m W. JL Butzelaar Moderne Van week tot week in Soest. SOEST. SOESTERBERG. ROB DE AVONTURIER. Burgerlijke stand. SPORT. gw KAPPER HAAPVEP ZO PGING -\ A GEBOREN: Roelfina, d. v. L W. Velt- huyzen, bankwerker-monteur en M. E' Stel, Moerbessenberg 26. Erik Theodoor, z. v. Th. W. Muller en C. J. Heilker, Kampweg 102. Wilhelmina Alida, d. v. J. Blok, bankwerker en A. Grift, Amster dam, Waddenweg 96. Martinus Hendri- kus, z. v. E. H. Bosboom, autohandelaar, en G. W. A. van den Dijssel, Birkstraat 105. Pieter Roelof, z. v. R. Ravenhorst, automonteur en E. Renger, Gen. Spoor straat 56. Cornelia Sophia Maria, d. v. C. J. A. van Heeswijk, boekhouder en P. S. M. Majoor, Nieuweweg 8. Johan- nes Cornelis Maria, z. v. J. C. M. Smit, gemeente-ambtenaar en C. M. Genemans, Molenstraat 29. Dorothea Anna Maria, d. v- P. J. van Leeuwen, brandstoffenhan- delaar en A. W. J. Eskes, Gen. Winkel manstraat 2. Manna, d. v. L. J. van den Bos, slager en J. Bosch, Nieuweweg 80. Anne Maria, d. v. E. H. Onwezen, weg werker N-S. en F- J. Soeter, Hartweg 4b. Hendricus Anthonius Maria, z. v. J. T- Paauw, slager en M- E. Verkleij, Birk straat 49 ONDERTROUWD Willem Gijsbertse, 40 jaar, magazijnbediende, Utrecht en Geer tje Meenhorst, 42 jaar, zonder beroep, Klaarwaterweg 44. Theodorus Johannes Kerkhofs, 37 jaar, chef de bureau, Veld hoven en Petronella Henrica Bernardina Segers, 26 jaar, analyste, Lange Brink- weg 53b. Adrianus Petrus Maria Lau- rijssen, 27 jaar, vertegenwoordiger, Apel doorn en Cornelia Johanna Maria van Nimwegen, 20 jaar, werkster, Van Maa renstraat 14. GEHUWDGijsbertus Anne Melles, 23 jaar, electromonteur, Amersfoort en Ca- tharina Johanna Maria van Wijk, 21 jaar, kantoorbediende, Molenstraat 114. Adres na huwelijk ieder op eigen adres. Ba rend van Beek, 24 jaar, fabrieksarbeider, Nijkerk en Gerritje van Rouwendaal, 21 jaar, zonder beroep, Korteweg 5. Adres na huwelijk: ieder op eigen adres. OVERLEDEN Harm Mulder, 41 jaar, boomkweker, Beetzlaan 62. Geertruida Johanna Horn, 63 jaar, zonder beroep, gehuwd met A. G. Kruup, Bloemendaal. Bauk Fekkes, 81 jaar, zonder beroep, ge huwd met W. Brandsma, Heideweg 20. Dorothea Sophia Puimbroek, 65 jaar, zon der beroep, gehuwd geweest met W. Jong stra, Prins Bernhardlaan 29. Alida Wil helmina Mercier, 70 jaar, zonder beroep, gehuwd met J. S. W. Alderding, Schou tenkampweg 36. Isaac Willem van Ooste- rom, 59 jaar, zonder beroep, gehuwd ge weest met W. Romeijn, Torenstraat 8. Gijsbert Gijtenbeek, 77 jaar, zonder be roep, Klein Engendaalweg 21. hartelijk hebben gelachen. Dat er nog veel jongelieden zijn, die hun opvoeding aan hun laars lappen, zagen we bij een toneelvoorstelling, die in onze ge meente werd gehouden- Een potige zaalcommissaris zou voortaan nuttig werk kunnen doen, maar dan moet hii ook potig zijn. Kleine jongens moet men als kleine jon gens behandelen en met een pak voor hun broek huiswaarts sturen. Dieren keken ons aan ter gelegenheid van Dierendag, anders doen zij dat nooit zo nadrukkelijk. We kunnen ons op de borst kloppen, want we hebben een record-bedrag bijeen ge bracht met de collecte voor de Dieren bescherming. En dat in deze tijd en in ons eigen Soest. 1 STEENHOITSTR. 