Van week tot week in Soest. Meningen van onze lezers. j Wo A. Butzelaar ROB DE AVONTURIER. SOEST. R. G. van Essen - Opticiën Burgerlijke stand. SPORT. KAPPER HAAPVEPZOPGING r-i: 2ri- :V'.V '->• Wl H" Officiële Mededelingen. Tonny Kok, vrijstaand landhuisje. Leerling verkoopster De laatste bijeenkomst van onze thans zittende Soester gemeenteraad wordt he denavond gehouden. Vier jaar hebben onze vertegenwoordi gers zich met animo gegeven om onze ge zamenlijke belangen te behartigen. Naar ons gevoel werd er teveel in de com missies gepraat en te weinig in de raads zaal, hetgeen tot gevolg heeft, dat U, le zer, te weinig te weten komt. Hopelijk zal de nieuwe raad deze tactiek niet toepassen, doch het feit blijft, dat de oude raad met zeer veel lust en zeer veel medeleven heeft gewerkt aan de be sturing van onze gemeente. In de nieuwe raad zullen we Mevr. Burg wal en de heren Ooms, Van Winden, Schimmel, Schaddelee en Kruyff missen, alsmede Mevr. v. d. Swan, die, hoewel in de nieuwe raad gekozen, enige dagen geleden berichtte haar ontslag te nemen. Nieuwe gezichten zullen in de nieuwe raad verschijnen en het team van 19 per sonen zal niet 4 doch 5 jaar zijn arbeid gaan leveren. Werk wacht hen genoeg riolering, ver betering van de straatverlichting, verbe tering van wegen en trottoirs, scholen bouw, het bouwrijp maken van gronden en wat dies meer zij. Als bovendien deze raad slechts een ge deelte van onze uitbreidingsplannen kan verwezenlijken en Soest daardoor groter en beter zal maken, dan zullen deze 5 jaren niet vergeefs besteed zijn. Ook de oude Raad doet hedenavond nog nuttig werk. We denken hierbij allereerst aan de voorgestelde wijziging van een gemeente-verordening, waardoor men aan personen, die zich aan ernstig wangedrag schuldig maken, het verblijf op de aan de gemeente toebehorende terreinen kan ontzeggen. In andere gemeenten en we denken hier bij aan de Gooise gemeenten, kent men een dergelijke verordening reeds lang. Het gaat hier om de vreemdelingen, die onze natuur onveilig maken en tegenover onze vrouwen, meisjes en kinderen schen nis der eerbaarheid plegen. Als de politie snel wordt gewaarschuwd, dan is de kans groot, dat een dergelijk in- ïividu vlug wordt gegrepen. Bij niet ernstige gevallen blijft zo'n per soon 6 uur op het politiebureau in arrest en moet daarna worden los gelaten. Zodra de zon weer schijnt komt meneer weer terug en begint zijn werk opnieuw. Met de gewijzigde verordening zal aan het optreden van dergelijke individuen een eind kunnen worden gemaakt door hen het verblijf op gemeentegrond te ver bieden. Als hedenavond in de gemeenteraad ver schillende wijzigingen plaats hebben van de begroting 1953, dan is dit omdat di verse gelden worden uitgetrokken voor verschillende Soester scholen. Daarbij is een post ten behoeve van de Mariaschool, welke thans 9 lokalen be hoeft, omdat 85 kindertjes staan te drin gen om in de eerste klas toegelaten te worden. Vorig jaar telde de eerste klas reeds 63 leerlingen, doch 85 peuters zijn niet in één lokaal te bergen. Er is nu een noodlokaal ingericht in een gebouwtje achter het parochiehuis Sint Ludgardis, waarmede de moeilijkheden voor deze school weer een jaar zijn ver schoven. In de hal van de school is al sinds jaren een klas ondergebracht en de ouders wachten met grote belangstel ling op de plannen voor een nieuwe school. De schooltandverzorging blijkt een moei lijke aangelegenheid te zijn. Zoals men Vrijdag in ons blad uitvoerig heeft kun nen lezen, is er een contraverse