St. Nicolaas 1953» ZEER BELANGRIJK!!! Fa. G. v. d. POL Electro Auto SCHU CO f39.50 BAZAR DE LUXE SOEST. Schaddelee a f3.75 p. p. Oud Hollandse doekjes Pracht Theemutsen TON BEUKEN IN DE HOEK. DINSDAG 1 DECEMBER 1953. 31c JAARGANG No. 89. SOESTER OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK Abonn- per kwart, 1.85 - per post 2.00 BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Een van de lichtpunten van onze tijd, die het leven kapot slaat tegen de vlakte der vulga risering is, dat de legende nog niet geheel is gestorven. Ziet hier de blijde achtergrond van Sinterklaas. In een periode, die de afstand van ver van elkaar gelegen werelddelen tot enkele etmalen terugbrengt, huppelt het paardje van Sinterklaas nog braaf op en neer en hoewel de K.L.M. aan de goede Heilige een veilige overtocht kan bieden in een luttel aantal uren, staan wij nog altijd aan de kade, om de stoomboot uit Spanje te zien aankomen. De geschenken, waarmee de bisschop onze kinderen opgetogen maakt, worden niet uit vliegtuigen „gedropt", neen zij glij den behoedzaam door de schoorsteen in het schoentje, dat in de nacht der verwachting niet sluit om kleine voeten, maar door een beschikking van het jonge hart aan het brave paard is afgestaan. Niet de neonlampen schijnen op Sinterklaas avond door de bomen, maar de oude maan, met haar betoverend licht. Sint Nicolaas betekent kindervreugde en kin dervreugde betekent mensengeluk. Het woord „geluk" is een machtig woord in onze som bere tijden, je durft het niet aanraken. Maar Sinterklaas legt het als een stralende waarde op onze tafel. Zorgen en angsten worden weggezongen door het koor van heldere kin derstemmen en op die ene avond van het jaar leven wij in een verkwikkende onbekom merdheid. Is het, temidden van de vele duisternissen waarin wij vertoeven, geen zegen, dat enige hardnekkige legenden zich handhaven, die zijn geworteld in de spontane, menselijke natuur? Niet altijd nemen wij deel aan de jachting van het leven, niet altijd verliezen wij ons in de alzijdige versombering. Er zijn een paar ogenblikken in de jaargang, waarop wij tot rust komen, waarop wij ons verdiepen in het sprookje, dat vele geslachten lang door de ouderen aan de jongeren is over gedragen en dat de glans van een ver verle den in zich heeft, het sprookje, dat dan niet meer een droom is, maar een doorleefde wer kelijkheid. Sinterklaas is de blijmoedigste van alle over leveringen. De „goedheilige" man is de expo nent van het gelukkige gezinsleven en daar mede de vertegenwoordiger van een waarde, waaraan Nederland nog altijd gehecht is. Hij beweegt ons tot meer dan genieten van zijn levensverhaal en van zijn avonturen. Hij roept ons op, om actief bezig te zijn, om deel te ne men aan zijn feest, dat ieder jaar weer een nieuwe schakering heeft en nieuwe verrassin gen bereidt. Het is geen rozige sproke, waarin hij is ge plaatst. Het strenge, bestraffende element is in hem aanwezig, maar ook de jolijt, wij zou den haast zeggen het onbekookte. Want het is tegenwoordig een gevaarlijk werk, op een paard over de daken, te rijden, met al die antennes! Sinterklaasavond is de avond van het gerei nigd gevoelsleven. Een Sinterklaasfeest kan nooit uitlopen in een sentimentele stemming, omdat de daden van de Sint en van de men sen die hem omringen, altijd met humor zijn doorsprenkeld. En