Blunders en beroering. Een ander ras" Eerste Soester Muziek handel en Muziekschool Triest Triest. De Wethouders werden herbenoemd. De eerste vergadering en de eerste geheime zitting Geeft U nu nog op voor de Middenstandsopleiding Handelsinstituut Practicum NU de nieuwe Volta Stofzuiger. Joh. H. van Schalkwijk Brandpunten der Internationale Politiek. SOEST. Raleigh,Gazelle,Locomotief fUGERS RIJWIELEN Toneelvereniging Soestdijk IN DE HOEK. Autorijlessen Autorijschool D. Engel 2 nieuwe modellen bij de PARKER Vulpenhouders! Bockhandel A.J. v. d. Rcc VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1953. 31e JAARGANG no. 64. SOESTER((f)OURANT Abonn. per kwart, 1.85 - per post f 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDUK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Op de Korea-conferentie zal geen plaats zijn voor India. De V.S. waren er tegen en met de V.S. de landen uit Midden- en Zuid Amerika, behalve de twee, die in de V.S. als „communistisch besmet" bekend staan Guatamala en Mexico. Bovendien nog Pakistan, Formosa en Griekenland. Maar vooral de onthoudingen, waaronder de Nederlandse, hebben er voor gezorgd, dat het twee-derde deel der stemmen dat India nodig had, niet werd gehaald. Er is geblunderd door de politieke commis sie van de V.N. De Koreaanse kwestie is immers niet los te maken van de gehele Aziatische kwes tie en afgezien van het feit, dat het tij dens het conflict telkens weer India is geweest, dat probeerde er een eind aan te maken op een manier, welke voor beide partijen min of meer aannemelijk was wanneer wij die politieke conferentie be zien in het kader van de problemen, die geheel Azië raken en daarmee de gehele wereld dan is de niet-toelating van India een geweldige blunder. Want India geniet gezag. Niet alleen in Azië, maar ook in Afrika, ook in Europa. In Azië zijn na de Tweede Wereldoorlog twee landen te voorschijn gekomen, die de wereldpolitiek mee bepalen het com munistische China en het democratische India. En dat democratische India houdt men buiten een der brandendste Aziati sche kwesties Wij kunnen niet aannemen, dat de V.S. alleen maar tegen India stemden omdat Syngman Rhee zo fel gebeten is op India. Waarom dan eigenlijk wel Waarschijn lijk uit wrok tegen de neutrale houding van India. Maar is een figuur als India op een bijeenkomst van uitgesproken te genstanders niet een voorwaarde, dat men niet al te gauw van tafel wegloopt? Dit over de blunder van India. Er zijn er meer gemaakt in de afgelopen weken. In Marokko is het staatshoofd gewipt door een combinatie van Franse koloniale ambtenaren, Franse kolonisten en wat in landse pasja's, die hun oude machtsposi ties bedreigd achtten door het Marok kaanse nationalisme, waarvan de afge zette sultan de spreekbuis was. Men moet niet denken, dat de Arabische oppositie tegen het nationalisme 'n kans had gemaakt, wanneer het niet aangemoe digd was door de Franse bestuursambte naren daar en dezen zich op hun beurt niet gedekt hadden geweten door althans een deel ueï legering in Paiijs, die ener zijds bezig was om in Indo-China zijn houding wat aan te passen aan meer mo derne opvattingen ten opzichte van ge wezen koloniale landen en in Noord Afri ka op elke uiting van nationalisme een domper zet, een domper, waarvan men zich alleen maar kan afvragen hoe lang die het uit kan houden,® niet óf hij het uit kan houden. Het wordt tijd, dat er in Frankrijk zo langzamerhand een regering komt, die niet alleen zijn binnenlandse problemen aan kan maar ook zijn Afrikaanse, want Marokko herbergt binnen zijn grenzen de vijf Amerikaanse vliegbases, die voor de verdediging van West-Europa dienen. In Frankrijk zetelt niet alleen de staf van de West-Europese defensie, maar dóór Frankrijk lopen de militaire aan- voerwegen naar Duitsland. Nóch de bases in Marokko, nóch verbindingen door het hart van Europa worden door het blun derende Frankrijk betrouwbaarder. Na