SOEST. Bazar de Luxe Bazar de Luxe Speelgoed, IN DE HOEK. Een goed idee voor Sint Nicolaas. DINSDAG 10 NOVEMBER 1953. 31e JAARGANG No. 83. SOESTER OURANT Abonn- per kwart, 1.85 - per post 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 RESERVEPOLITIE BEËDIGD. Een en twintig mannen, volledig geünifor meerd als politieman, stonden Vrijdag avond in de raadszaal aangetreden, toen de Burgemeester hen de zuiveringseed en de eed van trouw afnam. Tevoren had de hoofd-inspecteur van po litie, de heer C. van Es, het besluit van de Minster van Binnenlandse Zaken ge memoreerd, bevattende de oprichting van een gemeentelijke reserve-politie- De heer Van Es deelde tevens mede, dat 17 rnan ten dienste stond van de Soester politie en 4 man aan de Soesterbergse politie wordt toegevoegd. Hun opleiding was in 25 lessen geschied, waarvan 14 theorie lessen. Spr. dankte de heren De Liefde, Kaspers, Schippers en Smit voor hun hulp bij deze opleiding geboden. Nadat de eden waren afgelegd sprak de Burgemeester het nieuwe corps toe. Spr. wenste hen geluk en dankte hen voor hun aanmelding en het volgen van de be trekkelijk zware opleiding. „U kunt zich als volwaardig politieman beschouwen", zei spr., die de heer Van Es en zijn mede werkers dankte voor de gegeven oplei ding. Het is een bijzondere tijd, waarin wij le ven, zei de Burgemeester. Het is nog nim mer voor gekomen, dat burgers de politie moesten aanvullen, doch hiervoor is een ernstige reden. De spanning in de wereld is zo groot, dat de mogelijkheid van een catastrophale ontwikkeling niet uitge sloten is. Bij een dergelijke ontwikkeling zullen de plaatselijke politiecorpsen een onmogelijk zware taak krijgen te ver vullen. In tijd van nood zal de burgerij op verschillend gebied bijstand moeten verlenen in de B.B., de Nationale Re serve e-d-, doch U treedt niet alleen in catastrophale gevallen op, maar ook in normale gevallen wordt op Uw hulp ge rekend- Spr. beschreef de taak van de politie, waarin het preventieve element op de voorgrond treedt en zei de reserve po litiemannen, dat van hen rust eri ver trouwen moet uitgaan bij het handhaven van de wet. Spr. wees er op, dat dit re servecorps een eenheid vormde, een een heid, die door kameraadschap verstevigd moet worden. Het bestaande politiecorps is gaarne bereid U in zijn midden op te nemen en ziet U niet als beunhazen, al dus spr. Zij beseffen ook de grote waarde van deze reservepolitie. Spr. vertrouwde erop, dat het politiewerk de mannen vol doening zou schenken en hoopte, dat nim- mer de rampzalige dagen zullen aanbre ken, waarop men zich voor 100 procent zou moeten geven. Om Uw corps meer als eenheid in te stellen, hebben wij als commandant be noemd de heer A. van Veen, in de rang van Brigadier. Twee onder-comamandan- ten zijn benoemd, n.1- de heren Th. A. de Nijs en J- Siem te Soesterberg, beiden in de rang van hoofdagent. Zorgt, dat U het vertrouwen van de bur gerij verwerft, alsmede het vertrouwen van de plaatselijke en Rijks overheid, zei spr. De heer Van Es wenste het nieuwe corps eveneens geluk met de beëdiging en stel de Inspecteur Scholtmeijer en adjudant De Raadt aan de manschappen voor. De heer Scholtmeijer deelde de nieuwe politiemannen mede, dat zij ook in de Soester Politie Sport Vereniging zullen worden opgenomen, indien hiertoe de wens bestaat. GEVONDEN VOORWERPEN. Blauw kinderjurkje, grijs geruite pet, wit te haarstrik, sleutel, want, bruine