Ichoemaker. Zentra Horloges Het Chinese probleem. Het is nu tijd Fa. G. v. d. Pol Pianorecital Hans Osieck J. TH. VOSKUILEN Kousen-reparatie Autorijlessen Autorijschool D. Engel De nachtschuit in. Ega en Etna Gasfor nuizen en Hoover Wasmachines V.V.V. in de branding. Bouw een huis van Uw huur. jQMai FUGERS RADIO SOEST. IN DE HOEK. Voor vakkundige Stichtsche Sclioenhuizen VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1953. 31e JAARGANG no. 70. SOESTER((f)OURANT Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Communistisch China, het China van Pe king, is niet toegelaten als lid van de VN- Bij de stemming in de Assemblee ging het tussen Azië en Amerika, wanneer we de grenzen nauwer gaan trekken moeten we zeggentussen Moskou en Washington. Daartussen ligt China. Niet alleen aard rijkskundig, maar ook politiek. Want al mag men de Chinese leiders niet zien als mogelijke, toekomstige Tito's, men moet er zich vooral voor wachten hen te zien als die ongelukkige harlekijn tjes van de Oost-Europese satelliet-staten. Al staat China aan de kant van Rusland, het staat niettemin tussen de politiek van het Kremlin en het Witte Huis- Het is daarom nodig eens na te gaan wat Rusland en wat Amerika wil. De tactiek van Stalin was, ondanks de schijn van het tegendeel, een tactiek van afwachten. Zij, die geloven haasten niet en Stalin geloofde. In de eerste plaats aan de onvermijdelijke ineenstorting van wat hij de „kapitalistische" landen noem de. Hij meende, dat deze landen, zo zeker als na de dag de nacht volgt, getroffen zullen worden door economische crises, in de geest van die der dertiger jaren. Hij meende, dat er tussen die landen weer oorlogen zouden uitbreken. Hij dacht, dat door Ruslands politiek van speldeprikken deze tegenstellingen spoediger tot ont wikkeling zouden komen, dat de econo mische kracht van Rusland langzamer hand sterk genoeg zou worden om door een goedkope uitvoerpolitiek de huishou ding van de tegenstanders uit elkaar te weken en tenslotte, dat hij met de zwakke plekken alvast met consumeren kon be ginnen. Tot nu toe is die vlieger niet opgegaan. Turkije en Griekenland werden het eerst buiten het bereik van de hongerige man gebracht. Europa's huishouding is door de Marshall-hulp weer op de been ge holpen, de luchtbrug naar Berlijn ver hinderde, dat het enige gat in het IJze ren Gordijn dicht ging, en na alles wat er in Korea gebeurde, zijn de communis ten even ver als toen ze begonnen. Of ei genlijk verder. Ze zijn aan de weet ge komen, dat tegenover hun agressie de verenigde volken stonden. Wat stelde Amerika daar tegenover We noemden reeds de afweer. Die kwam hierop neer, dat men Rusland binnen de grenzen wil houden die het bereikt heeft. Wee hem die Moskou helpt over die gren zen te komen, zoals China in Korea bij voorbeeld deed. Nee, China kan nu niet door Amerika in de V.N. worden gehaald. „Als anderen het toch doen, lopen wij er uit", zei Know- land, de leider der Republikeinen. Hij zei dat trouwens ook voor binnenlands ge bruik. De tussenkomst van de Chinezen in het Koreaanse conflict verlengde de strijd en kostte stromen, hoofdzakelijk Amerikaans bloed. Nee, China staat bij de Amerikanen aan geschreven als de rotte appel bij de groentevrouw. En de woorden van Dulles: „niet te lang kletsen bij die wapenstil stand en als het weer gebeurt houden we niet