SOEST. «4 IN DE HOEK. Steeds meer huisvrouwen Wasmachine-verhuur service Fa. G. v. d. Pol DINSDAG 15 DECEMBER 1953. 31e JAARGANG No. 93- SOESTER OURANT Abonn- per kwart, 1.85 - per post 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Vrij dag 18 December a-s-, 's avonds te 7.15 uur, ter afdoening van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der open bare en besloten vergaderingen d-d. 30 October 1953- 2. Ingekomen stukken. a. Rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeen ten betreffende Controle Voorschot- en Legeskassen over het 3e kwartaal- b. Verzoek van het Bestuur van de 's-Gra- venhaagsche Vereniging voor Gezond heidskolonies om medewerking, ing- art. 72' der L.O.-wet 1920, tot uitbreiding der b.l.o.-school Hemalie te Soesterberg, met een gymnastieklokaal, met voorstel dit verzoek aan B. en W- in handen te stel len om prae-advies. c. Aanbieding 5e begrotingswijziging 53, overeenkomstig art. 22 van de „Gemeen schappelijke regeling" met betrekking tot de Bescherming Bevolking in de kring Utrecht IV. 3- Voorstel tot het indienen van bezwaren tegen het ontwerp-streekplan voor de waterwinplaatsen voor de provincie Utr. 4. Voorstel tot instelling van een Commis sie van bijstand voor woonruimteverde ling en vaststelling van een verordening regelende de samenstelling en werkkring dier commissie. 5. Adres van de bewoners van percelen aan de Braamweg, verzoekende betege ling van de voetpaden langs die weg, met voorstel van B. en W-' 6. Verzoek van het R-K. Kerkbestuur te Soestdijk om medewerking tot de stich ting van een school voor gewoon lager onderwijs voor meisjes, met voorstel van B. en W- 7. Voorstel tot verlening van een voor schot op de vijfjaarlijkse afrekening over het tijdvak 1948 tot en met 1952 van de gemeentelijke vergoeding voor de scholen voor gewoon lager onderwijs, sïtaande onder het bestuur van de Vereniging „Een school met den Bijbel", gevestigd te Soest. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet groot 10.000.voor het aanschaffen van uitrusting voor de blok- ploegen- 9. Voorziening in de vacatures van het bestuur van de dienst voor Maatschap pelijk Hulpbetoon, wegens periodiek af treden van de heren Mr. S. P. Baron Bentinck en J. A. Baars, met voorstel van B- en W- 10. Voorstel tot wijziging van de Veror dening op de heffing van leges en van rechten wegens huwelijksvoltrekking op buitengewone tijd of wijze- 11- Voorstel tot het geven van een voor schot op de verhoging van de salarissen van het gemeentepersoneel, overeenkom stig de richtlijnen van de Minister van Binnenlandse Zaken. 12. Voorstel om B. en W. te machtigen tot het garanderen van de juiste betaling van rente en aflossing van de geldlening, aan te gaan door de Coöperatieve Vereni ging voor Vrijzinnig Protestantse Bejaar denzorg „Braamhage" G.A. bij de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten en van de geldleningen door genoemde Coöperatieve Vereniging te verstrekken aan haar leden. 13- Voorstel tot verkoop van een gedeel te van de buitenplaats „Braamhage" aan de Coöperatieve Vereniging voor Vrijzin nig Protestantse Bejaardenzorg „Braam hage" G.A- 14. Voorstel tot: a. Aankoop van grond nabij de Van Len- neplaan van Mevr. C. E. M- Bikkers- Clement. b. Aankoop van grond nabij de Kostver- lorenweg van J. Dijkgraaf te Baarn. c. Bouwen van woningen door de N-V. „Huis en Hof" te Amsterdam nabij de Talmalaan en de P. de Hooghlaan. d. Verkoop van grond nabij de Paulus Potterlaan aan J. J. Mets. e. Verkoop van grond nabij de Schouten kampweg aan J. J. Prinsen en K. Stulp. f. Huur van het perceel Veldm. Montgo- meryweg 86 voor de administratie van de gemeente of haar takken van dienst van P. G. A. Kradolfer te Zeist. g. Verhuring van grond aan de Nach- tegaalweg aan de Buurt- en Speeltuin vereniging „Ons Genoegen". h. Verpachting van grond aan diverse personen gedurende 1954. i. Delegatie van de bevoegdheid tot ver huring en verpachting van gemeente gronden. 