Deelnemers Bonnenactie. J. M. v. d. Oord V alpenhouders Boekhandel Adriaansen Meaiagea vaa onze lezers. SOEST. Voor een heerlijke Boterletter V E N E M A Herenmodemagazijn of een fijne Chocolade-letter Nuttige St. Nicolaas-gesclienken Het Modehuis SOESTERBERG ook voor prima Marsepain-figuren Decemberde maand van geschenken! Kinderboeken? Boekhandel Adriaansen Sint Nicolaas in de gemeenteraad. en een fijne gekruide Speculaaspop naar ROB DE AVONTURIER. Dan naar Burgem. Grothestr. 32 Tel. 2529 Kuime keuze Swan, Pelikau, Union, Haro, Suminit enz. VLAGGETJESDAG. Ook Soest heeft z'n vlaggetjesdag, neen. vlaggetjesdagen. Want op 50 Maandagen van het jaar wapperen hier de vlaggen. Niet van officiële gebouwen, maar op par ticuliere terreinen, waar „Moeders wil wet" is. Meest witte vlaggen maar ook blauw, rose en zalmkleur. Driekleurige ziet men er niet bij. Voor wie vreugde heeft aan zoveel rein heid en frisheid, is het een feestelijk gezicht. Maar.dan moet die vlaggen- parade beperkt blijven tot de werkdag. Een enkele nieuwgekomene in onze ge meente evenwel vlagt op Zondag. Niet feestelijk, maar storend. En bovendien be staat het gevaar, dat zo'n buitenissigheid navolging vindt. Mogelijk bestaat er geen wettelijk ver bod, de was op Zondag aan de lijn te laten wapperen, maar dat lijkt dan een gaping, waarin kan worden voorzien. Onverstandige moeders moeten worden opgevoed. OMA. De foto's in dit nummer werden verzorgd door Foto „Astra", Soes- terbergsestraat 106. DE VAN WEEDESTRAAT VERLICHT. „Van Weedestraat - Lichtstraat" hebben de winkeliers van de Van Weedestraat gezegd en men heeft de daad bij 't woord gevoegd en langs beide zijden van de straat witte en oranje lampjes aange bracht. Deze verlichting, welke sinds Za terdagavond brandt en een feestelijke sfeer geeft, zal iedere avond branden tot en met a.s. Zaterdagavond. Hedenavond, te 7-30 uur, zal de Harmonie P.V.O. in de straat starten voor een mu zikale rondgang, waarin ook de zijstraten worden betrokken. ACTIE VAN DE SIGARENWINKELIERS. De Soester Sigarenwinkeliers houden op Donderdag, Vrijdag cn Zaterdag a.s- een verkoop-actie, zoals tevoren nog nimmer is gehouden. In hun streven om de verbruikers van ta bak, sigaren, sigaretten en aanverwante artikelen te leren deze artikelen bij de vakman te kopen, geven deze Soester Si garenwinkeliers, kenbaar aan een biljet op hun winkelruiten, op Donderdag, Vrij dag en Zaterdag a.s. een bon, waarop een nummer is gedrukt. Op het politiebureau zijn veertig num mers gedeponeerd, welke recht geven op waardevolle prijzen, o.a. assortimentskis ten sigaren, sigaretten, sigarettenkokers e.d. In ons nummer van Dinsdag 8 December zal men de prijsgevende nummers in deze actie kunnen lezen. Houders van bonnen, waarop de prijzen zijn gevallen, kunnen dan alsnog een nagekomen St. Nicolaas- cadeautje afhalen. UITSLAG VERLOTING N.P.B. Met betrekking tot de uitslag van de lo terij, welke werd gehouden tijdens de bazar, georganiseerd door de Vereniging van Vrijzinnig Godsdienstigen alhier, ver zoekt men ons mede te delen, dat de prij zen afgehaald kunnen worden bij Mevr. Meurs, Dalweg 2. NOG EENS DE GEWONNEN PRIJZEN. Gisteravond vielen de prijzen in de grote St. Nicolaas-actie als volgt: 2 wolïen dekens, Mevr. Zegelink, v. Wee destraat. Schemerlampje, J. Pijpers, Lin- denlaan. Luxe schrijfmap, Mevr. v. Asch, Torenstraat. Vulpen, E. Robijns, Peli- kaanv/eg. 2 Pannen, P. Brik, Koningin- nelaan. Doos flesjes, N. Strumpel, Eigen domweg. Blik biscuit, J. v. Barneveld, Lindenlaan. Doos Bonbons, R. Logten- stein, P- Potterlaan. Fluitketel, G. Eg- berts, Schoutenkampweg. 