Alléén bij ons Bromfiets VERHUUR SOLEX Odtlal ptléé TIMTUR UITVERKOOP Stichtsche Schoenhuizen Achter het ijzeren gordijn. fUGERS RIJWIELEN De Witte Pompen Van week tot week in Soest. Autorijlessen Autorijschool 0. Engel Per vliegende vrachtwagen naar Soesterberg. Prinses Marijke Kleuter school geopend ïtezsfidfid/i£ mn EÜQ IVOROLj Uw trouw* metgezel op reis! IN DE HOEK. Grote partij restanten 9.95 WEK DE GAL IN UW LEVER OP SOEST. VRIJDAG 17 JULI 1953. 31e JAARGANG no. 53. SOESTEM OURANT Abonn. per kwart, f 1.85 - per post 2.00 Verschuilt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDUK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. POSTGIRO No. 126156 In een dictatuurstaat behoort slechts één dictator de lakens uit te delen. Populair gezegd drie is te veel. Toen dan ook, na Stalins dood, een drie manschap aan het bewind kwam, was het logisch, dat de buitenwacht op strijd tus sen die drie rekende. Achteraf beschouwd zijn er nu wel aan- wijzigingen te vinden, die pp deze strijd wezen. Het voornaamste is echter, dat in die strijd nu tenminste één van die drie het onderspit heeft gedolven Beria, de man van de geheime politie, altijd het machtigste en meest gevreesde instru ment in een dictatuurland. Hoe hevig en met hoeveel omzichtigheid moet er wel gevochten zijn om juist deze man er onder te krijgenDe geschiede nis telt soms bladzijden, die spannender zijn dan de spannendste detective-roman. Wanneer we deze bladzijde later eens zullen nalezen, zal het er één van zijn. Voor het overige behoeven we er niet op te speculeren, dat de val van één der dic tatoren de val van de dictatuur inluidt. Dezelfde geschiedenis op de school door de leerlingen vaak zo verfoeid leert, dat nog nooit een dictatuurstaat zo maar, uit zich zelf, zonder een stoot van buiten, in elkaar is geploft en de strijd der titanen op het Kremlin zal ook de communistische dictatuur niet doen val len. Een andere vraag is of de binnenlandse politiek misschien de politiek jegens het buitenland zal veranderen. In de satel- liet-staten werd in de laatste tijd de teu gel van het Kremlin wat gevierd. In Hongarije wordt meer ruimte gege ven aan de productie van consumptie goederen, de boeren schijnen meer vrij heid te krijgen en de gedwongen woon plaatsen en concentratiekampen zullen tot het verleden behoren. Dat is natuurlijk alleen met toestemming van Moskou gebeurd, maar ging dat met de toestemming van Beria of met die van Malenkof Merkwaardig is, dat de afgetreden minis ter Rakósy het Hongaarse publiek erop wees, dat de politiek van zijn opvolger niet een verzwakking van het regiem be tekende en dat enkele aangekondigde verzachtingen pas over enige tijd in zul len gaan. In Oost-Duitsland is weliswaar de sta king gebroken, maar toch beloofde de regering ook daar „beterschap". Maar al weer met toestemming van Beria of van Malenkof Het aanbod van Eisenhower om voedsel naar Oost-Duitsland te sturen kunnen wij ook slechts als toetssteen gebruiken. Om zulk een geschenk te aanvaarden moet er een andere stemming tussen twee landen heersen, dan de bestaande. Noch Beria, noch Malenkof zouden dit hebben geac cepteerd. Een andere vraag Zou Molotof het heb ben aangenomen Molotof is de man, die in het conflict op de achtergrond is ge bleven. De meesten zien hem trouwens maar als een adjudant voor buitenlandse aangelegenheden, zowel voor Beria als voor Malenkof en nu dus voor de laatste. Wij voor ons geloven, dat hij niet meer zal doen dan richtlijnen uitvoeren en wel ke die zullen zijn kan ons alleen de toe komst leren. Een ideale gelegenheid daar voor zou een bijeenkomst van de Grote Vier zijn. KERKSTRAAT 3 -S0EST*TEL2030 Die bijeenkomst