15. Voorstel tot het aangaan van twee geldleningen in totaal 1.000.000.- ADVENTSCONCERT IN DE OUDE KERK. Het Adventsconcert in de Oude Kerk tel de een groot aantal medewerkers, die een afwisselend kerstprogramma ten gehore brachten. De zangeressen Yolanda Pic- cardt, sopraan en Henny Postma, alt, de den van mooie samenzang genieten in een cantate van Lübeck, „Willkommen, süsser Brautigam". Afzonderlijk traden zij nog op met respectievelijk een cantate van Bernhard „Fürchtet euch nicht" en de be kende aria uit het Weihnachts-Oratorium van Bach „Bereite dich Zion", waarmede beiden zeer goede indrukken van hun kunnen gaven. Het Hervormd Kerkkoor, o.l-v- Maarten Kooy begon zijn optreden met een motetje van Schütz en enige kerstkoralen, waarbij het kennelijk even moest wennen aan de opstelling en de volte. Het herstelde zich echter spoedig en was in de cantate van Buxtehude „Opnieuw gedenken wij" uit stekend op dreef- Een goede beurt maakten ook de zusters van Zonnegloren, o.l.v. Maarten Kooy, door hun zuiver gezongen driestemmige koralen in bewerkingen van Kooy en Van Woensel-Kooy en enige eenstemmige oud- Nederlandse kerstliederen. Waarom de or gelbegeleiding halverwege uitviel is een raadsel. Het optreden van kinderen ontroert altijd, zo ook hier, toen de kinderzangklas Braamhage een polyphone zetting van Gezang 12 ten beste gaf, waarbij niet al leen gezongen, maar ook lustig gespeeld werd door een paar blokfluitleerlingen en een kleine violiste in de dop. Ook met de moderne kerstcantate van Siegfried Reda wisten de kinderen wel raad, het was een fris geheel. De rest van het programma bestond uit bewerkingen van Noëls en oud-Neder landse kerstliederen van Gerard Kievit en Maarten Kooy, waarin met eenvoudige middelen (zang en blokfluiten) een artis tiek resultaat werd bereikt. Rest ons nog te vermelden de goede bege leiding van het Braamhage Cembalo Ge zelschap, welks eerste violistzich onder scheidde in de obligate vioolpartij van de Bach-aria. Vrijdagmorgen reikte de Burgemeester de bronzen medaille van de Huisorde van Oranje Nassau uit aan Mej. B. J. de Bruijn, in verband met haar 50-jarig dienst jubileum. EEN UUR MUZIEK. Door de Stichting voor Muziekonderwijs in Concertvorm op Nederlandse scholen „Een uur Muziek" zal op Donderdag 17 December a-s., voor de leerlingen van de Openbare ULO, R-K. ULO, Neutrale Bij zondere ULO en Christelijke ULO 'n con cert worden gegeven van 11-12 uur. Op dit concert, dat plaats vindt in de zaal van „Eemland", te Soestdijk, treedt on de jonge, begaafde pianist Willem Hielkema, met als onderwerp voor het concert „Maat en Rhythme". De toelichtingen, die paedagogisch zeer belangrijk zijn bij deze vorm van jeugd- concerten, worden door de kunstenaar persoonlijk gegeven. PHILATELICA. Donderdagavond hield de afdeling Soest van Philatelica haar maandelijkse ver gadering, welke weer druk bezocht was. Na voorlezing der notulen en enkele mededelingen volgde de bestuursverkie zing- Bij acclamatie werd de heer G. W. Overdijkink als directeur rondzendver- keer herkozen. Een uitgebreide veiling met prima stuk ken had vele kopers. Meer dan 76 kavels werden verkocht. Na de pauze werd een verloting gehouden van niet minder dan 23 fraaie prijzen, hoofdzakelijk duurdere zegels van Suri name, Curagao en Ned. Antillen. Als eerste prijswinnares