I Meningen van onze lezers, Heb liefde voor haar Moederdag „HET MODEHUIS" SOEST. SOESTERBERG. Oorlog en bevrijding. ROB DE AVONTURIER. 4 SPORT. Maak Uw bloed zulvor-m^ Kruschen Salts. kamer KONINGINNEDAG 1953. Wat gij doet, doe dat goed. Onwillekeurig schoot me dit spreekwoord te binnen, toen ik op de morgen van Koninginne dag het Jeugdappèl gadesloeg bij het Emma-monument. Evenals vorig jaar heb ik me geërgerd aan dit gebeuren. Ik weet niet wat de heren organisatoren onder een appèl ver staan, maar het gebodene op die morgen leek er helemaal niet op en ik was blij, dat het niet door de radio werd uitge zonden. Ik vond dit mislukken erg jammer, want heel de omgeving van de oude kerk leent zich bijzonder voor zoiets; er is ruimte voor duizenden kinderen en toeschouwers. Het kon een prachtige manifestatie zijn van onze rijkdom, die we in het Huis van Oranje hebben. Maar uit alles blijkt, dat, evenals vorig jaar, de nodige voorbereiding ontbrak. Ik zou de heren commissieleden willen verzoeken, doe het zo a.u.b. niet meer. Laat de scholen de te zingen liederen behoorlijk instuderen, laat P.V.O. in een vlot tempo begeleiden, laten de heren commissieleden hun sigaren even uit de mond nemen en voor de microfoon sprin gen en de kinderen aanvuren of laat dit een der onderwijzers doen. Het zijn maar kleinigheden, maar ze be derven iets wat mooi had kunnen zijn. EEN BEWONER VAN DE STATIONSWEG. en ook ontzag. Geef haar iets moois op Sjaals - Handschoenen - Zakdoekjes. Corsages - Kraagjes - Nylons Wij brengen U een zeer mooie collectie in deze artikelen. STEENHOFSSTRAAT 15 TEL 2132 brengt U altijd iets aparts. S.E.C.—V.V.O.G. 2—0. S.E.C., met Admiraal in het doel en Van Soest op de linksbuiten plaats, ging snel van start in de strijd tegen de Harderwij kers. Na 5 minuten gaf midvoor Ten Ho- ve zijn club de leiding, nadat hij zich handig had vrij gespeeld en met een laag hard schot de doelman passeerde. V.V.O.G. liet zich niet onbetuigd en het gevolg was, dat het spel snel van doel tot doel ging, waarbij de beide verdedigin gen handelend moesten optreden. Zowel de Soester als de Harderwijker defensie bleek hierbij voor haar taak berekend te zijn. Na een kwartier kreeg de midvoor der bezoekers een goede kans, doch zijn schot ging rakelings naast het S.E.C.-doel, ter wijl even later, bij een vrije trap op het V.V.O.G.-doel, midvoor Ten Hove met 'n kopbal de lat scheerde. De doelman der gasten werd hierbij' gewond, doch kon even later zijn plaats tussen de palen weer innemen. De voorhoede der gasten demonstreerde aardige combinaties, waarbij het beslis sende schot echter ontbrak. De Soester achterhoede kreeg het soms moeilijk, doch wist het gevaar te keren. Na de rust bleef het een gelijk opgaande strijd met goed opgezette aanvallen aan beide zijden, waarbij eenmaal de boven lat van het doel doelman Admiraal te hulp kwam. Twintig minuten was er gespeeld, toen S.E.C. onverwacht de voorsprong ver grootte. De naar binnen gezwenkte Van Soest passeerde met een hoog hard schot de doelman. 20. Hierna speelden de Harderwijkers wat steviger met het gevolg, dat de goede verstandhouding in het veld minder werd en een aantal vrije trappen volgden. In de stand kwam geen verandering meer. S.E.C. 2 behield de kleine kans op het kampioenschap van de Res. 3 klasse H, door B.V.C. 2 een 3—0 nederlaag toe te brengen. S.E.C. 3 distantieerde zich van de onderste plaats in de Res. 3e klasse I, door van Zeist 3 te winnen. De overige uitslagen waren B.V.C. 2—S.E.C. 2 0—3. S.E.C. 3—Zeist 3 6—2. H.V.C. 6—S.E.C. 4 1—3. IJsselmeervogels AS.E.C. A 21. LJsselrn eer vogels aS.E.C. a 70. S.E.C. CE.M.M. B 