porte- monnaie, dekzeil voor motorzijspan, fiets- pompje, huissleutel, poppenwagentje, ver stelbare tang, padvindersriem, jute zak, kindermutsje, broche, schaartje, rood kin dertasje, half mud eierkolen, 2 balen stroo, vulpen, gebloemde hoofddoek, cein tuur, herenrijwiel, groen zakmesje, drie muntbiljetten van 1.en 1 biljet van 2.50, parapluhoes, herenrijwiel, bos sleu tels, bruine schoudertas, paar dameshand schoenen, bruine glacé rechter hand schoen en korte lederen motorjas. Aan komen lopen een klein poesje. Inlichtingen te verkrijgen aan het politie bureau, ieder Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. PAARD VERKOOS DE VRIJHEID- Zaterdagmorgen deed D. alhier aangifte bij de politie, dat zijn hit was verdwenen. Het paardje was des Vrijdags naar een perceel grasland op de Eikenlaan gebracht en was nu spoorloos. Enige uren later werd het dier teruggevonden op de Eng, waarheen het des nachts was uitgebroken. JAARVERGADERING „ONS GENOEGEN". Vrijdagavond hield de Buurt- en Speel tuinvereniging „Ons Genoegen" haar jaar vergadering in het St. Ludgardisgebouw, waarop een groot aantal leden aanwezig was- In een resumé gaf de voorzitter, de heer P Grift, het afgelopen verenigingsjaar weer, waaruit een grote activiteit sprak, ondanks het gebrek aan goede speelruimte voor de kinderen. De toekomst kunnen we met een gerust hart tegemoet treden, zei de voorzitter, die er op wees, dat het bestuur weer een groot aantal acties op program heeft, terwijl men in het ko mende jaar de beschikking hoopt te krij gen over een speeltuin- Bij afwezigheid van de eerste en tweede secretaris werden de notulen gelezen door de voorzitter. De vergadering keurde de ze notulen niet goed wegens onvolledig heid. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd, waar na beide functionarissen werden bedankt voor hun arbeid. Speciaal de heer C. van Soest, de penningmeester, was men zeer erkentelijk voor zijn ijver en toewijding, waarvan o-m. het batig saldo sprak. Goedgekeurd werd een wijziging van het huishoudelijk reglement, waardoor het bestuur uitgebreid kan worden tot 9 le den. Van de zittende bestuursleden werden her kozen de heren P. Grift, Blom, Gaasbeek, Baltus, Scheppingen en Van Soest. De heren Grift en Van Soest werden herko zen als voorzitter en penningmeester. De heer G. Buijl werd als secretaris gekozen, terwijl het bestuur verder werd aangevuld met de heren J. Kamerbeek en H. van Eg- dom. Besloten werd tot het organiseren van een Sint Nicolaasfeest op Woensdag 2 De cember, terwijl de plannen voor een kerst feest nog nader zullen worden uitgewerkt. Aan de uitbreiding van het ledental, thans 185, zal de nodige aandacht worden be steed. In onze grote afdeling Lederwa ren tonen wij U de modernste modellen DAMESTASSEN, reeds vanaf 3.50. Boodschaptassen, exclusieve modellen. Portemon- naies, Portefeuilles, Necessaires, Actetassen etc. v. WEEDESTR. 