Eventjes terzijde Roetman voor gebak /b b\ a. roetman Verhoog de gezelligheid der FEESTDAGEN met Kruiswijk's Gebak Pinksteraanbieding Handschoenen Blouses en Pullovers „Het Modehuis" SOEST. SOESTERBERG. ROB DE AVONTURIER. Specialiteit in Boterkoekjes Voor de a.s. Feestdagen heerlijke luxe Broodjes, Koffie- en Krentenbollen en fijn Krenten brood. Ruime sortering Bonbons en Chocolade. Baarnse /b\ Banketbakkerij BURG. GROTHESTRAAT 57 - TEL. 2835 O, DIE AMBTENAREN Wij kunnen ons niet meer voorstellen, dat er geen ambtenaren waren. Onze samenle ving is nu eenmaal zo gecompliceerd ge worden, dat wij het zonder een vlot func- tionnerend ambtenarenapparaat maar moeilijk zouden kunnen stellen en ik kan me dan ook geenszins verenigen met de uitspraak van een vriend, die de woning nood en bijbehorende misère meent te kunnen afschaffen en opheffen, door een voudig de B.H., het Bureau voor Huisves ting, af te schaffen. Ik meen, dat de chaos en bijkomende narigheden dan nog veel erger zouden zijn. Wij leven nu een maal niet meer in de tijd, dat wij als Batavieren op vlotten de Rijn afzakken. Toen ik de laatste opmerking tot mijn „met woningruil" bezig zijnde vriend maakte, begon hij smadelijk te lachen. „Voor zij aan varen toe zouden zijn, hadden de heren zoveel voorschriften gegeven over de sterkte, de woon- baarheid en de houtsoorten van hun vlot, dat ze in deze tijd nog met het bouwen bezig zouden zijn", zo beweerde die vriend. Nu ja, die knaap is niet te verbeteren. Die loopt al rood aan als je alleen maar het woordje ambtenaar gebruikt. Daarbij moet ik toegeven, dat er enkele van die nuttige mensen zijn, die hun hele stand min of meer benadelen. Daaraan is het toe te schrijven, dat verschillende dingen niet zo vlot lopen als de belang hebbenden wel zouden wensen. Een recent voorbeeld moge dit verdui delijken. U weet, dat voor auto's tegenwoordig nummerbewijzen worden uitgereikt, die bij de wagen behoren. Voor mij was vroe ger het leuke, dat ik dadelijk kon zien uit welke provincie een auto „stamde" en ik vind het jammer, dat ik uit de tegen woordige letter- en cijfercombinaties he lemaal niet wijs wordt. Enfin, het zal wel beter zijn dan vroeger. Misschien is het ook beter, dat tegenwoordig een num- merbewijs bij een wagen en niet meer bij de chauffeur of rijder behoort. Ik neem dat allemaal grif aan. Wordt nu een wa gen verkocht, dan koopt men automatisch een nummer erbij, een nummer èn een nummerbewijs. Dóódsimpel, niet waar. Ja, dat zou het kunnen zijn, als het bijbehorende num merbewijs niet door een Rijksinstantie moest worden veranderd. Als meneer Jansen zijn auto aan de heer Pietersen verkoopt, dan moeten naam en adres van meneer Jansen op dat bewijs - worden veranderd Dat mag m'ÉÊtmamfiie- o ^jvyin i - tersen zelf niet even doen, nee, uJarvoor moet het bewijsje naar Den Haag wor den gestuurd en meneer Pietersen mag pas in zijn nieuw-gekochte wagen gaan toeren, als hij zijn netjes veranderde num merbewijs weer terug heeft. U en ik zeggen dat is in een handom draai gebeurd. Ja, dat zeggen U en ik. Ambtenaarlijk gaat dat even anders. Ik hoorde tenminste van een meneer, die naveertien dagen wachten zich bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer ver voegde en daar van een portier te horen kreeg, dat hij niemand te spreken kon krijgen, doch wien tenslotte, na brutaal aanhouden, werd verzekerd, dat zijn num merbewijs er werkelijk was en dat hij het de volgende dag waarschijnlijk wel zou krijgen. Als je dat hoort, wel, dan begin je te geloven, dat die Batavieren inderdaad nog met hun vlotten bezig zouden zijn, als Claudius Civilis een slechte ambtenaar was gev/eest. KOEKJES EN BONBONS Soestcrbergsestraat 28 Telefoon 2532 SPORT. B.D.C.