2 Badhanddoe ken, H. Hebmer, Hartmanlaan. Doos si garetten, C van Tricht, Plasweg. DIEFSTAL. Een aannemer alhier deed aangifte, dat uit zijn werkkeet, staande aan de Ossen- damweg, 25 meter kabel was ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek, AMATEURS-PARADE. De tweede amateurs-parade in hotel Eem- land was Donderdagavond weer goed be- .zet aan beide zijden van het voetlicht. Het programma vermeldde vele zangnum mers, waarin de vocale kunst op klassie ke en moderne wijze werd vertolkt. De bands, dit tot op heden steeds op de ama teurs-paraden voorkwamen, waren thans afwezig en het muzikale gedeelte werd op deze avond verzorgd door The Singing Fools, een 3-tal Soester jongelui, alsmede door twee kinderen, die vrij en onbevan gen hun accordeon-nummers speelden. Een apart genre muziek kwam van de Soester Knollenplukkers, die geleerd heb ben hun nummers te „verkopen". Met glans en glorie kregen „De Soester Knol lenplukkers" de eerste prijs met hun nummers, welke van uitstekend gehalte waren. Rob van der Bas was ditmaal de be- roeps-artist, die, met zijn liedjes en zijn guitaar, voor en na de pauze optrad en het nodige succes oogste. ZEEPOST. Met de navolgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld-. Indonesië: m.s. „Japara", 3 Dec. Ned. Nw. Guinea: m.s. „Talisse", 5 December. Suriname: m.s. „Nestor". 9 December. Canada: m.s. „Westerdam", 3 December. Zuid Amerika: m.s. „Ympeyu", 3 Dec- Inlichtingen over de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. SOESTER SCHAAKCLUB. In dit week-einde werd gespeeld de com petitiewedstrijd Soest 2Ivoren Toren 1- De uitslag werd 37, zoals blijkt uit het verloop van de partijen: A. HilhorstA. Elick Yz-Yz- G. Geyten- beekA. J. de Jong 01. A. E. van Goor den OosterlinghJ- Key 01. H- v. Noe- selJ. A. Marijn Yz-Yz. J- J- Immerzeel— J. A. Buné 10. J. Spijkers—G. v. d. Meer 01. H. SteenbeekA. Wiersma Yz-Yz- H. MuylaertF. Luyf 01. J. Blom C. v. d. Linde Yz-Yz. B. KleinN. v. d. Veer 0—1. V. en V. 1 - SHOT 1 2-8. Onze Soester tafeltennissers waren te Amersfoort te gast bij Vlug en Vaardig 1. Shot 1 toonde zich in deze wedstrijd een klasse beter en won dan ook met 82. Door dit resultaat schoven zij wederom een plaats op en bezetten nu de 2e plaats. Shot 2 schijnt zijn depressie nog niet te boven te zijn. Kampioenscandidaat Tuin dorp 3 was op bezoek en won iets geflat teerd met 82. De wedstrijd Stompert 2Shot 3 ging niet door. Shot 4 was deze week vrij en Shot 5 ont ving Dosc 4 uit Den Dolder en zette haar overwinningen reeks voort met een fikse 73 zege. Shot 6 speelde zich uit de gevaren-zóne door met 73 van S. en S. te winnen. Voor een verrassing zorgde Shot 7. In eigen home wisten zij Stompert 3 te be dwingen. Met het oog op de St. Nicolaasfeesten zul len de wedstrijden van Shot niet op Za terdag, doch op Woensdag en Donderdag worden gespeeld. Het programma van deze week luidt: Dinsdag: Odi 1Shot 1, te Culemborg. S. en S- 3Shot 7, te Hoogland. Woensdag: Over 't NetShot 2, te A'frt. Donderdag: Shot 3Over 't Net 6. te 19.30 uur. Shot 6Over 't Net 8, te 19.30 uur. Shot 4Bofa 3, te 19-30 uur. Vrijdag: E.H.M.A. 2Shot 4, te Amersf. ,The Singing Fools in hun repertoir. De regisseur van deze avond, de heer G- Terhorst, maakte de uitslag van de jury bekend en deelde de prijzen uit aan De Soester Knollenplukkers, 44 p. 2- Mej. I. Ganzefles en Mevr. de Jager, Bilt- hoven, 41 p. 3. Mevr. de Jager, Bilthoven, 40% p. 4. J. Hazebos, Amersfoort, 40% p- 5- Mej. I. Ganzefles, Bilthoven, 36 p. 6- Mej. G. Groenloh, Utrecht, 35% p. 7. Henk van Dijk, Soest, 35% p- 8- Henk Verwoerd, Soest, 33 p. 9. The Singing Fools, Soest, 32% p. 10. Vittorio, Soest, 31% p. 11. Jeantje Brouwer, Soest, 31 p. 12. Mej. N. Meeder en Mej. C. Boers, Soest, 30% p. 13. Ab. Groenloh, Utrecht, -26% p. WEER EEN GEMODERNISEERDE ZAAK. De heer A. J. Spelt heeft zijn zaak in vlees en vleeswaren aan de Torenstrat 15, geheel gemoderniseerd. De voorgevel van het winkelgedeelte werd gesloopt en vervangen door een nieuwe moderne pui, waardoor de etalage binnen- en buitenwerks groter werd. De zaak kreeg tevens meer lichtinval, doordat aan de zijkant een winkelraam werd gemaakt. Het interieur werd gedeeltelijk nieuw betegeld, terwijl slager Spelt met trots zijn nieuwe winkel-inventaris