Het feest van de Luchtmacht. VfRIGLEY M PANG Óuéiaf flidh Fa. Van de Wijngaart Mr. J. W. Dahlberg vol van weldaden u" huid SOLEX Zuster Overduin jubileerde. PHOENIX Rijwielen Groots défilé van Ouden van Dagen voor de Koningin. DELTA Rijwielen WITTE POMPEN snrgT e® S?C3 *t>e Pets/tap&iduf. pan c&mskTa/uj. ROB DE AVONTURIER. m Makelaars- en Assurantiekantoor KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise PLASWEG 63 SOEST-ZUID TELEFOON 2064 Huurzaken: a. Ontruimingsacties, b. Huurprijs- vaststelling. c. Terugvordering onverschul digde huren. d. Opmaken van huurcontracten. INCASSO'S. Woensdagmiddag is het grote feest ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Kon. Luchtmacht, welk onderdeel van ons leger zijn oorsprong vindt op de vliegheide in onze gemeente, begonnen. DE KRANSLEGGING. Nadat des morgens militaire formaties van alle vliegvelden een rondvlucht bo ven Nederland hadden gemaakt, had in de namiddag op de vliegbasis Soesterberg de plechtige kranslegging plaats bij het monument der gevallen vliegers, waar een erewacht, een vlaggen- en een kran- senwacht waren opgesteld. Aan deze plechtigheid werd deelgenomen door een commando Luchtvaarttroepen en de kapel van de Kon. Luchtmacht, in hun nieuwe uniformen, onder leiding van de kapelmeester, de 1ste luitenant H. F W. van Diepenbeek. Aanwezig waren o.m. alle onderdelen van de Kon. Luchtmacht, vertegenwoordigd door deputaties, voorts oud-Soesterber- gers, de leden van het comité uit de Soes- terbergse burgerij enz. Na gehouden inspectie hield de Chef van de Luchtmachtstaf, de Luitenant-Gene- raal-vlieger I. A. Aler, een toespraak, waarin hij er op wees, dat, alvorens de feestelijkheden te beginnen, men op deze historische plaats is bijeen gekomen om gezamenlijk onze gevallen kameraden weer in onze gedachten op te roepen. Spreker eindigde zijn toespraak met het gedicht van Kees Borstlap „Zij zijn bij ons". Vervolgens werd een toespraak gehouden door de Stafaalmoezenier, de luitenant kolonel R. H. M. Verhoeven en door de Luchtmachtstaf-predikant majoor ds. A. C. J. v. d. Poel, die eindigde met het L uch tmach tgebed. De eerste kranslegging werd daarna ver richt door de vice-admiraal Rost van Tonningen namens H. M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden. Ver volgens werden kransen gelegd door Z.E. de Minister van Oorlog, Ir. C. Staf; de Chef Luchtmachtstaf namens de Kon. Luchtmacht; de vertegenwoordiger van de Gen. staf namens de Kon. Landmacht de Chef Marinestaf namens de Kon. Ma rine en vertegenwoordigers van onderde len der landmacht, organisaties en bur gerlijke autoriteiten, onder wie onze Bur gemeester, mr. S. P. Baron Bentinck. Ook nabestaanden van gevallenen legden bloemen bij het monument. Daarna had een taptoe plaats gevolgd door 1 minuut stilte. Tot slot werd het vliegerlied en het Wil helmus gezongen door een zangkoor ge vormd uit de kinderen van alle Soes- terbergse scholen o.l.v. de heer A. E. Wegman en begeleiding van de kapel der Kon. Luchtmacht. DE RECEPTIE. de Kampweg zal plaats vinden, zal door een radio-reporter wojrden verslagen. De radio-uitzending zal des avonds, in het programma van de K.R.O., van 21.35 tot 21.45 uur, plaats hebben. SOESTERBERG IN FEESTGEWAAD. Een ieder, die nu het Vliegdorp passeert, wordt direct gewaar, dat aan de ingang van de Veldm. Montgomeryweg een mo numentale erepoort is verrezen. Ook zijn de Veldm. Montgomeryweg tot aan het vliegveld, de Kampweg tot aan het officierscasino en de gehele Radema- kerstraat op passende wijze versierd. On der auspiciën van het comité deed de buurtvereniging „Oranje" dit voor de Gen. Winkelmanstraat, de Gert. Spoor straat en de Van Maarenstraat. Bovendien doet 's avonds $e feestelijke verlichting van de Rademakerstraat met een 3500 lampen Soesterberg baden in 'n zee van licht. Vermeldden we reeds eerder wat er in de komende feestperiode van 1 Juli t.e.m. 8 Augustus zo al te doen zal zijn, thans