w i Pop ziek? Leca Bazar SOEST. W. A. Butzelaar ROB DE AVONTURIER. SOESTERBERG SPORT. AULA LYCEUM BAARN Naar de poppenkliniek gw ~E\ KAPPER 4 höDERNE HAARVEQZOPGING «flfe barend hoogeveen nam afscheid. K.D.S.—S.E.C. 0—1. S.E.C. handhaafde zich Zondag in de kopgroep van haar afdeling door een kleine overwinning op K-D.S. te Utrecht. De gastheren waren direct na de start in de aanval en, profiterend van de wind, verplaatsten zij het spel naar de S.E-C.- helft, waar de Soester achterhoede, waar in Ten Hove weer aanwezig was, pri ma werk te zien gaf. Enige hoekschoppen waren het resultaat van dit offensief, waaruit echter geen doelpunten kwamen- Langzaam wisten de S.E.C.-s'pelers zich aan de druk te ontworstelen en het spel te verplaatsen- Snelle aanvallen van S.E.C. werden door de verdediging der gastheren goed onderbroken en zo kreeg men een op en neer golvend spel te zien, waarin beide verdedigingen domineerden. Het spel was een half uur oud, toen het eerste doelpunt werd gemaakt. Rechtsbui ten Valk speelde zich vrij en ging alleen op het Utrechtse doel af. Hij besloot zijn ren met een hard schot, waarbij de bal tegen de bovenlat sprong. De toestor mende midvoor Maassen kopte echter de bal in- 01- K.D.S. reageerde fel op dit doelpunt, doch S-E.C- verhoogde de eigen activiteit, zo dat het spel in evenwicht bleef. Na de rust had S.E.C. de wind m de rug en de Soestenaren openden een groots offensief, waarin K-D-S- in de verdedi ging werd gedrukt. Van links en rechts kregen de K.D-S.-ver- dedigers vele aanvallen te verwerken, waarbij menig hachelijk moment over wonnen moest worden. Vijf hoekschop pen leverden geen doelpunten op. Met veel moeite verplaatste K.D.b. her spel, waarbij Ten Hove en Admiraal de Utrechtse aanval geen schijn van kans Eenmaal was de K-D-S-doelman re<^ gepasseerd, doch een der achterspeleis wist de bal nog juist voor de doellijn weg te werken. Met S.E.C. in de aanval verliepen ten slotte de laatste minuten en werd de S.E.C.-overwinning een feit. De stand is thans als volgt'. S.E.C. 5 8 Stichtse Boys 5 8 Uithoorn 5 8 Amsvorde 5 6 De Stichtse 5 6 Nijenrodes 5 5 De Toekomst 5 4 J.S.V. 5 4 D.V.S.U. 5 3 V.V.IJ. 5 2 K.D.S. 5 2 D.E-V- 5 2 De overige uitslagen waren: S.E.C. 2—Velox 3 1—2. S.E.C. 3Nijenrodes 31. S.E.C. AA.P-W-C. A 4—1. S.E.C. aAmersfoortse Boys a 30. ZATERDAG 24 OCTOBER, 20 uur, JOHAN BLOK, viool, JOS GRUBBEN, piano. Programma Mozart, Beethoven, Fauré, Chausson. Toegangsbewijzen f 1.50. inclusief rechten, verkrijgbaar bij Boekhandel Alders en 's avonds aan de zaal. p.y.WB-D.C. 24. De gebroeders Brouwer en Beemer ont braken in het B.D-C.-elftal, dat Zondag de strijd aanbond te Utrecht tegen P.V.W. De Soestenaren hadden G. v. d. Berg als midvoor opgesteld en De Ruigt en Huur- deman als rechtsbinnen en rechtsbuiten, terwijl Westerveld naar de links back plaats verhuisd was. De eerste helft van deze forse wedstrijd gaf een veldmeerderheid van B-D-C. te zien, waartegen de gastheren zich fel teweer stelden. Na 10 minuten gaf v. d. Berg zijn club de leiding. Hij doorbrak de opgedrongen verdediging en met de achterspelers van P.V.W. op zijn hielen bekroonde hij zijn soloren met een goed schot, waartegen de Utrechtse doelman kansloos was. 01- Vijf minuten later kon deze doelman door snel uit te lopen eenzelfde door braak van v. d- Berg verhinderen, aan de Soestenaar een scoringskans ontne mend. B-D.C. zwoegde hard over alle linies, doch een tweede doelpunt bleef uit. In de 29ste minuut werd een dekkingsfout in de Soester achterhoede door de midvoor der