Opbouw-serviezen. De gezinswas SOEST. Compleet. 49 delig reeds vanaf f 45.95 Leca Bazar SPORT. IN DE HOEK. WASMACHINES EN WRINGERS. Fa. G. v. d. POL DINSDAG 13 OCTOBEK 1953. 31e JAARGANG No. 75« SOESTER OURANT SOESTDIJK BUREAUVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 2566 Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT „PHILITELICA". Donderdag hield de Soester vereniging „Philatelica" een feestelijke vergadering voor haar leden met hun dames en intro- ducé's, zulks naar aanleiding van het feit, dat het 100e lid tot de vereniging is toe getreden. Hotel „De Schouw" was dan ook geheel gevuld toen de voorzitter deze vergade ring opende. In het kort memoreerde hij de oprichting van de postzegelvereniging, het samen gaan met de Baarnse Philatelisten en de afscheiding van Baarn, om tenslotte te wijzen op de grote bloei, die de vereni ging daarna heeft doorgemaakt. Naast de gebruikelijke veiling hadden verschillende attracties plaats, die bijzon der insloegen. Tijdens deze avond traden wederom drie personen als lid toe. KINDERRIJWIEL GESTOLEN. Tijdens de Zondagsschool, welke Zondag in de Emmakerk werd gehouden, werd 'n rijwiel van één der kinderen ontvreemd. OVERTREDING ARBEIDSWET. Een ondernemer, die zijn personeel te vroeg liet beginnen en in de werkplaats geen arbeidslijst aanwezig had, kreeg hiervoor een procesverbaal. HOOFDAGENT A. W. VOET 25 JAAR BIJ DE POLITIE. Dezer dagen herdacht de hoofdagent van politie, de heer A. W. Voet alhier, het feit, dat hij 25 jaar in dienst was bij de politie. De jubilaris werd in Schalkwijk geboren en kwam in 1928 in dienst bij de Konink lijke Marechaussee te Apeldoorn. Op 15 December 1931 werd de heer Voet als agent van politie bij de gemeentepoli tie te Schiedam aangesteld. Op 1 April 1938 werd hij bij de politie in Soest be noemd, om op 1 Januari 1946 tot hoofd agent bevordert te worden. De heer H. G. Scholtmeijer, inspecteur van politie, kwam met een deputatie van het politiecorps de jubilaris thuis ge lukwensen, namens de Soester Politie Sport Vereniging. Namens de S-P.S.V. werd de jubilaris, die met de heer Houkes oprichter van de S.P.S.V. is, een electrisch kacheltje aan geboden- De heer J. C. M. Smit, voorzitter van de afdeling Soest van de R.K. Politie Bond „St. Michael", bracht de gelukwensen van de Bond over en bood een fraai vul potlood aan. GEVONDEN VOORWERPEN. Dameshandschoen, zeiljopper, lage kin derschoen, paar glacé handschoenen, etui met foto's, 3 drijfkoppen van torpedonaaf, doublé armband, wit schoentje, 2 armban den, tas met vlees, sigarettenaansteker, capuchon, vulpenhouder, rubber snelbin der, 12 meter touw, bats, konijn, bood schappentas, kilograms-gewicht, padvin- dersriem, wieldop, zilveren broche, paar glacé dameshandschoenen. Inlichtingen omtrent deze gevonden voor werpen zijn te verkrijgen op het politie bureau, iedere Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. NOG STEEDS MUNITIE. In een sloot aan de Peter v. d. Breemer- weg werden Vrijdag mortiergranaten aangetroffen. De hulpverleningsdienst en de politie ruimden dit gevaarlijke spul. VOORVORK VAN BROMFIETS BRAK. Vrijdag namiddag reed de bromfietser G. alhier over de Koninginnelaan, waar, ter hoogte van de Regentesselaan, de voor vork van zijn bromfiets brak. G- kwam te vallen en liep een hoofdwon de en een lichte hersenschudding op. Per ziekenauto werd hij naar het Zieken huis „De Lichtenberg" te Amersfoort gebracht. Het bleek, dat een kuil in het wegdek oorzaak geweest was van het breken der voorvork. ALLE onderdelen los verkrijgbaar. Burgem. Grothestr. Ha - Tel. 2051 GEITENFOKKERS BIJEEN. In de in „Zonneheuvel" gehouden bijeetï- komst van de Geitenfokvereniging „Soest" werd besloten het dekgeld van 1.50 te brengen op 2.Een werkcomité werd benoemd, bestaande uit de heren De