dan is er dat prachtige aan Sinterklaas, dat op zijn avend de mensen el kaar de waarheid mogen zeggen. Wij zullen de kinderen met de gard niet al te lastig val len, maar wij hopen, dat zij tussen volwas senen hevig zal worden gezwaaid. Sinterklaas is een veelzijdig man. Hij is de straffer en de strooier, hij is de ruiter-te- paard en hij is de zachtzinnige grootvader, die in de leunstoel aan de kinderen zijn verhalen vertelt. Hij doorbreekt de moderne levensstijl met de herinnering aan de „goede oude tijd". Wij weten wel, dat die oude tijd niet altijd zo goed geweest is, als hij ons op de Sinterklaas avond tegemoet komt, maar wij beleven dan toch een illusie, die heilzaam is voor de ge zondheid van onze ziel, die een afleiding nodig heeft van de actuele beslommeringen. En daarom lezers, laten wij voortgaan met voor de handhaving van Sinterklaasavond propaganda te maken. De courant, uw levens gezellin, zal altijd weer deelnemen aan het vrolijke feest. Er is geen enkele volksge woonte, die zo verkwikkend en bekoorlijk is, als de bestendiging van de traditie van de vijfde December. VAN WEEDESTR. 31 - TEL. 2239 Burgerlijke stand. GEBOREN Janine Madeleine, dochter van H. M. J. Scheffer, hoogleraar tandheelkunde en J. C. Peter, Verl. Schoolw. 59- Albert Theo- door, zoon van F. Oltmans, schrijver en R. E. Lefen, Soesterbergsestraat 148. Ro- bertus Maria, zoon van M. G. Eggen- kamp, broodbakker en H. M. van der Weide, Burg. Grothestraat 15. Cornelia Clazina Adriana, dochter van J. v. d. Berg, timmerman en A. W. H. Ermerius, Kerkpad Z.Z. 114. Huberta Johanna, d. v. B. W. 't Land, radiomonteur en W- Mol, Cornelis Bloemaertstraat 5, Eindho ven. Bob Edmund, zoon van H. Cijs, ge reedschapmaker en C. Schalk, Amster dam, Bankastraat 34 II. Willem, zoon van E. Veerman, mandenfabrikant en Chr. v. d. Vuurst, Klaarwaterweg 29. Yvonne, dochter S. C. Bakker, meubelfabrikant en W. C. Schmidt, Stadhouderslaan 56- ONDERTROUWD Been Kuipers, 32 jaar, waterbouwkundi ge, wonende te Groningen en Eelkje Veltman, zonder beroep, Zwaluwenw. 17. Pieter Johannes Jacobus van der Burgh, 32 jaar, chiripodist, Delft en Ida Meek, 32 jaar, chiropodiste, Ossendamweg 16. Hendrik Johan van der Bijl, 46 jaar, brood- en banketbakker, Herwijnen en Diderika Dorothea Floor, 35 jaar, zonder beroep, Beckeringhstraat 28. GEHUWD Aloysius Nicolaas Snoek, 26 jaar, typo graaf, Hilversum en Theodora Agatha Hendrika Jansen, 21 jr., verkoopster, Veldm. Montgomeryweg 1. Adres na hu welijk: Ieder op eigen adres. Cornelis Pieter v. Klooster, 22 jr., bakkersknecht, Braamweg 58 en Everarda Wilhelmina van den Dijssel, 20 jr., werkster, Beetz- laan 15a. Adres na huwelijk: Beckeringh straat 33. OVERLEDEN Alexander van Duuren, 79 jaar, zonder beroep, weduwnaar van A. C. J. Daniels, Driehoeksweg 12. SINTERKLAAS IN SOEST. De Smt is oud en daarom is het hem te vergeven, dat hij uit het boekje van de Ned. Spoorwegen geen wijs kon worden en tenslotte niet met de trein van 13.27, doch met een auto bij station Soest-Zuid arriveerde. Het perron van dit stationnetje was zwart van kleine en grote Soestenaren en rond dit perron was geheel Soest- Zuid verzameld. •De luidspreker van de politie-auto bracht het bericht, dat de Sint niet per trein zou arriveren, maar dit bericht bracht geen teleurstelling, want enige minu ten later kwam