op bij de Chinese grens", zullen een massa Amerikanen uit het hart zijn ge grepen. Maar zouden ook die woorden niet een beetje voor binnenlands gebruik zijn Beide krachten, die van het Oosten en van het Westen, houden elkaar zo'n beetje in evenwicht. Maar de wereld is er niet bij gebaat dat twee kolossen, elk op het eind van de wip, een eindje bo ven de grond tussen oorlog en vrede schommelen Hoe kan die wip worden vastgezet Zeker niet door een land bui ten de Verenigde Naties te houden, dat ongeveer een vierde deel van de bevol king der aarde binnen zijn grenzen heeft. Een land, dat er voorts een begin mee heeft gemaakt om zich van landbouwend land te ontwikkelen tot industrie-land. Het wordt daarbij geholpen door Rusland. iggnai ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE V.WE EDESTR 36* SOESTDIJK TE LEF. 2792 Nieuweweg 97 Telefoon 2543 Gediplomeerd instructeur. De herfst was weer precies op tijd, Wij kunnen strakjes zo-gezeid, Dank zij de herfst-nattigheid, Weer anti-plens gaan dragen- Hoewel, dat is toch wel een feit, Wij hebben in de laatste tijd Over tekort aan nattigheid Toch niet zo zeer te klagen. Verdwenen is het zomerbruin, De boom staat straks weer kaal van kruin En alle bloemen in de tuin Staan zichtbaar te verkwijnen. De schoorsteenveger, kolenman, Die lopen weer eens bij ons an Al zal de zon ook nu en dan Nog clandestien wat schijnen. De herfst denkt,,'t Is weer mooi geweest, Ik breng na 't jaarlijks zomerfeest Weer nattigheid voor mens en beest En laat het dan weer plensen- Tja, ma Natuur houdt nimmer halt, Dus waarom ons plezier vergald We nemen 't dus maar zo 't valt Dat is het beste, mensen Als we het woord „helpen" tenminste mo gen gebruiken, want van Rusland is be kend, dat het zich voor zijn hulp dik laat betalen. Militaire, economische en politie ke concessies staan er tegenover. Toegegeven, voor niets komt alleen de zon op en China heeft niets anders aan te bieden dan deze concessies omdat het arm is en Rusland geen crediet geeft, maar geloof niet, dat dit soort betalingen, de comcessies, niet met een zekere tegen zin worden gegeven. Want is het niet een tegenstrijdigheid de opbouw van de na tionale onafhankelijkheid te betalen met een gedeeltelijke afbraak ervan De scheidingslijn, die de wereld verdeelt, liep ook door de V.N. en is het verstan dig van de Westelijke wereld een tegen stander in dit gezelschap te halen We zouden er tegen willen aanvoeren, dat China als tegenstander even erg blijft of het wel of niet in de V-N. zit en men het, door het er buiten te houden, juist dichter naar Rusland drijft. Rusland en China zullen in de V.N. één zelfde lijn trekken. Maakt het verschil uit of één of twee landen van hun veto gebruik maken als het over dezelfde zaak gaat Als Wisjinski al „njet" gezegd heeft doet het er weinig toe of Tsjoe en Lai dat nog eens in het Chinees doen. OM EEN WRINGER AAN TE SCHAFFEN. Wij hebben een grote sortering. Ook onze aanbieding in op termijnbetaling, tegen dezelfde prijs als bij contante aankoop, blijft van kracht. Vraagt inlichtingen. BURGEMEESTER GROTHESTRAAT 34 TELEF. 