53 - TEL. 2842 Hl 'M De nieuwe lijn uit Parijs, g g „la Nouvelle Fronde", E wordt ook in onze salon toegepast. g Ons natuurbad heeft een uitgebreide af deling gevonden voorwerpen. Deze voor werpen bewegen zich meestal op het ge bied van zwemkleding en handdoeken, zonnebrillen, haarkammen enz., doch er worden ook andere zaken verloren. Er worden in dit bad ieder seizoen vele trouw- en verlovingsringen verloren, waarvan er verscheidene op aanvraag aan de rechtmatige eigenaars konden wor den teruggegeven. Er is thans een collectie ringen, welke nimmer teruggevraagd zijn en het bestuur van ons bad acht het niet goed, dat trouw en verlovingsringen de weg van het ge wone „gevonden voorwerp" opgaan. Degene, die haar of zijn ring in het na tuurbad is kwijt geraakt, kan zich hier over uitsluitend schriftelijk wenden tot het secretariaat, per adres gemeentehuis Soest, onder opgave van inscriptie, door snede of andere kenmerken van de ring. „Ik mag geen knollen plukken" hebben enige jongens honderdmaal moeten schrij ven toen zij Zaterdagmiddag op het poli tiebureau zaten en deze straf ondergin gen omdat zij een bezoek hadden gebracht aan de knollenvelden op de Eng. Een mensenleven kan aan een zijden draadje hangen, dat weet nu ook de man, die Zondag de cel in het politiebureau verliet, waarin hij Zaterdagnacht ter ont nuchtering was ingesloten. Dat hij dron ken was geweest was erg; dat hij zo dron ken was, dat hij midden op de rijweg van de Van Weedestraat was gaan liggen sla pen was erger. Een late voorbijganger merkte hem te half drie des nachts op. De politie ver zorgde het transport naar de cel. Zondagmiddag heeft de man vernomen, dat hij in een dichte mist midden op de rijweg had gelegen en dat het stom geluk is geweest, dat hij niet door een auto is overreden. Hij zou het nooit meer doen, zei hij, om welke belofte een paar politiemannen S.E.C.—DE TOEKOMST. S.E.C. behaalde Zondag een nuttige over winning op de ploeg van „De Toekomst" uit Utrecht. De eerste 10 minuten waren voor S.E.C-, waarbij linksbuiten Van Soest een sco ringskans miste, maar toen de Utrechtse achterhoede was ingespeeld, liepen de S.E.C.-aanvallen de meeste keren dood op het goede spel van de 4 gebroeders v. d. Bilt, waarvan er 2 achterspeler zijn, één linkshalf en de 4e spil. De voorhoede van De Toekomst liet goed combinatiewerk zien en gaf de Soester achterhoede, bestaande uit v. Breukelen, Ten Hove en Admiraal met stopperspil v. 't Klooster, veel werk te verzetten. Elf minuten waren er gespeeld toen de Utrechtse linksbuiten v. d- Horst de voor zet van de rechtsbuiten Maaswinkel op ving en inschoot, na een duel met v. Breu kelen. De immer ijverige Pureveen was net te laat om het zachte schot te kunnen keren. 01. Geestdriftig toog S.E.C. ten aanval. De achterhoede, waarin Ten Hove een gewel dige versterking bleek te zijn en waarin v. 't Klooster eveneens uitblonk, drong op, zodat de S.E.C.-voorhoede geen leeg middenveld achter zich kreeg. De gasten verzetten zich energiek tegen een insluiting en met gevaarlijke en snel le uitvallen brachten zij het spel in even wicht. Na een kwartier kopte Maassen een voor zet van rechtsbuiten Valk over het doel, waarmede de kans op de gelijkmaker ge mist werd. In de 20ste minuut zette Maassen, met 'n prachtige pass rechtsbinnen Loman aan het werk, doch deze startte te laat om de ze goede kans te benutten. Op iedere S.E.C.-aanval gaf De Toekomst een klinkend antwoord met snelle tegen aanvallen. Doelman Van Breukelen zag een hard schot langs de verkeerde kant van de paal gaan en moest even later een hoog schot van de rechtsbinnen verwerken. Na 40 minuten kwam eindelijk de gelijk maker. Pureveen loste van flinke afstand onverwacht een hoog schot, dat over de doelman in het doel verdween. 