de auto met de Sint en zijn knechts. Onze Burgemeester voor de microfoon en Prinses Margriet voor een der ramen van de raadszaal. Na een geestdritig welkom van Soest- Zuid nam de Sint plaats in het rijtuig, dat, door twee schimmels getrokken, op weg ging naar het gemeentehuis. Een ander rijtuig, waarin de heren H. v. Harten en J. C. Brouwer hadden plaats genomen, de deputatie, die namens de Winkeliers-vereniging de Bisschop wel kom had geheten, ging aan het rijtuig van de Sint vooraf en daarvoor reed 'n Zwarte Piet te paard, die trots een vaan tje meevoerde in Spaanse kleuren. De drumband van gymnastiekvereniging „Olympia" illustreerde met hoorngeschal en trom de triomphtocht van St. Nicolaas, die gevolgd werd door een grote schare kleine getrouwen en langs de hoofdweg door honderden en honderden geestdrif tig werd begroet. Voor het gemeentehuis had zich in middels een groot deel van de jeugdige Soestenaren opgesteld, al of niet verge zeld van de ouders, en de Harmonie P-V-O. speelde, in afwachting van de stoet, de aloude liederen, waarin het geloof en het vertrouwen in de goede Kindervriend werd uitgezongen door de jeugd. Prinses Margriet en haar vriendinnetjes zingen de Sint toe. Te half drie kwam het grote moment. Politie en reserve-politie sloten de rijks weg af, de Burgemeester, met ambtsketen om, nam plaats op het bordes en terwijl de rijtuigen naderden, beklommen Prin ses Margriet en haar klasgenootjes het bordes, om het gemeentehuis in te gaan, vanwaar zij uit de ramen van de raads zaal een prachtig overzicht hadden op het gebeurde beneden. St. Nicolaas, al weer een jaar ouder, doch vitaal van hart, beklom de trappen van ons gemeentehuis, waar hij de Burge meester, de wethouders v. d. Arend en Van Zadelhoff, alsmede de gemeente-se cretaris Festen begroette. De Burgemeester, de grote feestdag me- moreerend, heette de Sint hartelijk wel kom en wees hem er op, dat de genegen heid van de Sint voor de jeugd wederke rig was, waarvan de grote drukte getuig de. De Burgemeester zei over het alge meen tevreden te zijn over de jeugd, waarvan honderden zich hadden aange sloten bij de Jeugd-Natuurwacht en ve len zich in het afgelopen jaar hadden onderworpen aan een verkeers-examen. Hoe druk het was en hoe gezellig. Sint Nicolaas dankte de Burgemeester voor de officiële ontvangst en de commis sieleden voor de ontvangst in onze ge meente. Met tevredenheid had de Sint kennis genomen van de gedragingen van de jeugd. De Jeugd-Natuurwacht vond hij een zeer goede instelling en hij bond hen, die nog geen lid waren, op het hart, om in deze mooie gemeente de natuur te ont zien. Ook de verkeers-examens stemde hem tevreden en hij verzocht zijn jonge vrienden en vriendinnen toch vooral goe de weggebruikers te zijn, daarbij wijzend op de gevaarlijke hoofdweg. Hij beloofde zijn aanhang op zijn ver jaardag met geschenken te gedenken en verzocht de jeugd een St. Nicolaaslied te zingen. Na de liederen, die uit volle borst werden gezongen, ging Sint Nicolaas naar de Blauwe Kamer, waar ditmaal niet de Spaanse erewijn, doch koffie met specu laas wachtte. Hier dankte hij de Burgemeester voor de ontvangst en medewerking en uit de zak kwam een geschenk voor onze Burgerva der, alsmede voor Mevrouw Bentinck. Na de koffie kwamen Prinses Margriet en haar klasgenootjes en de twee dochter tjes van