RANG i w R&S Soest vierde Koninginnedag. Koninginnedag van de eetéfe tasui Droef verschiet. Koopt in Soest, onze Zomerschoenen tegen ongekende lage prijzen aan te bieden. Stichtsche Schoenenhuizen Verover Moeders dankbare lach. Geef haar een taart met MOEDERDAG. Mr. J. W. Dahlberg Fa. Van de Wijngaart Uw volgende sigaret smaakt beter nadegeiondeen verfrissende WRIGL6V SOEST. Voor een prima Radio-apparaat J| ROB T>E AVONTURIER. V Ter bevordering van de actie hebben wij besloten Soesterbergsestraat 30 Telefoon 2454 weer op het appèl en vrouwen en meis jes brachten paling mee voor de jarige Koninginnèdag 1953 werd voor Soest ook ditmaal een feest, waarin voldoende ruimte was om de Moeder des Vaderlands hulde te brengen en het attractief ge beuren op het S.E.C.-terrein in het te ken stond van de Kankerbestrijding. De Soester kerkklokken hebben deze dag ingeluid en een veelvoud van bronzen stemmen werd een lied van dankbaar heid en hulde. Onze Burgemeester sprak hierna, nabij het monument van Koningin Emma, een deel van de Soester jeugd toe, nadat ons volkslied had geklonken en de vlaggen van Soest en Nederland waren gehesen. Onze eerste burger wees de jeugd op de innige band tussen Oranje en Ne derland, een feit, waarover ons volk op deze dag zijn blijdschap tot uitdrukking mag brengen. Bewees onze Koningin tij dens de watersnood van 1 Februari niet hoe dicht Oranje bij het volk staat, vroeg spr. aan de jeugd. Intussen was op de hoofdweg de trek naar het paleis reeds begonnen. Uit alle delen van Nederland reden autobussen en auto's aan met mensen, die met ons het Koninginnefeest wilden vieren. Te 9 uur waren rondom het Paleis reeds enige duizenden grote en kleine Neder landers aanwezig en de verkeersstroom naar het Paleis nam steeds groter vor men aan. Te half tien arriveerden de autobussen met de voetballers van Sparta, 't Gooi en de twee Jeugd-elftallen. Deze voet ballers werden ontvangen op „Colenzo" door onze Burgemeeester, die vergezeld was van zijn 3 wthoudeers, de gemeente secretaris en de heer C. van Es, een der organisatoren van de jaarlijkse voetbal wedstrijden op deze dag. De Burgemeester uitte zijn vreugde over het feit, dat deze vreemden kwamen hel pen de Koninginnedag te vieren en hoopte op een sportieve strijd om de wisselbe ker. Spr. wenste hen toe, dat zij aan de ze dag aangename herinneringen zouden bewaren. Inmiddels was het aantal bezoekers vóór en terzijde van het paleis uitgegroeid tot een grote menigte, welke te klokslag half 11 Koningin Juliana, Prins Bern- hard en de vier prinsesjes op het bordes zag verschijnen. Dit was het sein voor de traditionele bloemenhulde, die eens een aangelegen heid van Soester en Baarnse inwoners was, doch welke door de deelneming van velen, die dikwijls van zeer ver komen, uitgegroeid is tot een nationale manifes- tate. In dichte rijen kwamen zij het Baarnse hek-.van de Paleistuin binnen, voorafge gaan door de Harmonie „Crescendo" üit Baarn. Daar waren de padvinsters en kabouters uit Soest, Baarn en Ermelo, gevolgd door de groep Leidse studenten, die de vorige avond, te 12 uur, te voet waren vertrokken en in een estafette des morgens half 7 uur te Soestdijk waren aangekomen. Dan volgden Soester en Baarnse inwoners, vreemden uit geheel Nederland, die bloemen legden op het bordes, dat al spoedig geheel schuil ging onder een veelkleurig bloemen-tapijt. Scheveningen was groots vertegenwoor digd door 100 vrouwen in klederdracht, alsmede een drumband van 50 personen. Ook de studenten uit Utrecht ontbraken niet en werden vertegenwoordigd door de Rector en Senaat van het Studenten corps. De Bunschoters waren eveneens Baarnse Banketbakkerij A. ROETMAN BURG. GROTHESTRAAT 57 - TEL. 2835 Een kennis