U.S.A. Bijna 1V2 millioen gulden voor 105 nieuwe woningen. Weet U wat U doet? Geet hem een Hoed! Roemah Moerah 3 Halen 2 Betalen!!! W. A. Butzelaar W -■ i r Modepne HAAPVERZOPGING Openbare Lezing AANBESTEDING. Voor nuttige St. Nicolaas-geschenken Voor zaken en genoegen een auto zonder chauffeur van Taxibedrijf HOUDIJK. ruime keuze St. Nicolaas-geschenken ZAADHANDEL J. HILHORST TUMBLER-WAS BELASTINGEN. Accountantskantoor VAN HAL VAN DIXH00RN De grote St. Nicolaas- verrassing van U.S.A. 3 Overhemden ad f8.90 voor f 17.80 Verbetering van wegen en aanleg van nieuwe wegen. Critiek op woningbouw weerlegd. De raad van onze gemeente kwam Maan dagavond in openbare zitting bijeen, on der voorzitterschap van de Burgemeester. De heer Dorrestein (A.R.) was afwezig. Na de gebruikelijke opening werd de na volgende agenda behandeld: 1. Ingekomen stukken. a. Adres van de bewoners van percelen aan de Braamweg, verzoekende betege ling van de voetpaden langs die weg, welk adres bereids om advies is gezon den aan de Directeur van Gemeentewer ken. Voor kennisgeving aangenomen. b. Schrijven van Mej. A. Pentenga, ver zoekende eervol ontslag als onderwijzeres aan de o.l.school aan de Beetzlaan met voorstel van B. en W. dit ontslag te ver lenen met ingang van de door hen te bepalen dag. Conform besloten. c. Schrijven van G* A. Drewes, verzoe kende eervol ontslag als onderwijzer aan de o.l.school in de Kerkebuurt, met voor stel van B. en W. dit ontslag te verlenen met ingang van de door hen te bepalen Conform besloten. d. Schrijven van Mej. H. M. Donker, ver zoekende eervol ontslag als onderwijzeres aan de o.l.school aan de Beetzlaan, met voorstel van B. en W. dit ontslag te ver lenen met ingang van de door hen te be palen dag. Conform besloten. e. Aanbieding begroting voor 1954 over eenkomstig art. 22 van de „Gemeenschap pelijke Regeling" met betrekking tot de Bescherming Bevolking in de kring Utrecht IV. Voor kennisgeving aangenomen. f. Verzoek van het R-K. Kerkbestuur te Soestdijk om medewerking tot de stich ting van een school voor g.l.o. voor meis jes, met voorstel dit verzoek aan B. en W. in handen te stellen om prae-advies. Conform besloten. g. Verzoek van het R.K. Kerkbestuur te Soest om medewerking tot verbouwing van de R.K. Jongensschool, met voorstel dit aan B. en W. in handen te stellen om prae-advies. Conform besloten. h. Verzoek van het bestuur der Vereni ging „Een School met den Bijbel", geves tigd te Soest, om toekenning van een voorschot op de vijfjaarlijkse afrekening ten behoeve van de onder zijn bestuur staande scholen voor g.l.o., met voorstel dit verzoek in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. Conform besloten. 2. Verzoeken om ontheffing van 't bepaal de in de verordening ex art. 4, le lid, der Hinderwet van: a. G. Hilhorst, Schoutenkampweg 22 te Soest, ten behoeve van het hebben van een bovengrondse petroleumbewaarplaats in de kom der gemeente, met voorstel van B. en W. Mevr. POLET (P. v. d. A.) zegt, dat het hier een perceel betreft met een rieten dak gedekt en vraagt zich af of het ver standig is de gevraagde ontheffing te verlenen. De verzekeringsmaatschappijen zijn tegen rieten daken gekant. De heer CLEMENS .