de blunders de beroering. In Perzië heeft Mossadeq het veld moe ten ruimen. Eerlijk hebben we daarbij niet in de eerste plaats aan de olie ge dacht Zahedi, de nieuwe premier, heeft te ken nen gegeven, dat hij weer diplomatieke Molenstraat 9 - Tel. 2272 Guitaren vanaf f29.75 - Mandolines vanaf f38.75 - Accordeons vanaf f 112.50. Ook termijnbetaling. Guitaars en Mandolines vanaf f 1. per week. Accordeons vanaf f10. per maand. Reparatie - Bladmuziek-Inruilen Klassieke-, Studie- en Amusements muziek. MUZIEKSCHOOL Privé- en clublessen op alle instru menten. Namen vliegen door de aether, Er zijn veel bekenden bij, Nee, het gaat nog niet veel beter, 't Is nog lang geen koek en ei. Nu gooit Tito roet in 't eten, Kijk, dat moet-ie nou niet doen, Het getuigt, dat kon-ie weten, Niet van politiek fatsoen. En nu gaan weer deez' en genen Nota's wiss'len en zo meer En men trapt weer op de tenen Van de nationale eer. Nota-wiss'ling tussen staten Brengt ook nu nog, als voorheen, Hete hoofden en soldaten, Met wat er bij hoort, op de been. 't Schijnt bij politiek te horen, 't Is toch wel een Triest geval, Luidjes, die de rust verstoren Vind je steeds en overal. Probeer de mens iets wijs te maken, Dat lukt altijd, zo je ziet, Maar de mensen wijzer maken, Nee, dat lukt helaas nog niet. betrekkingen met Engeland wenst. Dit wil zoveel zeggen, dat de Perzische olie op de duur wel weer zal gaan vloeien, waarschijnlijk de kant van het Westen op. Toch mag men niet vergeten, dat Mos sadeq, behalve een lege schatkist, een sterke Toedeh-aanhang heeft achtergela ten, een Toedehpartij, die zware commu nistische sympathieën heeft en een werk tuig is in de handen van de Russische diplomatie, een partij, die onder Mossa deq zo sterk kon worden omdat hij haar nodig had bij het uitschakelen van zijn andere tegenstanders en die nu wel aan de beurt zal moeten komen om, wanneer er tegen het bewind van Zahedi iets zal worden ondernomen, daarbij de leidende rol te vervullen. Er is voor de communisten alle reden om het politieke beeld, zoals dat zich langs de grenzen van hun gebied afspeelt, met genoegen te aanschouwen. De Soester Raad bijeen. Dinsdagavond kwam de nieuwe gemeen teraad van onze gemeente bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester Mr. S. P. Baron Bentinck. Dr. D. Oranje (V.V.D.) was zonder ken nisgeving afwezig. Na de gebruikelijke opening, werden de nieuwe leden door de voorzitter beëdigd, waarbij de leden van de P. v. d. A. de gelofte aflegden. De VOORZITTER wenste de leden ge luk met het vertrouwen, dat de bevol king in hen had gesteld en hoopte, dat het hen gegeven zal zijn in de komende 5 jaar veel voor de gemeente Soest te doen, waarbij hij hen verzocht steeds de belangen van Soest voor ogen te houden en de goede en juiste sfeer te bevorderen en te bewaren. De behandeling van de agenda werd hier na voortgezet met 2. Benoeming van Wethouders. Mevrouw Polet (P. v. d. A.) en de heer A. P. Hilhorst (K.V.P.) vormen met de voorzitter het stembureau. De eerste stemming heeft tot resultaat W. G. van Zadelhoff (K.V.P.) 17 stem men. Blanco 1 stem. De tweede stemming K. de Haan (P. v. d. A.) 17 stemmen. Blanco 1 stem. Alsvorens de derde stemming wordt ge houden, deelt de heer CLEMENS (K.V.P namens zijn fractie mede, dat een gedeel te van de K.V.P. bereid is, om de derdï candidaat, de heer v. d. Arend te stem men, echter onder voorwaarde en in het vertrouwen, dat de heer v. d. Arend in de toekomst meer tijd zal geven aan zijn taak en zijn wethouderschap op hoger plan zal brengen. Mevrouw POLET (P. v. d. A.) legt hier na de volgende verklaring af „De enige grond waarop hier de benoe ming var. wethouders plaats vindt, is de overtuiging, dat het college zoveel moge lijk een afspiegeling moet zijn van de verhoudingen in de raad. Wanneer men van deze stelling uitgaat en, niet op een van te voren besproken en door alle par tijen aanvaard programma, een college