mum Puistjes yfRIGLEY PANG ma Moderne Ódóial ^udh Soest Vooruit kreeg nieuw (onvolledig) bestuur. iW W A. Butzelaar -m HAAPVERZOPGING Fa. Van de Wijngaart Mr. J. W. Dahlberg SOEST. iUCS vezsmp&u'/tg, mn gen- ROB DE AVONTURIER. Steeds meei bestellingen. Hoe kan het ook anders. Kwaliteit wint altijd. Voor Uw vacantie-ttips dagelijks verse Luxe Broodjes, Koffiebroodjes en Kren- tenbollen. Baarnse B\ Banketbakkerij /B B A. ROETMAN BURG. GROTHESTRAAT 57 - TEL. 2835 De Vereniging voor Vreemdelingenver keer alhier kreeg Vrijdagavond een voor lopig bestuur van 7 leden, zonder voor zitter, welk bestuur het op 8 Juni i.1. afgetreden bestuur tot begin September zal opvolgen. Zoals bekend trad op 8 Juni het gehele be stuur en bloc af op uitnodiging van de vergadering. Men stelde een vertrouwens commissie samen, bestaande uit de heren W. J. Schutte, drs. Jongstra, J. G. A. Ba tenburg, G. Kruyff en wethouder v. d. Arend. Onder leiding van de heer Kruyff heeft deze commissie in de voorgaande 5 we ken een voordracht voor een nieuw be stuur samengesteld, overeenkomstig de opdracht, die daartoe was verstrekt, n.1. een bestuur waarin alle groepen en rich tingen van de Soester bevolking verte genwoordigd moesten zijn. De heer Batenburg, onder wiens leiding de vergadering van Vrijdagavond in hotel „De Gouden Ploeg" werd gehouden, bood de vergadering de excuses van de com missie aan wegens de overschrijding van. de limiet van 14 dagen, welke op 8 Juni was gesteld. Spr. memoreerde de onte vredenheid, welke er blijkbaar onder de leden heerste tegenover het zittende be stuur, daar dit bestuur geen afspiegeling van de bevolking zou zijn. De opdracht vervullende had de commissie in eerste instantie een aantal zetels toegewezen aan verschillende groepen. Men heeft contact opgenomen met de organisaties van deze groepen en daarna kwam men tenslotte tot een voordracht. „Wij zijn benoemd als vertrouwens-com missie. Dit vertrouwen hebben wij aan vaard, doch wij hopen in dit vertrouwen niet beschaamd te worden", zei de heer Batenburg, die hierop gelegenheid gaf tot discussies en het stellen van tegen- candidaten, na te hebben gewezen op het feit, dat de belangen van de V.V.V. bo ven alles moesten gaan. Hij vroeg de aan wezigen op dit gewichtige moment er „geen spelletje van te maken". De commissie stelde hierop voor het be stuur van V.V.V. van 9 op 11 leden te brengen. De heer Mook voerde hiertegen aan, dat 3 hoogstens 4 bestuursleden van de V.V.V. het werk opknappen, zoals zijn ervaring was en dat de rest van het bestuur wel mee-vergaderde doch niet mee-bestuurde. Tegen de uitbreiding had spr, dan ook bezwaar en hij kon hierin niets anders stuur, waarvan hij het nut niet in zag. Het contact tussen V.V.V. en alle mogelijke groepen kan door de directeur geschieden. De heer Batenburg wees erop, dat de heer Surink beambte van de V.V.V. is stelde het voorstel tot bestuursuitbreiding nogmaals aan de orde. De stemming had tot resultaat, dat 31 leden tegen stemden, zodat het bestuur op 9 leden gehandhaafd zou hlijven. De heer Batenburg wees op de impasse, die hierdoor is ontstaan en deelde mede, dat de commissie haar mandaat aan de vergadering terug gaf en dat deze bijeen komst gevoegelijk gesloten kon worden. De heer Mook zei, dat deze 31 leden niet met de belangen van de vereniging speel den, doch in het algemeen belang hadden gehandeld. Spr. stelde voor de vergadering voort te zetten en 9 bestuursleden te kiezen uit de lijst van candidaten. De heer Kruyff, ontstemd over deze gang van zaken, releveerde nogmaals het be zwaar, dat de vorige vergadering tégen het zittende bestuur had, n.1., dat er te weinig bevolkingsgroepen in dat bestuur vertegenwoordigd waren. „Niet één per soon heeft in de afgelopen 6 weken tegen ons gezegd, dat hij tegen deze uitbreiding is. Dit is kwajongens-werk". De heer A. Brouwer verzocht in ieder ge val een bestuur te kiezen, opdat het schip van V.V.V. niet zonder bemanning