Rein Fa. R 1 Eventjes terzijde Soest vóór 30 jaar. Meningen van onze lezers. SOESTERBERG. SOEST. extra gro Burgerlijke stand. gevonden voorwerpen. Bij ons een o In een raadverslag van Augustus 1923 lezen we in de Soester Courant, dat de gemeentetram over 1922 een exploitatie verlies leed van 9000. Goedgevonden werd, dat op Nieuwephoek een transformatorhuisje zou worden ge plaatst, zij het onder voorbehoud, dat de heer Foeken maakte, dat het huisje zo zou worden gebouwd, dat het mooie hoek je niet werd geschaad. Dit is ook gebeurd. Oudere gemeentena ren weten, dat op Nieuwerhoek een plant soentje was, waarin dit transformator huisje, tevens wachthuisje voor de auto bus, werd gebouwd. Het snelverkeer heeft het plantsoentje en huisje opgeslokt, alsmede de eeuwenoude bomen die daar stonden. Dertig jaar geleden dokterden we ook al aan onze riolering. Toen was „een groot" riool op de Vredehofstraat gelegd en in bovenbedoelde raadsvergadering bracht wethouder Endendijk de waterafvoer op de Burgem. Grothestraat en Nieuwerhoek ter sprake. Hoewel het Rijk hiervoor behoort te zor gen, meende spr., dat de gemeente niet kon blijven toezien. Er was nu nog gele genheid riolering aan te leggen op het terrein van Mariënburg en spr. stelde voor een crediet van 1000.te verle nen om al vast dit gedeelte in orde te ma ken. De heer Foeken vroeg of geen aan sluiting mogelijk was op het grote riool in de Vredehof straat. Dat kan waarschijn lijk niet, zei de wethouder, en besloten werd de zaak aan te houden. Ook toen gingen we niet over één nacht ijs. In die tijd stonden woonwagens in een kamp aan de Schrikslaan. Deze tijdelijke inwoners kregen later een andere stand plaats aangewezen en later nog eens en nog eens. Hoe men de taak van Vreemdelingen Ver keer vroeger zag In deze rubriek heb ben we meermalen geconstateerd, dat „Soest Vooruit" op de eerste plaats het orgaan was, dat de Oranje-feesten orga niseerde. Ook een ijsbaan werd door V.V.V. geëxploiteerd en later kwam er 'n kantoortje en een pensiongids. Hoe de gemiddelde Soestenaar deze V.V.V zag, blijkt uit een opmerking van het raadslid Scheffer, toen de gevaarlijke hel lingen van de Emmalaan en Korte Melm- weg (sic.) in een raadsvergadering ter sprake kwamen. Toen zei de heer Scheffer, dat in Soes- terberg waarschuwingsbordjes waren ge plaatst bij dergelijke hellingen en moge lijk kon „Soest Vooruit" zich in Soest hiermede ook belasten. We weten niet of de bordjes er gekomen zijn, maar we hebben zo het gevoel, dat „Soest Vooruit" een andere mening had en de zaak heeft afgeschoven naar de gemeente. De onbewaakte spoorwegovergangen, waarmede onze gemeente nog zo rijk is gezegend, hadden wij 30 jaar geleden natuurlijk ook al. Ook toen kwamen deze overwegen in de gemeenteraad ter sprake. Wat men ervan zei We laten de Soester Courant aan het woord „Wethouder Endendijk is met de chef van de politie op stap geweest om nog eens na te gaan, welke spoorwegovergangen door onvoldoende uitzicht gevaar ople veren. Het is spr. onbegrijpelijk, dat juist op de overwegen, waar het uitzicht ruim is, ongelukken voorkomen. Naar het oor deel van spr. is echter de toestand aan de Kolonieweg niet toelaatbaar, hoewel juist daar nog geen ongeluk voorkwam. Evenwel voelt de heer Endendijk zich niet verantwoord indien