\homuker ihVW. Hoe Oost het ziet. Kousen -reparatie Bescherm Uw gezondheid in wintertijd met PHILIPS-BIOSOL Hoogtezon-apparaten Weer die bomen. Van week tot week in Soest. Rusland wil het klimaat veranderen. Voor Uw Taxi SOETAX SOEST. W VAN TOL NIEUWEWEG103 Autorijlessen Autorijschool D. Engel IN DE HOEK. Voor vakkundige Stichtsche Schoenhuizen Etna en Ega Gasfornuizen en Hoover Wasmachines Fa. G. v. d. Pol VRIJDAG 11 DECEMBER 1953. 31e JAARGANG No. 92. SOESTER (flÖURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1*85 - per post 2.C UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Om iemand goed te begrijpen moet je proberen je helemaal te verplaatsen in zijn gedachtengang, zijn omstandigheden, zijn afkomst, zijn omgeving en nog veel meer. Dit geldt niet alleen voor personen, maar ook voor groepen van personen, voor landen, ja, het kan voor groepen van lan den gelden. De geschiedenis zou een heel andere loop hebben genomen als b.v. de staats lieden in Duitsland van vóór 1914 de Britse mentaliteit beter hadden begrepen. Wat zou het ons ook niet waard zijn als de Russen beter begrepen, of wilden begrijpen wat het Westen beheerst bij zijn gemeenschappelijke afweer. Trouwens ook tussen de vrije landen is er vaak een onderling onbegrip. Zo b.v. tussen de Westerse en de Aziatische wereld. Nu het doen en laten van veel Aziatische landen ook óns doen en laten kan raken, kan het zijn nut hebben zich eens te ver plaatsen in de gedachtengang van de partner, die in onze ogen vaak onbegrij pelijk is. Zn een nieuw Amerikaans tijdschrift. We reld, schreef een van Nehroe's naaste medewerksters een interessant artikel, dat op de Oosterse gevoelens een goede kijk geeft. De schrijfster, wijst er op, dat vóór de komst van de blanken Azië een hoog ontwikkelde cultuur bezat. Het kon bo gen op rijke kunstvoortbrengselen, op een grote verscheidenheid van bloeiend handwerk. Weliswaar bezat het eveneens despoten met een onbeperkte en vaak onbeheerste macht, maar wanneer zij die afweegt tegen de latere kolonisten, maakt de'schrijfster de volgende vergelijking. Het despotisme was als de cholera. Als je er goed door werd aangeraakt, stierf je. De Britse kolonisatie was als een langza me tering, die je pas kende als het te laat was. Zij memoreert dat de uitbui ting van het land en het volk, de onderdrukking van eigen cultuur, de ge volgen van missie- en zendingswerk, die een gedeelte van het volk niet alleen los weekte van eigen verleden, maar het te genover de rest van de bevolking plaats te. Ze schetst ook de positie van de blan ke in haar land en de kleine groep in heemsen, die zich bij die groep aansluit. Ze kenschetst ze als „Herren-Volk". De tegen hen aanleunende inheemse groepen noemt zij de meelopers, zoals wij in de oorlog de Duitsers en de N.S.B.-ers za gen. Zij schetst dan de houding van dat „zich boven en beter voelen", als de Japanse invasie Achter-Indië en Indonesië over stroomt. Voor-Indië brengt deze eigenlijk vlak in de frontlijn. Zij beschrijft ook de vlucht van de blan ke voor de komende Japanse dreiging. Die Japanse dreiging was een Aziatische dreiging. Ze toetst de vlucht aan de leuzen van de blanken, dat ze in Azië 'n opvoedende en leidende taak hebben te vervullen en constateert, dat de inheem se meelopers al spoedig hun vernis kwijt raakten en zich even Aziatisch toonden als de anderen. Ook typeert zij de aard van de Japanse, die in wezen Aziatische dreiging, een uiterst moderne, georganiseerde, straffe dreiging, die in haar opbouw en rationa lisme niet onder doet voor de Europese. Die twee dingen, dat wegsmelten van die vreemde bovenlaag voor een stuk moder ne Aziatische macht, bepaalde en bepaalt de Aziatische mentaliteit in de periode van zich onafhankelijk maken van het vroegere koloniale bewind. Wij zouden hierbij willen opmerken, dat Keuze uit acht modellen. Prijzen van [198.tot [615.