de Burgemeester naar beneden. Zij zongen een St. Nicolaaslied en kregen als beloning een speculaaspop. Na dit korte oponthoud besteeg de Sint zijn rijtuig weer, afscheid nemend van de Burgemeester, die zich slechts met veel moeite de weg terug kon banen naar het gemeentehuis. Het enthousiasme van de jeugd, aange wakkerd door de snoepjes, die de Zwar te Pieten over hun hoofden strooiden, was dusdanig groot, dat de politiemannen handen vol werk hadden om de weg vrij te maken voor de rijtuigen. Gevolgd als de rattenvanger van Hameln maakte de Sint 'n tweede zegetocht langs vele straten naar hotel v. d. Brink aan de Soesterbergsestraat, waar het einde van de tocht was, een tocht, waarvan honderden kleinen en groten hadden ge noten. GOUDMUILTJE. Zaterdagmiddag en Zaterdagavond voer den 35 kinderen, leden van de speeltuin vereniging „Kindervreugd" alhier, de kinderoperette „Goudmuiltje" op. De zaal van hotel „Eemland" was des middags door jeugdige toeschouwers be zet en des avonds door volwassenen en- beide groepen hebben van deze opvoering ten zeerste genoten. De heer Van Dijk releveerde des avonds in zijn openingswoord, dat „Kinder vreugd", door de opvoering van deze ope rette, heeft getracht de actie „De jeugd van de straat" te doen slagen. Deze 35 kinderen hebben vele Woensdag en Zaterdagmiddagen en vele avonden gerepeteerd onder leiding van Mevrouw Hornsfeld, om deze operette-opvoering tot een succes te maken. 'n Aardig tafreel uit „Goudmuiltje". In beide voorstellingen waren de jeugdige executanten van 7 tot 14 jaar goed op dreef en genoten de toeschouwers van goed spel, zang en dans. De keurige cos- tumering geheel door de dames-leden verzorgd alsmede het prachtige bos- décor met de sprookjesachtige verlichting droegen bij tot het welslagen van deze op voeringen. Mej. W. Weverling begeleidde de zang met uitstekend pianospel en na de avond voorstelling moest zij; evenals mevr. Hornsfeld, de regisseuse, de dank en de hulde van de aanwezigen in ontvangst nemen, bij monde van de heer Van Dijk, die zijn woorden van bloemen vergezeld deed gaan. De kinderen kregen voor hun vlot en feil loos spel daverende ovaties. De avond werd verder verzorgd door de Baarnse amusementsgroep „De jonge spe lers", die een non-stop-programma van goed gehalte brachten. De zang van Joop Veldhuizen en Miep Manifarges deed het goed, evenals de mu ziek van de accordeonisten De Wi-ja's. Goede conference van de heer H. v. d. Steeg en vlot gespeelde sketches comple teerde dit goede programma, waarmee de heer G. J. Goosen veel eer behaalde. WIE KREGEN DE PRIJZEN In de tweede trekking van de grote Sint Nicolaas-actie, welke Vrijdag in „De Gou den Ploeg" werd gehouden, vielen de prij zen toe aan de navolgende personen: Hoofdprijs: 10 mud anthraciet, Mevr. DIE HAALT* SINT B'Ji Banketbakkerij Oosthoud, Stadhouderslaan 106. Autoped: A. van Blijdorp, Oranjelaan 7. Sierfles met inhoud: Van Slager, Vosseveldlaan 3. Damessjaal: H. van Kalek, Pelikaan weg 11. Wollen dameshandschoenen: Sikkels, Alb. Hahnweg 27. Herensjaal: E. v. Maa- ren, Rembrandtlaan 4. Geruite das, J. Bokelman, Kolonieweg 2B. Doos Bonbons, W. Hoogeboom, Middelwijkstraat 35. 