daar een onge val mocht gebeuren en stelt voor B. en W. te machtigen een stuk grond aan te ko pen, om het gezichtsveld te verruimen. De heer Besselse vraagt of het door hem destijds ingediende voorstel, om zich tot de Minister te wenden, welk voorstel door de raad is aangenomen, is uitgevoerd en welk resultaat dit heeft gehad. Wethouder Endendijk wijst in verband hiermee op de lantaarns, welke bij de voornaamste overwegen zijn aangebracht. Het voorstel vindt gerede ingang, alleen is de heer Foeken bevreesd, dat de men sen zorgeloos zullen worden en er dan aan de Kolonieweg misschien ook onge lukken gaan gebeuren. De heer Rietveld wijst op de onhoudbare toestand der overwegen. Het aantal on gevallen vermeedert voortdurend. Spr. noemt nog enige gevallen van recente datum, waarbij slechts door de activiteit van het spoorwegpersoneel ernstige on gelukken zijn voorkomen. Er zal ernstig moeten worden overwogen het aantal overgangen te verminderen, sommige overwegen voor het grote ver keer af te sluiten en de beveiliging der overigen afdoende ter hand te nemen. Spr. stelt voor een commissie te benoe men, die deze zeer urgente zaak eens ern stig bestudeert en verwijst naar een ar tikel in de Soester Courant, waarin ge dachten dienaangaande worden ontwik keld. De heer Scheffer verdedigt het aanbren gen van automatisch licht en klokseinen, welke spr. betgr acht dan de aangebrach te lantaarns. Dertig jaar later hebben we afsluitbomen op enkele overwegen gekregen. Het aan tal overwegen is niet verminderd en het dodental evenmin. Nu wachten we op verbreding van de welbewaakte overweg in Soestduinen. We wachten maar, want sommige molens malen zeer en zeer lang zaam. We wachten ook nog op ons monument en op een nieuw hoofd voor de Burger lijke Bescherming. Als er oorlog zou komen, dan is de nieu we B.B.-commandant zo gevonden. Mis schien wachten we op die omstandigheid. Ons monument kan dan wachten tot na die oorlog. We sparen dan een tweede monument uit. GEBOREN Ingrid Anna Alberdina, d. v. W. F. Stomp, stoffeerder en P. J. v. Sluijs, School weg 6b. Elisabeth Constance Pau- line, d. v. J. T. Tool, militair en H. C. Tol huis, .Middelwijkstraat 10. Jacoba Hen- rietta Ignatia, d. v. J. W. van de Beek, landbouwer en J. van Valkengoed, Oude Grachtje 19. Reinier, z. v. H. L. Brasem, werktuigkundig-ingenieur en B. J. Klij- weg, Voorburg. Maria Alida Cornelia, d. v A. E. Tammer, bakker en Th. W. van Leeuwen, Gen. Winkelmanstraat 29. Car- la Elfride, d. v. J. Th. Meinesz, ingenieur en A. J. de Jager, A. Paulownalaan 32. Alijda Theodora Maria, d. v. H. E. J. Smit, drukker-uitgever en M. W. Th. Krabbe, Sophialaan 11. Alida Johanna, d. v. J. C. v. d. Schans, huisknecht en A. W. Pruijs- 6ers, Julianalaan 50a. Theodora Jacoba Antonia, d. v. A. A. van Woerkom, sla ger en H. H. Smorenburg, Veldm. Mont- gomeryweg 64. Hendrik Theo, z. v. P. J. Kuyt, automonteur en C. J. C. M. Wickel, Gen. Spoorstraat 37. Kees, z. v. C. Jaars veld, desinfecteur sanatorium en A. E. Boom, Dorresteinweg 83. ONDERTROUWD Marcus Pieter v. d. Klooster, 32 jaar, hofchauffeur, Burgem. Grothestraat 66 en Christina Richarda Maria Flapper, 37 jaar, fotografe, Nieu- werhoekplein 9. Gerrit Cornelis Kuijper, 26 jaar, militair, wonende te Ede en Su- sanna van Gorkum, 22 jaar, verkoopster. Lange Brinkweg 50a. Sietze de Ree, 26 jr., bankbediende, Utrecht en Bernardina Josephina Maria Wanders, 28 jaar, schrijf ster, Van Maarenstr. 