4—0. S.E.C. B—'t Gooi B 3—5. S.E.C. C werd met de overwinning op E.M.M. B kampioen van haar afdeling. B.D.C. De uitslagen waren B.D.C. 5Hilversumse Boys 111. Actif BB.D.C. A 6—1. B.D.C. BAchterveld B 70. B.D.C. C—L.V.V. B 2—3. DIERENBESCHERMING OVER APRIL. Er gaat welhaast geen dag voorbij, of de hulp van de inspecteur wordt inge roepen ten behoeve van vermiste, aan gelopen, gewonde of zwervende honden. Ook kwam er een klacht in, dat iemand een hond, gebonden in een zak, had ver dronken in de Eem, hetgeen inderdaad het geval bleek te zijn. Later vond de inspecteur nog drie van dergelijke slacht offers. Ook voor katten was hij nog al eens in de weer. Zo waren er twee ge vallen, waarbij een kat een oog werd uit geschoten door een windbuks, tengevolge waarvan deze dieren veel pijn leden. Ook werd een kat uit een hoge boom gehaald, waarbij zelfs assistentie moest worden verleend door de politie en 2 arbeiders van Gemeentewerken. Ten slotte werd het dier, dat in zijn angst steeds hoger klom, uit zijn netelige positie verlost. Ook voor enige gewonde vogels, o.a. een meeuw met kapot geschoten vleugel en een bastaard nachtegaal, die niet meer kon vliegen, werd de hulp ingeroepen van Dierenbescherming. In het geheel werd in de maand April meer dan zes tig maal een beroep gedaan op de inspec teur. ARBEIDER MET ARM IN SPLITSMACHINE. Zaterdagmorgen had op de papierwaren- en golfcartonfabriek „Mercurius" alhier een ernstig bedrijfsongeval plaats. De arbeider v. S. alhier geraakte met zijn linkerarm in een splitsmachine en een der scherpe messen van deze ma chine sloeg zich in zijn onderarm. Ruim een half uur had men nodig om het hevig bloedend slachtoffer te bevrijden en men moest daarvoor de machine ge deeltelijk demonteren. Dr. Schutte verleende medische hulp en het leek, dat de onderarm gedeeltelijk versplinterd was, terwijl v. S. een slag aderlijke bloeding had. Per ziekenauto werd hij naar het Elizabeth Ziekenhuis te Amersfoort overgebracht, waar een bloedtransfusie nodig bleek. De hand van het slachtoffer was tussen 2 messen door gegleden en gespaard gebleven. De oor zaak van het ongeluk is niet bekend en voor de bedrijfsleiding van „Mercurius" een raadsel, daar de arbeiders aan deze volautomatische machines zich niet met hun handen in deze machines behoeven te begeven. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Onze plaatsgenoot, de Adjudant Onder officier Instructeur der Genie J. Koens, is door Hare Majesteit de Koningin be giftigd met de zilveren Eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden. De plechtige uitreiking hiervan zal voor het front der troepen bij de Genie-School in de Dumoulin-kazerne te Soesterberg plaats vinden. TONEELUITVOERING „SOESTDIJK". Zaterdagavond besloot de toneelvereni ging „Soestdijk" het seizoen met de op voering van „Arsenicum en oude kant", een spel geschreven door Joseph Kessel- ring. Dit ongewone en moeilijke stuk was door „Soestdijk enthouiast aangepakt en werd uitstekend opgevoerd. Vooral de dames G. Saarloos-Westra en J. v. Duinkerken en de heer H. Kenter blonken hierbij uit De regisseur, de heer J. p. Kronemeijer, kreeg aan het slot van deze avond een welverdiende hulde. De fraaie decors mo gen evenmin onvermeld blijven en deze werkten mede dit stuk in de juiste sfeer te brengen. T.C. „SOEST". Ook de tweede competitiewedstrijd werd door Soest verloren. Ditmaal was Return 4 te Amsterdam overwinnaar en met een 6—2 nederlaag werden de Soestenaren huiswaarts gestuurd. De uitslagen waren Heren enkelspel Mulderv. Breukelen 61 36 63. GerritsmaReimerink 68 62 63. Dames enkelspel Mej. Hoogwinkel Mej. Wilmink 7—5 6—2. Mej. de