memaker VERKIEZING GEMEENTERAAD - SOEST Soest kiest zijn Gemeenteraad. fienteó Het Roode Kruis. SOEST. Berini de beste bromfiets. fUGERS RIJWIELEN R. G. van Essen - Opticlën IN DE HOEK. Koopt in Soest Stichtsche Schoenenhuizen VRIJDAG 29 MEI 1953. 31e JAARGANG no. 40. SOESTERIfiÖURANT Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Ruim 12000 Soester kiezers hebben zich Woensdag gekweten van hun plicht tot stemmen en hun stem uitgebracht op de partij hunner keuze en daarmede be paald hoe onze gemeente geregeerd zal worden in de vijf volgende jaren. Vijftien stembureaux waren van des mor gens 8 uur tot des namiddags 5 uur open en in een rustig tempo werden op de bureaux 800 tot 1100 stemmen verwerkt. Het ging rustig, zoals de gehele verkie zingsstrijd rustig was, in vergelijking met de tijden voor de oorlog. In snel tempo werd na 5 uur het resul taat berekend en vele Soestenaren volg den de uitslag per stemdistrict vla de pu blicaties door de Soester Courant in de tijdinghal verzorgd. In deze op de voet te volgen stembus uitslag zag men hoe het noodlot zich vol trok over de enige Communistische zetel. Daarop kon men ook zien, dat de V.V.D. ten opzichte van 1949 in stemmental groeide en kans maakte op een derde ze tel. De Protestants Christelijke groep, die vol gens de resultaten van 1949 en 1952, op ruim 3450 stemmen konden rekenen, ble ven iets achter. De Partij van de Arbeid steeg, in verge lijking met 1949, met ruim 600 stem men, waaraan de stemmen, die in 1949 op de lijst Nooder werden uitgebracht, wel niet vreemd zullen zijn. Van de 416 stemmen, die de heer Nooder toen op zich verzamelde, zullen er velen thans bij de P. v. d. A. terecht zijn gekomen, even als de 150 stemmen, die de C.P.N. thans derfde. De K.V.P. maakte een sprong voorwaarts met ruim 500 stemmen vergeleken met de gemeenteraadsverkiezing in 1949 en boekte in verhouding tot vorig jaar (Tweede Kamer-verkiezing) een winst van ruim 600 stemmen. Dat in deze 600 stem men de 423 stemmen der Kath. Nat. Partij zijn begrepen is begrijpelijk. De stembusuitslag bleek bij de eerste ru we tellingen verschillende moeilijkheden te bieden. De 7e zetel van de K.V.P. stond wel veilig, doch de situatie bij de Protes tants-Christelijke groep was zodanig, dat niet direct kon worden aangenomen, dat er 6 zetels behaald zouden zijn. De V.V.D., die ruim 100 stemmen meer had dan vo rig jaar, was een van de partijen, die naar zetelwinst dong, evenals de Partij "va de Arbeid. De V.V.D. zag, ondanks haar grote over schot, zich laatsbedoelde zetel ontgaan. Bij de eerste verdeling kreeg de K.V.P. 6 zetels, de Protestants Christelijke Par tijen 5 zetels, de Partij van de Arbeid 4 en de V.V.D. 2. De C.P.N. behaalde niet voldoende stemmen voor een zetel. Door het stemmenoverschot ging de eer ste restzetel naar de K.V.P. en de tweede naar de Protestants Chr. Partijen. Hoe grillig het ook met stembusuitslagen lopen kan, bleek wel uit het feit, dat de tweede restzetel, welke naar de Prot. Chr. Partijen ging, aan de V.V.D. ontvel met slechts 1/3 stem. Bleven vorig jaar ruim 400 kiezers in gebreke hun stem uit te brengen, thans waren het er niet minder dan 883. Heeft Soest op de verkiezingsdag zoveel zieken gehad of waren er reeds zoveel met vacantie Of is er zoveel apathie ten opzichte van ons eigen bestuurslichaam Het aantal mensen, dat blanco of op an dere wijze ongeldig stemde was niet min der dan 507 (vorig jaar 473). In totaal hebben dus rond 1400 Soester kiesgerech tigden, oftewel iets meer dan 10 */o van het aantal kiezers (13558) hun stemplicht niet vervuld of niet goed vervuld. De nieuwe gemeenteraad is thans alsvolgt samengesteld Katholieke Volks Partij 1. W. G. v. Za- delhoff. 