12. Leendert Prins, 62 jaar, zonder beroep, Eikenlaan 3 en Maria Cunera Starink, 53 jaar, sigaren winkelierster, Bosstraat 3. GEHUWD Christiaan Cornelis Lamaker, 28 jaar, metaalbewerker, wonende te Hil versum en Geertruida Johanna Apolonia Hegeman, 24 jaar, zonder beroep, Soest. Adres na huwelijk Hilversum, Alb. Perk- straat 18. Reijer Klarenbeek, 26 jaar, stal knecht, wonende te De Bilt en Jannigje van Dijk, 32 jaar, zonder beroep, Soest. Adres na huwelijk Odijk, Odijkerweg 45. OVERLEDEN Johannes van Amstel, 62 jaar, zonder beroep, gehuwd met S. A. A. Bos, Zeist. Antje Ravenhorst, 74 jaar, zon der beroep, wed. van J. v. Steeg, Von dellaan 18a. Jan H. Struve, 64 jaar, siga renwinkelier, gehuwd met C. G. Mees ters, Rademakerstraat 4. Herman Lam- bertus Bezoen, 45 jaar, leraar, gehuwd met H. Gombert, Amersfoort. Jan Hen drik van Asselt, 5 dagen, De Beaufort- laan 3. Luberta Wessels, 83 jaar, zonder beroep, wed. v. A. Tijink, Torenstraat 11. V.V.V.tje, V.V.V.tje, Wat doe jij ons groot verdriet, Kijk eens even om je henen, Of je daar iets anders ziet. Soesterberg en Huis ter Heide, Hilversum en Amersfoort, Daar weet V.V.V. te werken, Zoals 't inderdaad behoort. v. S. EVENEMENTEN IN DE LUCHT. De duizenden bezoekers, die de lucht machttentoonstelling hebben bezichtigd, hebben bovendien kunnen genieten van de niet alledaagse evenementen in de lucht. Zij waren getuige van de nationale wed strijd in het formatievliegen, waaraan deel genomen werd door het populair ge worden Meteorteam „Ruiten Vier", het Harvard-team van Gilze-Rijen en een Seafury escadrille van de Marine-lucht vaartdienst. Het wonderbaarlijke formatievliegen was ook voor Soesterbergers, die hier reeds veel gezien hebben, 'n ongewoon schouw spel. Voor deze wedstrijden, die met vrije num mers beslist werden, werd door de K.N.V. v.L. een wisselbeker beschikbaar gesteld. Deze vrije nummers maakten het schouw spel in de lucht wellicht nog meer specta culair. Het eerst ging „Ruiten Vier" de lucht in en wat men toen en ook later van de an dere teams te zien kreeg, was verbazing wekkend. Individueel en in formatie doet elke bestuurder met zijn vliegtuig letter lijk wat hij wil. Steile bochten en loo pings, een waaier-formatie en andere aantrekkelijke evoluties boeiden de dui zenden kijkers op het vliegveld. Winnaar van de wisselbeker werd „Rui ten Vier" van de vliegbasis Soesterberg. 2. „Sea-Furies" van de Marine-Lucht vaartdienst. 3. Havard-team van Gilze- Rijen. De jury bestond uit de heren W. C. J. Versteegh, voorzitter; colonel F. E. Mor ris, luchtvaartattaché van de Amerikaan se ambassade; wing-commander Norman Ryder van de R.A.F. en A. D. Snitselaar, hoofd vliegbedrijf K.L.M., vertegenwoor diger van de K.N.V.v.L. De sportvliegers in de Benelux Ralley, die zich boven Gent hadden verzameld, land den daarna in verschillende equipes op Soesterberg, waar een bezoek werd ge bracht aan de tentoonstelling. De eerste prijs werd behaald door de Ne derlandse equipe met 398 strafpunten. 2. Het Belgische team met 591 strafp. 