Duitsland en zijn verkiezingen. Middenstandsopleiding Met de Franse slag. Schooltandverzorging wordt ingevoerd. Torenstraat-bewoners zijn boos op Rijkswaterstaat. Wie weet een plaats voor ons monument. Handelsinstituut „PRACTICUM" Tour de France 1953. Uit de oude doos. IN DE HOEK. Autorijlessen Autorijschool D. Engel 2 nieuwe modellen bij de PARKER Vulpenhouders! Boekhandel A.J.v.d. Ree VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1953. 31e JAARGANG no. 62. SOESTER(ÏÏOURANT Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 De positie van Duitsland, U weet wel, dat land, dat zich in 1945 onvoorwaar delijk over gaf, is in 1953 niet meer de zelfde als acht jaar geleden. Nu er in de komende maand verkiezingen worden ge houden, blijkt dat eens te meer Oost en West doen hun best de komende Duitse politiek in hun vaarwater te krijgen. Die politiek is geheel verschillend, de manier waarop men Duitsland tracht te winnen, te lijmen hadden wij haast ge schreven, eveneens. Natuurlijk heeft men met Duitsland een aan elkaar tegengestelde bedoeling, of schoon de beide partijen één ding wel gemeen hebben ze vertrouwen Duits land geen van beiden. Trouwens ook een neutraal en een werkelijk ongewapend Duitsland zou geen bron van onverdeel de vreugde zijn. Een Niemandsland even min. Al hoeft men niet dadelijk aah een ge wapend conflict te denken, al heeft de Russische politiek in Duitsland een slech te beurt gemaakt, toch is het gevaar niet denkbeeldig, dat Duitsland dezelfde kant op gaat als Frankrijk en Italië. De tegenstellingen tussen de in wezen conservatieve regering van Adenauer en de hevige oppositie daartegen van de sociaal-democraten is niet bevorderlijk voor het klimaat waarin een economische vrede kan gedijen. Wanneer die tegenstellingen zo sterk blij ven als ze de laatste jaren zijn geweest, dan is er haast geen andere toekomst mo gelijk dan een van onvrede in het eco nomische vlak en een van onbestuurbaar heid in het staatkundige. Daarmee zou dan in West-Europa, naast Italië en Frankrijk, het derde grote land een onberekende factor worden. Elementen in de tegenwoordige Duitse politiek, die als middengroep zou kunnen fungeren, als brug tussen de twee tegen standers, zien wij niet. Wie van de twee in West-Duitsland de komende jaren de binnenlandse West- Duitse politiek zullen bepalen, wordt de 9de September uitgemaakt en, als ge bruikelijk, bespelen ze alle twee het Duit se kiezercorps. Bovendien zijn er nog de overwinnaars van 1945: Rusland met zijn nota's, de an deren door hun afwachten. Daarbij ver keert het Westen in de voordeligste po sitie, omdat het tenminste nog een sa mengaan heeft; te bieden, dat West-Duits land een aandeel geeft in het mede-be palen van de gezamenlijke politiek. Omgekeerd kan die gezamenlijke Wes terse politiek er misschien toe leiden, dat er toch nog een combinatie wordt ge vonden, die na de verkiezingen op kan treden als een soort overkoepeling van de tegenstelling Adenauer-Ollenhauer. Dat zou op zijn beurt weer een kalme rende invloed kunnen hgbben op de in terne tegenstellingen in Frankrijk en Italië. Van wie je al niet kan leren Wanneer Oost- en West-Duitsland weer herenigd zullen worden en dat is een na tuurlijke wens van alle Duitsers, dan moet dat, zoals de zaken er nu voor staan, wel Onze cursus voor het eerstvol gende examen begint 1 Sept. a.s. Aangifte bij M. W. LUYPEN, Nassaulaan 4 en B. J. LELIEVELD, K. Brinkweg 5B. Jan Jansen had een drukke baan En 's avonds was hij moe, Hij was dan ook wel degelijk Aan zijn vacantie toe. Waar moest hij heen Naar bos of zee Naar Loosdrecht of naar Sneek Zijn baas zag hem slechts node gaan, Dus mocht hij slechts een week. Wanneer het straks wat stiller wordt, Dan zou hij nog eens zien, Dan mocht hij in October weer Of met de