m Bommen vielen in Soestdijk. SOEST. Viering Koninginnedag. Burgerlijke stand. SPORT. Het programma der feestelijkheden voor de viering van de Koninginnedag is als- volgt 7.45 _uur Luiden van de Soester kerk klokken. 8.30 uur Verzamelen en opstellen voor het Jeugdappèl. 8.45 uur Jeugdappèl op de Torenstraat, vóór het monument van H.M. Koningin Emma aldaar. Vlag hijsen, volkszang met begeleiding van P.V.O., korte toe spraak van de Burgemeester. 10 30 uur Bloemenhulde aan H.M. de Koningin ten Paleize. Het traditionele défilé zal ook dit jaar weer vele deel nemers trekken. Het is de wens van H.M. de Koningin, dat dit défilé zo sober mogelijk wordt gehouden. Er zul len minder verenigingen dan op andere jaren deelnemen. Men wordt verzocht bloemen mee te nemen, opdat dit de- filé een bloemenhulde blijft. 13.00 uur Voetbalwedstrijd tussen 2 ge selecteerde K.N.V.B.-jeugdelftallen op het S.E.C.-terrein, Bosstraat. De Soes ter Harmonie speelt marsmuziek. 14.00 uurKinderspelen op het S.E.C- terrein aan de Schrikslaan. In nauwe samenwerking met de Federatie van Buurtverenigingen en de V.V.V. wor- den deze spelen gehouden voor alle Soester kinderen van 712 jaar. Er kan worden deelgenomen aan d« volgende spelen Hardlopen, meisjes en jongens van 7 jr. Vlagsteken, meisjes en jongens van 8 jr. Trein halen, meisjes en jongens van 9 jr. Baldragen, meisjes en jongens van 10 jr. Zaklopen, meisjes en jongens van 11 jr. Persoonlijk voetbal, meisjes en jongens van 12 jaar. Voor elk kind is er een versnapering. Er zijn vele mooie prijzen. Aanmelden tot en met Dinsdag 28 April, van 68 uur, bij Gaasbeek, Dorresteinweg 20; Goudriaan, Kerkdwarsstraat 18; Grift, Vinkenweg 9; Hiemstra, Schoolstraat 6; Sigarenmag. v. d. Lugt, Beukenlaan, Foto Mook, Soesterbergsestr. 24; Ver- keershuis, v. Weedestraat 4. De kinderen moeten uiterlijk te 13.45 uur op het terrein aanwezig zijn. 14.30 uur Voetbalwedstrijd 't Gooi-Spar- ta op het S.E.C.-terrein aan de Bos straat. De wisselbeker, welke H.M. de Koningin twee jaar geleden hiervoor beschikbaar stelde, wordt door 't Gooi verdedigd. Drie spelers van het Ned. elftal zijn lid van het Sparta-elftal, n.1. Terlouw, Landman en v. Ede. 3 uur Start voor puzzletocht, vanaf restaurant „Zonneheuvel" georganiseerd door de ren- en tourver. „Tempo". Parcours 22 km. 20.00 uur Feestavond van de Chr. Oran jevereniging „Beatrix" in het St. Jo- zephgebouw, Steenhoffstraat. Het programma vermeldt Samenzang, Opening. Zangkoor Laus Deo. Filmvertoning van de reis van - H M .de .Koningin en Prins Bernhard in Amerika, Henk van Wijk, imitator. Samenzang, Film van Koninklijk be zoek aan de provincies Groningen, Drente, Overijssel, Gelderland, Noord- Brabant en Limburg. Zangkoor Laus Deo. Henk v. Wijk, imitator. Film H. M. de Koningin op bezoek bij Neder landse immigranten in Canada. Samen- menzang. Sluiting. 