van mij was verheugd Over 't nad'rend défilé, Hij liep met vrouw en kinderen Ook in de file mee. Zo stap voor stap ging 't door de tuin, Tot bijna aan 't bordes, Toen plots een stem Vooruit, Loop door, snijdend als een mes. Zijn kleuters hadden bloemen Uit hun spaarpotjes gekocht, Om neer te leggen op de trap, Doch wat helaas niet mocht. Want deze werden door een juf Uit d' handjes weggegrist; Ontgoocheld was mijn kennis, Daar hij zich zó had vergist. Ook hoorde ik dat 't toegangshek Al weer werd dichtgedaan Toen velen nog met bloemen Langs de Vorstin wilden gaan. Teleurgestelden gingen met Hun bloemen weer naar huis En deze bloemenhulde staat thans Op de tafel bij hen thuis. Maar deze kennis met zijn kleuters En zij voor het gesloten hek Dienen heel goed te beseffen 't Moet alles in kort tijdsbestek. Heus, 't hart van onze Koningin Dat klopt voor U, voor iedereen, Maar rekening kan zij niet houden Met de wens van U alleen. SUB ROSA. Vorstin De voetballers van Sparta en 't Gooi, als mede de jeugd van de K.N.V.B. defi leerden ook mee en hun officials werden aan H.M. voorgesteld. Zuster Vos de Waal bracht een 20-tal zusters van de Sint Maartenkliniek uit Nijmegen mee, doch zij waren niet van zoverre gekomen als dat groepje van 6 Zwitsers, of de 4 Zweden, of Eduard Banninga, de jonge Amerikaan, die sinds kort in Amsterdam werkzaam is en thans beter dan ooit kennis maakte met het land, waarin eens de wieg van zijn groot vader had gestaan. Zij waren stil van de huiselijkheid en het intieme in deze hulde. Ook de Soester Harmonie P.V.O. was reeds binnen de hekken ea, om beurten met Crescendo, speelde zij haar vrolijke marsen. Onvermoeid beantwoordde Koningin Ju liana de opgewekte groeten van de de- filerenden, die een stoet vormden, welke langer was dan vorige jaren. Ook de Algemene Ned. Bond van Post- duivenhouders, waarvan Prins Bernhard beschermheer is, was vertegenwoordigd en het was de heer F. J. Grift, de secre taris, die een grootse bloemenhulde bracht. Trots liepen ook mee evacué's, die Baarn zijn ondergebracht en zij werden gevolgd door de vertegenwoordigsters van de Meisjesschool „Zonnegloren" en van de opleidingschool voor meisjes „Starren- burg". Intussen daverden meer dan 100 vliegtuigen van onze Luchtmacht boven het paleis en uiteraard trokken zij de belangstelling die zij verdienen. Te kwart voor 12 werd het Baarnse hek gesloten, tot grote spijt voor de zeker meer dan 1000 mensen, die nog buiten tonden en uren hadden gewacht. Hier onder waren er, die met autobussen uit Den Haag en Arnhem waren gekomen en met bloemen in hun handen buiten het hek moesten blijven. Toen de staart van de groep defilerenden - zeker 15000 personen - was gepasseerd, stelde de harmonie van de Blindenin- richting „Kunst naar Kracht" uit Den Haag zich voor het bordes op. Onder di- rigentie van Henk Hoogenvorst speelden 22 blinden musici de feestmars „Gene raal Eisenhower" en de Koninklijke Fa milie kwam naar hen toe, waarbij de Koningin zich onderhield met de diri gent en de voorzitter, de heer C. W. Kettenis. Ontroerd luisterde men naar de muziek van hen, die van dit bloemen- feest niets konden zien. Een rijdend carillon, bespeeld door Mr. Somke de Waard, liet vrolijke klanken horen, waarna de laatste gasten van de ze morgen, 105 personen uit Zuid-Hol land en Zeeland, in het paleis hun Ko ningin, die zo met hen meeleeft, moch ten gelukwensen. Te 2 uur klonk op het S.E.C.