Kranslegging bij Pullmann-monument. Er wordt gewerkt in Soest Meningen van onze lezers. SOEST. SOESTERBERG. Burgerlijke stand. Gevonden voorwerpen. Gistermorgen, te 11 uur, zijn aan het mo nument voor Christoffel Pullmann, staan de bij het paleis, een tweetal kransen ge hecht, waarbij aan de traditionele her denking van deze dag (27 Juli) een nieuwe vorm werd gegeven. Christoffel Pullmann, een schildwacht van het Paleis Soestdijk, werd op 27 Juli 1787 door een geweerschot dodelijk ge troffen, toen hij de paleiswacht alarmeer de voor naderend onheil. Ieder jaar werd aan het monument, ter zijner nagedachtenis opgericht, namens ons Vostenhuis een krans gehecht, doch ditmaal heeft men bij deze kranslegging enig ceremonieel ingevoerd. Te 11 uur werd het verkeer van de |be- tonweg en de Amsterdamsestraatweg om gelegd en kwamen 33 manschappen van de paleis-brigade der Koninklijke Ma rechaussee aangemarcheerd, die voor het monument werden opgesteld. Zij werden gevolgd door een gezelschap, waarin zich bevonden bestuursleden van de Koninklijke Vereniging „Ons Leger", de 'politiechefs van Baarn en Soest, de Burgemeester van Baarn, de commandant van de 5e divisie der Marechaussee, Overste Waning te Amsterdam e.a. Overste Waning legde een krans van „Ons Leger" aan de voet van het monument, waarna de wnd. brigade-commandant, de opperwachtmeester Reitzema, een krans legde namens de brigade Soestdijk. Nadat een militair saluut was gebracht, was de eenvoudige plechtigheid ten einde. 27 Juli 1787. Nachtelijke aanval op het Paleis. „Ich bin ein ehrlicher Kerl" riep op 27 Juli 1787 de schildwacht Christoffel Pull mann, toen hij aan de zijkant van het paleis Soestdijk, nabij hotel Trier, zijn geweer leeg schoot, om de bezetting van het paleis Soestdijk te waarschuwen voor naderend onheil. Deze 28-jarige Duitser, behorende tot het regiment van de Prins van Hessen-Darm- stadt, werd des nachts door een troep van 500 Patriotten benaderd en deze eisten van hem, dat hij zijn wapens zou over geven en dat hij geen alarm zou maken. Hij maakte toch alarm en werd daarom neergeschoten. Hij heeft niet geweten, dat hij geschiedenis maakte en een gedenk teken voor hem zou worden opgericht. Jarenlang is dit een eenvoudig houten) monument geweest, hetgeen later door het nu aanwezige werd vervangen. Als we 1787 schrijven, betekent dit, dat ons land overgeleverd was aan partij twisten. Er waren twee partijen de Prinsgezinden en de Patriotten. De eer sten ijverden voor de Prins, Stadhouder Willem V, de laatsten waren tegen deze stadhouder. Door het gehele land trokken vliegende legertjes rond van de Patriotten, die alle uitingen van Oranje-gezindheid in de kiem wilden smoren. De Prins was naar Gelderland gevlucht en Holland, het bol werk van anti-oranje-gezinden, had zelfs een Duits legertje van de Rijngraaf van Salum in dienst. De Utrechtse Patriotten bereidden in de Juli-maand van 1787 een aanval op het paleis Soestdijk voor, waar een garnizoen van 90 man lag, voor het merendeel sol daten uit Duitsland, behorende tot het regiment van de Prins van Hessen-Darm- stadt, die door de Prinsgezinden in dienst waren genomen. Deze aanval op het paleis had een twee ledig doel, n.1. de Prins