De V.V.D. Stemt lijst 4. SOEST. IN DE HOEK. Koopt in Soest Stichtsche Schoenenhuizen „DE SPECIALIST" voor Uw Bril! Ook voor Zonnebrillen. onze Zomerschoenen tegen ongekende lage prijzen aan te bieden. Officiële Mededelingen. Burgerlijke stand. wenst verlossing van de middengroepen uit de benarde positie, waarin deze zijn gebracht. Lijstaanvoerster Mevr. H. van der Swan-de Kiewit. DINSDAG 12 MEI 1953. 31e JAARGANG no. 36. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAUVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Abonn. per kwart, 1.85 - per post f 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. HANDBAL SELECTIE-WEDSTRIJDEN. Op Hemelvaartsdag zullen op het' S.E.C.- terrein alhier selectie-wedstrijden voor dames en heren handbal plaats hebben, ter samenstelling van het Nederlandse dames- en herenelftal, dat in September tegen Oostenrijk zal uitkomen. Te 2 uur speelt de Nederlandse dames bondsploeg tegen een versterkt Sagitta- elftal (Amsterdam), waarna, te 3 uur, de Nederlandse heren bondsploeg A speelt tegen de heren bondsploeg B. De samenstelling van de heren A-ploeg is alsvolgt doel Slaats (P.S.V., Eindho ven); achter De Jonge (idem) en Blitters- wijk (Hellas, Den Haag); midden Dek kers (P.S.V., Eindhoven), Van Loon (D.E.S. Eindhoven) en Hoeus (P.S.V., Eindhoven); voor Van Mourik (P.S.V. Eindhoven),Walker (Hellas, Den Haag-, Jongetjes (P.S.V., Eindhoven), Rutjes (Hellas, Den Haag) en Zuidema (idem). Bondsploeg B doel Martini (Aalsmeer); achter Abbenbroek (U.D.I., Arnhem) en Tromp (Aalsmeer); midden Van Oostrum (Niloc, Amsterdam), Bruins (Olympia, Groningen) en Van Hall (Hellas, Den Saag); voor Rossier (Hellas, Goes), Schoor (Turnlust, Den Haag), Van Duursen (Hel las, Den Haag), Kleingeld (P.S.V., Eind hoven en Leupe (U.D.I., Arnhem). De volgende dames zijn uitgenodigd Mevr. Mulder-Esseling van Z.A.C. Zwol le; Mej. v. Ham, Mej. Brugge en Mej. v. Gennip van P.S.V., Eindhoven; Mej. Broekhuizen en Mej. Heeren van U.D.I., Arnhem; Mej. Seegers van Arhene, Den Haag; Mevr. de Jong-Assink van Hygiea, Den Haag: Mej. Handgraaf v. Concordia, Haarlem; Mevr. v. d. Veen-Huisman van Vlugheid en Kracht, Groningen; Mevr. Steenhorst-Schuurman en Mej. Mewe van Zeeburg, Amsterdam; Mej. Vos van Woen- sel; Mej. Snel van Animo, Den Haag; Mevr. Corso-Verheul van Amstel, Am sterdam en Mej. Amoureus van D.M.S., Amsterdam. - BIJEENKOMST K.V.P. Vrijdagavond werd in het St. Josephge- bouw een bijeenkomst van de K.V.P. ge houden, waarin Mr. W. H. Derks, lid van de gemeenteraad van Utrecht, sprak over „Gemeente-politiek". Tevoren had de heer J. Hom, voorzit ter der afd. Soest, in z'n openingswoord de aandacht gevestigd op de ver kiezingen van 27 Mei en daarbij vast gesteld, dat een goede groslijst was sa mengesteld, welke door de leden der kiesvereniging onveranderd was overge nomen. Spr. vroeg intensief propaganda te maken, opdat de 7e zetel behouden blijft. Spr. wees daarbij op het feit, dat een andere katholieke partij niet aan de verkiezingen ter plaatse zal deelnemen. Mr. Derks schetste de politieke apathie, welke de gemiddelde Nederlander aan de dag legt ten aanzien van de verkie zingen voor de gemeenteraad. Spr. zei, dat een Gemeenteraads-verkiezing vaak een ander beeld geeft dan een verkiezing voor de Tweede Kamer, daar plaatselij ke feiten soms van doorslaggeven de - betekenis zijn om een gemeente raad in haar constellatie geheel te wij zigen. De politiek in de gemeenteraad wordt door het publiek vaak als persoonlijke politiek beschouwd, zulks in tegenstelling tot de politiek in de Kamers, waar men de partijpolitiek onderkent. BIRKSTRAAT 2 TELEF. 