gastheren met een doelpunt afge straft, waarmede de gelijkmaker kwam. 1—1. Het spel bleef daarna snel op en neer gaan en met B.D-C. in de aanval kwam de rust. Na de rust was het spelbeeld anders. Een fel opdringend P.V.W. vocht om een doelpunt, waartegen B-D.C. zich met alle kracht verweerde en in wanhopige situaties redding bracht. Na 12 minuten werd een snelle uitval van B.D-C. de thuisclub noodlottig. Een mooie aanval over de linker vleugel werd door linksbuiten Rademaker bekroond met een hard schot, dat de doelman met veel moeite tot hoekschop dacht te ver werken. De goed meegekomen rechtsbui ten Huurdeman wist de bal echter in het net te werken en bracht de stand op 12. Dit doelpunt gaf de Soestenaren moed en zij ontworstelden zich aan het over wicht van P.V.W., waardoor het spel be ter verdeeld werd. Na een half uur kreeg B-D.C. een hoekschop te nemen op het P.V-W.-doel. De bal werd door een der achterspelers van P.V.W. weer tot hoek schop verwerkt en ten tweede male gaf Huurdeman een fraaie boogbal. Rade maker zou de bal inkoppen, doch werd daarbij door een der P.V.W.-spelers vastgehouden, waardoor een zekere sco ringskans ontnomen werd. De scheids rechter kende een penalty toe, waaruit v. d. Berg feilloos inkogelde. 13. De grote vreugde in het B.D.C.-kamp werd binnen twee minuten al getemperd, toen doelman v. d. Lugt met een effectvol schot van de Utrechtse midvoor gesla gen werd en de voorsprong verkleind werd tot 23- De thuisclub zette alles op alles om nog een gelijk spel te forceren, doch een hard werkend B-D.C. gaf geen krimp en bleek een tegenpartij van gelijke kracht te zijn. In de 41ste minuut was het weer een aanval van de linkervleugel, welke succes bracht. Rademaker schoot keihard in, onder de vallende doelman door en de stand werd 24. De laatste minuten brachten voor het Soester doel geen gevaar meer, daar de thuisclub zich gewonnen gaf. Met B-D.C. in de aanval kwam het ein de van deze wedstrijd, waarin B-D.C. werk heeft laten zien, dat een belofte voor de komende wedstrijden inhoudt. In slechts enkele dagen werd het nieuwe wegdek van de Torenstraat gelegd. SOESTER BOYS—RK.V.V.U. 3—1. Het gaat de Soester Boys in dit seizoen beter dan vorig jaar, want zij behaalden Zondag weer een verdiende overwinning, dank zij een enthousiast optreden van de gehele ploeg. Reeds na tien minuten kon de kleine linksbinnen Voskuilen de score openen, dank zij het goede stuwende werk van achterhoede en middenlinie. Voskuilen maakte geen fout en bracht de stand op 1—0. R.K.V-V.U. gaf goed partij en zo ontstond een levendige strijd, waarin beide partijen kleine scoringskansen kregen, doch de stand veranderde niet voor de rust. Na de rust zette de Boys een krachtig of fensief in, dat na een kwartier succes had, doordat midvoor Camper de doel man met een hard schot kansloos pas seerde en de stand op 20 bracht. De gasten lieten zich niet onbetuigd en demonstreerden, dat de beste verdedi- Burg. Grothestraat 11A Tel. 2051 (wisselbeker). 2. G. Vlug en A. v. Deijs- sel, 11 strafp. 3. A. Marcé en Mevr. Mar- cé' 13 strafpunten. 