samenstelt, komt het zwaartepunt heel sterk te liggen bij de persoon van de wet houder. Daarom zou het de P. v. d. A. welkomer geweest zijn, wanneer de Prot. Chr. fractie met een sterkere figuur naar voren was gekomen. Waar dit echter niet mogelijk blijkt te zijn, is het merendeel van onze fractie bereid toch op de naar voren gebrachte candidaat zijn stem uit te brengen, hier mede tevens de hoop en het vertrouwen uitsprekend, dat de functie, meer dan tot nu tóe het geval was, met inzet van de hele persoonlijkheid zal worden vervuld De heer VAN WELY (V.V.D.) verklaart met verbazing deze verklaringen te heb ben beluisterd. Spr. zegt, dat hij in de financiële commissie wethouder v. d Arend heeft leren kennen als iemand, die zijn zaken met de meeste accuratesse behandelt. Van zijn kant verklaart spT. hoogst tevreden te zijn over het optreden van de heer v. d. Arend gedurende de af gelopen 4 jaren. Hij is de rechte man op de rechte plaats en maakt moeilijke tij den mee. Geen lening was er op de geldmarkt i- sluiten. De woningbouw werd stopgezet enz. Toen had hij voor de eer kunnen be danken, want het was geen kleinigheid in die moeilijke jaren „financiën" te be heren. Spr. hoopt, dat de raad zijn me ning zal delen en zegt de gedane ver klaringen niet te kunnen onderschrijven. De heer A. P. HILHORST Daarom heb ben we ook niet verzocht. De stemming had als resultaat, dat op de heer v. d. Arend 13 stemmen werden uitgebracht en op de heer Van Andol (C.H.) 4, terwijl 1 stem blanco werd uit gebracht. 3. Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid, de beer Dr. D. J. P. Oranje, ter vervulling van de plaats, welke opengevallen is wegens het bedanken van Mevr. H. A. E. K. van der Swan-de Kiewit. Daar de geloofsbrieven van de heer Oranje (V.V.D.) op de vorige vergade- ring reeds werden onderzocht, wordt dit punt van de agenda afgevoerd. 4. Benoeming van leden der onderschei dene raadscommissiën. Bedoelde commissies worden alsvolgt sa mengesteld. Financiële commissie Mevr. Polet en de heren Van Andel (C.H.), Clemens (K.V.P.) en Zoetelief (K.V.P.). Commissie openbare werkende heren Dorrestein (A.R.), Grift (P. v. d. A.), A. P. Hilhorst (K.V.P.), Klarenbeek (K.V.P.) en Schaafsma (A.R.) Commissie Grondbedrijf en Uitbreidings- voor het examen 1954. Voor Soest dc enigst officieel erkende cursus. Aanmelding dagelijks. Aanvang cursus Maandag 7 Sept. 1953. Torenstraat 2D - Soest - Telefoon 2100 plan Mevrouw Polet (P. v. d. A.) en de heren Grift (P. v. d. A.), Oranje (V.V.D.), Schaafsma (A.R.), R. Hilhorst (K.V.P.), A. P. Hilhorst (K.V.P.) en mevrouw Land weer (C.H.). Bij de stemming voor de commissie Gas bedrijf verzoekt de heer Clemens in zijn plaats te benoemen de heer Butzelaar. Mevrouw LANDWEER spreekt er haar verwondering over uit, dat in deze com missie geen damesleden candidaat gesteld zijn, in tegenstelling tot de vorige zittings periode, toen er 2 vrouwelijke raadsleden lid van deze commissie waren. De VOORZITTER stelt voor Mevr. Land weer te benoemen in plaats van de heer Brouwer en deze laatste in de commissie van strafverordening de plaats van Mevr. Landweer te doen innemen. Gekozen Mevr. Landweer en de neren Butzelaar, Oranje en Pieren. Commissie Sociale Zaken de heren Van Andel, Pieren (P. v. d. A.), Schaafsma, Klarenbeek en R. Hilhorst. Commissie van Strafverordeningen de heren Butzelaar, Brouwer (A.R.), Oranje en Zoetelief. OnderwijscommissieMevrouw Polet, Mevr. Landweer en de heren Brouwer, Clemens en Van Wely. Agrarische Commissie Butzelaar, Dorre stein en A. P. Hilhorst. 