tussen de tandartsen van Soest, Baarn en Eem- nes en de „Stichting tot bevordering van de schooltandverzorging in Baarn en om geving". De tandartsen willen de kinderen op school onderzoeken en zo nodig in hun practijkkamers behandelen. De Stichting wil de behandeling ook op school uit voeren. Al is het dan om een andere reden, wij geven de tandartsen gelijk. Het wordt 'n beetje te erg. De school wordt reeds ge bruikt voor de inzameling van oude kran ten, voor de verkoop van postzegels en prentbriefkaarten, voor melk drinken en wat al niet meer en nu zullen ook nog kiesjes getrokken en geplombeerd worden in schooltijd en op de school. Laten we de school toch niet gaan ge bruiken voor allerlei doeleinden.. Het was een hoofd van een Soester school, die zijn hart hierover eens tegenover ons uitstortte en daarbij zei Zo nu en dan moet je oppassen of er blijft geen lesuur meer over. Een schooltandverzorging in die zin, dat de gebitten der kinderen op school wor den nagezien, is nog wel te billijken, voor al ten behoeve van die ouders, die in dit opzicht zelf niet genoeg verantwoorde lijkheidszin bezitten. Behandeling van gebitten e.d. behoort echter op de plaats waar dit thuis hoort, n.1. ten huize van de tandarts. Onze Soester overheid denkt daar anders over en wij zijn benieuwd hoe de Raad hierover denkt. Niet lang geleden spraken we met een onzer raadsleden over het bezit van een eigen woning en over de voor- of nadelen daarvan. Onze tegenpartij was tegen dit eigen bezit en was er sterk voor, dat de overheid huizen bouwde en niemand an ders. Aan dit gesprek dachten wij, toen we za gen hoe onze Burgemeester en Wethouders aan de gemeenteraad berichtten, dat ei gen woningen beter zijn. En zij laten het er niet bij, want zij geven zoveel hy potheek en voorschot, dat men met een kleine 2000.in de hand een woning kan laten bouwen van 16.000. Veertig jaar betaalt men een bedrag van 43.33 per maand en de woning is daar na volledig eigendom. Denkt U persé niet, dat deze gemeente lijke hulp een Soester uitvinding is, want die bestaat al jaren in andere gemeenten. We zijn overtuigd, dat het merendeel van 3e raad er anders over zal denken, dan het raadslid waarmee wij spraken. Achter het politiebureau komt een plein tje. We doen het nog bescheiden, doch we zetten daarmee een eerste stap op de weg naar de toekomstige situatie aldaar. Daar zal een groot parkeerterrein komen en de huizen van de Spoorstraat zullen er voor moeten verdwijnen. Zover zijn we echter nog niet, al is er al een mooie boom gesneuveld. Brillen (Gespecialiseerde afdeling). Reparaties (alles binnen 24 uur). Hoogtezon app. Hanau. Electrische Gehoorapparaten. Elastieken Kousen. Foto - (Ontwikkelen, afdrukken, vergroten, kleuren). Foto-Reproducties (van foto's zonder negatief.) BIRKSTRAAT 2 - Splitsing Soesterb.str. TELEFOON 2874. GEBOREN Johannes Christiaan Maria, z. v. C. A. M. Jasper, lasser en C. Steen- meijer, zonder beroep, Gen. Winkelman straat 123. Eric Cornelis Lucius Gabriel Maria, z. v. J. G. P. M. Geurts, verkoop leider en L. C. H. D. M. Adriaansen, Post weg 31. Annelize Marijtje, d. v. A. de Kruijff, besteller P.T.T. en E. Renooij, Da Costalaan 5b. Ellen, d. v. G. C. J. N. Hin- derdael, typograaf en C. A. van Waard huizen, Leeuwerikweg 17. Aleida Geer- truida, d. v. H. Konijnenberg, ambtenaar ter gemeentesecretarie en A. G. Freriks, Pelikaanweg 16. ONDERTROUWD Pieter Hertzinger, 25 jaar, aannemer, Amersfoort en Alida Frankciska Jansen, 24 jaar, zonder be roep, Veldmaarschalk Montgomeryweg 17. Johannes Jakob Veenkant, 27 jaar, candi- daat sociale geografie, Amersfoort en Hen- riette Geertje Misbeek, 25 jaar, zonder beroep, Lindenlaan 3. GEHUWD Jacobus Wilhelmus de Bruin, 23 jaar, timmerman, Molenstraat 66 en Margaretha Johanna Rademaker, 22 jaar, zonder beroep, Eigendomweg 5. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Jan Oos terhof, 26 jaar, bankwerker, Den Bliek laan 46 en Maria Sophia Eijgelaar, 23 jr., zonder beroep, Den Blieklaan 46. Adres na huwelijk Ieder op eigen adres. Gerrit Cornelis Kuijper, 26 jaar, militair, Ede en Susanna van Gorkum, 22 jaar, verkoop ster, Lange Brinkweg 50A. Adres na hu welijk ieder op eigen adres. OVERLEDEN Cornelia van Asch, 72 jr., zonder beroep, weduwe van J. van der Valk, 2e Weteringpad 1. Hendrikus Ha gen, 72 jaar, zonder beroep, echtgenoot van A. Bouwhuizen, Kerkstraat 19. Ge- rardus Petrus Hartman, 68 jaar, land bouwer, echtgenoot van M. M. van Roo- men, Birkstraat 109. AAN DE INWONERS VAN DE GEMEENTE SOEST. Nu het einde van de zomer nadert en velen Uwer de vacantie in meer of min dere mate naar Uw genoegen hebben doorgebracht, zouden wij nog willen wij zen op iets moois in onze eigen gemeen te, waarvan U, als sluitstuk, nog kunt genieten en wel het volgende Ga met de bus van Tensen tot aan de Paltz, stap daar uit en maak een wande ling langs de nieuw aangelegde weg tot aan de Amersfoortsestraat. Op het hoogste punt van de nieuwe weg even halt houden en in de richting Soest kijken, waar U een prachtig dalpanorama wacht. Na een genieten van dit prachtige uit zicht gaat U weer verder en ziet daar iets wat ons doet denken aan de Sahara, met een uitzicht op het vliegveld, zoals U het voorheen nog niet heeft gezien. Met enige fantasie waant U zich in de Ardennen. Wij zoeken het soms ver en het mooie is zo dichtbij. Na deze prachtige wandeling gaat men de Amersfoortsestraat rechts af tot aan het „Zwaantje" en kan men zo de Paltz weer bereiken of, indien dit te vermoei end is, kan men ook de bus bij het „Zwaantje" nemen. Het bestuur van V.V.V. Soesterberg's Bloei. AMERSFOORTSE BOYS—S.E.C. 0—3. Voor de tweede ronde van het Kei-tour- nooi te Amersfoort kwam S.E.C. Zondag uit tegen de organiserende vereniging, de Amersfoortse Boys. Veldhuizen verving bij S.E.C. Pothoven. De eerste aanvallen zijn voor de Boys, die, met de wind in de rug, enige hoek schoppen weten te forceren, welke ech ter niets opleveren. Doelman v. Breuke- len is in bijzondere vorm en weet enige zeker schijnende Boys-doelpunten te voorkomen. Een fraai schot van M. Maassen bezorgt de Boys-keeper nog al enige moeilijkheden, maar hij weet onheil te voorkomen. Het spel van S.E.C. is te kort en te door zichtig en de gastheren zetten de S.E.C.- verdediging onder zware druk. De S.E.C.- verdediging is echter in prima vorm en geven de Boys geen kans. Een snelle uitval brengt S.E.C. onver wacht succes. Een fel schot van rechtsbui ten Valk treft doel en S.E.C. heeft de leiding. Enthousiast vallen de Boys aan en een hard schot, hetwelk v. Breukelen weet te keren, bezorgt hem een handbles sure, maar hij blijft onder de lat. Ten Hove stelt Maassen met een fraaie pass in staat onhoudbaar in te schieten, maar ,de arbiter geeft buitenspel. Een goede voorzet van linksbuiten Veldhui zen komt dan bij de vrij opgestelde Ten Hove, maar diens schot gaat over. Na de hervatting zijn de bordjes ver hangen en het is S.E.C., dat de toon aan geeft. Reeds spoedig stelt Loman, na keu rig aangeven, Valk in staat de stand op 20 te brengen. S.E.C. blijft gevaarlijk en nadat Maassen een hard schot van hem door de Boys doelman ziet gekeerd, weet hij even later toch met een fraai schot de voorsprong tot 30 te vergroten. Met een fraaie safe weet v. Breukelen even later een hard schot van de Boys-midvoor onschadelijk te maken. Wat de gastheren ook proberen, de S.E.C.