Groot NATO Vliecfeest o^rg wimni T Opruiming. Eventjes terzijde HET MODEHUIS SOESTERBERG. SOEST. NON STOP PROGRAMMA VAN RUIM DRIE UUR 40 JAAR NEDERLANDSE LUCHTMACHT Zaterdag 11 Juli naar »#-• Burgerlijke stand. ZATERDAG 11 Juli Seizoen- DOOR GLAZEN DAK GEVALLEN. ZATERDAG 11 Juli koopjes SOESTERBERGSE sportfederatie. Aanvang Huneer en Myscère doorbreken geluidsbarrière - Stuntteams - Luchtparade van 300 straalja gers- Massa-parachutesprongen De beroemde United States Air Force Band enz. enz. TOEGANGSPRIJZEN Staanplaatsen f 1.-, kinderen be neden 12 j. (bij voorverkoop) f 0.25, zitbanken f 2.-, zijtribu ne f 2.50, fronttribune f 3-50, paddock - autoplaatsen (max. 5 personen) f7.50. Elke paddock- plaats meer f 1.-. Reducties bij voorverkoop voor verenigingen (minstens 25 personen) en scho lieren in klasseverband. Voor verkoop particulieren op vele plaatsen. Verenigingen wenden zich tot: Bureau Kaartverkoop, Gevers Deynootplein 5, Sche- veningen. Scholieren: Hoofd Bureau Indeling Luchtmacht. Bleyenburch 38, Den Haag. OP GOED VERTROUWEN. Zo nu en dan vind ik in mijn krant een verhaaltje, dat zo heerlijk laat uitkomen, dat wij met elkaar een stel goede, goedgelovige lobessen zijn. Aan de an dere kant sta je er dan tevens paf van, dat je nog zoveel mensen vindt, die zich door de een of andere praatjesmaker het. hoofd op hol laten brengen en iemand hun vertrouwen schenken, die dat in het geheel niet verdiende. Nu is vertrouwen schenken een - heel mooie, menselijke eigenschap. Ik heb zelf eens zo'n bewijs van vertrou wen alleen maar op m'n eerlijke ge zicht gehad. Laat ik hier dadelijk bij ver tellen, dat mijn gezicht er zeker niet eer lijker uit ziet dan dat van U. Ik vond er eerst niets bijzonders in, dat ik, met vacantie in een grote plaats, op de gedachte kwam, dat ik voor een bepaalde grote fabriek wel eens een re portage kon maken. Daar zou ik bij de krant waar ik toen voor werkte vast en zeker een goede beurt mee maken. Ik stapte naar die fabriek toe, deelde me de wat ik van plan was en dadelijk was men bereid, mij van dienst te zijn. Ik kreeg een mannetje mee, die mij alles vertelde, maar die, voordat hij daartoe overging, mij wou meenemen naar een der fijnste restaurants om mij een etentje aan te bieden. Ik kwam niet om te eten en U mag gerust weten, dat ik er een afschuw van heb, dat men mij een goed onthaal geeft, enkel en alleen om mijn schrijverij te beïnvloeden. Maar goed, dat is aan mijn eerlijke ge zicht ook al niet te zien. Ik kreeg dan alle gewenste inlichtingen ik maakte mijn reportage en eerst later realiseerde ik mij, dat ik mij bij die grote fabriek in het geheel niet had hoeven te legiti meren. Ieder ander, die daar zo was bin nengestapt, had een fijn diner kunnen krijgen het eten, dat ik afsloeg en had de hele fabriek kunnen bezichtigen. Waaruit ik alleen maar concludeer er is nog vertrouwen in de wereld. Dit laatste heeft ook de Rotterdamse po litie kort geleden bewezen. Daar kwam een jongmens van 20 jaar, een doodge wone Hagenees, die de Rotterdamse po litie vertelde, dat hij binnenkort substi tuut officier van justitie zou worden en dat hij zich van de dagelijkse gang van zaken bij de politie op de hoogte moest stellen. Nou, meneer moest maar zeggen, waar hij heen wou, wat hij wilde zien. Hij kreeg net als bij mijn reportage, een geleide. Meneer ging zo gezegd aan het handje van de politie naar internationale wed strijden en circusvoorstellingen. Alle maal voor „noppes", totdat eindelijk en te lange leste de politie eens bij de op gegeven baas van de jonge man ging in formeren. Die wist van niets. De aange meten meestertitel bestond niet, de jon geling was zelfs geen jonkheer en het eind van het liedje was, dat onze Hage naar ter beschikking van de kinderrech ter werd gesteld. Neem dat die Rotterdamse politie nu allemaal niet kwalijk. Zij heeft alleen een verkeerde haar vertrouwen geschonken. Maar