5. Verdeling door loting van de Raad in twee afdelingen, in verband met de be handeling der gemeente-begroting. De VOORZITTER deelt mede, dat deze loting anders zal geschieden dan in voor gaande jaren, opdat een betere verdeling van de fracties over de twee afdelingen wordt verkregen. De uitslag werd Afd. 1, De wethouders Van Zadelhoff en v d. Arend, Mevr. Polet en de heren R. Hilhorst, A. P. Hill^rst, Butzelaar, Pie ren, Brouwer, v. AS_.eI en Oranje. In afdeling 2 Wethouder De Haan, Mevr. Landweer en de heren Clemens, Zoete lief, Klarenbeek, Grift, Schaafsma, Dor restein en Van Wely. 6. Voorstel tot aanwijzing van twee leden en twee plaatsvervangende leden van de Commissie van Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken. Als leden worden gekozen de heren R. Hilhorst en Schaafsma en als plaatsver vangende leden de heren Grift en Oranje. 7. Voorstel tot salarisverhoging van het gemeentepersoneel overeenkomstig de van hogerhand gegeven richtlijnen. Conform besloten. Wethouder VAN ZADELHOFF dankt hierna voor zijn herbenoeming en zegt te hopen het in hem gestelde vertrou wen te kunnen inlossen. Spr. zegt zich te kunnen voorstellen, dat in de gemeente de gedachte heeft geleefd, dat er een ander college van Wethouders zou worden benoemd. Spr. verklaart, dat de samenstelling van B. en W. zo breed mogelijk moet zijn. Daarmede is de be volking gebaat en dit geeft rust in de gemeente en in de raad. Spr. wijst op de vele aangelegenheden, welke zich in de komende jaren zullen voordoen, zoalsde gasvoorziening, het uitbreidingsplan, de financiële moeilijk heden, grondaankopen e.d. De behandeling van deze vraagstukken, aldus spr., moet op verantwoorde wijze kunnen plaats hebben en niet doorkruist worden door politieke of andere motieven. Door sommige leden is hedenavond een offer gebracht, doch spr. is er van over tuigd, dat dit offer niet tevergeefs zal zijn. Het dagelijks bestuur van de gemeente zal, in samenwerking met de raad, alles doen wat het belang van Soest zal vra gen. De heer A. P. HILHORST vraagt de voor zitter dan over te willen gaan in geheime zitting, hetgeen wordt toegestaan. Na de geheime zitting wordt de vergade ring niet meer geopend. Een Electtolux product vanaf f8.— per maand, niet 2 jaar garantie. Alleenverkoop voor Soest STEENHOFFSTR. 55 TELEF. 3906 Geen conferentie over Oosten rijk. Sabotage der verkiezin gen. India neemt niet deel aan politieke conferentie. V.S. doen aanbod aan Iran. De conferentie der ministers van Buiten landse Zaken van Amerika, Engeland, Frankrijk en Rusland over het vredes verdrag met Oostenrijk is niet doorge gaan. Aanvankelijk was de datum der conferentie voorgesteld op 31 Augustus, doch te elfder ure liet Rusland weten, dat het antwoord op de jongste nota voor de communisten onbevredigend was, aan gezien de nota te vaag was over de Rus sische voorwaarde, het indertijd zonder Rusland met Oostenrijk gesloten verkorte vredesverdrag te annuleren. Bovendien verzocht Rusland aan Oostenrijk nu een definitief antwoord te geven over diens standpunt over het verkorte verdrag. Algemeen zien de westelijke waarnemers in de weigering van Rusland een teken, dat de Sovjet-Unie eerst eens wil afwach ten, of de westelijken met concessies ko men inzake de Duitse kwestie. De Russen willen eerst het Duitse en dan pas het Oostenrijkse vredesverdrag behandelen. Dat het Duitse vredesverdrag op „enkele" moeilijkheden zal stuiten, mag zo lang zamerhand wel als algemeen bekend wor den beschouwd. De laatste maanden heeft Rusland, met het oog op de komende ver kiezingen voor een nieuwe Bondsdag in West-Duitsland (onze Tweede Kamer), 'n heftige actie gevoerd tegen Adenauer, omdat deze zo sterk voor een samengaan met het Westen pleitte. Aansluitend op de voorstellen over een voorlopige regering voor geheel Duits land deed de Oost-Duitse regering we derom pogingen om, tezamen met de West-Duitse regering, over die voorlopige regering te praten, maar ook nu weer werden deze besprekingen door West- Duitsland van de hand gewezen, omdat zij waarschijnlijk ook wel terecht in de Oost-Duitse slechts een maroinetten- vertegenwoordiging van het Oost-Duitse volk zien. Oost-Duitsland deed meer. Ten einde de verkiezingen te beïnvloeden werd een wa re invasie van naar schatting 6000 man (en