31 - SOESTDIJK WIELRIJDSTER DOOR AUTO GEGREPEN. Het eerste ongeluk op de nieuwe Toren straat had Donderdag plaats, doordat een wielrijdster, Mevr. Van E-, van achter 'n vrachtauto de weg overstak. Zij werd door een andere vrachtauto, bestuurd door De L. alhier, gegrepen en tegen het wegdek geworpen. Met verwondingen aan hoofd en lede maten werd zij naar haar woning ver voerd. „PHILATELICA". Vrijdagavond j.1. hield de afdeling Soest van „Philatelica" haar maandelijkse bij eenkomst in „De Schouw". Na de opening door de voorzitter, de heer J. K- de Bruin, werden twee nieuwe leden in het bijzonder welkom geheten- Nadat de notulen waren goedgekeurd en enkele mededelingen waren gedaan, volg de een zeer goede veiling. Velen vulden door aankoop van zegels hun verzameling aan. De verloting bracht als eerste prijs-win- naar de heer Adriaans uit Maartensdijk, die ook nogop 'n andere waardevolle prijs beslag wist te leggen. Staande de vergadering gaven zich we derom twee personen als lid op. Op voorstel van het bestuur werd de naam van de afdeling gewijzigd in „Soest en Omstreken". HOEDEN, HANDSCHOENEN EN SCHOONHEID. Voor het eerst in de geschiedenis van Soest werd Vrijdagavond 'n hoedenshow gehouden, welke plaats had in restaurant v. d. Meiracker aan de Burg. Grothestraat. Voor een vol bezette zaal demonstreerden de dames Mej. J. v. d. Broek en Mevrouw Cassander alhier en Mevr. v- d- Meulen te Amersfoort de nieuwste modellen win terhoeden. De najaars-creaties van Mai- son Termonde alhier bestonden uit crea ties in wol- en haarmelusine. De Franse bajadères trokken eveneens grote aan dacht, zomede de gavroches en echarpes, de franse sjaals, die bij deze hoedjes wer den gedragen. Verschillende handschoe nen in glacé en angora werden hierbij getoond. Na deze modeshow, welke met het tonen van een exclusief bruidstoilet werd beslo ten, hield Mevrouw Hendriks van schoon heidssalon Hendriks alhier een causerie over hygiëne. Na gewezen te hebben op de noodzake lijkheid van hygiëne, ter vorming en on- - derhoud van het gelaat, besprak Mevr. Hendriks de middelen om deze hygiëne te bevorderen. Zij wees er hierbij op, dat het gebruik van zeep in ons land vooral slaat op het zeepgebruik ten behoeve van vele zaken, doch in het minst voor het li chaam. Voeding, kleding, sport e.d. werken met de zindelijkheid samen om de hygiëne op peil te houden. Met voorbeelden uit de practijk demonstreerde Mevr. Hendriks, dat de Hollandse spreekwoordelijke zin delijkheid niet zo groot is als men wel zegt. Na haar causerie demonstreerde Mevr. Hendriks verschillende schoonheids-prae- paraten, waarvoor de belangstelling groot was. BALLONNEN GINGEN VER. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Utrechtse Dioscesane Bond van de Katholieke Arbeiders Beweging werden ook in Soest, door kinderen van leden, ba- lonnen opgelaten, waaraan een wedstrijd was verbonden met prijzen voor de eige naars van die balonnen, die de grootste afstand zouden afleggen. De zes balonnen van de afdeling Soest- dijk, welke de grootste afstand aflegden, waren van Peter Majoor, 352 k-m. (Dip- persz-Fulda). Jan Schouten, 185 k.m. (Wermelskirchen). René v. d. Heuvel en Joop v. Leeuwen, 175 k.m. (Remscheid). Jan Thijssen, 170 k.m. (Langefeld) en Elly Groenestein, 170 k.m. (Bergheim). GEKOZEN. De heer W. Surink, directeur van V.V.V. alhier, is gekozen tot hoofdbestuurslid van de Vereniging „Het Nederlandse Openluchttheater". VRACHTAUTO REED WARANDA BINNEN. Voor de tweede maal in enkele jaren werd de waranda voor café Westemeijer aan de Birkstraat in elkaar gereden. Vrijdagavond reed de bestuurder van een grote melk-tankauto zijn wagen achter uit, om zijn wagen voor het café te par keren, waarbij hij de waranda inreed en de pilaren van dit zitje vernielde. Sint Nicolaas komt nu al kijken in onze afdeling waar zo veel nieuws te bewon deren valt. In iedere prijsklasse een enorm sortiment. Onze dichter Sub Rosa