— Betaling eventueel in overleg. De kleine Philips-hoogtezon thans tegen een populaire prijs f 76.50. Verhuur Philips Hoogtezon-apparaten f 15.per maand. Ik vrees, dat ik vervelend word, Maar 'k vind het zo'n „paskwil", Dat ik van onze bomenrij Nog eens een keer iets zeggen wil. Ik gaf eens in een vorig rijm 't Advies: Schrijft aan de Koningin; Zet eens tezamen eensgezind Een anti-bomen-actie in. Persoonlijk heb ik twintig man, Die wonen aan de grote weg, Gevraagd: Wat vindt U van die rij? En achttien vonden het een pech. En twee, die zeiden: Mijn een biet, Ze hebben mij nooit wat gedaan, En laat voor mijn part stuk voor stuk Die bomen rustig sterven gaan. Men vindt dus in het algemeen Die bomen niets gedaan. Waarom blijft dan een actie uit Wie bindt de kat de bel eens aan Wij denken groot, dat denken wij; Maar denken wij niet klein Een actie, die verwacht ik niet, Daar wij nu eenmaal Soesters zijn. SUB ROSA. P.S. Ik geloof, dat ik bij Oekman wel weer een goede beurt maak. de schrijfster de innerlijke kracht van Europa's vroeger koloniserende mogend heden wel wat onderschat en wellicht de moeilijkheden van het tot resultaat bren gen van eigen mogelijkheden wel wat overschat. Hoe dit zij, deze mentaliteit moet men niet uit het oog verliezen wanneer men begrijpen wil, met welke gevoelens de na oorlogse Aziaat de naoorlogse wereld be kijkt. De blanke, die in zijn ogen zulk een sma delijke nederlaag leed, komt nu weer bij hem met de bedoeling, zijn land te ont wikkelen van „achtergebleven" tot „ont wikkeld" gebied. Dit geschiedt met andere bedoelingen dan op een moderne manier de oude koloniën er weer „onder" te krijgen. Kan men ech ter de Oosterling kwalijk nemen, dat hij gereserveerd doet, als hij ziet naar de behandeling van de gekleurde rassen in Zuid-Afrika en Amerika En kan men het hem kwalijk nemen, dat hij onze bewapening, die wij zien als 'n middel om ons dwingelandij van het lijf te houden, ziet als een voorbereiding tot een oorlog uit ouderwetse, imperialisti sche motieven Ja, de gezichtshoek, van waaruit blank en bruin de dingen bekijken, loopt nogal uiteen. Maar des te nuttiger is het eens in de hoek van de ander te gaan staan. Het wederzijds begrip zal het ten goede komen. Nog in de ban van marsepain en suiker goed zijn we de lampjes in de Van Wee- destraat gaan opbergen. Die straatver lichting deed het goed en we menen te weten, dat andere winkelstraten ook op dergelijke verlichtings- en versieringsac ties spinnen. De Soester Winkeliers zijn niet ontevre den. De bonnen-actie bewees dat de 150 deelnemende winkeliers voor rond 275.000.hebben omgezet. Zij maakten een honderdtal Soestenaren gelukkig met een waardevolle, soms zelf met een zeer waardevolle prijs. Voor bijna 3 ton aan geld is er dus in deze 14 dagen omgezet. Deze actie kostte de winkeliers 2 °/o van hun omzet, in totaal dus 5.500.Dit bedrag is van de winsten van de 150 winkeliers