijn er twee antwoorden gekomen op de vraag wat we beginnen met het op de bewapening te bezuini gen geld. Het eerste kwam van Eisenhower, die het, zij het met andere woorden, een zelfde bestemming toedenkt als Truman. Naast, maar ook na de technische bij stand, die van de culturele ontplooiing. Het tweede antwoord kwam uit Zuid- Afrika, waar de weinige blanken de deur tot toenadering tot de kleurlingen nog een beetje dichter hebben geduwd. Het laatste is meteen ook een antwoord op de vraag wat er komt als we de gel den, die we uitsparen op de bewapening, alleen maar gebruiken voor een dikkere boterham. Dan is dat geen vrede. In de raadsvergadering van Maandag avond werd onverwacht door de heer Zoetelief de aandacht gevestigd op het feit, dat de raadszaal 60 jaar geleden in gebruik werd genomen. De heer Zoetelief zei heel eerlijk hoe hij aan die wetenschap kwam, n.1. doordat hij, in de raadszaal, recht tegenover de mo numentale schouw zit, waarop in gulden letters de ingebruikneming in 1893 staat vermeld. Op deze schouw staat te lezen Op den 14 Maart 1893 is dit Raadhuis plechtig ingewijd en in gebruik geno men. De leden van den gemeenteraad waren te dier tijdeMr. G. J. W. Loten van Doelen Grothe, Burgemeester; F. C. Kuy- per en P. Hartman, wethouders; R. Hil- horst, G. v._ Hofslot, G. v. Heertum, G. V. d. Bremer, Ws. van Logtensteyn, P. "Kuyer. G. Wantenaar en J. Sprakelaar. De heer Zoetelief las met veel genoegen deze oude Soester namen voor en kreeg een applausje van de publieke tribune, toen hij, wijzende op de vooruitziende blik van de gemeenteraad van toen, met de schepping van deze ruime zaal, het gemeentebestuur eenzelfde vooruitziende blik wenste, opdat niet alleen de raad, doch ook de pers en het publiek in de toekomst goed gehuisvest zou zijn. Aan de linkerzijde van het opschrift prij ken de wapens van Burgemeester Loten van Doelen Grothe en Burgemeester Mr. J. A. A. H. de Beaufort. Van latere Bur gemeesters ontbreken de wapens, of schoon hiervoor wel plaats is. Na Mr. J. A. A. H. de Beaufort werd Soest bestuurd door Jhr. P. P. de Beau fort, Mr. G. Deketh, Mr. W. A. J. Visser, Mr. A. L. des Tombe, Jhr. C. Dedel en thans door Mr. S. P. Baron Bentinck. Ons V.V.V.-huisje nadert zijn voltooiing. Schilders en tuinlieden zijn bezig bin nen en buiten het aanzicht te ver fraaien. Een niet Soester architect verklaarde de zer dagen, dat dit gebouwtje een zeer goed utiliteits-gebouwtje was en daarin zal deze vakman geen ongelijk hebben. Naar onze smaak was het eerste ontwerp mooier, doch onze smaak is niet die van de schoonheidscommissie. Dit hindert ook niet. Wat ons wel een beetje hindert is, dat de electrische ronde klok, welke door een onzer inwoners werd aangeboden om bo ven op het huisje te worden geplaatst, door deze zelfde commissie werd gemin acht. Deze klok moest vierkant zijn en mocht niet boven het verkeershuisje staan. Wethouder Van Zadelhoff zei, als gevolg van een vraag, in de gemeenteraad, dat de klok niet boven maar onder het ver- keershuis zou komen. De wethoudmer bedoelde natuurlijk niet boven maar onder de kap van het ver- keershuis, maar we vonden de aange legenheid belangrijk genoeg om het co mité voor het a.s. Zomerfeest „Soest - Spreukendorp" te adviseren in zijn plan nen vooral op te nemen de spreuk „Zoals het klokje thuis tikt, tikt het niet op het Verkeershuis". Zulke frivole gedachten krijgt een mens als hij, na zoveel maanden donkerte, eni ge dagen achtereen