11. Vier minuten later voorkwam Van Breu kelen een doelpunt, doordat hij een zeer hard hoog schot van de linksbinnen der gasten over de doellat wist te stompen en dit schot was het sein tot een offen sief op het S-E.C.-doel, waarbij menig duel werd uitgevochten. Na de rust verhoogde S-E-C. het tempo en met vier opeenvolgende aanvallen werd de Utrechtse verdediging op de proef ge steld. Na 5 minuten had een tegenaanval der gasten bijna succes. Van Breukelen lag op de grond toen de linksbuiten naast het lege doel schoot. Rechtsbuiten Valk speelde feller dan in de eerste helft en midvoor Maassen ver wisselde met linksbuiten Van Soest van plaats. Hierdoor kwam er meer vaart in de Soester aanval en werden de aanvallen gevaarlijker. Toch kwam er een doelpunt aan de ande re zijde. De ver opgedrongen Ten Hove werd gepasseerd en Admiraal miste de pass, die van links rraar rechts werd ge speeld, zodat de rechtsbuiten vrij kon schieten. Van Breukelen sprong op dat moment naar de linkerpaal, terwijl hij rechts gepasseerd werd- 12. Deze achterstand werkte inspirerend op de S.E.C.-ploeg, die nog harder ging wer ken en een overwicht verkreeg. Na een half uur was het Loman, die bij 'n scrim- mage voor het doel van de gasten de bal inkopte en scoorde. 22. Pureveen bracht hierna redding bij een tegenaanval van „De Toekomst", toen Van Breukelen was gepasseerd. Eerstgenoem de werkte de bal uit de doelmond. Vier minuten later miste midvoor Van Soest een voorzet van Valk, doch kreeg de bal weer in zijn bezit en schoot langs de uit lopende doelman. Tergend langzaam ver dween de bal in het doel, waardoor de stand op 32 kwam. De laatste tien minuten brachten een zeer levendige strijd, welke echter geen veran dering meer bracht in de stand. De overige uitslagen waren: Patria 2S.E.C. 2 25. Hercules 2S.E.C. 3 21- N.S.C. 2—S.E.C. 4 4—0. S.E-C. AIJsselmeervogels A 11. S.E.C. BIJsselmeervogels B 40. Baarn aS.E.C. a 20. B.D.C. WON VAN VICTORIA. B.D.C- wist in Hilversum het tot nu toe ongeslagen Victoria de eerste nederlaag toe te brengen. B-D.C. startte met de wind in de rug, doch moest na 5 minuten Brouwer missen, die hinder kreeg van een oude blessure. Zijn plaats werd ingenomen door Huurdeman. die later in de strijd van plaats verwis selde met M. Brouwer en in de voorhoede optrad. De strijd was ongeveer gelijkwaardig, waarin, na 25 minuten, het eerste doel punt viel. Doelman v. d. Lugt liet een bal glippen, waardoor de midvoor van Victoria een kans kreeg. 10. Een kwartier voor de rust wist Beemer - ditmaal rechtsbinnen spelend - de ge lijkmaker te scoren. Uit een voorzet van links kopte hij zeer hard in, voordat de doelman de bal kon wegstompen. 11. Na de rust had Victoria het wind-voo- deel, doch de Soestenaren bedwongen de gastheren met energiek spel. Gevaarlijke aanvallen aan weerskanten maakten de strijd aantrekkelijk. Na een half uur schoot Beemer uit een hoekschop hard en onhoudbaar in 12. Even later miste Segers een kans op een doelpunt,i toen hij uit vrije positie over het doel heen- schoot. De thuisclub zette de laatste tien minu ten alles op alles. Zij drong de Soeste naren in de verdediging en het Soester doel maakte 10 benauwde minuten door, doch Victoria kreeg geen gelegenheid meer tot doelpunten. De overige uitslagen waren: B.D-C. 2Voorwaarts 31. A.P.W.C. 3—B.D.C. 3 8—1. B.D.C. 4—H.V.C. 6 0—2. B-D-C. ASparta A 100. B.D.C. B—B.D.C. C 3—2. DE SOESTER BOYS WONNEN VAN AUSTERLITZ. De Boys startten in een nieuwe opstelling tegen Austerlitz en in deze wedstrijd bleek, dat deze verandering een ver betering was. Na 10 minuten wist de midvoor der Boys het net te vinden en de