afgegaan en betekent meer dan 2 We willen maar zeggen, dat deze 150 win keliers een belangrijk offer brachten en voor St. Nicolaas speelden. Laten we hen in ere houden. Het Sinterklaasfeest werd in diverse vor men in onze Soester gemeenschap gevierd, doch de gemeenschap in haar geheel schoot in deze dagen tekort. We hebben in Februari de gemeente Oos- terland geadopteerd, gelijk met Rijssen- burg. Baam volgde met eenzelfde adoptie en met lede ogen hebben we moeten aanzien, dat in de achter ons liggende maanden Baarn de indruk geeft alléén Oosterland te zullen helpen. Met St. Nicolaas werd deze indruk wer kelijkheid, want toen toonde de Baarnse gemeenschap grote gemeenschapszin. Een koninklijke vrachtauto is, volgeladen met speelgoed, boeken, gezelschapsspelen, porcelein en wat dies meer zij, naar Oos terland gegaan, onder het motto „Belofte maakt schuld". Zelfs Oosterlanders, die nog in Baarn zijn geëvacueerd, kregen een St. Nicolaasgeschenk. Waar is het enthousiasme van de Febru aridagen gebleven Hebben we niet gezegd, dat we goed staan aangeschreven bij de Ned. Spoor wegen. Nu wordt het station Soestdijk gemoderniseerd. De ouderwetse houten gevallen, die met toiletten werden aan geduid, zijn tegen de vlakte gegaan. In de stenen rijwielbewaarplaats worden moderne W.C.'s ingericht, terwijl voor de rijwielen een nieuw gebouw komt. Geen kwaad kunnen we meer horen van de N.S. Maandagavond gaan we met ons allen naar de vergadering van Soest-Vooruit. Het zal wel laat worden, doch waarschijn lijk zal onze V.V.V. die avond op een goe de financiële leest geschoeid worden, zij het veel te laat. En op het Postkantoor kopen we dezer da gen kinderpostzegels, we zijn toch nog in St. Nicolaasstemming. Dankbare, glunderende kindergezichten zullen ons loon zijn. Deze week kwamen ambtenaren Soest be zoeken. Zij waren van de Prijzen-Contro- le-Dienst en constateerden, dat meerdere Soester winkeliers het niet zo nauw na men met de prijsaanduidingen, die bij de geëtaleerde artikelen behoren. Een volgende maal zouden zij „ver balen" uitreiken, hebben zij gezegd- Wist U dat deze dienst nog bestond Wij dachten dat dit verleden tijd was, uit de tijd, dat de overheid voorschreef hoe veel een bepaald artikel mocht kosten en een Soester winkelier bekeurd werd, om dat hij een artikel met een halve cent om hoog had afgerond. Wij dachten, stom als wij zijn, dat de wet ten van vraag en aanbod een dergelijke ambtenarij overbodig hadden gemaakt. Onze illusies zijn wreed verstoord. We gaan de B.B. weer opbouwen. Die organisatie is twee jaar geleden al opge richt, doch bleef zo'n beetje op papier be staan. Soestenaren, die zich toen opgaven bij de B.B-, bereid om in tijden van nood te helpen, kregen enige tijd geleden ant woord. Dat zij antwoord kregen bewijst, dat de zaak thans weer wordt aangepakt en ste vig ook. Een nieuwe commandant is be noemd, n-1. de gewezen Luitenant Kolonel A. Maris alhier en twee niewe wijkhoof- den zullen de plaatsen innemen van de heren Ooms en Bartstra. Het gehele kader is opnieuw bezien en aangevuld en met hernieuwde kracht komt de Soester B.B. uit de winterslaap. Voor boosaardige lezers zij vermeld, dat de staf- en kaderleden, welke uit de B.B. traden, niet ontslagen werden. Zij namen ontslag om verschillende redenen. Laat St. Nicolaas ook in hotel „Bos en Duin" op bezoek zijn geweest en daar met de bruin-getinte kindertjes vrolijk