2 Badhanddoeken: H. Hagema, Dorrestein- weg 37. Ontbijtlaken: Mevr. Van Kleef, Van Weedestraat 9a. Wekker: Voigt. Ei gendomweg 85. BETROU WBA ARHEIDSRIT BROMFIETSEN. Onder auspiciën van de Ned- Bromfiets Bond organiseerde de Gooise Vicky Club Zondag alhier een betrouwbaarheidsrit voor berijders van bromfietsen om het individueel-, verenigings- en merkenteam- kampioenschap van de provincie Utrecht. Tevens was aan deze rit het Nederlands kampioenschap verbonden voor individu ele en teamrijders van de Victoria brom fietsen. Aan de start nabij „Zonneheuvel" ver schenen 42 deelnemers, waaronder rijders uit Alkmaar, Amersfoort, Apeldoorn, Driebergen, Groningen, Hilversum Koc- kengen, Rotterdam en Soest. Een moeilijk parcours van ruim 44 kilo meter over zanderige en verharde wegen gaf de deelnemers veel werk te doen. Allen bereikten de finish bij „Zonneheu vel", waar de prijsuitreiking plaats vond. De uitslag was als volgt: Kampioen van Nederland: B. Jurriëns te Baarn. Verenigingskampioenschap van Utrecht: Soester Bromfiets Club met de rijders M. Grift, W. Grift en B. Nijhuis. Merkenteam-kampioenschap van Utrecht: D.M.F.-team met de rijders H. M. van Kooy, R. van Rouwendaal en C. H. de Zoete, alhier. Persoonlijk kampioenschap van Utrecht: 1. C. H. de Zoete. 2. R. van Rouwendaal. 3 B. Nijhuis, allen alhier. JAARVERGADERING E.H.B.O. Vrijdagavond had in Hotel „De Gouden Ploeg" de jaarvergadering plaats van de afd. Soest van de Kon. Ver. E.H.B.O. Dr. Donker deelde in zijn openingswoord mede, dat aan de verpleegsters van „Zon negloren een cursus E.H.B.O. werd gege ven, waarvan spr. docent was en waaraan mevr. Regnery en de heren Lam en Hil- horst medewerking verleenden. Het betrof hier een dubbele cursus, welke op ver zoek van „Zonnegloren" werd gegeven. Regnery en de heren Lam en Hilhorst medewerking verleenden. Het betrof hier een dubbele cursus, welke op verzoek van ..Zonnegloren" werd gegeven. 'ÏJe secretaris, de heer C. Klomp, meldde in zijn jaarverslag de activiteiten van het afgelopen verenigingsjaar, waaruit o.m. bleek, dat de afdeling, in het kader van de adoptie van het door de watersnood getroffen gebied, een verbandkist had geschonken. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer W. Hilhorst, meldde een batig saldo. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren Schaap, v. d. Berg en Mevr. De Bruin. Mej. R. van Herwaarden deed vervolgens verslag van de exploitatie van de zieken auto. De totaal-opbrengst over 1952 was 8823,12. Het aantal ritten bedroeg 335 en het aantal verreden kilometers was rond 13.650. De aftredende bestuursleden, dr Donker, Mej. v. Herwaarden en de heren Van Diermen en Lam, werden bij acclamatie herkozen. Besloten werd niet tot contributieverho ging over te gaan. De secretaris van de propaganda-commis- sie, de heer C. J. de Hooge, rapporteerde de werkzaamheden van deze commissie, waarbij bleek, dat in deze maand een on derlinge wedstrijd zal worden gehouden, een wedstrijd tussen de afdelingen Soest en Baarn zal worden georganiseerd en 'n feestavond te wachten is. Dr. Donker dankte deze commissie voor haar werkzaamheden, waarna de geheel aftredende commissie bij acclamatie werd herkozen. In de vacature v. d. Steen werd gekozen Mej. Helmer, zodat de commissie thans bestaat uit Mevr. Schutte, Mej. Helmer en de heer De Hooge, Van Leeuwen en Klomp, alsmede de toegevoegde bestuurs leden Mevr. Regnery en de heer Van Diermen. Aan het slot van de vergadering reikte dr. Donker aan de heren W. van Diermen