2. A. P. Hilhorst. 3. R. Hilhorst. 4. H. J. S. Clemens. 5. J. D. L. Zoete lief. 6. H. C. Klarenbeek. 7. H. A. But- zelaar. van de grootse Televisie-reportages met de a.s. Kroningsfeesten uit Lon den en Parijs. Vanaf Vrijdag 29 Mei tot en met Zaterdag 6 Juni dagelijks uitzending. Zie 't met PHILIPS' TELEVISIE Door 't Roode Kruis wordt steeds weer aan Heel veel belangeloos gedaan. Wordt 't wel voldoende gewaardeerd Hetgeen het Roode Kruis presteert Heel velen laten 't langs hen gaan; Zij denken er gewoon niet aan; Zij merken het direct zo niet Wat 't Roode Kruis de mensheid biedt. Maar denk eens aan de oorlogstijd; De schakel bij uitnemendheid; Was 't niet het Roode Kruis dat toen Voor velen veel heeft kunnen doen En pas nog bij de Watersnood Was d' hulp van 't Roode Kruis niet groot? Lees eens wat daag'lijks wordt gedaan, Dan zult U er versteld van staan. Zo'n lichaam van menslievendheid Verdient de steun te allen tijd'. Thans is door al het goede werk De kaspositie niet zo sterk. Geef veel, zo veel U missen kan; Wordt U als mens er slechter van Door 't Roode Kruis wordt leed verlicht; Veel geven is dus burgerplicht. SUB ROSA. A.R., C.H. en Staatkundig Gereformeerde Partij (Gecombineerde lijst) 1. J. A. Schaafsma (A.R.). 2. Mevr. S. G. Land weer-de Visser (C.H.). 3. T. Dorresteijn (A.R.). 4. J. v. d. Arend (A.R.). 5. O. van Andel (C.H.). 6. A- Brouwer (A.R.). Partij van de Arbeid 1. K. de Haan. 2. Mevr. S. M. Polet-Muschler. 3. P. Grift. 4. P. C. Pieren. Partij voor Vrijheid en Democratie1. Mevr. H. A. E. K. v. d. Swan-do Kiewit. 2. M. M. v. Wely. Uit de oude raad komen niet terug die heren G. Kruyff (P. v. d. A.), W. Schim mel (K.V.P.), A. v. d. Winden (K.V.P.), J. W. Ooms (A.R.) C. J. Schaddelee (C.H.) en Mevr. Bungener-Odinot (C.P.N.). Nieuwe leden zijn H. C. Klarenbeek en H. A. Butzelaar (K.V.P.), P. C. Pieren en P. Grift (P. v. d. Arbeid), C. van Andel en A. Brouwer (C.H. en A.R.). Officiële Mededelingen. WIJZIGING SPREEKUUR. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat Wethouder K. de Haan zijn spreekuur op Dinsdag 2 Juni a.s. zal hou den des voormiddags van 99Va uur in- plaats van des namiddags. AFSCHEIDSCONCERT EMMAKERK. De organist van de Emmakerk te Soest- dijk, Jan J. van den Berg, zal, na een diensttijd van ruim 6 jaar, het orgel van die kerk gaan verlaten, om plaats te nemen achter de speeltafel van het in strument in de Nieuwe Kerk te Delft. Het is te begrijpen dat zijn gemeente, die hij met zijn spel heeft gediend, niet „geruisloos" afscheid van hem wil ne men, doch in een bijeenkomst op Zaterdag 30 Mei, des avonds om 8.15 uur, in de Emmakerk. Natuurlijk in de vorm van een door hem georganiseerd kerkconcert, waaraan hij zelf zal medewerken, benevens het kerk koor der Herv. Gemeente, geassisteerd door enkele instrumentalisten en de bas Kees van der Velden. Het programma staat in het teken van het Pinksterfeest en vermeldt orgelwerken van Buxtehude en Bach, benevens koralen van Resinarius, Praetorius, Krüger en Van den Berg, voorafgegaan door orgelkoralen van Pa- chelbel, Buxtehude, Scheidt en Van den Berg. Het kerkkoor zal de cantate „Nichts soll uns scheiden" van Buxtehude uitvoe ren. Ds. Maarsingh hoopt daarna namens de gemeente te spreken en de avond te sluiten. NATUURBAD DRUK BEZOCHT. Het Soester Natuurbad was een van de gelegenheden, welke op de zeer warme Pinksterdagen