3. Het gemengde team met 985 strafp. Ook vonden de beroemde demonstraties plaats van de Belgische dr. Gobeaux met zijn radiografisch bestuurde vliegtuig modellen. Met alleen een installatie aan boord liet men de vliegtuigjes starten en landen, loopings maken, in formatie vlie gen enz. Zelfs werd een luchtgevecht na gebootst. Ook werden er droppings ver toond. Voor de toeschouwers waren het unieke prestaties. De nationale Jeugd-luchtvaartdag, geor ganiseerd door de Koninklijke Nederland se Vereniging voor Luchtvaart, bracht de jongeren naar Soesterberg. Het doel hier van was om bij de jonge Nederlanders belangstelling te kweken voor de Neder landse luchtvaart. Per bus arriveerden de jongeren in de voormiddag op de vliegbasis, waar zij een rondwandeling maakten over de lucht macht-tentoonstelling, vervolgens een causerie bijwoonden, gevolgd door een uitgebreide rondleiding over het vlieg terrein. Des middags hadden er enige demonstra ties met het zweefvliegtuig plaats, doch door de harde wind konden verschillende andere nummers van het programma geen doorgang vinden. SLUITING LUCHTMACHTTENTOÓNSTELLING. Zaterdagmiddag 6 uur werd de Lucht machttentoonstelling officieel gesloten, welke 14 dagen heeft geduurd en in to taal door circa 75 duizend personen werd bezocht. De sluiting werd opgeluisterd door het muziekcorps van de Vrijwillige Brandweer van Bilthoven, dat daarna nog een muzikale wandeling door het dorp maakte. En hiermede is het einde gekomen van alle feestelijkheden in verband met het 40-jarig bestaan van de Kon. Luchtmacht. PROGRAMMA MILITAIR TEHUIS „HUIS TEN HALVE". Dinsdag 11 en Woensdag 12 Augustus, 7.30 uur, film „Klokslag 12 uur." Donderdag 13 Augustus, 7.30 uur, film „Het masker van de Pharao". EEN AANRIJDING. Een personenauto, komende uit de rich ting Amersfoort, werd op het nieuwe ge deelte van de Amersfoortsestraat aange reden door een achter rijdende personen auto, die nog juist passeren wilde. Het gevolg was, dat de eerste auto aan de voorzijde beschadigd werd. De laatste auto is doorgereden. ER KOMT EEN KORFBALVERENIGING. Enige korfballiefhebbers hebben het plan opgevat een korfbalvereniging op te richten. Reeds hebben zich een 14-tal gegadigden aangemeld, terwijl de heer De Jonge uit Zeist zich bereid heeft verklaard om voorlopig de training op zich te nemen. Voorlopig vindt deze training plaats elke Donderdagavond om 7 uur. Liefhebbers kunnen inlichtingen bekomen bij de heer J. Dijkhorst, Moerbessenberg 12. Als het enigszins kan, wil men reeds in Sept. e.k. aan de door de G.U.K.B. uit geschreven competitie deelnemen. Het ligt in de bedoeling om Zaterdagmid dag-wedstrijden te spelen. Binnenkort wordt de officiële oprich tingsvergadering gehouden. PRACHTIGE DEMONSTRATIE VAN „HYGIëA". In het kader van de feestelijke herden king van het 40-jarig bestaan der Kon. Luchtmacht werd in de grote ontspan ningszaal van het officierscasino een grote demonstratie gegeven door de dames gymnastiekvereniging „Hygiëa" uit Zeist, onder leiding van de heer H. A. Buys. Muzikale medewerking werd verleend door de muziekvereniging „Erica" uit Austerlitz. De avond werd georganiseerd door de buurtvereniging „Oranje". De demonstratie, die in verband met de weersomstandigheden, niet op het voet balterrein kon plaats vinden, moest daar om belangrijk worden gewijzigd. Niette min hebben de toeschouwers in de goed bezette zaal genoten van een