Klerk, Barreveld, Den Ouden en Hazele- ger. Als gevolg van de gehouden geitenkeu ring werden de navolgende prijzen uitge reikt: Wisselbeker voor de beste stam boekgeit: Frans U 409, eigenaar F. Wiss alhier. Lauwertak voor de beste oudere geregistreerde geit: Corrie S 32, eigenaar J. Huisman, alhier. Medaille, beschikbaar gesteld door de personeelsvereniging „Zonnegloren", voor de beste oudere on geregistreerde geit: Truitje, eigenaar F. v- Putten, Amersfoort. Lauwertak voor de beste eerste jarige lamsgeit: Nellie S 13 van J. van Wouden berg, alhier. Medaille, beschikbaar ge steld door T. v- d. Kooi, dierenarts te Baarn, voor de beste 2-jarige eerste klas geit: Coba S 48 van A. Appeldoorn, alhier. Medaille, beschikbaar gesteld door W- Frederiks, voor de beste overloper: Wien S 55 van L. R. de Klerk, alhier. Lauwer tak voor het best geregistreerde lam: Ger- rie S 20 van J. v. Woudenberg, alhier. Me daille, beschikbaar gesteld door A. de Graaff, voor het beste ongeregistreerde lam: Ieneke, van P. Barreveld, alhier. Medaille, beschikbaar gesteld door C- v. Leeuwen, voor de beste bok: Adam U 157, eigendom van de vereniging. Medaille, beschikbaar gesteld door de Gemeente Soest, voor de beste nieuw in te schrijven Stamboekgeit: Nellie U 418 van J. van Woudenberg, alhier. Lauwertak, beschik baar gesteld door de firma Vermeulen te Halfweg, voor de tweede nieuw in te schrijven Stamboekgeit: Corrie U 419, van J. Huisman, alhier. S.E.C. OVERWON DE LEIDER. S.E.C. is er Zondag in geslaagd van de ongeslagen leider der afdeling (Stichtse Boys) te winnen, waardoor de Soestena- ren zich in de kopgroep hebben geplaatst. S.E.C. verscheen zonder Ten Hove, die, wegens militaire dienst niet kon uitkomen en wiens plaats werd ingenomen door Pothoven. In de voorhoede was het Schmidt, die Pothoven verving. De eerste aanvallen waren voor S.E.C-, waaruit enige hoekschoppen resulteerden. De Boys gaven spoedig een goed ant woord, zodat een snelle strijd van doel tot doel ontstond. Een vriie trap voor de Boys op de rand van het 'strafschopge bied van S.E-C- werd oorzaak van een doelworsteling, waarbij spil v. 't Kloos ter goed redde. De Boys drongen ver op, daarmede S.E.C. de gelegenheid gevend tot gevaarlijke uit vallen. Eenmaal was Maassen doorgebro ken, doch kwam op het slechte terrein te vallen. In de 30ste minuut had eenzelf de uitval succes. Rechtsbuiten Valk ging er snel vandoor en zijn voorzet belandde bij linksbuiten Van Soest, die een gewel dig schot loste, dat doel trof. 01. Enige minuten voor de rust kopte de Boys-linksbuiten v. Luin fraai in uit een op het S-E.C.-doel genomen hoekschop, waardoor de stand gelijk werd. 11. Na de rust bracht een S-E.C.-offensief di rect weer een doelpunt, doordat linksbin nen Loman de doelman met een goed schot passeerde. 12. S.E.C. behield het initiatief en de verde diging, bestaande uit Admiraal, Pothoven en stopper-spil v. 't Klooster, hield de Boys-aanval in bedwang. Twintig minu ten voor het einde redde Van Breukelen meesterlijk, nadat de Boys-midvoor was doorgebroken en een hard schot afgaf. Even later kwam de gelijkmaker. De scheidsrechter constateerde, dat doelman Van Breukelen méér dan drie stappen met de bal maakte en gaf hiervoor een vrije trap. De bal kwam hoog voor het S-E.C.-doel en rechtsbinnen Boekhoudt wist in te koppen over de handen van de opspringende Van Breukelen. S.E-C. speelde enthousiast verder en ver schillende aanvallen bewezen, dat de Soestenaren nog lang niet aan het einde van hun uithoudingsvermogen waren. Loman was inmiddels uitgevallen door een blessure en v. d. Broek nam zijn plaats in. Deze was het, die Maassen, die linksbuiten was gaan spelen, de bal goed toespeelde. Maassen zwenkte met de bal naar binnen, passeerde de verdedi ging en schoot hard in om daarmede S.E-C. weer de leiding te geven. 