Kerstmisschien. Toen werd er zwaar gedebatteerd, U snapt met wie met Moe, „Waar moet je voor een dag of acht Nu eigenlijk naar toe Toen las Jan ergens in de krant Ga veilig, vlug per spoor En breng dan Uw vacantie eens Aan de Rivièra door. Dus zo gezegd en zo gedaan, Er was nog plaats voor twee En opgewekt ging pa plus moe Met het gezelschap mee. Het was een week van dol plezier, Ondanks verbrande rug, Maar ja, de week was spoedig om, Toen moesten ze weer terug. De koffer was al gauw gepakt, Het reisplan vlug gemaakt, Toen kwam er plots'ling het bericht, U weet hetFrankrijk staakt Jan lag daardoor een week of drie In Frankrijks warme zon; En wou natuurlijk wel terug, Naar huis, wanneer hij kon. Jan sprak een aardig mondje Frans, Zwom heel de dag in zee, Voelde zich thuis en ongewild Staakte hij een beetje mee.... Verwacht van mij nu geen moraal, U krijgt een goede raad Wanneer U, met vacantie nog Naar 't buitenland toe gaat, Wanneer U dan een grote reis Naar de Rivièra maakt, Vraag eerst of er een kans bestaat, Dat Frankrijk weer eens staakt. Dan komt U zeker aan Uw trek En als U thuis weer bent, Kijk dan naar een betrekking om Als Frans correspondent. een neutraal Duitsland worden. Oost-Duitsland ingeschakeld in de inte gratie-politiek van het Westen Als het zo ver mocht komen, kunnen wij gerust aannemen, dat geheel Europa, tot aan de Oeral of misschien nog verder wordt geintregeerd. En West-Duitsland onder een soortgelijk bewind als nu het Oosten Onze havens zouden vól met vluchtsche- pen liggen. Een neutraal Duitsland dus, een gewa- pen of een ongewapend Duitsland. Het Duitsland van 1918 was óók onge wapend en toch zag men er betrekkelijk kort daarna kans toe, een geweldig leger op te bouwen. Het Duitsland van nu zou evenmin ongewapend blijven. Voor een beetje handige diplomatie zou er een gro te mogelijkheid zijn, tussen de tegenstel lingen van beide overwinnaars door la verende een eigen macht op te bouwen, niet alleen een militaire, maar ook een economische. Dat zou een neutrale macht zijn, van een neutraliteit, die midden op de wip zou komen te zitten. Aldus zou het neutrale Duitsland de Euro pese politiek bepalen. Niet méé bepalen, maar, tenminste nagenoeg, alléén bepa len. En dót is geen prettig vooruit zicht De Soester Raad bijeen. legenheid van de Torenstraat nogmaals met Rijkswaterstaat op te nemen. De aanleg van deze hoofdweg is niet goed aangepakt. Eerst zouden de voetpaden worden gelegd en daarna de rijweg, zo dat de bewoners zo min mogelijk last zouden ondervinden. Rijkswaterstaat heeft zich hieraan niet gehouden. De heer SCHADDELEE zegt, dat de aan leg van de riolering een lijdensgeschiede nis is geweest. Aan dit object werd eerst met 2 personen gewerkt, daarna met 4 en nog eens later met 6. Het werk kwam hierdoor te laat gereed en spr. is be nieuwd of aan de aannemer de vastge stelde boete zal worden opgelegd. Meer dere putten liggen nog open, terwijl ver schillende putten niet werden aange smeerd, zodat ze reeds thans lekken. Het gaat hier niet om de oude riolering, doch om de nieuwe. Thans wordt met 8 mensen aan de weg gewerkt, waarvan waarschijnlijk 2 op zichters. Spr. begrijpt niet, dat Rijkswaterstaat de door de voorzitter bedoelde mededeling heeft kunnen doen, daar het wegdek ge deeltelijk over de voetpaden komt te liggen. Spr. hoopt, dat de raad zich achter het door de voorzitter bedoelde verzoek zal scharen, waartoe wordt besloten. Weth. VAN ZADELHOFF zegt, dat Wa terstaat in alles de schuld draagt. Men voert het werk uit naast en over de ge- meento hssn Cft^»onlo-Worlcen is Hp mening toegedaan, dat deze weg had kun nen worden aangelegd zonder de weg af te sluiten. Bovendien zegt Waterstaat geen geld te hebben om het oude riool uit de weg te verwijderen. De VOORZITTER doet hierna medede