- verdediging blijkt niet te passeren en het I STE2NHOFFSTR. 53 - TEL. 2842 - r... ïm Keuze van modellen uit gj - Franse, Duitse, Engelse H g en Hollandse vakbladen H liggen voor ter inzage. H einde komt met een verdiende 30 zege voor S.E.C. Zij nog vermeld, dat J. Kooij na de rust Admiraal, die een enkelblessure had op gelopen, op de linker achterplaats ver ving. ZILVEREN PLOEG TOURNOOI. Het jaarlijks door B.D.C. georganiseerde „Zilveren Ploeg Toumooi" werd Zondag geopend met de ontmoeting B.D.C.Vic toria. Na spannende strijd slaagde B.D.C. er in zich in de volgende ronde te plaatsen door met 21 van de Hilversumse ploeg te winnen. Vervolgens bond Fortissimo uit Cothen de strijd aan met het Bussumse S.D.O., de winnaar van het toumooi 1952. De Bussummers lieten zich niet verras sen en bleven met 63 in de meerder heid en plaatsten zich daarmede in de finale. ZILVEREN VLIEGTUIG TOURNOOI. Een sterke B.D.C.-combinatie nam deel aan het Zilveren Vliegtuig Tournooi, ge organiseerd door de V.V. „Soesterberg". Ook deze B.D.C.-ploeg wist het tot een overwinning te brengen, waarvan Aus- terlitz met 95 de dupe werd. Bij B.D.C. had de jonge A. Beijer een zeer produc tieve bui, want hij nam in de ontmoeting tegen Austerlitz niet minder dan 5 of 6 doelpunten voor zijn rekening. K.P.S. KAMPIOEN ZOMERAVOND-COMPETITIE. Donderdagavond werd op het K.P.S.-ter rein te Soestdijk de laatste wedstrijd ge speeld van de halve competitie tussen de kampioenen van de afdelingen A, B en C voor het algemeen kampioenschap van de zomeravond-competitie, district Amers foort. Deze wedstrijd werd gespeeld tussen de beide Soester ploegen K.P.S. en N.W.O. Zowel K.P.S. als N.W.O. hadden de kam pioen van afdeling B reeds uitgescha keld met overwinningen, resp. 20 en 30. Deze ontmoeting moest dus de beslissing brengen en K.P.S. heeft zich in dit treffen ontegenzeggelijk de sterkste getoond. Met 20 bleven de paleismannen in de meer derheid en veroverden daarmede h,et kampioenschap van het district Tijdens deze wedstrijd had K.P.S. een kleine veldmeerderheid en dank zij het uitstekende spel van 't N.W.O.-achtertrio bleef het voor de rust maar bij één K.P.S.- doelpunt, in de 25ste minuut door rechts binnen Van Brakel gescoord. Na de hervatting kregen wij hetzelfde spelbeeld te zien, maar doelman Kamer beek van N.W.O. was er goed in en stond succes van de gastheren steeds in de weg. 10 Minuten voor het einde moest hij even wel zwichten voor een listig boogballetje van de K.P.S.-rechtsbuiten C. v. d. Veen. 2—0. In de laatste minuten kwam N.W.O. nog even gevaarlijk opzetten om te trachten de eer te redden, doch ook de K.P.S.-ver- dediging gaf geen krimp en het einde kwam met een verdiende 20 zege voor K.P.S. Voor de aanvang boden de aanvoerders elkander bloemen aan als hulde voor het behaalde afdelings-kampioenschap. 296. Ondertussen trekken Rob en Ans over de rulle zandgrond, de muilezels met de benzinebussen achter hen. Eensklaps uit Rob 'n kreet van vertwij feling, wijzend naar de Vis, die juist op stijgt. 297. „Kijk, Ans", roept Rob. „De lucht- piraten moeten ons gevolgd zijn. Ze heb ben oom Dan overmeesterd en voeren hem weg in de Vis We moeten naar het vliegveld terug en hen in 'n andere ma chine achtervolgen". 