-terrein aan de Schrikslaan het beginsignaal voor de kinderspelen, welke de Federatie van Buurtverenigingen had georganiseerd voor alle Soester kinderen. De vierhonderd deelnemers waren in 12 groepen verdeeld en er was, na af loop der spelen, lange tijd nodig voor de prijsuitreiking kon plaats heb ben en de 72 prijzen in kinderhanden overgingen. Bovendien kregen alle kinde ren versnaperingen. Na afloop werd door de comitéleden een heildronk op Koningin Juliana uitge bracht en dankte de heer Hiemstra, voor zitter van de Federatie van Buurtvere nigingen, zijn medewerkers, in het bijzon der de heer C. A. Goudriaan, in wiens handen de algemene leiding tot ieders tevredenheid had berust. De prijswinnaars waren Meisjes hardlopen 1ste prijs Dita Ver schoor. 2e pr. Loesje Brekeman. Jongens hardlopen le prijs Minke Bos man. 2e pr. Arie Key. Meisjes vlagstekenle prijs Mia Rou wendaal. 2e pr. Elly Schoonhoven. Jongens vlagstekenle prijs Arie Ka merbeek. 2e pr. Jan v. Campen. Meisjes treinhalen le prijs Winny Gij- sen. 2e pr. Hetty Kuiper. Jongens treinhalen le prijs Cor Rou wendaal. 2e pr. Joke Rijders. Meisjes baldragen le prijs Marian Vis ser. 2e pr. René Mansel. Jongens baldragen le prijs Henk Hen- driksen. 2e pr. Peter v. Leeuwen. Meisjes zaklopen le prijs Beb Vernooy. 2e pr. Toos v. d. Bremer. Jongens zaklopen le prijs Jacob v. Cam pen. 2e pr. Wim Koenen. Meisjes pers. voetballe prijs Hanny Mansel. 2e pr. Stientje Kleingeest. Jongens pers. voetballe prijs Henk Kuyvenhoven. 2e pr. Rudi de Liefde. Intussen was het S.E.C.-terrein aan de Bosstraat het middelpunt van de belang stelling geworden van 7 a 8000 personen. Een grote politiemacht, onder leiding van inspecteur H. Scholtemeijer, regelde het intensieve verkeer naar de Bosstraat en ook ditmaal verliep de aan- en afvoer naar het terrein zeer vlot. Van 1 tot 2.30 uur demonstreerden een K.N.V.B.-elftal en een FIFA-jeugdelftal een goede partij voetbal, waarin het FI- FA-elftal met 30 winnaar werd. Even later traden de ploegen van 't Gooi en Sparta aan en zij stonden voor de tribune opgesteld toen P.V.O. het Wil helmus liet klinken. Op de tribune zagen wij onze Burge meester, de secretaris van de Prins, Mr. de Graaf; Gerben Sonderman, Prins Bern- hard's piloot; topfiguren van de K.N.V.B., zoals Ir. Hopster, dr. Sajet, de heren Hoolboom, Verlegh en Kaufmann, alsmede de goalgetter uit vroeger tijdenHuug de Groot, Soester raadsleden, alsmede de wethouders Van Zadelhoff en De Haan en ander notabelen. Bij Sparta ontbrak onze nationale doel man Landman, terwijl bij het Gooi Mol was vervangen. 't Gooi, dat reeds twee keer de wissel beker heeft gewonnen en thans definitief bezitter kon worden, had een energieke tegenstander tegenover zich. De Rotter dammers, met Terlouw en Van Ede in hun midden, demonstreerden 'n technisch tactisch spel, waartegen de Hil versummers aanvankelijk het antwoord schuldig bleven. De wedstrijd was nog maar enige mi nuten oud, toen de Sparta-midvoor Ver beek doelman Mosterd passeerde. De grondslag voor deze goal was gelegd door de uiterst gevaarlijke linksbuiten Van Male, die een hoge voorzet gaf, waarbij de bal van de paal het veld insprong en een prooi werd van Verbeek. 't Gooi speelde zich echter gaandeweg los, doch de defensie van Sparta was veelal te hecht om deze te kunnen doorbreken. Bovendien konden de toeschouwers ge nieten van de tactische speelwijze van Terlouw, die keer op keer een buitenspel- val open stelde, hetgeen de attente scheidsrechter Leo Horn niet ontging. De ruststand ging in met 10 en toen ar riveerde Prins Bernhard, die zeer ge ïnteresseerd de tweede helft van de strijd j._, Deze tweede helft gaf een winning hard werd gevochten. De Gooi- verdediging speelde sterker, doch mid- voor Poort had geen succes met zijn vele aanvalspogingen. Tot de laat ste minuut zat de spanning er in, doch doelpunten werden niet gemaakt. Toen de beide elftallen zich weer opstel den voor de tribune, kwam Prins Bern hard om de beker uit te reiken aan aanvoerder