en C. de Hooge de medaille uit voor 12%- jarig trouw lidmaatschap. reeds vanaf f 5.75 reeds vanaf f 2.95 Woninginrichting SPORT. S.E.C. WON VAN J.S-V. MET 5—2. Met een royale zege op J.S.V. heeft S.E-C. zich in de kopgroep van haar afdeling ge handhaafd en bezet thans, met 1 punt achterstand op de leider, de tweede plaats. De S.E-C. ploeg startte zonder Pothoven, waarvoor M. v. d. Broek was opgesteld. Na 5 minuten reeds opende S.E.C. de score, doordat v. d. Broek een afgemeten pass aan Lornan gaf, die van dichtbij de bal in de touwen joeg. 10. In hoog tempo viel S.E.C. regelmatig aan, waartegen de J.S.V-verdediging niet veel kon uitrichten. Tien minuten later werd het 20, dank zij een diagonaal schot van de rechtsbuiten Valk, dat de J.S.V.-doel- man te machtig bleek. Energiek trachtte J.S.V. zich te bevrijden van de druk der Soestenaren en met snel le uitvallen verplaatsten zij het spel. De Soester achterhoede, gevormd door Admiraal en Ten Hove, bleek echter een onoverkomenlijke hinderpaal te zijn en uiteindelijk was er ook nog doelman Van Breukelen, die deze middag in topvorm was. Na 25 minuten had S-E.C. weer succes. Valk speelde zich vrij en bracht met een solo-ren de bal in het doelgebied der gas ten en stelde met een goede voorzet Lo rnan in staat te doelpunten. 30. Na dit Soester offensief zakte het tempo wat af, waardoor de gasten het spel meer in evenwicht konden brengen. Midvoor Maassen, die vorige week een rugspier had gekneusd, viel voor de rust uit en werd vervangen door Pothoven. J.S.V. kwam meer en meer in de aanval en een kwartier voor de rust ontsnapte het Soester doel aan een doorboring toen Van Breukelen op de grond lag en de staander een hard schot keerde. De hoekschop, die hierna volgde, bracht evenwel toch succes en het was de J.S.V.- rechtsbinnen, die Van Breukelen passeer de. Even voor de rust vergrootte S.E.C. haar voorsprong doordat Pothoven een pass van v. d. Broek goed benutte en met een fraai schot de stand op 41 bracht. Na de rust waren de eerste aanvallen weer voor S-E.C., maar toen. v. d. Broek ae verdediging passeerde, werd hij op on geoorloofde wijze ten val gebracht, waar door S.E.C. een strafschop kreeg toegewe zen. Admiraal voltrok het vonnis en zo kwam de stand op 51. S.E.C. consolideerde de voorsprong tegen de goed doorvechtende J.S.V.-ploeg. Eenmaal boekten de mannen uit Jutphaas nog succes doordat hun midvoor Van Straten doelpuntte en de stand op 52 bracht. Voor het einde kreeg J.S.V. een straf schop toegewezen. Met een prachtige sprong stompte Van Breukelen deze har de penalty uit zijn doel en dwong daar mede ieders bewondering af. De overige uitslagen waren: S.E.C.—J.S-V. 5—2. Baarn 2—S.E.C. 2 0—1. Amersfoortse Boys 2S-E.C. 3 40. S.E.C. 4—H-V.C. 6 1—2. Baarn AS.E.C. A 10. S.E.C. C—H.V.C. D 5—1. B.D.C. VERLOOR WEER. Tegen Saestum, de leiders in deze afde ling, kwamen de B.D.C.-ers geladen in het veld. In de uitwedstrijd tegen deze te genstanders hadden de Soestenaren een 20 voorsprong bereikt, doch verloren destijds met 23, mede door unfair spel van Saestum. Deze onverdiende neder laag zou Zondag worden uitgewist, dat stond bij iedere B.D.C.