(K.V.P.) verbetert deze uitlating. Men is niet gekant tegen rie ten daken, doch de premie is hoger dan bij andere dakbedekking. De VOORZITTER wijst er op, dat het hier een bestaande toestand geldt, waar voor nimmer vergunning is verleend. Mevr. POLET vraagt of aan het verlenen van deze vergunning niet de voorwaarde gesteld kan worden, dat het dak van dak pannen wordt voorzien. De VOORZITTER zegt, dat het hier geen nieuwbouw betreft en de bestemming van dit perceel er reeds was. B. en W. kunnen wel voorwaarden stellen. Hiertegen verzet zich de heer A. P. HIL HORST (K.V.P.), waarop de voorzitter verzoekt dit aan het wijs beleid van B. en W. over te laten. Conform besloten. b. het Automobielbedrijf „Cramer Prins" N.V. i.o. te Soest voor het hebben van een reparatiebedrijf in de kom der gemeente met voorstel van B. en W. Conform besloten- 3. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning De Zoom 5. De VOORZITTER deelt mede, dat dit punt wordt aangehouden. 4. Voorstel tot benoeming van leden der commissie, als bedoeld in art. 8 der Woonruimtewet. De heer VAN WELY (V.V.D.) informeert hoeveel malen per jaar deze commissie vergadert en of de raad hiervan rappor ten krijgt. De VOORZITTER wijst er op, dat de heer Van Wely twee commissies door elkaar haalt. Dit punt betreft de commissie uit de burgerij, waarin toevallig ook raads leden zitting hebben. De gehele commissie wordt hierna her kozen, t.w. Mevr. H. M. Meurer-Van Eijk. Mevr- S. M. Polet-Musler en de heren A. W. Kooman (Soesterberg), H. Swart en J. D. L. Zoetelief. 5. Adres van de bewoners van de Luite nant Koppenlaan, verzoekende verbete ring van de trottoirs van die laan, met voorstel van B. en W. De heer CLEMENS (K.V.P.) wijst er op, dat het hier om een kort stukje straat gaat en doet een origineel voorstel. Haal de hinderlijke bomen in die straat weg en breng, uit de opbrengst van deze bomen, trottoirtegels aan, zegt de heer Clemens, die verder, ten behoeve van de brandweer te Soesterberg, de beschikking vraagt over een klein stukje gemeentegrond aan deze laan, waarop geen woning kan worden gebouwd, doch waarop de brandweer slan gen kan drogen. De heer VAN WELY (V.V.D.) wijst op trottoirs in Soestdijk, waarop men in het donker „de benen breekt" en wil omtrent de urgentie-plannen, welke ieder jaar worden opgemaakt ten behoeve van de verbetering van trottoirs, het oordeel van de directeur van Gemeente-Werken laten gelden. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) zegt, dat wel na te gaan is of de bomen aan de Luit. Koppenlaan gerooid moeten worden, doch het geld wat deze bomen zouden opbrengen is een inkomstenpost en daarover kan niet worden beschikt. Verder wijst spr. er op, dat juist de di recteur van Gemeentewerken de urgentie van de nieuw aan te leggen trottoirs be oordeelt. De VOORZITTER deelt mede, dat er wel geen bezwaar zal zijn bedoeld stukje ge meentegrond aan de Soesterbergse brand weer af te staan. Conform het voorstel wordt besloten. 6. Voorstellen tot beschikbaarstelling van een crediet voor wegenaanleg: a. ten Zuiden van de Paulus Potterlaan; Conform besloten- b. in het bouwplan Hartweg II; Conform besloten. c. te Soesterberg. Conform besloten. Voor deze werken wordt een crediet van 526-800 toegestaan. 7. Voorstel tot benoeming van een onder wijzeres aan de o.l.school Kerkebuurt en twee aan de o.l.school Beetzlaan. De heer SCHAAFSMA (A.R.) heeft ge constateerd, dat de 3 door B. en W. ge geven voordrachten tot benoeming de raad een bepaalde stemdwang geven. De heer VAN WELY (V.V.D.) constateert met vreugde, dat 'n onderwijzeres be noemd wordt in de vacature van de on derwijzer Drewes en dat daardoor het vak handwerken aan de o.l.s. Kerkebuurt meer tot z'n recht zal komen. Waarom geen speciale leraressen met M.O.