Sonneveld van Sparta. De Prins wenste Sparta geluk en wees Sonneveld er op, dat zijn poeg het vol gend jaar deze beker moest verdedigen. Alle voetballers werden aan de Prins voorgesteld en tegenover aanvoerder Mosterd uitte de Prins zijn medeleven voor het verlies van de beker. Hoe Terlouw daarna de kleedkamer heeft bereikt is een verhaal apart, want hij werd door 'n zeer grote schare jeugdigen omringd, die hem om zijn handtekening vroegen. Des avonds was het St. Jozefgebouw ge heel bezet tijdens de feestelijke bijeen komst, welke de Chr. Oranje-vereniging „Beatrix" had belegd. Met het zingen van twee coupletten van het „Wilhelmus" werd deze avond ge opend, waarna de heer Th. Scheurwater, voorzitter van „Beatrix", enige verzen van Psl. 21 voorlas. Hierna wees spr. op de blijdschap, welke ons volk vervult op deze Koninginne dag. Het is een zege van God, dat Hij ons een Koningin schonk, die meeleeft met ons in tijden van voorspoed en tegen spoed en spr. uitte de bede, dat God onze Vorstin en Haar gezin nog lang mocht sparen. Het zangkoor „Laus Deo" zong, onder leiding van de heer A. B. v. d. Broek, 'O Heer die daar" en „Kom nu met zang"' waarna de films van de Regerings-voor- lichtingsdienst betreffende de reis van de Koningin en de Prins naar de Ver enigde Staten werd vertoond. Na deze boeiende film trad de Baarnse imitator Henk van Wijk op en deze boek te een groot succes. Na de pauze werd het tweede gedeelte van het programma afgewerkt, waarbij samenzang en zang van het zangkoor werd afgewisseld met films van het be zoek van de Koningin aan Nederlandse provincies, terwijl Henk van Wijk nog maals optrad. Met een „Dank, dankt nu allen God" werd deze goed geslaagde avond besloten. Tot slot gaf de Harmonie P.V.O. in de tuin van „Braamhage" een goed geslaagd concert, waarvan velen hebben genoten. Makelaars- en Assurantiekantoor KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise PLASWEG 63 SOEST-ZUID TELEFOON 2064 Haurzakena. Ontruimingsacties, b. Huurprijs- vaststelling. c. Terugvordering onverschul digde huren. d. Opmaken van huurcontracten. INCASSO'S. VOEDT VERSTERKT EN DESINFECTEERT DE HUID BEVRIJDINGSMARS. Ter gelegenheid van de Bevrijdingsdag zal de traditionele Bevrijdingsmars wor den gehouden, ditmaal onder auspiciën van de Soester Sport-Federatie. Teneinde alle organisaties van onze gemeente ge legenheid te geven hieraan deel te ne men is het aanvangsuur op 7 uur n.m. gesteld. De route is alsvolgtOpstellen achter het St. Josephgebouw, waarna te 7 uur wordt afgemarcheerd langs de volgende route Steenhoffstraat, Talmalaan, Rembrandt- laan, Prins Bemhardlaan, Julianalaan, Waldeck Pyrmontlaan, Beetzlaan, Ko- nmginnelaan, Nieuwerhoek,. Burg. Gro- thestraat, Van WeetjestEsafc défilé voqr de Burgemeester (RaadhiK^, Steenhoff straat naar St. Josephgebj^iw, waar de prijsuitreiking zal plaats hfltoen. Niet alleen sportorganisa^f, doch alle Soester verenigingen worden uitgenodigd aan deze mars deel te nemen. gen, waarvan leden een bezoek brachten aan Duitsland, hebben het bestuur ver zocht dit besluit in te trekken, aangezien dit besluit een remmende invloed zal uit oefenen op de verbetering van de ver standhouding tussen beide landen en zij het dan hier in het klein - het Europa- federalisme zal worden geschaad. Men verzocht alsnog deze ontmoeting te doen plaats vinden en te doen organiseren door de Soester Sport-Federatie. In een persoonlijk onderhoud, dat wij met de Burgemeester mochten hebben, is dan ook komen vast te staan, dat van de zijdé van Soest (Duitsland) alles in het werk wordt gesteld om een goede ver standhouding te bevorderen. Dat dit in derdaad zo is, moge blijken uit het sym pathieke schrijven, dat onze Burgemees ter mocht