gymnastiek- uitvoering, die op zeer hoog peil stond. Geopend met de fleurige opmars van een zestigtal, gevolgd door de vaandelgroet, werden daarop door de adspiranten en de dames correct en soepel, met pianobege leiding, verschillende oefeningen uitge voerd. De Schubert-serie werd een prach tige uitbeelding. Succesnummers ontbra ken ook overigens niet, o.a. de vrije oefe ning dames, waarmee in Frankrijk, België en ons land een 1ste prijs werd behaald, de vrije oefening adspiranten, die hun tot kampioen van Nederland maakte, en de baloefening dames, waarmee in Soest het hoogst aantal punten werd behaald. Aan brug en paard werd keurig gewerkt. „Erica", dat bij afwisseling concerteerde, bracht gezellige muziek ten gehore. De voorzitter van de buurtvereniging, de heer De Bruin, die ook de avond geopend had, bracht de medewerkers hartelijk dank voor het gebodene en sprak de hoop DAG SPAARRAAD Zo maar, midden in de vacantie, terwijl een deel der Nederlanders zijn spaarpen ningen of de centen van zijn leveranciers in het buitenland verteert, werden wij op geschrikt door een bericht, dat de Spaar- raad wordt opgeheven. Lieve deugd, wat nu Wat moeten wij zonder Spaarraad Van 1947 waren wij geen dag zonder Spaarraad, al merkten! wij er niet zo veel van. Wel hebben wij een paar maal een niet al te best geredi geerd krantje in onze bus gevonden, waarin vooral de jeugd werd opgewekt te sparen. Dat krantje en die propaganda er om, heen, moeten nogal wat geld hebben ge kost. Volgens sommigen zoveel geld, dat de cost, die voor de baet uit moest gaan, heel wat groter was dan die baet. Wij zijn maar nuchtere mensen. Wij heb ben die opwekking om te gaan sparen altijd met een beetje grimmig gevoel ge lezen. Wij werden er zelfs wel eens kwaad om. Want wij willen ten deze eerlijk onze onmacht erkennen. Wij zien geen kans om te sparen. Wij weten niet waar wij de spaarcentjes vandaan moeten halen. Laten wij erkennen een razend respect te hebben voor de mensen, die in deze hopeloze en dure en nog steeds duurder wordende tijd er kans toe zien wat cen tje opzij te leggen als appeltjes voor de dorst. Wij weten, dat een der goede Ne derlandse eigenschappen is sparen, spa ren en nog eens sparen. Wij hebben zelf ook een spaarbankboekje. Het moet hier of daar liggen, maar in geen jaren is de rente bijgeschreven. Die Spaarraad, waarin 55 vooraanstaande en notabele Nederlanders zitting hadden, zou ons leren, hoe wij de moeizaam ver kregen dubbeltjes konden vasthouden. De heren moeten ook een soort voorstel heb ben gedaan, om het sparen voor onge huwde jonge mensen aantrekkelijk te maken. Daar zou wat mee te verdienen zijn geweest, maar de minister van fi nanciën had er bezwaren tegen. Dat heb je zo met die ministers. Die willen zélf zo veel mogelijk sparen, voor de schat kist dan Nu wil de Spaarraad zo maar aan de dijk worden gezet. Het gaat niet langer. Wij kunnen niet aannemen, dat de hoge he ren nu vinden, dat er genoeg wordt ge spaard en dat er geen propaganda voor hun heilig ideaal meer nodig is. Wij ver moeden integendeel, dat de heren in hun laatste vergadering hebben gezegd zou den wij er maar niet mee ophouden Het is toch eigenlijk kolder om in deze tijd propaganda te maken voor iets, dat ieder een graag wil, maar met geen mogelijk heid kan bereiken. Misschien