kunnen we hieraan nog enige nieuwe pro grammapunten toevoegen, die later wer den vastgesteld. Zo heeft het comité ook gedacht aan een kinderfeest, dat de leerlingen van alle klassen der drie lagere scholen op Vrij dag 10 Juli, des middags van 2 tot 5 uur, in de grote ontspanningszaal van het officierscasino aan de Kampweg zal wor den aangeboden. Op 15 Juli organiseert de V. en A.V. „Soesterberg" een loop door Soesterberg. Voorts houdt de M.C. Soesterberg een motorwedstrijd. De datum is nog niet bekend. Van 25 Juli tot 1 Augustus or ganiseert de buurtvereniging een Luna park. Tijdens de luchtvaarttentoonstelling, van 25 Juli t.e.m. 1 Augustus, houdt de K.L.M. rondvluchten. Vanaf 1 Juli zullen er op verschillende plaatsen in het dorp, gedurende de ge hele feestperiode, vliegtuigen worden op gesteld. Tot besluit zal op de laatste avond een groot vreugdevuur worden ontstoken. De foto's in dit nummer werden ver zorgd door Foto „Astra", Soester- bergsestraat 106. Woensdag brachten bewoners van de Heuvelweg voor het perceel Heuvelweg 3 een erepoort aan, waarop, tussen den nengroen en rode rozen de jaartallen „1913 - 1953". Deze simpele aanduiding sloeg op het jubileum, dat in deze woning door zuster Overduin werd herdacht, die, zo als wij reeds hebben bericht, 40 jaar van haar leven aan haar patiënte, mej. Bletz, heeft ties kwamen niet met lege handen naar Soestdijk. Onze Koningin zei toen het zo veelste geschenk werd overhandigd „Het lijkt wel Sinterklaas". Onder de oudjes waren er zeer velen, die de Koningin voor het eerst van hun leven zagen en de opgetogenheid hierover was zeer groot. De grootste groep, welke het eerst in de paleistuin arriveerde, was die uit Sprang- Capelle, die 185 ouden van dagen telde. Aan de Koningin werden voorgesteld de Burgemeester, de heer A. Smit en de co mité-leden Mevr. Schonemark-Okkers en de heren L. Poldervaart en H. J. M. Kom- mers. Bij hen voegden zich twee bejaarde men sen, n.1. de heer Chr. L. de Rooy en zijn vrouw en deze twee wonnen het hart en het medegevoel van onze Koningin. Het waren n.1. de ouders van wijlen Jan Hendrik de Rooy, de verzetstrijder, die, op 23 jarige leeftijd, op 6 Januari 1945 te Amsterdam voor het vuurpeleton van de Duitsers zijn leven liet. De Burgemeester bood de Koningin een paar lak-met-suede schoenen aan en voor de Prins (die dit défilé niet kon bijwo nen) een paar mollières van lama-leer. De Koningin zag, dat deze schoenen af komstig waren van een fabriek te Sprang Capelle, van welke fabriek, naar de Ko ningin mededeelde, meerder schoenwerk van de Koninklijke familie afkomstig is. De Koningin hoorde met grote belang stelling naar de geschiedenis van Jan de Rooy, aan wie niet alleen de Langestraat, waarin Sprang Capelle ligt, doch geheel Nederland veel heeft te. danken. Toen op Kerstmis 1944 de Duitsers het Ardennen-offensief als een laatste krachtsinspanning ontplooiden, Zuid-Ne derland bevrijd was en Noord-Nederland de honger voelde, toen moesten de ge allieerden alle krachten inspannen om dit offensief van Von Rundtstedt de baas te blijven. De geallieerden trokken zelfs hun soldaten uit het Land van Heusden en Altena terug om deze naar de Ardennen te dirigeren. Hierdoor was de grens tus sen Noord- en Zuid-Nederland onverde digd, waarvan de Duitsers goed op de hoogte waren. In snel tempo brachten de Duitsers 16000 man naar Heusden en Al tena over en brachten hier een grote hoe veelheid geschut en tanks bijeen. Jan de Rooy, die met een zender in de buurt was om berichten naar Noord-Ne derland door te geven, zag dit alles en realiseerde het grote gevaar, dat er ont staan was. De Duitsers bereidden zich n.1. voor om van hieruit een inval naar het Zuiden te doen om daarmede Von Rundt stedt te helpen. Jan de Rooy verzamelde een grote hoeveelheid gegevens en seinde deze door. Hierop kwamen de geallieerden in razend tempo in hun stellingen terug en, dank zij de preciese gegevens van. De Rooy, schoten