—SAESTUM. De Soestenaren konden in deze wedstrijd niet die vorm vinden, welke hen de laat ste weken naar verschillende overwinnin gen voerde. Het werd een matige wed strijd, waarin de snelle Saestum-voor- hoede na__de rust driemaal het Soester doel wist te vinden. Voor de rust ontwikkelde zich een on geveer gelijkwaardige strijd, waarin spil Brouwer een uitstekende partij speelde en hij de voorhoede der gasten niet veel kans gaf om gevaarlijk te worden. Na 23 minuten nam B.D.C. de leiding, doordat midvoor Segers geheel alleen de Zeister achterhoede passeerde en daarna de doelman geen schijn van kans gaf. 10. Enkele minuten voor de rust was echter de stand weer gelijk, doordat de links binnen van Saestum, met een strak schot, doelman v. d. Lugt verraste. 11. Na de rust werd het evenwicht verbro ken en werd Saestum zienderogen ster ker. Na 10 minuten was het 12 en tien minuten daarna 13. B.D.C. werd door deze doelpunten wel geprikkeld, doch kwam niet in die vorm, welke een gevaar opleverde voor de doel man van Saestum. Deze had overigens over geluk niet te klagen, want enige schoten tegen lat en paal behoedde hem voor onheil. Enige minuten voor het einde moest v. d. Lugt nogmaals de bal uit de touwen halen en was de stand 14, waarmede ook het einde kwam. De overige uitslagen zijn Voorwaarts 3B.D.C. 2 25. A.P.W.C. 3—B.D.C. 3 9—4. Olympia 4B.D.C. 4 36. Actif B—B.D.C. C 3—1. S.E.C.—D.E.V. De S.E.C.-ploeg was in deze wedstrijd zeer slecht op dreef en moest een 14 nederlaag slikken van de degradatie- candidaat D.E.V. De gasten kwamen na de aftrap enthou siast opzetten en zetten de S.E.C.-verde- diging aan het werk. Na 5 minuten wist de D.E.V.-midvoor, toen hij in een vrije positie stond, een goede scoringskans te benutten, waardoor de stand op 0- 1 kwam. Na enige minuten kreeg Ten Hoven een zelfde kans, doch zijn aarzelen werd nood lottig en voorkwam de gelijkmaker. D.E.V. kreeg het beste van het spel en zette de S.E.C.-achterhoede regelmatig onder druk. Dit vond zijn bekroning in een schot van de D.E.V.-linksbinnen Hardeman, die na 'n kwartier de stand op 0-3 bracht, waar na enige minuten voor de rust, de S.E.C.- linksbuiten de eer redde. 13. Na de rust bleef het spel van S.E.C. on der de maat en niet te verwonderen was het, dat, na 20 minuten, doelman Horns- veld voor de vierde keer gepasseerd werd. 1 1. Even voor het einde maakte Maassen nog een onbetwist doelpunt, dat door de scheidsrechter niet werd gezien. Met de 14 stand kwam het einde. De overige uitslagen waren S.E.C. 3—C.D.N. 2 2—2. S.E.C. 3 bleef door dit gelijke spel in de K.N.V.B., ter wijl C.D.N. 2 kampioen werd. Hercules 2—SE.C. 2 5—1. S.E.C. 4—K.V.V.A. 2 0—3. K.P.S. Donderdag 21 Mei K.P.S. 2—C.S.M., ter rein Soester Boys. K.P.S. RIJWIELPUZZLES. Evenals vorige jaren gaat de Sportvere niging Koninklijk Paleis Soestdijk weer haar jaarlijkse puzzleritten voor wielrij ders organiseren en wel op Woensdag 27 Mei, 17 Juni, 8 Juli en 29 Juli De start is, als vanouds, nabij de kiosk „De Oranjeboom", des avonds te 7 uur. De gemiddelde snelheid bedraagt 12 ki lometer per uur, terwijl de deelname voor een ieder is opengesteld. Het koppel, dat uit 3 ritten de minste strafpunten krijgt toegewezen, wordt kam pioen 1953. P.V.C.