schijnt door de jongste gebeurtenissen wel niet meer waarschijn lijk, althans niet op korte termijn. Er pleit trouwens ook veel voor de Ameri kaanse opvatting, dat zowel voor en na het incident met Beria er in de Russische politiek weinig is veranderd. Die politiek komt in het kort hierop neer, dat Rusland wil houden wat het na 1945 in handen heeft gekregen. Rusland zou er wel meer bij willen hebben, maar dan zonder het risico van een derde wereld oorlog. Deze politiek staat tegenover de Ameri kaanse het terugdringen van de Rus sische invloed achter de grenzen van 1939, óók zonder het risico van een derde wereldoorlog. De situatie in Europa wordt daardoor wel zo'n beetje in evenwicht gehouden. De resultaten van eventuele besprekin gen zouden dan ook slechts kunnen be staan uit een minder prikkelende en ge prikkelde manier van koude oorlog voe ren, mischien zelfs uit wat wederzijdse v r iendelij kheid Waar echter het risico van directe Ame rikaanse tegendruk niet bestaat, in Ach ter Indië, daar zal de situatie, onder Mos- kou's opperste goedkeuring, rustig bij het oude blijven. Het wezenlijke van de Russische politiek is die van een gestadige druk op de be lendende landen en het uiteindelijke op slokken daarvan. Zo ontstonden trouwens onder de Tsaren al het Europese en het Aziatische Rusland. Dat daarbij nu eens deze en dan weer die prominente figuur aan de galg bun gelt, dat is in dit proces van weinig be tekenis. De meest betrouwbare Bromfiets. REEDS VANAF f 333.— Betaling in overleg. PHOENIX EN DELTA RIJWIELEN. STEENHOFFSTRAAT 25 TEL. 2185 Waar gaat het heen met ons fraaie Open luchttheater kan men zich afvragen, nu de stichting „Openluchttheater Soest" bij de gemeenteraad het verzoek heeft in gediend, om de huur niet met 5 jaar doch met I jaar te verlengen en de jaarlijkse huurprijs van 25.tot 5.te verla gen. Burgemeester en Wethouders hebben geen bezwaar tegen verhuur voor 1 jaar, doch wel tegen verlaging van de huurprijs en zij delen de raad mede, dat Gedeputeerde Staten in 1951 hebben medegedeeld, dat zij verdere geldleningen aan deze stich ting niet zouden goedkeuren. Dit was naar aanleiding van de lening, groot j 1000.welke op 5 Juli 1951 werd ver strekt. Sindsdien zijn de saneringsmogelijkheden onderzocht, doch dit onderzoek heeft zijn beslag nog niet gekregen. Intussen zitten we er mee. Duizend gul den leningschuld, drieduizend gulden schuld aan renteloos voorschot en een theater, dat niet bespeeld wordt en $us ook voor het vreemdelingenverkeer niet dienstbaar wordt gemaakt. Moeten we er nog meer geld tegen aan smijten of zullen we het zo maar laten 't Laatste lijkt ons het beste, doch onder voorwaarde, dat we in het centrum iets maken als de „Pekingtuin" in Baarn. Prachtig voor concerten, sportfeesten, Ko- ninginnefeesten, concoursen, tentoonstel lingsterrein enz. enz. We wachten maar af. Wachten wordt iets gewoons. Of men nu wacht op het postkantoor of op een wo ning, het blijft gewoon wachten; een pas sieve bezigheid, welke alleen zwaar wordt wanneer men zich gaat ergeren. Maar er geren is af te leren. Gelaten wachten we dus op het uiteinde lijke lot van ons openluchttheater, op voet paden en rijwielpaden, op meer banken, op onze riolering en op ons monument voor de gevallenen. Tegen een vreemdeling, dié ons naar ons monument vroeg, zeiden we zo losjes weg Ja ja, dat hebben we, dat is te zeg gen bijna, maar het komt wel hoor. We hebben dat gezegd zonder ons op te win den. Dat leer je op den duur. Neen, ook wij weten verder niets over ons monument. We weten, dat het bijna klaar is en dat de gemeenteraad het be nodigde geld hiervoor heeft gevoteerd. Of Gedeputeerde Staten deze uitgave niet heeit £oédgeKeura, oi dat we het met ons allen nog niet eens zijn over de plaats waar het moet worden geplaatst, wij we ten het niet. Wij wachten maar, gewoon wachten. Lang hebben we ook gewacht op de be kendmaking van het batig saldo van de voetbalwedstrijden e.d. op Koniniginne- dag ten bate van het Wilhelminafonds gehouden. Het blijkt ons thans, dat in Juni dit saldo bekend was, n.1. 