en de Prinsges- zinden te smaden en bovendien een rijke buit van allerlei kostbaarheden, welke bet paleis bevatte, buit te maken. Vijfhonderd man brachten de Utrechtse patriotten bijeen, onder opperbevel van Kolonel Klijnenberg. Zij vertrokken op Donderdag 26 Juli 1787 met stille trom door de Wittevrouwenpoort te Utrecht en gingen te voet via Maartensdijk en Den Dolder (een tactische omweg om niemand het einddoel van de expeditie te laten weten) in de richting Soestdijk. Intussen wisten de aanvallers niet, dat een tamboer was overgelopen naar de Prinsgezinden en dat die het krijgsplan had bekend gemaakt aan de bezetting in het Paleis Soestdijk. De bevelhebber van de Paleistroepen be reidde de aanvallers een danig ontvangst en plaatste op drie verschillende punten aan de weg langs de Praamgracht (de nu bestaande betonweg) een schildwacht, die opdracht kregen bij onraad met een ge weerschot de Paleisbezetting te waar schuwen. Des avonds te 11 uur werden de paleis bezetters naar de strozak gecomman deerd, slechts de schildwachten bleven op hun posten. De Patriotten dwaalden intussen door Soest en Soestduinen en kwamen te kwart voor 12 uur bij de toenmalige Veenhuizer tol aan (hoek Beckeringhstraat-Koningin- nelaan). De schildwacht die daar was opgesteld kroop van angst onder de brug. De twee de schildwacht werd gevangen genomen toen op zijn „Werda" geantwoord werd „Desserteurs". Hij liet de deserteurs na deren, die hem binnen enkele tellen ont wapenden. De derde schildwacht, Chris toffel Pullmann, die nabij de brug bij het paleis stond, d^ed wat zijn plicht was en waarschuwde met een geweerschot de paleiswacht, welke terstond in het ge weer kwam en de aanvallers met salvo s begroette, waarop de Utrechtenaren in wanorde vluchtten. Zij kwamen echter terug in een tweede aanval, doch zij werden ontvangen „met handgranaten en klein geweer, dat die van Utrecht in de grootste consternatie aan de vlucht gingen", zo raporteerde Ko lonel van Erpel later. Acht wagens had men vanuit Utrecht meegenomen om de buit te vervoeren. Deze werden na de strijd gebruikt voor het transport van de vele doden en ge wonden. De vluchtende patriotten vluchtten naar alle kanten en slechts betrekkelijk weinigen bereikten voor het aanbreken van de dag de stad Utrecht. Verschillen de vluchtten in Soest en trachtten zich in het koren en in de bossen te verbergen. De koerier van Van Erpel meldde de aan slag op het paleis in Amersfoort, waar heen de Staten van Utrecht waren get- vlucht en vanwaar dragonders naar Soest dijk werden gezonden. Deze manschappen pikten verschillende zich verbergende patriotten op en transporteerden hen naar Amersfoort Andere patriotten vluchtten naar de Oranjeboom en vandaar over Hilversum, Vreeland en Nieuwersluis naar Holland. Het aantal krijgsgevangen patriotten be droeg 30. Dé Paleis-bezetting telde 4 do den en 16 gewonden. De stadhouder liet van zijn waardering blijken tegenover de dappere 90 man, die stand hadden gehouden tegen 500 aan vallers. Op 17 Augustus 1787 stelde hij aan de Staten van Utrecht voor ereblij1- ken te verlenen en aan de blijvend inva lide soldaten een onbezorgde dag te ver zekeren, terwijl aan de nagelaten wedu wen en wezen een