-speler vast, doch hoe groot moet de teleurstelling geweest zijn, toen na enige minuten de Saestum- midvoor van een misverstand in de Soes ter achterhoede gebruik maakte om de verdediging te passeren en v. d. Lugt het nakijken te geven. B.D-C. onderdrukte de depressie snel en legde in hoog tempo de tegenstanders haar wil op- Er ontwikkelde zich een strijd, waarin B.D.C. tot aan de rust de toon aangaf, zonder helaas dit overwicht in doelpunten tot uitdrukking te kunnen brengen. Reserve Huurdeman moest invallen voor rechtsbuiten A. Brouwer en ook dit de primeerde de Soestenaren niet, die de strijd om het bezit van de bal tot het uiterste uitvochten. Spil Brouwer, zijn middenlinie en de achterhoede zwoegden, dat het een lieve lust was, doch de voor hoede miste de intelligentie om een aan val af te werken tot een doelpunt. Midvoor v. d. Berg werd door de spil van Saestum practisch volkomen uitge schakeld, waardoor de schotkracht uit de Soester aanval verdween. Bovendien ver dedigden de Zeistenaren zich perfect, zo dat doelpunten niet gemakkelijk te ma ken zouden zijn. Na de rust kregen de B.D-C.-ers een tweede teleurstelling te verwerken. Drie minuten waren er gespeeld, toen bij een Saestum-aanval, de rechtsbinnen op grote afstand op het Soester doel schoot. Spil Brouwer wilde de bal al vallende wegkoppen, doch kreeg de bal tegen zijn rechter schouder geschoten. Onjuist was de beslissing van de scheidsrechter toen hij onverbiddelijk naar de penaltystip wees. Met 'n kalm schot werd deze straf schop in een doelpunt omgezet, waardoor de stand 02 werd. Toch gaven de Soestenaren zich niet ge wonnen, integendeel. Het werd Saestum onmogelijk gemaakt een aanval op te zetten, doch naast dit afbrekende werk bleef het opbouwende van de Soestenaren achterwege. Enige malen werd over en naast het Saestum-doel geschoten en tot het einde toe bleef B.D.C. in de aanval, evenwel zonder succes. DE BOYS IN DE RUNNING. Dank zij een royale 51 zege op het be zoekende Hamersveld hebben de Soester Boys, na een zeer goede wedstrijd de kans op het kampioenschap in eigen hand gehouden. We zijn nu in een Sint Nicolaasstemming en daarom wilde ik U een verslagje ge ven van een voorval, dat zich vorige week in onze gemeente afspeelde. Cadeautjes geven kost geld en waar niet veel geld is en toch veel presentjes nodig zijn, b.v. in kindertehuizen, speeltuinen etc-, ligt het voor de hand, dat leidsters en leiders er op uittrekken om zoveel mo gelijk artikelen voor niets te krijgen. De Soester winkeliers hebben wat dat be treft een goede 'naam en zo werd dezer dagen een der Soester zakenlieden, die blijkbaar nogal gemakkelijk als slacht offer valt bij deze gelegenheden, bezocht door een dame, behoorlijk van de tong riem gesneden en uiterst handig om met 'n paar uit het hoofd geleerde volzinnen de verlangde zaken los te praten met een gesloten beurs. De winkelier heeft, ondanks hetgeen nog volgde, op 5 December het prettige gevoel enige paren kinderoogjes te laten glinste ren van plezier. Er bestaat niet mooier en over dit onderwerp werd met de col- lectrice nog een poosje gezellig en gevoe lig nagekeuveld. De winkelier, die alle geschenkjes, nu hij toch eenmaal in een feeststemming was, apart in Sinterklaas-papier had verpakt, vroeg de dame waarin zij de geschonken zaken wilde meenemen. Toen kwam het. Terwijl de dame een vlugge blik op haar horloge wierp, zei zij nog één vriendelijk verzoek te hebben. Zij vond het eigenlijk wel een beetje te veel gevergd, maar mis schien wilde de