2874 De katholieke eenheid achtte spr. een waarborg om hoge waarden te verdedi gen. Zonder politiek machtsmiddel zou den Katholieken niet bereikt hebben wat zij thans hebben bereikt. Zij zouden niet behouden wat zij hebben en zouden niet krijgen wat hen rechtmatig toekomt. Spr. spoorde zijn toehoorders aan niet onverschillig te staan tegenover deze verkiezingen, want dan wordt de quanti- teit der fractie aangetast en raakt de verdeling der qualiteit zoek. Spr. schetste hierna de principiële ge dachte in de gemeente-politiek. Bij de behandeling van onderwijszaken zal de K.V.P. er steeds attent op moeten zijn, dat de gelijkschakeling behouden blijft. Op het terrein van de woningbouw en de volkshuisvesting zullen de katholieke principes moeten worden verdedigd, op dat er niet alleen duplex-woningen ver rijzen, doch er ook rekening wordt ge houden met het feit, dat gezinnen groeien en moeten groeien. Evenzo moet de prin cipiële gedachte merkbaar zijn inzake jeugdaangelegenheden, openbare zede, levering van gas en electriciteit, volks gezondheid, maatschappelijk werk en middenstandsproblemen. De zakelijke behandeling in de raad mag nimmer de principiële behandeling vei- drngen, zei spr., die wees op het belang van een aaneengesloten optreden van alle Katholieken, ook bij de gemeenteraads verkiezingen, niet alleen in het belang van hen zelf, doch van het gehele land en zijn bevolking. Na deze rede werd van gedachte ge wisseld. Malcherek 3-6, 8-6, 6-3. Mej. Steenbeek en ReimerinkMej. v. d. Capelle en Hil- brandts 10-12, 6-4, 6-4. Herendubbelspel: Van Breukelen en ReimerinkBroeren en Malcherek 5-7, 6-1, 14-12. Damesdubbel spel: Mej. Wilmink en Mej. Steenbeek Mevr. Somberg en Mej v. d. Capelle 3-6, 8-6, 1-6. Eindstand 35. DE BEVRIJDINGSMARS. In het verslag van de bevrijdingsmars vergisten we ons. De wisselbeker, die de gymnastiekvereniging Olympia won, was een spiksplinter nieuwe beker,welke door een der Soester industrieën werd ge schonken. De politiemannen wonnen vorig jaar definitief de eerste wisselbeker. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU OPENT 1 JULI. De borden voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen staan er weer. Ze staan er trouwens al een poosje en het is net of geen der partijen beginnen wil met aan de burgerij uit te doeken te doen wat ze zo al op het vuur hebben voor de voT. gende 4 jaar, alvorens hun politieke te genstanders uit de hoek zijn gekomen met hun leuzen. Dat wachten irriteert mij heel erg, want ik zou graag willen weten waar ik met m'n stem voor de volgende periode naar toe moet. Eerlijk gezegd, wil ik deze keer een beet je meer waar voor m'n stem. Aan geen waarschuwende vinger of een meer of minder flink kijkende candidaat zal ik me een steek gelegen laten liggen, wanneer hij of zij niet iets concreets kan toezeggen. Iets wat ik met alle twee m'n handen kan vastgrijpen of waarop ik met m'n voeten kan staan. Aan mijn lijf geen polonaise wanneet m'n uitverkoren candidaat me niet kan garan deren, dat hij niet néé zal stemmen wan neer hij nee bedoelt en niet zegt, dat hij eigenlijk tégen is, maar toch vóór zal stemmen. Daar koop ik niks voor en zo kan m'n zoon het ook. Nee, ik wil een man of vrouw, die alis een rots in de Soester branding staat. Eén die lef heeft om b.v. net zo lang te zeuren over bomen die in de weg staan, dat onze Burgemeester, om van de narig heid af te zijn, zelf een bijl grijpt en die exemplaren gaat omkappen. Een man, die ons iedere dag vrijbankvlees (gratis thuis bezorgd) belooft en het ook inderdaad voor elkaar brengt. Iemand, die niet zit te pitten als hij wakker moet zijn of te rugslaat zonder eerst te informeren wie hem heeft geslagen en of die vent ster ker is dan hijzelf. Het zal moeilijk zijn zo'n razende Roeland te vinden en daarom zal ik maar tevre den zijn met een doctrineloze, gedegen democraat, die zich herinnert hoe Neder land groot is geworden. H. OEKMAN. Ter bevordering van de actie hebben wij besloten Soesterbergsestraat 30 Telefoon 2454 's Woendagsmiddags