-acte voor handwerkonderwijs op de lagere scholen en waarom geen vakonderwijzer voor gymnastiek op deze scholen, zo vraagt spr. Wethouder DE HAAN (P.v.d.A.) wijst er op, dat er drie vacatures zijn en slechts 3 sollicitanten, zodat de drie voordrachten die opgemaakt moesten worden, geen grotere keus mogelijk maken. De oud-on derwijsman Van Wely werd hierna her innerd aan het feit, dat op lagere scholen geen vakonderwijzers(essen) mogen wor den aangesteld. Benoemd werden Mej. W. C. de Groot te Amersfoort aan de school Kerkebuurt, Mej. P. v. d. Veld te Wagenborgen aan de school Beetzlaan en Mej. G. H. Dijkhuis te Enschede aan de school Beetzlaan. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van de uitbrei ding der R.K. school te Soesterberg. Conform besloten. De heer PIEREN (P.v.d.A.) is blij, dat er een gymnastieklokaal in Soesterberg komt, doch spr. heeft de mededeling ge mist, dat de Christelijke en openbare scholen ook van dit lokaal gebruik kun nen maken. Wethouder DE HAAN zegt, dat het een goede gewoonte is in onze gemeente, dat ook andere scholen gebruik maken van een dergelijk lokaal, alsmede gymnastiek verenigingen en dit zal ook hier gebeu ren. 9. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding van de beloning van vakonder wijzers, als bedoeld in art. 103bis der La ger Onderwijswet 1920, over het jaar 1952. Conform besloten. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het houden van schoolconcerten t-b.v. de leerlingen der Ulo-scholen. Mevr. POLET (P.v.d.A.) uit haar ingeno menheid met dit voorstel- De heer R. HILHORST (K.V.P.) acht het beter, dat deze concerten in de vrije tijd der leerlingen worden gegeven en niet onder schooltijd. Dan zou men tevens de belangstelling voor dergelijke concerten kunnen controleren. De heer VAN WELY (V-V.D.) kent het grote nut van dergelijk muziek-onderwijs, doch is bezorgd, dat de zang- en muziek lessen op de scholen hierdoor in het ge drang zullen komen. Wethouder DE HAAN (P.v.d.A.) wijst de heer Van Wely er op, dat het initiatief voor deze concerten kwam van de hoof den der scholen en niet van B. en W. Deze concerten kunnen niet op Woens dagmiddag worden gegeven, daar de me dewerkenden musici zeer bezet zijn. De angst voor het in het gedrang komen van het lesrooster acht spr. overbodig. Boven dien betreft het hier vier concerten in een heel jaar. De heer VAN ANDEL (C.H.) merkt op, dat het uitoefenen van invloed op het les rooster van de scholen niet tot de compe tentie van de raad behoort. Conform besloten. 11. Voorstel tot benoeming van een plaatsvervangend lid der Schoonheids commissie ingaande 1 Januari 1954. De heer R. HILHOHRST (K.V.P-) vraagt hoe deze schoonheidscommissie werkt. Werkt zij volkomen zelfstandig of heb ben B. en W. invloed op het al of niet verlenen van bouwvergunningen Op welke gronden neemt deze commissie haar besluiten Worden ook de beweeg redenen van de bouwaanvrage in aan merking genomen, vraagt spr., die op de situatie op het Nieuwerhoekplein wijst. Daar is een sociëteit door de Duitsers in brand gestoken als een vergeldingsmaat regel. In verband met de pogingen van de eigenaresse om dit verwoeste pand te herbouwen zegt spr., dat, als B. en W. be paalde verlangens hebben ten opzichte van de herbouw, de eigenaresse schade zal lijden. Spr. pleit dan ook voor mede werking van het gemeentebestuur in die zin, dat voor de herbouw geen abnormale eisen worden gesteld. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) zegt, dat de schoonheidscommissie ad viezen geeft aan. B. en W. De bouwver gunningen verlenen B. en W- De aestheti- sche eisen beoordeelt de commissie. „Wij zijn zeer nauwlettend op wat er op Nieu- werhoek zal worden gebouwd", zegt spr., die verder mededeelt, dat kort na de oor log door de eigenaresse een ontwerp tot herbouw was ingediend, dat goedgekeurd werd, doch veel duurder uitkwam dan geprojecteerd was. Het jongste plan is éénmaal in de commissie geweest. B. en W. zullen zeker medewerking verlenen in de pogingen tot herbouw. De heer R. HILHORST (K.V.P.) vraagt richtlijnen aan de aanvragers te geven en rekening te houden met het pand dat er voorheen heeft gestaan. Als men meent, dat daar een gebouw moet komen, dat moet voldoen aan bepaalde schoonheids- eisen, dan kan het zijn, dat dit gebouw niet exploitabel is. Nu tekent een archi tect bepaalde ontwerpen, omdat B. en W. en de schoonheidscommissie aandrang uit oefenen op het opnemen van bepaalde onderdelen. Zeg toch duidelijk wat U wil en houdt toch rekening met de moge lijkheden, zegt spr. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) constateert bij de heer Hilhorst de nei ging om aan het woord van spr. te twij felen. De strenge eisen, die wij stellen zijn aesthetische eisen zegt spr. De eisen in het kader van het uitbreidingsplan zijn niet zo zwaar, want het betreft een her bouw van een vroeger pand. Onze stren ge eisen maken het project echter niet duurder. Na deze discussie werd de heer Ir G. M. Leeuwenberg te Utrecht benoemd als plaatsvervangend lid van de commissie. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de bouw van wo ningen in Soest en Soesterberg. De heer GRIFT (P.v.d.A.) uit bezwaren tegen onderdelen van het bestek. Hierin staan voor deuren, trappen en verf fa brieksmerken aangegeven. Dat maakt de ze huizen duur en concurrentie tussen aannemers onmogelijk. Voor minder geld kan men dezelfde kwaliteit artikelen krij gen. Spr. vraagt of deze dingen in het bestek blijven staan en of andere fabri kanten ook mogen mededingen naar de levering van deze artikelen. Verder vraagt spr. waarom deze woningen ook niet in massa worden uitbesteed. Mevr. POLET (P.v.d.A.) zegt, na enkele opmerkingen betreffende de keukenkasten en de plaats van het gasmeterkastje, uit protest tegen dit voorstel te zullen stemmen. Drie jaar lang hebben B. en W. mij beloofd meer differentie te betrach ten bij de nieuwbouw en drie jaar vraag ik woningen voor ouden van dagen, vrij gezellen en grote gezinnen. Zeer sympa thieke toezeggingen heb ik gekregen, doch daar is het bij gebleven. Spr. vraagt het bouwvolume efficiënt te verdelen aan de hand van de gegevens van het gemeen tehuis. De heer CLEMENS (K.V.P.) zegt, dat de woningnood hem dringt zijn stem aan het voorstel te geven. Spr. onderschrijft de woorden van Mevr. Polet met betrek king tot woningen voor grote gezinnen. Mevr. LANDWEER (C-H.) zegt, dat bij de onlangs gereed gekomen gemeentewonin gen de gasmeterkastjes een eigenaardige plaats kregen. Bij informatie is spr. ge bleken, dat de directeur van het gasbe drijf hieraan niets heeft kunnen doen en zelfs geen inzage kreeg van het bestek. Van de zijde van Gemeentewerken sprak men niet met het gasbedrijf over de plaat sing van de gasmeters. Nadat de bouw was aangenomen kreeg de directeur van het gasbedrijf pas bericht waar de meters geplaatst moesten worden. Spr. pleit er voor eerst advies van het gasbedrijf in. te winnen voor men de bouw van de huizen vrijgeeft. De heer R. HILHORST (K.V.P.) is het met de heer Grift eens, dat het voorschrijven van bepaalde merkartikelen niet juist is. De concurrentie in het bouwbedrijf wordt geremd door de beschermde duurdere ar tikelen en spr. vraagt in het vervolg kwa- liteits-omschrijving van de onderdelen in het bestek op te nemen. KAPPER STEENHOFFSTR. 