veel bezoekers trok. Op de eerste Pinksterdag werden 5500 be zoekers genoteerd, terwijl op de tweede Pinksterdag niet minder dan 7240 perso nen de controle passeerden. NED. BIJBELGENOOTSCHAP. De jaarlijkse ledenvergadering van de afd. Soest van het Ned. Bijbelgenootschap werd geopend met 't zingen van ps. 150 1, waarna de voorzitter, ds. Ambrosius, voorging in gebed. Na het lezen van het jaarverslag en de notulen, verslagen van penningmeester, bibliothecaresse enz. volgde de benoe ming van een kascommissie en van af gevaardigden naar de algemene verga dering in Amsterdam. Daarna hield ds. Maarsingh een lezing over de opgravingen van bijbelse manu scripten in Palestina. Het werd een uur van wondere belich ting van een grijs en ver verleden be treffende de godsdienst van het volk van Israël. Na de pauze werden lichtbeelden ver toond, die betrekking hebben op het ge sprokene. Ook verschenen er afbeeldingen op 't doek van pyramiden, sphinxen, koningen, af goden en van papyrusrollen, die in de grotten bij de Dode Zee zijn gevonden. NIEUWE VOORZITTER „OLYMPIA". Als voorzitter van de Chr. Gymnastiek- veren. „Olympia" is in de vacature, ont staan door het aftreden van de heer Tak, benoemd de heer H. Muthert, hoofd van de Gr. v. Prinstererschool. VOOR VEILIG VERKEER. Verschillende bonnetjes werden er ge durende de Pinksterdagen uitgereikt aan motorrijders, die zich niet in de files op stelden, wanneer de spoorbomen nabij het station Soestdijk werden gesloten. DIEFSTAL UIT AUTO. Op de Veldmaarschalk Motgomeryweg werd, uit een geparkeerde personenauto, een portefeuille gestolen, waarin zich geld en bescheiden bevonden. De dader is spoorloos. SCHAPENKUDDE GING DOOR SOEST. Tweede Pinksterdag overnachtte een schaapherder met 130 schapen op een weiland aan de Koninginnelaan. De 80- jarige herder, een der weinigen in ons land, kwam met zijn kudde uit Breukelen gelopen en was op weg naar de Ve- luwe. Dinsdagmorgen is de kudde onder politiegeleide door de gemeente gevoerd, waarna de Amersfoortse politie het trans port door Amersfoort verzorgde. De politie stelde met de dierenarts Kok en de dierenbescherming een onderzoek in de kudde in en troffen een schaap aan met een gebroken poot. Dit schaap bleef, ondanks protesten van de herder, in Soest achter. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld Indonesië m.s. „Willem Ruys" (22 Juni). Ned. Nieuw-Guineam.s. „Sumatra" (4 Juni). Ned. Antillenm.s. „Hydra" (3 Juni). Suriname s.s. „Cottica" (10 Juni). Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika m.s. „Capetown Castle" (30 Mei). Cana da s.s. „Nieuw Amsterdam" (1 Juni). Zuid-Amerika m.s. „Paraguay Star" (1 Juni). Australiëm.s. „Orion" (1 Juni). Nieuw Zeeland via Engeland (30 Mei). DE VERBODEN VRUCHT. Fernandel, die zo geknipt was voor de rol van pastoor in „Don Camillo" en die men zich steeds herinnert als de man van de stoere comedie, kan men deze week in het City-Theater weer zien als een groot acteur, maar nu in alle sober heid en beheersing als de „verdoolde" dr. Charles Pellegrin. Op waarlijk grootse wijze brengt hij de figuur van gezien en bekwaam medicus, die het provinciestadje zijner inwoning gelegenheid tot roddelen geeft, op het witte doek. Vijfenveertig jaren bedild door zijn moe der zonder dat hij zich daar aan kon ont trekken en met een tweede vrouw, die hem nam in plaats dat hij haar koos, ontmoet hij dan plotseling de 20-jarige Martine en ontwaakt hij met een schok uit een statische droom v-fr.4 braafheid cn lopen aan de leiband van fatsoen