20.00 uur Concert door de Soester Har monie P.V.O. in „Braamhage". Verzocht wordt op deze dag de nationale driekleur te hijsen. ï'oto Astra, Soesterbergsestraat 106, Soest. Brandweer B.B. in actie. Zaterdagmiddag werd in de gemeenten Baarn, Soest. Zeist, Maartendijk en De Bilt luchtalarm gegeven, wegens het feit, dat boven de vliegbasis Soesterberg vij andelijke bommenwerpers slaags waren geraakt met jachtvliegtuigen van de L.S.K. te Soesterberg. Te 2 uur scheurden Thunderjets het luchtruim boven Soesterberg en omge ving uiteen en zij doken over Soestdijk, waar zij een der bommenwerpers neer schoten, welke brandend op de huizen aan de Schaepmanstraat terecht was ge komen. Op de Brandweer-commandopost, welke deze middag op de afdeling Bevolking in ons gemeentehuis was gevestigd, werd de Soester Brandweer gealarmeerd, ter wijl het Kringcommando van Kring U IV (deze middag in hotel „Trier" geves tigd) van de ramp op de hoogte werd ge steld. Een snelle verkenning van 't Hart bracht aan het licht, dat er ook bommen waren gevallen en dat de percel m Schrikslaan 36, 38 en 50 waren getrof fen, alsmede Vinkenweg 13, 15, 18 en 24. Voor deze oefening van de Burgerlijke Bescherming was alleen de Brandweer in actie, niet alleen uit Soest, doch ook uit de overige genoemde gemeenten. Volgens plan konden onze nevelspuit en de twee Soester motorspuiten de ramp niet meester worden en te 2.47 uur wer den de brandweren van Baarn, Zeist. Maartensdijk, De Bilt en Den Dolder te hulp geroepen en binnen 20 minuten wer den de bewoners van de Koninginnelaan en de hoofdweg opgeschrikt door een co lonne van 6 brandweerauto's, die de si- rene's niet spaarden en in ijltempo zich kwamen melden aan de Brandweer-com mandopost, vanwaar zij ingezet werden in het „rampgebied". Talrijke autoriteiten van het Brandweer wezen, de Bescherming Bevolking en de B.B.-Brandweer zagen critisch toe hoe de manschappen de denkbeeldige bran den te lijf gingen. Op de Schaepmanstraat, waar verondersteld werd, dat benzine uit de bommenwerper over de straat en langs de huizen stroomde, werd behalve water ook schuim gespoten, zulks tot vermaak van de jeugd, doch tot verdriet van de huismoeders, die hun straatje en hun ramen des morgens een goede beurt hadden gegeven. De oefening werd bijgewoond door de Kring-Commandant, de heer P. A. v. d. Werff uit Zeist; de heer J. Engelberts, chef kabinet Commissaris der Koningin te Utrecht; de heer L. Langeveld, Gew. Cdt. B.B. in de provincies Utrecht, Noord- en Zuid-Holland; de heer Eijpma, te Schie dam, pl. verv. gew. cdt. B.B. in deze provincies; de rijks-inspecteur der B.B., de heer De Lussanet de la Sabloniere; de heer J. H. Roelofs, rijks-inspecteur Brandweerwezen; de heer v. Lange, hoofd inspecteur Brandweerwezen; de Burge meester v. Zeist, de heer Korthals Altes; de Burgemeester van De Bilt, de heer Fa- bius; de rayonscommandanten van Zeist, De Bilt en Soesterberg (vliegveld), res pectievelijk de heren Schoehuis, De Stop pelaar en Busquet; terwijl in „Trier" zich de Kring-Cdt. Brandweerwezen, de heer J. J. Mostaerd, bevond en onze Bur gemeester op de Soester Commandopost werkzaam was. Na afloop verenigden zich deze autori teiten met de bevelvoerders van de brandeenheden zich in het Oranje-Hotel, waar de oefening werd besproken. Hier werd vastgesteld, hetgeen ook de buitenstaander reeds had bemerkt, dat het buizennet van de waterleiding een dergelijk waterverbruik niet kan voor werken en een andere vorm van water voorziening moet worden gezocht. De Kringcommandant, de heer v. d. Werff, verklaarde, dat