behoorlijk pensioen werd toegekend. De daad van Christoffel Pullmann werd evenmin vergeten. Hij werd te Baarn op het RK. Kerkhof begraven en op de plaats waar hij sneuvelde werd in 1787 'n houten gedenkteken opgericht. Tijdens de herdenking 100 jaar daarna, dus in 1887, zijn een groot aantal officie ren uit Amersfoort naar Soestdijk geko men en een hunner hechtte een reusach tige krans aan het monument. Ook enige gasten van hotel „Trier", met baron Snoukaert van Schauburg aan het hoofd, brachten een krans als huldeblijk. Genoemde baron deed dit voortaan ieder jaar tot zijn dood toe. Sedertdien heeft het Domein Soestdijk deze traditie voortgezet door iedere 27e Juli een krans aan dit monument te hechten, welke traditie gistermorgen is veranderd. „Een gemeente die werkt, bouwt aan zijn toekomst" zouden we met een variant op een bekende zegswijze willen zeggen. De zandhopen in de Torenstraat en Koningin- nelaan mogen nu ongemak en voor de middenstand zeer veel ongerief veroorza ken, deze zandhopen zijn een bewijs, dat er gewerkt wordt. Hier wordt gewerkt om ons dorp, dat in 1953 voor een deel nog een slechte hoofd verkeersweg heeft en in hetzelfde jaar 1953 nog niet kan roemen op een riole ring, beter, groter en moderner te maken. Soest is in zijn puberteitsjaren blijven steken en als we nu allemaal een beetje meewerken, dan wordt Soest met een paar jaar een volwassen mens. De werkzaamheden in de Torenstraat zijn hiervoor ingrijpend genoeg, zoals men op de foto ziet. Volgende week wordt het wegdek opgebroken en zal het verkeer om de oude Kerk worden geleid met be hulp van verkeerslichten. In deze winkelstraat zullen de vlaggen uitgaan wanneer de werklieden voor goed zijn vertrokken, niet alleen omdat dan een grote wegverbetering zal zijn tot stand gekomen, maar ook omdat dan maandenlange moeilijkheden achter de rug zijn. En als we over 5 of meer jaren riolering hebben, dan zullen ook de winkeliers van de Koninginnelaan vergeten zijn, hoe zij gedurende enige weken achter zandhopen gebaricadeerd waren. Na het grote karwei op de Vredehof straat en Regentesselaan wordt thans de riolering in de Koninginnelaan gelegd. De manshoge buizen komen op ongeveer 4 meter diepte te liggen en de sleuf, die men op bovenstaande foto ziet, is pas op halve diepte. Deze riolering wordt ge legd' tot aan de Groen van Prinsterer- straat, om daar aan een vorig jaar gelegd gedeelte aangesloten te worden. Men denkt eind Augustus met deze werk zaamheden gereed te zijn. Geachte Redactie. Hiermede kom ik tot U met beleefd ver zoek onderstaande te willen plaatsen. In het verslag der vergadering van „Soest Vooruit" komt de mededeling voor, dat ondergetekende er in had toegestemd, op de voordracht voor bestuurslid te komen als vertegenwoordiger der Federatie van Buurtverenigingen. Dit is onjuist. Ik kreeg om en nabij 9 Juli bezoek van de heer Jongstra, die met het verzoek kwam om mij op de voordracht te plaatsen als vertegenwoordiger der federatie. Wij hebben daar nog al wat over gespro ken en ik heb de heer Jongstra medege deeld, dat ik geen lid meer was van de V.V.V., waar dus uit volgde, dat ik het verzoek niet kon aannnemen. Ook kan ik niet als vertegenwoordiger der federatie