ontvangen van zijn ambtsge noot in Soest (D.) en de hulp, welke men van daar heeft aangeboden tijdens en na de ramp, welke ons land heeft ger troffen op 1 Februari j.1. Het zal het be stuur dan ook aangenaam zijn, als wij, dit in het oog houdende, allen kunnen en willen medewerken om de juiste ge dachte wat betreft de verbroedering te propageren". Spr. voegde hieraan nog toe, dat in Soest (D.) vele jongeren Europa- Federalisten zijn, die graag het verleden te niet willen doen en een goede ver broedering wensen. Het recreatieve ge deelte van dit sportgebeuren zal door het gemeentebestuur worden verzorgd, het sportieve deel door de S.S.F. Tijdens de besprekingen hierover zei de heer J. Vonk (B.D.C.), dat in de vorige vergadering deze sportuitwisseling vast stond, doch dat er toen zoveel gevoels argumenten werden gebezigd tegen deze uitwisseling, dat men overrompeld is ge worden. Later hebben de vier verenigin gen, die naar Duitsland zijn geweest, zich beraden. De consequentie van het bezoek aan Duitsland is, dat wij de Duitse jongeren terugontvangen, zoals ook de afspraak was. De heer J. Jurriens (K.P.S.) was niet te gen deze sportuitwisseling, doch infor meerde of juist de S.S.F. de organisatie ter hand moest nemen. De heer F. Gerth (Olympia) deelde het verschillende stemmen, die zich accoord verklaarden met het bestuursvoorstel. De S.S.F. is opgericht om coördinerend werk te verrichten van de Soester sport verenigingen. Het zou niet juist zijn als nu een passieve houding werd aangeno men. De recreatieve ontvangst zal door het comité geschieden. Met 2 stemmen blanco besloten de aan wezigen het besluit van de vorige ver gadering te herroepen. De heer Peet sprak over dit besluit zijn voldoening uit en zei, dat er bepaalde gevoelens overwonnen moeten worden. Het tijdperk 1940-1945 ligt nog niet ver achter ons, doch willen we ooit een ver enigd Europa krijgen, dan zal men hierin Duitsland moeten opnemen. Het zou niet juist zijn alles te vergeten en te verge ven, doch tegenover de Duitse jeugd be hoeft men geen wrok te tonen. Laten wij met hen contact zoeken en hen niet iso leren, daar deze jeugd anders weer een keer zou worden misbruikt. Spr. hoopte, dat in de toekomst de S.S.F. deze uit wisseling jaarlijks ter hand zal nemen. Hierna werd uitvoerig de sportweek be sproken, welke wordt gehouden van 29 Mei tot en met 6 Juni. In grote lijnen is het programma alsvolgt 29 Mei. Des avonds een mars van alle aangesloten verenigingen met vaandel- défilé voor het gemeentehuis en daarna een gezamenlijke opmars op het S.E.C.- terrein aan de Schrikslaan, waarna een attractief spel zal worden vertoond. 30 Mei. Districts-kampioenschappen wiel- rijden van de provincies Utrecht en Gel derland, georganiseerd door „Tempo". 1 Juni. Finale van de Soester volleybal competitie en korfbalwedstrijden. Juni. Loop door Soest. Juni. Kinderspelen voor de jeugd van de aangesloten verenigingen. Des avonds behendigheidswedstrijden op motorrijwie len in „Braamhage". Juni. Voetbalwedstrijden. Juni. Zwemwedstrijden, georganiseerd door de Duinkikkers en Tenniswedstrij den. 6 Juni. Slotavond met gymnastiekde- monstraties van „Crescendo" en „Olym pia" in het openluchttheater, alsmede Des middags hyppische Predikbeurten. NED. HERV. KERK. Oude Kerk 10.15 uur, ds Visbeek. Emmakerk Zaterdagavond, 8.15 uur, avondgebed 10.15 uur, ds Maarsingh, bed. H.A. 7 uur, ds Ambrosius, bed. H.A. Heeskapel 10 uur, ds Ambrosius. Zonnegloren 10 uur, ds N. H. v. Zanten. Eltheto: 7 uur, ds Maarsingh. Evangelisatie samenkomsten Dinsdag, 7.30 uur, zaal v. d. Broek. Spr. Eerw. Heer Hofmeester uit Hilversum. Woensdag, 8 uur, Heeskapel. Spr. de heer S. van Gorkum. Donderdag, 7.30 uur, Lindenhof. Spr. de heer S. van Gorkum. HERV. (GEREF.) EVANGELISATIE. Gebouw Chr. Geref. Kerk, Julianalaan 90. 