2368,65, welk bedrag is overgemaakt aan het „Kon. Wilhelmina Fonds" te Amsterdam. Gisteren is onze nieuwe gemeente-secre taris, de heer J. J. J. M. Festen, in dienst getreden, geheel hersteld van zijn ziekte. Wij roepen onze eerste ambtenaar gaar ne een hartelijk welkom toe. Wat scholenbouw betreft zal Soest in en kele jaren een ongekende bedrijvigheid aan de dag leggen. In Soest-Zuid zal een openbare lagere school worden gebouwd, in Soestdijk een R.K. lagere school. Op de Pieter de Hooghlaan komt een huishoudschool. De R.K. V.G.L.O.-school aan de Steenhoff- straat zal worden vergroot, evenals de Chr. Ulo-school aan de Prins Bernhard- laan. Op Braamhage zal, naast de bestaan de villa, een Chr. V.G.L.O.-school wor den gebouwd, terwijl de school aan de Molenstraat nog zal worden verbouwd tot Lagere Technische School. Niemveweg 97 Telefoon 2543 Gediplomeerd instructeur. "fTITTT/" Niet krabben. De helder vloei- flrllH bare D.D.D. kalmeert de jeuk ij I lU 11. in enkele seconden, doodt de ziektekiemen, geneest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN De technische uitrusting van de Soester politie is deze week verrijkt met een mo bilofoon-installatie. Op het dak van het politiebureau is een 9 meter lange zendmast geplaatst, zodat men vanuit het bureau de ergens rijdende station-car kan oproepen en met de in zittenden kan spreken. Als deze auto wordt opgeroepen, dan wordt dat gedaan met de roepnaam ST 1. Bedoelde auto is tevens uitgerust met een luidspreker-in stallatie, als gevolg waarvan gisteren meerdere verkeerszondaars in ons dorp schrokken, toen zij plotseling een harde stem hoorden zeggen U moet rechts hou den mevrouw, mijnheer. Morgen wordt onze Soester lucht door kliefd door honderden vliegtuigen en dit vliegfestijn wordt bezocht door een kwart millioen mensen, oftewel tienmaal zoveel mensen als wij inwoners tellen. Een groot gedeelte van deze mensenstroom gaat over onze hoofdweg en daardoor zullen zij, die niet naar Soesterberg gaan, toch onder de indruk komen van dit groots gebeuren. Behalve de politiemensen, die al weken lang in touw zijn deze zaak verkeerstech nisch voor te bereiden, heeft ook de V.V.V. in haar nieuwe huis genoeg te doen met dit vliegfeest. Dagen van 20Q> bezoekers en 200 telefoongesprekken met alle delen van Nederland, in verband met kaartverkoop en inlichtingen voor en over dit vliegfeest, zijn al 'n week lang gewoon werk geworden. Meer dan 1000 kaarten vonden kopers in Soest, doch ook in Bre da, Maastricht, Rotterdam en Amsterdam. Ja. het nieuwe V.V.V.-huis heeft zijn nut a! afgeworpen. Hedenavond komt „kabinets-formateur" G. Kruyff met het nieuwe V.V.V.-bestuur voor het forum der leden. L .ar de ontvangst van dit nieuwe kabi net zijn we als altijd benieuwd. Het uit honderd man bestaande mu ziekcorps van de Amerikaanse Lucht macht, de „U.S. Air Force Band", komt, ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de Militaire Luchtvaart, naar ons land. Met drie zogenaamde C 119 „Flying Box- cars" („Vliegende Vrachtwagens") zal het orkest, dat onder leiding staat van Kolo nel George S. Howard, Zaterdag 18 Juli, omstreeks 11 uur 's ochtends, uit Bitburg 1 in Duitsland op het vliegveld Soesterberg omveren. De band zal zich direct naar '-et daar opgerichte podium begeven en zonder