Haak— Mej. Steenbeek 26 46. Gemengd dubbelspel Mej. IJspaard en GerritsmaMej. Wilmink en v. Breuke len 7 5 36 64. Mevr. Vundering en Muysers—Mej. Steenbeek en Reimerink 6—4 64. Heren dubbelspel Muysers en Mulder— v Breukelen en Reimerink 64 46 75. Dames dubbelspel Mevr. Vundering en Mej. IJspaard—Mej. Wilmink en Mej. Steenbeek 57 36. BINNENBRANDJE. Zondagavond rukte de brandweer mei bekwame spoed uit voor een binnenbrand je in het perceel Wilhelminalaan 22. Het bleek, dat in de keuken een petro leumstel was omgevallen en een brandje was ontstaan. Enige keukengordijntjes waren daarbij in de vlammen opgegaan, De bewoners hadden de brand reeds ge blust, zodat de brandweer geen dienst be hoefde te doen. BANKETBAKKERS IN HET GOUD. De afdeling Gooiland (waaronder Soest resorteert) van de Nederlandse Banket Bakkers-Vereniging viert haar 50-jarig bestaan. Deze viering zou in Februari al plaats hebben gevonden, doch de watersnood in Zeeland was oorzaak, dat het afdelings bestuur alleen een receptie hield, waar bij, in plaats van bloemen, giften wer den verzocht voor het Steunfonds van de Ned. Banketbakkers-Vereniging. Op deze wijze werd in dit fonds een bedrag van rond 1000.gestort. Ter gelegenheid van dit jubileum zou ook een reclame-week worden georgani seerd, welke om genoemde reden werd uitgesteld. Deze reclame-week is thans lopende en vier Soester banketbakkers geven nu, ter gelegenheid van dit jubileum, bij aan koop van een bepaald bedrag, een doosje chocolade cadeau. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. HUMANITAS. In café „Zonneheuvel" kwamen meerdere personen bijeen, om te komen tot de oprichting van een afdeling van „Huma- nitas", de vereniging voor maatschappe lijk werk op humanistische grondslag. Speciale aandacht werd geschonken aan de wens om in Soest te geraken tot een georganiseerde gezinsverzorging, in het bijzonder voor de buitenkerkelijken. Een werkcomité, bestaande uit onder staande personen, hoopt binnenkort een openbare vergadering uit te schrijven, waarin men tot definitieve oprichting hoopt te kunnen overgaan. In bedoqjd comité hebben zitting Mevr. H. v. d. Swan-de Kiewit, Vosseveldl. 21c. Mej. Blankert, Braamweg 108. Th. W. Polet, Emmalaan 16. L. G. H. Mulder Vosseveldlaan 4. D. Oostelaar, v. Lijn denlaan 28. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend apotheek „Soest dijk", Van Weedestraat 46. HOE DE DUIVEN VLOGEN. Zondag had een wedvlucht plaats vanaf Roermond, afstand 121 K.M. De Postdui venvereniging „De Zwaluw" nam deel met 434 duiven, die te 8 uur met N.O. wind werden gelost. De eerste duif arri veerde te 9 uur 47 min. 48 sec., de laat ste prijswinnende duif te 10 uur 14 min. 45 sec. De totaal uitslag is H. Gorissen 13 6 10 11 12 21 30. P. de Bes 2 19 27 73. C. v. Soest 4 5 57 96. J. v. Maurik 7 34 50 94. A. v. Dorrestein 8a 18 26 32. K. Keja 9. J. Rauch 13 17 31. Sj. Rijksen 14 38 47 65 78 86. W. Krijt 8 15 29 40 54 79 84. J. v. d. Brink 16 24 46 55 59 72 80. A. v. Slooten 20 48. C. v. Veen 22 87. Mevr. G. Brink-Zimmermann 23 43 60 67 81 95. J. v. Herwaarden 25 70 99. N. van Veen 28. B. Roest 33 58. J. Ottens 35 101. C. Coerman 36 52 61 69. H. Onwezen 37 56 106. R. J. de Schiffart 39 41 45 51. G. H. v. Broek 44. J. Wijn 49. G. Haks 53 66 76 90. G. Visser 62 71 74 97 108. A. Donselaar 63. J. Ravenhorst 64 100. C. de Goede 68. L. v. Klooster 75 82 105. A. Rijksen 77 89 92 103. A. Snijders 83. V. Reierse 85. H. Smit 88. W. Pureveen 93. F. Limburg 93 98. N. v. Fulpen 102. J. C. v. Breukelen 104. A. v. Kooij 107. De Postduivenveren. „De Vriendschap" nam deel met 270 duiven. Aankomst eer ste duif 9 uur 53 min. 20 