ja, wie rekent er op, dat zo'n snot aap dat zou aandurven. GEBOREN Solveig Birgitta, d. v. J. C. Rip, arts en S. J. B. de Brabander, Soes- terbergsestraat 16. Eleonora, d. v. J. H. van Kasteel, lasser en W. Brand, Kerk straat 21b. Jacobus, d. v. D. van den Broek, fabrieksarbeider en J. M. Teunis- sen, Verl. Kolonieweg 4A. Catharina Ma ria Francis, d. v. W. F. van Roessel, arts en L. B. C. M. van den Broek, Postweg 37. Jannetje, d. v. B. Renes, slagersknecht en T. G. Bos, Beetzlaan 19. Nicolaas An- thonius, z. v. A. Schimmel, landbouwer en A. R. Brouwer, Wieksloterweg W.Z. 7. Johanna Pieternella, d. v. K. de Haan, controleur bij een ziekenfonds en P. J. Bimmel, Van Lenneplaan 5c. Tinco Epëus Andringa, z. v. J. A. Detmar, vertegen woordiger en W. Klarenberg, Bartolotti- laan 14. Edith, d. v. K. Elzinga, vertegen woordiger en M. C. A. M. Adema, Birk- straat 67. Petrus Hendrikus Lambertus, z. v. L. P. J. Rokebrand, ambtenaar bij de rijkswaterstaat en C. R. M. Bluekens, Gen. Winkelmanstraat 82. Gijsbertus, z. v. G. Meerveld, bosarbeider en J. Walet, Baarn. Johannes Richardus, z. v. A. G. Kok, boekhouder en R. P. Hilhorst, P. v. d. Breemerweg 11. ONDERTROUWD August Servatius Jo- hann Friebel, 27 jaar, metaalbewerker, Molenweg 4 en Johanna Jonkers, 19 jr., zonder beroep, Koninginnelaan 100. GEHUWD Anthonie Noorcjegraaf, 26 jr., militair, Breda en Mezina Cornelia Elisa- beth van Hoeflaken, 26 jaar, kantoorbe diende, Koninginnélaan 94. Adres na hu welijk ieder op eigen adres. Geert Jan sen, 25 jaar, bankwerker, Laanstraat 91 en Petronella Marie Frumentia van den Ham, 21 jaar, zonder beroep, Vredehof- straat 17. Adres na huwelijkieder op eigen adres. Richard Fedor Hagenaar, 32 jaar, militair, Harderwijk en Mathilde Bernardine Koopal, 22 jaar, zonder be roep, Gen. Spoorstraat 33. Adres na hu welijk ieder op eigen adres. OVERLEDEN Willem de Valois, 71 jr., zonder beroep, echtgenoot van J. P. van der Stoep, Julianalaan 82. Marretje van Geemen, 85 jaar, zonder beroep, weduwe van J. H. Licht, Parklaan 4. Agatha Jo hanna Henriëtte Lebbe, 68 jaar, zonder beroep, weduwe van K. Berkhout, Amers foort. Pieter Horde, 79 jaar, zonder be roep, echtgenoot van G. Huizer, Plasw. 44. Antonia Agada Hendrieka Jacoba Beijer, 87 jaar, zonder beroep, weduwe van J. Th. Ch. Vonk, Dorresteinweg 16. AANBIEDING BORSTBEELD VAN GENERAAL SNIJDERS. Zaterdag 4 Juli werd de grote dag voor Soesterberg genoemd. Daarom de grote dag, omdat Soesterberg, dat weleer niet meer dan een heidevlek was, maar door de vestiging van de luchtmacht tot leven werd gewekt en algemene bekendheid kreeg, thans de gelegenheid kreeg om van haar respect en hoogachting jegens de luchtmacht te kunnen getuigen. In tegenwoordigheid van mevrouw Snij ders en familie en tal van militaire en burgerlijke autoriteiten, alsmede van het comité uit de Soesterbergse burgerij, had 's middags in het officierscasino aan de Kampweg de onthulling en aanbieding plaats van het borstbeeld van Generaal Snijders, als huldeblijk van de Soester bergse burgerij aan de Koninklijke Lucht macht. De luchtmachtkapel en de schoolkinderen van Soesteberg, o.l.v. van de heer A. E. Wegman, brachten hierbij een muziek- en zanghulde. De plechtigheid ving aan met het op uit- nemende wijze door muziek en koor ten gehore brengen van het vliegerslied. Vervolgens hield de Burgemeester, mr. S. P. Baron Bentinck, als voorzitter van het comité uit de Soesterbergse burgerij, een toespraak, waarin hij o.m. wees op de verbondenheid van de Soesterbergse burgerij met de luchtmacht, nu reeds 40 jaar lang. Die verbondenheid bestaat niet alleen door overeenstemming en traditie maar ook door het feit, dat die luchtmacht een deel van de burgerij zelve uitmaakt. Men meende zijn waardering niet befer tot uidrukking te kunnen brengen dan door aanbieding aan de luchtmacht van een borstbeeld van de grote Nederlander, die de pionier is geweest