GEOPEND. Pol, 27 jr., zonder beroep, Heuvelweg 25b. GEHUWD: Jasper Vogel, 26 jr., geluids controleur, Plasweg 29 en Goverdina Adriana Westerlaken, 25 jaar, zonder be roep, Molenstraat 109. Adres na huwe lijk Laanstraat 50. Hendrik Pieter Ber- neiot Moens, 21 jaar, heilgymnast-mas- seur, Duinweg 11 en Mar ja Schröder, 22 jaar, secretaresse, Amsterdam. Adres na huwelijk: A'dam, Herengracht 367 hs. Fokke Mulder, 53 jr., monteur, Heuvel- weg 37a, weduwnaar van J. Dobma en Cornelia Duijndam, 38 jaar, zonder be roep, Heuvelweg 37a. Adres na huwelijk Heuvelweg 37a. Harm Hendrik Louwes, 21 jaar, monteur, Birkstraat 50 en Hendrika van Putten, 21 jaar, kan toorbediende, Birkstraat 50. Adres na huwelijk: Birkstraat 50. Dirk van Essen, 23 jaar, machine-bankwerker, Molen straat 89 en Jannetje van Lambalgen, 22 jaar, zonder Beroep, Baarn. Adres na hu welijk: ieder op eigen adres. OVERLEDEN Petronella Jacoba Boelen, 82 jaar, zonder beroep, weduwe van van H. A. Naber, Koninginnelaan 171. Jacobus de Bakker, 81 jaar, zonder be roep, echtgenoot van C. van Eist, Tj- renstraat lc. Alphons Aloisius Bosch, 71 jaar, zonder beroep, echtgenoot van S. W. H. Smeele, Nieuwerhoekplein 10. Mar- tinus van Kranen, 75 jaar, zonder be roep, weduwnaar van J. W. Bonte, Bar- tolottilaan 19. Teetje Blaauboer, 85 jaar, zonder beroep, .weduwe van J. J. Abs- poel, Heideweg 12. Evert Jacob Gijten- beek, 16 jaar, zonder beroep, wonende ie Amersfoort. Dedde Prins, 55 jaar, bedrijfs leider, echtgenoot van J. W. Warnars, Middelwijkstraat 64. Geurtje Ravenhorst, 77 jaar, zonder beroep, weduwe van H. Kleijn, Schrikslaan 74. ORGEL VOOR MILITAIR SANATORIUM. In Amersfoort bevindt zich het enige mi litaire sanatorium voor t.b.c.-patiënten en namens dit sanatorium wordt in en rond om Amersfoort een actie gevoerd ten ba te van de aanschaf van een orgel voor dit sanatorium. Binnenkort zal een avond worden ge geven, waaraan vele artisten hun mede werking zullen verlenen, waarvan de opbrengst voor bovengenoemd doel be stemd is. Zij, die deze avond niet kun nen bezoeken, kunnen toch een program ma kopen, waarin een puzzle is verbor gen, waarvoor fraaie prijzen beschikbaa- zijn. De Gymnastiekvereniging „Crescendo" alhier heeft de verkoop van deze pro gramma's^ op zich genomen. Men zie de advertentie in het nummer van Vrijdag j.1. DAMVERENIGING „DE VARIANT". De uitslagen van de onderlinge competi tie waren I. van OosteromG. Collet 20. H. Nap—J. v. d. Broek 20. F. Bu- lensA. Roest 20. J. van Schie-G. Roest 20. J. v. GemertMevr. Den Hollander 02. J. v. TuylH. v. Duinen 02. J. WalstraJ. Kentin 20. JEUGD NATUURWACHT SOEST. Nadat in April voor alle leden van de Jeugd-Natuurwacht Soest een prachtig sprekende kleurenfilm is vertoond, weru Zaterdag voor de eerste groep kinderen een excursie gehouden in het park „Colen- zo", waarbij de gemeentelijke bloemkwe kerij onder deskundige voorlichting werd bezichtigd. Het is de bedoeling deze ex cursie te herhalen op de Woenslagmid- dagen en Zaterdagochtenden voor de dan vrijhebbenden scholieren. De contactper sonen zullen daartoe schoolsgewijze wor den aangeschreven. In verband met de grote afstand der 3 Soesterbergse scho len zorgt het subcomité voor Soesterberg voor een excursie aldaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Vulpenhouder, balpen, doublé dashouder, grijs konijn, blauw kindermutsje donker blauw jongenspetje, damespolshorloge, 2 gummi ballen, zwarte schoen, Yale sleu tel 175-97, lederen padvindersportemon- naie, grijs vulpotlood, zwart petje, glacé dameshandschoen en padvindersriem. Inlichtingen omtrent deze gevonden voor werpen zijn te verkrijgen aan het politie bureau, iedere Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. ONOPLETTENDE AUTOMOBILIST. Zondagmiddag reed een motorrijder te gen een personenauto, doordat de be stuurder van