bleef. De heer Batenburg gaf eveneens van zijn teleurstelling blijk over deze gang van za ken, waarop de heer Quelle aanvoerde, dat hij de houding van de commissie niet kon begrijpen. Nu een voorstel niet wordt Bij de eerste aanwijzing van Rheumatische Pijn moet gij zeker Kruschen nemen. De zes minerale zouten die Kruschen bevat sporen lever, nieren en ingewan den aan tot actievere werking, het bloed gaat sneller stromen, onzuiverheden wor den afgevoerd en zo worden rheumatische pijnen gesmoord in de kiem. In duizenden zelfs hardnekkige gevallen bracht Kru schen baat. Waarom zoudt gij dan Uzelf te kort doen KAPPER STEENBOFFSTR. 53 - TEL. 2842 Hf Keuze van^modellen uit fg §1 Franse, Duitse, Engelse 1= en Hollandse vakbladen g jH liggen voor U ter inzage. Hl zien, dat het toegeven aan de wensen van diverse organisaties. Elf bestuursleden in een vereniging van 600 leden noemde spr. een kind met een waterhoofd en hij zei, dat hij liever 7 leden zag dan 11. „Wij moeten mensen hebben met capaci teiten en enthousiasme voor de V.V.V. en niet mensen, die groepen vertegen woordigen. Hier moet het algemeen be lang gediend worden en niet het groeps belang", zei spr., die daarmede een ap plaus uitlokte. De heer Kruyff releveerde nogmaals de opdracht, die de vertrouwens-commissie had gekregen. Daardoor heeft de com missie gezocht naar vertegenwoordigers van belangen-groepen. Een inkrimping van het aantal bestuursleden zou gemak kelijker werken, doch dit zou een mindere werkzaamheid van de V.V.V. betekenen. De samenbundeling van vele groepen brengt ook een grotere samen werking onderling. In de toekomst zou men het aantal bestuursleden nog meer kunnen uitbreiden. De heer H. v. d. Pol onderstreepte het betoog van de heer Mook en twijfelde aan het nut van de opname van een ver tegenwoordiger van de Sportfederatie. Spr. zei, dat er namen op de voordracht voorkwamen van mensen, die niet enthou siast voor de V.V.V. zijn. De organisaties kregen namen toegewezen, zei spr. De heer Kruyff protesteerde hiertegen. Geen organisatie of groep kreeg namen „toegewezen". Men heeft zelf candidaten gesteld en soms is een candidaat persoon lijk aangezocht. De heer v. d. Pol wijst dan op d)e naam Hiemstra, die op de voordracht staat na mens de Federatie van Buurtverenigingen. Deze candidaat is geen lid van de V.V.V. en heeft bovendien medegedeeld geen be noeming te aanvaarden. De heer Kruyff antwoordde, dat de heer Hiemstra toegestemd had en bericht zou zenden indien hij van mening veranderde. De commissie heeft tot dusver geen be richt ontvangen. De heer Mook verklaarde tegen geen en kel persoon bezwaar te hebben, doch wel tegen het systeem van vertegenwoordi gers van allerlei groeperingen in het be- goedgekeurd, zou de commissie verder voor de eer bedanken. Dit zag spr. als een dictatoriaal optreden en hij verzocht de agenda verder af te werken, ook al zou een bestuur van 11 leden beter zijn ge weest. De heer Batenburg zei niet verder te kunnen afwerken, daar de voordracht van 11 personen nu scheef werd getrokken. Wethouder v. d. Arend zag in dit alles een motie van wantrouwen in de com missie, een uitspraak, die nogal rumoer uitlokte. Spr. vroeg de vergadering het standpunt van de vertrouwens-commissie te laten domineren boven eigen inzichten en vroeg het genomen besluit in te trek ken. De heer Mook stelde nogmaals voor door te gaan met de afwerking van de agenda. De heer H. Jongstra zei, dat iedereen van deze uitbreiding afwist, zelfs de heer Mook. De burgerlijke beleefdheid wordt met voeten getreden nu men dit voorstel afwijst. Wanneer de heer Mook andere be doelingen heeft dan moet hij hiervoor uit komen, zei spr. De heèr Mook wees de heer Jongstra op zijn eigen houding, toen hij het bestuur op 8 Juni naar huis stuurde en sprak over: Wie boter op zijn hoofd heeft, moet niet in de zon gaan zitten. Hiertegen protesteerde de heer Jongstra, waam^Adeheer H. v. Harten verklaarde, dat de commissie wèl