de bij de oefening gemaakte fouten waren opgespoord. Zo bleek er geen verbinding geweest te zijn tussen de bevelvoerders der verschillen de brandweer-eenheden en dat het co lonne-rijden van de brandweer-auto's uit de andere gemeenten een vertraging had opgeleverd. Het brandweerwerk was zeer goed verricht, zei de heer v. d. Werff en hij wees eveneens op de goede leiding, welke van de bevelvoerders der brand weer-eenheden was uitgegaan. Onze Burgemeester bracht eveneens hul de aan alle brandweermannen en ver klaarde, dat gebleken is, dat de brand weer volkomen voor haar taak is bere kend en Kring IV in oorlogstijd op het onderdeel brandweer volkomen kan ver trouwen. De heer Roelofs, Rijks-Inspecteur Brand weerwezen, zei, dat er technische moei lijkheden waren geweest, doch dat er overigens een juiste inzet van mensen en materieel had plaats gevonden. Hij wees hierbij op de noodzakelijkheid om het brandweer-materieel te normaliseren. GEBORENSophia Emma Maria, d. v. L. W. de Beer, fabrieksarbeider en S. van den Heuvel, Eigendomweg 76. Ja- cobus Albert, z. v. W. A. Rasch, mon teur en H. E. de Vries, Hellingweg 6. Jacobus Gijsbertus, z. v. J. G. Wijnands, drukker en S. Snijders, Birkstr. 65. Wil helmus Gijsbertus, z. v. A. Hagen, land bouwer en H. W. van Middelaar, Kerk straat 19. Hendrikus Cornelis Joseph, z. v. H. A. Butzelaar, makelaar en J. P. Brouwer, Grote Melmweg 31. Maria Adriana, d. v. C. A. van den Berg, ko lensjouwer en A. Vos, Schoolweg 6. Pe- tronella Johanna Everarda, d. v. J. Ver hoef, verzekeringsagent en H. de Jong, Den Blieklaan 85. ONDERTROUWD Maas Reijer Maassen, 30 jaar, technisch controleur, Amsterdam en Petronella Johanna van Wijngaarden, 22 jaar, winkeljuffrouw, Soesterbergse straat 9. Cornelis Johannes Kraaijenha- gen, 27 jaar, bloemist, Steenhoffstraat 1 en Johanna Gesina van den Brink, 24 jaar, zonder beroep, Zeist. Adrianus Al- bertus van Doorn, 47 jaar, landbouwer, H. Blaekweg 4 en Maria Hendrina Kruijs, 26 jaar, zonder beroep, Ossendamwcg 10. Jacobus Johannes Ignatius Maria Oost- dam, 27 jaar, technisch ambtenaar, 's Gravenhage en Ingeborg Anni Goed hart, 22 jaar, steno-typiste, Prins Bern- hardlaan 8. Harm Hendrik Louwes, 21 jr., monteur, Birkstraat 50 en Hendrika van Putten, 21 jaar, kantoorbediende, Birk straat 50. GEHUWD Geen OVERLEDENKlaas Vellenga, 77 jaar, zonder beroep, echtgenoot van J. P. Ver- heij, Van Lenneplaan 46. Gerben de Jong, 87 jaar, zonder beroep, echtgenoot van T. Kuijk, Bartolottilaan 12. Willem Walet, 57 jaar, zonder beroep, echtgenoot van M. J. Eijkens, Van Straelenlaan 4. Odilia Cle- mence Alexandra van Oldenborgh, 76 jr., zonder beroep, echtgenote van C. E. F. de Vries, Van Lenneplaan 5a. Mengs Hornsveld, 66 jaar, zonder beroep, echt genoot van C. Haks, Regentesselaan 7. Johannes van Wijk, 76 jaar, zonder be roep, echtgenoot van G. C. Walsmit, Pr. Bernhardlaan 28. Susanna Catharina Tho- le, 65 jaar, zonder beroep, Van Weede straat 9c. DE ZEBRA'S—S.E.C. 3—2. In de laatste minuut van deze wedstrijd werd S.E.C. geslagen doordat de rechts buiten van De Zebra's, met 'n hard schot, de stand van 22 op 32 bracht. S.E.C. verscheen met Admiraal in doel en invallers voor Belt en Maassen, ter wijl ook de nieuwe S.E.C.