laatstgenoemd voertuig, op de Veldmaarschalk Montgomeryweg na bij het Natuurbad, zijn wagen wilde keren. De automobilist lette niet op het doorgaand verkeer met het gevolg, dat de motorrijder tegen de auto botste. De duo rijdster werd tegen het wegdek geslin gerd en liep een ernstige verwonding op aan haar rechter been. Dr. Tervoert ver leende de eerste hulp. Het motorrijwiel en de auto werden beschadigd. BAKFIETS REED TEGEN AUTO. Zaterdagmorgen moest de bestuurder van een driewielige bakfiets uitwijken en reed daarbij tegen een geparkeerde personen auto. Van de auto werden koplamp en rechter voorspatscherm beschadigd. TENNISCLUB „SOEST". Zondag speelde Soest tegen Vliegende Hollander 2 te A'dam en ook deze derde wedstrijd werd door onze plaatsgenoten verloren, zij het na heftige tegenstand. De uitslagen waren: Heren enkelspel: J. H. v. BreukelenL. P. Broeren 8-10, 4-6. G. Reimerink-G. H. Hilbrandts 4-6, 6-8. Dames enkelspel: Mej. M. WilminkMe vrouw R. Somberg 3-6, 6-8. Mej. W. Steen beekMej. T. A. v. d. Capelle 4-6, 7-5 4-6. Gemengd dubbelspel: Mej. Wilmink en v. BreukelenMevr. Sonberg en J. Op 1 Juli a.s. zal alhier een Gewestelijk Arbeidsbureau worden geopend. Tot di recteur van dit bureau is benoemd de heer P. J. Pekaar, thans directeur van het bijkantoor Maarssen van het gewestelijk arbeidsbureau te Utrecht. R.K. VROUWENGEMEENSCHAP SOESTDIJK. Evenals het vorig jaar begaf een aantal leden van bovengenoemde gemeenschap zich Donderdag ter bedevaart naar Ren- kum. Uit het gehele Aartsbisdom kwa men een duizental vrouwen, die deelna men aan de H. Mis in de openlucht. De predicatie werd gehouden door de Zeer- Eerw. Heer M. Doesburg, diocesaan advi seur. Mevr. S. Nuwenhuis-v. d. Rijst, pre sidente van het Bisdom Haarlem, sprak hierna over: „Maria, ons voorbeeld". Dan volgde een processie door het park terwijl de dag werd besloten met een plechtig Lof in de openlucht. STUDIEBEURZEN EN -TOELAGEN. Aan ouders, resp. voogden van leerlin gen, wonende in de gemeente Soest, die hun studie willen voorzetten aan een gymnasium, lyceum, H.B.S., Middelbare Handelsschool, Middelbare Nijverheids school of Kweekschool en die in aanmer king komen voor een studiebeurs of -toe lage, wordt bekend gemaakt, dat zij hun aanvrage met toelichting binnen 2 weken bij het College van Burgemeester en Wet houders kunnen indienen. WOENSDAG ONDERTROUW. De ambtenaar van de burgerlijke stand maakt bekend, dat hij Woensdagmiddag, 13 Mei a.s., zitting houdt voor degenen, die in ondertrouw wensen te gaan. GEBOREN Adrianus Dirk Marinus, z. v. A. A. van Breukelen, aannemer en A. L. Feijtel, Schrikslaan 64. Erna Marjo lein, d. v. B. Kremer, timmerman en H. Hols, Klaarwaterweg 18. Johanna Mag- dalena Maria, d. v. L. de Beer, vertegen woordiger van Ziekenfonds en J. M. van Schalkwijk, Nieuweweg 29b. Eiber- tha Magdalena Maria, d. v. H. Th. van Schalkwijk, plaatwerker en J. H. van 't Klooster, Molenstraat 132. Wilhelmus Ma rinus, z. v. W. van den Hoed, metselaar en j. M. Egbers, Schaepmanstraat 19. Arienne Cornely, d. v. C. v. Vliet, civiel ingenieur en J. M. van Deventer, Amers- foortsestraat 1. Gijsbertus Johannes Alexander, z. v. A. Baars, melkhandelaav en J. M. Balk, Biltseweg 49. Andries, z. v. A. Mooij, stoker en R. A. van Ehiin, Beckeringhstraat 13c. Jeroen Michaël Ma ria, z. v. H. J. Koeken, militair en G. M. Majoor, Gen. Winkelmanstraat 131. Son- ja Margriet, d. v. K. Been, keurmeester en J. van der Vlies, Verl. Kolonieweg 9 Peter Cornelis, z. v. C. Renooij, rijwiel monteur en A. J. Schrama, Buntweg 14. Theodora Euphemia Maria, d. v. T. A. Tammer, melkhandelaar en T. M. C. van der Laan, Gen. Winkelmanstraat 11a. Ire ne, d. v. W. van Tol, orgelbouwer en M. J. 't Hoen, Nieuweweg 103. ONDERTROUWD Gerrit Muts, 27 jaar, machinebankwerker, Baarn en Johanna

Soester Courant | 1953 | | pagina 1