het vertrouwen der vergadering had. De commissie gaf een leidraad en tegenstemmen is normaal en democratisch. Spr. verzocht de commissie de leiding van deze avond te houden, (Applaus). De heer Th. Peet had liever gezien, dat de commissie de portefeuilles in het ge ding had gebracht, toen het voorstel Mook aan de orde kwam. Als een lid aan gezocht wordt en hij stemt hierin toe, dan is het analoog aan een kabinets formatie consequent, dat de candidaat de zienswijze van de formateur onder schrijft. De heer Mook Ik ben niet aangezocht. I De heer Kruyff protesteerde weer en zei, i dat de heer Mook door de winkeliers.- organisatie naar voren is gebracht en dat dit schriftelijk is gebeurd, waarop de heer Peet de heer Mook toevoegen kon. dat dit een blaam wierp op de organisatie, die de heer Mook zou vertegenwoordigen en niet de commissie aangewreven kon worden. Intussen beraadde de commissie zich, waarna de heer Batenburg zich weer tot de vergadering richtte. Spr. aanvaardde de uitspraak, dat er geen wantrouwen te genover de commissie bestond. De com missie zou aanblijven, doch onder uit drukkelijke voorwaarde, dat de commis- .sie geen enkele verantwoordelijkheid zou dragen voor hetgeen er verder gebeurde. Spr. las vervolgens de brief voor van de afd. Soest van de Horeca, waarin werd medegedeeld, dat de heren A. Stalenhoef en v. d. Brink hun candidatuur introkken. De heer Kruyff deelde hierbij mede, dat deze brief te 8.15 uur op deze avond was binnen gekomen. De heer M. Bergers zei, namens de Hore ca, dat deze organisatie een andere can didaat had gesteld, welke door de com missie niet werd geaccepteerd. Toen trok deze candidaat zich terug en nu trek ken wij onze andere 2 candidaten terug. De heer Quelle noemde dit onzin. Spr. kreeg de indruk, dat de Horeca de V.V.V. om zeep wil brengeiT. Spr. vroeg de grie ven van de Horeca te uiten. De heer Bergers zei, dat hun eerste can didaat de heer v. d. Brink was en de tweede de heer C. Haver. Deze laatste werd niet geaccepteerd. Toen de heer Ha ver zichzelf terugtrok, omdat hij rumoer om zijn persoon wenste te vermijden, stelde de Horeca de heer Stalenhoef. De heer Quelle Wat is de bedoeling van de Horeca. De heer Bergers Dat zal de tijd leren. Verder zei spr., dat de heer Haver hun candidaat zou blijven. De heer Kruyff vertelde hoe weken ge leden de opzet van de vertrouwens-com missie met de Horeca besproken was, n.1. een klein dagelijks bestuur voor de lopen de zaken en daarnaast een groter bestuur voor de belangengroepen. Toen werden de heren v. d. Brink en Stalenhoef candidaat gesteld. Later werd de heer Haver nog candidaat gesteld, die echter geen Horeca- vertegenwoordiger is en met welke can didatuur de verhoudingen werden scheef getrokken. De heer Bergers zei, dat de volgorde was: v. d. Brink, Haver, Stalenhoef, waarop de heer Kruyff hem toevoegde, dat ook de Horeca-leden de convocatie al een week in huis hebben en men niet te 8.15 uur met een brief moet komen aanzetten. Hierna stonden enkele café-houders op om te verklaren, dat zij helemaal geen convocatie hadden gekregen De discussies werden beëindigd en de stemming zou een aanvang nemen. De heer Peet stelde voor eerst de leden te kiezen en dan de voorzitter, hetgeen niet aanvaard werd. De stemming voor een nieuwe voorzitter had tot resultaat, dat de heer Kruyff bij acclamatie werd benoemd. De heer Kruyff deelde mede, dat hij de eventuele aan vaarding van deze benoeming uit zou stel len tot het gehele bestuur was gekozen. Op voorstel van Notaris van Veeren wer den de bestuursleden stuk voor stuk ge kozen. De heer Hoppenbrouwers en de heer v. Harten werden eveneens bij acclamatie benoemd, doch volgden het voorbeeld van de heer Kruyff. Als tegencandidaten voor de heer Jong stra werden gesteld de heren v. d. Brink, D. Waal, J. C. Smit en C. Haver. Gekozen werd de heer Haver met 32 stemmen, tegen Jongstra 11, v. d. Brink 5, Waal 6 en Smit 2 stemmen. Ook de heer Haver nam