Ichomuksr. Triest om Triest. Kousen -reparatie IgmbI Verenigde Naties. Raleigh reeds v.a. f174.- fUGERS RIJWIELEN Van week tot week in Soest. Autorijlessen Autorijschool D. Engel ïiiiimri! FUGERS SOEST. Banketbakkerij KRUISWIJK IN DE HOEK. Voor vakkundige Stichtsche Schoenhuizen VRIJDAG 23 OCTOBER 1953. 31e JAARGANG No. 78- SOESTERlfiÖURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Toen de Oostenrijks-Hongaarse dubbel monarchie in 1918 uit elkaar viel, is er een vraagstuk Triëst ontstaan. Niet nu en ook niet na de 2de Wereldoorlog. Vóór 1914 was Triëst de uitvoerhaven van Oostenrijk-Hongarije. Op de Balkan, langs de kust van de Adriatische Zee, had Oostenrijk een gro te lap grond geannexeerd. Er woonden Kroaten, SIovenen en Ser- ven. Ook waren er plekjes waar Italianen woonden, 'n soort Italiaanse nederzettin gen. De oppositie tegen de Oostenrijkers was bij de Slavische volken groot. Ze werd zorgvuldig door Rusland gevoed, want Rusland meende, dat het het op de Bal kan voor het zeggen moest hebben. En omdat Oostenrijk zo ongeveer hetzelfde meende, noemde men de Balkan toen het kruitvat van Europa. Een student stak er in 1914 de lont in door de Oostenrijkse aartshertog Franz Ferdinand dood te schieten en de rest weten we- De Italianen, die daar langs die kust woonden, raakten natuurlijk bij de zaak betrokken, maar zoveel als ze langs zich heen konden laten gaan; lieten ze langs zich gaan. De staatslieden van hun „moederland" aan de overzijde van die Adriatische Zee waren wijs. ,,Ja, daar wonen wel Italia nen", zo sprak de een, „maar wanneer wij daarom aanspraken gaan maken op die gebieden krijgen we last met Oosten rijk". En de ander zei: „Triëst is meer 'n Italiaanse stad dan een Oostenrijkse, maar de stad vervult, als haven voor Oosten rijk, een functie, waarbij de stad zelf zich wèl bevindt. Het is beter dat het Oostenrijks blijft". Triëst bleef niet bij Oostenrijk. Het kwam zelfs niet bij zijn directe achterland, maar werd, voor het eerst in zijn eeuwen lange historie, Italiaans- In 1919 om precies te zijn. De pret, voor de Italianen althans, zou 24 jaar duren- De Triëstenaren von den het minder prettig en hun haven- belangen werden verwaarloosd. We zijn nu bijna een kwart eeuw verder en Triëst is weer in een kwestie betrok ken, waarvoor het zelf niet veel voelt. In 1943 kwam de stad noch aan Italië, noch aan Joego-Slavië, dat de oude Oos tenrijkse landen in zich sloot. Het zou aan Joego-Slavië zijn gekomen en dat was de meest logische oplossing geweest, maar Tito zat toen stevig in hetj Sovjet-blok en Triëst werd wat het nu is: een twistappel tussen beide landen. De ze situatie zou vroeger een klassieke aan leiding tot oorlog zijn geweest. Dat het nu tot oorlog zal komen gelooft niemand. Toen Amerika bij de Italiaanse verkie zingen in 1948 het Italiaanse volk voor het Westen wilde winnen, beloofde het Triëst aan Italië. Het succes was verze kerd. Maar ook Tito kwam in het Wes telijke gezelschap en Triëst werd in de ijskast gezet. Wat Amerika en Engeland hebben bewo gen het er dezer dagen weer uit te halen en de twee oud-tegenstanders tegen elkaar en tegen hun zelf in het harnas te jagen? En bovendien Rusland nog gelegenheid te geven revanche te nemen over '48 en het geval voor de Veiligheidsraad te brengen? Dat laatste is nog het minst erge. Als het wat wordt, wordt 't de gebruikelijke scheldkannon ade Dat de Italiaanse regering dreigt met af treden, moet men ook niet te ernstig ne men. Dit is echt een opgeblazen dreige ment, dat bij de nationale verlangens van het Italiaanse volk past- Italië's weerstand schrompelt, wanneer de toezegging wordt ingetrokken of op de lange baan gescho ven, wel weer in elkaar. Tito alleen heeft ernst gemaakt met zijn tegenmanoeuvre en gaf de belofte zijn troepen de zone te laten binnenrukken ^inneer de Italianen hetzelfde zouden doen. Men moet niet aan een toeval geloven, dat juist dezer dagen in de pers berich ten circuleerden, dat Tito's troepen de moderne krijgstactiek onder de knie heb ben en dat zijn gemotoriseerde troepen in de richting van het „bedreigde" gebied ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE V.WE EDESTR36* SOESTDIJK TELEF.2792 RADIO - TELEVISIE Elke dag opnieuw weer wordt er Een bericht gepubliceerd, Dat er een of and're natie Tegen d' ander protesteert. d' Een die doet het met een nota, d' Ander met een manifest, Altijd weer ontvangt de U.N.O. Een of ander zwaar protest. Altijd weer beschuldigingen, Altijd weer hetzelfde lied: Nietes, welles, welles, nietes, Hij deed het wel, ik deed het niet. En dan gaan de grote heren Van de vier of van de vijf Aan het werk en onderhand gaat Jantje Pietje weer te lijf. Altijd maar weer protesteren, Hoofden heet en harten koud En wie doet straks dan de uitspraak: „Jan is zoet en Piet is stout" Elke dag zijn er protesten Bij de U.N.O.-ochtendpost, Daarna moeten de problemen Naar behoren opgelost. Zijn. de naties écht verenigd Kijk maar eens naar hun protest En het enig resultaat is Men bevuilt het eigen nest t zijn vertrokken. En dit in een land, waar de benzine haast zo duur is als cham pagne! Alles bij elkaar genomen, kunnen we de kwestie Triëst niet anders zien dan als een kwestie, die Europees kan en moet worden opgelost en het was weer Tito, die het meest in die richting ging door een gezamenlijke bespreking voor te stellen. Dat er vanaf het ogenblik, dat Tito zich Westwaarts wendde, niet gezocht is naar een Europese oplossing van de kwestie en dat de intregrerende staatslieden van het midden der 20ste eeuw zozeer de wijze woorden van hun 19de eeuwse Itali aanse voorgangers konden vergeten, dat is het trieste om Triëst. KERKSTRAAT 3 - S0EST-TEL.2030 De herfst is er en wat voor een herfst, met soms zomerse temperaturen en ko- lenmannen met lange gezichten. De herfst brengt bij ons buiten steeds een bijzondere attractie: de knollen. Deze Soester knollen, in vroeger eeuwen beroemd, waarom weet ik niet, zijn vee voeder geworden, behalve die exempla ren, welke de schooljongens zich toe eigenen, zoals hun vaders ook reeds deden. De knollenverbouwers worden ieder jaar op hun tijd nijdig. Zij alarmeren dan de politie en de mannen van dit instituut worden dan op hun beurt weer nijdig. We hebben echter bemerkt, dat niet al leen de jeugd, oftewel onze lieverdjes, de enige Knollenplukkers zijn. Dezer dagen zagen we twee dames, voorzien van een tas en begeleid door een jachthond, op de Eng, nabij de Van der Huchtschool. Zij keken of de kust veilig was en, naarstig plukkend, verhuisden daarna een aantal knollen van het veld in de tas. Het geluk was met hen, want een dien der was er niet in de buurt. Was die er wel geweest, dan had hij de knollen duur laten betalen, duurder dan de groente bij de groenteman, welke trou wens ook lekkerder is. Was het de tweede jeugd, die de dames parten speelden of was het bittere nood zaak, die hen tot deze daad bracht Wij v/eten het niet. Wij weten nu alleen, dat „onze lieverdjes" een categorie is, die niet bij 16 jaar ophoudt. Of het dit voorjaarsachtige najaar is geweest, dat de Spoorwegen deed beslui ten tot het aanbrengen van stations-re clame op onze stationnetjes Soest-Zuid, Soest en Soestdijk, het is ons niet bekend, doch we schrokken van dit soort ver st eedsing. Zaterdag zijn ze gekomen, de mannen in overalls en ze bevestigden aan de afras- teringspalen van onze perrons, grote re clameplaten in lijst en keken daarna met een gezicht van: zo, dat hebben we nou eens netjes versierd en de wachtende rei zigers behoeven zich hier nu niet meer te vervelen. Van kindsaf hebben we een aversie ge had van de grauw-berookte muren van de stations