10.30 uur, WelEerw. Heer v. d. Born van Huizen. 5 uur, ds Schippers van Ede. GEREFORMEERDE KERKEN. Julianalcerk Zondag 8.30 uur in Emmakerk, 10.30 uur in de Van Arkel Stichting en 5 uur in de Emmakerk, ds. Lambers Heerspink. Wilhelminakcrk 10 en 5 uur, ds. H. W. Engelkes van ATrt. GEREFORMEERDE KERK. Gebouw „Rehoboth", Buntweg. 11 en 4.30 uur, ds J. Waagmeester. CHR. GEREFORMEERDE KERK. 9 uur, leesdienst. 2.30 uur, ds J. Tymes van Nunspeet. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur, leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSD., AFD. NED. PROTESTANTENBOND. Kerkgebouw Rcmbrandtlaan 20. 10.30 uur, Mej. C. E. Jolles, bevrijdings- herdenki'ng. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 10.30 uur, Oranje-Hotel, B. Grothestr. 70, de heer C. P. In ja van Baarn. VRIJ EVANG. GEMEENTE. Gebouw Prins Bemhardlaan 2. Zondagsschool van 2-3 uur. EVANGELISATIE COMITé ACTIE „SOEST VOOR CHRISTUS". Dinsdag, 7.30 uur, samenkomst Gr. van Prinstererstraat. Donderdag, 7.30 uur, samenkomst pleintje Soesterbergsestraat. BAARN. EVANG. LUTH. GEMEENTE. 10.30 uur, prof. W. Kooiman van A'dam, VRIJ EVANG. GEMEENTE. 4 uur, Ds. Veldkamp. LAGE VUURSCHE. 10 uur, cand. Van Renes uit Zeist. 6 uur, ds D. de Vries uit Zeist. Op 28 April 1953 overleed, zacht kalm, onze lieve Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, PETRONELLA JACOBA BOELEN, weduwe van Dr. H. A. Naber, in de ouderdom van 82 jaar. Met grote dankbaar heid gewagen wij van de liefdevolle verzor ging tijdens haar le ven in het Nederlands Hervormd Rusthuis „Eikenhorst". Bilthoven, Mr. S. A. L'Honoré Naber. W. M. L'Honoré Naber-Kakebeeke. Soestdijk, P. J. Uiterdijk- Naber. H. S. Uiterdijk. Den Helder, H. A. van Zadelhoff- Naber. W. H. van Zadelhoff en Kleinkinderen. Soestdijk, 28 April '53 Van Weedestraat 29. De begrafenis heeft plaats gehad Vrijdag 1 Mei 1953, op de Nederlands Hervorm de Begraafplaats te Soest. standpunt van de heer Vonk en wees op prijsuitreiking. het^fatsoens-element, hetwelk hier in het sport. ut 1S r bestuur zal in dit programma de klaarde*^ zich accoord ver" sport-ontmoetingen met de Duitse Soes- Kiaarae zien accoord met het bestuurs- tenaren inlassen wrdwHnen tald0haatgldaCjt0-mOest Een technische commissie werd benoemd, komen? verbroedering te bestaande uit de heren J. Jurriens, J. De heer H. de Graaf (Tennisclub Soèst) betoogde, dat de vier verenigingen de organisatie ter hand moesten nemen en niet de S.S,f. voorzitter memoreerde,V d«+ de hsbr vorige vergadering, coMact t met de Burgemeester, Men zeer onjuist was, omdatWij met het bestuur had moeten spreken. Later heeft hij hiervoor zijn excuses aan geboden. Tak, na de heeft gezocl geste welke mooie strijd te zien, waarin om de over- SOESTER SPORT-FEDERATIE BIJEEN. Onder voorzitterschap van de heer W. J. v. Schaffelaar kwam de Soester Sport- Federatie Woensdagavond in hotel „De Gouden Ploeg" bijeen. In zijn welkomstwoord dankte spr. B. en W. voor hun medewerking, toegezegd in zake de H.L.O.-proeven, welke Soester sportmensen zullen afleggen. Betreffende de sportuitwisseling Soest met Soest (Duitsland) zei spr. „Op de vorige vergadering besloot de Soester Sport-Federatie prioriteit te verlenen aan de piëteits-idee boven de verbroederings idee en daarom dit jaar geen uitwisseling te organiseren. De Burgemeester en de vier De heer Peet, die ter vergadering was namens de Burgemeester, de-1de mede, dat de S.S.F. hier niet organiseerde, doch een klein comité, bestaande uit de vier verenigingen (B.D.C., Olympia, Soester Turnclub en Crescendo). De retour-uitno diging is naar Duitsland gegaan en de Duitse Soestenaren