en con ventie. Martine, het van de smalle weg der zedelijkheid afgeweken jonge meisje, dat fn haar jonge levensjaren reeds een mensenleeftijd achter de rug heeft, heeft diep in haar hart begrip voor een man, die eindelijk zijn slavenketen wil ver breken, die genoeg heeft van geleid te worden, omdat hijzelf leiden kan en wil. Dr. Pellegrin neemt het meisje bij zich in huis als assistente. Zijn vrouw ontdekt de verhouding, maar is hoofdzakelijk ge krenkt in haar waardigheid en nog be dilt zij welk pak hij moet aan doen, als hij van plan is zich te kleden voor zijn definitief vertrek en niet voor de dag van zijn verjaardag, zoals zij vermoedt. Het meisje zet echter haar levensverdriet opzij en laat dr. Pellegrin in de steek. Ook zij heeft haar waardigheid, die sub jectief is en lager gerangschikt dan haar liefde. Verslagen keert Pellegrin terug naar huis. GEVONDEN VOORWERPEN. Bruin lederen actetas met inhoud, dames armband, motorklokje, vulpenhouder, dou blé schakelarmband, bruin kinderschoen tje, bruin lederen kinderportemonnaie m. inhoud, zilverbon van 2.50, meisjesfiets je, rijwielbinnenband, notitieboekje en landkaart, schaartje, uitlaat van brom fiets, gummistok, rood badpak met toe behoren, militair zakmes, zonnebril, dou blé armband, blauw kinderjasje, hand pomp, bruine kinderportemonnaie met in houd,' jong konijn, damesrijwiel, zwarte haarstrik, gekleurd wollen vest, bal, vul potlood in etui, zwarte baret, 2 zakdoe ken, paar glacé heren handschoenen, zil verbon van 2.50, etui met balpen, plas tic capuchon. Inlichtingen op het politiebureau, iedere Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. KERKSTRAAT 3 SOEST-TEl.2030 VOLLEYBAL-COMPETITIE. Gisteravond werd de door de Soester Po litie Sport Vereniging georganiseerde Volleybal-competitie voortgezet met de volgende resultaten Afdeling dames Olympia 1A.V.V. 30 (15—11 15—13 15—4). Olympia 1—Olym pia 2 2—1 (15—10 15—13 11—15). Olym pia 2—A.V.V. 2—1 (15—7 13—15 15—11). Afdeling herenS.P.S.V. 2-K.V.S. 0—3 (11—15 3—15 8—15). S.P.S.V. 2—Olym pia 3 0—3 (3—15 10—15 3—15). Olym pia 3—K.V.S. 0—3 (8—15 11—15 6—15). Voor de finale, welke a.s. Maandag 1 Juni, in het kader van de Soester Sportweek, op het gem. sportterrein aan de Schriks- laan zullen plaats vinden, hebben zich de volgende volleybal-teams geklasseerd S.P.S.V. 1, Olympia 1 en 2, K.V.S. 1. DE LUCHTBRIEVEN. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt de prijs van de luchtbrieven verlaagd van 35 cent tot 30 cent. ZO VLOGEN DE DUIVEN. De Soester duiven vlogen in wedvlucht vanaf Corbeil, afstand 444 km. Zij werden om 6 uur gelost met N.O. wind. De vereniging „De Vriendschap" had in concours 173 duiven. Aankomst 1ste duif te 1.35.46 uur. Aankomst laatste prijswin nende duif te 2.14.2 uur. De uitslag was E. Veerman 1 4 13 16 23 40. W. Nieuwen- huis 2 9 25 26 27 31 37. G. Sukel 3. Jac. Stalenhoef 5. E. v. Daatselaar 6 7 11 17 29. C. Dijkhuizen 8 32. Th. de Muynk 10 12 20 34. J. Gaasbeek 14. Joh. Duiser 15. R. Koster 18 21 38 41 42. Prins Bernhard 19 30 39 43. J. Rijnders 22. D. Bos 24. G. Hooyer 28. J. Mets 33. G. Teeken 36. G. v. d. Broek 35. De vereniging „De Zwaluw" had 262 dui ven in concours. Aankomst 1ste duif te 1.36.19 uur. Aankomst laatste prijsduif te 2.10.2 uur. De uitslag was H. Gorissen 1 5 9 15 39 57. G. Haks 2. A. v. Slooten 3 26 54 60. G. Visser 4 30 40. C. v. Soest 6. W. Krijt 7 11. P. Wolfsen 8 38. Mevr. Brink-Zimmermann 10 59. K. Keja 12 46 65. J. Knoops 13. A. Rijk- sen 14 21 59 61 66. L. v. Klooster 16 35 37. Sj. Rijksen 