deze benoeming niet direct aan. De heer Bergers deelde mede, dat, hoewel de heren v. d. Brink en Stalenhoef zich hadden teruggetrokken, de heer v. d. Brink toch candidaat bleef. Tegen de heer J. Brouwer werd gesteld de heer v. d. Brink. Brouwer verkreeg 31 stemmen en de heer v. d. Brink 25. De heer Brouwer nam zijn functie aan. evenals de heer Mook, die zonder tegen candidaten werd benoemd. Bij de candidatuur W. v. Schaffelaar wer den de heren v. d. Brink en. J. C. Smit als tegen-candidaten gesteld. De stemming bracht voor de heer v. Schaffelaar 9 stem men, de heer v. d. Brink 40 stemmen en de heer Smit 3 stemmen, waardoor dus de heer v. d. Brink gekozen was. Deze nam zijn benoeming aan. De heer v. d. Bor werd eveneens bij ac clamatie benoemd en nam zijn benoeming ook aan. De omstreden candidatuur Hiemstra werd vervangen door candidaat J. C. M. Smit. Deze kreeg als tegencandidaten de heren H. de Graaf, H. Jongstra en W. v. Schaf felaar. De heer v. Schaffelaar werd met 36 stemmen benoemd tegen de heer Smit 10 en de heer De Graaf 7 stemmen. De heel Haver aanvaardde hierop zijn benoeming. Na een Hwartier schorsing der vergade ring, wajjrin het nieuwe bestuur in be raad was* geweest, \yerd besloten, dat dit bestuur ft>t begin September de lopende zaken zal behartigen en in Septem ber een voorzitter en een bestuurslid zullen worden gekozen. De heer Batenburg dankte voor het ca deau een ruststoel hetwelk de leden hem bij zijn afscheid als bestuurslid hadden aangeboden. Spr. benadrukte het moeilijk moment, waarin Soest Vooruit thans verkeert en hij verzocht grote sa menwerking opdat het Soest Vooruit in de toekomst goed zal gaan. De heer H. v. Harten dankte de commis sie voor het werk door haar verricht, terwijl de heer A. Brouwer de heer Ba» tenburg namens de leden dankte. De heer Mook wenste de scheidende be stuursleden niet te vergeten en dankte de heren D. Waal, E. P. Goedkoop, J. Hop penbrouwers en H. de Graaf voor het vele werk door hen verricht. Maandag berichtte de heer W. v. Schaf felaar aan het bestuur van de V.V.V., dat hij zijn benoeming tot bestuurslid niet accepteerde. De heer v. Schaffelaar was Vrijdagavond niet ter vergadering aan wezig. Het bestuur bestaat thans uit 6 leden, n.1. de heren v. Harten, Haver, Mook, v. d. Bor, v. d. Brink en J. Brouwer. Officiële Mededelingen. Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Hierop werd de heer Kruyff gevraagd of hij zijn benoeming aannam. De heer Kruyff verzocht dit eerst aan de leden te vragen, doch dit werd niet aan vaard, waarop de heer Kruyff verklaarde, voor de eer te danken. De heer v. d. Pol releveerde het feit, dat de heer Kruyff nu, evenals in de vorige vergadering, bij acclamatie was gekozen en verzocht hem z'n benoeming te aan vaarden en V.V.V. hoger te stellen dan de mogelijke antipathie tegen een bepaald persoon. (Applaus). De heer Kruyff zei, dat de commissie een bepaalde opzet uitvoerde, welke op deze avond was getorpedeerd. „Het gaat niet om personen, doch om de gehele opzet. Ik had volledige instemming en het enthou siasme van alle aangezochten. Hier is ge- ingtrigeerd, anders hadden wij de stem men van nu in de afgelopen 6 weken al eens gehoord. Ik pas hiervoor. Er is door de Horeca gezegd„Als onze man niet in het bestuur komt, dan bedanken wij en bloc als lid. Dit is chan tage", aldus de heer Kruyff. De heer Hoppenbrouwers verklaarde zijn benoeming niet aan te nemen, terwijl de heer v. Harten alleen met de heer Kruyff in zee wilde gaan. Tenslotte nam de heer v. Harten zijn benoeming aan. De heer Haver zeide, te moeten aan nemen, dat de heer Kruyff zijn benoe ming niet aannam, om de persoon van spr. De heer Kruyff protesteerde en zei, dat de commissie eenstemmig in haar voor dracht was geweest en geen persoonlijke rancune in het spel was. De heer Haver informeerde naar hetgeen in de voorafgaande weken was geschied, doch de heer Batenburg wenste hierover geen discussie. Spr. zeide: de