komen op 28 Mei hier. De gedachte was opgekomen om deze sport-ontmoeting in het kader van de dan plaats hebbende sportweek te plaat sen en verzocht is dan ook in het sport week-programma hiervoor enige ruimte te laten. De heer B. Hoogeveen (K.P.S.) en de heer Maris (Duinkikkers) drongen op loyale medewerking aan, waarna de voor- Schoonhoven, O. Zimmermann, H. Graaf, J. Houkes en W. Schaffelaar. ARTSENDIENST. De artsendienst wordt Zondag waarge nomen door dr; W. J. Schutte, Burgem. Grothestraat 65, telefoon 2333 en dr H. van Dorssen, Eigendomweg 96, telefoon 2119. Bij geen gehoor Centrale telefoon Klomp, Koninginnelaan 4, tel. 2984. HOE DE DUIVEN VLOGEN. Door de vereniging „De Zwaluw" werd deelgenomen aan de wedvlucht vanaf Venlo, afstand 110 kilometer. In con cours waren 457 duiven. Aankomst eer ste duif 10 uur, 28 min., 7 sec. Aankomst laatste prijswinnende duif 10 uur, 42 min., 49 sec. A. Donselaar 1 29 63 104. H. Gorissen 2 3 37. H. Onwezen 4 19 22 24 58 82. G. Coerman 5 8 20. P. de Bes 6 10 13 35 78. A. v. Slooten 7 85 87 102. A. v. Kooy 9 28 54 73. J. v. d. Brink 11 17 91 98 100. G. Haks 12 67 86. P. Wolfsen 14. A. Rijksen 15 39 56 62 65 94. C. van Soest 16 25 W. Krijt 18 32 74 88. R. J. de Schiffart 21 95 105. G. Visser 23 48 55 68 103 114. J. van Maurik 26 60. F. Limburg 27 44. Mevr. G. Brink-Zimmermann 30 53 66 92 96 99. Sj. Rijksen 31 34 49 83 106 112. J. Ravenhorst 33 108. A. Snijders 36 46 52 89. G. H. v. d. Broek 38 79. J. C. van Breukelen 40. C. v. d. Veen 42 76 80 84. J. v. d. Brakel 43. N. van Veen 41 57. J. Leek 45. J. Rauch 47 50. A. Dorrestein 51 70 97 101 113. L. van Klooster 61 71. H. Smit 59. A. Hilhorst 64. K. Keja 69 93. J. Knoop 72 90. C. de Goede 75 109. G. v. d. Matten 77. V. Reierse 81 107. J. Ottens 110. N. van Fulpen 111. Al wéér een uit de C.P.N., Wat moeten ze beginnen Hoe kunnen Gortzak en De Groot De grote strijd straks winnen Malenkof neemt een nieuwe koers, Heeft maling aan het oude En voor de C.P.N.-er hier Is 't niet meer bij te houden. Tot nu toe draait men steeds verkeerd En ov'ral hoort men kraken, Warempelop het Kremlin is Nu ook geen staat te maken. Men zit met handen in het haar, Wie oordeelt straks hun daden Nu komt er weer de verkiezingstijd Voor de Gemeenteraden. WERKSTER gevraagd voor één of twee dagen p. w. Boekh. Adriaansen, B. Grothestr. 32, melden na 7 uur. Te koop BROMFIETS. Ook te ruilen tegen fiets. Kerkstraat 26. TE KOOP kippen- of duivenhok, groot 2Vz x M. Tevens pluisje mest. W. Wolfsen, Park laan 31. Wie is genegen tegen kleine vergoeding enige keren per week 'n klvrin PAKJE MEE TE MEN van Soest Utrecht en retour no. 557 bureau S.C. Wanneer de hele C.P.N. Niet vlug is opgekikkerd, Worden allen, je zal het zien, Op hun beurt uitgeknikkerd. NET MEISJE gevraagd van 8-5 uur. Mevr. Trè- Stadhoudersl. 25c. KERKSTRAAT 29 - TEL. 2938 SPORT. verenigin- jzitter zijn verheugenis uitsprak over de HERDENKING DER GEVALLENEN. Maandag worden de gevallenen van 1940- 1945 weer herdacht op twee plaatsen in onze gemeente. Des middags te drie uur heeft de jaar lijkse bijeenkomst plaats op de fusillade plaats te Soesterberg, waar een krans wordt gelegd bij het monument aldaar, terwijl des avonds, te acht uur, in Soest weer de stille tochten worden gehouden. Het witte houten kruis wordt ditmaal op gericht in de voortuin van „Braamhage" en daar zal de herdenking plaats hebben. Van drie punten zal de stille tocht naar dit kruis plaats hebben, n.1. van het Nieuwerhoekplein (vertrek 19.40 uur), van de Molenstraat-hoek Middelwijkstr. I (vertrek 19.30 uur) en van de Wald. Pyr- montlaan-hoek Beetzlaan (vertrek 19.30 uur). De ingezetenen worden verzocht te zes uur n.m. de vlaggen halfstok te hangen, terwijl