feest hebben gevierd. Wij hebben er een foto van in ons vorig nummer geplaatst, doch in de haast is hier onder gezet: St. Nicolaas bij de Am- bonnese families op bezoek. Wij willen graag corrigeren, dat hieron der had moeten staan, dat St. Nicolaas bij Nederlandse, gerepatrieerde families op bezoek was. De zee is een indirecte warmtebron, die door zijn warme golfstromen het klimaat van hele landen kan beïvloeden. De zee brengt dan ook meer warmte over dan ooit alle kolenmijnen van de wereld bij elkaar kunnen opbrengen. Onze betrekkelijk zachte winters in Europa heb ben wij voor een belangrijk deel te danken aan de warme Golfstroom uit de Atlantische Oceaan. De Russische wetenschap kent natuurlijk ook deze feiten van de belangrijkheid van de Golf stroom. Dit is dan ook de reden, dat de Russen thans bezig zijn een afsluitdijk te bouwen van het eiland Sachalin naar het vasteland van Azië. De aanleg van een dergelijke afsluitdijk heeft niet de bedoeling om te voorzien in een vaste oeververbinding van het eiland Sachalin met Siberië. Rusland heeft met de bouw van deze dijk veel grotere belangen op het oog. Men wil de koude golfstroom uit de zee van Ochotsk dwingen om een geheel andere koers te volgen en als dat lukt, kan men het klimaat wijzigen. Tot op heden stroomt deze koude golfstroom uit de Zee van Ochotsk door de nauwe door gang van het eiland Sachalin naar de Japanse Zee. Op deze tocht brengt het de temperatuur van de kust van Siberië en Korea onder zijn dwang. Het gevolg is dan ook, dat dit deel van Azië zich kenmerkt door zeer strenge winters. De grote haven van Wladiwostok, (die tevens een belangrijke Russische vlootbasis is), is daar om minstens een derde deel van het jaar niet geschikt voor de grote scheepvaart. De felle tegenstellingen in het klimaat van Korea wor den ook veroorzaakt door de aanwezigheid van deze koude golfstroom. De westkust van Japan echter mag zich ver heugen in de aanwezigheid van een warme golf stroom, waardoor het klimaat hier veel zachter is. Als de Russen hun dijk zullen hebben vol tooid, valt de koude golfstroom, in de Japanse Zee, weg. Alleen de warme golfstroom zal dan blijven bestaan. Het gevolg is dan, dat Korea en de kust van Siberië een zachtere temperatuur zal verkrijgen. De winters zullen, volgens berekening, zachter worden en de haven van Wladiwostok zal niet meer dicht vriezen. Thans is men nog verplicht om deze haven met ijsbrekers open te houden. Men heeft dus het gehele jaar de beschikking over een ijsvrije haven van Wladiwostok. Het gevolg van de aanleg van de afsluitdijk zal zijn, dat de golfstroom een andere route zal moeten nemen, n.1. langs de oostkust van hef eiland Sachalin en Japan. Wat de gevolgen daarvan zullen zijn, kan men nu nog niet geheel voorzien. De mogelijk heid is aanwezig, dat deze koude golfstroom het onderspit zal moeten delven tegen de warme stroming uit het Zuiden. Dan zullen er vermoe delijk geen ernstige gevolgen merkbaar zijn. Maar verloopt deze omlegging van de koude golfstroom niet zo gunstig, dan vreest men ern stige gevolgen voor Japan. Het klimaat van dit land kan dan ten ongunste veranderen. Bijzonder zware regenval kan het gevolg worden, terwijl grote streken tot on vruchtbare gebieden kunnen worden herscha pen. Ook kunnen er nog tal van andere machtige factoren optreden, die men thans nog niet kan overzien1, want ook andere invloeden kunnen