2935 Naast City-Theater. A.s. Maandagavond is het weer zover, dat „Soest Vooruit" een vergadering belegt. Het is de vergadering, welke toegezegd is door het onvoltallige bestuur, hetwelk op 17 Juli werd gekozen, nadat een door een vertrouwenscommissie op gestelde bestuursformatie door de verga dering werd afgewezen. Tot September zouden de lopende zaken worden behandeld en daarna zou een vol ledig bestuur kunnen worden samenge steld, zo heette het toen. Aan deze belofte is in zoverre voldaan, dat de leden een uitnodiging voor deze vergadering kregen toegezonden, waarop drie candidaten voor een bestuursfunctie staan vermeld, doch een candidaat voor de voorzitterszetel ontbreekt. Een meer gecompleteerd bestuur zou dus voorlopig zonder voorzitter verder werken. Van dit bestuur wordt verwacht, dat men met het gemeentebestuur tot overeen stemming komt inzake de sanering van de schuldenlast en dat het een weg aan geeft om de V.V.V. in de toekomst finan cieel beter te laten draaien. We willen terzijde laten, of, voor wat het eerste betreft, deze weg van de minste weerstand juist is. Veel van wat we in Soest opzetten schijnt niet te kunnen slagen, als gevolg waarvan dan maar een beroep op de overheid wordt gedaan. Door middel van een subsidie verkrijgt men immers toch het geld van velen en misschien is dit voor een Vereniging voor Vreemdelingenverkeer ook wel gerecht- Doch hierover willen we het niet hebben. Het bestuur is in ieder geval voornemens de failliete boedel te redden en de wijze waarop dit kan geschieden zal wel met het gemeentebestuur zijn besproken- V.V-V. heeft een schuld van 6 a 7 dui zend gulden en het zou ons niet verwon deren als deze in de laatste maanden nog is opgelopen. Zowel het wegwerken van deze schulden last als het maken van een sluitende be groting vraagt een zeer competent be stuur en rigoreuze maatregelen- Nu gaan we dit bestuur, blijkens de con vocatie, geen voorzitter als aanvoerder geven, terwijl er bovendien candidaten gesteld worden, die nog nimmer blijk hebben gegeven van enig enthousiasme voor V.V.V. en zelfs voor enige weken terug nog geen lid van V-V.V. waren. Het is toch jammerlijk, dat een vereniging met om en nabij 600 leden schijnbaar geen bestuurs-functionarissen kan op brengen en men candidaten moet gaan zoeken buiten de kring der leden. Even jammerlijk is het, dat op de verga dering van a.s. Maandag maar weer slechts 10 °/o der leden aanwezig zal zijn. Met onze 600 moeten we deze zaak kun nen oplossen en uit ons groot aantal le den moeten personen kunnen komen, die de verantwoordelijkheid voor de V.V.V. willen en kunnen dragen. Men zal ons tegenwerpen, dat er weken lang gezocht is naar candidaten en dat practisch alle aangezochten geweigerd hebben een candidatuur te aanvaarden. Waarom weigerde men, is onze vraag. Waarom zei men Ik bedank voor de eer. Hadden deze bedankers gelijk of ongelijk? Zijn de gronden voor deze weigering weg te nemen of niet, zouden we willen vra gen. Of sukkelen we liever door, even tueel tot het faillisement. Zeshonderd leden moeten beslissen wat er moet gaan gebeuren en niet 10 procent van hen moeten de lakens uitdelen. De „wil van de souvereine vergadering", waarin 50 personen aanwezig zijn, is een paskwil, want de minderheid mag de meerderheid niet gaan regeren. Het is dan ook te hopen, dat de opkomst van de leden ditmaal zo groot is, dat de zaal van „De Gouden Ploeg" de aanwezi gen niet kan bevatten. In de volbezette zaal van hotel „De Gou den Ploeg" prijkten Woensdagavond af fiches van de Bouwkas van de Noord- Nederlandse Gemeenten aan de wand, waarop