de zon ziet schijnen, het prille groen ziet ontluiken en stil staat bij de bloeiende magnolia's, waar van men zulke fraaie exemplaren in Soestdijk kan bewonderen. „DE PENNELIKKER" VERWELKOMDE NIEUWE GEMEENTE-SECRETARIS. „De Pennelikker", het maandblad van de ambtenaren van onze gemeente, verwel komde in het April-nummer de heer J. J. J. M. Festen, de nieuwe gemeente secretaris. Het blad schrijft„Onze Pennelikker zou zijn aard verloochenen, als het blad niet de nodige aandacht schonk aan de din gen, die onze kleine secretarie-gemeen schap raken. En hèt belangrijkste gebeu ren, waarbij wij allen nauw betrokken zijn, is toch wel de benoeming van de heer J. J. J. M. Festen tot secretaris van de gemeente Soest. Belangrijk niet alleen voor de gemeente, die hij zal gaan dienen, en van ons stand punt uit bekeken, in de eerste plaats, ook voor ons, ambtenaren, omdat de secreta ris aan het hoofd van de secretarie staat en dus ons aller chef is. Het is de redactie van De Pennelikker een eer en een genoegen reeds nu vanaf deze plaats de nieuwe secretaris een har telijk welkom toe te roepen namens al len, die lezers van ons lijfblad zijn. Wij hopen, dat de heer Festen hier in Soest niet alleen een prettig arbeidster rein zal vinden, maar dat hij ook een trouw lezer zal worden van De Penne likker, het blad, dat probeert er bij de ambtenaren de moed in te houden. Wij vertrouwen, dat hij dan op den duur ons blad net zo'n goed hart zal toedra gen als de scheidende secretaris gedaan heeft. En dat vertrouwen lijkt ons ge rechtvaardigd. Wij hebben n.1. uit be trouwbare bron (Soester Courant) ver nomen, dat de nieuwe secretaris een ge waardeerd medewerker is aan „De Maas bode" (een concurrente van De Penne likker dus). En dat heeft bij ons de stil le verwachting gewekt, dat er misschien zo nu en dan nog wel eens een artikeltje voor De Pennelikker op zou kunnen over schieten, waardoor ons blad ongetwijfeld in waarde en leesbaarheid zou toenemen. Wij menen dan ook de toekomst van De Pennelikker met goed vertrouwen tege moet te mogen zien. Secretaris, hartelijk welkom." SINT JORISDAG. Gistermorgen werd, ter gelegenheid van St. Jorisdag, op het Kerkplein een vlag- genparade gehouden door de padvinders en verkenners uit onze gemeente. Met het gebruikelijke ceremonieel werd deze bijeenkomst geopend, waarbij de na tionale en een groen-witte (Soester) vlag werden gehesen en rode tulpen uitge reikt. Hopman W. v. d. Brink herinnerde in een toespraak aan de oude legende, welke zegt, dat St. Joris, nadat hij de draak verslagen had, bij zijn terugtocht naar de stad, een spoor van bloeddruppels ach terliet. Waar een druppel viel, daar bloeide een bloem, een rode tulp. Vandaag dragen de broeder-verkenners de tulp, als een teken van overwinning en dankbaarheid. De rechte steel en het naar de hemel openstaand hart van deze bloem is voor ont* een voorbeeld cm rechtop te staan in het leven, met het hart gericht naar God. De tulp herinnert aan de goede daad, die St. Joris deed en spr. zei tot zijn medeverkenners, dat deze tulp eiste, dat, naast de dagelijkse goede daad, vandaag twee goede daden moesten worden ver richt, waarvan de tweede daad speciaal bestemd was voor onze moeder of ver zorgster. Een „zonnig spoor" en een „goe de jacht" wenste Hopman v. d. Brink zijn verkenners toe. Des avonds werden door de twee groepen kampvuren gehouden. voor alle lichamelijk misdeelden, opdat wij eens erkend worden als geestelijk gelijke