53 - TEL. 2842 s| Met de meeste zorg behan- g B delen wij Uw haar. |H Wij maken een coiffure g welke U past en staat De heer PIEREN (P.v.d.A.) vraagt waar om de Soesterbergse woningen geen gas- geysers hebben gekregen. In Soesterberg behoort men tot het gasverzorgingsge- bied van. Zeist, doch waarom geen gey- sers van het Soester gasbedrijf De heer VAN WELY (V.V.D.) wijst op 'n z.i. onbillijkheid in de huren van de nieuwe woningen. Voor een eengezinswo ning van 280 kubieke meter betaalt men 8.en voor een etagewoning van 234 kubieke meter 7.50 huur. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) zegt alsnog te willen bevorderen, dat in het bestek de eis van merkartikelen wordt vervangen door kwaliteitsomschrijving. Spr. deelt verder mede, dat deze huizen wel in massa worden uitbesteed. Wat de plaatsing van de gasmeters betreft kreeg Mevr. Landweer gelijk. De plaats van de ze meters hangt tussen de wal en het schip. Gemeentewerken wenst ze daar, waar ze geen ongemak in huis geven. Het gasbedrijf wil de meters bij de voordeur, doch de juiste plaats van dergelijke me ters is in de kelders. Er is ook aan gedacht om de meters in de W.C.'s te plaatsen, doch dit is onaange naam, vooral voor de meteropnemers. Overigens bepalen B. en W. de plaats van de gasmeters en niet de directeur, die wel kan adviseren. Plaatsing in de kelders betekent een stukje dienstleiding meer, waarvoor men bij het Zeister gasbedrijf niets behoeft te betalen, zegt spr. Spr. zegt, dat er wel gasgeysers in de Soesterbergse nieuwe woningen, kunnen worden geplaatst, doch deze geysers, waarop geld wordt toegelegd, brengt be taling van huur mee. Etagewoningen zijn altijd duurder dan eengezinswoningen. Het protest van mevr. Polet behandelend zegt spr.: Wij hebben differentie in de nieuwbouw toegezegd, hoewel niet in- die mate als mevr. Polet thans voorstelt. Voor kleine gezinnen bouwden wij duplexwo- ningen. Het bouwen van woningen is het fabriceren van economisch goed en dit is een zaak van particulieren. Alleen dan pas wanneer de particuliere sector tekort schiet, bouwt de overheid. Die overheid moet evenwel de zakelijkheid van de par ticuliere bouwer nastreven. Eerst stellen we de huur vast, die mag niet te hoog zijn. Vervolgens gaan we na wat voor de ze huur kan worden gebouwd. Doen we er nu slecht aan de bouw van dit type woningen (280 M3.) te bevorderen, vraagt spr. Hij wijst op de goede Nederlandse gewoonte, dat men sterft in de woning waarin men getrouwd is. Dit soort wonin gen „liggen in de markt". Behoefte naar woningen voor zeer grote gezinnen is er practiscn niet. In deze huizen kan een gezin met vijf kinderen leven. Grotere huizen brengt mede een. hogere huur, welke veelal niet kan worden betaald. Spr. zegt, dat, tenzij de vraag zeer groot zou zijn, de overheid geen. huizen voor ouden van dagen moet bouwen. Deze huis jes vragen veel grond, want men behoort alles gelijkvloers te bouwen. Grond heb ben we al te weinig, daarom bouwen we etagewoningen, die grondbesparing ge ven. Soest is geen stad en geen platte landsgemeente, doch wil men hier wegen, verlichting en trottoirs, dan. zullen we „stads" moeten bouwen. De VOORZITTER zegt, dat de elementen voor het bouwplan van de overheid zijn: de urgentie van nu en de urgentie, welke er in de toekomst zal zijn. Hoe de urgen tie over 30 tot 40 jaar zal zijn weten we niet, doch de urgentie van nu kan spr. wel beoordelen. Zij, die zeer dringend een woning nodig hebben, hebben dit aan spr. gezegd, hetzij schriftelijk of persoonlijk en ook door derden kent spr. de urgente gevallen. Spr. heeft hierover zelf een cijfer-overzicht samengesteld en bijgehouden en alhoewel dit uiteraard niet op volledigheid mag bogen, meende spr-, dat hij zeer