17 18 20 31 45 49 56. R. de Schiffart 19 27. H. Onwezen 22 48. A. Snij ders 23 28. J. Ravenhorst 24 47. J. Rauch 25. C. Coerman 29 53. A. Dorrestein 32 52 62. V. Reijerse 33 43. J. v. d. Brink 34. H. Kriek 36. J. de Bree 41. J. Wijn 42. J. v. Herwaarden 44. H. Smit 51. J. v, Maurik 55 58. A. Donselaar 63. J. v. d. Brakel 64. SOESTER SCHAAKKAMPIOENSCHAP. Om 't Soester Schaakkampioenschap wer den de navolgende wedstrijden gespeeld A. Hilhorst-A. v. Goor den Oosterling 1-0. J. Blom-H. Steenbeek 01. J. Immerzeel- C. v. Zijtveld Y2—Y2. H. Taffijn-G. Acro- nius 10. P. SiragY. Wiersma 01. B. Beuken—J. v. d. Wal YtYz. J. Over- goorA. v. Goor den Oosterling 01. G. AmelunxenTh. v. Baare 1—0. H. Taf fijn—J. v. d. Wal 1—0. H. MuylaertP. Hoek 01. K. MudP. Sirag YzYz. T. BeukenY. Wiersma YzYz- De meest gesorteerde speciaal Optiek-afdeling ter plaatse. Birkstraat 2 Soest Telefoon 2874 Z.F. Leverancier - Reparatie» binnen 1 dag klaar. TWEE INBRAKEN. In de nacht van Donderdag op Vrijdag kregen twee winkelpanden bezoek van een inbreker, welke tot op heden nog spoorloos is. Bij de firma Geytenbeek aan de Burge meester Grothestraat verschafte de onbe kende zich toegang, doch trof daar niets van zijn gading aan. Hierna ging hij naar de Heuvelweg en kwam, via een smal W.C.-raampje, in de zaak van de heer Vervat. In deze heren-modezaak voorzag hij zich van een nieuwe pantalon en een regen jas, waarna hij zich per rijwiel uit de voeten heeft gemaakt. Een speurhond werd bij het politie-on- derzoek aan het werk gesteld en deze volgde het spoor tot in Braamhage, waar de dief zijn rijwiel heeft genomen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag a.s. is geopend apotheek „Soest dijk", Van Weedestraat 46. 1. Katholieke Volkspartij. 2. Prot. Christelijke Partijen 3. Partij van de Arbeid. 4. Volkspartij v. Vrijheid en Dem. 5. Comm. Partij en Partijlozen. Geldige Stemmen Stemmen van onwaarde Uitgebrachte stemmen STEMDISTRICTEN 296 309 290 78 79 1052 38 1090 36 15 4084 3326 665 1661 432 12168 507 12675 1981 571 10932 504 11436 3434 3098 2987 1635 467 12670 468 13138 3416 3241 2252 1157 517 10817 734 U55I 3297 3349 2454 1374 602 11886 533 12419 De resultaten van de C.H.U. en V.V.D. tijdens de Gemeenteraadsverkiezing in 1949 hebben wij in bovenstaande stabt niet kunnen vermelden, daar deze partijen toen samenwerkten. Deze partijen behaalden toen samen 2159 stemmen. De A.R. Partij behaalde toen 2227 stemmen. Een onzer lezers schreef mij een nogal opgewonden brief, waarin hij, na een me nigte andere grieven, op de hoofdzaak (voor hem) komt en mij er op wijst, dat de Schrikslaan, bij het Sportterrein, nog erger stuift dan vorig jaar. En niet alleen de Schrikslaan, schrijft hij, maar met de Soester Engweg is het al even erg, zo niet erger gesteld. Daar deze lezer, om naar en van zijn werk te gaan, minstens 2 maal per dag beide wegen moet afleggen, vraagt hij mij zo mogelijk hieraan een hoekje te wijden. Nou wil ik dat graag doen, maar of hjet wat geven zal Kijk lezer, U en ik weten natuurlijk de oplossing wel. Met enige vaten bitumen per jaar komen we al een heel eind, zo lang die wegen om de een of andere re den niet bestraat kunnen worden. Wan neer we een auto van die asphaltkunste- naars uit Uithoorn een ritje heen en te rug met hun sproeiwagen laten rijden, zouden we van de ellende verlost ziin. Maar wij wikken en anderen beschik ken. Per slot moeten er toch óók nog wegen zijn waarop stofwolken te verwekken zijn, anders valt het verschil niet meer op. Daarbij moet U niet vergeten, dat