4.4 J. Kronemeijer en A.' Lamens, 17 str-p. 5. B. en A. v. Dijk, 19 str.p. De troostprijs viel ten deel aan Mej. A. Hilhorst en H. Hilhorst, 51 straf punten. De foto's in dit nummer werden verzorgd door Foto „Astra", Soes- terbergsestraat 106. bouwd, pas kon rechtsbi Enkele ging nog altijd de aanval is. Hun aanval lend spel leverde ten slotte een vrije trap op voor het Soester doel, waaruit een doelpunt ontstond en waarmede de voorsprong van de Boys werd verkleind tot 2—1. De gastheren dreigden hierdoor in het defensief te geraken, doch een krachti ge aansporing van hun aanvoerder bleek genoeg om zich enthousiast aan de aan val te wijden. Het doel der gasten kreeg vele aanval len te doorstaan. In de 35ste minuut kregen de Boys een penalty toegewezen en Camper scoorde hieruit feilloos, waar door de stand op 31 kwam. Met deze stand kwam het einde van een prettige wedstrijd, welke goed geleid werd. R.K TT.V. „SHOT". ZEIST—SHOT 1—9. Alsof het de gewoonste zaak van de we reld was heeft Shot 1 tegen het sterke Zeist, door een verdiende 91 overwin ning, zijn kaartje in deze hogere klasse gepresenteerd. Zeist, dat in deze afdeling vorig jaar nog de 4e plaats bezette, heeft zich in deze sportieve en op hoog peil staande wedstrijd uitstekend geweerd, maar meer dan één set-overwinning konden zij niet behalen. Shot nam al spoedig de leiding met 30, waarna De Gier het eerste en enige te- genpunt scoorde. Daselaar en A. v. Haarlem bleven onge slagen, B. v. Haarlem zegevierde 2 maal. Ook het doublé was voor Shot. Ook de reserve-teams speelden hun eer ste wedstrijden, waarbij ons opviel, dat Shot over voldoende jeugdige krachten beschikt, die door enthousiasme en re gelmatige training in de toekomst nog wel eens van zich zullen laten spreken. Shot 4 won, door beter spel, met 91 van Shot 6. Van Laar redde voor Shot 6 de eer. Tenslotte won Shot 5 in een aardige wed strijd met 100 van Shot 7- Voor de Soester Tafeltennis liefhebbers staan er Zaterdag enige interessante wed- strijden op het programma- Shot 1 speelt o-a. zijn eerste thuiswed strijd en wel tegen 't eerste team van de Spoorwegen uit Utrecht, n.1. S.S.V.U- 1. Het verdere programma luidt: Woensdag: Jongeneel 1Shot 2 te Utr. Bofa 2Shot 5, te Amersfoort. Vrijdag: E-H-M.A. 2—Shot 6, te Amers foort. Zaterdag: Shot 1S.S.V.U. 1, te Soest, 19 uur. Soestdijk 1Shot 3, te Soest, 20 uur. Shot 4—Hakaspa 1, te Soest, 19 uur. Shot 7—E.H.M.A. 3, te Soest, 19 uur. DE RONDE VAN SOEST. De Ronde van Soest bestond ditmaal niet uit een wedstrijd voor wielrenners, doch uit een puzzle-wedstrijd, uitgeschreven door de Soester Bromfietsclub en de Ren en toervereniging „Tempo", waarbij wiel rijders en bromfietsers met behulp van 'n kaart met hyroglyphen een onbekende route reden. Belangstelling was er genoeg. Aan de start verschenen een groot aantal brom fietsers en wielrijders, die te 10 uur startten voor het voor hen uitgezette parcours. In restaurant „Zonneheuvel" werden de prijzen uitgereikt. De resultaten van de bromfietsers waren: Tourklasse: 1. H. Manders, Soest, 16 straf- p. (wisselbeker). 2. G. J. van Leeuwen, Soest, 17 strafpunten. 3. J. Vellinga, Soest, 19 strafpunten. 4. J. Verlinden, Soest, 19 strafpunten. 5. T. v. Slooten, Soest, 21 strafpunten. Sportklasse: 1- J. v. d. Deijssel, Soest, 7 strafpunten (wisselbeker). 2- W. Grift, Soest, 8 strafpunten. 3. P- v. d. Wansum, Soest, 9 strafpunten. 4. J. van Ginkel, Soest, 16 strafpunten- 5. P- Grift, Soest, 18 strafpunten. De prijswinnaars bij de wielrijders waren: 1. J. Kenter en W. Schlebaum, 9 str.p. De start van de „Ronde van Soest". BALLONVAARDERS IN SOEST. „Motorvliegen is nuttig, zweefvliegen is een kunst, doch ballonvaren is een deli catesse", zei gisteren Mevrouw Boesman, Neerlands enige gebrevetteerde vrouwe lijke ballon-commandante en één van de twee in de gehele wereld, in restaurant „Eemland", tot leden van de afdeling Soest van 't Nut. De heer Boesman, eveneens ballonvaarder van formaat, zei iets anders, n.1. de man van een ballonvaardster is