toont: een Amerikaanse doorzichtige koelkast, nieuw hakblok, nieuw hangwerk en wat dies meer zij. Ook een nieuwe, moderne verlichting maakt deel uit van het huidige interieur. Ruime keuze in Overhemden, Hand schoenen. Dassen, Shawls, Zakdoeken enz. Falcon Dames- cn Heren regenkleding. F. C. Kuiperstraat 10 Telefoon 2803 SHAWLS, wol, zijde, georgette 2.75 HOOFDDOEKEN, prima wol 2-75 Glacé HANDSCHOENEN, gev. 9.95, 11-95 NYLON KOUSEN, extra lang 3.98, 4.25 SWAN ZAKDOEKJES 45, 50, 60, 75 ct. PARAPLUIE'S, aparte dessins 9.50 WANTEN, aparte kleuren 1.98, 2.25 ANGORA HANDSCHOENEN 4.50 BLOUSES, stof en Jersey 13.95 Wollen VESTEN en PULLOVES 15.75 Steenhoffstraat 15 Telefoon 2132 ONZE GLADDE HOOFDWEG. Donderdagmiddag -wilde de bestuurder van een personenauto op de Birkstraat, nabij de Eikenlaan, een stilstaande bus van de Firma Tensen voorbij rijden. Op dat moment ontdekte hij de nadering van 'n tegenligger. Hij remde zijn auto krach tig af, waardoor deze slipte en tegen de tegenligger een militaire auto botste. Beide auto's werden ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. GEVONDEN VOORWERPEN. Pak draadnagels, bruine portemonnaie m. inhoud, kaboutermuts, bezoekkaart van ziekenhuis, herenportemonnaie met inh., zak tarwebloem, 2 sleuteltjes, rubber za deldek, nummerbord G 79903, wit-zwart konijn, kindermuts, blauwe vulpen, grijze ceintuur, rode autoped, bruine portemon naie met inhoud, kinderportemonnaie, zakmes, medaille van duivenvereniging, damespolshorloge, bromfiets, bril in etui, dameshorloge, oorbel, kindermutsje, duif en een want. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen kan men verkrijgen op het politiebureau, iede re Woensdag en Zaterdag, van 14-16 uur. VOLKS-UNIVERSITEIT. Hedenavond spreekt voor de Volks-Uni- versiteit prof F- van der Meer over de Christus-uitbeelding en de geschiedenis van de sensabiliteit. UITSTEKENDE OPVOERING DOOR „MASKARADE". Onder regie van de heer W. N. Veerman heeft de toneelvereniging „Maskerade" Zaterdagavond, in de grote zaal van Huis ten Halve het seizoen geopend met een uitstekende opvoering van „Kleine kinderen worden groot", een blijspel in 3 bedrijven door Noell Langley. Dit gezellige stuk brengt een moeder ten tonele met twee gehuwde en twee on gehuwde dochters, waarbij deze moeder veel problemen en moeilijkheden krijgt te verwerken en met een happy end als slot- Het werd een zeer goede en vlotte opvoe ring, waarvan de volle zaal genoot. De vorzitter, de heer A. v. d. Berg, deed :an het einde van de avond een beroep op de aanwezigen zich als lid of donateur op te geven. Hij deelde verder mede, dat de tweede opvoering op 27 Februari zal plaats hebben en dat Maskerade op 15 Mei zal deelnemen aan een toneelwed strijd in Amersfoort. BENOEMING. In de vacature van bestuurslid van de Kamer van Koophandel, district Amers foort, ontstaan door het overlijden van de heer A. H. J. Thomas, is benoemd de heer J. N. A. Kochheim, fabrikant te Soesterberg. Tegelijkertijd werd de heer Kochheim benoemd tot lid van de com missie voor Verkeer en P.T.T. DAMESHANDBAL. VLIDO—U.D. 2 2—3. In een thuiswedstrijd ontmoette Vlido Zondag j.1. een Utrechts damesteam. Na een vlotte start opende Vlido de sco re met een aardig doelpunt en niet lang daarna was de stand zelfs 20. Dit kordate begin gaf de indruk, dat de Soesterbergse dames op een. klinkende overwinning afstevenden. Evenwel bleek U.D. zich te hebben laten overrompelen en zagen we tot aan de rust een gelijk opgaande strijd, waarbij ook de doel verdedigster van Vlido handelend moest optreden. In de tweede helft werd de verdediging van Vlido telkenmale voor een U.D.