De V.V.D. Het programma van de Soester Sportweek No. 1 van lijst 4 V.V.D. Stemt lijst 4. Stemt allen Mevrouw Van der Swan-de Kiewit SOEST. IN DE HOEK. Koopt in Soest onze Zomerschoenen tegen ar.- 4senfle lage prijzen aan te bieden. Stichtsche Schoenenhuizen Handelsinstituut en Copieer-inrichting „PRACTICUM" TORENSTRAAT 2D. DINSDAG 11' MEI 1953. 31e JAARGANG no. 38. SOESTER (OURANT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 Abonn. per kw art, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT De Sorster Sport-Federatie organiseert, zoals wij reeds hebben gemeld, van 29 Mei tot en met 6 Juni een sportweek, waar aan alle plaatselijke sportverenigingen medewerken. Het navolgende programma i:; vastgesteld: Vrijdag, 29 Mei, 's avonds te 7 uur, ope ning van de Sportweek met een mars, vvaara.'in alle a ingesloten verenigingen deelnemen, van het S.E.C.-terrein aan de Schrik.slaan, over de Waldeck Pyrmont- laan, Julianalaan, Koningin) lelaan, Beetz- laan, naar het S.M.C.-terrein, waarna een opmars op het teirein volgt Aan de Bur gemeester en andere autoriteiten wordt een vaandelgroet gebracht. De Burgemeester zal dan de sportweek officieel openen, waarna te 7.45 uur een voetbalwedstrijd wordt ge peeld tussen de vertegenwoordigers van Soest (Duits land) en Soest (Halland). Ons Soester elf tal zal hoofdzakelijk bestaan uit de spe lers, welke vorig jaar naar Duitsland zijn geweest. ZaUrdag 30 Mei. Provinciale wielerwed strijden voor amateurs en nieuwelingen uit de provincies Utrecht en Gelderland. Deze wedstrijden, waarvan de 10 eerst- aankomenden aan de Nationale Kam- pioei .schappen te Zandvoort mogen deel nemen, zullen worden georganiseerd door „Tempo", de Soester ren- en toervereni- ging, weke voor de tweede maal sinds haar korte besta;tn met een grote wed strijd naar buiten treedt. De start is op de Bosstraat, te 3 uur, en het navolgende parcours, lengte 8 km wordt geredenBosstraat, Nieuweweg. Beukenlaan, Laanstraat, Dorresteinweg. Wieksloterweg, Schoolstraat, Den Bliek laan, Bosstraat. De amateurs rijden 22 keer deze ronde, terwijl de nieuwelingen 10 ronden rijden. De start van de nieuwelingen is kort na de start van de amateurs, zodat het par cours doorlopend bezet zal zijn door wiel renners. Des avonds, te 8.15 uur, vangt in het openluchttheater een avond aan, welke in het teken staat v;in de Judo en Jiu Jitsu. Leerlingen van de Hilversumse Sportschool, waaronder jeugd en dames er» ageren, zullen demonstreren hoe Jiu Jitsu te gebruiken is als zelfverdedigings kunst en hoe me.i Judo als sport kan beoefenen. Sketches, die betrekking heb ben op deze sport, worden opgevoerd, terwijl meisjes en jongens, ook acrobatiek zullen laten zien. Deze avond wordt gecompleteerd met een „s1eden"-wedstrijd in Jiu Jitsu en Judo tussen Soest, Baarn, Hilversum, Bussum en Huizen. Maandag 1 Juni. Te 7 uur n.m. zullen de finale-wedstrijden Volleybal worden ge speeld op het r..E.C.-terrein aan de Schrikslaan, welke wedstrijden worden georgani ;eerd door S.P.S.V. en waaruit de Soester volleybal-kampioen te voor schijn kemt. Een 6-tal van „Wilhelmina" uit Amers foort zal hierna spelen tegen het Am- bonese 6 tal uit Barneveld, hetgeen een demonstratie wordt van uitmuntend vol leybal. Daarna wordt een wielerwedstrijd gehou den rond het fj.E.C.