23. De laatste 10 minuten vielen de Boys ver woed aan, doch noch Admiraal, noch Pot hoven, noch v. 't Klooster maakten een fout, zodat de winst behouden bleef. De overige uitslagen waren: S.E.C. 3—B.V.C. 2 3—5. S.E.C. 4—B.D.C.4 0—2. B.D.C—VOORWAARTS. Bij de Soestenaren ontbraken Beemer en Brouwer, waarvoor Rademaker en De Ruig waren opgesteld. B.D-C. demonstreerde vanaf de aftrap een levendig spel, waarin de voorhoede ech ter geen kans zag de hechte verdediging van „Voorwaarts" te passeren. De aanvallen van Voorwaarts waren bo vendien dermate doortastend en gevaar lijk, dat het niet te verwonderen was, dat het eerste doelpunt door de gasten werd gescoord. In de 23ste minuut schoot de linksbinnen in en passeerde doelman v. d. Lugt. 01. B-D.C. viel enthousiast aan en na 10 mi nuten was de gelijkmaker geboren, toen Rademaker een afgemeten pass naar zijn linksbinnen doorschoof en v. Breukelen aan rechtsbinnen De Ruig een schietkans bezorgde. Deze aarzelde niet en passeerde van dichtbij de doelman. 11. Na de rust vocht een aanvallend en ster ker B.D.C. tegen een ploeg, die wel oude re benen, doch betere hersens had. Voor waarts bleek in tactiek de Soestenaren de baas en het korte spel in de Soester voorhoede was een gemakkelijke prooi voor de Voorwaarts-achterhoede. Een omzetting in het B.D.C.-elftal, waar bij Brouwer op de midvoorplaats werd opgesteld, bracht wel meer vaart in de aanval, doch geen succes. Na 14 minuten maakte Voorwaarts zich uit een dreigende omsingeling los en een snelle uitval bracht de bal bij de links buiten, die met een hoog diagonaal schot de stand op 12 bracht. Vijf minuten daarna kreeg B-D.C. de kans op een gelijkmaker doordat een voorzet van linksbuiten Rademaker bij de naar binnen zwenkende rechtsbuiten beland de. Deze schoot hard tegen de uitlopende doelman. In de stand kwam verder geen verandering. De overige uitslagen waren: B.D.C. 3Baarn 4 43- S.E.C. 4—B.D.C. 4 0—2. C.J.V-V. A—B.D.C. A 0—6. B.D.C. CAchterveld A 14. Hoogland aB.D.C. a 120. B.D C. HANDBAL-AFDELING. B.D.C—Vitesse 4—1. B.D.C. 2Vitesse 2 12. HEES WON MET 6—0. Zaterdagmiddag won Hees met 60 van Terre Neuve, daarmede demonstrerend, dat de Soestenaren in deze afdeling van de Zaterdagmiddag-competitie de sterk- sten zijn. Voor de rust wist Hees reeds met 3 doel punten het krachtverschil tussen beide ploegen tot uitdrukking te brengen. Na de rust was Terre Neuve beter in de aanval, doch de hechtheid van de Soester verdediging en de Soester middenlinie, met Ruttenberg aan het hoofd, werd een onoverkomenlijk struikelblok voor de gasten. De Hees-voorhoede bleef bewegelijk en actief en wist nog driemaal het vijande lijke doel te doorboren, zodat het einde kwam met een 60 zege. LIMVIO-SOESTER BOYS. De Soester Boys wonnen de uitwedstrijd tegen Limvio met 12. De gastheren na men spoedig na het be gin de leiding (01), doch na 20 minuten wist de linksbuiten van de Soester Boys de partijen op gelijke voet te brengen.1-1. Na de rust ontplooide zich een levendige strijd van doel tot doel en na een half uur was het de Soester linksbinnen, die de Boys de leiding bezorgde. 12. Met deze stand kwam ook het einde. OLYMPIA KAMPIOEN VOLLEYBAL. Het eerste 6-tal van de gymnastiekver eniging „Olympia" werd Zaterdagmiddag kampioen volleybal van Soest, door de finale tegen S.P.S.V. te winnen. Met deze finale werd eindelijk het vol- leybal-tournooi, georganiseerd door de Soester Politie Sport Vereniging, beëin digd, nadat vacantie en regenweer de nodige vertraging hadden gebracht. Op het volleybalveld achter het politie bureau waren velen aanwezig om de strijd tussen de twee beste Soester 6-tallen te zien. Er werd gespeeld om 5 sets en na 4 sets was de stand nog gelijk, zodat de 5e set de beslissing moest geven. De spannende 5e set