ling van een schrijven van twee raads leden, Mevr. Polet en de heer Kruijff, waarin inlichtingen worden gevraagd om trent het Bejaarden-Centrum van de Ned. Prot. Bond, welke object men voor nemens is te bouwen op het landgoed „Braamhage". De heer KRUYFF informeert of de on derhandelingen in deze zaak reeds zijn voltooid en of door B. en W. toezeggin gen zijn gedaan. Weth. VAN ZADELHOFF wijst er op, dat B. en W. geen toezegging kunnen doen. De N.P.B. heeft B. en W. over de plannen geraadpleegd, waarop is medegedeeld, dat een bebouwingsplan aan Ir. Van Embden moest worden voorgelegd. Ook is naar de prijs van de grond gevraagd, omdat men deze voor een te maken begroting nodig had. Door B. en W. is een prijs genoemd, wel ke eventueel later de goedkeuring van de raad behoeft. Eerst nu kon men plannen maken en in de uitgegeven brochure staat, dat bë- doeld centrum kan verrijzen op het mooie landgoed „Braamhage". Wellicht is men in deze brochure iets te concreet ge weest, maar dit lijkt spr. wel nodig. Mevr. POLET In de brochure staat ook, dat rente en aflossing door de gemeente Soest worden gegarandeerd. Men had de raad in kennis kunnen brengen met de plannen en de inhoud der brochure. Weth. VAN ZADELHOFF zegt, dat de raad niet voor een feit wordt gesteld. In September houdt de Stichting een ver gadering, waarvan het zal afhangen of de plannen doorgang zullen vinden. De heer KRUYFF zegt zich met de gang van zaken te kunnen verenigen, doch be treurt het, dat de raad de plannen en bijzonderheden uit de Soester Courant moest vernemen. 3. Schrijven van P. C. Veldhuizen, na mens de bewoners van de Belvédèreweg, verzoekende verbetering van die weg, met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor adressant te be richten, dat bij de Begroting 1954 zal worden overwogen gelden voor asphalte- ring van deze weg uit te trekken, het geen wordt goedgekeurd. 4. Voorstel tot wijziging van de Verorde ning op de openbare wegen, het openbaar water en de gemeentekade. Conform besloten. Dinsdagavond kwam de raad onzer ge meente voor het laatst in zijn oude sa menstelling bijeen onder leiding van de Burgemeester. Na de opening zegt de VOORZITTER even van de agenda te willen afwijken, om de geloofsbrieven van de heer J. J. P. Oranje, die de plaats van Mevr. v. d. Swan zal innemen, te doen onderzoeken, waartoe hij aanzoekt Mevr. v. d. Swan en de heren de Kruyff en Schimmel. Nadat de heer Kruyff heeft medegedeeld, dat de bescheiden in orde zijn bevonden, besluit de raad de heer Oranje als lid van de raad toe te laten. De agenda komt hierna in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 26 Juni en 21 Juli 1953. Zonder bemerking goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven van de P.U.E.M. inzake span ning electrische stroom met voorstel van B. en W. dit voor kennisgeving aan te ne men. Aldus besloten. Mevr. LANDWEER zegt gelezen te heb ben, dat de P.U.E.M. erkent, dat de span ning van de electrische stroom te laag is. Dat de stroomkosten daardoor echter niet hoger worden, moet spr. betwijfelen. Spr. vraagt of de heer Coppen, die deze aan gelegenheid indertijd in de Soester Cou rant beschreef, inzage van het schrijven van de P.U.E.M. kan krijgen, waartegen, volgens de voorzitter geen bezwaar be staat. b. Rapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeen ten betreffende controle administraties met voorstel van B. en W. deze voor ken nisgeving aan te nemen. Aldus besloten. c. Verzoek van de Provinciale Raad van de Volksgezondheid te Utrecht, d.d. 29 Juli 1953, om subsidie, met voorstel van B. en W. dit te behandelen bij de begro ting 1954. Conform besloten. d. Rapport van de Hoofdinspecteur van Politie inzake clandestiene verkoop van sterke drank in verlofzaken, met voorstel van B. en W. dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. De heer VAN WELY zegt, dat# de mede deling in het rapport, dat in 3 jaar 2 pro- cessen-verbaal werden opgemaakt, hem tegenvalt. Dagelijks hebben overtredin gen plaats. De VOORZITTER zegt, dat wanneer gevallen bekend zijn, men de politie een tip moet geven. De heer A. P. HILHORST zegt, dat in de woorden van de heer Van Wel'y is op gesloten, dat de politie haar plicht zou verzaken. e. Jaarverslag 1952 Staatsbosbeheer, met voorstel van B. en W. dit voor kennisge ving aan te nemen Conform besloten. f. Aanbieding begrotingswijziging over eenkomstig artikel 22 van de „Gemeen schappelijke Regeling" met betrekking tot de Bescherming van de Bevolking in de kring Utrecht IV. Voor kennisgeving aangenomen. g. Kennisgeving van Mevr. H. A. E. K. van der Swan-de Kiewit, d.d. 17 Augustus 1953, inhoudende ontslagname als lid van de gemeenteraad per 31 Augustus 1953. Voor kennisgeving aangenomen. De VOORZITTER deelt verder mede, dat nog een telegram is ingekomen van de bewoners van de Torenstraat, inhouden de klachten over de in deze straat ge legde riolering. Spr. zegt, dat de riole ring door de gemeente is gelegd, dooh dat de aannemer het werk niet kan af maken, daar Rijkswaterstaat geen aan wijzingen geeft. Waarschijnlijk heeft men hier het oog op het oude riool en de grote regenval der laatste dagen zal aan een en ander wel niet vreemd zijn. Spr. heeft in de Soester Courant van heden gelezen, dat ook een telegram werd gezonden aan de Minister en zegt, dat, wanneer de raad dit wenst, B. en W. bereid zijn de aange- TORENSTRAAT 2 D SOEST TELEFOON 2100 AANMELDING NIEUWE CURSUSSEN STENOGRAFIE MACHINESCHRIJVEN BOEKHOUDEN CONVERSATIELESSEN MODERNE TALEN OPLEIDING PRACTIJKEXAMENS Nederlandse-, Franse-, Duitse-, Engelse en Spaanse Handelscorrespondentie MIDDENSTANDSOPLE1D1NG (Enigst erkende opleiding) Opleiding voor de diploma's DIRECTIE-ASSISTENTE en DIRECTIE-SECRETARESSE AANMELDING tot en met 31 Augustus dagelijks AANVANG CURSUSSEN 1 SEPTEMBER Dag-, Avond-, Privé- en Clublessen. Deze wijziging geeft aan B. en W. de mogelijkheid om personen, die zich aan ergerlijk wangedrag hebben schuldig ge maakt, het verblijf op de aan de gemeen te toebehorende gronden te ontzeggen. 5. Voorstel naar aanleiding van het ver zoek van de afd. Soest van de Ned. Bond van kleinhandelaren in aardappelen, groente en fruit om vaststelling van een verplichte vacantieregeling. Daar nog niet is voldaan aan een door B. en W. gedaan verzoek tot inzending van een door de belanghebbende hande laren ondertekende opgave en bedoelde vacantieregeling voor dit seizoen geen ef fect meer sorteert, stellen B. en W. voor op bedoeld adres afwijzend te beschikken. Aldus besloten. 6. Voorstel tot wijziging van de begroting 1953 in verband met de beschikbaarstel ling van credieten ter uitvoering van de op grond van art. 72 der Lager Onder wijswet 1920 verleende medewerkingen. Conform besloten. 7. Vaststelling van besluiten tot het ver lenen van medewerking ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan a. Het bestuur der Vereniging „Een School met de Bijbel" te Soest ten be hoeve van de aanschaffing van enige nieuwe methodes voor de Chr. School te Hees. Conform besloten. b. Het bestuur der vereniging „Een School met de Bijbel" te Soest voor de stichting van een nieuwe v.g.l.o.-school. Conform besloten. c. Het R.K. Schoolbestuur te Soest voor uitbreiding der U.L.O.-school. Conform besloten. 