zij in enkele dagen deze Duitse bezetting van de aarde weg, waaraan een bombardement het zijne bij droeg. Kampweg had des namiddags, van 17 tot 19 uur, een buitengewoon druk bezochte receptie plaats, waarop o.m. versche nen Z.K.H. Prins Bernhard, de Minis ter van Oorlog Ir. C. Staf en tal van mi litaire en burgerlijke autoriteiten, oud militairen en buitenlandse militaire at- taché's, o.a. van België, Engeland, Ame rika en Indonesië. Namens de burgerij van Soesterberg ver scheen een deputatie, bestaande uit de Burgemeester en de heren Luijf en Sar. Tijdens deze receptie reikte de minister van Oorlog de navolgende verleende on derscheidingen uit Prof. dr. J. Jongbloed, ridder in de Orde van de Ned. Leeuw. Marinus van Meel, officier in de orde van Oranje-Nassau. De res. kapitein P. v. d. Griend, ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De gep. Adjud. onderofficier A. H. Th. Preusser, de gouden ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. De gep. vlieger J. Rombouts, de gouden ere-medaille verbonden aan de Oranje van Oranje-Nassau. De gep. Adjud. onderofficier A. Entrop, de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Aan Z.K.H. Prins Bernhard werd voor de eerste maal door de voorzitter van de vereniging „Onze Luchtmacht", de heer v. Ede van de Palz, de ere-medaille van deze vereniging uitgereikt. De tweede die deze medaille ontving was de kolonel-vlieger b.d. M. Versteegh. Aan Generaal Aler werd door dezelfde voorzitter een plaquette voor de Lucht macht aangeboden. PARACHUTISTEN DAALDEN. Om het nummer parachute-springen, waar aan 250 parachutisten zullen deelnemen, op Zaterdag 18 Juli goed te doen verlo pen, had Dinsdagmiddag op de vliegba sis Soesterberg een oefening plaats met 35 parachutisten van de Belgische Lucht macht, die met hun Packets van het vliegveld Evere bij Brussel waren op gestegen. Op een hoogte van 800 voet en bij een snelheid van 110 knopen spron gen de parachutisten achtereenvolgens in groepen van 17 en 18 na elkaar uit de vliegtuigen. Met een snelheid van 6 M. per seconde kwamen allen achtereenvol gens op de grasmat terecht, een enkeling aan de rand van de betonbaan. Deze prachtige oefening werd door hon derden kijkers aan de rand van 't vlieg veld gevolgd. DEMONSTRATIES IN MINIATUUR. Op 2 Augustus zal er op de vliegbasis nog een bijzondere demonstratie te zien zijn. Dr. Corbeau, een arts te Mons (België), beschikt over een eigen kleine luchtvloot in miniatuur. Het bijzondere hiervan is, dat deze vliegtuigjes radiografisch be stuurd kunnen worden. Ze kunnen tot wel 2000 meter stijgen, men kan ze loo pings laten maken, poppen-parachutisten laten uitwerpen en zelfs kan men er ge vechten mee leveren. De dokter komt met vier vliegtuigjes op 2 Augustus naar Soesterberg, om een de monstratie te geven. Men zal dan de vliegtuigjes op een hoogte van 100 a 20J meter hun toeren kunnen zien verrichten. RADIO-REPORTAGE ONTHUL LING BORSTBEELD. De onthulling en aanbieding van het borstbeeld van wijlen Generaal Snijders, welke feestelijkheid Zaterdagmiddag, te 14.30 uur, in het ontspanningsgebouw aan Niet alleen de buurtbewoners kwamen de zuster met dit jubileum gelukwensen, ook haar familieleden, familieleden van haar patiënte, alsmede vrienden en bekenden vergaten op deze dag zuster Overduin niet. Bloemen en geschenken werden aangebo den en de kamer van de zuster was spoe dig te klein om alles te bevatten. Te half elf arriveerde ook de Burgemees ter, die, namens het gemeentebestuur, zijn gelukwensen aanbood, waarbij hij een geschenk onder couvert overhandigde. „Ik had niet gedacht, dat er zo'n drukte van gemaakt zou worden", zeide de be scheiden jubilaresse tot de Burgemeester toen zij een moment rust kreeg na de ve le felicitaties en het in ontvangst nemen van de vele bloemen en geschenken. De buurtbewoners schonken twee gang lopers, waarmede één der wensen van de jubilaresse in vervulling ging. Vele Soestenaren en