-over- macht geplaatst, waardoor de tegenpun- ten dan ook niet uitbleven. Successieve lijk bereikte U.D. een gelijk spel en scoor de daarna niet onverdienstelijk het win nende doelpunt. De wijze van geven loont beier bet karakter van de gever dan de gift zelf. Lava ter. De tijd van het geven en ontvangen van cadeaux is weer aangebroken en wij zitten weer te puzz- len wat voor deze en gene moet worden ge kocht. Ja, wat moeten wij geven? Het gebeurt wel, dat degene die geeft, voor teleurstellingen komt te staan. Aan de andere kant komt het voor, dat de ontvanger vaak niet weet, wat hij met de, lang niet altijd goedkope, doch onprac- lische dingen moet beginnen. Bij het kopen van verschillende cadeaux moe ten wij dan ook rekening houden met de smaak en de omgeving van haar of hem voor wie het presentje is bestemd. Het spreekwoord zegt: Het is zaliger te geven dan te ontvangen. Maargeven is ook een kunst, die, hoe vreemd dit misschien ook klinken moge, lang niet iedereen verstaat. Tante komt op verjaarsvisite en brengt een af schuwelijk grof kopje mee. „Ik heb maar niet zo'n duur gekocht, want.... ze breken bij jou toch maar....", zegt tante er vriendelijk bij. Een andere uiting: „Voor mijn smaak is het eigenlijk te gewoon, maar ik dacht dat jij het wel leuk zou vinden." Deze en dergelijke tactloze opmerkingen maken een geschenk tot waardeloze rommel voor de gene die het ontvangt, ook al zou deze het cadeau anders wèl mooi vinden. De kunst van het geven zit niet in de grootte van het cadeau. Een kleinigheid met zorg uit gekozen, kan een geschenk voor hem of haar die het krijgt, tot een waardevol bezit maken. Geen moeder zal het cadeau van haar kind, die, wie weet hoe lang spaarde voor een dubbeltje of een. kwartje bij elkaar was, willen missen. Ook al zou zij er eigenlijk niets aan hebben, al was het een prul. Wie zal het ogenblik ver geten, waarop onze kleine met stralend ge zichtje moeder de eerste zelf-gemaakte tekening cadeau doet? Een van de belangrijkste factoren bij het geven is niet het geschenk zélf, maar de wijze waarop het wordt gegeven. Wij moeten er bij het geven van cadeaux steeds op letten: dat wij met de nodige zorg iets kie zen, dat geschikt is voor de persoon, die wij er mee willen verrassen. Ook een op zich zelf fraai geschenk zal, als het aan de verkeerde wordt gegeven, niet voldoen, èn gever èn ont vanger zullen teleurgesteld zijn. Grootmoeder zal meer in haar schik zijn met een nieuw kleedje op haar tafel dan met het mooiste gestyleerde beeldje, omdat dit niet in haar omgeving past. Iemand, die nauwelijks te eten heeft, zal een mand met levensmiddelen meer waarderen, dan de hors d'oeuvre schaal, die u zelf zo mooi vond. Wilt u een heer een das geven, zorg dan dat u weet welke kleur zijn costuum heeft. Een groene das staat bespottelijk bij een blauw pak en zo zijn er nog talloze andere voorbeelden. Geef geen rommel. Denk nooit: het is toch maar om weg te geven, het komt er niet opaan. Men kan veel beter voor hetzelfde geld een klein cadeau van goede kwaliteit geven, dan om dat het meer lijkt een groot, dat van slechte grondstoffen is vervaardigd. Bega ook nooit de grove fout aan uw kennis sen, die het minder goed kunnen doen, bij ver jaardagen e.d. grote cadeaux te geven. Allicht voelen zij zich dan verplicht u ook een kostbaar geschenk terug te geven. Zonder het te willen, zou u de mensen in moeilijkheden brengen. Wilt u gebruikte kleren of gebruiksvoorwerpen weggeven? Zorg er dan vooral voor, dat de mensen, die u deze dingen ten geschenke geeft, •sr tenminste nog wat aan hebben. Houdt u bij het geven van geschenken niet gro ter dan u bent. Geef nooit meer dan u kunt ge ven, zonder het gezin te kort te doen. Bedenk, dat een kinderhand gauw gevuld is en breng, als u in een gezin met kinderen komt, een klei nigheidje voor hen mee. Maak u er bij het geven van geschenken niet, dan alleen hoognodig van af, door geld te geven en dan iè zeggen: „Koop zélf maar wat." In de meeste gevallen, en dit betreft speciaal de huis vrouwen, wordt het geld dan voor de huishou ding besteed en komt er van het kopen voor zichzelf niets. Als het even kan, onttrek u niet aan het geven van kleine geschenken. Geeft met een vrolijk gezicht en een goed hu meur. Dan pas zal het