-tei rein, waarbij het verboden is racefietsen te gebruiken. Dit wordt een z.g. koppelrace op gewone rij wielen, waarin uitkomen afgevaardigden van de bij do S.S.F. aangesloten vereni gingen. De vereniging „Tempo" organiseert ook dit onderdiel en de verenigingen kunnen zich vi or dit nummer opgeven bij H. Schlebaum, Korte Hartweg 38. Dinsdag 2 Juni. Te 7 uur n.m. wordt de „Loop door Soest" gehouden, een wed strijd over ongeveer km., waarvoor de inschrijving geheel open is en ook voor niet-Soestenaren is opengesteld. Na een lcop om het S.E.C.-terrein aan de Schrikslaan volgen de lopers de Schrikslaan, Beetzlaan, Koekoeksweg, Laanstrnat, Krommeweg, Hartweg, Nieuw- straat tn Beetzlaan, waarna de. finish volgt op het terrein. Daarna volgen turn-demonstraties door de jeugd uit Soest (Duitsland), met me dewerking van de gymnastiekverenigin gen „Crescendo" en „Olympia". Woensdag 3 Juni. Op het B.D.C.-terrein aan de Ferd. Kuycklaan zullen te 2.30 u., vooi het eerst in de geschiedenis van Soes.t, kinder-sportwedstrijden plaats heb ben. Kinderen, die aangesloten zijn bij de Soester Sport Federatie en kinderen van wie een der ouders bij de S.S.F. is aangesloten, kunnen deelnemen aan hard loopwedstrijden over 60 en 80 meter. De deelname is opengesteld in 3 groepen, n.1. van 10 tot en met 11 jaar, van 12 tot en met 13 jaar en van 14 tot en met 15 jaar. Des avonds, te 7 uur, vindt op het S.E.C.- terrein aan de Bosstraat een voetbalwed strijd plaats tussen een versterkt plaat selijk elftal tegen een ploeg van buiten Soest. Onderhandelingen zijn gaande met Bij nood en rampspoed staat zij steeds paraat. Brengt haar met vlag en wim pel in de Raad! Hercules, Rapiditas, Velox en andere vere nigingen. Donderdag 4 Juni. Op deze dag zal de zwemsport in de belangstelling staan. Ge organiseerd door de Soester zwemvereni ging „De Duinkikkers" worden er in het Natuurbad zwemwedstrijden gehouden on der de naam Volks-zwemwedstrijden. Dit betekent, dat de deelname voor iedere Soestenaar open staat. Voor de leeftijds groepen van 13 tot en met 15 jaar en van 16 tot en met 18 jaar zullen 50 meter vrije slag, schoolslag en rugslag worden gehouden, terwijl voor de groep van 18 jaar en ouder 100 meter vrije slag wordt georganiseerd. De wedstrijden vangen te 6 uur n.m. aan. Opgaven hiervoor bij de heer. A. Maris, F. C. Kuyperstraat 2. Vrijdag 5 Juni. Te 7 uur n.m. zal, op het terrein aan de Schrikslaan, korfbalsport worden gedemonstreerd in een wedstrijd tussen de korfbalvereniging „Soest" en een 12-tal van Dosc uit Den Dolder. Op ditzelfde uur vangen op het Van Len- nep's Sportpark tennisdemonstraties aan, waarbij voor de niet-kenners van dit spel 'n uitleg wordt gegeven van de spelregels. Eveneens te 7 uur zal „Braamhage" in genomen worden door de Motor- en Au tomobielclub „Soest", die aldaar behen digheidswedstrijden houdt op motorrij wielen. Zaterdag 6 Juni. Des middags van 2 tot 6 uur zal men kunnen genieten van Hip pische sport. Ervaren paardensportmen sen hebben een aantrekkelijk programma uitgewerkt. Hiervan zullen we Vrijdag meer kunnen vermelden. Des avonds te 8.15 uur wordt een grote slotavond gegeven in 't Openluchttheater. Op deze avond zal de prijsuitreiking plaats hebben. Bovendien zullen er