slechts enkele woorden waren ge drukt, woorden die het doel van deze Bouwkas aangaven en tevens een sleutel zijn voor de opheffing van de woning nood „Bouw een huis van Uw huur". Vele verloofde paartjes, doch ook vele reeds gehuwden en anderen hoorden met zeer veel belangstelling naar de uiteen zettingen van de heer R. R. Karsten, di recteur van het Bijkantoor West van de B.N.G. „Zo snel mogelijk en zo goedkoop mo gelijk willen wjj huizen laten bouwen door de bij ons aangesloten spaarders", zei de heer Karsten, en met deze mede deling, welke de doelstelling is van deze op sociale grondslag berustende bouwkas, kon hij slechts de harten der aanwezigen winnen. De uiteenzetting over de verkrijging van een eigen huis demonstreerde, dat het systeem van deze bouwkas, zeer aantrek kelijk, is en zeer aanvaardbaar. In het kort komt het neer op het volgende: Wanneer men een arbeiderswoning, een middenstandswoning, een bungalow, een winkelhuis e.d. wil bezitten en via de bouwkas wil bouwen, dan meldt men zich op het gemeentehuis bij de plaatselijke commissie, bestaande uit de heren Wet houder Van Zadelhoff, Verstoep en Snij ders. Deze commissie beoordeelt de bona- fiditeit van de aanvrager en wanneer dit in orde is, meldt men zich als lid aan van genoemde bouwkas. Alle mogelijke inlichtingen verkrijgt men van deze bouwkas, die hier op neerko men, dat men een huis-naar-keuze uit zoekt of een woning aanvraagt, waarvan de bouwkas een standaard-tekening be zit. Voor iedere 1000.welke deze woning zal kosten, spaart men per maand 2. dus bij een bedrag van 10.000.20. per maand. Na ongeveer 7 a 8 jaar is het spaarbedrag vermeerderd met de Rijkspostspaarbank- rente, welke de bouwkas geeft, tot 2101.-. Dan kan het huis worden besteld. Zolang dit in aanbouw is wordt er rustig door gespaard ten gerieve van de adspirant- huizenbezitter. De eigen woning wordt gebouwd, hetzij in een complex en volgens de standaard tekeningen van de 'Bouwkas, hetzij vol gens tekening van de architect van de adspirant-bouwer. Hierbij moet men bedenken, dat eigenbouw duurder zal zijn dan de bouw volgens standaard-tekenin gen en onder gezamenlijke architectuur. Men kan een eigen aannemer nemen, doch deze zal zijn prijs moeten afstemmen op de geldende bouwprijzen, welke de bouw kas in doorsnee elders betaalt. Een woning, die 14 a 15000 gulden kost, wordt door de Rijkspremie in Stichtings- kosten verlaagd tot ongeveer 10.000 op WOENSDAG 30 SEPTEMBER, 's av- 8.15 uur, in gebouw RELIGIE EN KUNST. Programma o.a. werken van Bach, Beethoven, Mozart, Chopin en Osieck. Entree 1.50 en 2(bel. inbegrepen). KaartverkoopJulianalaan 49, Linden- laan 4b en 's avonds aan de zaal. Voor hen, die niet ouder zijn dan 50 jaar, wordt op deze rijkspremie nog een toe slag gedurende 10 jaar gegeven voor de eigenaar-bewoner van het nieuwe pand. Deze premie en eventuele toeslag worden door de bouwspaarder aan de Bouwkas gecedeerd- De woning kost in dit voorbeeld uiteinde lijk 10.090.waarin alle kosten zijn begrepen zoalsaansluitingskosten gas, aterleiding, hypotheekacte en tevens gasgeyser, douche met mengkraan, koud en warm water in vaste wastafels. Daar men ca. 2000.