-midvoor Ten Hoven meespeelde. S.E.C. was na de aftrap direct in de meer derheid en na een kwartier schoot Ten Hoven een voorzet van rechtsbuiten Valk hard en buiten het bereik van de doel man in. 01. De Zebra's lieten zich niet onbetuigd en een aardige gelijkopgaande strijd volgde. Met een goede kopbal van de rechtsbinnen werd. het 11, doch voor de rust wist Loman, die deze wedstrijd linksbuiten speelde, zijn club weer de leiding te geven. 1—2. Na de rust kwamen De Zebra's verwoed groot opzetten, doch Pothoven c.s. verweerden zich goed en Admiraal bleek ook als doel man een goede kracht te zijn. S.E.C. gaf goed partij en de snelle Soes ter aanvallen waren niet van gevaar ont bloot. Tien minuten vool het einde verdween de bal na een doelworsteling in het S.E.C.-doel, waarbij de S.E.C.-verdedigers de scheidsrechter er op attent maakten, dat de bal met de hand in het doel was geslagen. Dit protest werd terijde ge legd en de stand werd 22. In de laatste minuut kreeg de linksbui ten van de thuisclub een goede kans, doordat hij werd vrijgelaten door links half Westerveld. Zijn schot was voor Admiraal onhoudbaar. 32. S.E.C. 2—Utrecht 2 0—0. U.V.V. 3—S.E.C. 3 3—2. B.D.C.—AMSVORDE 1—2. Met gering verschil hebben de kampioent- candidaten van deze afdeling van B.D.C. gewonnen. De Soestenaren, die in de laat ste weken in uitstekende vorm zijn, heb ben deze kleine nederlaag niet verdiend, want zij waren een groot gedeelte van deze wedstrijd de meerderen van hun tegenstanders. Enige minuten na de aftrap had B.D.C. reeds op verrassende wijze de score ge opend. Een snelle aanval resulteerde in een hoog schot voor het Amsvorde-doel De bal stuitte hoger dan de uitgelopen doelman kon bereiken en midvoor Simons was de doelman te vlug af en kopte de bal in het verlaten doel. 10. B.D.C., met 3 invallers voor Verhoef, Se gers en Van Megen, waarvoor meespeel den v. d. Lugt, Westerveld en Daatselaar, bleek in het geheel niet de mindere te zijn van Amsvorde. Integendeel de Amersfoorters moesten alle zeilen bij zetten, om hun doel voor doorboring te vrijwaren, terwijl hun tegenaanvallen door de Soester middenlinie en defensie in de kiem werden gesmoord. De grote Amsvorde-aanhang werd tot aan de rust danig teleurgesteld en in hoog tempo dwong B.D.C. zijn tegenstan der tot een grote krachtsinspanning. De snelle B.D.C.-aanvallen, die steeds een gevaar betekenden, vonden in het stugge verdedigen van de linksback Hannessen een onoverkomenlijke hinderpaal. Tot aan de rust handhaafde B.D.C. de kleine voorsprong, doch 12 minuten na de rust zwichtte doelman v. d. Lugt voor een schuiver van rechtsbuiten Vink en was de stand gelijk. 11. Midvoor Simons werd daarna geblesseerd en vervangen door Verhoef, die op de zie kenlijst stond. De aanvalskracht van B.D.C. werd hierdoor verzwakt. Rade maker, die midvoor ging spelen en op een zeer goede eerste helft kon terug zien, had helaas met enige harde scho ten geen succes. Amsvorde vocht energiek om de overwin ning en terwijl het Amsvorde-doel eni ge malen in ernstig gevaar had verkeerd, kwam 't derde doelpunt aan B.D.C.-zijde. In de 22ste minuut kopte Pieters, na een doelworsteling, de bal onbereikbaar voor v. d. Lugt, in het B.D.C.