zich doen gelden. Uit ervaring in andere delen van de wereld weet men echter dat veranderingen in de golfstroom of de botsing van koud en warm water ernstige gevolgen kan hebben. Denken wij maar aan Peru in 1925, waar door natuurlijke verandering van de golfstroom bij zonder hoge temperaturen optraden, die zware regenval veroorzaakten. De aanleg van deze dijk kan dus een gevaar voor Japan betekenen. De ernst van het mogelijke gevaar kan men nu nog niet overzien. De dijk zelf is ca. 14 km. lang en wordt aan gelegd in de Tartarengolf. Over de dam wil men een verkeersweg aanleggen, waardoor een vaste oeververbinding van Sachalin met Siberië zal ontstaan. Verkenningsdiensten van de Ameri kaanse luchtmacht hebben over deze dijk een rapport samengesteld, dat is voorzien van be wijsmateriaal over de bouw. Wanneer de dijk gereed is, is nog niet te berekenen. De werk zaamheden zijn echter al enige tijd aan de gang. De OUDSTE, de VERTROUWDSTE. KERKSTRAAT 1 TELEFOON 2627 PROPAGANDA-FEESTAVOND VOLKS-ONDERWIJS. De Dinsdagavond in Eemland gehouden propaganda-avond voor Volks-onderwijs trok niet zo'n grote belangstelling als in andere jaren. Het feestprogramma werd ditmaal niet verzorgd door de leerkrachten van de Soester openbare scholen, doch door leer lingen, die met de opvoering van de kin deroperette „Zwaan kleef aan" de aan wezigen aangenaam hebben geboeid. De uit drie bedrijven bestaande operette werd door een 35-tal kinderen vlot opge voerd, evenals de dansjes en zangstukjes, die hierin voorkwamen en waarbij Mej. STEMMEN REPARATIE OR6EL5Ë PIANOS TELEFOON 2968 Pentinga voor de uitstekende muzikale begeleiding zorg droeg. Aan de costumering was veel zorg be steed, hetgeen bijdroeg tot het succes van deze opvoering. De voorzitter van de afdeling Soest van Volks-onderwijs, de heer C. v. d. Schoor, dankte tot slot de dames Drewes, Hinder- dael en Pentinga voor hun arbeid aan de ze operette gegeven. In zijn openingswoord had de heer v. d. Schoor de hoofden van de openbare scho len dank gebracht-voor hun medewerking bij de instudering van de operette, om er vervolgens op te wijzen, dat, vooral het laatste jaar, het openbaar onderwijs flink in leerlingental was toegenomen. De scho lenbouw heeft hiermede geen gelijke tred gehouden, terwijl er een schrikbarend te kort aan leerkrachten is. Spr. spoorde de aanwezigen aan propaganda te blijven maken voor Volks-onderwijs. WRAAKNEMING Maandagnacht werd door omwonenden ontdekt, dat een houten werkplaatsje, ge legen achter perceel Heideweg 80, in brand stond. De brandweer rukte met de nevelspuit uit en bluste deze brand. Uit het ingestelde politie-onderzoek is ge bleken, dat hier brandstichting in het spel was. De bewoner van dit perceel, de heer v. W., verklaarde, dat op St. Nicolaasavond eveneens brand werd ontdekt in deze schuur, doch verder onheil door krachtig ingrijpen was voorkomen. Enige tijd geleden werden twee konijnen door vergif gedood, terwijl een jaar gele den eveneens enige konijnen op deze wij ze door de onbekende dader werden ge dood. UITBREIDING CONSULTATIEBUREAUX. Binnenkort zal het aantal consultatiebu- reaux in onze gemeente een uitbreiding ondergaan. Reeds een groot aantal jaren wordt er in het wijkgebouw van het Oranje-Groene Kruis aan de Middelwijkstraat en in het St. Ludgardisgebouw aan de Vredehof- straat regelmatig zitting gehouden door de kinderarts dr Frijlink, die verbonden