—SOESTERBERG 5—1. Een wedstrijd van groot belang, waarin de beslissing kon vallen voor de degrada tiekandidaat. Met zeven invallers moest Soesterberg de strijd aanbinden tegen het volledig P.V.C. Soesterberg trapt af met de wind in de rug, maar al spoedig blijkt P.V.C. de meerdere in het veldspel. Toch weet de achterhoede van Soesterberg nog kranig stand te houden en 20 minuten lang de vele P.V.C.-aanvallen te weerstaan, ter wijl bij een enkele ongevaarlijke uitval Soesterberg het niet verder brengt dan de P.V.C.-achterhoede. Maar dan opent de P.V.C.-centervoor de score. En nu is het hek van de dam. Bin nen een kwartier weet de P.V.C.-voor- hoede, mede door de onzekere verdedi ging van de Soesterberg reserve-doelman, nog 2 maal te doelpunten en de stand te brengen op 30, waarmee ook de rust aanbreekt. Direct na de rust gaat P.V.C. weer op het Soesterberg-doel af en binnen 5 mi nuten brengt zij de stand op 40. Met de overwinning in het zicht doet P.V.C. het nu wat'kalmer aan~3öëst5Tfeérg" köm'c nu wat meer in de aanval, maar deze aanvallen zijn zo doorzichtig van opzet, dat zij kansloos blijven. Als daarna P.V.C. er nog een schepje op gooit, weet de vooi'hoede, door een fout van de reserve-doelman, er nog een vijfde doelpunt aan toe te voegen. Vijf minuten voor het einde weet Soes terberg de eer te redden met een fraai doelpunt, waardoor de stand gebracht wordt op 51, waarmede ook het einde komt. De degradatie van Soesterberg staat nu vast. Na een tweejarig verblijf in de eerste klasse komt Soesterberg het vol gende seizoen weer in de 2e klasse uit. TENNISCLUB „SOEST" VERLOOR. Met 2 invallers, o.m. voor de geblesseerde Reimerink, bond Soest te Hilversum de strijd aan tegen Hoogerheide 2. Ook dit maal gelukte het niet, na heftige strijd, een overwinning te behalen. De uitslag werd 62. De uitslagen waren Heren enkelspelT. de BreeH. J. van Breukelen 61 64. R. de VriesA. V/. Schuuring 46 I6. Dames enkelspel Mej. A. AartsenMej. D. Wilmink 86 26 60. Mej. T. ten BrinkMej. W. Steenbeek 2—6 0—6. Gemengd dubbelspel: Mevr. A. Alexander en T. de BreeMej. D. Wilmink en J. H. v. Breukelen 16 75 6—3. Mej. A. Artsen en J. v. Do- verenMej. W. Steenbeek en J. J. Hop penbrouwers 63 97. Heren dubbelspel: J v. Doveren en R. de VriesJ. H. van Breukelen en J. J. Hoppenbrouwers 63 2—6 6—2. Dames dubbelspel Mevr. A. Alexander en Mej. A. ArtsenMej. D Wilmink en Mej. W. Steenbeek 63 64. EEN „SHOT" SUCCES. Op de Utrechtse Tafeltenniskampioen schappen, georganiseerd door de U.T.T.B., wist onze plaatsgenoot, de heer A. van Haarlem, lid van T.T.V. „Shot", in de 3e klas de eerste prijs te bemachtigen. Hij won in de finale, na een spannende strijd, van Sijnhorst (Tavedi) met 24-22, 21-19. J. van Asch werd in deze klasse in de kwart-finale uitgeschakeld, evenals Th. Daselaar. VOLLEYBAL. De uitslagen van de volleybal-wedstrij den waren alsvolgtMarechaussee 1 S.P.S.V. 1 2—15 6—15 4—15. S.P.S.V. 1— Gem. Ambtenaren 152 154 152. Gem. AmbtenarenMarechaussee 1 15-10 5—15 15—10. K.P.S. WON MET 2—1. Voor de afd. A in de zomeravondcompe titie speelden gisteravond K.P.S. en V.V. K.K. In deze spannende strijd gaf mid voor Haringsga K.P.S. na 25 minuten de leiding, terwijl 10 minuten later links buiten Hoogeveen de stand op 20 bracht. Na de rust was de strijd gelijkopgaand, waarbij V.V.K.K. de eer redde. 