ten naaste bij de urgente gevallen kent. Dit aantal bedraagt 161. Daarvan zijn 34 gevallen van echtparen, waarvan het merendeel geen kinderen heeft en slechts 3 a 4 ouden van dagen. Dan zijn er 44 gezinnen met 1 kind, 48 met 2 kinderen, 19 met 3 kinderen, 6 met 4 kinderen, 5 met 5 kinderen, 2 met 6 kinderen, 1 met 9 kinderen en 2 met 10 kinderen, die drin gend een huis nodig hebben. De grootste urgentie ligt dus in de kleine gezinnen, zegt spr., waarvoor onze nieuwe woningen qua inhoud groot genoeg zijn. Mevr. POLET (P.v.d.A.) vindt het jam mer, dat zij eerst „uit haar slof heeft moeten schieten" voordat zij dit uit gebreide antwoord vernam. Zij geeft zich echter niet gewonnen en tast de waarde van deze cijfers aan, omdat deze niet vol ledig kunnen zijn, want er is geen op roep geplaatst of een enquete gehouden. Zowel de wethouder als de voorzitter heb ben volgens spr. het goede uitgangspunt over het hoofd gezien, want eerst moet er een overzicht zijn van de in de gemeen te aanwezige huizen. Spr. raadde aan rapporten aan te vragen uit de steden. Er zijn ouden van dagen, die een te klein huis of een te groot huis bewonen en die graag een ouden-van-dagen-huisje zouden willen hebben. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) wijst op de duplexwoningen, die na 10 jaar bewoning voor grotere gezinnen ge zinnen geschikt zijn. Spr. betoogt, dat de woongewoonte in de stad anders is dan hier. Hier is men gehecht aan zijn woning, waarin men de kinderen groot brengt en als ouderpaar later weer alleen overblijft. Hoe wil men huizen voor ouden van dagen realiseren Een huur van 7.- per week zullen deze woningen minstens moeten opbrengen en nu wonen dergelij ke mensen voor hetzelfde geld in een volledig vooroorlogs huis. Spr. deelt mede, dat de minister van We deropbouw het plan heeft plaatselijke bij dragen te geven voor de bouw van wo ningen voor ouden van dagen en dan wordt de bouw economischer. B. en W. zouden graag zien, dat b-v. op het binnenterrein van het St. Josephge- sticht dergelijke huisjes werden gebouwd. Dan omzeilen we de hoge grondkosten en bovendien bevindt zich dan bij deze huis jes een verzorgingscentrum. Mevr. POLET acht het onlogisch, dat de wethouder tegen duplexwoningen is, doch op de mogelijkheden van deze woningen wijst, als toekomstige woning voor grote gezinnen. Wethouder VAN ZADELHOFF zegt, dat we deze duplexwoningen nu eenmaal bezitten op wens van de gemeenteraad. In deze woningen schuilt echter het ge vaar, dat jonge gezinnen er in vastgroeien. Mocht de vraag naar grote woningen ko men, dan zullen ze er komen, doch zij moeten economisch verantwoord zijn. Het voorstel wordt hierna zonder hoofde lijke stemming aangenomen met de aan tekening, dat Mevr. Polet geacht wordt te hebben tegen gestemd. 13. Voorstel tot wijziging van de gemeen tebegroting 1953. Conform besloten. 14. Voorlopige vaststelling van de ge meenterekening en bedrijfsrekeningen over 1951. Conform besloten. 15. Voorstel tot het verlenen van een machtiging aan B. en W. tot het opnemen en beleggen van kasgelden in 1954. Conform besloten. 16. Voorstel om toe te treden tot de ge meenschappelijke regeling betreffende gemeentelijke personeelsaangelegenheden. Conform besloten. 17. Voorstel tot wijziging van de „Bezol digingsverordening 1948" (beloning vak onderwijs). Conform besloten. 