-doel. 12. Het tempo zakte hierna af en de we derzijdse aanvallen leverden alleen ge vaar op voor het Amsvorde-doel, zonder succes evenwel. De overige uitslagen waren Celeritudo 2—B.D.C. 2 4—2. B.D.C. 3Baarn 22. S.D.O. 4—B.D.C. 4 1—3. Victoria 5B.D.C. 5 32. B.D.C. C—S.D.O. A 3—1. K.V.V.A. A—B.D.C. B 6—0. B.D.C. C—S.D.O. B 3—0. Achterveld aB.D.C. a 10. B.D.C. HANDBALAFDELING. Alleen de B.D.C.-junioren waren Zondag in actie en deze wonnen de thuiswedstrijd van de E.M.M.-junioren met 30. PRINS BERNHARD REIKT DE BEKER UIT. Na afloop van de wedstrijd 't Gooi-Spar- ta, op Koninginnedag, zal Prins Bern hard, aan de aanvoerder van de win nende ploeg, de wisselbeker overhand! gen, welke door H.M. Koningin Juliana ter beschikking werd gesteld. Indien 't Gooi de wedstrijd wint, gaat de beker in eigendom over aan deze vereniging, daar 't Gooi reeds tweemaal de beker heeft gewonnen. De Prins zal deze wedstrijd bijwonen en een ereplaats krijgen op de vernieuw de en verplaatste tribune op het S.E.C.- terrein. DE VOETBALWEDSTRIJDEN OP KONINGINNEDAG Zoals gemeld zal de wedstrijd 't Gooi- Sparta, welke op Koninginnedag op het S.E.C.-terrein wordt gespeeld, worden voorafgegaan door een wedstrijd van 2 jeugdelftallen. Het K.N.V.B. Jeugdelftal zal hier uitko men tegen een F.I.F.A.-jeugdelftal. Eerstgenoemd elftal won op 18 April met 21 van het Belgisch Jeugdelftal, terwijl het F.I.F.A.-jeugdelftal met goed succes deelnam aan het F.I.F.A.-tournooi te Brussel. De opsteling is alsvolgt K.N.V.B. Jeugdelftal achter Feyt (Woer den), Brandse (Sparta) en Claus (Helmon- dia). Midden Dahrs (Bi. wit), v. d. Hoek (Fijenoord) en v. Woerden (Fijenoord) Voor Meyers (N.E.C.), De Wit (De Valk), Huiberts (Vitesse), v. d. Wel (Ajax) en Rijnvis (A.D.O.). F.I.F.A.-Jeugdelftal Achter Schouten (O.S.V.), Beekma (Vitesse) en Kraay (D.0.S.). Midden Kreyermaat (Elink- wijk), Bruys (M O.C.) en Loos (Vitesse). Voor; Asmunse (D.W.V.), De Wit (T.S.C.), Schuman (P.E.C.), Erkens (Sittardia) en Gruyzen (Sittardia). Deze wedstrijd vangt te 1 uur aan. De opstelling van 't Gooi is als volgt; Doel: Mosterd. Achter: Wiggemans en Cram. Midden: A. Baas, Bak en Reijn. Voor; v. d. Straten, De Boer, Poort, C. Baas en Mol. De opstelling van Sparta is: Doel; Land man. Achter: Tiebout en Wenneker. Mid den: Zuidgeest, Terlouw en Zonneveld. Voor: v. Ede, Veigel, Verbeek, Molen beek en v. Male. Behalve de drie internationals van Spar ta: Terlouw, Landman en v. Ede, treedt een internationaal scheidsrechter op, n.1. de heer Leo Horn. De spelers nemen ook aan het défilé voor H.M. de Koningin deel, onder leiding van K.N.V.B.-officials, terwijl zij om half tien door het gemeentebestuur worden ontvangen in het park „Colenzo". JAARVERGADERING CHR. VROUWENBOND. In het St. Ludgardisgeboow werd de 26ste jaarvergadering gehouden van de afd. Soest van de Ned. Christen Vrouwen bond, onder leiding van de presidente, Mevr. S. G. Landweer-de Visser. Het jaarverslag van de secretaresse, Mevr. E. Lemmers, vermeldde de groei en bloei der afdeling, terwijl de penningmeeste- resse, Mej. J. v. d. Waal, een groot ba tig saldo vermeldde. Hierna declameerde de heer J. Nobel uit Amersfoort enige