geschenk voor hem of haar die het ontvangt, een waar geschenk zijn. Dan naar Burgemeester Grothestraat 32 Soestdijk Telefoon 2529 Ruime keuze voor iedere leeftijd. vroegere luister te herstellen en consta teerde, dat de woonruimte-verdeling bij de Burgemeester eveneens in goede han den was Een lang verblijf in Soest wenste hij de nieuwe gemeente-secretaris toe en de Sint had al vernomen, dat de secretaris niet gemakkelijk en zeer precies was, welke eigenschappen zeer gewaardeerd werden door de Sint. Aan Wethouder De Haan had de Sint aanvankelijk een bromfiets willen geven, doch deze was inmiddels al door de wet houder aangeschaft. Een andere wethouder, wiens naam de Sint niet wist, stond genoteerd als de man, die in en uit liep bij het Borgstel- Imgsfonds. Zelfs had de Sint opgemerkt, dat de heer A. P. Hilhorst de laatste tijd met meer plezier in de raad zit, waarschijnlijk dank zij zijn nieuwe plaats aan de tafel. De vechters voor Soesterberg, de heren Clemens en Schaafsma, kregen voor het dienen van Soesterberg's belang, woorden van lof. Voor de heer Van Wely had de Sint een geweldig cadeautje bedacht, doch de Eem was hiervoor niet diep genoeg, n.1. een groot schip vol met trottoir-tegels. Wel had de Sint de vakgroep „bosbouw" en de ondervakgroep „straatbomen" te Ma drid last gegeven speciale cultures te ont wikkelen, waarbij kastanje- en eikenbo men, die geen vruchten dragen. De Sint roemde voorts de voortvarend heid van dr Oranje en hij sprak de hoop uit, dat dit lid zou voortgaan op deze wijze. Mevr. Landweer zou een nieuw tegel trottoir voor haar woning hebben gekre gen als dit niet inmiddels door Gemeente werken was aangelegd. Met verbazing had de Sint vernomen, dat een nieuw raadslid in deze weken als Zwarte Piet vermomd over straat ging (de heer H. Butzelaar). De moeilijke tot stand koming van het college van. B. en W. kende de Sint ook, doch hij kende de goede teamgeest in dit college, waarvan de weerslag op de ge meenteraad zijn invloed zou hebben. ..U hebt een groot hart voor Uw werk", zei de Sint tot de raad en deelde mede, dat hij voor hen allen een hart had mee gebracht, om dit „onder de riem te ste ken". Zwarte Piet deelde hierna speculaaspop pen en suikerharten uit- In gezellige stemming bleef men nog eni ge tijd bijeen, tot Sint Nicolaas aan zijn nachtelijke arbeid werd herinnèrd. De agenda werd tamelijk vlot afgewerkt en de diverse voorstellen werden allen aangenomen. Een interessante discussie over woning bouw in het algemeen en in ons dorp in het bijzonder heeft zich daarbij ontwik keld. Het volledige verslag van deze zitting plaatsen wij in ons blad van Vrijdag a.s Gisteravond kwam de gemeenteraad bij een en werd de in ons blad afgedrukte agenda afgewerkt. Na afloop vroeg de Burgemeester nog even bijeen te blijven, want er zou be zoek komen. De raadsleden kregen geen tijd zich af te vragen wat dit te beduiden had, want gelijktijdig gingen de deuren van de raadszaal open en schreed Sint Nicolaas naar binnen, vergezeld van zijn Zwarte Piet. De Burgemeester bood de Sint de voorzittex-szetel aan heette de Bisschop voor de tweede maal sinds Za terdag welkom in Soest, speciaal dit maal in de vergadering van de gemeente raad, „bij de grotere kinderen", zoals de Burgemeester zei. „Er was vanavond een onrustige sfeer in de raad", zei spr., en releveerde ditzelfde gevoel te hebben gehad toen hij kind was en de komst van Sint Nicolaas werd af gewacht. De Sint voelde zich wonderwel thuis in het college van edelachtbaren en zei, dat hij de vergadering van de Soester raad niet had willen onderbreken en tijdens de zitting niet door de schoorsteen naar bin nen wilde komen. Niettemin bleek hij vol komen op de hoogte van de gedragingen van de raad en sprak hierover zijn tevre denheid uit. Het grote boek raadplegend zei hij, dat de Burgemeester, ondanks de critiek in de Soester Courant rustig zijn eigen weg ging en een wijs beleid voerde. Speciale hulde