en we hebben ons zelf er al tijd mee geluk gewenst, dat de stationne tjes in onze gemeente zo vriendelijk aan deden. Eenzelfde gevoel, dat iedere vreemdeling krijgt, als hij hier uitstapt. Nu zijn we de knusheid en vriendelijk heid kwijt en ook de natuurlijke schoon heid. We kunnen ons nu vergapen aan de veelkleurige platen, die als op een ten toonstelling staan geëxposeerd. Deze borden werden geplaatst in een ge meente, waar het, zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders, verboden is reclame-aanduidingen op te hangen of aan te brengen. Zou het machtige spoor weg-apparaat buiten deze bepalingen vallen Ir. de Torenstraat zijn de vlaggen in de was, want binnenkort gaan ze in top, omdat de bewoners dan eindelijk uit de ellende zijn. Er is hard gewerkt de laatste maanden, nadat de winkeliers hun leed tot in Den Haag hebben uitgedragen. Dezer dagen kwam er een asphalt-spreid- machine, een machtig gevaarte, dat lange banen asphalt over het wegdek trok en waarvoor vrachtauto's de warme sub stantie aanvoerden en hun inhoud in de ze machine leegden. Het was het nieuwste wat de wegenbouw kan presteren en de glundere gezichten van de winkeliers spraken boekdelen over hun tevredenheid met het werk-tempo. Met een breedte van 3.75 meter moest de machine 3 banen naast elkaar leggen op het slakken-tracee, met welk werk men spoedig gereed kwam. Maandag begon dezelfde machine de straat weer te beleggen met drie banen fijner asphalt en ook dit werk was spoedig ge reed. De Torenstraat winkeliers, die hun win kels druk aan het poetsen zijn, wachten tot ook de toegang tot hun straat, nabij hotel „De Gouden Ploeg", gereed is en dan zullen ze wel iets van zich laten horen. Waar de Torenstraat naar vernoemd is Naar de toren in deze straat, die ons Nieuweweg 97 Telefoon 2543 Gediplomeerd instructeur. Soester landschap van oudsher markeert en beheerst. Deze kerk, waarachter nog het oude Soes ter gemeentehuis en de herberg „De Drie Ringen" staat, is een gebouw, dat cultu rele en historische waarde heeft. Een besluit van de kerkvoogdij dit ge bouw te restaureren, kunnen we niet an ders dan toejuichen. We hebben in Soest voorheen ons cultu reel bezit slecht bewaard. De laatste van de vijf molens die Soest eens had, is kort geleden gesloopt. De oude dorpspomp is nog over van het vroegere Soester cen trum, terwijl van het oude gemeentehuis de voordeur nog staat. Om te voorkomen dat de kerk ook de weg van ondergang en verval gaat zeg gen ook wij: restaureren, en met spoed. Over trouwen gesproken. We hebben in ons raadhuis twee trouwzalen, één voor le klas en één voor 2e klas trouwpartijen. De eerste klas bruid-en-bruidegommen zeggen het ja-woord in de raadszaal en de tweede klas adspirant-echtelieden zweren malkander trouw in de z.g. blau we kamer. Zo heeft het gemeentebestuur dit althans altijd gewild, doch feit is, dat ook eerste klas mensen de blauwe kamer verkiezen, niet uit financiële overwegingen, doch omdat het in deze kamer wat knusser is. Derde klas mensen kennen we niet in onze gemeente, dat was vroeger wel het geval. De 3e klas trouwzaal is bezet door ambtenaren. Wel zijn er mensen, die kosteloos huwen en deze zullen, event. met meerdere pa ren tegelijk, de raadszaal toegewezen krijgen. Het gemeentebestuur heeft thans een nieuwe regeling ontworpen inzake de le en 2e klas huwelijken. De huwenden zullen n.1. kunnen kiezen tussen de raadszaal en de blauwe kamer. De eerste klassers betalen het dubbele van de anderen, doch krijgen tevens de loper uitgelegd. Als de raad aan dit plan zijn goedkeu ring hecht, is er weer een probleem min der in de wereld, een wereld van altijd durende strijd tussen le, 2e en 3e klas mensen. De nieuwe Philips BX 534 A f339.