is een man naar mijn hart, want, hoewel hij weet, dat ie der woord, dat ten nadele van de bomen langs de hoofdweg wordt gezegd, een storm van verontwaardiging ontketent, durft hij te schrijven, dat de hele zaak maar moet worden gerooid. Hij doet meteen het middel aan de hand: iedereen adhaesie betuigen onder het mot to: „Weg met de bomen". Nou Sub Rosa ik zou dezer dagen niet graag in je schoenen staan, want je hebt wat aangehaald. Weliswaar zullen de mensen, die zelf niet aan de hoofdweg wonen en dus geen last hebben van de bomen, wel weer de felste critiek hebben, maar dat zal aan de poging U tot een vandaal van het eerste water uit te roepen, niets afdoen. Ik ben intussen blij, dat een ander nu eens de klappen ontvangt en ik wens U hierbij sterkte. Aanvankelijk lag het in mijn bedoeling deze week een hoekje aan de verbeterde Torenstraat te wijden, maar omdat ik mezelf een beetje ken en er onvermijde lijk de bomen zou hebben bijgehaald, liet ik het achterwege. Dat Sub Rora nu met de bomen komt aan lopen heeft me dan ook plezier gedaan; nog meer plezier dan de boodschap, dat de suiker 4Vz cent per pond goedkoper gaat worden en de omzetbelasting op schoenen en huisbrand vermindert. Dat scheelt me bij elkaar zeker een gulden of zes per jaar. Zelfs de boodschap van de Minister, dat hij de melkprijs nog niet onverantwoord hoog vindt en dat hij zal ingrijpen wan neer het al te gortig wordt, bezorgde me niet zo'n prettige bui als de aanval van Sub Rosa op de bomen. Ook al, omdat de Minister wel zegt, dat hij zal ingrijpen wanneer de melkprijs hem te gek wordt, maar wanneer vindt de Minister dat peil bereikt? Wanneer die 4 cent van de suiker aan melk Is weg-verhoogd? Hoe het ook zij, bedankt Sub Rosa. H. OEKMAN. BUURTVERENIGING „WEST". De toneelgroep van de Buurtvereniging „West" voerde Zaterdagavond, voor een volle Eemlandzaal, het toneelspel „De vier jaargetijden" van Antoon Coolen op. Na een welkomstwoord van de heer J. C. M. Smit, voorzitter der vereniging, werd van Coolen's spel een juiste en vlot te vertolking gegeven. Dit niet gemakke lijke stuk, waarvan de inhoud velen niet onbekend is, heeft van de uitvoerenden 'n langdurige voorbereiding geëist, waar door deze opvoering dan ook een gave vertolking kreeg, mede door een goede regie van de heer J. C. M. Smit. De noofdrollen waren bij de heren Veld huizen en Vos in goede handen en hun medespelenden, Willy Jansen, Alie Jan sen, Wim Schoorihorst, Jaap Vermeulen, Ria Kaats, R. Westerveld, Ria Trapp en J. Jansen, wisten door hun eveneens goed spel, deze uitvoering op een zeer goed niveau te brengen- De décors droegen veel tot het succes van de avond bij. De heer Hiemstra, voorzitter van de Fe deratie van Buurtverenigingen, dankte de toneelgroep voor hun werk, een hulde, waarin ook de regisseur werd betrokken. Met bloemen voor de dames en rookgerei voor de heren werd deze dank tastbaar gemaakt. Onder de tonen van het muziek-ensemble „The Stars" bleef men, na afloop, nog ge zellig bijeen. TONEELAVOND „ONS GENOEGEN". De Buurt- en Speeltuinvereniging „Ons Genoegen" geeft Zaterdagavond een to neelavond, waarop wordt opgevoerd „On der één dak" van J- Fabricius- Dit stuk wordt gespeeld door „T. O." te Amers foort, le prijswinnaar van de N-A-T-O.- toneelwedstrijd. Een 8-jarig jodelaresje en 2 jeugdige accordeon-spelers zullen zich op de?e avond eveneens laten horen-

Soester Courant | 1953 | | pagina 1