21. G.P.S. WON MET 9—2. Het elftal van het Gemeentepersoneel Soest speelde in de afd. C van de zomer avondcompetitie gisteravond tegen een elftal van Pon uit Amersfoort. In deze eenzijdige wedstrijd bleken de Soestena ren over de gehele linie sterker te zijn, dan de Amersfoorters. Met de rust was reeds een 51 voorsprong bereikt, welke na de rust werd opgevoerd tot 92. in filet, nylon en handge- haakt, 1.50, 2.25, 4.95 in moderne kleuren, elegan te modellen, 6.50, 8.25, 8.95, 9.75. Steenhoffstraat 15 Telef. 2132 brengt U altijd iets aparts. DOOR AUTO GEGREPEN. Vrijdagnamiddag, tegen 6 uur, stak de heer N. Feys alhier de Steenhoffstraat over en werd daarbij door een passerende auto gegrepen en ernstig gewond. De heer Feys wachtte voor bloemisterij Kraaijenhagen, met zijn rijwiel aan de hand, op een moment, dat het verkeer zou toelaten de rijweg over te steken. Toen een file auto's uit de richting Amers foort was gepasseerd, gaf de heer F. aan zijn voornemen gevolg, zonder daarbij te letten op het verkeer, dat uit de rich ting Amsterdam naderde. De bestuurder van een personenauto, C. A. uit Amersfoort, kon een aanrijding niet vermijden. De heer F. werd tegen het wegdek geworpen, waarbij hij zijn rechter been op 3 plaatsen brak. Tevens liep hij een schedelbasisfractuur en een ernstige hoofdwonde op. Zijn rijwiel werd totaal vernield. Per ziekenauto werd hij naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort overgebracht. DE BIETENBOUWERS IN SOEST. Als men des Zaterdagavonds via de K.R.O.-microfoon de muziek van „De Bietenbouwers" hoort, die, onder leiding van Boer Biet, een vrolijk „blazerijtje" ten gehore brengen, dan is dit muziek, die des middags 12 uur reeds is opge nomen. De studio-zaal vult zich dan met Hilversummers, die het radio-programma een halve dag „voor" zijn en de prac- tijk is zodanig, dat het dikwijls hetzelfde publiek is, wat op cteze Zaterdag binnen komt. „De Bietenbouwers" hebben intussen wel bemerkt, dat dit publiek, in haar mede leven met de muzikanten en Veluwse en Soester boer, te „tam" is geworden, zo dat kort geleden het besluit is genomen, om ander publiek te zoeken. De oplossing werd hierin gevonden, dat de Bietenbouwers een ander auditorium gaan bezoeken. Zo zullen zij op 11 plaatsen van ons land, een „opname" doen van een half uur en de eerste „opname" van deze serie, had gisteravond plaats in onze ge meente, die hiermede dus de primeur had. Het St. Joseph-gebouw was geheel ge vuld met K.R.O.-leden en zij hoorden en zagen „De Bietenbouwers", onder leiding van Boer Biet, Gart Jan Kruutmoes, Lub bert van Gortel en Bart van de Melm of te wel Piet Ekel, die voor eigen publiek uiteraard een groot succes oogstten. De aanwezigen namen kennis van de pri ma muziek en konden genieten van lied jes en praatjes van Gart Jan, van Lub bert en van Bart en drie microfoons brachten het geluid naar de reportage- wagen. Na de opname zorgden „De Bietenbou wers" nog voor een uurtje vrolijke mu ziek, afgewisseld door liedjes en sket ches, waarom uitbundig is gelachen. WEER EEN 100-JARIGE. Voor de derde maal in 2 jaar tijds heeft onze gemeente een 100-jarige inwoonster. Morgen n.1. hoopt Mevr. Heinrich-Spit- zer, woonachtig Parklaan 19, haar 100ste verjaardag te vieren. De 100-jarige is een Oostenrijkse van ge boorte en week in 1938, na de Anschlus, naar Holland uit, omdat zij, als joodse, haar lot niet in Duitse handen wilde leg gen. Zij vestigde zich met 2 dochters in Den Haag, doch het drietal moest in de bezettingsjaren onderduiken, om zich voor de tweede