—. Volledig toongamma KERKSTR.3 TEL.2786 GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad onzer gemeente is in openbare zitting bijeen geroepen tegen Vrijdag 30 October a-s., 's avonds te 7-15 uur. Op deze vergadering komt de navolgende agenda in behandeling: 1. a. Vaststelling der notulen van de raadsvergaderingen van 25 Augustus, 1 September en 17 September 1953. b. Vaststelling der notulen van de beslo ten vergaderingen van de gemeenteraad, gehouden op 16 October 1952, 23 Febru ari 1953, 20 Maart 1953, 20 April 1953 en 1 September 1953. 2. Ingekomen stukken. a. Rapport van de Directeur van Ge meentewerken met betrekking tot het adres van de Stichting Raad van Be stuur Bouwbedrijf en het Bestuur van de B.N-A. inzake het ontwerpen en uitvoe ren van bouwobjecten. b. Adres van de bewoners van de Luite nant Koppenlaan, verzoekende verbetering van de trottoirs van die laan, welk adres bereids om advies is gezonden aan de Di recteur van Gemeentewerken. c. Rapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeen ten betreffende controle administraties, met voorstel van B. en W. deze voor ken nisgeving aan te nemen. d. Aanbieding begrotingswijziging over eenkomstig artikel 22 van de „Gemeen schappelijke Regeling" met betrekking tot de Bescherming Bevolking in de kring Utrecht IV. e. Besluit van B- en W. dd. 25-9-1953, afd. IV, nr. 1624, goedgekeurd door Ged. Staten dd. 13 October 1953, tot verstrek king van een geldlening ingevolge de hypotheek- en voorschotregeling woning bouw aan G. van Ooijen te Soest* Vragen van de raadsfractie van de P.v-d.A. inzake het volkscrediet met be antwoording van B- en W. g. Schrijven van de heer Koppen dd- 7 September 1953 naar aanleiding van de beantwoording door de Directie der P.U.E.M. van een ingezonden stuk, hou dende klachten over te lage spanning der electrische stroom, met antwoord van B en W. h. Mededeling van goedkeuring gemeen tebegroting en bedrijfsbegrotingen 1953. 3. Verzoeken om ontheffing van het be paalde in de verordening ex art. 4, lid 2, der Hinderwet, van: a. de Benzine- en Petroleum Handelmaat schappij N.V. te Amsterdam, ten behoeve van het hebben van twee ondergrondse benzinebewaarplaatsen met elk een inhoud van 10.000 liter in de kom van Soester- berg. b de C.V. Ceramiek van Breugel te Soest ten behoeve van het hebben van 'n aardewerkfabriek in de kom der gemeen te. 4. Adres van de bewoners van de Van Maarenstraat, verzoekende verbetering van de trottoirs van die straat, met voor stel van B. en W. 5. Voorstel tot verbreding van de spoor- OR6EL5Ë PIANO'S! INKOOP REPARATIE WI/AU Tfll NIEUWEWEG 103 VHIl IUL TELEFOON 2968 wegovergang nabij het station Soestdui- nen. 6. Verzoeken om tegemoetkoming in de kosten van vervoer van kinderen naar een school voor L.O. buiten de gemeente, met voorstel van B. en W. 7. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding en van de voor de vergoeding in aanmerking komende uitgaven als be doeld in art. 101 der L.O.-wet 1920, ten behoeve van de bijzondere lagere scho len over het jaar 1952. 8. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van het openbaar lager on derwijs over 1952 met vijf-jaarlijkse af rekening. 9. Voorstel tot het toestaan van een cre- diet voor verbetering van de verlichting in de o.l. school aan de Beetzlaan. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de aanschaffing van een nieuwe leermethode voor het geschiede nis-onderwijs ten behoeve van de open bare U.L.O. school. 11. Voorstel tot vaststelling van een besluit tot begrotingswijziging voor beschikbaar stelling van gelden ten behoeve van de uitbreiding der Chr. U.L.O. school. 12. Voorstel tot vaststelling van een be sluit tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 aan het bestuur der Vereniging „Een school met de Bijbel" voor aanschaffing van de benodigde leermiddelen ten behoeve van de Groen van Prinstererschool. 13. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding en van de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven als be doeld in art. 344 van het besluit B-L.O. 1949, ten behoeve van de bijzondere scho len voor b.l.o. over 1952. 14. Voorstel tot vaststelling van een verordering tot wijziging van de verorde ning betreffende het verlenen van stu diebeurzen en -toelagen. 15. Voorstel tot het verlenen van een bij drage in de kosten van restauratie van de Ned. Herv. Kerk, als gebouw van kunst en historische waarde. 16. Voorstel tot benoeming van twee le den in het bestuur van de Stichting tot beheer van het Soester Natuurbad- 17- Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Stichting Gezinsverzor ging, uitgaande van de Gereformeerde Kerk Soestdijk over 1952 en 1953. 18. Voorstel tot wijziging van het regle ment voor de instelling van Maatschap pelijk Hulpbetoon. 19. Voorstel tot overname van aandelen in de N-V. Centrale Slachtplaats van Soest. 20. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening tot wijziging van de Legesver ordening. 21. Aanbieding van de gemeente- en be- drijfsrekeningen over 1951 met voorstel deze om advies in handen te stellen van de Financiële Commissie. 22. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening tot wijziging van de Bezoldi gingsverordening 1948. 23. Behandeling belastingreclames. 24. Voorstel tot: a. Aankoop van grond nabij de Generaal Winkelmanstraat van W. J. Boot te Zeist. b. Aankoop van grond nabij het le We teringpad voor de uitvoering van het uitbreidingsplan „Industrieterrein 't Hart", van J. V> Meijer. c. Aankoop van grond voor uitvoering uitbreidingsplan „Hartweg" van D. van der Velden te Amsterdam. d. Aankoop van grond nabij de Becke- ringhstraat van H. Grift. e. Aankoop van grond nabij de Burg. Grothestraat van F. Meilof. f. Aankoop van grond nabij de Kolo- nieweg van J. de Jong. g. Verkoop van grond aan de Gallenkamp Pelsweg aan IJ v. Meeuwen te Rotter dam. h. Ruiling van grond nabij de Maatweg, tegen grond nabij de Noorderweg met Me vrouw M. J. Hartman-Koelen. i. Ruiling van gronden nabij de Ossen- damweg met R. Jaarsma. j. Regeling van de verhuur van nieuw gebouwde gemeentewoningen, k- Verlaging van de huurprijs der woning Vredehofstraat 25- VOOR Amandel-Speculaas Dikke Speculaas Gevulde Speculaas NAAR Soesterbergsestraat 28 Telefoon 2532 SUBSIDIE GEREFORMEERDE GEZINSVERZORGING. B. en W- stellen het werk van de stich ting Gezinsverzorging, uitgaande van de Gereformeerde Kerk te Soestdijk, op ho ge prijs en naar aanleiding van de nade lige exploitatie over het jaar 1952, ter grootte van 561,74, stellen zij de gemeen teraad voor 280,87 subsidie te verlenen voor 1952 en voor 1953 500. SPEELTUINVERENIGING „KINDERVREUGD". Ten bate van de speeltuinvereniging „Kin dervreugd" wordt morgenavond (Zater dag) een toneelavond gegeven in hotel „Eemland", waarop de opvoering plaats heeft van „Het verleden spreekt". Op deze avond zal ook het Kinder-ca- baret optreden, waarbij jeugdige Soester cabaretiers zullen debuteren. Men zie de advertentie in ons nummer van j.1- Dinsdag. Op deze plaats heb ik al eens meer ge wezen op de eigenschap van de doorsnee Nederlander, die, wanneer hij er maar even onderuit kan komen of wanneer controle op bepaalde voorschriften niet afdoende is, net te doen of zijn neus bloedt. Denk niet, dat ik hierover een oordeel ga uitspreken. We zijn nu eenmaal zo als we zijn en het is ons vaak uitstekend van pas gekomen. Maar, dat neemt niet weg, dat 't 'n lastige eigenschap kan zijn. Voor enige weken geleden stond in de Soester Courant een politionele herinne ring aan de bewoners van hoekpanden, dat zij nog een paar dagen gelegenheid hadden hun heggen en bomen zodanig in te korten, dat het verkeer vrij uitzicht krijgt en dat, bij niet opvolgen van dit verzoek, bekeuringen