bracht de Sint aan de Burgervader Wegens de grote vraag naar Soester Cou ranten, waarin opgenomen de lijst der deelnemers aan de St. Nicolaas Bonnen actie, hebben wij besloten de lijst van de deelnemende winkeliers nogmaals te plaatsen De thans geheel volledige lijst volgt hieronder Boekh. Adriaansen, B. Grothestraat 32. Albert Heijn, Van Weedestraat 22. A. J. Alders, Van Weedestraat 12. Boekh. Alders, Steenhoffstraat 13. Astra, Foto- en Filmbedrijf, Soesterbergsestraat 106. Bazar de Luxe, Van Weedestraat 31. Bata Schoenenmagazijn, Soesterb-str. 10. A. J. v. d. Berg, Kerkpad Z-Z, 4. B. Beuken, Steenhoffstraat 63. T. Beuken, Soesterbergsestraat 1. H. J. Bieshaar, Koninginnelaan 18. De Bonneterie, Van Weedestraat 52. G. G. v. d. Boogaard, Molenstraat 144. Het Tricotagehuis, Burg. Grothestraat 7. Joh. Bosboom, Steenhoffstraat 16. A. v. d. Bremer, Steenhoffstraat 50. Banketbakkezij KERKPLEIN 4 TELEFOON 2591 B. v. d. Breemer, Beukenlaan 55. J. Breeschoten, Korte Hartweg 1. A. Breij-Eveleens, Laanstraat 1. B. v. d. Brink, Nieuwstraat 56. C. v. d. Broek, Schrikslaan 25. D- v. d. Broek, Koninginnelaan 103. H. v. d. Broek, Nieuwstraat 37. Boekh. De Bruin, F. C. Kuijperstraat 6- W. A. G. Buisman, Middelwijkstraat 3. B. J. Buxtorff, Van Weedestraat 9c. S. H. Buijs-Termonde, B. Grothestraat 36. F. Crull, Burg. Grothestraat 24. Leca Bazar", Burg. Grothestraat 11a. T. Deelen, Soesterbergsestraat 3. J. Dolman, Koninginnelaan 24b. W. van Doorn, Kerkstraat 24. H. van Doorm, Van Weedestraat 32b. A. J. v. Dorrestein, Birkstraat 88. Drogisterij De Vijzel, Molenstraat 4. H. W. van Dijk, Korteweg 2. Wed. W. J. v. Ee, Van Weedestraat 7a. N-V. Eerste Soester Electr. Drukkerij, Van Weedestraat 7. R. G. v. Essen, Birkstraat 2. Foto Flapper, Nieuwerhoekplein 5. Jac. Floor, Beckeringhstraat 28. A. Frank, Koninginnelaan 48. H. Frank, Nieuweweg 91- B F. Fugers, Torenstraat 23. Fugers' Radio, Kerkstraat 3. F. D. Gerth, Laanstraat 66. E. J. Geurts, Steenhoffstraat 27. G. Geytenbeek, Burg. Grothestraat 4- Fa. J. Grol, Soesterbergsestraat 53. J. C- van Haarlem, Van Weedestraat 45. G. P- de Haan, Vinkenweg 39. Het Handelshuis, Soesterbergsestraat 51. Het Handwerkhuis, Koninginnelaan 20. P. Hartog, Soesterbergsestraat 55. J. J. van Hattum, Burg. Grothestraat 11- C J. v. Hengstum, Middelwijkstraat 1. M- J. Hilhorst, Nieuwstraat 15. Zaadhandel Hilhorst, Steenhoffstraat 34. J. W. Hoebee, Kerkstraat 20a. C. J. de Hooge, Koninginnelaan 19. J. Hoppenbrouwers, Van Weedestraat 44. F. v. d. Hoven, Koninginnelaan 25. D. J. Huisman, Koninginnelaan 38. Fa. Van Isselt-Kooman, Torenstraat 5. M. Jak, Koninginnelaan 29. J. de Jong, Koninginnelaan 6. M. de Jong, Den Blieklaan 41. C. L. de Jong, Koninginnelaan 74. Kantoorboekhandel Minerva, Gallenkamppelsweg 9a. C. Kerver, Steenhoffstraat 59. H. Kinderdijk, Birkstraat 6. D. van Kleef, Van Weedestraat 9. F. B. Kohier, Burg. Grothestraat 18. B. Kraal, Van Weedestraat 20. C. Kraaijenhagen, Steenhoffstraat 1. J. P. Kronemeijer, Koninginnelaan 123a. R. Kruiswijk, Soesterbergsestraat 28. J. A. de Kruyf, F. C. Kuijperstraat 8. Jet Kuyvenhoven, Torenstraat 13a. J. Kuyvenhoven, Nieuwerhoekplein 7. J. Kwak, Soesterbergsestraat 6. G. Liefhebber, Van Weedestraat. 38. K. A. v. d. Linden, Koninginnelaan 63. P. van Meel, Van Weedestraat 11b. Fa. Joh. Mets, Van Weedestraat 54. W. G. Middelman, Torenstraat 3b. Carol Mineur, Soesterbergsestraat 32a. Carol Mineur, Steenhoffstraat 13. Het Modehuis, Steenhoffstraat 15. A. P. A. Mol, Torenstraat 4. L. Mook, Soesterbergsestraat 24. H. van Nes, Soesterbergsestraat 13. W. Nieuwenhuis, Van Weedestraat 23. F. Nilson, Soesterbergsestraat 39- J P. Noordam, Kostverlorenweg 1. J. M. v. d. Oord, Kerkplein 4. C. v. Paddenburg, B. Grothestraat 45. J. W. Persoon, Koninginnelaan 24. G. v. d. Pol, Burg. Grothestraat 34. Fa. C. Post, Van Weedestraat 5a-b. Fa. Rapid, Torenstraat 1B. Fa. Reehorst, Torenstraat 19. A. Reehorst Jr., Van Weedestraat 