score te openen. Enige minuten later werd de stand 02, weer door een goed doelpunt van de midvoor. Austerlitz verkleinde de voor sprong dank zij een fout in de Soester achterhoede (21) en geïnspireerd door dit doelpunt kwamen zij beter in de aan val, hetgeen tenslotte tot de gelijkmaker leidde. Even voor de rust brachten de Boys de stand op 32 en na de thee verhoogden zij de voorsprong tot 42. Austerlitz scoorde hierna, doch de links buiten van de Boys bekroonde hierna een solo-ren met een doélpunt (53), terwijl een fel slot-offensief èen 6e doelpunt voor de Boys opleverde. HEES VERLOOR. Tegen de verwachting in heeft Hees, dat ongeslagen de leiding van de 3e klasse C van de Zaterdagmiddagcompetitie had, de wedstrijd tegen Hercules te Utrecht met 21 verloren. Hees startte onfortuinlijk, doordat de gastheren al spoedig een strafschop kre gen toegewezen wegens hands en de stand hierdoor op 10 kwam. Enige minuten later kreeg Hees de kans om gelijk te maken, want toen kreeg Hees 'n strafschop toegewezen, doch deze werd overgeschoten. Tien minuten voor de rust was het mid- - voor Ruttenberg, die met een fraai doel- n nnnt He nartiipn ort peliike voet. bracht. doelpunten uitbleven. De K.V.S.-verdediging hield zich echter zeer goed en hield de Kameo-aanval in bedwang- De scheidsrechter stopte het spel om de bal te keuren en toen bleek, dat deze te zwaar was geworden door het natte veld. De droge bal was blijkbaar beter te han teren door K-V.S., want prompt kwam er een doelpunt en was de achterstand tot 23 ingelopen. De hoop op een gelijk spel herleefde, doch Kameo maakte 3 minuten voor het eind een einde aan de Soester illusie met een doelpunt (24), met welke stand ook het einde kwam. De overige uitslagen waren: Hees 2—V.V.O.P. 2 3—5. Hees 3—C.J-V.V. 5 5—4. FINALE VOLLEYBAL-TOURNOOI. Na enige keren uitgesteld te zijn geweest zal Zaterdagmiddag de finale van het Volleybal-tournooi plaats hebben met de wedstrijd S.P-S.V.-Olympia. DAMESHANDBAL B.D.C. Zondag kwamen weer alle drie elftallen van B.D.C. in het veld en dat de dames er nu inkomen bewijzen wel de klinken de uitslagen. B.D.C. 1 ging bij Fidelitas in Amersfoort op bezoek en kwam met een 62 over winning naar huis. B.D.C. 2 ging naar de nieuwe ster in klas se 2 B, n.1. H-S.v., te Hoogland. Ook hier was de overwinning volkomen, n.1. 51. De junioren speelden thuis tegen de E.M.M.-junioren en ook zij wisten twee punten te verdienen door hun tegenstan ders met 30 te verslaan. R.K.T.T.V. „SHOT". De indeling van de lagere teams van „Shot", voor welke teams de competitie eveneens in de week van 12 October aanvangt, is ook bekend geworden. Een gelukkige omstandigheid hierbij is, dat alle teams in Amersfoort of omgeving moeten spelen. Reserve 4e Klasse A: Shot 4. Shot 6. Vlug en Vaardig 4. Over 't Net 8. Hakaspa X. Hakaspa 2. Bofa 3. E.H-M.A. 3. Smile en Smash 2. Reserve 4e Klasse B: Shot 5. Shot 7. Dosc 4. Bofa 2. Smile en Smash 1. Smile en Smash 3. Meursing E.H.M.A. 3. Stompert 3. Ook de dames-afdeling is Vrijdagavond begonnen. In 'n korte vergadering, waar in meerdere meisjes zich als lid opgaven, werd een voorlopig bestuur samengesteld en werd tevens besloten op Vrijdagavond de trainingsavond te houden. punt de partijen op gelijke voet bracht. 1—1. Na de rust zagen we een gelijk opgaande strijd, waarin tien minuten voor het einde de beslissing viel. De Hees-achterhoede verwaarloosde een moment de dekking, waarvan één der Hercules-spelers profi teerde. 