zouden volgen. Er is inderdaad hier en daar wat aan gedaan, maar over het algemeen veel te weinig. Er zijn er, die hun rimboe stil hun rimboe lieten en anderen, die wel knipten, maar net deden of ze geen verschil kennen tussen kortknippen en bijknippen. Er zijn ook prachtig kort ge knipte heggen, waarop de eigenaar blijk baar zijn best heeft gedaan, maar waarbij hij vergat, dat pal achter zijn heg struiken staan, die eveneens het uit zicht op het verkeer volkomen onmoge lijk maken. Dan hebben we nog de groep, hierboven bedoeld, die in het geheel niets deden. Hetzij uit nalatigheid, dan wel onver schilligheid. Een onverschilligheid, die oorzaak kan zijn van dodelijke ongeval len. Laat onze politie-jeep b.v. eens proberen een hoek te nemen, welke niet veel meer dan 100 M. van het bureau is gelegen. Zo dicht onder de rook van het politie bureau te wonen en zo maling hebben aan verzoeken en voorschriften, is om ontzag voor te krijgen. H. OEKMAN. naar SOEST - UTRECHT - BAARN DE VERBREDING VAN DE SPOORWEGOVERGANG TE SOESTDUINEN. Eindelijk zal dan binnen afzienbare tijd de spoorwegovergang te Soestduinen worden verbreed en verbeterd, waarmede een lang gekoesterde wens in vervulling gaat. Burgemeester en Wethouders hebben met de Spoorwegen omtrent deze zaak over leg gepleegd, met als resultaat, dat de verbreding door de Spoorwegen zal wor den uitgevoerd. De totale kosten zijn begroot op 19-180.-, waarvan 9000.- door de spoorwegen zal worden gedragen. De resterende 10-180- komt ten laste van de gemeente, alsmede een bedrag van 600— voor doortrekking van het rijwielpad over deze overweg- Gedeputeerde Staten hebben medege deeld, dat zij bereid zijn het gemeentelijk aandeel in deze verbreding, in de vorm van een volledige uitkering, willen ver goeden. Gedeputeerde Staten stellen ech ter o.m. de voorwaarde, dat het werk voltooid dient te zijn vóór 1 Januari 1955. DERTIG JAAR TROUWE DIENST. De heer G. van Doorn, die Woensdag de dag herdacht, dat hij dertig jaar gele den in dienst trad bij de Coöperatie Soest, werd des avonds, door het be stuur en het personeel van deze Coöpera tie gehuldigd. In zijn woning aan de Ringweg, waar bloemstukken en de feesttaart niet ont braken, werd de jubilaris toegesproken door de voorzitter van het bestuur, de heer R. Hilhorst. Spr. zei, dat dit jubileum alle aandacht waard is, vooral in deze tijd, waarin, door de oorlog, het verantwoordelijk heidsgevoel van de arbeiders, helaas, is verminderd. Dit jubileum zag spr. als een diploma voor goed gedrag, omdat de dienst bij de coöperatie moeilijker is dan bij een par ticuliere zaak. Gijs bleef de coöperatie echter trouw- Spr. bracht hem hiervoor dank en over handigde hem een enveloppe met inhoud. De heer H. Bank sprak namens het per soneel woorden van waardering voor de collegialiteit van de jubilaris, onder aan bieding van een geschenk en bloemen voor Mevrouw Van Doorn. EEN BIJZONDERE AVOND. In het tot de laatste plaats bezette El- theto-gebouw hield ds A. A. Leenhouts Dinsdagavond, na een openingswoord van de heer F. H. van Dijk, een lezing over zijn boek „Gods voorlaatste geheim". In een vurig betoog schetste de spreker hoe de geschiedenis zich voortbeweegt naar het grote einde. Daarbij werd in het bijzonder de aandacht gevraagd voor Openb. 10, waaruit blijkt, hoe er nog een verborgen centrum in de eindtijd is. Een stukje van de „film" die de apostel Johannes in zijn geheel heeft gezien, js uitgeknipt - „schrijf dat niet". - Hiermede vergeleek de spreker de Schriftgegevens over Israël. Na de pauze kvfram de gedachtenwisse- ling. die was zeer geanimeerd, mede door het feit, dat er uit alle mogelijke kringen en kerken belangstelling voor deze ma terie naar voren kwam. Het voorstel werd dan ook gedaan meerdere van zulke avonden te houden.

Soester Courant | 1953 | | pagina 1