commissie was en is homogeen. ONTEIGENING KRACHTENS DE WEDEROPBOUWWET. Het Hoofd van het gemeentebestuur van Soest brengt hiermede ter openbare ken nis, dat ter secretarie dier gemeente (afd. Eigendommen), met ingang van 25 Juli 1953, gedurende een week voor een ieder ter inzage ligt een besluit van de Raad dier gemeente, d.d. 21 Juli 1953, afd. V no. 1527, tot onteigening van gronden gele gen nabij de Verlengde Schoolweg te Soesterberg, zulks voor de verwezenlij king van een aldaar geprojecteerd bouw plan, strekkende tot leniging van de wo ningnood. Makelaars- en Assurantiekantoor KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise PLASWEG 63 SOEST-ZUID TELEFOON 2064 Haarzakena. Ontxoimingsacties. b. Huurprijs- ▼aststelling. c. Terugvordering onverschul digde horen. d. Opmaken van huurcontracten. INCASSO'S. Burgerlijke stand. GEBOREN Olof, z. v. H. van den Broek, schilder en T. Veltman, Laanstraat 50. Jan, z. v. J. van Barneveld, brandstoffen- handelaar en I. E. Muller, Lindenlaan 4A. Marijke Hendrika, d. v. J. Vos, chauffeur en A. A. Damen, Zwaluwenweg 22. Mar- celis Gerardus, z. v. A. Pieper, chauffeur en G. van Oostenbrugge, Buntweg 1. Ma ria Anna Geertruida, d. v. Th. A. G. Nol dus, administrateur en J. E. Hendrix, Wil- helminalaan 26. Bernard Arnold Theo- door, z. v. A. J. Jans, militair en P. Th. Geurts, Moerbessenberg 34. Marianne Jacoba, d.'v. C. Hilhorst, chauffeur en M. Bouma, Verl: Talmalaan 19A. Anto- nius Johannes Frederikus, z. v. A. Schol ten, magazijnbediende en J. van den Broek, Kampstraat 50, Amersfoort. ONDERTROUWD Geen. GEHUWD Joannes Theodorus Goes, 32 jaar, landfouwer, Vianen en Petronella Maria van Men Breemer, 32 jaar, zonder beroep, Kej'kpad Z.Z. 81. Adres na hu welijk ^anen, Hooglandseweg C 39. LtniTber 27 jaar, Weert en Helena 1 Barbara van Keulen, 24 jaar, verpleeghulp, Oude Utrechtseweg 27. Adres na Huwelijk Ieder op eigen adres. Meijer, 23 jaar, monteur-draaier, Ver lengde Talmalaan 3 en Elisabeth Cornelia van der Valk, 22 jaar, zonder beroep, Soester Engweg 56. Adres na huwelijk Ieder op eigen adres. OVERLEDENJannetje Versteeg, 76 jr., zonder beroep, weduwe van A. van der Stoep, Stadhouderslaan 152. Johannes Martinus Voigt, 61 jaar, zonder beroep, echtgenoot van J. E. van Veen, Eigen domweg 85A. BROMFIETSER VERONGELUKTE. Zaterdagmiddag kwam mej. D. alhier op de Soesterbergsestraat in botsing met een wielrijdster. Mej. D. kwam te vallen en werd met een hersenschudding naar het St. Eliabeth Ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. BEVORDERING LEERLINGEN DéPENDANCE BAARNS LYCEUM. Bevorderd zijn tot de tweede klasse Gym nasium Hugo Berghauser Pont; Francy Corsmit; Louise Henny; René Hooft Graafland; Gerard Höweler; Tonnis Mun- tinga; André Mijnssen; Irene van Oranje. Tot de derde klasse Gymnasium Guéri- the de Bruyn Kops; Renée Geertsema; Louise Hasseley Kirchner; Annemarie Heybroek; Elske Lodder; Marian Ramondt. Tot de vierde klasse Gymnasium Ellen Brouwer; Adelaïda Hasseley Kirchner; Iet van Nooten; Beatrix van Oranje; Mar- tien Sprenger van Eyk. Tot de vierde Middelbare Meisjesschool Mariet Mijnssen; Petra Voute. In het geheel zijn er van de 23 leerlingen 2 niet bevorderd. BEROEPEN. Mr. C. Brouwer, theologisch candidaat alhier, is bij acclamatie beroepen door de Gereformeerde Kerk te Luttegeest-Kuinre (N.O. Polder). TENTOONSTELLING AMERSFOORT. Een bezichtiging van de tentoonstelling „Friesland in het Centrum", gehouden in de gebouwen van het Stedelijk Gymna sium, aan de Barchman Wuytierslaan (B.W.Laan), te Amersfoort, leerde ons dat een bezoek zeer de moeite loont. Deze tentoonstelling bedoelt een beeld te geven van alles wat in Friesland leeft en Een groentehandelaar aan de Van Weede- -werkt. Men kan veel zien op het gebied straat deed aangifte, dat vanuit zijn groenten-serre bakjes met perziken en frambozen waren ontvreemd. BLOEMISTEN KREGEN DIPLOMA. Op de eindbijeenkomst van de Vereniging voor Tuinbouw- en