winkelier de pakjes wel even bij haar thuis laten bezorgen, want zij had nu geen tijd meer, daar zij met de trein naar Utrecht moest, om St. Ni- col aas-inkopen te doen voor de kleuters. Toen is die winkelier haast van nijd uit zijn vel gesprongen en in die stemming trof ik hem een paar minuten nadat de dame op een holletje naar de treinwas gegaan. Wat hij heeft gezegd, zal ik maar niet schrijven, maar een preek was het niet. H. OEKMAN. Voor de rust hadden de Boys reeds het beste van het spel, doch doelpunten ble ven uit, mede doordat vrouwe Fortuna weinig medewerking verleende. Na de thee ging het beter. De bezoekers geraakten geheel in de verdediging en verdedigden zich met man en macht te gen de goed opgezette aanvallen der Soes tenaren. Na 15 minuten werd in deze ver dediging een bres geslagen, toen rechts binnen Blok een keurige pass aan Vark- dijk gaf en deze met een keurig schot de score opende- 1O. Nog geen 5 minuten later was het J. van Asch, die onhoudbaar de bal langs de Hamersveldse doelman joeg, waardoor de stand op 20 kwam. Een vrije trap bracht het derde doelpunt, gemaakt door dezelfde speler. 30. De Boys geraakten in een prachtige vorm en demonstreerden een gaaf combinatie spel, waartegen de Hamersvelders zich vergeefs verweerden. Tien minuten voor het einde scoorde v. d- Brink met een prachtige kopbal en 5 minuten voor het einde bracht Voskuilen de stand op 50. Dat de tegenstanders nog de eer konden redden, kon de glas van de overwinning niet verbleken. K.S.V.BIK O 2 3—1. K-S.V. boekte Zaterdagmiddag een over winning op Biko 2. Er werd in een vlot en snel tempo begonnen en vooral het Soes ter middenvak was er goed in en zette regelmatig, met goed doorgegeven ballen, het aanvalsvak aan het werk. Mej. L. v- d. Zouwen opende na 20 minu ten de score met een prachtige worp en met deze voorsprong ging ook de rust in. Na de rust was het weer Mej. v« d. Zou wen, die doelpuntte. 20. De Bilthovenaren kwamen hierna goed opzetten en zij hadden spoedig succes. 2—1. De Soestenaren gooiden er een schepje op om hun voorsprong geen gevaar te doen lopen en het was Esser, die 10 minu ten voor het einde de stand op 31 bracht, waarmede deze spannende strijd eindigde. Officiële Mededelingen. BEGROTINGEN 1954. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest brengen ter openbare ken nis, dat de ontwerp-begrotingen voor het dienstjaar 1954: a. der plaatselijke inkomsten en uitgaven; b- voor het gemeentelijk grondbedrijf;; c. voor het gemeentelijk wegenfonds; d. voor het gemeentelijk gasbedrijf; e. voor bet bedrijf gemeentewerken en f. voor het Woningbedrijf vanaf heden voor een ieder ter secretarie der gemeente ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Zaterdagavond a.s, Zwarte Piet GRATIS bij üw Kinderen op bezoek. Alle artikelen, die U deze week in onze zaak koopt, zoals GASFORNUIZEN en -COMFOREN - WASCHMA- CHINES - WRINGERS - KEUKENU1TZETTEN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN - SIERKOPER- WERK ENZ. ENZ., overzichtelijk in onze winkel geëtaleerd, worden Zaterdagavond, na 6.30 uur, DOOR TWEE ZWARTE PIETEN BIJ U THUISBE ZORGD. Als bijzondere attractie voor uw kin deren zullen zij tevens GRATIS strooien. BURG. GROTHESTRAAT 34 TEL. 2935 P.S. ONS NIEUWE ARTIKEL: WINDBUKSEN met nlle bijbehorende artikelen.

Soester Courant | 1953 | | pagina 1