onderbreking spelen totdat het i ^rote NATO-vliegfeest om drie uur 's mid- aags met de aankomst van de Koninklijke Familie officieel begint, i Zondagavond sluit het corps het muzikale gedeelte van zijn bezoek aan Nederland at' met een concert in de Haagse Dieren- tuin. Zoals wij in ons blad van Dinsdag reeds hebben gemeld, werd Dinsdagmiddag aan de Nachtegaalweg de nieuwe Prinses Ma rijke Kleuterschool geopend en namen ongeveer 60 kleuters bezit van dit ge bouw. Voordat de 3-jarige Marianne Wilhelm een oranje lint doorknipte en de sleutel in de schooldeur stak, had er in een der lokalen van de openbare lagere school aan de Beetzlaan een bijeenkomst plaats, waar, behalve vele ouders, aanwezig wa- v- Boeiji ren de raadsleden de dames Polet en Bun- i cl;', jaar gener en de heren Clemens en Schaafheer Welht/udtt K. üe Haan, Mi rh.^ en hoofd van de afdeling onderwijs dezer gemeente, leden van het schoolbestuur, afgevaardigden van de afd. Soest van Volks-Onderwijs en de ouder-commissie. De heer A. de Boer, hoofd van de Beetz- laan-school, sprak een welkomstwoord en releveerde de voorgeschiedenis van de nieuwe school. Het was in November 1947, dat in het vroegere Burgemeestershuis, aan de Beu kenlaan 1, in een bovenlokaal, een kleu- terverblijf werd ingericht. Het schoolbe stuur accepteerde dit noodverblijf en trok met kracht aan de slag om gelden bijeen te brengen voor meubilering e.d. Lang duurde de vreugde van dit verblijf ech ter niet, want op 1 December 1947 kwam het bericht, dat de kleuters het veld moes ten ruimen voor leerlingen der V.G.L.O.- school, die in ditzelfde pand huizen. Een ander lokaal was niet zo spoedig ge vonden, hoezeer men ook zijn best hier voor deed. Tenslotte kwam men onder dak, dank zij de gastvrijheid van de heer J. Rademaker, in een houten gebouwtje, waarin voorheen de R.K. Verkenners hun troephuis hadden. Voor deze medewerking en medeleven van de familie Rademaker bracht spr. dank. Hij wees daarbij op de medewer king van de bestuursleden der school, die zelf de school schoon maakten en op het bestuurslid, de heer H. de Vries, die iedere morgen, te 6 uur, de kachels aan maakte. Er werd intussen gewerkt aan een nieuwe school. In 1951 was een plan kant en klaar, gelden waren toegezegd door de Nuts- spaarbank en particulieren en overleg met het gemeentebestuur was gaande. In Maart 1952 dachten we, aldus spr., dat in April of Mei van dat jaar de school er zou staan. Er rezen toen moeilijkhe den en spr. heeft toen eens gezegd als het zo doorgaaf, hebben we met Kerst mis nog geen school. Deze sombere voor spelling is niet alleen uitgekomen, doch zelfs overtroffen, want het zou niet Kerst mis doch Juli 1953 worden voordat deze school er was. Het gemeentebestuur leende tenslotte het geld, de schoonheidscommissie gaf haar fiat en ook de inspectrice van het Kleu teronderwijs. Een berg moeilijkheden was tenslotte overwonnen en, dank zij het bezielend enthousiasme van ouders en vaklieden, werd dit gebouw in 14 dagen opgericht. Spr. overhandigde hierna aan de heer H. de Vries een stoffelijk blijk van waarde ring, alsmede aan de heer H. Wilhelm. Mej. I. v. Ieperen, het hoofd van de kleu terschool, nam een wandkleed in ont vangst voor haar school een cadeau voor haar en haar twee leerkrachten. De heer W. Nieuwenhuis bood de school een electrische klok aan en een der ou ders een grote, ingelijste foto, waarop Prinses Marijke met de Prinsessen Bea trix en Irene staan. Namens de oudercommissie bood Mevr. Boeijen een fruitmand aan aan het jaar Wilhelm. Wilhelm sprak namens de ouder- .i.