de houders van café's en publieke vermakelijkheden vanaf dit uur hun za ken moeten sluiten. S.E.C. Propaganda-wedstrijd tussen twee dames- handbalteams, uit het Gooi en Utrecht. Aanvang 1.30 uur. Terrein Bosstraat. S.E.C.V.V.O.G. te 2.30 uur. B.V.C. 2—S.E.C. 2 te 2 uur. H.V.C. 6—S.E.C. 4. S.E.C. 3Zeist 3 te 12 uur (Schrikslaan) S.E.C. B't Gooi D te 4 uur. S.E.C. CE.M.M. D te 2.45 uur. IJsselmeervogels a—S.E.C. a te 2.30 uur. B.D.C. Het programma luidt B.D.C. 5—Hilversumse Boys 3 te 2.30 uur. Actif A—B.D.C. A te 12 uur. B.D.C. B—Achterveld B te 12 uur B.D.C. C— L.V.V. B te 1.15 uur.' DE SOESTER BOYS. Soester Boys—S.V.M.M. te 2 uur. T.C. „SOEST". De Tennisclub „Soest" gaat Zondag naar Amsterdam voor de wedstrijd Return IVSoest. B.D.C. HANDBALAFDELING. S.D.O.B.D.C. V.B.O. A—B.D.C. A. Gevraagd tegen 1 Juni gestoff. ZIT-SLAAPKA- MER of zit- en slaapk. met volledig pension door gep. heer op leef tijd, N.H. Heeft eigen divanbed en meubels; max. 125.per mnd. Br. lett. M.E. bur. S.C. Twee typistes zoeken TYPEWERK voor de avonduren. Br. no. 558 bureau S.C. TER OVERNAME di vankleed 20.2-pits gasstel 10.koperen gong 15.mahonie houten leunstoel 25. mahonie houten stoe len 17.50 per stuk. Dr. 's Jacobstraat 5. Gevraagd Franse DA MESFIETS, defect geen bezwaar. Br. no. 560 bu reau S.C. WERKSTER gevr. Nas- saulaan 13. TE KOOP moderne Phi lips radio, in prima st., 75.Philips platen speler met kristal pick- up 30.-. Samen 100.-. Na 6 uur Molenstr. 47. Toom BIGGEN te koop Nieuweweg 49. Te koop gevraagd DA MESFIETS, bij voorkeur sportmodel, moet z.g.a.n. zijn. Br. met opgave van merk en uiterste prijs onder no. 559 bur. Soester Courant. Beschaafd MEISJE b.z.a. als hulp in de huishou ding voor dag en nacht. Br. no. 562 bureau S.C. ■v «tule-i. - aeEfcagigsa. t jSt 218. „We zijn er", zegt Rob. „We hebben nog juist wat tijd om voor het donker 'n kamp op te slaan". Oom Dan werpt een anker uit en de Vis ligt vast. Rob en Ans peddelen met Helene naar het ei land. Hoffelijk helpen Rob en oom Dan haar dan uit het bootje stappen. 219. Aanstonds gaan allen aan het werk om het kamp voor de nacht op te slaan, die al begint te vallen. Ans, Helene en Rob slaan 'n tent op, terwijl de andere schipbreukelingen hout verzamelen voor 'n vuur en voor de slaapplaatsen. 220. Na het avondmaal legt de vermoeide bemanning zich rond het kampvuur neer. Ans en Helene trekken zich in hun tent terug. Alleen Rob zit voor het knette rende houtvuur, turend in de rode vlam men, die vrolijk opspringen in het zach te maanlicht van de tropische nacht. HUIS te koop gevraagd, goede stand, modern huis in Soest-Zuid be schikbaar. Br. met ge gevens no. 561 bureau v. d. blad. Verschillende mooie soor ten VASTE PLANTEN voor border en rotstuin, 20 ct. p. stuk. Voor de kamer diverse mooie soorten. In billijke prijzen. E. v. Oest, Oude Grachtje 17. DAMES Corsetten v.a. 9.50. Positie-Corsetten 10.50. Elastieken kousen. Bustehouders. Nieuwste modellen. Laagste prij zen. Straatsma's Corset- speciaalhuis „Prima", nabij Politiebur., Amers- foort, Tel. 6220. Cornelis J. Kraayeohagcn Jobanna G. v. d. Brink hebben de eer U, mede na mens wederzijdse ouders, ken nis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Dinsdag 12 Mei a.s., de> namiddags 2.30 uur, ten stad- huize te Soest. Kerkelijke inzegening om 3 uur door de Wcleerw. Heer Ds. W. R. Ambrosius, in de Em makerk te Soestdijk. Gelegenheid tot gelukwensen na afloop van dc dienst in de consistoriekamer. Mei 1953. Soest, Steenhoffstraat 1. Zeist, ZinzendorfTerlaan 21. Receptie: ..De Bosvijver". Dinsdag 12 Mei, van 5-6 uur. Te koop ZIG-ZAG MA CHINE, merk Haid e» Neu. Naaimachinehandel Leertouwer, Nieuweweg 76, tel. 3531.

Soester Courant | 1953 | | pagina 2