ffotukd^uihtm VROOMcDRE] Weckflessen Pop ziek? Voor de inmaak Fa. G. v. d. POL Burgerlijke stand. SPORT. SOEST. Naar de poppenkliniek Leca Bazar SOESTERBERG R „HONDERD GULD 1 NUTSSPAARBANK DONDERDAG| DEZE I'KIJZKN ALI.EEN DOM) UTRECHTSESTRAAT - A grote sortéring in alle maten. Voor St. Nicolaas Berkelite Keuken- uitzet reeds vanaf f 127.50 BURG. GROTHESTR. 34 - TEL. 2935 Naast City-Theater. GEBOREN: Eleonora Marianne, dochter v. H. Steen beek, gymnastiekleraar en T. A. Bijhou wer, Plasweg 60- Maria Johanna Louise Josepha, dochter van J. L. de Ruijter, winkelier en L. A. M. Hanewinkel, Baarn, Heemstralaan 26a. Hendrika Adriana, d. van W. E. Meijerink, bankbeambte en G. Spelt, Stadhouderslaan 39. Johanna Adriana, d. v. J. van den Broek, metse laar en J- A. de Jong, Nieuwstraat 6a. Henricus Lambertus, zoon van J. Groene- wold, vertegenwoordiger en C. M. Bol- ten, Soesterbergsestr. 19. Lambertus An- thony, zoon van F. M. Bergsma, onderwij zer en D. A. Huiskamp, Steenhoffstraat 71. Hugo Everhart, zoon van R. H. Beelt, militair en van Th. C. Zehl, Soesterberg- sestraat 158. ONDERTROUWD: Anthonie Broek, 42 jaar, opperman, Bos straat 179 en Adriana van Breukelen, 45 jaar, zonder beroep, Molenstraat 18- AI- bertus van den Hoek, 28 jaar, tijdschrij- ver, Hilversum en Willemijntje Liefheb ber, 21 jaar, hulp in de huishouding, Van Weedestraat 38. Adrianus Machiel Schou wenaars, 22 jaar, chauffeur-monteur, Schrikslaan 61 en Francina Ottens, 19 jaar, dienstbode, Schrikslaan 61. GEHUWD: Jan Lindekamp, 62 jaar, seinhuiswachter, Bussum en Hendrika van Dijk, 47 jaar, winkeljuffrouw, Julianalaan 22. OVERLEDEN: Aantje Huibertje Stam, 32 jaar, zonder beroep, gehuwd met p. A. Kamphof, Staalwijklaan 8. Anthonïa Catharina Bouwman, 57 jaar, zonder beroep, gehuwd met A. G. Lisman, Maartensdijk. Marga- retha Jacoba van der Roest, 75 jaar, zon der beroep, weduwe van J. W. Knip- scheer, Korte Brinkweg 3. Jannetje Brou wer, 78 jaar, zonder beroep, gehuwd met J. Schaap, Molenstraat 101. Johannis de Ridder, 41 jaar, zonder beroep, gehuwd met J. Meulmeester, Arnemuiden. Wil- helmina Hermana Scheuer, 74 jaar, zon der beroep, weduwe van G. A. Tideman, Ossendamweg 59. S.E.CNIJENRODES 3—3. Van start af ondernamen de Soestenaren vele aanvallen. Snel en beweeglijk ope reerde de voorhoede, goed gesteund door middenlinie en achterhoede, die ver op drongen. Midvoor Maassen had links Schmit naast zich en rechts Ten Hove, terwijl Loman linksbuiten en Valk rechts buiten speelden. Verschillende hoekschop pen op het Nijenrodes-doel demonstreer den het S.E.C.-overwicht. In het eerste kwartier vielen geen doelpunten, maar daarna opende Ten Hove de score, door dat hij, in buitenspelpositie, een pass van Maassen met een harde schuiver be kroonde. 1-0. Vijf minuten later kopte Valk een voor zet van Loman juist over de lat en ver volgens was het Maassen, die, snel door lopend op een lengte-pass van Pureveen, een scoringskans schiep, welke tot hoek schop werd verwerkt. In de 20ste minuut vergrootte S.E.C. de voorsprong, doordat Loman, nadat de rechtsback miste, een voorzet van Valk met een hard laag schot de bal in de touwen joeg. 2-0. Twee minuten later gaf Nijenrodes een tegenantwoord. Toen de hard zwoegende spil v. 't Klooster een fout maakte, was midvoor Halstein er dadelijk bij om met een ver hoog schot de achterstand te verkleinen. De bal, waarnaar doelman v. Breukelen tevergeefs sprong, verdween via de onderkant van de lat, in het net. 2-1. Terwijl de S.E.C.