maal aan Hitier c.s. te onttrekken. Hun onderduikplaats was Soest, waar het hun zo goed is bevallen, dat zij hier bleven wonen. VRACHTAUTO MET GEBREKEN. Vrijdag wilde de bestuurder van een vrachtauto, rijdende op de Kerkstraat, linksaf de Veldweg inslaan. Hij stak zijn linker richtingaanwijzer uit en remde af voor een tegenligger. Een bestuurder van een achter rijdende vrachtauto zag ech ter geen uitgestoken richtingaanwijzer en geen stoplicht branden, want beiden werk ten niet. Hij remde krachtig, week naSr links uit en ramde daarbij een tegenlig* ger, een personenauto, aan de achterzijde. Beide auto's liepen materiële schade op. KERKCONCERT. Morgenavond wordt in de Oude Kerk wederom een kerkconcert gegeven door het Kerkkoor der Ned. Herv. Gemeente en het Soester Cantate-koor o.l.v. Maar ten Kooy. Als gast-organist treedt op Thom de Vries uit Haarlem, terwijl ver der medewerken Kees v. d. Velden, bas; Kees Verhoeven en George Gardien, fluit. Het programma vermeldt orgelwerken van Bach en Pachelbel, een canate van Buxtehude, koralen en motetten van Re- sinarius, Praetorius, Distier en Kraft. GEVONDEN VOORWERPEN. Gouden damesring, dubbele fietstas met inhoud, klein formaat herenrijwiel, grijze ceintuur, schoffel, gymnastiekschoen, gla cé handschoen, pijp, doublé damesarm band, Gero zilveren briefopener, zilveren dames horloge, mantelceintuur, witbruine hond, wieldop, E.H.B.O.-insigne, chauf feurspet, 2 huissleutels aan ring, bril, zwarte motorhandschoen, gebreid kinder vestje, balpen, portemonnaie met inhoud en sleutel. Inlichtingen aan het Politiebureau, iedere Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. KARDINAAL TEN PALEIZE. H.M. ontving gistermorgen de Kardinaal legaat Van Roey in audiëntie ten Paleize. Te 11 uur arriveerde de Kardinaal per auto, welke werd voorafgegaan door een escorte Rijkspolitie per motorrijwiel. Na de ontvangst door H.M. werd een 30-tal R.K. personeelsleden, die in en buiten het Paleis werkzaam zijn, aan de Kardinaal voorgesteld. De Kardinaal on derhield zich met hen en vroeg hen hoe zij de grote manifestatie te Utrecht had den gevonden. Hij zeide zeer getroffen te zijn door de prachtige viering van 100 jaar Kx-omstaf. SPORTUITWISSELING SOEST-SOEST. Donderdag 28 Mei a.s. zal het gezelschap jongeren uit Soest (Duitsland) per trein te Soestdijk arriveren voor een verblijf van een week in onze gemeente. Het zijn 12 jongens en 10 meisjes, benevens 3 leidsters en 2 leiders. Zij worden voornamelijk ondergebracht bij die Soestenaren, die vorig jaar een bezoek aan het Duitse Soest hebben ge bracht. Behalve de sport-ontmoetingen, welke in het raam van de Soester sportweek zijn geprojecteerd, zal een officiële ont vangst door het gemeentebestuur plaats vinden. Tijdens hun verblijf zullen zij o.m. Amsterdam en Spakenburg bezoe ken. OUDERAVOND VAN DER HUCHTSCIIOOL. Maandag belegde de Van der Hucht- school een ouderavond, waarop dr. A. de Vletter, oud-rector van het Kennemer Lyceum en redacteur van het blad „Wij Ouders en Opvoeders", sprak over: „Strijd en vrede tussen school en huis". Van nature is er tegenstrijdigheid tussen ouders en leerkrachten. De ouders ko men op voor hun kind. Voor hen is het kind no 1, voor de leerkrachten is het kind no. zoveel. Voor ouders is hun kind iets bijzonders, voor een onderwijzer is een kind iets heel gewoons. De ouders bekijken het subjectief, de on derwijzer objectief. De onderwijzers kunnen wel strenge nor men stellen, maar