verzen, terwijl door enige leden voordrachten ten beste wer den gegeven. AMATEURS-PARADE. Donderdagavond had de laatste amateurs avond plaats in Eemland, waarvoor zeer grote belangstelling bestond. In het pro gramma dongen de beste nummers van vorige avonden naar de wisselbeker en de overige mooie prijzen. Het werd een goed geslaagde avond, waarvan de baten ook ditmaal naar de stichting Kleuter scholen te Soest-Zuid gingen. De uitslag was alsvolgt 1. Honolulo Min- streels, Hilversum, 36 p. 2. Frans Herni, Soest, 35 pnt. 3. The Royoca's, Hilver sum, 34 p. 4. Jonggocho, Baarn, 32 pnt. 5. Wild West Pioniers, Amersfoort, 32 p. 6. The Chromonicats, Baarn, 32 p. 7. The Stars, Soest, 31 punten. 8. Harry Theunissen, 28 p. 9. Jeantje Brouwer, Soest, 26 p. 10. Mevr. Rauwendaal, Soest, 24 p. 11. J. Brus, 24 p. 12. J. v. Straten, 20 punten. Mej. Elly Terhorst kondigde de nummers aan, daar haar vader, de heer G. Ter horst, verhinderd was. DISTRICTS-WEDSTRIJDEN E.H.B.O. Zaterdagmiddag werden in Utrecht de jaarlijkse districts-wedstrijden van het gewest Utrecht der E.H.B.O. gehouden, waaraan deelnamen ploegen uit Ameron- gen, Baarn, Breukelen, Eist, Leersum, De Meern, Neerlangbroek, Soest, Utrecht, Veenendaal, Vreeswijk en Zuilen. Na een spannende strijd wist Soest de 2e prijs te behalen als ploeg, alsmede de tweede leiders-prijs. De Soester ploeg be stond uit Mevr. Th, Regnery-v. d. Hoek en de heren W. J. v. Diermen en K. Lam (leider). De uitslag was1. Utrecht 224 p., lei der. 99 p. 2. Soest 226 p., leider 98 p. 3. Utrecht. 4. Neerlangbroek. 5. Veenen daal. 6. Breukelen. 7. Baarn. 8. De Meern. 9. Eist. 10. Leersum. 11. Ame- rongen en Vreeswijk. De eerste prijswinnaar zal het district Utrecht vertegenwoordigen in de strijd om het kampioenschap van Nederland. De jury bestond uit de doktoren J. H. M. K. Beckers te Nijmegen, S. Diamant te o Den Bosch en H. v. d. Valk te Drumpt. litie werd"ópgmümd ONDERSCHEIDING UITGEREIKT. Zaterdagmorgen werd de heer H. Kui per, Kerkpad N.Z. 25 alhier, onderschei den wegens zijn 25-jarig lidmaatschap van het kerkbestuur van de parochie St. Petrus en Paulus alhier. Pastoor W. Voss overhandigde hem de Pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia Pontifice. T.C. „SOEST". De tennisclub Soest ontving Zondag Hoo- gerheide 2 en de Soestenaren verloren deze wedstrijd met 35. De uitslagen waren Heren enkelspel: J. H. van Breukelen— T. de Bree 2-6, 2-6. G. ReimerinkR. de Vries 2-6, 2-6. Dames enkelspel: Mej. M. WilminkMej. A. Aartsen 2-6,3-6. Mej W. Steenbeek—Mevr. T. Alexander 6-2, 6-1. Gemengd dubbelspel; Mej. M. Wil mink en J. H. van BreukelenMevr. T. Alexander en T. de Bree 9-7, 7-5. Mej. W. Steenbeek en G. ReimerinkMej. A Aartsen en C. P. van Doveren 6-2, 4-6, 3-6. Heren dubbelspel: J. H. van Breuke len en G. ReimerinkR. de Vries en C. P. van Doveren 2-6, 2-6. Damesdubbel spel: Mej. M. Wilmink en Mej. W. Steen beekMevr. T. Alexander en Mej. T. ten Brink 6-4, 6-4. PSEUDO-TUINMAN IN ACTIE. Een Soestenaar, die lange tijd als toe zichthouder had gefungeerd bij de bouw van de nieuwe woningen aan de Albert Hahnweg en omgeving, vond, nadat deze huizen bewoond waren, emplooi als tuin man. Hij legde tuinen aan. doch nam