15. J. Reehorst, Koninginnelaan 27. Roemah Moerah, Van Weedestraat 26. A. F. de Rond Zn., Laanstraat 37. C. v. Rouwendaal, Koninginnelaan 9. H. v. Rouwendaal, Laanstraat 46. Fa. De Ruiter Smit, Kerkstraat 29. C- J. Schaddelee, Torenstraat 6- Joh. H. v. Schalkwijk, Steenhoffstraat 55- H. C. Schoemaker, Van Weedestraat 36a F, v. d. Schoot, Braamweg 25. J. Schothorst, Birkstraat 93- H. v. Sitter's Schoenhandel, Van Weedestraat 7b. Foto De Smalen, Burg. Grothestraat 14. W. Smink, Lange Brinkwege 39. Soester Kunsthandel, B. Grothestraat 16. H. Spikman, Soesterbergsestraat 41. A. G. Spijker, Soesterbergsestraat 26. A. v. Stempvoort, Nieuweweg 72. J. v. Stempvoort, Torenstraat 13. Fa. R. J. v. Stempvoort, Birkstraat 52. Stichtsche Schoenhuizen, Soesterb.str. 30. J. Bouwknegt, Tip-Top, Soesterb.str. 22a. A. P. Tolboom, Spoorstraat 9. Gezusters Tolboom, Koninginnelaan 16- Fa. C. W. Veenendaal, Van Weedestr. 42- W. P- J. Venema, F. C. Kuijperstraat 10- L. Vervat Zn-, Heuvelweg 2. F- Verwoerd, Beukenlaan 66. De Vlijt, Steenhoffstraat 61. D. F. Voigt, Burg. Grothestraat 30. K; v. Voorst Vader, Van Weedestraat 28. J." Voskuilen, Van Weedestraat 8. H. L. Voskuilen, Steenhoffstraat 62. G. J- E. Vreman, Kerkstraat 20b. G. J. E. Vreman, Soesterb.str. 56. H. de Vries, Koninginnelaan 24a. Jac. de Vries, Klaarwaterweg 50. D. Waal, Koninginnelaan 22. R. Wehmann, Birkstraat 91. G. C. Werkhoven, Nieuweweg 70a. K. Wiersema, Soesterbergsestraat 9a. J. J. Wiersma, Koninginnelaan 44. P. v. d. Witte, Torenstraat 17. W. L. v. Woensel, O. Utrechtseweg 37. Co van Woerkom, Beckeringhstraat 13. H- Wonder, Kerkpad N.Z. 50. J. Wonder, Lange Brinkweg 48. Gelieve geen geld of goe deren af te geven aan mijn vrouw, daar door mij niets wordt betaald. G. J. V1SCH. Korte Hartweg 23. Het faillissement van H. RUBINGH te Soest is door het ver bindend worden der eni ge uitdelingslijst geëin digd. De Curator, Mr. F. C. TERLINGEN. Hartmanlaan 48, Soest. TE KOOP hand- of trap- naaimachine. 85 Nieuweweg 76. Degelijke WERKSTER gevraagd voor 3 ochten den per week. Heidew. 43a, Soest-Zuid. Te koop z-g.a-n. VUL KACHEL. ƒ50.—. Ko ninginnelaan 44. TE KOOP 4 kippen met hok (broed '53), duiven til en koffer-pick-up. Heidew. 43a, Soest-Zuid. Spaanse koop, z. 30.Hartmanlaan 3, Soest-Zuid. GUITAAR te a.n., met hoes, WONINGRUIL. Aangeb. klein huisje, bev. kamer, keuken en slaapkamer, in Soest. Gevr. groter huis alhier. P. Bakker, Bosstr. 181. Flinke WERKSTER ge vraagd voor 1 Yz dag per week. B, Grothestr. 16. Te koop pracht zingende MAN-KANARIES ƒ8.50. Popjes 2.50. Koningin nelaan 93. TE HUUR op gunstig gelegen punt te Soest-Z., een gestoff. zit- en slaap kamer m. vrije keuken. Br. no. 797 bur. S.C. STADHOUDERSLAAN. Ged. van een huis aan geboden aan bej. echtp. zonder kinderen, genegen aan verhuurster warme maaltijd te verschaffen. Condities nader overeen te komen. Br. No. 796 bur- Soester Crt. Te koop POSTZEGEL VERZAMELING in acht losbladige albums, ge rangschikt volg. Yvert. Alle landen der wereld, uitgezonderd Nederland, inclusief vele doubletten. Prijs ƒ500.-. O. Utrecht seweg 12, telefoon 2103- voor zijn pogingen om oud-Soest in de J. Endendijk, Burg. Grothestraat 22a. 385. Terwijl Rob en oom Dan zoeken tus sen het hout en het staal van de machine, turen op enige afstand vurige ogen door het groen. Voorzichtig sluipen de krijgers naar voren, „We moeten de blanke man nen naar onze Blanke Godin brengen", zeggen zij. 386. Rob en oom Dan bespreken de situa tie en vragen zich af wat er met Ans ge beurd kan zijn. Plotseling klinken krijsen de kreten en de gewapende wilden sprin gen te voorschijn en grijpen oom Dan en Rob. 287. De wilden binden hen de handen op de rug en dwingen hen te volgen- Zij trek ken door de jungle naar de nederzetting op enige afstand. DUITSLAND BEREIDT ZICH VOOR OP HET LUCHTVERKEER De Duitse maatschappij Lufttag te Keulen besloot dezer dagen tot verhoging van het ka pitaal van 6 tot 25 millioen Mark. De