optreden als ik niet door het bestuur en de afgevaardigden der fe deratie daarvoor ben aangewezen. Dankend voor de plaatsing. G. HIEMSTRA. Voorzitter Federatie van Buurtverenigingen. NEDERLANDERS LET OP UW ZAAK. Mijn vader was er tegen, mijn moeder ook, maar mijn broertje was eigenwijs, hij werd chirurg. Als ik nu lees hoe men 't heeft gepresteerd tegen Doctor J. Samuels, bekend door zijn veel omstreden kanker-terapie, 3 maan den schorsing te eisen op grond van een onder ede afgelegde verklaring van één getuige (een ontevreden patiënt van Dr. Samuels), maak ik me ernstig ongerust over dat broertje van mij. Het als dokter praktijk uitoefenen in een werkelijk democratische staat moet van alle gevaar ontbloot zijn. Dat iets waar wij nu in leven, dat soms zoveel doet den ken aan toestanden achter het ijzeren gordijn, is verontrustend. Bij Iwan veroordeelt men zonder getui gen. Bij ons op één getuigeverklaring, omdat hij misschien datgene zegt wat de heren achter de groene tafel in hun kraam te pas komt. Tijdens de dagen van het derde rijk wer den er ook Joden met één of zonder ge tuigen om zeep geholpen. Is dat nu ook nog mogelijk vraag ik mij af. Nederlanders let op Uw zaak. Het ziet er voor mijn broertje lang niet rooskleurig uit. NOL DE BRUIN. GEBOREN Quirinus Xenius, z. v. C. S. Heim, militair en Y. H. Wagenaar, Bos straat 80. Wilhelmus Sebastianus Marti- nus, z. v. W. Spijker, kolensjouwer en M. J. Warmerdam, Birkstraat 142. Jan, z. v. J. de Vlaming, sociaal werker en A. de Jager, Hartmanlaan 11. Gijsbertus Theo- dorus, z. v. Th. Tammer, kruidenier en L. M. van Wandelen, Rademakerstraat 34. Hermina, d. v. J. Japin, militair en W. v. Burken, Generaal Spoorstraat 54. Johan- na Hendrika, d. v. G. H. Hilhorst, spoor wegarbeider en Chr. W. Sandbrink, Smitsweg 51. Rudolf Willem, z. v. A. M. Vermaes, militair en L. E. Monterie, Soes- terbergsestraat 158. Flora Johanna, d. v. J. Scharrenburg, fabrieksarbeider en M. J. Wijnands, De Bilt. Wilhelmina Johanna Elisabeth, d. v. E. Hartog, bouwkundig opzichter en G. de Zoete, Baarn, Dal- weg 2. ONDERTROUWD Geen. GEHUWD Gijsbert Marie de Heer, 26 jr., verwarmingstechnicus en Maria Dirkje Hoogerbrug, 24 jaar, verpleeghulp, Soes- terbergsestraat 125. Adres na huwelijk Mijdrecht, Prinses Wilhelminalaan 28. OVERLEDEN Gerarda van Wagensveld, 64 jaar, zonder beroep, echtgenote van J. van den Brink, Koninginnelaan 139. Hen drik Birkhoff, 88 jaar, zonder beroep, weduwnaar van F. Wassink, Lange Brink- weg 1. Bertha Goverina Elisabeth Char- lotte Verhagen, 41 jaar, zonder beroep, echtgenote van H. Piersma, Schouten kampweg 8. Johanna Engelina Schup- pers, 72 jaar, zonder beroep, Birkstr. 145. MIDZOMERNACHTRIT WERD SUCCES. De vacantietijd was ongetwijfeld oorzaak, dat de belangstelling voor de midzomer- nachtrit, welke de Motor- en Automo bielclub „Soest" in de nacht van Zater dag op Zondag hield, niet zo groot was als de organisatoren hadden verwacht, doch de 35 deelnemers hebben van deze rit volop genoten. Alle omstandigheden had men dan ook mee. Een volle maan, die voor een hel dere nacht zorg droeg en 'n zomerse tem peratuur, waarvan ook de talrijke con troleurs genoten, want ook zij werkten in hun overhemd. Het