-oïc cn iv.lcvoerde het enthousiasme en d« bezieling, waarmede 31 mensen heb- btn gewerkt om voor deze kinderrijke omgeving een school te bouwen. Op 29 Juni kwam het houten gebouw in onderdelen aan en binnen 14 dagen was de school gebouwd, inclusief.de funde ring en binnenbetimmering. Spr. consta teerde hierin een stukje Soester gemeen schap en dankbaar memoreerde hij het werk van de 2 schilders B. v. Manen en 2. Groenestein, van de electriciteitsfirma Nieuwenhuis en de metselaars J. v. Breu- ielen en Zonen. Zij hebben het hunne jr toe bijgedragen, dat het schoolbestuur iinnen de begroting bleef, terwijl ook de ï.U.E.M., die 475.vroeg voor de aan- èg van de electriciteitsvoorziening, had {ericht, voor deze gelegenheid haar prijs e halveren. 5pr. schonk hierna aan de voorzitter van (et schoolbestuur, de heer A. de Boer, en Hollandse vlag, )e heer J. v. d. Schoor uitte, namens de fdeling Soest van Volks-Onderwijs, zijn lijdschap over de totstandkoming van eze openbare kleuterschool. Spr. consta- lerde, dat de eenheidsgedachte, die zich i de laatste tijd in ons land openbaart, ich ook in Soest manifesteert en bij de prichting van deze nieuwe school tot iting is gekomen. •e saamhorigheid van de ouders van de- kleuters had spr. gaarne nog beter ge en. In andere gemeenten ziet men de aders b.v. zelf een school bouwen. Spr. ^ekte de ouders op, om deze school af t maken wat de zandzakken en verdere atourage betreft. Spr. vroeg tevens pal staan voor het openbaar onderwijs, jkreek 't werk van andersdenkenden niet De openbare school is verdraagzaam, -i spr., doch wij moeten pal staan op die iomenten, dat men dreigt ons werk af i breken. k de opwekking om zich als lid aan te aiten bij Volksonderwijs, bood spr. zijn llukwensen aan het schoolbestuur aan, cder aanbieding van een grote hoeveei- lid tennisballen en 20 springtouwen, li de thee gingen de aanwezigen naar c nieuwe school, waar Marianne Wil- Hm een oranje-lint doorknipte en de cür van de school opende. Tit bewondering heeft men de inrichting \Q de 2 lokalen gezien en ook de 60 leer- Igen waren hierbij aanwezig. Wie van dVups of podair gezegd van „zuurtjes" houdt, ondclidc een geheel nieuw genot, wanneerRang Cristal fmits proeft. Uw winkelier heeft ze voorraad. Let op de naam RANG op f beschermend om hulsel van ieder „Rangctje" Officiële Mededelingen. VERORDENING INZAKE HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 203 der gemeentewet, ter openbare kennis, dat de in de Raadsvergadering van 28 Mei 1953 vastgestelde verordening, houdende aanwijzing van een gedeelte der gemeente Soest, bestemd voor het op richten, hebben of gebruiken van enige inrichtingen, vallende onder de Hinder wet, gedurende drie maanden op de se cretarie der gemeente voor een ieder ter inzage ligt. Bij schrijven d.d. 7 Juli 1953 hebben Ge deputeerde Staten, ingevolge artikel 198 der gemeentewet, de ontvangst deze ver ordening bericht. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen nogmaals ter kennis van belang hebbenden, dat ten aanzien van inrich tingen, welke zijn opgericht ten tijde dat voor die oprichting geen vergunning of goedkeuring ingevolge de oude Hinder wet of de daaraan voorafgaande wetten of Koninklijke besluiten vereist was en derhalve zonder vergunning of goedkeu ring in werking mochten zijn, doch welke door de inwerkingtreding op 1 Februari j.1. van de nieuwe Hinderwet wel ver- gunningplichtig zijn, aan het volgende voorschrift moet worden voldaan. Degene, die een zodanige inrichting drijft, is ingevolge artikel 36, lid 3, der Hinder wet verplicht voor 1 Augustus a.s. aan het gemeentebestuur de stukken over te leg gen, welke krachtens artikel 2 van het Hinderbesluit bij een aanvraag om ver gunning moeten worden ingediend. Ten gerieve van betrokkenen volgt hier