niet Soestenaren hebben deze dag voor zuster Overduin tot een zeer prettige dag gemaakt. Dinsdagmiddag stond onze Koningin in de Paleistuin en voorbij haar reden honder den personenauto's, alsmede verschillen de autobussen, waarin ouden van dagen waren gezeten uit 5 verschillende ge meenten. De oudjes kwamen uit Sprang Capelle, Kamerik, Wolvega, Hasp Millingen en Sleewijk. De tijd van onze Landsvrouwe is beperkt daarom werden ditmaal 5 groepen tege lijk toe gelaten, nadat het lot aangewezen had, welke dit zouden zijn. Van iedere groep werd een deputatie door de Koningin ontvangen en deze deputa- Duitse radio-specialisten hadden echter de boerderij „gepeild" van waaruit Jan de Rooy al maanden lang zijn berichten had overgeseind en binnen enkele dager» werd de familie van deze boerderij ge vangen gezet. De Rooy, die al weer ver der op was, hoorde van deze gevangen neming en dacht er niet over om on schuldige mensen de dood te laten in- ;aan. Hij ging zich vriiwUii- araoor het gevangen ia< zin in vrijheid werd gesteld. Na dagenlange verschrikkelijke verho ren, waarvan een mede-celgenoot later getuigde, is De Rooy voor het vuurpe leton. gestorven, zonder zijn medewerkers te verraden. In Sprang Capelle heeft na de bevrijding een grootse begrafenis plaats gehad en is op het graf een grafmonument opge richt, waaraan de gehele Langestraat bij droeg. De ouders van wijlen De Rooy kregen bij. de Koningin een warm medevoelend ont haal en toen zij aan de Koningin een Delfts blauw bordje aanboden, waarop het grafmonument van hun jongen staat afgebeeld, was ook de Koningin haar ont roering niet meer meester. De Koningin dankte hiervoor hartelijk en beloofde, dat dit bordje een mooie plaats in het paleis zou krijgen. Rijks- en gemeentepolitie regelden bui ten het paleis het drukke verkeer toen de circa 800 oudjes langs de Koningin waren gereden. dat de Raad dier gemeente in zijn ver gadering, gehouden op 26 Juni 1953, in gevolge artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920, besloten heeft de wettelijk voorgeschreven medewerking te verlenen ten aanzien van de navolgende aanvra gen a. van het bestuur der Mariaschool te Soest voor de aanschaffing van 24 school banken; b. van het onder a genoemde bestuur voor de verandering van de verlichtingsinstal latie; c. van het onder a genoemde bestuur voor de beschikbaarstelling van een negende lokaal (noodlokaal); d. van het R.K. Schoolbestuur te Soester berg voor de aanschaffing van enige leer- en leesboekjes; e. van het Bestuur der Vereniging „Een School met den Bijbel" te Soest voor de aanschaffing van leermiddelen, tafels en stoelen, alsmede uitbreiding en aanvul ling van de gereedschappen voor het vak handenarbeid, ten behoeve van de Chr. School voor v.g.l.o. aan de Beukenlaan No. 1; f. van het onder e genoemde bestuur voor de aanschaffing van 24 schoolban ken ten behoeve van de Chr. School voor g.l.o. aan de Prins Berhardlaan 11; Binnen dertig vrije dagen, te rekenen vanaf heden, kan iedere ingezetene en het schoolbestuur van deze besluiten bij Ge deputeerde Staten der provincie Utrecht te Utrecht in beroep komen. Soest, 30 Juni 1953. AFSLUITING GEDEELTE MONTGOMERYWEG. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de Veldm. Mintgomeryweg, in verband met uit te voeren werken, vanaf de uitmon ding van de Paltzerweg op de Veldmaar schalk Montgomeryweg tot de plaats waar ten Zuiden van het vliegveld de verkeerslichten zijn aangebracht, van 3 tot en met 17 Juli 1953 in beide richtin gen gesloten zal zijn, voor alle voertui gen, rij- en trekdieren en vee, alsmede voor voetgangers. WINKELSLUITINGSWET. Burgemeester en Wethouders van Soest; gelet op artikel 17 van de Winkelslui tingswet 1951; brengen ter openbare ken nis, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 26 Juni 1953, op de grond van artikel 11, le lid der Winkelsluitings wet 1951, een verordening heeft vastge steld, waarbij de sluitingsuren