er nog zovéél wegen in onze gemeente zijn, die om verbetering liggen te gillen. Zomers stofwolken, 's wintres prut-rivieren waar in geen doorkomen aan is. U betaalt evengoed de belasting als de mensen die van goede wegen gebruik kunnen maken Ja mijheer, er zijn niet veel dingen op deze wereld die goed ver deeld zijn en als het aan mij lag gaf ik U belastingvermindering of desnoods ge heel vrijstelling van belasting. Maar daar ik bij de inspecteur van de belastingen niet veel in de melk te brokkelen heb, wordt U daar niet veel wijzer van. U zoudt natuurlijk een stukje kunnen om rijden, maar ik geef toe dat dit een snert- oplossing is. Ik meen echter te weten lezer, dat er plannen zijn om de bewuste stof-rutsba- nen te verbeteren. Dat is natuurlijk óók wel een schrale troost, want er zijn (of waren) ook „plannen" om de straatver lichting te verbeteren H. OEKMAN. Ter bevordering van de actie hebben wij besloten onze Zomerschoenen tegen ongekende lage prijzen aan te bieden. Soesterbergsestraat 30 Telefoon 2454 's Woendagsmiddags GEOPEND. PINKSTERSAMENKOMST IN OPENLUCHTTHEATER. Op Tweede Pinksterdag werd, in een zeer goed bezet Openluchttheater, door Pro testantse jongeren uit onze gemeente, het spel „Des Heiland's Tuin" van de onlangs gestorven dichter Martinus Nijhoff op gevoerd. Dit lekenspel, opgevoerd onder leiding van de heer A. Strous alhier, was de hoofdschotel van het programma, dat op deze Pinkstersamenkomst, belegd door de Commissie Wijkwerk Soest-Zuid, werd uitgevoerd. Na de opening en samenzang sprak Dr. Hartdorff uit Amsterdam, die Ds. J. J. Buskes Jr. verving, daar deze laatste, we gens ziekte, zijn aangekondigde spreek beurt niet kon vervullen. Dr. Hartdorff wees zijn gehoor op het feit, dat de viei-ing van het Pinksterfeest in kerkelijke kringen op de achtergrond is geraakt vergeleken bij andere hoogtijda gen als Kerstmis en Pasen en hoe de wijze van vieren van het feest der Uit storting grote mogelijkheden inhield. Zijn woorden werden besloten met massa zang, begeleid door orgel en trompet, waarna de beurt was aan de lekenspelers. Het toneel was kunstzinnig herschapen in de opperzaal van het huis van Marcus te Jeruzalem, waar het laatste avondmaal plaats vond. De 12 Apostelen, Maria, Mar cus en Lucas, alsmede 4 sibyllen zaten daarbij aan. De auteur had, zoals zijn eigen woorden zeggen, het niet gewaagd de Zoon des Mensen ten tonele te brengen, doch zich bepaald tot groepering en personifiëring van de Hem omringende figuren, „in de hoop, dat men de plaats der zon zal be merken door de lichte randen der wol ken". In deze opzet slaagde de auteur volko men in dit spel, dat uitblonk in oprecht heid, ongekunsteldheid en eenvoud. Spe lers en regisseur dienden op gave wijze de getuigenis en maakten bij hun gehoor een grote indruk. Met een slotwoord en samenzang werd deze middag besloten. OUDE MAN AANGEREDEN. Op tweede Pinksterdag stak een 70-jarige inwoner van het St. Josephgesticht de Steenhoffstraat over zonder op- het na derende verkeer te letten. Een passerende personenauto greep de bejaarde man, doch dankzij krachtig remmen door de bestuurder, kwam de botsing niet hard aan. De voetganger werd tegen het weg dek geworpen, doch kwam er met de schrik en enige schaafwonden af. OM HET SOESTER DAMKAMPIOENSCHAP. Om het Soester damkampioenschap wer den de navolgende wedstrijden ge speeld G. ColletJ. v. d. Broek 02. C. v. Es-H. Nap 11. G. Liefhebber-I. v. Oosterom 02. J. Kentin-F. Bulens 20. J. Schaffelaar-G. Roest 02.

Soester Courant | 1953 | | pagina 1