daarvoor graszoden, die hij van gemeen te-grond haalde. De politie tolereerde dit niet met het gevolg, dat een gedeelte der zoden weer werd teruggelegd, terwijl 'n andere bewoner de zoden gaat vergoeden op het kantoor van Gemeente-Werken. HENDRIK C. VAN OORT 80 JAAR. Vandaag viert de voorheen zeer bekende concertzanger en musicus, de heer Hen drik C. van Oort alhier, zijn 80ste ver jaardag. De heer Van Oort is sinds 1941 in onze gemeente woonachtig, na een prachtige carrière te hebben gemaakt. In Utrecht geboren, maakte hij op 18-ja- rige leeftijd zijn debuut bij het Utr. Ste delijk Orkest als pianist. Bekwame leer meesters, zoals C. L. Wiertz en Joh. Wa genaar, hadden hem hiertoe opgeleid. Op 22-jarige leeftijd behaalde hij het toon kunst-diploma. Zijn zang-opleiding kreeg hij van Mej. Zegers-Veeckens en hij trad meermalen op in opera's en oratoria. Bijna alle landen van Europa bezocht hij en trad daar met groot succes op. Latei trok hij zich terug en aanvaardde een benoeming aan het conservatorium te Amsterdam, waar hij met zijn muziek- paedagogische taak vele leerlingen op de weg naar het succes leidde, zoals Jac. Caro, Suze Luger en Jo Immink. Ook componeerde hij verschillende liederen, voornamelijk op tekst van Peter Sturm- busch en Emanuel Geibel. Enigg.._vaD de ze liederen zullen hedenavond, voor de A.V.R.O., door Guus Hoekman ten gehore worden gebracht. De heer Van Oort werd in 1949 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. FIETSTOCHT NAAR DE BOLLEN. Zondag 3 Mei organiseert „Tempo" een mooie fietstocht naar de bollenstreek. De te rijden afstand is 140 kilimeter. En kele rustpozen zijn in het parcours opge nomen. Iedere deelnemer, die de tocht uitrijdt, ontvangt een fraaie herinnering. Men zie de advertentie in dit blad. SCHAAK-SUCCESSEN. Op het jaarlijkse voorjaars-schaaktoui- nooi in Bussum, wisten onze plaatsgeno ten, de heren J. Visbeek en J. Blom, uil drie wedstrijden, elk drie punten te be machtigen, waardoor aan beiden een eer ste prijs werd uitgereikt. BUNSCHOTEN WINNAAR TE APELDOORN. Zondag reed het Tempo-lid G. Bunscho ten zijn eerste wedstrijd op de wieler baan te Apeldoorn, waar hij deelnam aan een afval-race. Op overtuigende wijze wist hij te zegevieren en de eerste prijs mee naar Soest te nemen. De directie van de wielerbaan engageerde hem voor de wedstrijd, welke op Hemelvaartsdag al daar zal worden verreden. BUURTVERENIGING Zaterdag hield de Bu in restaurant Eemla' feestavond, welke g« heer J. c. jj. Smit' „West", die, na enif zijn leden dank bracl belangstelling. Eigen krachten voerd blijspel „Directeur F voering waarvan me oogstte. De regie was in ham C. M. Smit en deze van het auditorium. „The Stars" zorgde deze feestavond. E.H.B.O.