vrouw) communisten uit Oost-Duits land met een massa propaganda-materiaal (en geld de grens over naar het Wes ten gedirigeerd. Uit de duizenden kilogrammen pamfletten maakte de West-Duitse politie op, dat zij opdracht hadden de verkiezingen te saboteren. De verkiezingen in West-Duitsland zullen over enkele dagen plaats vinden en aan voorspellingen durft op dit ogenblik nie mand zich te wagen; daarvoor zijn er te veel onberekenbare factoren en daarvoor is de verkiezingsstrijd tussen de diverse groeperingen te hevig geweest. In zekere zin heeft Amerika in de poli tieke commissie een overwinning behaald. India zal niet deelnemen aan de politieke conferentie over Korea, welke vóór 28 October aanstaande zal dienen te begin nen. Behalve de principiële vraag of al leen de oorlogvoerende landen aan die conferentie zouden deelnemen of dat alle daarbij betrokken landen het recht had den haar bij te wonen, bestond er ten. aanzien van Korea ook een splitsing in het Westerse blok, namelijk tussen En geland, Frankrijk en de V.S. Rusland stelde een resolutie voor, waar in als deelnemers werden genoemd Noord- Korea en China enerzijds, vier geallieer den (w.o. Zuid-Korea) anderzijds, alsmede negen neutrale landen, waaronder Rus land zich ook rekende. Deze resolutie is weggestemd. Uiteindelijk zou Rusland tot de conferentie worden uitgenodigd, in dien de partij China-Noord-Korea zulks wenste. Dat deze clausule voor de Russen niet bepaald gewenst was, hoeft wel geen be toog, aangezien het streven van Amerika, Rusland wèl de conferentie te laten bij wonen echter aan de kant van de andere partij, in zekere zin is gelukt. Dat India niet aan de conferentie zal deelnemen, is te wijten aan Amerika, kennelijk door het gehuil van Syngman Rhee, dat Zuid-Korea niet aan de poli tieke conferentie zal deelnemen als India deze vergaderingen bijwoonde. Omdat de kwestie Korea nauw samen hangt met de problemen in het Verre Oosten en India hierin een centrale rol speelt, was het volgens ons van groot belang geweest, indien ook India was uit genodigd. Het zou in ieder geval de so lidariteit van het Westen niet hebben gescheurd. Rest ons nog te vermelden, dat de V.S. aan de Iraanse regering heeft medege deeld, dat het graag op economisch gebied de helpende hand wil reiken, maar dat tevens als voorwaarde wordt gesteld, dat de nog steeds slepende olie-kwestie tot genoegen van beide partijen moet wor den opgelost en dat Iran er in zou moe ten toestemmen, dat het olieconflict door een Internationaal Gerechtshof wordt be oordeeld. RIJWIELPUZZLE-RIT „OLYMPIA". „Olympia" organiseerde Maandagavond de laatste puzzlerit van dit seizoen, voor welke rit goede belangstelling bestond. Zeventig deelnemers, verdeeld over 35 koppels, vertrokken te 7 uur van de Ulo school aan de Prins Bernhardlaan, om slechts een parcours van 10 km. te rij den. In deze 10 kilometer hadden Mej. G. Schipper en de heer J. Groart zoveel voetangels en klemmen gelegd, dat ge routineerde puzzle-rijders hieraan hun handen vol hadden. Niet-geroutineerden liepen in sommige gevallen meer dan 150 strafpunten op, hetgeen echter nog niet zo erg hoog was als het aantal, dat de da mes L. v. Rijn en G. v. Duinkerken bijeen zamelden, n.1. 217, waarvoor zij 'n troost prijs kregen. De andere prijzen werden alsvolgt ver deeld 1. C. v. d. Steeg en G. de Kruyff, 11 str.p. 2. Mej. Y. v. Kooy en H. Horns- KERKSTRAAT 3 -S0EST-TEL203O komt 3 October a.s. met het toneelstuk Wanneer Minister Van der Kieft zich de derde Dinsdag in September met zijn financiënkoffertje naar de Staten Gene raal zal begeven, zal hij zich min of meer voor schut voelen lopen. Een koffertje met verrassingen zal het niet zijn, doordat ruim een maand tevo ren een of andere hooggeplaatste amb tenaar, of misschien wel de jongste be diende, zich van de „geheime stukken" meester maakt en waarschijnlijk als pri meur aan een dagblad verkwanseld heeft. Dat deze voorfijdige