leden van de maatschappij". Zo sprak de heer Joh. v. d. Berg, de blinde propagandist van de bijna 60 jaar oude Blindenbond, welke bond Woens dag een propaganda-avond hield in Reli gie en Kunst. Mej. C. E. Jolles, voorgangster van de Ned. Protestantenbond, had deze avond ingeleid en herinnerd aan eenzelfde avond van 5 jaar geleden. Zij wees erop hoe de leden van de N.P.B. het voorrecht hadden iedere Zondag te mogen luisteren naar het gevoelige orgelspel van hun eigen blinde organist, Therry van Diest. Ook zij wees erop, dat geen medelijden met de blinden paste, doch dat blinden recht hebben op medeleven van hen, die met 5 zintuigen zijn begenadigd. Therry van Driest bespeelde het orgel met een toccata en fuga van Bach en het Impromptu van Créman, terwijl het kerkkoor stemmige liederen zong. Het hoofdnummer van deze avond was de vertoning van de nieuwe film „Een van ons", gemaakt naar een novelle van de blinde schrijver Willem Kramer. Deze film gaf een uitstekend beeld van de lotgevallen van een blind geworden jongeman, die door uitstekend werk van een blindeninstituut wordt omgeschoold en wiens aanvankelijke minderwaardig heid verloren gaat in de vreugde van productieve arbeid. De bond mocht vele aanwezigen als lid noteren. RUTON ROBOT RUTON STOFZUIGERS TEL.276Ó ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend apotheek „Soest dijk", Van Weedstraat 46. DE C.P.N.-LIJST. Men verzoekt ons mede te delen, dat de candidatenlijst, welke wij publiceerden als de C.P.N.-lijst, ook candidaten bevat welke partijloos zijn, n.1. de nummers 2 en 4, de heren J. van Schaik en H. v. d. Broek. LEDENVERGADERING BOERENLEENBANK. Dinsdag 28 April a.s. wordt in hotel „De Gouden Ploeg" de algemene vergadering van de Boerenleenbank gehouden. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld Indonesië en Ned. Nw. Guinea m.s. „Willem Ruys" (27 April). Ned. Antillen s.s. „Bekkekom" (28 April) en s.s. „Te- De plaatselijke huisartsen te Soest hebben na onderling overleg besloten een algemene Zondagsdienst in te stellen met ingang van 2 Mei a.s. Deze dienst, die Zaterdagsmiddags om 16 uur aanvangt en 's Maandagsmorgens 8 uur eindigt, zal telkens door twee artsen wor den waargenomen, van wie de namen in de Vrijdageditie van de Soester Courant bekend gemaakt zullen worden. Op ieder wordt een dringend beroep gedaan, zich bij ziekte of ongeval tijdens het week einde uitsluitend aan deze nieuwe regeling te houden. VUURTJE WERD TE GROOT. Dinsdagmiddag werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand nabij de spoor lijn Amersfoort-Soestduinen. Het bleek, dat arbeiders van de gemeente nabij blok- post 15 van deze spoorlijn een vuurtje stookten van dood hout en ander afval uit de bossen aldaar. Dit vuur breidde zich echter zo uit, dat er gevaar bestond, dat dit zou overslaan naar bos- en heide- complexen in de nabijheid. Zowel de brandwacht op de gemeentetoren in de Kerkebuurt als passerende wielrijders waarschuwden de brandweer, die met de nevelspuit het vuur blusten. De toestem ming tot het vuurtje stoken aldaar werd gelijktijdig ingetrokken. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde Mej. R. van Holten alhier voor het examen moderne sier kunst. ▼an Electrische leidingen. STEENHOFFSTRAAT 55 TEL. 2906 MEDELEVEN MET DE BLINDEN. „In Nederland zijn 4800 volle blinden, een klein getal in verhouding tot het aantal blinden in andere, vooral Oos terse landen. Deze heterogene groep Hol landse blinden wil niet passief wachten op hulp of medelijden, doch wil actief in het maatschappelijke leven een taak verrichten, omdat zij ook een roeping heb ben, zoals ieder ander mens. Wij missen veel, doch dit gemis wordt ruimschoots gecompenseerd door intelli gente arbeidschap en andere geestelijke waarden. Wij willen onze krachten ont plooien en aanwenden in de maatschap pij, waarin genoeg arbeidsmogelijkheden voor ons zijn. Blinden zijn geen stoelen- matters, doch blijken te zijn uitstekende wevers, masseurs, pianostemmers, musici, steno-typisten enz. Wij strijden voor de blinden van nu en van de toekomst en lamon" (30 April). Suriname m.s. „Nes tor" (29 April). Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika m.s. „Arundel Castle" (25 April). Canada s.s. „Maasdam" (27 April) en s.s. „Groote Beer" (28 April). Zuid- Amerika m.s. „Tara" (29 April). Austra lië m.s. „Strathmore" (25 April). Nieuw- Zeeland via Engeland (25 April). GEVAL VAN NEKKRAMP. Bij het IV2 jarig kindje van de familie De Beer alhier is nekkramp geconsta teerd. De baby werd vervoerd naar een der barakken van het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort. De toestand is thans redelijk wel. FILMAVOND IN GARAGE VAN KOOY. De grote garage van de Gebr. v. Kooy was Maandagavond omgevormd tot een filmzaal en 150 automobilisten hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging tot bijwoning van de filmavond. De Caltex Petroleum Maatschappij liet een kleurenfilm zien, waarbij speciale aandacht werd geschonken aan de voor- rangsregels en de door Caltex uitgegeven stopmeter. Onder de titel „Down the gasoline trail" werd de geschiedenis vertoond van een op humoristische wijze gesymboliseerde benzinedruppel, op zijn weg van tank tot uitlaat. Hoeveel werk er verzet moet worden vóór de aardolie uit de bron in het tankschip terecht komt, bewees de film wel, die handelde over de aanleg van de grootste pijpleiding ter wereld, n.1. die van de Perzische golf naar de Middenlandse Zee, dwars door de woestijn. Besloten werd met een prachtige natuur film, die het gebied rond de Snake ri- ver in Amerike liet zien, een der mooiste en meest primitieve gedeelten van de V.3. In de pauze werd de bezoekers gede monstreerd waarom Caltex Marfax een grotere veiligheid, soepeler vering en een betere bescherming van de automobiel biedt. N.V.E.V.-MIDDAG IN HET ORANJE-HOTEL. De hedendaagse kapper, die moderne kap sels te verwerken krijgt, dient als goed vakman terdege op de hoogte zijn van Wanneer een ander dan Burgemeester d' Ailly van Amsterdam ons had ver teld, dat de werkzaamheden aan het dijk herstel in Zeeland op de weekeinden van Vrijdagmiddag tot Maandagochtend wor den stil gelegd en het gat het gat wordt gelaten, zouden we het niet hebben ge loofd. Dan zouden we hebben gedacht, dat het praatjes waren om er politieke munt voor dé a.s. verkiezingen uit te slaan. Ik was er heilig van overtuigd, dat in de strijd tegen het water 24 uur per et maal werd doorgezwoegd en 7 dagen per week. Met ontzag heb ik steeds gedacht aan de mensen, die daar dat geweldige werk verzetten, maar nu Burgemeester d' Ail ly heeft verteld, dat op Vrijdagmiddag de zaak wordt ingepakt en men op Maan dagochtend weer komt kijken hoe de zaken er bij staan, vind ik het maar een doodnuchtere boel. Misschien misplaatst, maar ik voelde mij er verontwaardigd over. Dat is natuur lijk gemakkelijk als je hier hoog en droog zit, maar zegt U eens eerlijk, meende U ook