-DIPLOMA Vrijdagavond werd de afd. Soest der E.; het afnemen van h Dr. L. A. Imhoff uit nator en de geslaagdi Peters-Zanen, Mej. Helmer en de heren Kool. Eén candidaat BENOEMD. Ten kantore van de alhier is per 1 Mei a. noemd de heer P- Hr SOESTER SCHAAKt De uitslagen van de gespeeld werden om kampioenschap zijn a A. v. Dijk—C. Samsc den Oosterlmgh—Mr H. SchreudreH- Ov beekJ. v. Zijtveld J. Biom 10 H. Ste beek 0—1. H. Muyll Y2—Y2. S. de Zoete— SiragC. Ammelunx Broeder—E. Beuken 1 H. Taffijn 1-0 en Tl man 1—0. DAMCLUB „DE VA1 De uitslagen van de tie-wedstrijd zijn als v. Oosterom 20. E 1—1. J. Walstra—H. RoestF. Bulens 2— Schie 1—1. J. Kentin v. OosteromD. Wa; De massakamp tusser land, waaraan 200 s] welke strijd Zaterdag wehand's Dierenpark overwinning voor d met 115 tegen 85 p van „De Variant" na heren Damen en G. de wist zijn partij heer Collet verloor. ONZE LIEVERDJES In de Wilhelmina ruit, dank zij de act: Voor de ouders gold I Andere actieve jol de weilanden nabij c -de hekken van de Tweemaal is in 't ai volg van een derge electrische trein op den, zodat de landbc weg en omgeving hun hekken open vi ben deze landbouwe nen stellen, dat de j over de Hooiweg ha DE VLAM IN DE P. Gistermorgen werd meerd voor een brar de Nieuwetveg. Het in een pan met vet de huisvrouw op het vloermatje had gek matje branden. Toeg redding, zotet de bi Z.K.H. PRINS BERNHARD No. 1 EN 2. De Soester Postduivenvereniging "De Vriendschap" opende het vliegseizoen met een wedvlucht vanaf Venlo, afstand 110 kilometer. In concours waren 279 dui ven, die te 9 uur met N.O.-wind werden gelost. Aankomst eerste prijswinnende duif, 10 uur 30 min. 52 sec.; bereikte snelheid 1223,17 meter per minuut. Aan komst laatste prijswinnende duif 10 uur, 43 min., 16 sec. De gedetailleerde uitslag is: Z.K.H. Prins Bernhard 1 2 7 10 25 30 35 36 44 49. Jac. Stalenhoef 3 8. P. Wag- ner 4 20. Joh. Duiser 5 33 47. E. Veerman 6 68. J. Rijnders 9 26. J. Ruttenberg 11 56 W. Nieuwenhuis 12 15 22 23 43 62 65 67. H. Spikman 13 63. J. Gaasbeek 14 31 40 50. G. Sikkelbein 16. G. Hooijer 17 18 53 70. J. Mets 19. C. Dijkman 21 32 37 41 69. M. Bergers 24. R. Koster 27 29 42 54 55 61. D. J. Bos 28 52 57. G. v. d. Broek 34 39 45. E. v. Daatselaar 38 58 59 60. J. Hodde 46. G. Sukel 48. J. Meywes 51. A. Kaats 64 Th. de Muynck 66. NOG STEEDS MUNITIE. Nog steeds wordt in de vijver van Mariën- burg munitie gevonden. Thans werden 'n 3-tal handgranaten door de politie ver wijderd. Zodra de bagger-werkzaamheden gereed zijn, zal de hulpverleningsdienst de bodem van de vijver geheel munitie- vrij maken. Ook nabij het Monnikenbos alhier is een granaat aangetroffen, welke door de po- te pas behoefde te BOSBRANDJE. Vrijdagmiddag brak een. bosbrandje uit spuit een einde maa TAFELTENNIS Zaterdag j.1. werd ee de 2e open Soester k; eersten traden de R Strijdperk. De volger zich in de volgende (Shot), Smits (Wilsl pert), G. Boudewijn (Shot), B. Simons Rademaker (Shot), G. Voet (Shot). In de halve finale eenvolgens: Wiss, B en Th. Rademaker, de finale. De andere aangelegenheid. Hie mons. De finale tussen W: de titel bij Wiss. Tc 2. Simons. 3. Boude Voor de 4e klasse nog groter. De volg. door hun poules: K Lookeren v. Campa' hagen (Velox), Ferr| (Shot), Klaver (Vit' J. v Asch (Shot), (Shot), Catoe (Vrie: (Vitus). In kwar' v. Lookeren v. Car Asch, Hooft, Cafoe ej In de ene halve fin; moeite met Van Loo. in de andere halve het afleggen tegen won ook deze spe van Hooft. Eind-u: Hooft. 3. v. Asch, 4. pagne. A.s. Zaterdag en Zo 2e klassers aan de 1 BEWUSTELOOS Gi Gistermorgen werd wielbewaarplaatshoi toor alhier, onwel ineen. Dr. Schutte auto naar zijn woni

Soester Courant | 1953 | | pagina 2