publicatie in het partij-dagblad van de minister werd ge daan getuigt van weinig piëteit en werd door de Minister „onbehoorlijk" genoemd. Wanneer het geschiedde zoals ons werd verteld, is het inderdaad, heel zacht ge zegd, onbehoorlijk te noemen. Maar is dit wel zo? Is het niet een po litiek doorgestoken kaart, om mede- en tegenstanders reeds vóór het openen van het nieuwe regeringsjaar uit hun tenten te lokken, zodat men nog rustig een maand tijd heeft om correcties aan te brengen waar dit gewenst lijkt Hoe het ook zij, Minister Van der Kieft vond het voorgevallene niet van zoveel belang, om zich daardoor het reisje naar Amerika te laten ontnemen en evenmin behoeven wij er op te rekenen, dat hij uit het gebeurde dezelfde consequenties zal trekken als zijn Engelse collega inder tijd, die na precies zo'n voorval aftrad1. Toch moeten we ons over dergelijke din gen maar niet te veel verwonderen. In een tijd zoals we nu doormaken, waarin de Regering zo uiterst gevoelig is voor partij- en vakverenigingsbelang en de ene malversaie na de andere in de dagbladen verschijnt, moeten we niet gek opkijken van een vroegtijdig publiceren van (nog) geheime Regeringszaken en wanneer het waér is, dat de „verduistering" poppen kast is, dan eigenlijk nog veel minder. H. OEKMAN. Nieuweweg 97 Telefoon 2543 Gediplomeerd instructeur. Ten eerste DE PARKER SLIMFOLD, een sierlijk dames model21. Ten tweede THE NEW PARKER, Victory V model 25. Een royale pen voor heren. PARKER - de vulpenhouder met we reldnaam en met een pen naar iedere hand. Voor een GOEDE vulpenhouder naar DE VULPEN-SPECIALIST LAANSTRAAT 4lc - Baarn - Tel. 2685 veld, 11 str.p. 3. W. en C. van Dijk, 15 str.p. 4. Mej, M. Gerth en D. v. d. Kamp, 15 str.p. 5. F. Köhler en J. de Koster, 16 str.p. 6. B. v. Kooy en J. v Ginkel, 17 str.p,, 7. Dames v. Dijk en Rensink, 17 str.p. 8. R. Kooy en Mej. v. Oosterom, 22 str.p. 9. P. Kuiper en C. v. Kooy, 27 strafp. 10. W. v. Hees en W. Tolboom, 30 str.p. De wisselbeker kwam in handen van het koppel Y. Kooy en H. Hornsveld, die dit kleinood nu voorgoed bezitten. HARDLEERS. Mevr. G. S.-S. uit onze gemeente moest zich Woensdag voor de politierechter ver antwoorden wegens belediging van amb tenaren in functie. Op 15 Juni j.1. werd zij door twee politieagenten te Zuilen aangehouden omdat zij zich had bedron ken. Niet alleen verzette zij zich tegen haar aanhouding en overbrenging naar het politiebureau, maar zij voegde de agenten bovendien nog enige beledigende woorden toe. De Officier van Justitie merkte op, dat de vorige maal de opgelegde straf blijk baar niet veel had geholpen en vroeg daarom 2 maanden gevangenisstraf. Alsvorens het vonnis te vellen wenste de rechter eerst nog eens een reclasserings- rapport over de verdachte te zien uitge bracht. De zaak werd derhalve terugver wezen naar de rechter-commissaris voor een nader persoonsonder zoek. GEEN WEGENBELASTING VOOR BROMFIETSEN. De A.N.W.B. heeft de Minister van Fi nanciën verzocht de bromfietsen, die bij de jongste wijziging van het Wegenver keersreglement naar het rijwielpad zijn verwezen, ook fiscaal met rijwielen ge lijk te stellen. Bromfietsers dienen, naar de mening van de A.N.W.B., te worden vrijgesteld van het betalen van motor rijtuigenbelasting. Waar de fietsers geen belasting voor het gebruik van rijwielpaden behoeven te be talen, acht de A.N.W.B. het onredelijk en onlogisch, dat van bromfietsers, die van dezelfde paden gebruik moeten maken, wél betaling van wegenbelasting geëist wordt. ARTSEN- EN APOTHEEKDIENST. De artsendienst wordt vanaf Zaterdag middag 4 uur waargenomen door de art sen W. Schutte, Burgem. Grothestraat 65, tel. 2333 en H. v. Dorssen, Eigendomweg 96, tel. 2119. Zondag is geopend apotheek „Soest Soesterbergsestraat 8. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen van het Con servatorium te Utrecht is geslaagd Mej. S. Hinderdaal alhier.

Soester Courant | 1953 | | pagina 1