ook heeft een van die autori teiten, voor er plechtig tot de opheffing werd 'besloten, wel gezegd „heren, laten wij ons toch niet langer belachelijk ma ken. Laten we de mensen toch niet tot het uiterste brengen, door hen het on mogelijke voor te houden". Straks komt de winter weer. Dan moeten al die krekels, die in de zomer zo dave rend in binnen- en buitenland hebben gezongen en hun vakantiegelden hebben opgemaakt, in de kou zitten. Wij nijvere Spaarraad-mieren hebben ze nu genoeg gewaarschuwd. Straks worden de huren verhoogd zonder voldoende compensaties. Straks worden ook de melk en het brood duurder. Daar helpt geen enkele Spaarraad aan. Ja, straks zal er een wetsontwerp worden ingediend om de Nationale Spaarraad of ficieel op te heffen. Het zal wel een ha merstuk worden. uit, dat de Soesterbergse leden van „Hy giëa" spoedig zouden terug keren. Spr. doelde hierbij op de algemeen gekoesterde wens, dat op Soesterberg weer een gym nastiekvereniging wordt opgericht. AUTO WERD GERAMD. Zaterdag werd de auto van de heer J. S. alhier, toen hij, komende uit het Oranje- Hotel, de Burgemeester Grothestraat op reed, in de flank gegrepen door een auto, komende uit de richting Soest. De auto van de heer S. werd bij deze aanrijding ernstig beschadigd, ONGEVAL IN NATUURBAD. Zondagmiddag kwam het 12-jarig zoon tje van de fam. S. alhier in het Natuurbad met zijn hoofd op de rand van het beton nen basin te vallen. Hij liep daarbij een hersenschudding op. Per ziekenauto werd hij naar zijn ouderlijke huis vervoerd. FOK- EN CONTROLEVERENIGING. Vrijdagavond kwam de Fok- en Controle vereniging „Soest" in hotel „De Gouden Ploeg" bijeen onder voorzitterschap van de heer P. H. Segers. Deze deelde in zijn openingswoord mede, dat de vereniging de Koninklijke goed keuring op haar statuten heeft verkregen, waarna de secretaris, de heer K. Lam, verslag deed. De controleur der vereniging, de heer J. Maatman, behandelde uitvoerig de reke ning en verantwoording over het boek jaar 1952-1953. De heer Pardijs, hoofdcontroleur der Melkcentrale te Utrecht, verzocht de le den de geboorte van kalveren onmiddel lijk te melden, opdat direct een schets kan worden gemaakt. De heer Van Ooijen, Rijksveeteeltconsu- lent te Utrecht, gaf practische wenken. Grijs konijntje, lipssleutel, welpenpet, tas met boeken van Leger des Heils, grijs werkjasje, 2 paar kinderkniekousen, pet, kinderdriewieler, gebloemd vloerkleedje. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen aan het bureau van politie, iedere Woens dag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. SOESTER IMKERS BIJEEN. In de vergadering van de Soester bijen houders werd de heer G. Grijze als voor zitter gekozen. De heer Burgers moest, wegens werkzaamheden elders, voor deze functie bedanken. In de vacature, onstaan door de benoe ming van de heer Grijze, werd als be stuurslid gekozen de heer F. Vlaming, die de functie van penningmeester zal ver vullen. Uit een schrijven van het hoofdbestuur, betreffende hulp aan de slachtoffers van de watersnood, bleek, dat de provincie Utrecht nog 40 bijenvolken moet bijeen brengen voor de getroffen imkers in Dor drecht en Sliedrecht. Daarvoor is door het hoofdbestuurslid, de heer Van Dijk uit Bilthoven, die op de vergadering aan wezig was, geld aan de getroffenen