is aan de Prov. Ver. voor „Moeder en Kind" te Utrecht, het gewestelijk orgaan, dat de belangen van de zuigelingen en kleuters behartigt. De toestand was dus zo, dat in Soest-Zuid geen consultatiebureau was, terwijl in Soestdijk gewerkt moest worden in een gebouw, dat niet voor het doel geschikt is. De besturen van de verschillende kruis verenigingen in onze gemeente zijn dezer dagen bijeen gekomen en hebben de zui gelingenzorg met de vereniging „Moeder en Kind" besproken. Het resultaat is, dat het Oranje-Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis, welke ge zondheidsorganisaties reeds jaren lang, in onderlinge samenwerking, dit belang rijke onderdeel van het gezinswerk be hartigden, de drie woonkernen van Soest, met uitzondering van Soesterberg, met consultatiebureaux voor kleuters en zui gelingen zullen verrijken. Het consultatiebureau van Soestdijk zal worden verplaatst naar de Emmakerk aan de Regentesselaan; in Soest zal het wijkgebouw „Majella" van het Wit-Gele kruis hiervoor dienst doen, terwijl in Soest-Zuid, in het gebouw Rehoboth, een bureau zal worden ingericht. Er wordt naar gestreefd om de consulta tiebureaux in de toekomst in de namid dag open te stellen. Nieuweweg 97 Telefoon 2543 Gediplomeerd instructeur. FRIESE VERENIGING „FREOSKIP EN IENFALD". Voor de tweede maal in dit jaar brengt deze vereniging een mooi Fries toneel stuk. Ditmaal een vertaling van een werk van de bekende auteur J. Fabri- cius, een sterk speelstuk, dat ongetwijfeld naar de smaak van de Friezen zal zijn. In de tweede helft van dit seizoen hoopt zij met eigen krachten een nader bekend te maken toneelstuk op te voeren, waar van t.z.t. per advertentie bijzonderheden worden bekend gemaakt. Met de gemeenschappelijke avond te Hilversum, in het laatst van Januari 1954, waar zo'n 700 Friezen samen komen, zal het werkprogramma dit seizoen zijn be slag krijgen. N.C.RV.-AVOND. Met Johan Bodegraven, Lenie Eman, Tom van Maaren, Cas Rus, Dora Schrama, Jos v. Weeren en Harry Woodson, bracht de N.C.R.V. Woensdagavond een steravond in hotel „Eemland". Ds Van Oort, bestuurslid van de N.C.R.V., opende deze avond met gebed en sprak een kort propagandistisch woord. Hierna werd een gevarieerd cabaretpro gramma ten tonele gebracht onder de ti tel „Alleen maar ontspanning", waarin muziek, zang, sketches en declamatie in vlot tempo elkaar afwisselden. De volle zaal genoot van de aartsbedelaar en de artisten en bracht dit met 'n groot applaus tot uiting. DAMCLUB „DE VARIANT". Het eerste tiental van damclub „De Va riant" bond Woensdagavond te Loenen voor de competitie de strijd aan met Loe nen 1 en hoewel ernstig gehandicapt, Nóg is de loonsverhoging niet van kracht, of de eerste aanvallen op het kleine beetje dat aanstonds meer wordt ontvan gen door de 5 °/o verhoging en het meer dere aan kinderbijslag, zijn al ingezet. De melkboer en de bakker lopen met boze plannen rond en zo juist hebben de gezamenlijke koffie- en theehandela ren laten weten, dat zij het voor de thans geldende prijzen niet meer doen kun nen en dus een niet onaanzienlijke prijs verhoging moeten toepassen. Wat de koffie betreft lijkt mij de tijd niet ver meer, dat we die per boon gaan ko pen en het bakje troost met evenveel gepast ceremonieel gaan drinken als we nu een caviaarbroodje (zouden) nuttigen, wanneer we daar eens. toevallig tegen aan liepen. Zoals reeds gezegd zijn de