sec., laatste prijwinnende duif 10 uur 13 min. 16 sec. Totaal uitslag J. Hodde 1 16 54 58 Jac. Stalenhoef 2 10 15. Prins Bernhard 3 5 9 12 18 28 32 38 43 45 51 63. Joh. Duiser 4 68. D. J. Bos 6 23. G. Sikkel- bein 7. R. Koster 8 11 27 30 33 34 46 61. E. Veerman 13 47 53 55. G. Teeken 14. W. Nieuwenhuis 17 20 21 31 67. C. Dijk man 19 44 49 62. J. Ruitenberg 22. E. v. Daatselaar 24 25 35 65. G. Hooyer 26 41 50 64. G. Sukel 29 42 56. A. Spikman 36. M. Bergers 37 60. J. Gaasbeek 39 40 Th. de Muynck 48. F. Groenestein 52. G. v. d. Broek 57. J. Rijnders 59. P. Wag- ner 66. BEVRIJDINGSMARS. Vanavond zal de Bevrijding worden her dacht met een Bevrijdings-mars, de tra ditionele wandelmars voor Soester vere nigingen, ditmaal te houden onder aus piciën van de Soester Sport Federatie. De start van deze mars is te 7 uur nabij het St. Josephgebouw. De route is alsvolgt Opstellen achter het St. Josephgebouw, waarna te 7 uur wordt afgemarcheerd langs de volgende route Steenhoffstraat, Talmalaan, Rem- brandtlaan, Prins Bernhardlaan, Juliana- laan, Waldeck Pyrmontlaan, Beetzlaan, Koninginneiaan, Nieuwerhoek, Burgem. Grothestraat, Van Weedestraat, défilé voor de Burgemeester (Raadhuis), Steen hoffstraat naar St. Josephgebouw, waar de prijsuitreiking zal plaats hebben. VIERING KONINGINNEDAG. Voor de jeugd was de viering van Koning innedag weer een hoogtijdag. Om kwart over negen kwamen de kinderen van alle scholen en die van het kinderhuis „He- maly" bij de muziektent bijeen voor het zingen van Vaderlandse liederen, onder leiding van de heer Wegman. Daarna ging het in optocht, onder leiding van het onderwijzend persneel, naar het H.G.D. gebouw aan de Kampweg, waar de grote zaal met haar 790 zitplaatsen vol liep. Hier werden de kinderen ge boeid door een prachtige filmvoorstelling, waarin „Klein Duimpje" en enige fan tasierijke tekenfilms de kinderschare in verrukking brachten. Daarbij kwamen dan nog tractaties. Eveneens onder auspiciën van de Oranje vereniging „Wilhelmina" werden er, on der grote belangstelling, om 2 uur voor de jeugd wielrenwedstrijden gehouden door de motorclub „Soesterberg". De uitslagen hiervan zijn alsvolgt Leeftijd 6 tot 8 jaar. 1. S. v. Ek. 2. F. v. Dijk. 8 tot 11 jaar1. P. Douma. 2. L. Spier. 11 tot 13 jaar 1. J. Kalden. 2. J. Pastunink. 9 jaar 1. B. Odijk. Senioren (14 tot 20 jaar) 1. H. Reekers. 2. Westening. 3. S. Wauters. Daarna werd om half vier op het voet balterrein aan de Kampweg door de al hier bestaande club een gecostumeerde handbalwedstrijd voor meisjes gespeeld. Er was veel belangstelling voor deze fleu rige wedstrijd, welke eindigde met een 22 stand. Het geheel stond onder leiding van de heren v. d. Haas en Oudenalder. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester is verhinderd om op Woensdag 6 Mei a.s. in Soesterberg zijn spreekuur te houden. SOESTERBERG—R.K.B.V.V. 1—5. B.V.V. trapt af met de sterke wind in de rug en bouwt direct aan een veldmeer- derheid, waarbij de lange spil van Soes terberg weer in zijn grote fout vervalt om te ver op te dringen. Hierdoor ont staan talrijke gevaarlijke situaties voor het Soesterberg-doel. Na een kwartier weet de rechtsbuiten van B.V.V. door te breken en met een vrij veld voor zich geeft hij op keurige wijze de bal aan de vrijstaande centervoor, die daarop hard inkogelt en zijn club de leiding geeft. 01. Als dan later de spil van Soester berg weer te ver is opgedrongen, wordt hij op handige wijze door de kleine B.V.V.- centervoor gepasseerd, die de stand op 02 weet te brengen. En even voor de rust maakt dezelfde centervoor nog een doelpunt. 