8. Voorstel tot deelneming in de Stichting tot bevordering van de Schooltandverzor ging in 't Gooi en Omgeving. Mevr. BUNGENER juicht dit voorstel toe. De heer BOER zegt zijn stem niet aan dit voorstel te kunnen geven. Na een reeks van personen en lichamen te hebben ge noemd, welke thans reeds met het on derwijs te maken hebben, zegt. spr., dat dit voorstel de rust nog meer in de school zal verstoren. Van enige rechtsgrond tot invoering van school-tandverzorging is bovendien geen sprake. Spr. weet, dat er ouders zijn, dit het ge bit hunner kinderen laten verwaarlozen. Daarom moet overal en op elke plaats de tandverzorging worden gepropageerd. De tandverzorging op school acht spr. echter in strijd met de aard der school. Mevr. BUNGENER zegt, dat men bij dit voorstel alleen het belang van het kind in het oog moet houden. Ook Mevr. POLET is deze mening toe gedaan. De behnndpline vnn het pphit OD school acht spr. van groot belang, omdat veel ouders, door een te grote liefde voor het kind, dit niet naar de tandarts zen den. Mevr. LANDWEER gelooft niet, dat hier van een te grote liefde sprake is. Vele ouders menen, dat, zolang het kind niet klaagt, het wel goed zal zijn. De heer CLEMENS acht onderzoek no dig. Niettegenstaande regelmatig onder zoek door een schoolarts brak op een school in ons land in ernstige mate t.b.c. uit. Dit kwam door een onderwijzer en spr. zou het daarom toejuichen als ook de onderwijzers ieder jaar werden onder zocht. De heer SCHAAFSMA zegt zich met het voorstel te kunnen verenigingen, omdat, naast het onderzoek, niemand tot behan deling kan worden gedwongen. CITY-THEATER ZATERDAG 29 Augustus, om 2 en 4 uur. Slechts 2 voorstellingen met de grote sport-filin: Een volledig overzicht van dit evenement op sportgebied1 Zij brengt niet alleen de ontzagwek kende prestaties der renners, doch ook de sfeer in de dorpjes, touris- tische aspecten en interviews met de zo succesvolle Nederlandse ploeg. Vooraf'n bijzonder interessant filmpje Beelden omstreeks het jaar 1900. Toegang alle leeftijden. ■sb| Plaatsbespr. dringend aanbevolen! De heer VAN WELY zegt het inzicht van de heer Boer niet te kunnen delen. Nadat de Schoolartsendienst is gekomen, heeft men veel vooruitgang kunnen bespeuren. De behandelingen van het gebit op school acht spr. van groot belang, omdat veel ouders in dit opzicht niet meewerken. De heer R. HILHORST zegt, dat de ou ders de opvoeders der kinderen zijn en de scholen de medehelpers. Als nu blijkt, dat de ouders de gezondheid van hun kin- dex'en verwaarlozen, dan is het goed dat de school meewerkt. Weth. DE HAAN zegt, dat wanneer de heer Boer spreekt over onrust in de school, spr. meent, dat er in de school te veel rust is. De school moet zich niet iso leren. Bovendien vallen z.g. nieuwighe den altijd mee. Het percentage der ou ders, dat de voeding en kleding verwaar loost, is klein, maar het percentage, dat het gebid der kinderen verwaarloost is groot. Bovendien moeten we niet te veel spreken over het recht der ou ders, want velen gebruiken dit recht niet. Wanneer het gebit wordt bijgehou den is de zware gang naar de tandarts niet nodig. De heer BOER zegt niet de verwachting te hebben gehad Weth. De Haan te zul len overtuigen, evenmin als laatstgenoem de spr. heeft overtuigd. Wel is in het voorstel sprake van een stichting, maar achter deze stichting staat de overheid en wij moeten er voor waken, dat de over heid haar handen nog verder uitslaat dan reeds het geval is. Opvallend is, aldus spr., dat niemand heeft gesproken over de door mij bedoelde rechtsgrond. U zult er, in de jaren dat ik deze hoek jes schrijf, wel achter zijn gekomen, dat U mij slechts kunt verdenken de nei ging toe te juichen, die van Overheids wegen wordt getoond, om alles voor te schrijven en te regelen. Toch zou ik jui chen wanneer de Overheid, bij alle eisen die zij stelt aan vakbekwaamheid, cre- dietwaardigheid enz., er nog één voor een bijzondere groep zou willen bijvoe gen. Ik zou het namelijk volkomen verant woord en vanzelfsprekend vinden, wan neer onze regering zou voorschrijven, dat een ieder, die op het water zijn brood verdient, hetzij