gym- nastiekdemonstraties worden gehouden en zullen enige attractieve onderdelen het programma van deze avond complemen teren. Officiële Mededelingen. TOELAGEN VOOR HET BEZOEKEN VAN NIJVERHEIDSSCHOLEN. De belanghebbenden, die menen in aan merking te komen voor een toelage voor het bezoeken van een nijverheidsschool, te weten rijkstoelage voor het bezoeken van een lagere nijverheidsschool en rijks- studietoelage (renteloos voorschot) voor leerlingen van het uitgebreid lager nij verheidsonderwijs, alsmede een rijksstu die-toelage voor het volgen van een zgn. 3-jarige vooropleiding voor lerares bij het Nijverheidsonderwijs voor meisjes, wordt geadviseerd zich, ter verkrijging van die toelagen, ten spoedigste in verbinding te stellen met het bestuur van de te be zoeken Nijverheidsschool. De aanvragen moeten op daarvoor vast gestelde formulieren worden gesteld, die bij de bovengenoemde scholen verkrijg baar zijn. BAKKERSVACANTIE 1953. In een zeer goed bezochte vergadering van de bakkers en hun personeel is de vacantie voor deze zomer weer geregeld. De regeling van vorig jaar, waarbij de klanten van de met vacantie zijnde bak kers door de collega's werden bediend, zodat geen brood gehaald behoefde te worden, kan niet worden gehandhaafd. De meeste bakkerijen worden door deze regeling te zwaar belast in de toch al drukke zomermaanden en de arbeidswet laat niet toe, dat de arbeidstijd wordt overschreden. Daarom moest weer tot de vroegere re geling worden teruggekeerd en zullen in de periodes van 14 tot en met 28 Juni en van 16 tot en met 30 Augustus a.s. steeds de helft van de bakkerijen geslo ten en de ander helft voor de broodvoor ziening open zijn. Gedurende deze perioden zal dan niet wor den bezorgd. Wel zal het aantal verkoop plaatsen enigszins worden uitgebreid. De juiste regeling van een en ander zal nog per circulaire aan het publiek wor den bekend gemaakt. BELEDIGING WERD ZWAAR GESTRAFT. J. H. alhier werd door de politierechter te Utrecht zwaar gestraft wegens de be lediging van de echtgenote van een Soes ter politie-ambtenaar. De uitspraak was 20.boete of 10 da gen hechtenis, alsmede een week voor waardelijke gevangenisstraf met 'n proef tijd van 3 jaar. DAMVERENIGING „DE VARIANT". De uitslagen om het damkampioenschap van Soest zijn alsvolgtH. v. Duinen J. Kentin 11. I. v. OosterumJ. v. d. Broek 1—1. H. NapR. Damen 11. J. WalstraJ Abbel 11. J. v. Gemert G. Liefhebber 11. NED. PADVINDERS. Het was voor 'de padvindersgroep te Soest een mooie dag, niet alleen door het prach tige weer, maar ook door het prachtige succes, dat er geoogst werd. Er werd een districtswedstrijd gehouden, uitgaande van het district Amersfoort, op het buitencentrum „Austerlitz". Daaraan werd o.a. ook deelgenomen door de Vossenpatrouille van de „Paltz-scouts" en die mocht haar prestatie beloond zien als eerste aangewezen te worden. Gedurende de Pinkstervacantie zal zij nu op de Nationale patrouillewedstrijd te Om men het district Amersfoort vertegen woordigen. Het is de eerste rnaal, dat een Soester patrouille deze wedstrijd, die jaarlijks wordt gehouden, heeft gewonnen. VROUWEN ELECTR1CITEITS- VERENIGING. Donderdagmiddag zal in het Oranje-Ho tel, door Mevr. Quick-van Dijk alhier, een demonstratie worden gegeven met de