af gedragen. Inmiddels bleken er in Soest nog een tiental bijenvolken te zijn, die voor dit doel beschikbaar werden gesteld. De verloting van een bijenvolk voor het zelfde doel bracht drie gulden op, waar bij de heer Mulder de gelukkige winnaar was. De pauze werd gevuld met het opnemen van bestellingen bijensuiker voor het nieuwe winterseizoen. Hierna vertoonde de heer Van Dijk een tweetal kleurenfilms over bezoeken aan diverse bijenstanden in Nederland en een teler van bijenkoninginnen in Engeland. Voor een op te richten bijenteeltcursus voor beginners bestonden diverse gega digden. De regering stelt voor iedere cur sist een subsidie van 80.beschikbaar, ten behoeve van de aanschaf van bijen volken of materiaal. Meer deelnemers kunnen zich nog melden voor deze cursus. Om in het komende winterseizoen de im kers meer vakkennis bij te brengen, zal het bestuur tevens subsidie aanvragen voor een lezing over bijenteelt. Tenslotte werd het reizen met bijenvol ken besproken. De heide staat overal slecht. Op grote schaal heeft de heide- kever de heidestruiken aangetast, zodat gehele complexen bruin gekleurd zijn en niet zullen bloeien. Niettegenstaande dit kon de reiscommissie nog 51 bijenvolken noteren voor de a.s. heidereis. OPBRENGST COLLECTE. De in de vorige week gehouden collecte ten bate van de stichting voor Christelijke Blindenhulp „Fakkels bijeen" bracht een bedrag van 616,97 op. Aan collectrices en collectanten wordt hartelijke dank gebracht. MEISJE DOOR AUTO VERWOND. Vrijdagmiddag wilde de bestuurder van een militaire vrachtauto op de Middel wijkstraat een voor hem rijdende trailer inhalen en voorbij rijden. Hij nam de bocht naar links te groot en raakte daar bij de 11-jarige wielrijdster P. B„ afkom stig uit Apeldoorn, die hier tijdelijk ver blijft. Het meisje kwam te vallen en kneusde haar linkerarm, terwijl in de lin ker hand een middelhandsbeentje werd gebroken. Na een kortstondig lijden is heden van ons heengegaan onze lieve Man en Vader, JAN WILLEM PLOEG, in de ouderdom van 40 jaar. H. W. A. Ploeg- van der Scheer. Janne. Aalt. Bartje. Soest, 6 Augustus '53. Braamweg 94. De teraardebestelling heeft plaats gehad Maandag, 10 Augus tus j.1., te 11.30 uur, op de Hervormde Be graafplaats aan de Veldweg te Soest. Flink eiken DRESSOIR te koop, in goede staat. Kerkpad 118, 2 x bellen. Te koop aangeboden in Soest-Zuid, uitstekend onderhouden HEREN HUIS, bewoond door ei genaar; 5 k., badk., kel der, zolder, garage. Vrij te aanvaarden, 13.000.- k. k. Br. onder no. 659 bureau S.C. TE KOOP jongenscos- tuum, maatwerk, leeftijd 15 a 16 jaar; lampekap; bruine swagger en blau we topper, 's Avonds na 5 uur, Vinkenweg 15. Goed tehuis gezocht voor zindelijk zwart POESJE. Anderson, Wilhelmina- laan 22a. Aangeb. 1 Septembi gem. ZIT- EN SL KAMER (2 pers.) gr. balcon en vrije ken. Badkamer, te en garage aanw. f per maand. Br. n< bur. S. Crt. Wegens plaatsgebr koop mooi ORGE spel. Te zien Voss' laan 32, Soest. Aangeboden OPK BED met eiken om in prima staat. Straelenlaan 32. (Steno-) typiste THUISWERK. Br. letters H. J. burea Gevraagd MEISJE de morgenuren. Zé dig kunnende w Dr. 's Jacobstraat VERLOREN rubbe deldek voor Solex rug bezorgen tege loning, Hartog, Engweg 20, Soest. Bezoekt onze frui Hedenavo

Soester Courant | 1953 | | pagina 2