-voorhoede in hoog tem po en met levendig combinatiespel de Nijenrodes-defensie trachtte te passeren, zakte de Soester achterhoede af. Er werd geaarzeld met wegwerken en de dekking werd verwaarloosd, waarvan de Nijenro- des-aanval dankbaar profiteerde. De gasten ontwikkelden een beter spel, dan zij aanvankelijk demonstreerden. Rechtsback Admiraal geraakte gebles seerd, evenals Van Breukelen. Toch was het S.E.C., dat weer doelpuntte. Midvoor Maassen gleed na 32 minuten door de Nijenrodes-verdediging heen en met 3 belagers op zijn hielen, schoot hij hard en goed in. 3-1. Direct na de aftrap maakte Nijenrodes weer een doelpunt. Een fout in de Soester achterhoede gaf aan de linksbuiten een goede schietkans, die hij ook benutte en waartegen Van Breukelen niets kon uit richten. 3-2. Een minuut later was er bijna weer een Nijenrodes-doelpunt en moest Van Breu kelen een falen van 't Klooster goed ma ken door hard en ver uit te lopen. De Soester verdediging was, door haar ver re opdringen, oorzaak, dat het Soester doel meerdere malen in gevaar kwam. Na de rust waren de eerste aanvallen voor S.E.C. en vooral de grote activiteit van Loman was bewonderenswaardig. Na 5 minuten zakte het tempo echter af en na 15 minuten moest Van 't Klooster het veld worden afgedragen, doordat hij zijn lin ker enkel ernstig had verwond. Zijn plaats werd ingenomen door Loman, die zich hierop zeer wel thuis voelde en op de linksbuitenplaats werd invaller Van Gin- kel opgesteld. Enige minuten later profiteerde rechts buiten Van Dijk van een aarzelend weg werken door Beernink en passeerde v. Breukelen, waarmede de gelijkmaker ge boren was. 33. S-E-C. werd hierdoor wakker geschud en een hevig offensief volgde, waarbij de gasten geheel werden ingesloten. Schmit, speelde een gave partij en Ten Hove, Valk en Van Ginkel schoten, dat het een lieve lust was, doch de doelman weerde zich bijzonder en meerdere schoten waren niet zuiver gericht. Na 25 minuten had Nijenrodes zich aan dit offensief ontworsteld en S.E.C. gaf het middenveld prijs, waardoor de tegen stander meer initiatief kon ontwikkelen. In de Soester achterhoede sloot het stop- perspil-systeem niet geheel, waarvan Van Breukelen meerdere malen de dupe werd- Door snel uitlopen moest hij, te ver van zijn doel af, het gevaar afwenden. De laat ste 10 minuten trachtte de S-E.C.-aanval de stand nog te wijzigen, doch ook Nijen rodes liet ?ich niet onbetuigd, waarbij de gasten tweemaal pech hadden toen v- Breukelen uit zijn doel was. Met de 3-3 uitslag eindigde deze vlotte en spannende partij. De overige uitslagen waren: C.D-N. 2—S.E.C. 2 0—1. D.O.S. 4—S.E.C. 3 2—0. Een hoekje van de „Vogelshow", welke in het weekeinde gehouden werd. KAMPONG—B-D.C. 4—1. De snelle enthousiast spelende B.D.C.- ploeg verloor van het technisch beter spe lende Kampong-elftal met 4-1, een uit slag, welke met de rust nog niet te voor spellen was. Beide partijen bleken voordien goed te gen elkaar opgewassen te zijn en weder zijdse aanvallen werden ondernomen zon der dat er aanvankelijk doelpunten vielen. De strijd was 20 minuten oud toen de Kampong-linksbinnen twee B.D-C— spe lers omspeelde en een onhoudbaar schot loste, waarmede de stand op 1-0 kwam. Met twee invallers voor A- Brouwer en J. Segers gaf B.D.C. zich ten volle en de Soester aanval kreeg verschillende kan sen in de vele aanvallen, welke werden ondernomen. Het beslissende schot bleef lang uit, doch even voor de rust bracht 'n hoekschop de gelijkmaker. M. Brouwer kwam naar voren en kopte hoog in. De doelman ving de bal op, doch de Kam pong-grensrechter maakte de scheids rechter er op attent, dat de bal de doel lijn was gepasseerd, waarna het doelpunt werd toegekend. Deze sportieve geste werd uiteraard op prijs gesteld. Na de rust was B-D.C. sterk aanvallend. Met vlotte combinaties werd de Utrechtse verdediging op de proef