niet, dat daarginds tegen onze aards- vand continu werd doorgevochten Dat daar alles op haren en snaren werd ge zet, om de dijken dicht te krijgen „Beurzen open en dijken dicht" en al die andere acties zijn toch niet gevoerd, om de zee op Vrijdagmiddag, Zaterdag en Zondag gelegenheid te geven met een paar wilde brekers ettelijke milioenen op te slorpen, die voor herstel zijn bijeen gebracht Hoe het mogelk is, dat een dergelijke werkwijze wordt gevolgd, is mij niet be kend, maar dit kan mij ook minder sche len. Hoe het ook is, of het komt door een ze kere onwil der betrokkenen of een ver bod tot Zondagsarbeid of misschien nog wat anders, ik voel het als iets onmo gelijks aan, de zee van Vrijdagmiddag tot Maandacochtend haar gang te laten gaan, waar van meet af aan steeds is gezegd, dat men alles op alles zou zet ten om de dijken dicht en de polders droog te krijgen. Ik vind het allemaal zo raar. Eerst gillen we de hele wereld bij elkaar om hulp en als die er is gaan we weekenden. H. OEKMAN. SOEST UTRECHT - BAARN de verschillende preparaten, die daarbij in gebruik zijn en van de invloeden, die zijn behandelingen tengevolge hebben. Immers, onze haren zijn een levend en groeiend natuurproduct, dat, als elk an der biologisch onderdeel van het lichaam, ten nauwste verband houdt met de al gemene lichaamsgesteldheid. Wil hij zijn vak goed verstaan en doel matig kunnen uitoefenen, dan dient hij bekend te zijn met de biologische, che mische, physiologische en anatomische processen, die bij haargroei en haarbe- handeling te pas komen, alsmede kleur en voedingsleer en bovenal scheikunde. Over dit onderwerp sprak een leraar van de Vakschool voor kappers te Amsterdam en Hilversum voor de leden van de N.V. E.V. Hij gaf een kijkje achter de scher men van het moderne kappersbedrijf (permanent, watergolf, verven, blonde ren etc.), waarbij de aanwezigen begrip kregen voor alles wat daarbij te pas komt. Van groot belang is, dat de reacties bij verschillende personen niet steeds de zelfde zijn, m.a.w. dat het slagen van b.v. een permanent afhangt van de juis te beoordeling van de haren (gezond, sterk, rekbaar haar, beschadigd haar, zwavelhoudend haar en zwavelarm haar enz.) Hieruit blijkt, dat niet steeds eenzelfde behandeling of dezelfde preparaten voor iedereen gebruikt mogen worden. Het is dus de kundige, goed onderlegde vakman, die hier de juiste beslissing kan nemen. Dat dit onderwerp de grote belangstel ling van de dames genoot bleek uit de vele vragen, die de leraar te beantwoor den kreeg. De vice-presidente dankte namens alle aanwezigen voor de boeiende en leerzame causerie. Officiële Mededelingen. NUMMERING CANDIDATENLIJSTEN. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Soest maakt bekend 1. dat van de voorzitter van. het hoofd stembureau de mededeling is ontvangen welke geldige candidatenlijsten voor die verkiezing zijn ingeleverd. Van heden tot en met 24 April 1953 kun nen bij het centraal stembureau door zit ting hebbende raadsleden verklaringen worden ingeleverd, waarbij een candida tenlijst voor een voorkeurnummer wordt aanbevolen. Formulieren voor deze verklaringen zijn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. 2 dat de voor de kiezers toegankelijke zitting van het centraal stembureau voor de nummering van de candidatenlijsten zal worden gehouden op 25 April a.s., des voormiddags om 10 uur, in de Wet houderskamer van het gemeentehuis.

Soester Courant | 1953 | | pagina 7