van de mili taire en ook van de luchtvaart in het al gemeen, de Generaal J. C. Snijders. Het was een ontroerend moment waarop mevr. Snijders, op verzoek van de Burge meester, tot de onthulling van het borst beeld overging en de beeltenis zichtbaar werd van het fiere, expressieve gelaat van de grote Vaderlander. Het borstbeeld draagt dé inscriptie Ge neraal J. C. Snijders, grondlegger van het luchtwa'pén. In zijn dankwoord voor hét geschenk aan de luchtmacht, wees de ch^f Luchtmacht staf, de Generaal A. AÏer, eveneens op de grote verbondenheid tussen Soes terberg en de luchtmacht, die niet beter tot uitdrukking kan worden gebracht dan door het geschenk op deze plaats van het bórstbeeld van de grote pionier van de luchtmacht. Na het ten gehore brengen van het Wilt heden nu treden" werden er kransen en bloemen bij het borstbeeld gelegd. Met het Wilhelmus door koor en kapel werd de plechtigheid besloten. Daarna werd een ieder in de gelegenheid gesteld het huldeblijk te bezichtigen. CONCERT LUCHTMACHTKAPEL. Vrijdagavond gaf de Luchtmachtkapel in de Generaal Spoorstraat een muzikale taptoe, waarvoor een buitengewoon grote belangstelling bestond. De prachtige in zet met het „Wilt heden nu treden" had direct de volle aandacht van het luiste rend publiek, dat daarna nog genoten heeft van het ten gehore brengen van enige Vaderlandse en andere populaire nummers. Besloten werd met het Wil helmus. Met enige leden van het comité uit de burgerij werd daarna gemarcheerd naar ,,'t Zwaantje", waar nog enige nummers werden gespeeld. Met dezè muziekuitvoering is wel geble ken, dat de Gen. Spoorstraat een ideale plaats is voor openluchtconcerten. PROGRAMMA MILITAIR TEHUIS „HUIS TEN HALVE". Dinsdag 7 Juli, 7.30 uur, film „Trom men des doods". Woensdag 8 Juli, 7.30 uur, film „Bente van de Zonnehoeve". Donderdag 9 Juli, 7.30 uur, film „De schrik der zeven zeeën". Een niet veel voorkomend ongeval had op de Rademakerstraat plaats. De zooi van een caféhouder aldaar, werkte aan de verlichting langs deze straat en liep daarvoor op het met glas afgedekte dak van de veranda van zijn vaders café. Een misstap deed hem door het glas heen stappen, waardoor grote stukken glas naar beneden kwamen. In deze. veranda zat een 18-jarige jongeman, J. W. B. uit Am sterdam, die enige dagen in Soesterberg verbleef, in verband met de medische keuring voor het Luchtwapen. B. kreeg de glasscherven in zijn linkerarm en been en werd daarbij ernstig gewond. Het on derbeen bloedde dermate, dat dit moest worden afgebonden. Na eerste hulp door de E.H.B.O. werd B. naar het militaire hospitaal overgebracht. GESLAAGD. Aan de Jan van Nassaukweekschool te Utrecht slaagde voor het eindexamen Handenarbeid de heer D. C. v. Soest. Voor het tweede gedeelte van het exa men voor de akte Gemeente-administra tie I slaagde de heer J. E. v. Boeyen. Van de Openbare School te Soester berg zijn de navolgende leerlingen ge slaagd Voor het toelatingsexamen gym nasium te Amersfoort Margriet Gimbrè- re en Frederick Hirschfeld; voor het toe latingsexamen H.B.S. te Amersfoort Joop Kalden en Gwinie Klaare; voor het toe latingsexamen H.B.S. te Zeist Elsje de Geus. Te Soesterberg is tot stand gekomen de „Sportfederatie Soesterberg", waarin zijn verenigd de navolgende Soesterbergse sportclubs V. en A.V. Soesterberg, M.C. Soesterberg, S.T.T.C. De Stompert, de Handbalvereniging en de Volleybalvere niging. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door de heer J. A. van Daal, Postweg 8, voorzitter en de heer K. de Bruin, Kamp weg 52, secretaris en voorl. penningmees ter. De sportfederatie beoogt de samenwer king der sportverenigingen op al die ter reinen, waarop samenwerking mogelijk is. Als eerste doelstelling werd gekozen de gezamenlijke uitgave van een sportvere nigingsblad, waarin dus alle aangesloten verenigingen hun copy kunnen plaatsen en welk blad aan alle leden en donateurs zal worden toegezonden. Voorlopig zullen van elke vereniging 2 afgevaardigden de vergaderingen der sportfederatie bijwonen, waarbij elke ver eniging dus twee stemmen kan uitbren gen. VOETBALVER. „SOESTERBERG". Bij de aanvang van de laatst gehouden vergadering van de V. en A.V. Soester berg werd de heer Nooder, in verband met zijn 12x/2-jarig jubileum als voorzit ter, bij monde van de heer C. Vermeer, namens de leden, een etui aangeboden. Mevr. Nooder kreeg bloemen. Bij de daarop gehouden bestuursverkie zing wilde de heer Nooder zich niet meer als Iste voorzitter verkiesbaar stellen. Gekozen werden de heren J. A. van Daal, voorzitter; J. Nooder, 2de voorz.; C. Bremer, secretaris; J. F. Bartels, 2de secretaris; A. Kooman, 1ste penning meester; A. Murck, 2de penningmeester; C Kalden, commissaris. WANDELSPORTVERENIGING OPGERICHT. Uit het personeel van de Tempo-fabriek werd een dezer dagen een wandelsport vereniging opgericht, die reeds deelge nomen heeft aan de avondvierdaagse in Zeist. Commissarissen zijn N. J. van Zanten, S. v. d, Brink, C. Bruins en J. Merts, leider. Zaterdag 11 Juli begint onze gTOte Nu reeds kunt U profiteren van de sterk verlaagde prijzen. STEENHOFFSTRAAT 15 TEL. 2132 NATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN IN HET NATUURBAD. De Soester Zwemvereniging „De Duin kikkers" organiseert, in het kader van het 20-jarig bestaan van het Soester Na tuurbad, in dit bad grote zwemwedstrij den. Op Zaterdag 11 Juli a.s. worden er ge houden de Kringkampioenschappen van de Kring Midden-Nederland van de Ko ninklijke Nederlandsche Zwembond. Dit betreft kampioenschappen, waarmede te Breukelen reeds een aanvang is gemaakt waaraan adspiranten en volwassenen deelnemen. Het aantal inschrijvers voor de 14 num mers is momenteel reeds zeer groot. Deze wedstrijden vangen te 3 uur des middags aan en eindigen te ongeveer 6 uur. Zondag 12 Juli zullen „De Duinkikkers" in het natuurbad Nationale Zwemwed strijden organiseren en talrijke bekende zwemsters en zwemmers aan Soest pre senteren. Door de sportcommissie van de K.N.Z.B zijn deze nationale wedstrijden tegelijk als selectie-wedstrijden aangekondigd ten behoeve van de internationale ontmoe ting tegen Frankrijk, waardoor onze Ne derlandse prominente zwemmers geen verstek konden laten gaan. Bekende namen hebben wij bij de in schrijvers gezien. Bij de heren ontmoetten we namen als Piet ten Tijen uit Leeuwar den, kampioen 200 meter vrije slag; Piet Elzenga, zijn Groningse rivaal; Jitse v. Veen uit Leeuwarden, kampioen 1Ö0 me ter rugslag; Kees Kievit uit Eindhoven; N. Keizer uit Amersfoort; H. Schuyer uit Heerlen; Th. Hoogveld uit Amers foort; Willemse uit Utrecht; namen die in de zwemwereld een bekende klank hebben en een aantrekkelijke zwemstrijd garanderen. Bij de dames is het niet minder. Wie kent niet Geertje Wielema uit Hilversum, kam pioen 100 meter rugslag en 400 meter vrije slag. Zij moet het opnemen tegen Dini van Ekris uit Hilversum en Eefje de Boer uit Amsterdam. Ook heeft inge schreven Nel van Zeventer uit Hilver sum, alsmede Florence Peters uit Arn hem, Tine v. d. Brink uit Hilversum en Greetje Lugthart uit Groningen, in het programma van 11 nummers zwem men ook mee meisjes en jongens adspi ranten van „De Duinkikkers" n.1. 50 me ter vrije slag als programma-onderdeel zwemmen. Na deze aantrekkelijke wedstrijden vindt een polo-wedstrijd plaats tussen het Jeugd- zevental van Midden-Nederland en het Ned. Militair zevental. De opstelling der ploegen is alsvolgt Jeugd zevental. Doel Insinger. Achter v. Mourik, Keetelaar en Droog. Voor Mosterd, v. Aelst en Kaiser. Militair zevental. Doel Gaston Finee. Achter De Wit, Sievers en Luchs. Voor Ruimschotel, Korevaar en De Bruin. GESLAAGD. Voor het examen nuttige handwerken slaagden de dames F. J. Radstok en E. Strous alhier. Voor het examen handenarbeid slaag de Mej. E. Strous alhier.

Soester Courant | 1953 | | pagina 2