voor win kels zijn opgeheven voor het tijdvak van 25 Juli 1953 tot en met 8 Augustus 1953. Deze verordening ligt voor een ieder ge durende drie maanden ter gemeente secretarie ter inzage en is tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar. dastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 7144, een benzinepompinstallatie te mogen oprichten, in werking brengen en in werking houden, door hen voorwaar delijk is ingewilligd. Burgerlijke stand. Officiële Mededelingen. LAGER ONDERWIJSWET. Burgemeester en Wethouders van Soest; gelet op artikel 76 der Lager Onderwijs- wet 1920; brengen ter algemene kennis, 's Gravenhage, om op/in het perceel, ka- DRANKWET. R^rgemeejier en Wethouders van Soest igen ^^^openbare kennis, dat op 23 ojnêni^" ingekomen een ve?-~ |t van J. Bodewes-Wanzing, van beroep cSféhoudster, wonende te Soest, Middelwijlkstraat 2, om een tapvergun- ning in dfe benedenloealiteit van het per ceel, plaatselijk gemerkt nr. 2 en gele gen aan de Middelwijkstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schrifte lijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders inbrengen. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 26 Juni 1953 bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van J. M. A. Lustenhouwer, van beroep café-houder, wonende te Soest, om een slijt ver gunning in de beneden- voorlokaliteit van het perceel, plaaselijk gemerkt 35 en gelegen aan de Vrede hofstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schrifte lijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders inbrengen. Soest, 30 Juni 1953. HINDERWET, Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van Shell Nederand N.V., Wassenaarseweg 80 te GEBOREN Cornelia Paulina Maria, d. v. C. Merts, electro-monteur en M. A. J. Merkenhof, Gen. Winkelmanstr. 90. Gijs- bert Isaac, z. v. H. v. Ginkel, wasserij knecht en H. Wolvetang, Vaardehoogt- weg 9. Jacoba Gijsberta Clasina, d. v. P. W. Wijntjes, landbouwer en J. C. Hoo- geduin, Birkstraat 149. Hans Eric, z. v. E. E. Rauch, militair en G. W. de la Fosse, Birkstraat 47. Theodorus Gerardus Petrus, z. v. P. J. Teunissen, tekenaar- constructeur en W. C. Jansen, Bosstraat 2. Benny Machaël, z. v. B. van Thiel, of ficier-vlieger en J. H. Hardonk, Pr. Bern- hardlaan 23. Gex-trudis Elisabeth, d. v. P J. Poolen, electromonteur en A. P. van den Berg, Bosstraat 37. ONDERTROUWD Johannes Theodorus Goes, 32 jaar, landbouwer, Vianen en Pe- tronella Maria van den Breemer, 32 jr., zonder beroep, Kerkpad Z.Z. 81. Meijer Waterman, 23 jaar, monteur-draaier, Verl. Talmalaan 3 en Elisabeth Cornelia van der Valk, 22 jaar, zonder beroep, Soes- ter Engweg 56. GEHUWD Jacobus Johannes Maria Oostdam, 27 jaar, technisch ambtenaar 's Gravenhage en. Ingeborg Anni Goed hart, 22 jaar, steno-typiste. Prins Bern- hardlaan 8. Adres na huwelijk ieder op eigen adx-es. Joannes Cornelis Baars, 26 jaar, veehouder, Koninginnelaan 148 en Johanna Kaats, 23 jaar, werkster, Laan straat 76. Adres na huwelijk Koningin nelaan 148. Adrianus Sibrandus van der Meulen, 30 jaar, kellner, Sneek en Catha- rina Everdina Johanna Friebel, 25 jaar, zonder beroep, Molenweg 4. Adres na hu welijk ieder op eigen adres. Gerrit Jan den Uil, 48 jaar, bakker, le Heeserlaan tje 2 en Dirkje van Hoffen, 39 jaar, zon der beroep, le Heeserlaantje 2. Adres na huwelijk le Heeserlaantje 2. Hendrikus Rolleman, 61 jr., fabrieksarbeider, Klaar- waterw. 79, Adres na huw.Klaarwaterw. 79. Dirk Evert v. Gameren, 29 jr., calcula tor, Kampweg 94 en Alida Mulder, 22 jr., zonder beroep, Veldm. Montgomeryw. 92. Adres na huwelijk: ieder op eigen adres. OVERLEDEN: Johannes Jansen, 77 jaar, zonder beroep, weduwnaar van J. B. W. Brauns, Anna Paulownalaan 40. Ruudtje Hijlkema, 75 jaar, zonder beroep, weduwe van H. van den Broek, Heideweg 52. Alberta Ulina Koelma, 39 jaar, zonder beroep, Zeist. Willem Adrianus Jacob 't Hart, 71 jaar, zonder beroep, echtgenoot van A. Zuider- baan, Stadhouderslaan 47. STEENHOFFSTRAAT 25 TELEF. 