Knittax-handbreimachine voor de leden der Vrouwen Electriciteits-Vereniging. Deze demonstratie zal worden gevolgd door een demonstratie van Soedanwerk door de Scheepjeswolfabriek. GESLAAGD. Dezer dagen slaagden voor het Unie Prac- tijkexamen Stenografie en Machineschrij- ven, afgenomen door de Centrale Bond van Leraren, de volgende leerlingen van Instituut „Practicum", alhier MachineschrijvenMej. E. Starreveld. Steno Nederlands 100 Lettergrepende dames E. D. J. Com de Serff, H. B. de Jong en J. H. van Os. Steno Engels 100 Lettergrepen Mej. I. Kronemeijer. EERSTE TOCHT VAN DE SOESTER BROMFIETS CLUB. Zondagmiddag werd door de Soester Bromfiets Club een tourtocht georgani seerd, waarvoor deze onlangs opgerichte vereniging een 40-tal deelnemers kon inschrijven, waaronder een deputatie van de Gooise Solex-Club. Het parcours voerde de deelnemers via Den Dolder en Zeist naar Doorn, waar ge- pauseerd werd in theeschenkerij „Helena- heuvel", temidden van de Kaapsche bos sen. Hier genoot men van een prachtig panorama, waarvan de achtergrond wordt gevormd door de Betuwe en de bruggen bij Culemborg. De thuisreis ging over Leusden en Amersfoort naar restaurant „Zonneheuvel", waar de finish was. In het gezellig samenzijn dat hier volgde, dankte de heer H. Smit, voorzitter van de vereniging, de brommers voor de deel name en wekte hen op tot deelname aan de avond-puzzletocht, op Woensdagavond as., waarvoor o.m. 3 bekers zijn uitge loofd. Een goed parcours over ca. 30 km. is uitgezet. De start voor deze tocht is te 7 uur bij „Zonneheuvel". NED. BIJBELGENOOTSCHAP, AFD. SOEST. De aandacht wordt gevestigd op een ad vertentie in dit blad, betreffende de jaar lijkse ledenvergadering van bovengenoemd Genootschap, op a.s. Vrijdagavond, in ge bouw „Religie en Kunst", waar ds. Maar- singh een lezing hoopt te houden over de waarde en betekenis, die de opgravin gen van Bijbelse manuscripten in de loop der tijden hebben gehad. SCHOOLKORFBALWEDSTRIJDEN. Aan de schoolkorfbalwedstrijden te Amersfoort, welke Zaterdag werden ge houden, namen 24 Soester schoolploegen deel. De wedstrijden werden gespeeld op Birkhoven en stonden onder leiding van de Amersfoortse Schoolkorfbal-Commis- sie en onder auspiciën van de G.U.K.B. De Soester scholen namen aan deze wed strijden met veel succes deel. Niettegen staande in onze gemeente voor de school jeugd geen behoorlijk sportteri'ein be schikbaar is en men hier moet oefenen op speelplaatsen met tegel- of grindbe- dekking, wisten Soester jongens en meis jes niet minder dan 19 prijzen in de wacht te slepen, waarvan 7 eerste, 10 tweede en 2 derde prijzen. De uitslagen waren Gemengde twaalftallen lagere scholen Afd. B 1. Chr. School, Driehoeksweg. 2. Groen van Prinstererschool. Afd. C 2. v. d. Huchtschool. Meisjes twaalftallen, lagere scholen Afd. D 1. Da Costaschool. 2. Chr. School. Soesterberg. Afd. E 1. Da Costaschool II. Jongens twaalftallen Afd. F 1 2. School Soesterberg. Afd. F 2 Da Costaschool I. Gemengde twaalftallen voor Ulo's, v.g.l.o. e.d. Afd. H 1. Ulo v. d. Huchtschool. Afd. J 2. Chr. v.g.l.o.-school. Afd. P 3. Chr. Ulo-school II. Afd. Q 2. Openb. Ulo-school II. Chr. Ulo-school I. Meisjes twaalftallen idemAfd. L1. Openb. Ulo-school. 2. Chr. Ulo-school. Afd. M 1. R.K. Ulo-school. 