Plantkunde te Baarn ontvingen de dames H. Dijkstra, J. v. d. Mey-Tolboom en de heer B. E. Hordijk alhier het diploma bloemschikken. WEER COLORADO-KEVERS. Op een perceel aardappelland aan de Tal malaan werden coloradokevers aange troffen. GEVONDEN VOORWERPEN. Padvindersriem, bruine portemonnaie met inhoud, rijwielsleutel, bril, lichte regen jas, blauwe regenmantel, broche, kinder- portemonnaie, contactsleuteltje, geruite halsdoek, jongensjasje, loden regenjas, bruine jongensjas, dames armband-hor'o- ge, zwarte dameshandschoen, vulpenhou der, rozenkrans, kettinkje met sleuteltje, padvindersriem met fluit, balpen, bruine vulpen, sleuteltje van actetas, ceintuur, zilveren oorbel, rode portemonnaie met inhoud, scheerapparaat, grijze ceintuur, fietspomp, portemonnaie met inhoud, handdoek met zwembroek, zilveren ket tinkje met hanger, militaire baret, rode portemonnaie met inhoud. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te verkrijgen op het politiebureau, iedere Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. HOE IS HET MOGELIJK. Een meisje uit onze gemeente deed bij de politie aangifte, dat haar rijwiel ont vreemd was. Zij had haar fiets Dinsdag avond op de Heideweg tegen een boom geplaatst en zich daarna verwijderd. Toen zij na een half uur terugkwam was de fiets weg. NACHTELIJKE FRUITETERS. ZITBANK VERHUISDE. Een onzer gemeentelijke zitbanken is de ze week door een krachtpatser uit de grond getrokken. Het was de bank, die nabij de Waterleiding op de Montgomery- weg was geplaatst. Een surveillerend po litieman vond de bank enige meters van zijn oorspronkelijke plaats. Ge meente-Werken doet de rest. WIE WAS WIELRIJDER Zaterdagmiddag had op de Soesterberg sestraat een aanrijding plaats tussen een bromfietsberijdster, Mej. D. alhier, en 'n wielrijder. Na het ongeluk is de naam van de wielrijder door de rijkspolitie niet genoteerd. De politie alhier verzoekt de ze onbekende wielrijder zich te komei melden, teneinde inlichtingen omtrent de ze aanrijding te verstrekken. in diverse fijne smaken, 32 cent per 100 gram. Let op de naam Rang op het beschermend omhulsel van ieder „Rangetje" COLORADO-KEVERS. Controleurs van de plantenkundige ziek- tedienst uit Wageningen sporen ijverig naar colorado-kevers. Zij meldden de po litie, dat een aardappelveld op de Eng- bergsteeg (waar is dat) door de eigenaar bespoten moest worden, daar hierop ke vers en larven waren aangetroffen. BUREAU ZEDENPOLITIE. Elk jaar trekken duizenden meisjes van het platteland en uit de provincieplaatsen naar de hoofdstad Kopenhagen om werk .te zoeken en het is over de gevaren die deze meisjes lopen, dat „Bureau Zeden politie" op volkomen verantwoorde wijze een indruk geeft. Immers een schrikba rend groot aantal zinkt naar de bodem van de maatschappijke samenleving; ten dele omdat zij in verkeerd gezelschap ge raakt zijn, anderdeels omdat zij niet vol doende karaktervastheid bezitten om de., verleidingen van de grote stad te weer staan. Deze film, welke in sterke mate de be langstelling en waardering geniet van po- litie-autoriteiten en van al diegenen, die met het probleem der jonge onbescherm de meisjes te maken hebben, acht men van zoveel belang, dat in verschillende landen officiële personen een inleidend woord spraken. In Nederland is het de bekende ex-commissaris van politie te Amsterdam, de heer H. Voordewind, die in zijn inleidingswoord zegt „Graag had ik destijds in mijn memoi res wat meer willen schrijven over dat meest verachtelijke van alle gespuis, dat, om voordeel te trekken uit de ontucht van vrouwen en jonge meisjes, deze op meest geraffineerde manier naar de on dergang jaagt. Veel van wat ik, ter waarschuwing en lering, onder woorden had willen bren gen schetst echter deze film. Zij brengt een van de belangrijkste problemen op zedelijk gebied, die ook Amsterdam de politie stelt, onder de algemene aandacht, n.1. de gevaren, die een grote stad ople vert voor onervaren meisjes en