2185 Vraagt eens RANG Cristal fruits a 32 ct. per 100 gram. U vindt in RANG Cristal fruits diverse 6jne smaken: citroen, frambozen, sinaasappel enz. Uw winkelier heeft ze. Let op de naam RANG op het beschermend om hulsel van leder .,Rangec)e" BENOEMD. Tot onderwijzeres aan de Groen van Prin- stererschool (wegens uitbreiding) is be noemd Mej. H. Biersteker te Alphen aan de Rijn. NATUURBAD WERD DRUK BEZOCHT. Op de warme zomerdagen van deze week onderging het Natuurbad een druk be zoek. Zondag b.v. werd het bad door ruim 5000 personen bezocht. Tot dusver is het totaalbezoek reeds zo groot als in geen jaren is geboekt. GESLAAGD. Aan de Rijkskweekschool voor Onder wijzeressen) te Amersfoort slaagden voor de akte L.O. Mej. F. J. Radstok en de heer C. L. Laribij alhier. SCHOOLREISJES GROEN VAN PRINSTERERSCHOOL. Ook dit jaar maakten alle 6 klassen van de Groen van Prinstererschool voor Chr. Nat. L.O. een schoolreisje. De rij werd geopend door de drie laagste klassen, die op een middag per bus een uitstapje maakten naar Amsterdam, waar een bezoek aan Artis werd gebracht. In Valkeveèn vermaakten de kinderen zich in de speeltuin. De zesde klas aanvaardde de schoolreis per fiets. In Nunspeet verbleef men drie dagen in het vacantie-centrum „De Bijen korf", een ideaal oord voor jeugdige va- cantiegangers. Van Nunspeet uit werden fietstochten gemaakt over de Veluwe en per boot werden van Hax-dex-wijk uit de Zuiderzee-werken bezichtigd. Met klas 4 en 5 werd per bus een bezoek aan Den Haag gebracht, waar de leerlin gen veel te zien kregen, o.a. het Maurits- huis, de Ridderzaal, het Gebouw van de Tweede Kamer en het Panorama Mes dag. De lunch aan het strand van Sche- veningen en het „pootje baden" waren zowel voor de leerkrachten als voor de leerlingen een attractie. Na een bezoek aan de grote speeltuin aan de Vliet kwam de verrassing van de dag een boottocht door de Rotterdamse havens, iets onver getelijks. Evenals andere jaren droegen de schoolreisjes vooral voor de hogere leerjaren ook een instructief karakter. GESLAAGD. De heer Mr. G. Brouwer, candidaat theo logie alhier, slaagde voor het praeparatoire examen voor de Classis Amersfoort der Gereformeerde kerken. 264. Enkele tientallen meters verder ko men zij aan 'n grote open plek in het i woud. Zij worden verrast door de ang- I stige vlucht van opgedreven wild. „Wat zou dat zijn roept Ans. 265. „Mogelijk 'n leeuw", antwoordt Rob. I „Maar wat is dat voor geluid Het ge luid van zware stampende poten, die zich I door het krakende struikgewas 'n weg banen klinkt door het woud. Het volgen-. I de ogenblik raast 'n kudde wilde olifan ten trompetterend voorbij. 266. „De olifanten hebben ons opgemerkt, Ans", roept Rob. De kudde verandert van koers en zet een achtervolging in van Rob en Ans. „Snel naar de VisRob grijpt Ans' hand en snelt door het woud naar de rivier. UITSLAG EXAMENS. Uit de zesde klas van de Chr. L.S., Drie- hoeksweg 16, deden vier leerlingen toe- latings-examen voor het Middelbaar en Voorbereidend H.O. Toegelaten tot het Chr. Lyceum te Amers foort Maarten Kievit en Wim Wiersema; tot het Oldenbarneveldt Gymnasium te Amersfoort Coen Mann; tot het Chr. Lyceum te Bussum Martin Kamphuis. UITVOERING „OLYMPIA". In het openluchttheater werd Maandag avond, ter gelegenheid van de verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard, door de Chr. Gymnastiekvereniging „Olympia" 'n uitvoering gegeven. Mede door het prachtige weer was het openluchttheater goed bezet en de vele honderden toeschouwers genoten van een goede gymnastiek-avond. De ca. 350 deelnemers marcheerden, on der aanvoering van de Olympia-drum- band, vanaf de Prins Bernhardlaan naar het Openluchttheater en sloten deze mars met een stijlvolle opmars op het podium. Klaroengeschal echode door het groene geboomte en de trommels zorgden voor een rhythmische cadans, toen de Olym- pia-leden zich opstelden