2. Chr. Ulo school II. Afd. N: 1. Chr. Ulo-school. 2. Openb. Ulo-school. SOESTER POLITIEMANNEN BIJ SCHIETWEDSTRIJDEN. Aan de schietwedstrijden, welke door K. O.G. te 's Graveland werden georga niseerd, namen 5 leden van de Soester Politie Sport Vereniging deel. Het waren de heren Pasman, Kaspers, Mantjes, Schipper en Den Ouden, die in de corps-wedstrijden de 7e prijs verwier ven met 173 punten. Op de personele baan, klasse B, behaalde de heer G. Pasman de 2e prijs met 49 punten. Maximum te behalen 50 punten. OUDERAVOND. Dinsdagavond j.1. hield de O.L.S. aan de Beetzlaan haar gewone ouderavond. De voorzitter opende de bijeenkomst en heette allen van harte welkom. Bijna alle plaatsen waren bezet. Bij enige huishoudelijke zaken, die afgehandeld moesten worden, zoals de verslagen van secretaris en penningmeester, stond ook op 't programma de verkiezing van twee nieuwe leden in de plaats van de heer Kronemeijer en de heer De Jongh, die moesten aftreden, wijl zij geen kinderen meer op de school hebben. Het hoofd der school dankte hen hartelijk voor de prettige samenwerking geduren de jaren, dat zij een functie bekleedden. Als nieuwe leden werden gekozen de heer H. de Vries en Mevr. Drechslier. De heer De Boer behandelde het onder werp dat gevraagd was door een der ou ders en hield een causerie over „huis werk", daarbij de vragen beantwoordende: „Waarom is er tegenwoordig zoveel huis werk Waarom heeft de ene school het wel en de andere niet? Wat zegt „men" er van? Wat zijn de gevolgen voor 't ge zin? Huiswerk is in lijnrechte strijd met wat men eigenlijk wil door en bij ver nieuwing". Als de ouders hun kinderen klaar wil len hebben voor verder onderwijs, moe ten deze huiswerk hebben. Hij lichtte een en ander toe met te la ten zien hoe de les gegeven wordt en hoe de ouders soms helpen op verkeerde ma nier; bij aardrijkskunde, bij geschiedenis jaartallen, bij taal, bij rekenen. Doordat de huishoudelijke behandeling veel tijd had geëist, moest het onderwerp bekort worden en kwam de volgende in leider met zijn onderwerp geheel te ver vallen. BROMFIETSER VERLEENDE GEEN VOORRANG. Een bromfietser, die, op de hoek Schriks laan-Vinkenweg, geen voorrang verleende aan het van rechts komende verkeer, reed tegen een passerende personenauto. De auto werd licht beschadigd, doch de brom fiets ernstig. AUTO SLIPTE. De bestuurder van een personenauto rem de zijn auto plotseling af toen hij op de Van Weedestraat reed. De auto kwam daarbij te slipten en dwars over de rij weg te staan. Een uit de richting Nieu- werhoek komende auto, alsmede een au tobus, moesten hierdoor eveneens snel worden afgeremd. Autobus en auto bot sten daarbij tegen elkaar. STATE SECRET. „Deze film speelt in een denkbeeldige po litiestaat, Vosnië. U zult dit fantasieland dan ook tevergeefs op de kaart zoeken. Evenmin is er, waar ter wereld ook, een school, waar U Vosniaans kunt leren. Iedere herinnering aan de jaren 1940-45 is wellicht niet steeds puur toeval". Dit is zo ongeveer de inleiding, welke a.s. Donderdag in het City-Theater op het witte doek aan de film „State secret" voorafgaat. Vosnië is een fantasieland en het staat dus ieder vrij om het te zoeken waar hij wil. Er zullen er zijn wier fantasip vele mogelijkheden ziet om Vosnië te ver eenzelvigen met