03. Met deze stand gaat de rust in. In de tweede helft krijgt Soesterberg de wind in de rug en de spil heeft nu de centervoorplaats ingenomen. Als nu een ieder denkt, dat een aanval lend Soesterberg zal domineren, komt men bedrogen uit. Het rammelt over alle linies bij Soesterberg en wanneer dan de plaatsvervangende spil te zacht op zijn doelman terugspeelt, is de rechtsbinnen van B.V.V. er als de kippen bij en wordt het vierde doelpunt gemaakt. Na enige minuten van een gelijk opgaande strijd wordt na 'n voorzet van de B.V.V.-rechts- buiten het vijfde doelpunt gemaakt. Tien minuten voor het einde weet Soesterberg nog de eer te redden door uit een corner zijn eerste doelpunt te maken. 15. En met deze stand, een wel verdiende overwinning voor R.K.B.V.V., komt het einde. Deze Mei-maand roept herinneringen op aan die in 1940, toen Nederland onver hoeds werd betrokken in het demonisch geweld van een volkerenkrijg en onze volkskracht 5 lange en bange jaren be proefd werden. Ons volk ging de oorlog in, tegen zijn wil. Het ging de vijand niet tegemoet, doch verdedigde zijn vrijheid, zoals het dit vele malen in de geschiedenis heeft moeten doen. Vier dagen duurde de ongelijke strijd van overmacht met wapenen tegen de on macht zonder wapenen en toen was Ne derland geen onafhankelijke natie meer. Onze Vorstin was weg, onze regering was weg, doch ons volk bleef om getuige en lijdend voorwerp te zijn van een Ger maanse barbarisme, 5 lange jaren. Het was geen volk van louter helden dat Nederlandse volk in oorlogstijd. We waren bang en laf. Er waren onder ons verraders en zwakkelingen, doch ver uit stekend boven het lichte deel der natie stond de elite van het verzet. Talloze velen, waaronder vele naamlozen, deden hun stille ondankbare plicht met inzet van hun leven. De vijand leerde de kracht van dit ver zet kennen en sloeg de waarde hiervan hoger aan dan sommige Nederlanders nu doen. Het gevaarlijke werk van het verzet bleef niet zonder slachtoffers en gefusilleerden en dood-gemartelden herdachten wij gis teren op de herdenkingsdag. Zij waren het, die met hun bloed onze vrijheid kochten, een vrijheid, waarnaar we gesnakt hebben, doch welke we thans aanvaarden als een vanzelfsprekend feit. Acht jaren zijn helaas voldoende geweest om in door de overheid gereglementeerde twee minuten stilte de slachtoffers van het verzet te gedenken. Twee minuten En voorkom zo Rheumatische Pijnen. De bloedzuiverende organen tot jeugdige, krachtige werking brengen, het bloed vrij maken van pijnverwekkende onzuiverhe den, die zich anders vastzetten in spieren en gewrichten; dat is het wonder, dat zich voltrekt bij een regelmatig gebruik van Kruschen; daarmee bevrijdt ge Uzelf van de jammer en de chagrijnige pijnen, die U het leven maken tot een last. Koop vandaag Kruschen bij Uw apothe ker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur. slechts willen we ons volk dwingen te denken aan 1940-1945, meer niet. Geen dag van nationale rouw en bezinning geen bijeenkomsten van de jeugd, die jeugd, die nog geleerd moet worden hoe hoog de prijs van de vrijheid is. Een doodgewone werkdag, met des avonds pas de vlaggen halfstok en slechts twee minuten voor hen, die alles gaven.... Vandaag is het 5 Mei, de dag der bevrij ding, de dag, dat we het Wilhelmus met betraande ogen zongen, de dag, waarop ons volk door onbekende mannen uit Ca nada, Amerika, Engeland en andere lan den werd bevrijd. Hoevelen hebben toen gezworen deze dag nimmer te vergeten of te laten vervagen. Helaas, wat is er van deze aanvankelijk nationale feestdag overgebleven Bijna niets. Nog maar enkele weken geleden waren er plannen om deze dag maar te vieren ge lijk met Koninginnedag. Gelukkig