vrouwen uit de provincie en van het platteland. Vooral ouders en opvoeders beveel ik daarom de inhoud van deze film van har te aan". De film gaat van heden tot en met Woens dag in het City-Theater en wij zijn over tuigd, dat de belangstelling voor deze film ook in onze plaats zeer groot zal zijn. ONVEILIG SCHRIKDRAAD, van Friese landbouw, veeteelt, waterbe heersing enz., terwijl ook de folklore en de costuums van Friesland, alsmede de sport, kunst en cultuur van dit mooie land, met zijn geheel eigen karakter, een plaats kre- Door een bijzondere wijze van rangschik king krijgen de bezoekers de indruk, alsof zij de elfstedentocht ondernemen, terwijl een enorme maquette van Friesland het geheel nog eens samenvat. In de tuin van het gebouw is voorts een maquette van het grote Wouda-gemaal, dat het over tollige water uit Frieslands boezem uit werpt in het IJselmeer; een z.g. spinne- kopmolen en een zes meter hoge klokke- stoel met klok ontbreken evenmin. Ook de stad zelf staat in het teken van de ten toonstelling; gedurende enkele weken is de binnenstand verlicht, terwijl de win kelstraten vol met Friese vlaggen han gen en versierde etalages - ook op Fries land gericht - de aandacht vragen. Een gezellige Braderie completeert het geheel, Dp bussen vanUTensen brengen de bezoe-l 'kers "tof vlak""i^de bfiurt. »ECH. DIEF HAD PEC1 Uit een autobus, welke Zondagavond bij restaurant „Eemland" geparkeerd stond, werd een damesmantel en een regenjas ontvreemd. De dief verloor in zijn haast de damesmantel. Deze werd op de Van Weedestraat teruggevonden. Bij zonacbrand, doorzit ten, schrijnen, ARTSEN- EN APOTHEEKDIENST. De artsendienst wordt Zondag a.s. waar genomen door de artsen H. Tervoert, Lin denlaan 16, tel. 2705 en G. v. Beurden, Steenhoffstraat 12, tel. 2667. Zondag a.s. is geopend apotheek „Soest- dijk", Van Weedestraat 46. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld Indonesië m.s. „Mataram" (30 Juli). Ned. Nw. Guinea m.s. „Pyrrhus" (11 Aug.). Ned. Antillen m.s. „Norinda" (25 Juli). Suriname s.s. „Cottica" (5 Aug.). Unie van Zuid Afrika en Z.W. Afrikam.s. „Oranjefontein" (28 Juli). Canada m.s. „Prins Maurits" (27 Juli). Zuid-Amerika: s.s. „17 de Octubre" (25 Juli). Brazilië m.s. „Eemland" (27 Juli) en m.s. „Tara" (29 Juli). Australië via Engeland (25 Ju- Enige en algemene kennisgeving. Na een kortstondige, doch ernstige ziekte, is heden van ons heengegaan, in zijn Heer en Heiland, op de leeftijd van ruim 88 jaar, onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, Broeder en Oom, de Heer HENDRIK BIRKHOFF, weduwnaar van Franciena Wassink. Baarn, W. BIRKHOFF. P. E. BIRKHOFF- Z wijnenburg. Amsterdam, A. DE JONG. Baarn, B. BIRKHOFF. M. BIRKHOFF- Hündt. H. BIRKHOFF. F. M. BIRKHOFF- Schmidtke. F. BIRKHOFF. E. BIRKHOFF- Roodselaar. Harderwijk, M. KOOPS- BIRKHOFF. C. A. KOOPS. Baarn, H. DE BREE- BIRKHOFF. A. G. DE BREE. Klein- en Achter kleinkinderen. Soest, 19 Juli 1953. Lange Brinkweg 1. De teraardebestelling heeft plaats gehad Woensdag 22 Juli, op de Ned. Herv. Be graafplaats te Soest. Heden overleed, na geduldig gedragen lij den, onze lieve Zus ter, Behuwdzuster, Tante en Huisgenote, JOHANNA ENGELINA SCHUPPERS, op de leeftijd van 72 jaar. E. G. Schuppers. Prinsengracht 887, Amsterdam. Fam. Hoksbergen. Birkstraat 145, Soest. A'foort, 19 Juli 1953. De begrafenis heeft plaats gehad Woens dag 22 Juli, op de Ned. Herv. Begraaf plaats te Soest. Heden overleed, geheel onverwacht, onze lieve zorgzame Vrouw, Moe der, Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw Gerarda v. A. Brink geb. Wagensveld, op de leeftijd van ruim 64 jaar. Soest: J. v. d. Brink. Utrecht: C. W. van Elteren- van den Brink. Soest: G. J. v. d. Brink. W. H. v. Beek- v. d. Brink. G. v. Beek. Amersfoort: A. G. Consen- v. d. Brink. F. G. Consen. en Kleinkinderen. Soestdijk, 17 Juli 1953. Koninginnelaan 139. De teraardebestelling heeft plaats gehad Woensdag 22 Juli. op de Herv. Begraafplaats te