— gespaard heeft, resteerd nog 8000te betalen, waar voor men maximaal 30 jaar rente en af lossing betaalt, welke men als huur kan beschouwen. De meeste huurders in ons land hebben niet het voordeel, dat na 30 jaar huur betaling het huis hun eigendom is. De „huur" zal in het gegeven voorbeeld ca. 40.per maand zijn. Deze hypotheek van ca. 8000.is door de Bouwkas niet opzegbaar; slechts in gevallen, waarin de huizen worden verwaarloosd of rente en aflossing niet betaald worden, mag de Bouwkas ingrijpen. De bouwspaarder - en dit is zeer attrac- itief - behoeft niet 8 jaar 20per maand te sparen, doch kan ook het be drag van ca. 2100— direct bij inschrij ving storten, zodat de bouw zo snel mo gelijk kan beginnen- Ook is het mogelijk op elk gewenst tijd stip de hypotheek geheel of gedeeltelijk af te lossen. Bovendien behoeft men de woning zelf niet te bewonen, men kan de ze dus ook verhuren. Men kan de woning vroeg of laat ook verkopen op gelijke wijze als iedere andere woning. De Bouwkas biedt alle mogelijke hulp en verzorgt de papier-rompslomp, welke de bouw met zich brengt. Na de pauze werden vele vragen gesteld, waarbij o-m. bleek, dat inwoning in een dergelijke woning niet is toegestaan; dat bij verhuizing of emigratie de woning vrijelijk verkocht mag worden; dat de rentevoet van de hypotheek gedurende de maximaal 30 jaren gelijk blijft enz. KERKSTR3 TEL.27Ö6 GRAMOFOONPLATEN. J. GORTER SCHAAKKAMPIOEN VAN SOEST. De strijd om het schaakkampioenschap 1953 van Soest is geëindigd met een 31 overwinning van J. Gorter op zijn rivaal C. Samsom. waardoor de heer Gorter kampioen werd. De uitslag van dit tournooi is alsvolgt Hoofdklasse1. J. Gorter, kampioen. 2. C. Samsom. 3. J. Thomasze. 4. H. de Graaf. 5. A. v. Dijk. Eerste klasse 1. L. de Regt. 2. J. Vis- beek. 3. J. K. v. Zijtveld. 4. G. v. Mun ster. 5. A. Hilhorst. 6. E. v. Goor de Oos- terlingh- 7. H. Overgoor. Tweede klasse 1. G. Geytenbeek- 2. H. v. Noessel. 3- J. J. Immerzeel. 4. C. van Zijtveld- 5. J. Spijker. 6. H. Steenbeek. 7. J. Hoek. 8. B. Klein. 9. H- Muyllaart. 10. J. J. W. Blom. Derde klasse 1. Y. Wiersma. 2. B- Beu ken. 3. J. v. d. Wal. 4. H- Taffijn. 5. K. F. Mud. 6- P- Sirag. 7. C. P. Amelunxen. 8. G. Acronius. De prijsuitreiking zal op de jaarverga dering van de Soester Schaakclub op 9 October a.s. plaats hebben. De nieuwe wintercompetitie vangt Vrijdag 2 October weer aan in het Oran,ie-Hotel. WEER AMATEURSPARADEN. Evenals in vorige jaren worden in res taurant „Eemland" deze winter weer amateursparaden gehouden. Iedere maand zullen weer amateurs uit Soest en de om trek wedijveren om vele prijzen. De heer A. G. Terhorst alhier heeft de leiding van deze avonden. Als finale-prijs is een fraai meubelstuk ter beschikking. HANS OSIECK GEEFT PIANOLES MET WHIRE-RECORDER. Onze plaatsgenoot, Hans Osieck, de be kende componist en concertpianist, zal op 1 October a.s. starten met een geheel nieuw systeem in het geven van pianoles- Hetgeen de leerling tijdens de les pres teert wordt op een whire-recorder (Phi- lip's band-systeem) opgenomen en cfirect daarna weer ten gehore gebracht. De leer ling kan dan zelf zijn gemaakte fouten beluisteren en met de leraar uitmaken wat er gedaan moet worden om het spel van de leerling te vervolmaken. Dit sy steem moet zeker resultaat afwerpen, daar de leerling met zijn fouten wordt geconfronteerd. Hans Osieck, die concerten en recitals heeft gegeven in Zuid-Afrika, Noorwe gen en Duitsland en een wereldbekende naam heeft, zal ook in Soest een recital geven en wel op 30 September a.s. in