21. KORFBAL. K.V.S—KAMEO 2 2—4. K.V.S. verloor de wedstrijd tegen Kameo 2- Beide partijen wogen goed tegen elkaar op en het veldspel ging vlot heen en weer. Spoedig na de afworp werd het eerste schot van Kameo op de Soester korf een doelpunt. 01. K.V-S. gaf energiek partij en na een kwar tier was het Mej. v. d. Zouwen, die met een goed doelpunt de partijen op gelijke voet bracht. 11. Tweemaal werd de Soester korf door Kameo gevonden, zodat de rust met een 13 stand inging. Na de rust zette K.V.S. alles op alles, doch vrouwe Fortuna liet de Soestenaren in de steek. Het was ontmoedigend, dat meerdere bal len van de rand van de korf sprongen en VOLKS-UNIVERSITEIT. Hedenavond spreekt in het Oranje-Hotel dr. H. Groot voor de Vólks-Universiteit, over „Het wonder van de sterrenhemel". Dr. Groot sprak vorig jaar alhier over de Palomar-kijker. Thans worden de won derlijke samenstelling van en de gebeur tenissen in de sterrenhemel belicht. BENOEMD. Mej. P. Ruitenbeek, typiste op de ge meente-secretarie alhier, is benoemd als arbeids-bemiddelaarster op het Arbeids- Bureau alhier. WINKELIERSVERENIGING HOUDT 2 WINKELBEURZEN. Gisteravond kwam de Winkeliersvereni ging „Soest" in hotel „De Gouden Ploeg" bijeen onder leiding van de heer C. J. Schaddelee. De voorzitter sprak in zijn openingswoord de hoop uit, dat op deze vergadering be sluiten zouden worden genomen, welke ook uitgevoerd zouden worden, zulks in tegenstelling met vorig jaar, toen een braderie en een etalage-wedstrijd door gebrek aan deelname geen doorgang kon den vinden. Na lezing van de notulen stelde het be stuur voor wederom een Sint Nicolaas- bonnenactie te houden, zoals in 1950 en 1951, waarbij men bij aankoop van 1. winkelwaar, 'n bon ontvangt, welke bon nen recht geven op prijzen. Het bestuur had hiertoe een verzoek aan B. en W. ge richt en hierop bericht ontvangen, dat in principe toestemming gegeven werd, on der voorwaarde, dat alle Soester winke liers aan deze actie konden deelnemen en 10 °/o van de bruto bonnen-ontvangst aan een liefdadig doel zou worden besteed, zoals door de vereniging was aangeboden. Besloten werd de St. Nicolaas-actie te houden en de bedoelde 10 °/o af te staan voor de t-b.c.-bestrijding. Het tijdvak van de actie werd bepaald van 21 November tot en met 5 December, waarbij het bestuur machtiging kreeg de begindatum zo nodig te veranderen. Ter gelegenheid van deze actie zal St. Nico- laas ook ditmaal weer zijn intocht in de gemeente houden. In de prijzen-commissie werden gekozen Mevrouw Quick en de heer J. C. Brou wer. Een gehouden enquête wees uit, dat er voorstanders waren van een voorj aars- en een najaars-winkelbeurs. Besloten werd het bestuur te machtigen, zowel een voorjaars- als e.en najaars-winkelbeurs voor te bereiden. Beide winkelbeurzen zullen worden gehouden in de zalen van Hotel „Eemland"- TONEELVERENIGING „SOESTDIJK". De Toneelvereniging „Soestdijk" opende haar seizoen Zaterdagavond met de op voering van het toneelspel „Van ander Ras", de geschiedenis van het Amerikaan se probleem blank-zwart. Hier betrof het een neger, die in het Ame rikaanse leger in Europa streed en tot kapitein opklom, doch bij zijn terugkeer in het vaderland niet meer in tel was. Dit moeilijk gegeven werd door de uit voerenden goed en vlot vertolkt en uit gebeeld. De heer H. Kenter speelde met verve de rol van de Senator, evenals de heer H. de Zoete, die de neger-officier ten tonele bracht. Zij werden goed gesteund door Mevr. Dieters-Harskamp, Mevr. v. d- Broek-Gerritse, Mevr. v- Duinkerken-Be rends, Mej. de Hooge en de heren F. Mar- che, S. v. d. Broek, Hornsveld en Krone- meijer. De laatste had ook de regie en had ongetwijfeld eer van zijn werk. COLLECTE DIERENBESCHERMING. De Zaterdag gehouden collecte voor de Dierenbescherming heeft opgebracht 703,18, een opbrengst, welke de hoogste is sinds een reeks van jaren. MOOIE OPDRACHT. Het ingenieursbureau Siebers Van Dael te Breda heeft aan het aannemersbedrijf Th. de Goede te Soesterberg onderhands opgedragen, voor de som van 1.520.729.