na een opsomming van enige inrichtin gen, die als zodanig voorheen niet en thans wei vergunningplichtig zijn herstelinrichtingen voor motorvoertuigen; constructiewerkplaatsen; autosloperijen; lasinrichtingen en inrichtingen waar las apparaten worden gebezigd; spuitervjen, ongeacht het motorisch vermogen; de póts van gasflessen; vulcaniseex-inrich- tingen; inrichtingen voor machinale hout bewerking, ongeacht het motorisch ver mogen, waaronder aannemers-, meubel- makerswerkplaatsen e.d. inrichtingen waar voorwerpen van beton worden ver vaardigd of bewerkt; patates-frites- en visbakkerijen; hand weverij en, opslag plaatsen van oud papier. „Wat doen jullie hier", vroeg een onzer gasten mij vorige week, toen wij in een rondwandeling de Regentesselaan pas seerden. Ik heb er toen eerst omheen willen draai en en hem een verhaal op zijn mouw willen spelden over een nieuw wegdek van speciale vinding, maar daar overal de pijpen ons aangaapten, heb ik maar bekend, dat we in Soest bezig waren de riolering uit te vinden. Hij wilde weten wat wij dan tot nu toe met onze rommel deden en waarom ze die pijpen niet eerder in de grond heb ben gestopt. Op het eerste wist ik wel ongeveer het antwoord, dank zij het feit, dat ik in de loop der tijd ettelijke guldens voor „leeg pompen" heb uitgegeven, maar op de tweede vraag wist ik eigenlijk niets be ter dan dat het vroeger misschien ver geten was. Mogelijk ook vonden ze het toen niet nodig of hadden ze er gewoon geen zin in. Hoe het ook zij, we zitten nu wel heel erg met de gebakken peren en het brengt voor de omwonende, nu ook voor de be woners en zakenlieden in de Koninginne- laan, zeer veel ongemak mee. Noch te voet, noch per wiel is de Regen tesselaan momenteel te „nemen". Mis schien dat een auto op rupsbanden iets bereikt, doch ik vrees, dat ook zo'n ding niet verder dan een paar meter komt. Ondanks ik af en toe graag iets beweer, ben ik nog niet zó gek het onmogelijke te eisen. Het is nu eenmaal onmogelijk om iets als het leggen van riolering te doen zonder ongerief te veroorzaken. Daar valt trouwens niemand over. Maar dat is toch te gek. Wekenlang een straat blokkeren is te veel gevergd en wanneer het in het voor nemen ligt de werkzaamheden op deze voet voort te zetten, zouden de dorpelin gen het wel zeer op prijs stellen wan neer er naar een methode werd gezocht, die de zaak een beetje minder radicaal op stelten zet. U moet me niiet vragen hoe ik mij dat denk, want dat weet ik niet. U ziet, ik ben weer die beste stuurman aan de wal, maar er moet toch een werk wijze zijn, waarbij iets meer rekening wordt gehouden met de omwonenden. Sommigen hadden zich maar liever bij hun „put" gehouden. En gaan we op deze manier nu heel Soest bewerken Dat kan dan een leuke en langdurige ge schiedenis worden. H. OEKMAN. van 27.95 - 26.95 - 23.95 - 18.95 voor 14.95 SOEST UTRECHT BAARN Formulieren voor de over te leggen be scheiden zijn verkrijgbaar ter gemeente secretarie, afdeling I, alhier, waar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. NIEUWE VERORDENING. Burgemeester en Wethouders van Soest te weten, dat door de Raad dier gemeen te in zijn vergadering van 28 Mei 1953, onder intrekking van de verordening van 27 Mei 1949, is vastgesteld de volgende verordening Verordening als bedoeld in artiekel 26, le lid, der Vleeskeuringswet. Artikel 1. Voor het oprichten, hebben of gebruiken van slachterijen of vilderijen van vee, penserijen en inrichtingen, bestemd tot bewaring of verwerking van bloed of dierlijk afval, wordt aangewezen het ter-6 rein, kadastraal bekend als sectie A nr. 2870, waarop is gevestigd het openbaar slachthuis, in eigendom toebehorende aan de N.V. Centrale Slachtplaats voor de gemeente Soest. Artikel 2. Het is verboden elders dan op ihet in artikel 1 genoemde terrein een der in meergenoemd artikel 1 bedoelde inrich tingen op te richten, te hebben of te ge bruiken. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet Uw lever eon liter gal in uw inge wanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LE VERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsverteringen stoelgang op natuurlijke wijze te regelen.Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen.EistCarter'sLeverpiUetjes In bijzondere gevallen kunnen Burge meester en Wethouders na overleg en overeenstemming met het bestuur der N.V. Centrale Slachtplaats onder door hen te bepalen voorwaarden ontheffing ver lenen van de in het eerste lid bedoelde verbodsbepalingen. Artikel 3. Overtreding van deze verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 2 maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking op de. derde dag na die, waarop zij is afge kondigd, zijnde deze verordening door de Gedeputeerde Staten van Utrecht bij be sluit van 7 Juli 1953, 5e afd. no. 1425/627 goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, de 16e Juli 1953. De verordening ligt gedurende drie maan den ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing. DUIVENSPORT. De vereniging „De Zwaluw" nam deel aan de wedvlucht vanaf Corbeil, afstand 444 K.M. De 111 duiven werden gelost te 9 uur 15 min. met Z.W. wind. Aankomst eerste duif 13 uur 26 sec., snelheid 1764,07 meter per minuut of 105 K.M. per uur. Laatste prijsduif 2 uur 1 min. 36 sec. De uitslag was K. Keja 1 9 18. G. Vis ser 2 10. H. Gorissen 3 26 27. H. Onwe- zen 4. C. v. Soest 5. A. Rijksen 6. W. Krijt 7 19. N. Fulpen 8. P. Wolfsen 11 13. J. Rauch 12. Sj. Rijksen 14 20. A. Snijders 15 16 25. R. J. de Schiffart 17. Mevr. G. Brink-Zimmermann 21 22 23 28. P. de Bes 24. Ook werd deelgenomen aan de wedvlucht vanaf Venlo. Afstand 109 K.M. 540 dui ven werden gelost te 8 uur 35 met Z.W. wind. Aankomst eerste duif 9.39.50 uur. Snelheid 1434.33 M. per min. Laatste prijsduif 10 uur 0 min. 18 sec. De uitslag was K. Keja 1 33 43 70 108. Mevr. G. Brink-Zimmermann 2 27 31 37 45 47 54 58 66 74 83 95 99 104. W. Pure- veen 3 82. J. Ravenhorst 4 114. J. Ottens 5. R. J. de Schiffart 6 90 97 110. A. Hil- horst 7 32 76. W. Krijt 8 15 53 60 65 68 87. J. Rauch 9 13 30 84. A. Rijksen 10 105. A. Donselaar 11 18 42 46 72 86. C. Coer- man 12 14 52 55 57 88 91. G. Haks 16 25 93. A. Dorrestein 17 81 98 116 135. C. v. Soest 19 21 38 44 73 75 129. A. Snijders 20. G. Visser 22 127 130. P. de Bes 23 125. Sj. Rijksen 24 26 77 92. P. Wolfsen 28 36 64 94 122. C. v. Veen 29 123. E. v. d. Broek 34 56. H. Onwezen 35 62 111. H. v. d. Broek 39 40 113. J. de Bree 41 48 69 89. J. Knoops 49 101 131. H. Goris sen 50 78 100 103 106. F. Limburg 51 102 109 121 124. J. v. d. Belt 59 63 133. J. Leek 61 117 132. J. v. d. Brakel 67 128. J. v. d. Brink 71 126. H. Smit 79 112 119. L. v. Klooster 80 115 134. B. Roest 85 107. J. v. Herwaarden 96 129. G. v. d. Matten ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost wor den verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de paarn van het schip vermeld Indonesië m.s. „Oranje" (22 Juli). Ned. Nw. Guinea s.s. „Ternate" (18 Juli) en m.s. „Oranje" (22 Juli). Ned. Antillen s.s. „Baarn" (21 Juli). Surinamem.s. „Stentor" (22 Juli). Unie van Zuid-Afri- ka en Z.W. Afrikam.s. „Winchester Castle" (18 Juli). Canada m.s. „Noord- dam" (23 Juli). Zuid-Amerika m.s. „Ya- peyu" (18 Juli). Braziliëm.s. „Eem- land" (27 Juli). Australië via Engeland (18 Juli). Nieuw Zeeland via Engeland (18 Juli).

Soester Courant | 1953 | | pagina 1