koffiehande laren tot de slotsom gekomen, dat het tegen de huidige prijzen niet langer gaat. Het vreemde is, dat één der aangesloten handelaren zich verzette tegen de verho ging en meer heil ziet in handhaving der oude prijzen, waaruit een ieder, zonder ook maar de minste notie van handel, kan afleiden, dat er tegen de geldende prijzen wél met winst is te leveren. Maar de Verenigde Koffie-groothandelaren, op één na dan, is dit niet genoeg. Enfin, we leven in een vrij land en er is gelukkig geen prijsbeheersing meer, dus een ieder kan doen wat hem het beste voorkomt. Toevallig las ik dezer dagen, dat het ver bruik van koffie met ongeveer 50 is gedaald ten opzichte van 1938 en bij het lezen kreeg ik zo het gevoel, dat die kof- fiemensen, op die ene na, het aan het verkeerde eind hebben en met de verdere verhoging der koffieprijs het paard ach ter de wagen spannen. Om bij mijzelf te blijven, kan ik de heren nu reeds mededelen, dat onze koffiebe- groting met geen cent verhoogd zal wor den en ik heb het idee, dat ik hierin niet alleen zal staan. Trouwens, nu de druiven toch zuur zijn, al die coffeïne in m'n lichaam is feitelijk niet verantwoord tegenover mijn levens verzekeringsmaatschappij H. OEKMAN. naar SOEST - UTRECHT - BAARN doordat een vijftal Soester spelers ver stek moesten laten gaan wegens ziekte, wisten de Soestenaren toch nog een eer vol resultaat te bereiken. De thuisclub wist slechts met 11-9 te winnen. De gedetailleerde uitslag is als volgt: StamDamen 11. MoeijCollet 02. Fakkel dijkWaal I1. Voorthuizenv. Schie 20. Van AsseltVan Es 11. Van HeesNap 20. De JongWalstra 11. SoedeLiefhebber 20. v. Schaik Kentin 02. v. Angerenv. Tuyl 11. ZEEPOST. Met de navolgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: m.s. Willem Ruys, 14 Dec. Ned. Nieuw Guinea: m.s. Willem Ruys, 14 Dec- Ned. Antillen: m-s. Hecuba, 16 Dec. Su riname: m-s. Bonaire, 21 Dec. Unie van Z. en Z.W. Afrika: m.s. Bloemfontein, 15 Dec. Canada: m.s. Noordam, 17 Dec- Zuid- Amerika: s.s. Uruguay Star, 14 Dec. Bra zilië: m.s. Alnati, 16 Dec. Australië: s.s- Orion, 14 Dec. Nieuw Zeeland, via En geland, 12 Dec. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten verstrekken de postkantoren. VETERANEN-LEGIOEN NEDERLAND. Opgericht is de afdeling Baarn-Soest van het Veteranen-Legioen Nederland. Het voorlopig bestuur werd als volgt samengesteld: Voorzitter, C. Homburg, Waldeck Pyrmontlaan 10, Soestdijk. Se cretaris, Fr. de Vries, Burg. Penstraat 55- Baarn. Penningmeester, E. Keddeman, Israëlstraat 6, Baarn. Het Legioen heeft als doelstelling instand houding en versteviging van het Natio naal bewustzijn, in het kader van onze democratische grondbeginselen, behoud en versteviging van de geestelijke waar den, welke historisch in ons volk ge groeid zijn en behoud en bevordering van de opvoedkundige waarden van de mili taire diensttijd in de ruimste zin des woords, zulks in het belang van individu en gemeenschap. De vereniging tracht haar doel te berei ken door het verenigen van allen, die in Nederland of overzee in enig militair ver band het Koninkrijk dienen of gediend hebben en voorts van allen, die instem men met de doelstelling van de vereni ging^ op gemakkelijke betalings-condities, zonder rente, kosten of andere verhoging. U betaalt derhalve niet meer dan de normale prijs. Burgem. Grothestraat 34 Tel. 2935 Naa6t City-theater.

Soester Courant | 1953 | | pagina 1