-, het bouwen van een Internaat te Nijme gen. PROGRAMMA MIL. TEHUIS „HUIS TEN HALVE". Dinsdag 6 October, 8 uur, film „Jungle Jim in het verboden land". Woensdag 7 October, 8 uur, flim „De eenogige Indiaan". BOUW EEN EIGEN WONING. Op Woensdag 7 October a-s., des avonds 8 uur„ wordt er in Hotel ,,'t Zwaantje door de plaatselijke commissie voor het bouwsparen een openbare B-N-G.-verga- dering belegd. Hier zal worden uitgelegd hoe men via de Bouwkas van de Noord- Nederlandse Gemeenten tot het bezit van een nieuwe, eigen woning kan komen, zonder dat men over een groot kapitaal beschikt. Ook in verband met de woningnood kan men een grote opkomst voor deze verga dering verwachten. RODE KRUIS-ONDERSCHEIDING. Donderdagavond werd door de Burge meester, als voorzitter van de afdeling Soest-Soesterberg van het Ned- Rode Kruis, in het Sanatorium „Zonnegloren", de zilveren gesp voor 30-jarige trouwe dienst uitgereikt aan de heer G. van de Pijpekamp te Soesterberg, die daarna nog werd toegesproken door dr. Rip. Beide sprekers spraken hun grote waar dering uit voor de toewijding en volhar ding, waarmede de heer v. d. Pijpekamp zich- gedurende tal van jaren aan het Rode Kruiswerk gegeven heeft. De heer v. d- Pijpekamp was ook een der oprichters van de afdeling. EERSTE OVERWINNING VOOR SOESTERBERG. In een spannende en sportieve wedstrijd is het Soesterberg gelukt zijn eerste over winning te behalen op Gooise Boys. Gooise Boys trapt af en onderneemt enke le goede aanvallen- Uit een dezer aanval len schiet de centervoor hard en onhoud baar in. Soesterberg pakt daarna goed aan en weet binnen een kwartier, uit een goede aan val, gelijk te maken. Soesterberg is nu sterk in de aanval; enkele corners worden weggewerkt, doch wanneer een goede voorzet van rechts komt, schiet de Soes terberg centervoor hard en onhoudbaar in. 21. Wanneer een Soesterberg-achterspeler on nodig en gevaarlijk terugspeelt, maakt G. Boys weer gelijk, 22, met welke stand ook de rust ingaat. In de tweede helft pakt Soesterberg flink aan en weet, dankzij een fraaie kopbal van de linksbuiten, na 10 minuten weer de leiding te nemen. Al blijft Soesterberg sterker, toch komt een doelpunt aan de andere kant, wanneer een Soesterberg- back een indirecte vrije schop veroor zaakt en Gooise Boys de stand op 33 brengt. Met nog een kwartier te spelen weet Soesterberg zijn betere techniek te bewij zen door een goed en fraai doelpunt, dat acht minuten voor het einde door de goed spelende rechtsbuiten gescoord wordt. Met deze 43 stand komt ook het einde. Een verdiende overwinning voor Soester berg. 334. Rob en Ans geven elkaar de hand. Nu moet er gehandeld worden. Terwijl Ans de luchtpiraten van het eiland weg lokt, zal Rob het hoofdkwartier trachten binnen, te dringen en oom Dan trachten te redden. 335. Glimlachend staat Ans op, zij klau tert de rotsen af en duikt in het hel dere water. 336. Vol spanning ziet Rob toe hoe Ans naar het vliegtuig zwemt, dat op korte af stand op het water rust. Er klinkt nog geen alarmschot uit het hoofdkwartier.

Soester Courant | 1953 | | pagina 2