Religie en Kunst, waar hij werken zal spelen van Bach, Beethoven, Chopin en composities van hem zelf. DRIE MARKETENTSTERS ZONGEN IN HET SPREUKENHUISJE. In Juni van dit jaar bezong Jan de Cler het Soester Spreukenhuisje in 'n Utrechts Streekprogramma voor de K.R.O- en sindsdien is het spreukenhuis-lied een schlager geworden, welke men meermalen voor de radio hoort zingen. Ook het „Orkest zonder naam", onder lei ding van Ger de Roos, nam dit lied ver schillende malen in het repertoire op, waarbij de Drie Marketentsters de tekst zongen. Dinsdagmiddag zongen de Marketensters dit lied nog eens toen de dames op bezoek waren in het Spreukenhuisje en de fa bricage van de spreuken-bakjes en wat dies meer zij in de pottenbakkerij „De Vlieguut" alhier in ogenschouw namen. Toen de pottenbakkers, de schilders en schilderessen, de kleibewerkers en andere Vlieguut-mensen hoorden, dat de 3 char mante dames de anonyme Marketentsters van de radio waren, bleef een verzoek tot het zingen van het Spreukenhuis-lied niet uit. Tussen de rijen en rekken met Vlieguut- producten klonk daarna het Wie er op alles een antwoord wil weten Moet 'ns in Soest naar het Kerkpad toegaan. Daar staat een huisje zo klein en vergeten, Loop er eens eventjes aan. De dames waren „even aan komen lopen" en zij hebben van dit bezoek plezier gehad. Alleen-verkoop voor SOEST-SOESTDIJK VAN WEEDESTRAAT 8 TEL. 2458 EEN DODE EN EEN ERNSTIG GEWONDE BIJ AANRIJDING. Woensdagmorgen, te half 11 uur, had op de hoek Beukenlaan-Verl. Talmalaan 'n aanrijding plaats tussen een personenauto en een wielrijdster, waarbij een dode en een gewonde te betreuren vielen. Op dit tijdstip kwam vanaf de Verlengde Talmalaan Mevr. K.-L-, wonende aan de Klaarwaterweg, per rijwiel gereden met haar 6-jarig zoontje op de bagagedrager. Zij wilde de Beukenlaan oversteken, doch werd gegrepen door een Volkswagen, be stuurd door J. R. alhier, die uit de rich ting Soest kwam- Mevr. K. en haar zoontje werden door de auto geschept, kwamen op de motorkap terecht en werden 20 meter verder te gen het betonnen wegdek geslingerd. De hulp, die wij in het begin van dit jaar van vrijwel de gehele wereld ont vingen, toen onze erfvijand, het water, zonder genadetoesloeg, was hartverhef fend. In velerlei vorm werd hulp gebo den, maar hetgeen het meest tot onze verbeelding sprak en waarmee toch wel de meest effectieve hulp werd verleend, waren toch wel de hefschroefvliegtuigen, met welke mening ik aan elke andere wijze van hulpverlening niets te kort wil doen. In aanmerking nemend, dat de deskundi gen de mening zijn toegedaan, dat tegen een springvloed, samengaand met een stormwind uit een bepaalde richting, fei telijk geen kruid is gewassen, lopen we altijd weer de kans, dat een toestand als die van Februari 1953 zich zal herhalen. Terugziend naar de St. Elisabethsvloed kan die herhaling nog 100 jaar op zich laten wachten, maar daar hieromtrent geen enkele berekening is te maken, kan het ook dit jaar wel gebeuren, hetgeen de Hemel verhoede. Nu weet ik wel, dat hefschroefvliegtuigen handen vol geld kosten, maar had het niet in de lijn der dingen gelegen, wan neer onze regering reeds al het mogelijke had gedaan om minstens enige van deze toestellen aan te kopen Wij bezitten momenteel het belachelijke aantal van 1, zegge en schrijve één hef- schroefvliegtuig op een Westelijke