als schipper, knecht of wat ook, de zwemkunst moet machtig zijn en iets moet afweten van het redden van drenkelingen. Eigenlijk is het te gek om alleen te lo pen, dat mensen, die op het water hun. werk hebben, vaak moeten verdrinken als zij in het water vallen en geen hulp kunnen bieden aan iemand, die, verder dan hun helmstok reikt, te water raakt. Vorige week viel een kind van een schip per van het gangboord te water. De vader- schipper sprong, ofschoon hij niet zwem men kon, in zijn angst zijn kind na. Bei den verdronken. Ik heb mij eens laten vertellen, dat ruim 60 °/o der schippers en hun varende fa-, milieleden de zwemkunst niet machtig zijn. Misschien is dit cijfer overdreven, ofschoon ik geneigd ben het te geloven. Hoe het ook zij, zelfs 5 °/o zou nog te veel zijn. Ik heb eens iemand horen beweren zwemmen kan ik niet, maar ik ben er van overtuigd, dat, wanneer ik te water raak, ik het WEL kan door mijn angst. Nou, gelooft U dat maar niet. Misschien dacht die schipper dat ook wel. Wanneer je in het water valt zonder te kunnen zwemmen, zijn er maar 2 mogelijkheden: gered worden of verdrinken. In het eerste geval brengen de niet-zwem- mers ook nog het leven der redders in gevaar door hun angstbewegingen. Daarom zou ik het toejuichen, wanneer de Regering als eis ging stellen, dat ie dere schipper etc. vóór 1 Januari moet kunnen zwemmen. Dit zou geen onrede lijke eis zijn. H. OEKMAN. Nieuweweg 97 Telefoon 2543 Gediplomeerd instructeur. Ten eerste DE PARKER SLIMFOLD, een sierlijk dames model 21. Ten tweede THE NEW PARKER, Victory V model 25. Een royale pen voor heren. PARKER - de vulpenhouder met we reldnaam en met een pen naar iedere hand. Voor een GOEDE vulpenhouder naar DE VULPEN-SPECIALIST LAANSTRAAT 41c - Baarn - Tel. 2685 De heer VAN WELY zegt gelezen te heb ben, dat, voor wat het onderzoek betreft, met de eerste klas der scholen zal wor den begonnen. Spr. zou gaarne met de hoogste klas beginnen. Weth. DE HAAN antwoordt hierop, dat dit laatste niet mogelijk is, daar de kos ten hierdoor zeker 5 a 6 maal zouden stijgen. De heer KRUYFF ziet de onmogelijk heid om een groter aantal kinderen ge lijktijdig te behandelen, doch vraagt zich af of alleen onderzoek van meer kinde ren niet mogelijk is. Voor wat de oudere kinderen betreft zou dan een advies naar de ouders kunnen gaan. Weth. DE HAAN Onze begroting is op het bestaande plan ingesteld en in andere gemeenten is men op dezelfde wijze be gonnen. Wel zegt spr. toe bij de stich ting nog eens te zullen informeren of uit breiding nog mogelijk is. Het voorstel wordt hierna aangenomen met de aantekening, dat de heer Boer tegen is. 9. Benoeming van een plaatsvervangend lid der Schoonheidscommissie. De heer H. van Putten te Bussum wordt benoemd met 16 stemmen. Ir. G. Treep, eveneens te Bussum, kreeg 3 stemmen. 10. Voorstel tot verhoging subsidie aan de R.K. Openbare Uitleenbibliotheek met ontwerp-begrotingswijziging. Conform besloten. 11. Voorstel tot het vaststellen van alge mene voorwaarden, waaronder van ge meentewege hypothecaire geldleningen kunnen worden verstrekt ten behoeve van particuliere woningbouw. Conform besloten. 12. Belasting-reclames. Hierover' werden geen besprekingen ge voerd. 13. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen t.w. a. Aankoop van een strook grond ter ver breding van de Middelwijkstraat. b. Aankoop van grond nabij de Generaal Winkelmanstraat te Soesterberg van P. Lastdrager. c. Aankoop van enkele strookjes grond ter verbreding van het voetpad langs de Middelwijkstraat. d Verkoop van grond nabij de Leeuwe- rikweg aan C. van Veelen-de Vries. e. Verhuur van een terrein aan de Birk- straat aan de Mixed Hockey Club. f. Verpachting van een perceel grond na- (Vervolg le kolom, blz. 2).

Soester Courant | 1953 | | pagina 1