gaf, evenals de vorige sets, een behoorlijk spelpeil te zien, waarbij de gymnasten tenslotte de meerderen van de politiemannen bleven. De heer H. G. Scholtmeijer, voorzitter Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. POSTGIRO 126156 Van een lezer ontving ik een schrijven, waarin hij mij vraagt, wat ik er van denk, dat in een vrij land, waar ons land toch voor doorgaat, de burgers niet de vrijheid hebben een vereniging op te richten, wel ke een cultureel federatief Europa voor staat. „We zijn toch van die erge demo craten", schrijft hij schamper. „Waar blij ven wij nu met „vrijheid van vereniging", zoals de „Rechten van de Mens" die ons schenken bij besluit van de Verenigde Naties?" Kijkt U eens waarde lezer. Het feit dat U met deze vraag durft aan te komen, spreekt al boekdelen. Bovendien heeft U blijkbaar niet eens de moeite genomen het verslag van de betreffende rechtzitting te lezen, anders had U de motivering van de rechter kunnen lezen en er hopelijk iets uit geleerd. Het recht van vereniging bestaat wel de gelijk, maar daar hebben wij gelukkig van uitgesloten al dat soort „bewegin gen", onder welke mom zij ook verscho len mochten gaan, die het voortbestaan van onze samenleving in gevaar brengen. Dat mag U dan niet democratisch voor komen, maar dat komt doordat U van democratie geen jota snapt. U behoeft mij niet te vertellen, dat er aan onze democratie ook noe wel het een en ander mankeert, doch, en daar moet U niet kwaad om worden, daarover heeft U feitelijk geen recht van spreken. Wanneer U uit de geschiedenis der Mei dagen 1940 niet heeft geleerd, dat het vanzelfsprekend is, dat een beweging als de N.E.S.B. niet in onze samenleving kan worden geduld, vind ik dit buitengewoon zielig voor U. Dat de vroegere N.S-B. zich ook tegen het communisme richtte, heeft daar geen bliksem mee te maken. Zij richtte zich te gen onze democratische samenleving en velen in de beweging schrokken er niet van terug het laagste te doen wat de ene Nederlander tegen de andere Nederlander doen kan. U kunt zelf het beste invul len waaruit dit bestond. Misschien schrikt U dan zo van dat woord, dat Uw brief toch niet voor niets is geschreven. H. OEKMAN. is in een handomdraai klaar, dank zij onze U vindt bij ons een prachtige col lectie. - Prijzen reeds v.a. f 230.-. Ook verhuur van Ho over wasmachines. BURG. GROTHESTR. 34 - TEL. 2935 Naast City-Theater. van S.P.S.V., reikte, na dankwoorden te hebben gesproken tot de deelnemende verenigingen, de scheidsrechters en de plantsoendienst, de prijzen uit en wenste Olympia geluk met het kampioenschap, alsmede met het feit, dat Olympia 3 kampioen werd van de afdeling B en het dames-team van de dames-afdeling. De heer Kolthof dankte namens de deel nemende verenigingen S.P.S.V. als orga nisator van deze volleybal-competitie. De uitslagen van de 5 sets waren 15-10, 10.15, 15-10, 14-16 en 15-11. K.V.S.—ZWALUWEN 3. K.V.S. leed Zaterdag een gevoelige ne derlaag tegen 't bezoekende Zwaluwen 3. Tot de rust ging de strijd vrij gelijk op en waren de Soestenaren, die met vier in vallers speelden, niet de minderen van de gasten. Er werd goed en vlot gecombi neerd, waarin de invallers niet achter bleven- Na een half uur wist „Zwalu wen" de Soester korf te treffen (01), doch kort hierna zag Mej. v. d- Zouwen haar hard werken beloond met een goed doelpunt, waardoor de stand op 11 kwam. Na de rust was een blunder van Maris oorzaak, dat de gasten de leiding herna men. 12. Hierna kregen de gasten de smaak te pakken en aan de lopende band produ ceerden zij doelpunten. K.V.S. miste een strafworp, doch Steur herstelde even later een fout en verklein de de - achterstand tot 25- Met nog drie doelpunten maakten de gas ten er 28 van, waarmede zij een geflat teerde zege verkregen.

Soester Courant | 1953 | | pagina 1