achter de vlag gen van „Olympia", de nationale en de Soester vlag. Na de vaandelgroet werd het clublied gezongen, waarna de heer Muthexrt, voor zitter der vereniging, déze avond opende met gebed. De heer Muthert heette hierna allen wel kom, speciaal de afgevaardigden der Ker ken, Sport-Federatie, V.V.V. en andere vertegenwoordigers. Spr. releveerde het feit, dat er de laatste tijd nogal rumoer en verwarring ont staan is ten opzichte van de lichamelijke opvoeding. Het betreft een problematiek, welke geen hopeloze zaak is. Men is van de gedachte teruggekomen, dat bij de lichamelijke opvoeding het accent alleen op het lichaam zou moeten worden gelegd. Het lichaam, als tempel God's, heeft ook een geest en deze twee elementen zijn nauw met elkaar verbonden; zij vormen samen de totaliteit mens. Spr. zeide dankbaar te zijn, dat Olympia van stond af aan haar taak zó had op gevat, dat èn lichaam èn geest in de ver eniging werden gediend. Olympia wil' niet alleen haar leden lichamelijk opvoe den, doch ook leiden tot evenwichtige staatsburgers, die rustig de toekomst te gemoet gaan; tot een jeugd, die weten moet, dat ons kleine Nederland wel toe komst heeft, als er door allen met vak manschap gewerkt wordt. Daarom is het ook, dat Olympia haar uitvoering geeft op deze dag ter gelegenheid van Prins Bernhard's verjaardag. Spr. besloot zijn openingswoord met het laten zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Hierna werd een gymnastiekprogramma uitgevoerd van niet minder dan 20 num mers, waarin de leden van klein tot groot hun kunnen demonstreerden. De kleintjes op de evenwichtsbalk, bank en brug en de gx-oteren in vrije oefenin gen, touwtrekken, estafette-spelen geno ten de goedkeurende blikken van de tal rijke ouders, die hun spruiten met wel gevallig oog bezig zagen. Grotere jongens en meisjes kwamen met zwaardere oefeningen en maakten een goede indruk met grondgymnastiek, vrije oefeningen, springkast, vlagoefening, ter wijl de meisjes met een elfen- en een matrozendansje het succes completeerden. Een prachtig geslaagd nummer was de massale vrije oefening van dames en meisjes, waarbij de 60 deelneemsters op geen fout kon worden betrapt. Het paardspringen en brugturnen van de heren was goed verzorgd, evenals de hoepeloefening en brugturnen van de da mes. Met een fraaie slotgroep werd het pro gramma besloten en daarmede een ge slaagde avond, waarin „Olympia" een le vend bewijs van haar kunnen en een goe de opvatting van sport demonstx-eerde. De Heer en Mevrouw DETMAR- KLARENBERG geven met grote blijd schap kennis van de ge boorte van hun zoon Tinco Epeüs Andringa. Soest, 27 Juni 1953. Bartolottilaan 14. De Heer en Mevrouw RIP-DE BRABANDER geven met vreugde en dankbaarheid kennis van de geboorte van hun dochter SOLVEIG BIRGITTA. Soest, 24 Juni 1953. Soesterbergsestraat 16. GETROUWD Anihonie Noordegraaf en Mezina v. Hoeflaken Soestdijk, 30 Juni 1953. Bij mijn vertrek naar Canada groet ik alle vrienden en kennissen. A. L. KOOLLOOS. 3 Juli 1953. S.S. „Rijndam". TYPISTE gevraagd voor kele avonduren. Br. letter J. V. bureau S. C. BIGGEN te koop. Park laan 1. Te koop JONGENS FIETS. Ossendamw. 30, na 6 uur. Wegens teleurstelling flink zelfstandig DAG MEISJE gevraagd. Max Engberink, Laanstr. 13, Soestdijk, telefoon 3431. Twee GEITEN te koop. Duinweg 8. WONINGRUIL. Aangeb. huis met 5 kamers en grote voor- en achter tuin in Soestdijk (huur 4.60) tegen modernere woning (liefst Soest-Z.). Br. no. 621 bureau S.C. Te koop te Soestdijk helft DUBBELE VILLA, prima stand, ledig te aaxxvaarden, event. ruil- koop met kleiner huis. Br. no. 622 bureau S.C. Wegens vertrek billijk ter OVERNAME bank stel, losse kussens, vier- deurs boekenkast, dres- soix", theemeubel, wand- boekenrek, muurborden rekken (alles donker), 5 lamps kroon, onderstel trapnaaimachine, electr. klok, ijzeren één-pers. bedden, één-pers. op- klapbed, weckfl. (3/4 en V2). Moens, Pr. Bern hardlaan 33, na 19 uur. WERKSTER