parcours, waarvoor alle eer aan de heren A. Stalenhoef en J. de Graaf, had een lengte van rond 300 kilometer. De eerste helft was zwaar, doch de tweede helft belangrijk lichter, maar het gehele parcours verborg een groot aantal lis- tigheidjes. Er was dus volop gelegenheid om straf- punten op te lopen en als men weet, dat het missen van een controlepost niet minder dan 75 strafpunten opleverde, dan is het gemakkelijk na te gaan hoeveel posten de automobilist heeft gemist, die 2ich te 12 uur in Harderwijk aan het rustpunt kwam melden (dit rustpunt was bekend) en 750 strafpunten genoteerd kreeg. Hij had slechts één fout gemaakt en een aanduiding „voor doorgaand mi litair verkeer" aangezien voor de aanwij zing „voor alle doorgaand verkeer". Deze man dwaalde daardoor van het parcours af en kwam, in plaats van te Harderwijk, in Utrecht terecht. Vol goede moed trachtte hij na Harderwijk met het twee de deel van het parcours nog een kansje te wagen, maar bleek daarbij de andere deelnemers onderschat te hebben. Aart van Kooy had met kaartlezer Piet Olyslager rn het eerste deel slechts 17 strafpunten opgelopen en na Harderwijk kwamen er slechts 17 bij, terwijl O. Bec- keringh met J. Lamme slechts 15 straf punten voor de rust hadden opgelopen en met 41 strafpunten het duo Van Kooy- Olyslager dicht benaderde. Ook de heren G. Stam en G. Slagt de monstreerden hun routine en kwamen met 42 strafpunten aan de finish. Hoe het ook zij, Zaterdagavond ging de startvlag te 9 uur voor de gprste maal omlaag en na 34 minuten waren alle deelnemers op weg in de richting Amers foort en vandaar via Achterveld, Barne- veld, Putten, Speulde en Garderen naar Harderwijk, waar, tussen 12 en 1 uur, 'n uur verplichte rust werd gehouden. Daarna voerde de tocht naar 't Harde, Vaassen, Dieren, Arnhem, Posbank, Rhe- nen, Maarsbergen, Doorn, Austerlitz, Huis ter Heide, Den Dolder en de finish, restaurant „Zonneheuvel". Te kwart voor zes meldde zich de eerste deelnemer en na hem kwamen, tot half 8, de andere deelnemers binnen. Een der beste prestaties leverde J. Ver- beeten uit Tilburg, die, geheel alleen, per motorrijwiel het parcours had uitgere den met 83 strafpunten en niet alleen de beker doch ook de coupe De Zonne heuvel kreeg als kaartlezersprijs. Nummer twee van de afdeling motoren was de heer H. Zimmermann, die met J. Brouwer Jr. eveneens 83 strafpunten had behaald, doch nummer twee werd door de grotere cylinderinhoud van zijn motor. De derde prijs kreeg G. Pieper uit Amers foort met kaarlezer J. Jansen, 108 straf punten. Vierde was P. Bouman uit Zeist, die met zijn echtgenote 310 strafpunten verzamelde. In de afdeling automobielen reikte de heer J. de Graaf de prijzen alsvolgt uit.: 1. A. v. Kooy en P. Olyslager, Soest, be ker en coupe, 34 strafpunten. 2. O. Bec- keringh en J. Lamme, Soest, 41 straf punten. 3. G, Stam en G. Slagt, Soest, 42 strafpunten. 4. C. v. Dommelen en echt genote, Utrecht, 75 strafpunten. 5. J. Vun- derink en echtgenote, Bilthoven, 93 str.p. Dat de gelederen in dit vernuftige par cours gedund waren, bewees het feit, dat de team-prijs niet kon worden toegekend, daar bij alle 3 deelnemende teams, n.1. „De Uitlaat" uit 's Graveland, de M. en A.C. „Soest" en motorclub „De Vecht streek", uitvallers waren. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld Indonesië m.s. „Willem Ruys" (17 Aug Ned. Nw. Guinea m.s. „Pyrrhus" (11 Aug.). Ned. Antillen m.s. „Willemstad" (1 Aug.). Suriname s.s. „Cottica" (5 Aug Unie van Zuid-Afrika en Z.W.-Afrika m.s. „Stirling Castle" (1 Aug.). Canada m.s. „Sibajak" (1 Aug.), m.s. „Prins Fre- derik Hendrik" (1 Aug.) en s.s. „Nieuw Amsterdam" (5 Aug.). Zuid Amerika s.s. „Andes" (1 Aug.). Australië s.s. „Orca- des" (1 Aug.). Nieuw Zeeland via Enge land (1 Aug.). IJzeren duimstok, blauw schortje, ket tinkje, dop van Solex benzinetank, kin- derportemonnaie met inhoud," rozenkrans en tasje, rubber zadeldek, groene Diastic regenjas, bonte handdoek en rode zwem broek, gele sokjes, blauw poppenschoen- tje, kettinkje, regenjas, bruine hond, kin dermanteltje, doublé kinderarmbandje, zakdoek, 2 kasboeken en schrijfmap, muntbiljet van 2.50, sleutelbos, wandel stok, witte strik, blauwe haarstrik, blauw vestje, regenjas met capuchon, plastic re genjas, paar beenpijpen, zonnebril, dolk mes, ceintuur, bruine portemonnaie met inhoud, zwarte armband, zak met was goed, damesrijwiel, windjack, pistool, zwembroekje met rood groene badhand doek, autoped. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te verkrijgen op het politiebureau, iedere Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. LAATSTE rijwiel-puzzlerit k.p.s. Morgenavond wordt de vierde en laatste rijwiel-puzzlerit verreden, welke deze zo mer door K.P.S. zijn georganiseerd. Deze laatste rit moet de beslissing brengen, daar niet minder dan 6 koppels het kam pioenschap voor 1953 kunnen behalen. Tot besluit van het seizoen zijn extra fraaie prijzen beschikbaar gesteld. De start if wederom te 7 uur bij de Oranjeboom. 1 ANNIE EN JAN GAAN TROUWEN. „Trouwen is duurder dan U denkt", staat er te lezen in een handig en practische brochure, welke wordt uitgegeven door Eet Gezins-Begrotings-Instituut in samen werking met verschillende instellingen op het gebied van gezinsvoorlichting. De toekomstige inrichting van een toe komstig huisgezin wordt tot in details voorgerekend in de goede en goedkopere prijsklassen en zal een uitstekende lei draad zijn voor hen, die, net als Annie en Jan, ooit zullen gaan trouwen. Bij de Nutsspaarbank alhier is dit boekje verkrijgbaar. DUIVENSPORT. De vereniging „De Zwaluw" nam Zondag deel aan een wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans (Fr.). Afstand 536 km. In concours ifcaren 76 duiven, die te 8.30 uur met Westen wind werden gelost. Aan komst eerste duif te 2 uur 37 min. 10 sec. Aankomst laatste prijswinnende duif te 3 uur 5 min. 35 sec. De totale uitslag is H. Gorissen 12 7 14 18. H. Onwezen 3 8. K. Keja 4 15. P. de Bes 5. Sj. Rijksen 6 10. W. Krijt 9. A. Rijk- sen 11 17 19. G. Visser 12 16. A. Snij ders 13. Met jonge duiven nam „De Zwaluw" dee' aan een wedvlucht vanaf Mons (B Af stand 213 km. In concours waren 420 dui ven, die te 7;20 uur met Westen wind werden gelost. De eerste duif arriveerde om 9 uur 52 min. 36 sec. Aankomst laat. ste prijswinnende duif 10 uur 41 min. 19 sec. De uitslag is G. Visser 1. P. Wolfsen 6 59 102. W. Krijt 3 38 73 82. J. Knoops 4 L. v. Klooster 