ze moeten toch reke ning houden met de moeilijkheden, waar mee een kind, vooral in de puberteits jaren, te worstelen heeft. Daarom is con tact tussen school en huis heilzaam. Door dat contact blijkt b.v. ook, dat een leer kracht, waarvan de ouders door de da gelijkse verhalen van hun kind een heel eigenaardige voorstelling hadden, toch 'n zeer redelijk mens is. Pas op voor de verhalen van de kinderen over school Met tal van aardige voor beelden werd een en ander geïllustreerd. Opvallend is ook, dat kinderen thuis zo geheel anders kunnen zijn dan op school, b.v. thuis lawaaiërig, op school kalm. Vooral ook wekte de spreker beide par tijen op royaler te zijn met lof en be moediging dan met standjes. Na de pauze ging dr. De Vletter nog even door en beantwoordde enige aan hem gestelde vragen. Als resultaat van deze interessante avond werd een contact-commissie gekozen, waarvan men hoopt, dat ze vruchtbaar werk zal verrichten. DUIVENSPORT. Zondag werd een wedvlucht gehouden vanaf St. Quentin, afstand 296 K.M. De vereniging „De Zwaluw" nam deel met 342 duiven, welke te 7 uur met kalme Zuiden wind werden gelost. Aankomst eerste duif 10.30.2 uur. Laatste prijsduif 10.43.31 uur. De totale uitslag is Sj. Rijksen 1 18 23 28 33 40 48 51 57 62. J. Knoops 2. V. Rei- erse 3 52 78. H. Gorissen 4 21 44 61 74 81. J. Rauch 5. H. Smit 6. C. v. Soest 7 24 46 70 80 83 85. A. Rijksen 8 12 13 30 32 56 60 67 76. G. Visser 9 42 49 55 64. J. v. d. Brink 10 15 71. F. Limburg 11 73. L, v. Klooster 14. J. v. Herwaarden 16 36. R. J. de Schiffart 17 68. N. v. Veen 19 84. H. Kriek 20 38 43 69 77. W. Krijt 22 27 54 72. P. Wolfsen 25. J. v. Maurik 26 35. J. v. d. Brakel 29 39. K. Keja 31 53. A. v. Slooten 34. A. Dorrestein 37 47 82. P. de Bes. 41 66. Mevr. G. Brink-Zimmer- mann 45. H. Onwezen 50. C. Coerman 58 79. G. Haks 59. W. PureveeYi 63. G. v. d. Matten 65. J. Ravenhorst 75. J. v. d. Belt 86. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld Indonesië en Nederl. Nw. Guineam.s. „Oranje" (27 Mei). Ned. Antillen m.s. „Helicon" (28 Mei). Surinamem.s. „Stentor" (27 Mei). Unie van Zuid-Afrika en Zuid-West Afrika m.s. „Winchester Castle" (23 Mei). Canadas.s. „Groote Beer" (23 Mei) ën s.s. „Zuiderkruis" (27 Mei). Zuid Amerika m.s. „17de Octobre" (23 Mei). Australië en Nieuw Zeeland via Engeland (23 Mei). DEMONSTRATIES OP DE EXPOSITIE. Op de expositie, welke in restaurant „Eemland" tot 31 Mei wordt gehouden, worden morgenmiddag demonstraties ge geven in weefkunst (Hollandse tapijt kunst) door Mevr. v. d. Kreek-v. d. Werff uit Bussum. Zaterdagmiddag wordt er geschilderd, ge tekend en geboetseerd door bekende kun stenaars, naar modellen uit het publiek. Men zie de advertentie in dit nummer. R.K. VROUWENGEMEENSCHAP SOESTDIJK. Donderdag 18 Juni maakt de R.K. Vrou wengemeenschap Soestdijk haar jaarlijk se uitstapje, ditmaal naar Rotterdam. Nadat te 9 uur van Nieuwerhoek zal zijn vertrokken, hoopt men pl.m. 10.30 uur in Rotterdam aan te komen, alwaar, na dat de koffie zal zijn gebruikt in Pavil joen „Plaszicht" aan de Kralingse plas, de tunnel en de nieuwe gebouwen zul len worden bezichtigd. Te 12.30 uur wordt een rondvaart ge maakt door de havens, waarna te 2 uur, een excursie volgt naar de N.V. Ver- bruiks-Coöperaties. Na afloop hiervan is er gelegenheid tot winkelen en te 6 uur zullen de dames weer bijeen zijn in restaurant „Martin" voor het diner. Op de terugweg wordt dan nog een be zoek gebracht aan „Avifauna" te Alphen