een gelukkig man, want hij kan tot zijn vrouw zeggen: vooruit, ga in het mand. Beiden hebben op deze avond op vlotte wijze verteld over het ballonvaren, dat een sport en een kunst op zich is en waarvan dit echtpaar niet genoeg schijnt te krijgen. Mevrouw Boesman, winnares van ve le ballonwedstrijden, zei, dat ballonva ren niet zwaar werken betekent en eigen lijk gemakkelijker is dan thee drinken- De ballon, gevoelig als een apothekers- weegschaaltje, reageert reeds als men 'n handje vol zand uit de mand gooit, waar mede de heersende opvattingen, al zou men met balen zand moeten werken, werden recht gezet. Het meest aantrekkelijke vond mevr. Boesman, dat men in een mandje boven de aarde zweeft, geruisloos in alle rust, ook met storm, al gaat men dan sneller vooruit. Op 200 a 300 meter kan men vanuit de irand praten met de mensen op de grond en dit is een van de middelen, om te be palen waar men zich bevindt, zij het, dat dit middel alleen overdag is te ge bruiken. Haar hoogste tocht was geweest op 4000 meter hoogte en mevrouw Boes man vond een dergelijke hoogte niet prettig. Eigenaardig is, dat op 2000 meter hoogte bepaalde geluiden van de aarde te herkennen zijn, o.a. het sjirpen van de krekels en het loeien van koeien. Mevr. Boesman heeft 84 tochten ge maakt en 1 daarvan is een zeer onplezie rige geweest. Bij een landing nabij St. Jamain in Frankrijk, werden haar man en ballonvaarder De Vos uit de mand I STEENHOFFSTR. 53 - TEL. 2842 p- i iT* Laat U eens vakkundig voorlich- g| ten over de nieuwe P AR IJ SE MODELLEN, waarmede wij bij =j ons bezoek te Parijs hebben kennis gemaakt. 8K2S38 347 Liggend op de rots ziet Rob hoe del 348. Rob kijkt de hemel af, of de piraten piraten Ans achtervolgen. „Ans heeft 'n| misschien zullen terugkeren. Het wordt grote snelheid, zodat ze haar wel niet te intussen donker en de nacht valt. 1_1„..lHn rrn-vrvi nol F Viii +A pakken zullen krijgen", mompelt hij tot zichzelf. 349. „Nu moet ik aan het werk", zegt droge varens aan d voeten van de bomen' wolken de baai in. „Voor elkaar" roept branden. 350. De vlammen verslinden het droge struikgewas en veranderen de bomen in hij en staat op. Een lucifer vlamt. De' laaiende fakkels. De wind blaast de rook- Rob en snelt weg. geslingerd, doch zij alleen werd door de ballon weer meegenomen tot 3000 meter hoogte in een storm. Zes keer kwam zij op de grond terug en 6 keer nam de stormwind haar weer mee naar boven, doch ook dit avontuur eindigde goed- Na dit avontuur besloot Mevr. Boesman van het ballonvaren af te zien, doch 14 dagen later stapte ze weer in de mand. Haar belevenissen boven Nederland en Griekenland, in onweersbuien en tijdens nachtelijke tochten, vonden een gretig ffah°de pauze werden filmpjes over het ballonvaren vertoond, waarna de heer Andriessen een slaagde avond kon slui ten met een dankwoord aan het echtpaar Boesman. Gistermiddag heeft Barend Hoogeveen, die meer dan 25 jaar de Koninklijke Fa milie als chauffeur diende, afscheid geno men van de Koningin, de Prinsessen, zijn chef en collega's. De Koningin ontving Hoogeveen ten pa- leize en in intieme kring namen de Ko ningin en de Prinsessen afscheid van de heer en mevrouw Hoogeveen, waarbij de Koningin hem dank bracht voor het vele wat Hoogeveen voor de Koninklijke fa milie heeft gedaan. PI.M- schonk hem een meerdere jaren ge leden genomen foto in lederen lijst, waar op men een open hofauto ziet, waarin het toenmalige Prinselijke Paar en Barend als bestuurder. Onder deze foto had de Koningin geschreven: Ter herinnering aan ontelbare