een bestaande of be staand hebbende staat. De idee om een politiestaat als achtergrond te doen die nen voor een achtervolgingsthema is in deze film bijzonder knap uitgewerkt, waarbij het verhaal van begin tot einde in een sfeer van uiterste spanning gehou den is, welke slechts in films als „Third Man" en „High Noon" haar gelijkenis vindt. Een jonge Amerikaanse chirurg komt tij dens een bezoek aan Vosnië achter een geheim, dat zoveel te maken heeft met de dictator Generaal Niva, dat met een typische politiestaatachtige efficiency zijn liquidatie als enige mogelijkheid wordt beredeneert. Hij weet echter uit zijn ge vangenhouding te ontsnappen en staat dan alleen in het vijandelijke land, waar niemand Engels spreekt en de staatspoli tie in alarmtoestand is om hem te van gen. Met een perfectie aan vakmanschap is deze achtervolging in beeld gebracht, waarbij iedere climax werd uitgebalan ceerd om de toeschouwer een maximum aan spanning te doen ondergaan. Men waant zich mèt de Amerikaan in een vreemd land, waar men, evenmin als hij, geen geschreven of gesproken woord be grijpt. Een hoog tempo, vernuftige mon tage en ironische humor vervolmaken de ze film, welke voor 100 procent enter tainment biedt. BAKKERSSCHOORSTEEN BRANDDE. Hoewel het vuur van de oven gedoofd was, bleek de schoorsteen van bakkerij De Vries aan de Schoutenkampweg toch te branden. Politiemannen ontdekten dit des nachts en waarschuwden de bakker. Gezamenlijk werd de brand geblust. Burgerlijke stand. GEBORENPaulus Hendrikus Thimo- theus, z. v. H. R. Daatselaar, boekhou der en R. A. Kok, Kerkpad N.Z. 24. Johannes Adrianus Maria, z. v. J. van den Heuvel, landbouwer en M. A. Kooloos, Veenzoom 2. Johannes Jacobus Petrus, z. Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. POSTGIRO No. 126156 De E.D.G. heeft in principe mijn volle instemming. De Minister van Oorlog, of onder wie de E.D.G. ook mag resorteren, zal deze bekentenis van Oekman niet schokkend vinden en hoogstwaarschijnlijk zal het hem 'n zorg zijn of ik er vóór of tégen ben. Maar, wel of niet schok kend, meende ik dit vooraf even te moe ten zeggen. Het is m.i. van het allergrootste belang, dat de West-Europese landen één blok vormen tegen de dreiging van het Oosten. Al wordt ook vaak gemopperd en ge- schimpscheut op onze democratie, zij is toch een hemel op aarde bij wat wij in het andere geval zouden krijgen. Per slot is het feit, dat we mopperen en schim pen kunnen op onze democratie ook al een buitengewoon voorrecht, dat we on herroepelijk kwijt zouden zijn en we zou den zeer moeten oefenen om altijd „ja" te zeggen. Een onaangename bijkomstigheid van het lidmaatschap der E.D.G. is, dat dit ons jaarlijks op IV2 milliard en nog een klei nigheid komt te staan. Over de doelmatigheid van de besteding dezer gelden zou ook nog wel wat te zeg gen zijn, maar dat laat ik liever aan des kundigen over. Waf mij dwars zit betreffende de E.D.G. is, dat we, volgens Min. Pres. Drees, in de toekomst inkwartiering van Duitse sol daten tegemoet kunnen zien. Toegegeven dat dit volkomen logisch is - West-Duitsland is nu eenmaal ook lid van de E.D.G. - maar op dat inkwartieren moeten de autoriteiten toch voorlopig iets zien te vinden hoor. Tegen hen voetballen onder het motto „Sport verbroedert" vind