en Noordelijke kustlijn van ca. 600 K.M. Wanneer er iets zou gebeuren, hangen we in de lucht weer geheel van buitenlandse hulp af. Zij zouden die hulp ongetwijfeld weer geven, maar ik vermoed toch wel, dat het buitenland ons met onze neuzen op dat deel der millioenennota zou drukken, waarin onze regering (na de ervaringen van Februari 1953) niet verder kon ko men dan „voortbouwende op de tot he den verkregen resultaten met een expe rimenteel model, zullen de onderzoekin gen voortgezet worden, omdat het hef- schroefvliegtuig nu nog niet economisch exploitabel is" Gelukkig (ook voor ons), dat andere lan den niet zolang onderzoeken naar een „economische exploitatie" en intussen met de nog niet volmaakte toestellen zulke prachtige reddingen verrichten. Overigens geef ik toe, dat parasiteren goedkoper is en in het los peuteren van hulp zijn we sedert 1945 meesters gewor den. H. OEKMAN. naar SOEST - UTRECHT BAARN De twee slachtoffers bleken ernstig ge wond te zijn. Mevr. K. was in bewusteloze toestand, terwijl haar zoontje er zeer erg aan toe was. Hij liep een schedelbasis- fractuur en een wond aan het achter hoofd op, terwijl zijn gezicht deerlijk was verminkt. Beiden werden, na medi sche hulp van dr. Stroband, per zieken auto naar het ziekenhuis „De Lichten berg" overgebracht. De toestand van het jongetjes was hopeloos. Hij overleed eni ge uren later. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld Indonesië en Ned. Nvv. Guinea m-s. „Ce lebes" (30 Sept.). Ned. Antillenm-s. „Willemstad" (29 Sept.). Suriname s.s. „Cottica" (30 Sept.). Unie van Zuid-Afri ka en Z.W. Afrika m.s. „Sterling Castle" (26 Sept.). Canada s.s. „Zuiderkruis" (26 Sept.), s.s. „Veendam" (30 Sept.) en m.s. „Westerdam" (1 Oct.). Zuid-Amerika s.s. „17 Octubre" (26 Sept.) en s.s. „Tucuman" (1 Oct.). Brazilië en Uruguay s.s. „17 Oc tubre" (26 Sept.) en s.s. „Alpherat" (29 Sept.). Australië m.s. „Johan van Olden- bamevelt" (29 Sept.). Nieuw Zeeland via Engeland (26 Sept.). DE HONDEN-SHOW. Na afloop van de honden-show, welke Zaterdagmiddag door de Dierenbescher ming alhier wordt gehouden, zal een op tocht worden gehouden door de jeugdige honden-eigenaars met hun viervoeters, vergezeld door de drumband van de gym nastiekvereniging „Olympia". De route, welke deze optocht volgt, is alsvolgtSt. Josephgebouw, Steenhoff- straat, Van Weedestraat, Burgcm- Gro- thestraat, Nieuwerhoekplein, Koningin- nelaan, Beetzlaan, Hellingweg, Juliana- plein, Emmalaan en over de hoofdweg weer terug naar het St. Josephgebouw, waar de prijsuitreiking plaats vindt. De jury van deze show wordt gevormd door de heren Th. v. d. Kooi te Baarn, W. 't Hart en A. Tavenier. DAMCLUB „DE VARIANT". De Damclub „De Variant" zal in het ko mende seizoen met haar eerste tiental in de competitie, le klasse B van de Utrecht se Provinciale Dambond, uitkomen tegen Loenen 1- Ons Genoegen 3 (Utr.), H.D.G. 2 (Hilv.), Bussum 2, A.D.V- 1 (Amersfoort), U.D.G. 3 (Utr.), O.K.K. 1 (Baarn) en Breu- kelen 2. De competitie vangt voor „De Variant" aan op Woensdag 30 September met een thuiswedstrijd tegen U.D.G. 3. Het 2e tiental is ingedeeld in de 2e klasse D met A.C.D. 1 en 2, A.V.E.N.O. 1 en 2, Veluwezoom 2 en O.K.K. 2. De eerste competitiewedstrijd van „De Variant" 2 is vastgesteld op Maandag 5 October te Nijkerk tegen Veluwezoom 2.

Soester Courant | 1953 | | pagina 1