aan de Rijn. UIT INRICHTING ONTVLUCHT. Twee personen werden door de politie aangehouden. Eén persoon was uit „Zon en Schild" weggelopen, terwijl de ander uit de stichting te Den Dolder was ge vlucht. Zij werden beiden weer in hun verblijfplaats afgeleverd. GESLAAGD. Aan de Rijks-Universiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen in de Scheikunde Mevr. P. de Boer-Veenen- daal alhier. PARADE IN DE DUMOULIN-KAZERNE. UITREIKING ONDERSCHEIDING EN KENNISMAKING MET DE NIEUWE COMMANDANT. In verband met de plechtige uitreiking der zilveren Ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden, aan onze plaatsgenoot, de Ad judant Onderofficier Instructeur der Ge nie J. Koens, mede ter kennismaking met de nieuwe commandant, de Luitenant- Kolonel der Genie H. J. L. Hornix', die van zijn bezoek aan de Verenigde Sta ten was terug gekeerd, werd Vrijdagna middag, op het exercitieveld van de Du- moulin kazerne te Soesterberg, een parade gehouden, waaraan werd deelgenomen door de troepen der Genieschool en het trompettercorps der Huzaren van Boreel. Als parade-commandant fungeerde de Ma joor der Genie, L. C. Dijkstra. Na gehouden inspectie door de nieuwe commandant, voorlezing van het Konink lijk Besluit en het spelen van het Wil helmus werd vervolgens door Overste Hornix de gedecoreerde de onderscheiding opgespeld, waarbij hij er in zijn toespraak op wees, dat het voor hem een grote vol doening was deze uitreiking voor het eerst als commandant te mogen verrich ten, voorts wijzend op de grote verdien sten van de gedecoreerde, die de vraag baak was voor allen, die met hem in aanraking kwamen. In het tweede gedeelte van zijn toespraak richtte de nieuwe commandant zich tot het geheel der troepen, waarbij hij het een voorrecht noemde om met allen ken nis te maken in zijn functie als com mandant, hierbij de hoop uitsprekend om ook in de toekomst te bereiken, dat de naam van de Genieschool hoog gehouden wordt. Hierna werd er gedefileerd voor de com mandant en de gedecoreerde. Na afloop mocht de gedecoreerde en zijn familie in de manschappencantine, in te genwoordigheid van de commandant, tal van gelukwensen in ontvangst nemen. Majoor Dijkstra bood hem de draagme- daille aan; adjud. -Visser namens de on derofficieren der Genieschool en adjud. Drost namens de onderofficieren van het voertuigenpark elk een geschenk. De dochters werden vereerd met bloemen. Als oudste onderofficier hield adjud. Van Haarlem een hartelijke toespraak tot de gedecoreerde, die in een treffend slot woord allen dank bracht. PROGRAMMA MILITAIR TEHUIS „HUIS TEN HALVE". Dinsdag 19 Mei, 7.30 uur, film „Export in blond". Woensdag 20 Mei, 7.30 uur, film „Star- lift". Donderdag 21 Mei, 7.30 uur, film „De raad der Goden". 233. Wanhopig tracht Rob de oppervlakte te bereiken. Door het groene water ziet hij de donkere haai klaar hem aan te val len. Maar Sambo heeft het gevaar gezien. Moedig duikt hij onder de haai en geeft hem 'n forse messteek. 234. Aan de oppervlakte gekomen zwemt Rob met forse slagen naar de Vis. Hij grijpt een ijzeren ring vast en als hij even omkijkt ziet hij de staart van de haai boven het water uitspringen en dan lang zaam wegzinken. 235. „Waar is Sambo vraagt Rob zich af. Dan komt plotseling het hoofd van de neger boven het water uitsteken. Hij schudt het water uit zijn kroeshaar en glimlacht naar Rob. „Geef me 'n hand, meester Rob", zegt hij. „De haai is ver dwenen".

Soester Courant | 1953 | | pagina 2