gesteld, doch een verwacht doelpunt kwam aan de an dere zijde. De Soester achterhoede, die ver was opgedrongen, kon de snelle Kam- pong-midvoor de pas niet afsnijden en de ze bekroonde zijn soloren met een doel punt. De Soestenaren zwoegden hard om de achterstand weg te werken. Brouwer versterkte de voorhoede, terwijl Beemer in de verdediging werd opgesteld. De ve le aanvallen van B.D.C. werden, door slecht schieten, voor Kampong niet ge vaarlijk. In de 32ste minuut was een misverstand in de Soester achterhoede oorzaak, dat de Kampong-midvoor de stand op 3-1 bracht en tien minuten voor het einde was nogmaals eenzelfde misverstand oor zaak van een doelpunt. 4-1. De technisch beste ploeg won, zij het met geflatteerde cijfers. DE SOESTER BOYS—ACHTERVELD 2-2. De Boys moesten in een vlot gespeelde wedstrijd tegen Achterveld een punt aan hun gasten afstaan, doordat de punten broederlijk werden gedeeld. Voor de rust bleken beide partijen tegen elkaar opgewassen te zijn, waarbij de Boys na 7 minuten de score openden met een beheerst schot over de Achterveldse doelman heen. 1-0. Beide elftallen gaven goede strijd te zien en de twee verdedigingen kregen veel werk te verzetten, doch bleven meester van het terrein. Na 20 minuten benutte Achterveld een goede kans, waarmede de stand op 1-1 kwam. Tot de rust kregen beide partijen kansen om de stand te ver anderen, doch door slecht schieten bleven deze onbenut. Na de rust werd het spelbeeld anders. De Boys waren voortdurend in de aan val en gaven de gasten niet veel kans meer. Na 14 minuten werden de Soeste naren voor hun werk beloond, doordat de midvoor met een mooi schot zijn club de leiding hergaf. 2-1. De Boys bleven hierna aanvallen, doch de voorsprong werd niet vergroot. Integen deel, want bij een der sporadische aanval len van de gasten maakte de Soester ver dediging een fout en deze werd met een doelpunt afgestraft. 22. Hoewel de Boys geregeld voor het Ach terveldse doel opereerden, bleven doel punten uit, dank zij het resolute ingrij pen van de doelman en dank zij het feit, dat verschillende schoten tegen paal en lat belandden. Met de Boys in de aanval kwam het ein de van deze strijd. De reserves van De Boys wisten met 4-2 te winnen van Hoogland. SAMOS 10—K-V.S. I. De Soester korfballers leden een kleine nederlaag. Zij startten met de wind tegen en in de gelijkwaardige strijd ging de bal snel van korf tot korf. Na 15 minuten wist Samos te doelpunten (1-0), doch 5 minuten hierna maakte v. d. Zouwen de stand gelijk. 1-1. Vlak voor de rust maakte Samos echter een tweede doelpunt, 2-1. Na de rust kreeg K.V.S. de wind mee, waardoor het mogelijk was van grotere afstand op de korf te werpen. De Soester aanval was goed op dreef en goede kansen werden geschapen. Ont moedigend was het, dat de bal een tien tal malen op de korf kwam en door de wind weer in het veld terugkwam. Eindelijk maakte Klomp de gelijkmaker (2-2) en de Soestenaren hadden reeds ge noegen genomen met dit gelijke spel, toen Samos nog juist voor het einde de stand on 3-2 bracht. De overige uitslagen waren: K.V.S. 2—Sparta 2 2-6. Olympia AK-V.S. A 0-2. R.K.T.T V. „SOESTDIJK". Na twee nederlagen, te weten tegen „Shot" en „Vlug en Vaardig", behaalde Soestdijk 'n mooie overwinning op Meur- sing. Voor „Soestdijk" kwamen uit P. v. d. Wansum, J. Quaars en B. Borgts. Ieder nam twee partijen voor zijn rekening, ter wijl het dubbelspel de stand op 7-3 bracht. Donderdag wordt de uitwedstrijd ge speeld tegen „De Stompert". SHOT 1—TUINDORP 2—8. Tegen de verwachtingen in heeft Shot 1 de belangrijke wedstrijd tegen Tuindorp niet tot een goed einde kunnen brengen. In een op hoog peil staande wedstrijd moesten