ik tot daar aan toe en dat de Duitsers naar onze bloem- bollenvelden komen kijken en enpassant enige ponden koffie (ditmaal betaald) meenemen, nou vooruit maar. Dat komt naar men zegt onze deviezenpot ten goede. Maar inkwartiering vindt ik toch te grijs. Dat is te veel „verbroedering" ineens. Nee, vader Drees, bespaart U ons dat nog even. H. OEKMAN. Ter bevordering van de actie hebben wij besloten Soesterbergsestraat 30 Telefoon 2454 's Woendagsmiddags GEOPEND. v. P. A. van Dorresteijn, monteur en G. H. Seders, Nieuwstraat 4. Rudolf Chris- tiaan, z. v. W. v. Dijk, chef-bankwerker en T. Damsma, Vossevcldl. 47. Lammechien, d. v. K. A. van der Meer, machinist en H. Kinds, salonwagcn, Postdwarsweg. Franciscus, z. v. E. J. Dirkse, machine bankwerker en F. de Groot, Gen. Spoor straat 32. Anthonia, d. v. M. Verwoerd, landbouwer en E. van Wessel, Kostver- lorenweg 5b. ONDERTROUWD André Johan van Vul pen, 36 jaar, assistent-accountant, Baarn en Cornelia Hendrika van Veeren, 24 jaar, zonder beroep, Van Weedestraat 2. Hen drikus Bosschaart, 42 jaar, onderwijzer, Zuilen en Maria van Winzum, 27 jaar, onderwijzeres, Soesterbergsestraat 29. GEHUWD Maas Reijer Maassen, 30 jr., technisch controleur, Amsterdam en Pe- tronella Johanna van Wijngaarden, 22 jr., winkeljuffrouw, Soesterbergsestraat 9. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Cornelis Johannes Kraaijenhagen, 27 jr., bloemist, Steenhoffstraat 1 en Johanna Gesina van den Brink, 24 jaar, zonder beroep, Zeist. Adres na huwelijk Steen hoffstraat 1. Huibert de Wit, 69 jaar, zon der beroep, Woerden en Luktje Fleurke, 58 jaar, zonder beroep, Soesterbergsestraat 118. Adres na huwelijk Soesterbergsestr. 118. Hendrikus Wilhelmus van Beek, 30 jaar, rijwielhandelaar, Amersfoort en Everarda Joanna Willemse, 35 jaar, zon der beroep, Nieuweweg 42. Adres na hu welijk Hogeweg 14, Amersfoort. Jan v. Wilpen, 27 jaar, meubelmaker, Baarn en Aartje Maassen, 25 jaar, zonder beroep, Laanstraat 70. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Adrianus Albertus van Doorn, 48 jaar, landbouwer, H. Blaek- weg 4 en Maria Hendrina Kruijs, 26 jr., zonder beroep, Ossendamweg 10. Adres na huwelijk Birkstraat 40. Anthonius Happe, 24 jaar, filmoperateur, Zwaluwen- weg 20 en Janny Hendrika van Geere- stein, 23 jaar, kousenreparatrice, Vosse- veldlaan 2. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Gerhardus Epeus Couperus, 33 jaar, boordwerktuigkundige, Nieuwer Amstel en Suzanna Hermine van Bakel, 25 jaar, stewardess, De Genestetlaan 13. Adres na huwelijk ieder op eigen ad«s. OVERLEDEN Jansje Gilbers, 88 jaar, zonder beroep, weduwe van D. Ernsten, Heideweg 52. neemt krachtig stelling tegen elk streven om de Overheid almachtig te maken. Lij staan voerster Mevr. H. van der Swan-de Kiewit. TORENSTRAAT 2D TELEFOON 2100 Met ingang van ZATERDAG 23 MEI 1952, wordt ons Instituut en onze Copieer-inrichting VERPLAATST van de MOLENSTRAAT No. 11 naar de Tevens herdenking van ons 12'/2 jar'g Jubileum. Receptie Zaterdag 23 Mei. van 3-5 uur, Torenstraat 2D. Zij, die zich alö cursist laten inschrijven in de week van 23 tot 30 Mei 1953, genieten een korting van 10% °P lesgeld gedurende de gehele cursus. Soest, Mei 1953. INSTITUUT PRACTICUM.

Soester Courant | 1953 | | pagina 1