is ons deze schande bespaard, want deze natio nale feestdag laten verdwijnen betekent en ernstige devaluatie van het begrip vrijheid. Hoe zal de geschiedenis afrekenen met een volk, dat zijn helden zo herdenkt en zijn vrijheid gedenkt met een wandel mars HERDENKING DER GEVALLENEN. Te Soesterberg en in Soest zijn gisteren de gevallenen van het verzet herdacht tijdens twee plechtigheden. Te 3 uur was de fusillade-plaats op het vliegveld omzoomd door familieleden der aldaar gefusilleerden, verkenners, welpen en kabouters van de St. Michael groep en Fakkeldraagsters van het N.P.G., een afdeling L.S.K.-manschappen en officie ren, alsmede door oud-illegale werkers, onze Burgemeester, de heer Luijff en eni ge burgers. Op deze plaats, waar in 1942 31 perso nen in twee groepen werden gedood en iVz meter onder de grond een gezamen lijke rustplaats vonden, is na de bevrij ding een ruw houten kruis geplaatst, waaromheen bloemen en planten. Op de schietbaan waaide de nationale driekleur halfstok en 8 mannen van het Lucht-Bewakingskorps betrokken de ere wacht. De heer J. de Jong hield het doden- appèl en las de 31 namen voor van h-n die hier vielen. De Burgemeester hechtte hierna een krans aan het kruis namens het gemeentebe stuur, waarna familieleden en de jeugd hun bloemen neerlegden. Onder leiding van de heer A. Wegman zongen de drie Soesterbergse zangkoren Soesterberg's Gemengd Koor, Soli Deo Gloria en Sfl Caecilia drie coupletten van het „Wilt heden nu treden", waar na voor het graf werd gedefileerd. In de hal van het politiebureau, werd, te ongeveer 5 uur, de nagedachtenis ge- eerd van de heer A. F. Schreuder, de vroegere inspecteur van politie alhier, die bij de eerste groep Nederlands slachtof fers behoorde en te Neuengamme de dood vond. Bij deze jaarlijkse herdenking waren Mevrouw A. C. Schreuder-Maltha en haar zoon, de heer F. Schreuder, aanwezig, evenals het bijna voltallig politiecorps. De Hoofdinspecteur van politie C. v. Es, hechtte een krans aan de gedenkplaat en herdacht de overledene. De drie stille tochten naar het witte kruis, hetwelk ditmaal in de tuin van „Braam- hage" was opgericht, voerden enige hon derden burgers naar de plaats van her denking. De Soester kerkklokken beierden en vele bloemen werden aan de voet van het kruis neergelegd, waarna twee minuten stilte werd betracht. Onder dirigentie van de heer Sjef van Eerden, zongen leden van „Apollo" ei het Baarns Mannenkoor het „Beati Mor- tui", „Ecce quomodo mortitur" en een couplet van het „Wilhelmus". Het verkeer was voor deze korte plech tigheid omgelegd. kamer zonder van kei tijdelijk reau S.' TE HUI 1 grote I en grotJ kamer I tafel) 1 keuken .J wezig. TE KO( inmaak wasteil Te kooi te KEÏ oud. Birksti Een ve üw JO kopen Wijck, Soest. I WONI lem-Soi Eig. v huis (si slpk., gang, mooie J 38.— ruilkoo of kleii Br. let Spoed. f 603.- gen 10 lijkse Ruime no. 56- 221. Oom Dan wordt wakker. Hij slaat de deken van zich af en staat op. ,.,Je hebt slaap nodig, Rob", zegt hij zacht jes. „Ik zal de wacht houden". Dankbaar staat Rob op legt hij zich ter ruste. Oom Dan zit voor het houtvuur. 222. In gedachten ziet oom Dan de ont snapping uit de handen der luchtpiraten weer voor zich. Dan begmt plotseling de grond te trillen en te beven. Kreten klin ken door de stille nacht. Het eiland, dat door wier gevormd was, is gespleten. 223. Vlug drijven de helften van elkaar weg, terwijl de mannen in zee terecht komen. Snel steken Rob en oom Dan de zeelieden de helpende hand toe, terwijl Ans en Helene, gewekt door de uitroepen van de mannen, uit hun tent te voor schijn springen.

Soester Courant | 1953 | | pagina 2