onze plaatsgenoten zich gewon nen geven. Er bestaat echter geen twijfel, dat onze Soestenaren nog een behoorlijk woordje zullen meespreken in de strijd om de titel. Voor Shot 1 redde B. van Haarlem de eer door Van Boven te slaan. Th. Dase laar en A. van Haarlem scoorden, door 'n overwinning in het dubbelspel, het 2e te- genpunt. Te Utrecht bracht Shot 2 het er beter af. Met 6-4 werd verdiend van Raiffaisen gewonnen. Zij handhaafden hiermede het ongeslagen record. J. v. Asch bleef onge slagen, H. Hooft won twee maal, terwijl J Hooft hier nog een punt aan toevoegde. Shot 3 bleef ver beneden haar vorm in de thuiswedstrijd tegen Bofa 1. Toch werd nog een gelijk spel (5-5) uit het vuur ge sleept. Shot 4 schijnt de smaak van grote over winningen te pakken te hebben. Nu werd weer met 10-0 van 't bezoekende S. Sz S. 2 gewonnen door goed spel van Th. Rade maker, H. Lensing en G. van Beek. Ook het 5e team handhaafde deze week het ongeslagen record. Deze keer moest Meursing 2 er met 9-1 aan geloven. W- Schut en Th. Hendriksen bleven onge slagen. Th. Greeve won 2 maal. Shot 7, waarin H. Schut goed debuteer de, moest de eer aan Bofa 2 laten. A. Dorrestein won 1 maal. Het programma voor deze week luidt: Dinsdag: V. V- 3Shot 3, te Amers foort. Woensdag: M-H.U. 1Shot 1, te Utrecht. Over 't Net 8Shot 4, te Amers foort. Hakaspa 1Shot 6, te Spaken burg. Zaterdag: Shot 2—P.V.H. 1, te Soest, 19.30 uur. Shot 5—De Stompert 3, te Soest, te 19.30 uur. Shot 7S. S. 1, te Soest, te 19.30 uur. TORENSTRAAT WORDT OFFICIEEL GEOPEND. Zaterdagmiddag, te 3 uur, wordt, nabij hotel ,,De Gouden Ploeg", de Torenstraat officieel door de Burgemeester geopend en daarna vangt de Torenstraat-week aan. De straat zal feestelijk versierd worden, terwijl het Koningin Emma monument en de Oude Toren met schijnwerpers zullen worden verlicht. Burg. Grothestraat 11A Tel. 2051 De winkels, die iedere dag tot 9 uur n.m. geopend zullen zijn, hebben een verkoop actie georganiseerd, waarbij een 40-tal spreuken dienst doen. Deze spreuken actie zal aantrekkelijk zijn, "want iedere avond is er trekking van attractieve prij zen. De jeugd krijgt op Woensdag d.a-v. een kindermiddag in „De Gouden Ploeg", waarbij een goochelaar en een Oud-Hol landse poppenkast hen aangenaam bezig zal houden. VOSSENJACHT IN SOEST. Naar wij vernemen organiseert de Win keliersver. „Soest", ter inleiding van de grote St. Nicolaas-bonnenactie, op Dins dagavond 24 November a-s. een vossen jacht in onze gemeente. Alles is nog erg geheimzinnig, zoals dat trouwens bij een vossenjacht behoort, maar zoveel is ons wel ter ore gekomen, dat het spannend beloofd te worden, terwijl tevens prijzen beschikbaar komen voor hen, die de meeste vossen weten te on derkennen. In ons volgend nummer volgen meer bij zonderheden. Houdt dus Dinsdagavond 24 November vrij voor de vossenjacht; niet bij de radio, maar echt op straat. OPBRENGST BAZAR. De bazar, welke vorige week werd ge houden, ten bate van de aankleding van het nieuwe Gereformeerede Jeugdgebouw aan de Julianalaan, heeft netto 2650. opgebracht. PROPAGANDA-AVOND V.A.R-A. De afdeling Soest van de V.A.R.A. hield Zondagavond in restaurant „Eemland" de jaarlijkse propaganda-feestavond, waarvoor de belangstelling niet groot bleek te zijn, waarover de heer J. Gom- bert in zijn welkomstwoord zijn teleur stelling uitsprak. De heer J. W. Rengerink, hoofdbestuurs lid van de V.A.R.A., sprak een kort pro- pagandawoord, waarin hij zijn gehoor aanspoorde om de eigen omroep krachtig te blijven steunen. Met een non-stop-revue, onder de titel „Met een beetje fantasie", heeft hierna Adrie van Oorschot met Dolf Eikhuis, Lizzy Valesco, Rudi West en Henny Fon- taine