298. Zij trekken naar 'n ranch op korte afstand. De Mexiaanse rancher vertelt hen echter slechts wilde paarden beschik baar te hebben. I madopoi -i .no WINKELSLUITINGSWET. Burgemeester en Wethouders van Soest, gelet op artikel 12 der Winkelsluitings wet, brengen ter algemene kennis, dat zij aan de winkeliers van de Torenstraat tot wederopzeggens toe hebben toegestaan om hun winkels in het noodwinkelge- bouwtje aan de Olijkeweg op werkda gen tot 22 uur geopend te hebben. KEURING VAN GEITEN EN BOKKEN. De Burgemeester der gemeente Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat een keuring van geiten en bokken in deze gemeente zal worden gehouden op Zaterdag 29 Augustus 1953, te 14.39 uur, op het terrein van de heer J. B. Lanser, Soester Engweg 8 te Soest. MOEDERCURSUS. In het Wijkhuis der NecL Herv. Wijkver pleging aan de Middelwijkstraat zal voor moedeTs en a.s. moeders, door de vereni ging „Moeder en Kind", een cursus wor den gehouden. De cursus beslaat 8 opeen volgende weken, waarin de behandeling der kinderen zal worden besproken en, tevens ter voorlichting, een filmpje ver toond zal worden. Deze cursus is open gesteld voor een ieder, die hiervoor be- lang_stelling heeft. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in ons vorig nummer. RIJKSWEG HOEVELAKEN-EEMNES DOORGETROKKEN. Gisteren is de doortrekking van de rijks weg Hoevelaken-Eemnes, van de Wakke- rendijk tot aan de bestaande rijksweg Amersfoort-Amsterdam, voor het verkeer opengesteld. Dit is mogelijk geworden door het ge reed komen van het viaduct, waardoor de rijksweg over de Wakkerendijk wordt heengevoerd. Het is nu voor het ver keer van Zwolle en Apeldoorn met Am sterdam en omgekeerd niet meer nodig He omweg over de Wakkerendijk te volgen. De A.N.W.B. heeft zijn wegwijzersysteem aan deze nieuwe situatie aangepast. Een aantal nieuwe richtings- en voor- richtingsborden is daartoe geplaatst. Belangrijk mag worden genoemd, dat een deel van deze borden van reflecterend materiaal is voorzien, teneinde ook bij avond een goede geleiding van het drukke verkeer tussen Amsterdam en het Noor den en het Oosten van het land te waar borgen. INTENSIEF VERKEER OVER DE SOESTER WEGEN. Vorige week werd op de Amersfoortse straat door de Soester politie een ver keerstelling gehouden. Hierbij werd het verkeer, bestaande uit alle motorvoertui gen en bromfietsen, dat gebruik maakt van de rijksweg Amersfoort-Utrecht, in beide richtingen, geteld. De cijfers van deze telling zijn alsvolgt In een tijdsbestek van 24 uur passeerden Enige en algemene kennisgeving. Heden werd, door een noodlottig ongeval, na voorzien te zijn van de Genademiddelen der H. Kerk, van ons weggenomen ons lieve zoontje en broertje, in de ouderdom van 8 jaar. A. W. Kok H. P. A. Kok van den Brink. Ria. Joke. Henkie. Ansje. Keesje. Soestdijk, 22 Augustus 1953. Yan Weedestraat 10. De uitvaart en de be grafenis hebben heden plaats gehad. Werkster gevraagd Woensdagmiddag vo« winkel. Slagerij P Birkstraat 49. NET MEISJE biedt aan voor halve Koninginnelaan 83. Net KOSTHUIS huiselijk verkeer aai Aan een hoofdweg, billijke prijs kan legd worden. Bevr 3273. Te koop gevr. KO' FORNUIS, grote Oude Grachtje 5A. Te koop gevr. te Soest voor zelfbewoning, met vrije vestiging, een Prijs ongeveer f 10.000.-. R. van der Kleyn, Em- malaan 49, Rotterdam. gevraagd voor onze krui denierszaak. Aanmelden Carol Mineur, Soester- bergsestraat 32.

Soester Courant | 1953 | | pagina 2