Staat fourneert hiervan het grootste deel. Deze ka pitaalsuitbreiding is de aankondiging dat bin nenkort Duitsland opnieuw tot het burger- luchtvaartverkeer zal worden toegelaten. Waarschijnlijk zal men beginnen met een lijn op New York. De Luftag kan worden be schouwd als de opvolgster van de Lufthansa. ALUMINIUM WOLKENKRABBERS In de Amerikaanse stad Pittsburgh is deze herfst het nieuwe hoofdkantoor van de Alcoa, dat is de Aluminium Company of America, geopend en dit gebouw is tegelijk een monu mentale reclame voor het gebruik van alu minium geworden. Over de volle hoogte van 125 meter is het gebouw nl. bekleed met alu minium platen. Dat is niet alleen reclame maar een nieuwe methode om grote gebouwen snel en goedkoop af te werken. In New York worden op het ogenblik nog twee soortgelijke gebouwen gezet, terwijl binnenkort ook Dallas en Denver hun aluminium wolkenkrabbers zullen bezitten. Volgens de Alcoa telt de lijst van bouwwerken, die een aluminium buiten afwerking zullen krijgen reeds 54 objecten. Het aluminium wordt alleen gebruikt voor de bedekking van de buitenkant. Men gebruikt platen van 1.20 of 1.40 m. in het vierkant, die eenvoudig met bouten worden bevestigd. Tus sen het beton en het aluminium wordt isola tiemateriaal aangebracht. Het aluminium zelf is slechts enkele millimeters dik. De reden waarom men tot deze constructie overgaat is de besparing aan tijd en kosten, die er mee wordt verkregen. In New York werd een kan toorgebouw van 26 verdiepingen onlangs in 6'/2 dag geheel van buiten afgewerkt door middel van 1800 aluminiumpanelen, die ieder twee verdiepingen hoog waren en 1.50 m. breed. Wat de kosten betreft schat men dat de aluminiumpanelen ongeveer 25% minder kosten dan een afwerking met metselwerk. Dit zit vooral in het feit dat het metaal zo licht is en dus gemakkelijk te hanteren. Ook het onderhoud zou goedkoper zijn en boven dien kan men bij aluminiumafwerking het binnenwerk lichter houden en dus ruimte sparen. In het bouwbedrijf ziet men het ge bruik van aluminium niet als een gevaar doch als een noodzaak doordat het aanbod van metselaars steeds geringer wordt. Het schijnt dat jaarlijks tweemaal zoveel bouwarbeiders het bedrijf verlaten dan er als leerlingen bij komen. Wegens vertrek te koop KIPPENHOK met 9 jonge hennen en duiven hok. Nachtegaalweg 4. Gevraagd jong MEISJE of hulp voor de morgen uren, met warme maal tijd. Br. no. 799 bureau Soester Courant. KOOPJE. Philips radio '51 45.tevens 35 po pulaire gramofoonplaten, 30.v. Straelenl. 20. Te koop 1.blauw emaille GODIN-KACHEL met dito plaat, zw. pumps (m, 6), z.g.a.n. Van Vliet, To renstraat 10a. TE KOOP eiken sjoelbak m. schijven. Rembrandt- laan 7. Te koop pr. zwarte DA MESMANTEL, 'als nw.,. (maat 42). Molenstr. 157. BOXER te koop, ongev. 1 jaar. Soesterb.str. 22A, telefoon 3278. BIJVERDIENSTE voor gepens. Betr. acquisitie voor Soest en Omstr. Br. onder letters HV bureau Soester Courant. TE HUUR prachtige be nedenwoning te Amster dam. Kan eventueel ge ruild worden met ande re woning. Alleen voor Soester ingezetenen. Event. te huren zonder ruiling. Br. No. 793 bur. Soester Courant. TER OVERNAME 2 Li berty fauteuils met losse kussens, 4 stoelen, eet tafel, ovale theekast, nachtkastje en 2 slaap- kamerstoelen. Telefoon 3423. Te huur gemeub. ZIT- en SLAAPKAMER en keu ken, met of zonder pens. Br. letter H bur. S-C. TE KOOP gloednieuwe zwarte damesmantel, m. 52, met bontkraag. Braamweg 77, 2 x bellen. TE KOOP prima zwarte dames wintermantel, m. 42, prijs billijk, v. Len- neplaan 31. WONINGRUIL. Aangeb. huis in Zuid- Scharwoude, gemeente Langendijk, bev. 1 woon kamer, 4 slaapkam., keu ken, grote zolder en flin ke achtertuin. Huur 16.- per maand. Br. No. 792 bur. Soester Crt. Tehuis gezocht voor een BOXER (teef), zeer ge makkelijke hond, van 8 tot eind Dec. Tegen ver goeding. Bij voork. omg. Heideweg. Mevrouw De Graaff, Braamw. 51, te lefoon 3028.

Soester Courant | 1953 | | pagina 2