de aanwezigen een zeer genoeg lijke avond bezorgd. Sketches, zang, imi taties en smakelijke conference wisselden elkaar in vlot tempo af, waarbij opval lend fraaie décors te bewonderen vielen. De aanwezigen waren enthousiast over het getoonde klein-kunst programma en demonstreerden dit met een gul applaus. AMATEURSPARADE. Woensdag 26 November wordt in Restau rant „Eemland" weer een amateurspara de gehouden, waarvoor zich weer vele amateurs als deelnemers hebben gemeld. Men zie de advertentie in dit nummer. BAZAR „MIDDENWIJK". Zaterdag zal in de Chr. school aan de Schoolstraat (Hees) de bazar worden ge houden, welke vorige week in „Eemland" is georganiseerd. Men verzoekt ons voorts mede te delen, dat op lot nummer 429 een bloemenzuil als prijs is gevallen. Deze prijs kan wor den afgehaald bij de heer S. van Gorkum. De foto's in dit nummer werden ver zorgd door „Foto Astra", Soester- bergsestraat 106. DE BRANDWEER RUKTE UIT. Vrijdagavond moest de vrijwillige brand weer uitrukken voor de bestrijding van een brandje in een perceel aan de Gen. Winkelmanstraat, dat ontstaan was door het gebruiken van petroleum om het vuur in de kachel wat aan te wakke ren. Toen de brandweer ter plaatse ver scheen was het brandje inmiddels reeds door de bewoners geblust. MEERVOGELS—SOESTERBERG 3—2. Soesterberg moest op een klein speelveld in Naarden met twee invallers de strijd aanbinden tegen Meervogels. Soesterberg trapt af en zet enkele goede aanvallen op, met goede combinaties. Na een kwartier gelukt het Soesterberg de score te openen. Dan golft het spel van doel tot doel en een kwartier voor rust weet Meervogels gelijk te maken. Met deze 1-1 stand gaat de rust in. In de tweede helft weet Soesterberg na een kwartier met een fraai doelpunt weer de leiding te nemen, maar, tengevolge van een blunder van de Soesterberg-kee- per, maakt 10 minuten later Meervogels weer gelijk. 22. Soesterberg speelt nu zeer zwak en ont komt er niet aan, dat de enthousiaste Meervogels 8 minuten voor het einde een 32 voorsprong nemen. Alle veranderingen zijn geen verbeterin gen voor het elftal van Soesterberg, dat met 3 2 deze slecht gespeelde wedstrijd verloor. Op 21 November 1953 hopen onze geliefde ou ders, W. ROEST en A. ROEST- HUISKENS, de dag te herdenken, dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dank bare Kinderen en Kleinkind- Een H. Mis uit dankbaar heid zal worden opge dragen in de parochie kerk van Maria Onbe vlekt Ontvangen, te Soestdijk, te 9 uur. Soest, Nov. 1953. Oude Grachtje 12. Receptie: van 3-4-30 uur. Mevr. Berghauser Pont vraagt flink MEISJE, dat zelfstandig kan wer ken, voor dag of dag en nacht. Aanmelden, Soes- terbergsestraat 127. Op 14 November hopen onze geliefde ders, G. G. HILHORS en A. M. HILHORS v. d. BRINK, de dag te herder dat zij voor 25 jaa het huwelijk traden Hun dankbare kind RIET. HENF Soest, 10 Nov. 1953 Hartweg 14B. Het huwelijk van THEO LIEVERS en' JO VAN BREUKE is wegens ziekte u steld tot nader te t len datum. Mevr. v. d. Kloo Flapper vraagt b dienstmeisje voor 1 dagen, Vrijdags de le dag. Aanmelden na 7 uur. Nieuwerl plein 8, zijdeur. Aan de deelnemers van de g= wordt medegedeeld, dat UIT Hg volgestorte December-serie 19 den in de week van 16-21 N AANMELDING voor de nie aan het kantoor van de (bijkantoor van de Nntsspaarb; j|j STEENHOFFSTRAAT 56 GeopendMaandag t.m. Vrijdag 9-12 Zaterdag 9-11, bovendien Vrijdaga en Woensdag van 2.30-4.30 uur in Drift je 4. BEL-ROULEU met popje op Beuken wagen DAMES CAMISOLES gegarandeerd 100% ge kamde wol. Met m pQ ronde hals. Slechts SCHEMERLAMPJE met zijden kapje. Fraaie voet m. goudbies. a cq (Hoogte 24 cm.)

Soester Courant | 1953 | | pagina 2