18- Voorstel tot: a. Overdragen van bevoegdheid aan B. en W. tot verkoop van goederen van gerin ge waarde gedurende het jaar 1954. Conform besloten. b. Aankoop van grond nabij de z-g. sta pelplaats Den Dolder van de N.V. Ne derlandse Spoorwegen. Conform besloten. c. Aankoop van grond voor uitvoering uitbreidingsplan „Hartweg" van dr H. I. F. Visser te Arnhem. Conform besloten. d. Aankoop van grond nabij de P. Pot terlaan van de Stichting „Engendaal- school". Conform besloten. e. Aankoop van grond en opstallen aan de Birkstraat van Mej. W. H. van Dorrestein. Conform besloten. f. Aankoop van grond nabij de Verleng de Schoolweg van J. J. In 't Hout. Conform besloten. h. Verkoop van gronden aan de Talma- laan en de Pieter de Hooghlaan aan de N.V, Bouw- en Aannemingsmaatschappij „Huis en Hof" te 's-Gravenhage. Conform besloten. i. Verkoop van grond aan de Plasweg aan de N.V. Bouw- en Aannemingsmaat schappij „Huis en Hof" te 's-Gravenhage. Conform besloten. j. Wijziging tot het besluit van verkoop van grond aan de Stichting Koningin Emma Huishoudschool met aanvulling van het besluit tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met die Stichting. Conform besloten. k. Huur van het perceel Steenhoffstraat 5 voor de administratie der gemeente of haar takken van dienst, van P. Man te Haarlem. Conform besloten. 1. Wijziging van de verhuurbesluiten be treffende de gemeentewoningen aan de Schaepmanstraat en de Generaal Spoor straat. Conform besloten. m. Regeling van de verhuur van nieuw gebouwde gemeentewoningen. Conform besloten. En toen kwam St. Nicolaas. HEREN MODES UTR. STRAAT 43 AMERSFOORT TELEF. 3230 EEN HEER DRAAGT TOCH EEN HOED Ned. Spiritisten Vereniging „HARM0NIA" Afdeling Soest en Omstreken. op Maandag 7 December, om 20 uur, Oranjehof, P. Bernhardlaan 40 Spreker: A. van Veelo, Amsterdam. Onderwerp Eigen mediamieke ervaringen. Entree 75 cent. Leden 25 cent. Burgemeester en Wethouders van Baam zullen op DINSDAG 15 DECEMBER a.s., des v.ni. te 11 uur, in het gebouw van Publieke Werken, Eemnesserweg 52, in het openbaar aanbesteden: Perceel A. Het aanleggen van een gedeelte riolering met bestrating in de Zuid- Oostwijk. Perceel B. Het aanleggen van een gedeelte riolering met wegfundering in de Noord-Oostwijk. Bestek en tekeningen zijn verkrijgbaar ten kantore van Publieke Werken, Eem nesserweg 52, a 4.per stel voor elk perceel. DE DIRECTEUR VAN PUBLIEKE WERKEN. v. Weedestraat 26 - Soestdijk - Telef. 2581 Wij geven St. Nicolaas-zegels en Ringzegels. 4- en 6-persoons wagens. Agent: RUDGE en BATAVUS Rijwielen. BIRKSTRAAT 25-28 TELEF. 2364 In onze GEHEEL VERNIEUWDE ETALAGE'S vindt U een zoals Vogelkooien, Aquaria, Vogel voederhuisjes, Hondenriemen, Manden enz. Voorts voor alle Zaden, Tuingereedschappen naar STEENHOFFSTRAAT 34 TELEFOON 3314 Expeditiebedrijf GEBRS. ROEST Lange Brinkweg 25 Soest Telefoon 2631 Molukkenstraat 7 Baarn Telefoon 2513 verzorgen accuraat en te- ■frövi,„;„:„#TÖT, gen billijke prijs Uw Verhuizingen en zorgen voor Emigratieverpakkingen bestemd voor alle Immigratielanden. Vraagt onze tarieven voor de berging van Inboedels. WASSERIJ KRAAYENHOF - BAARN TELEFOON 2092 DE GOEDKOOPSTE WAS. Wit goed 32 ct. p. k.g. Wit en Bont 35 ct. p. k.g. De wassen kunnen tot Dinsdag 3 uur worden bezorgd en vanaf Vrijdag gehaald bij A. Ebing, Soesterbergsestraat 4. Betaling contant. Minimum berekening 5 K.G. AANGIFTEN EN ADVIEZEN JULIANALAAN 75 TELEFOON 2279 De bekende P.K.W. fabrieken stelden ons in de gelegenheid om meer bekendheid te ge ven aan haar product door U onderstaande aanbieding te doen. (3 x 8.90 17.80) U koopt er dus DRIE en betaalt er TWEE. 'n P.K.W.-hemd met vast boord en 2 borstzakken, dubbel getwijnd, krimpvrij, ijzersterk (beperkte voorraad). Alleen bij Zo lang de voorraad strekt Haast U. Dtrechtsestraat 16 Amersfoort Telefoon 6652

Soester Courant | 1953 | | pagina 4