gevr. voor 3 ochtenden per week. Mevr. Goekoop, Vosse- veldlaan 21. Maak 'n einde aan dat ondragelijke zuurbranden Neem een of twee Rennies, en op 't zelfde moment is dat zuurbran den geblust. Geen wonder dat talloze mannen en vrouwen over de hele wereld dwepen met Rennies en altijd zorgen ze bij de hand te hebben. Rennies zijn hygiënisch verpakt. één voor één. Ze zijn smakelijk en.... gemakkelijk in te nemen, zonder water of wat ook. SOESTER BROMFIETSCLUB. Dondei'dag 9 Juli, des avonds, houdt de Soester Bromfietsclub een puzzlerit door het mooiste gedeelte der provincie. Men zie de advertentie in dit nummer. TAFELTENNISVERENIGING „SHOT". Traditiegetrouw organiseert de T.T.V. „Shot" a.s. Zondag, als besluit van het seizoen 1952-1953, wederom een sterrit voor haar leden, oud-leden en hun intro- ducé's. Na een gezamenlijk ontbijt wordt gestart in groepen van 2 personen langs een par cours van 30 k.m., dat door de mooiste plekjes van Soest en omgeving zal lopen. Mede hierdoor en het mooie weer van de laatste dagen heben de zustervereni gingen „Vitus" uit Blaricum en „Spirit" uit Utrecht eveneens massaal ingeschre ven. JONGETJE WERD MET HEET WATER GEGOOID. Op de Driehoeksweg werd een 8-jarig jongetje met heet water gegooid, door zijn grootmoeder. De vader van het jon getje, zoon van bedoelde grootmoeder, deed hiervan aangifte bij de politie. GEVONDEN VOORWERPEN. Ringetje met monogram V.M., bal, uni formpet L.S.K., kinderbril, doublé arm bandje, gx-oene vulpen, grijs costuum, paar lage zwarte schoenen, nieuwe portemon- naie met inhoud muntbiljetten van 1. en 2.50, paar gymnastiekschoenen, jon ge hen, blauw wollen damesvest, dames- ring met steen, koperen sleutel, glacé herenhandschoen, bruine herenportemon- naie met muntbiljetten van 1. nebril, combinatietang, 2 pakjes haar- glans, zwarte portemonnaie met inhoud, fototoestel en badhanddoek, kinderporte- monnaie, vulpen en militaire koppelriem. Komen aanlopen een fox-terrier. DA COSTASCIIOOL WERD KORFBALKAMPIOEN. De Da Costaschool kreeg deze week de kampioenschapsmedaille 1953, als winnaar yan de school-korfbalwedstrijden, welke wedstrijden door de Soester scholen wa ren georganiseerd. BENOEMD. Aan de Da Costaschool hadden de na volgende personeels-mutaties plaats. De heer J. Abma uit Abbenga is per 1 Oc- tober benoemd in de plaats van de heer Vogelzang, die naar Ermelo vertrekt. Mej. J. J. de Haan te Beekbergen werd per 1 September benoemd in de plaats van Mej. W. Flach, die wegens haar hu welijk de school verlaat. Beschaafd MEISJE heeft avonden vrij voor baby sit. Olijkeweg 3. Er zijn nog 250 mooie jonge HENNEN te koon, 9 weken oud, bij Joh. v. Wijck, Birkstraat 126. TE KOOP kinderwagen, licht grijze Mutsaerts wagen, i.z.g.s. en artist. wieg, geh. compl. J. van Mil, Klaarwaterweg 74 TE KOOP z.g.a.n. kin derwagen, ledikantje, hobbelpaard, kinderstoel en box met vloer. Totaal 125.Dorresteinweg 17, Soestdijk. Wie wil pl.m. 5 H.A. TUINGROND (a. d. L. Brinkweg) ter beschik king hebben voor eigen gebruik Aanvr. Kerk pad Z.Z. 25. Onderwijzeres, G. G., zoekt ZIT-SLAAPKA- MER met warme maal tijd. Br. met prijsopgave onder no 623 bur. v. d. blad. Te koop 4 TUINSTOE LEN. Eigendomweg 34. TE KOOP fototoestel, klein beeld, met tas, en kinderfiets, leeftijd 4 tot 9 jaar. Pr. Bernhardl. 12. Flink DAGMEISJE gevr. Zelfst. kunnende werken. Mevr. Bartels, Sophial. 29, Soestdijk. TE KOOP h. rijwiel (gx-oen) 35.d. rijwiel 25.en d. frame 2.50, alles lage maat. Tevens ijzeren onderstel voor trapnaaimachine. School straat 2. TE HUUR aangeboden nieuwbouw-woning Duinweg, in ruil tegen groter huis Soestduinen, Soest-Zuid of Baarn. Br. onder letters H.S. aan bureau S.C. VOOR DE KAMER o.a. Ster v. Behtlehem 75 ct. Begonia's 25 ct. Balse- mientjes 30 ct. Kamer- Geraniums en Fuchsia's 50 ct. Dubb. Petunia's 35 ct. Mooie collectie Vet- planten en Cactussen 35 ct. E. v. Oest, O. Grachtje 17, Soest.

Soester Courant | 1953 | | pagina 2