tochten gedurende de jaren 1945-1953- Juliana. In de cantine, achter de stallen, nam daar na het personeel afscheid. De eerste stal meester van de Koningin, Majoor W- K. Bisschoff van Heemskerck, memoreer de in een toespraak de viering van het 25-jarig jubileum van Barend Hoogeveen en de keurige staat van dienst. Spr- ge waagde van de samenwerking met het overige personeel en wenste hem alle goeds toe in zijn nieuwe functie, n.1. ex ploitant van een Esso-Benzinestation na bij Utrecht. De heer A. Hulleman, chef van de stallen, sprak namens het personeel van de garage en rijstallen en schetste Barend als een man van grote plichtsbetrachting en goe de kameraadschap. Namens dit personeel overhandigde de heer Hulleman 'n prach tige bureaulamp. De chef van het Koninklijk Staldeparte- ment. te Den Haag, de heer A- de Graaf, tevens leermeester van Hoogeveen, me moreerde de goede oude tijd en overhan digde namens het Haagse personeel een portefeuille. Earend Hoogeveen neemt de beste her inneringen aan Soestdijk mee- Zijn opperste chef, Prins Bernhard, n^1 nog geen afscheid, want de Prins wil dit doen bij de opening van het benzinesta- tion. Als opvolger van Hoogeveen werd be- noemd de heer J. C. Kuiten, chauffeur ten Paleize. OPBRENGST COLLECTE. De collecte ten bate van het P I T- pro testants Interkerkelijk Thuisfront) heeft te Soest (Soesterberg niet inbegrepen) opgebracht 606,63. SOESTER SCHAAKCLUB. De uitslagen van de Vrijdag gespeelde wedstrijden zijn als volgt: J. Gorter—C. Samsom 1-0. J. K. v. "Jt- veldJ. Thomasze 1-0. L. de Regt—H. de Graaf 1-0. W. Benschop—G. v. Munster 1-0. H. de Graaf—C. Zaalberg V2-V2 H- Muylaart—C. van Zijtveld 0-1. K- van Munster—H. Overgoor 1-0. P- Amelunxen K. de Vries 0-1. G. Acronius K- 1. Mud 0-1. P- Sirag—J- v. d. Wal 1-0- B. Beuken—J. J. W- Blom Vz-Yz- PUZZLERIT „OLYMPIA". Donderdagavond vindt weer een Rijwiel- puzzlerit plaats, georganiseerd d°or e Gymnastiekvereniging „Olympia Start en finish zijn bij de Chr. Ulo schoo aan de Prins Bernhardlaan- OPDRACHT VAN WERKEN. Door het Ministerie van Oorlog te Den Haag is aan Timmerhuis Jan in t Hout te Soesterberg opgedragen 't doen van voor zieningen aan de Juliana van Stolb g- kazerne te Amersfoort voor een bedrag van 115.990— en het bouwen van vier gebouwen ten behoeve van electrische stroomvoorzieningen op het V liegve Soesterberg, voor 'n bedrag van 50.55 Verder was genoemde firma de laagste in schrijver voor het vernieuwen van dak goten aan paviljoens van de Juliana van Stolbergkazerne te Amersfoort, met een bedrag van 69.726- SOESTERBERG—OLYMPIA 1—1- Onder grote belangstelling speelde Soes terberg tegen Olympia een goede doch onfortuinlijke wedstrijd. Als Olympia de bal aan het rollen brengt, golft het spel van doel tot doel. Toch is Soesterberg voor het doel steeds gevaarlij ker door zijn betere combinaties en flit sende aanvallen. Na 10 minuten wordt door Soesterberg een goede aanval opge Soi Ol ac zi van welke een rust i In de Soester! Olympii ners i dank worden Soesterl neer en den gel Geheel Olympi door ee Soesterl combin< onder Onder doch verder digt d strijd d< de PROGI „HUIS Dinsdai beroem uur, fil derdag Venetii GEBOl Herma fabriek montla E. Kri laan 8( brugge huisstr ria, dc ketbak Amers thieu, der be Heidei Merke de Po ter H los ar 1. Jol Mandi maner Franc candic nalaat ONDI Anthc Noord Marg: verzor Willei foorts Soest, penla: 19 jai 21 en ster, 23 ja; en A< onder GEHI Corne binde za Ti terbei Vlaar OVEI Jannj maan chauf 48- J; wedu 27. A wedu tessel

Soester Courant | 1953 | | pagina 2