Soest. li). Nieuw Zeeland via Engeland (25 Juli). De moderne landafzetting met schrik draad is onderhevig aan de bepalingen van het Schrikdraadbesluit. Ambtenaren van de veiligheidsinspectie maakten te gen de landbouwers S. en L. alhier procesverbaal op, omdat hun installatie: niet in orde waren. L. had zijn schrik draad zelf aangelegd, terwijl de instal latie van S. eveneens technische fouten vertoonde. WIELRIJDSTER KWAM TE VALLEN. Maandagavond kwam Mevrouw H. W. Schuller-Beck, die op haar rijwiel op de Braamweg reed, te vallen, doordat een hond en een kat tegen haar voorwiel lie pen. De wielrijdster kreeg een dubbele polsbreuk en werd per ziekenauto naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" overge bracht. Na medische behandeling werd zij naar haar woning vervoerd. ■IHIIIIIIIIIIIIIIIIIDHIIDIIII 278. Met 'n lange paal duwt oom Dan de Vis vooruit, terwijl Rob 't vliegtuig zwem mend voort trekt. De vlammen lekken reeds langs de wanden van de Vis. „Zul len we het halen vraagt Oom Dan zich af. 279. „Hoera roept Ans, als zij ziet dit de staart van de vlammenmuur is weg getrokken. „De Vis is gered Rob zwemt nu niet verder meer en wordt door oom Dan uit het water geholpen. „Goed zo roept oom Dan. „Nu zijn we gered 280. „We zullen nu eerst de reparatie in orde maken", zegt Rob, alsof er niets ge beurd is. Het defect is nu vlug ontdekt en verholpen. „Ziezo, we kunnen weer weg", zegt oom Dan. „En ik ben er helemaal niet spijtig om dat we de Limpopo-rivier zullen verlaten GESLAAGD. Voor het te Utrecht gehouden examen Patroonsdiploma boekbinden slaagde de heer B. N. M. Gerrits te Soestdijk. ORGELCONCERT. De organist van de Nieuwe Kerk te Delft, de oud-Soestenaar Jan v. d. Berg, geeft Dinsdagavond 28 Juli a.s., in de Oude Kerk, een orgelconcert, met medewer king van de bas Gerard Kendriksen er de fluitist Kees Verhoeven. Het program ma zal geheel gewijd zijn aan werken van J. S. Bach. BONTE AVOND VAN DER HUCHTSCHOOL. Donderdagavond werd het schooljaar op de Van der Huchtschool afgesloten met een bonte avond, waarin alle klassen hun aandeel hadden. In een vlot tempo volgden de zeer uit eenlopende nummers elkaar op o.a. Pop pendans, Japanse dans, Kozakkenkoor, de Slimme Huisknecht e.a. Het geheel werd besloten met enkele volksdansen. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. van Asselt, dankte in een slot woord de kinderen en de onderwijskracht. Veel waardering betuigde spr. voor het feit, dat vele nummers zonder leiding waren ingestudeerd. Vele ouders en belangstellenden bewon derden op deze avond de acteerkunst van de jeugd. MIDZOMERNACHTRIT. De Motor- en Automobielclub „Soest" or ganiseert morgennacht een „Midzomer nachtrit" voor auto's en motorrijwielen. Deze eerste midzomernachtrit komt in de plaats van de voor- en najaarsritten, welke deze vereniging tot dusver organi seerde en het ligt in de bedoeling deze nachtrit bijzonder attractief te maken en ieder jaar te houden. Start en finish zijn bij café „Zonneheuvel". Hiermede geven wij ken nis van onze dankbaar heid over de geboorte van onze zoon Jan. J. DE VLAMING. A. DE VLAMING- DE JAGER. Soest, 18 Juli 1953. Hartmanlaan 11. Bij mijn vertrek naar Canada groet ik alle vrienden en bekenden. JOOP v. STRATEN Jr. 24 Juli 1953. a.b. s.s. „Waterman". Namens de familie brengt ondergetekende dank aan dr. Donker en Zuster Willy voor de buitengewone hulp tij dens de ziekte en bij het overlijden van hun va der, H. BIRKHOFF. W. BIRKHOFF. L. Brinkweg 1, Soest. Namens de familie dankt ondergetekende de buren voor de bewezen hulp en betoonde belangstel ling tijdens het leven en bij de ziekte van hun vader, H. BIRKHOFF. W. BIRKHOFF. L. Brinkweg 1, Soest. WONINGRUIL Utrecht- Soest. Aangeb. heel huis, best. uit kamer-suite, keuken, 4 slaapkamers met vliering, tuin, schuur en achterom, huur 6.75, tegen dito of groter huis; hogere huur geen be zwaar. Br. onder letters U.U. bureau S.C.

Soester Courant | 1953 | | pagina 2