5 29 36 56 86. Sj. Rijksen 7 10 11 15 50 53 67 69 80. H. Smit 8 62 71. J. v. d. Belt 9 24. R. J. Schiffart 12 91 G. Haks 13. A. Snijders 14. H. Gorissen 16 21 96. A. v. Kooy 17 101. F. Limburg 18 23 39 43 54 70. A. Donselaar 19. V. Reierse 20 103. Mevr. G. Brink-Zimmer mann 22 33 55 60. J. v. d. Brink 25 26 83 J. Ottens 27 84. J. v. Herwaarden 28 47 49 52. A. v. Dorrestein 30 40 44 51 57 63 77 J. v. d. Brakel 31. H. Kriek 32 78 104. J. Rauch 34. W. Pureveen 35. C. v. Veen 3' 78 79. C, v. Soest 41 65 72 74 94 97. H. v d Broek 42. J. Ravenhorst 45 61. G. v. d Matten 46 76 89. A. Hilhorst 48 99. K. Kej 56 92. A. Rijksen 58 93 105. N. v. Veen 64 66. E. v. d. Broek 81 85 87. H. Onwe zen 90 100. P. de Bes 95 106. De vereniging „De Vriendschap" nam eveneens deel aan deze wedvlucht. In concours waren 278 duiven. Aankomst eerste duif te 9 uur 50 min. 29 sec. Aan komst laatste prijsduif 10 uur 42 min 27 sec. De uitslag is Jac. Stalenhoef 1 17 38 66 67. J. Hodde 2 6 50 59. Prins Bernhard 3 15 18 28 32 41 44 58 61. G. Sikkelbtein 11 62. E. v. Daatselaar 5 23 33. W. Roest "7 49. Th. Luytelaar 8 34. G. Sukel 9 13 20 45 63. J. Mets 10 37 39 51. John Duiser 12 14 21 31 53 56. G. Dijkman 16 52 57 Groenestein 19 27 69. J. Onwezen 22 36 M. Bergers 24 25. G. Hooijer 26 46 55. W. Nieuwenhuis 29 47 70. R. Koster 30 35 68 J. Gaasbeek 40 48. J. Mulders 42 60. E Veerman 43. D. J. Bos 54. Th. de Muynck 66. GESLAAGD. Voor het Mulo-examen slaagde Mej J. G. C. M. Habes, Soesterberg. M C. SOESTERBERG. De Motorclub „Soesterberg" hield haar derde competitie-rit, een niet gemakke lijke rit, over 446 km. met een uurge middelde van 30 km. De deelname was niet zo groot als bij de vorige rit, maar er werd goede strijd geleverd. De uitslag was alsvolgt 1. M. Hagen, 5 strafpunten. 2. K. v. d. Berg, 7 pnt. 3. C W. Herder, 15 p. 4. F. Buitenhuis, 21 p 5. L. Gadellaa, 104 p. Door deze uitslag is de vraag wie uitein delijk zal winnen weer geheel open. Nu op de helft van de competitie is de stand alsvolgt 1. Gadellaa 5-5-1 is 11 punten, 2. Hagen 0-4-5 is 9 punten. 3. v. d. Berg 4-0-4 is 8 punten. 4. Buitenhuis 0-3-2 is 5 punten. 5. Herder 0-2-3 is 5 punten. De 4e rit wordt gehouden op 19 Augus tus a.s. Start te half acht n.m. bij „De Taveerne". PROGRAMMA MILITAIR TEHUIS „HUIS TER HEIDE". Dinsdag 28 Juli, 7.30 uur, film „De ernst van Ernst". Woensdag 29 Juli, 7.30 uur, film „Nacht zonder sterren". Donderdag 30 Juli, 7.30 uur, film „Stor men over Malakka". WIELERWEDSTRIJDEN. Woensdag 29 Juli organiseert de U.W.C „De Volharding" grote wielerwedstrijden voor de beste amateurs van Nederland. De start is op de Gen. Winkelmanstraat nabij de exp. J. Tammer, alwaar ook de finish zal zijn. Het parcours, is Gen. Win kelmanstraat, Zeister pad, Kampweg en Van Maarentraat. Afstand 80 km., d.i. on geveer 50 ronden. Aanvang 18 uur pre cies. BLOEMENCORSO. In het kader van de feestelijkheden ter herdenking van het 40-jarig bestaan van de Kon. Luchtmacht werd Vrijdagmid dag door de buurtvereniging „Oranje" een bloemencorso georganiseerd, dat buiten gewoon is geslaagd. Niet alleen was de deelname groter dan anders maar ook van de versiering was veel meer werk ge-

Soester Courant | 1953 | | pagina 2