kwam uit de bus Mevrouw Bartels uit Amersfoort. De heer De Sain won de tweede prijs. SOESTER SCHAAKCLUB. De derde competitiewedstrijd in dit sei zoen werd gespeeld tegen het sterke tien tal van de N-S.F. te Hilversum. De voor lopige uitslag werd 2V2SV2, doch met 4 afgebroken partijen zal de uitslag waar schijnlijk 55 worden. De uitslagen waren: J. GorterJ. Harder afgebroken. C. SamsomW. Milort afge broken. J. ThomaszeTh. de Kruyff afge broken. L. de RegtJ. de Boer 01. C. Zaalberg van ZeistJ. Otto afgebroken. J. K. van ZijtveldJ. Koopman 10. J. TimmerK. Brandenburg 01. G. A. v. MunsterA. Voerman 01- A. Hilhorst J. Corbeel 10- E. v. Goor den Ooster- linghG. Hoogeveen V2-V2. DE SOESTER IJSBAAN. Er is geen groep mensen, die zo nauwlet tend de weersomstandigheden van deze tijd volgt, dan het bestuur van onze ijs baanvereniging „Peter's Raan'k Nu zij de tijd zien naderen, dat vorst ver wacht kan worden, willen zij de ijsbaan onder water hebben. De regenval van de laatste maanden is echter zeer miniem geweest, zodat het water uit de omliggen de sloten de ijsbaan niet op natuurlijke wijze onder water kan zetten. Men heeft daarom Zaterdag een electri- sche pomp opgesteld, welwillend beschik baar gesteld door de aannemer H. van Asch alhier. De kosten aan electrische stroom zijn een tegenvalïfer, waarop niet is 'gerekend. De ijssportliefhebbers zullen de grote ac tiviteit van het bestuur ongetwijfeld naar waarde weten te schatten. KERSTSPEL NED. PROTESTANTENBOND. Het is een goede gewoonte geworden van de Jongerengroep van de N.P.B., dat zij de Zondag vóór Kerstmis hun Kerstspel brengen. Ditmaal spelen zij „De Heilige Kribbe", van Evelyn Hart, uit het Engels vertaald door Frank Lulofs. Het is een fijn poëtisch en dramatisch zeer sterk spel, dat het Kerstgebeuren in de Middeleeuwen plaatst. De gegevens zijn geput uit „Het leven van St. Fran- ciscus van Assisië 1263" van St. Bona- ventura. Broeder Franciscus wil zo plechtig moge lijk de herinnering aan de geboorte van het kind Jezus vieren en roept daartoe het volk van Greccio bijeen- Maar hij stuit op tegenstand, een tegenstand, die ook in onze 20e eeuw in veler harten leeft. De oude bijna blinde Franciscus weet hen echter met eenvoudige woorden te over tuigen en laat allen het wonder opnieuw beleven. De figuur van Franciscus moeten wij zien als de zachtmoedige, maar toch ster ke mens met zijn zuiver geloof en zijn liefde voor al wat leeft. Het koor van de Ned. Prot. Bond verleent haar medewerking, evenals de organist, de heer Th. van Driest. De regie is in handen van Nettie van Zoest. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie van Vrijdag a.s. BURGEMEESTER DES TOMBE GAAT TROUWEN. Onze oud-burgemeester, Mr. A. L. des Tombe, thans burgemeester van Apel doorn, zal in Juli 1954 in het huwelijk treden met Mej. De Vries Robbé, die in Baarn is geboren. Vorige week heeft de verloving plaats gehad. GEVONDEN VOORWERPEN. Zilveren kettinkje, herdershond, 2 kinder wanten, rood-zijden shawl, dameshorloge, vulpen, zakdoek, rechter damesschoen, bal pen, bruine handschoen, zwarte alpinopet, balpen, doublé schakelarmband, gele shawl, herenrijwiel, rozenkrans, porte- monnaie, rood-bruin geblokte shawl, rech ter damesschoen, damespolshorloge, dood konijn, bruine glacé handschoen, groene damesportemonnaie met inhoud, gekleur de want, schaar en linker bruin-groene Wanneer het onze redacteur er om te doen is geweest de goegemeente te laten schrikken door de kop boven het artikel betreffende onze Gemeentebegroting, dat iedere inwoner, van groot tot klein, een schuld heeft te torsen van 287-moge ik hem rapporteren, dat niemand daarvan een slapeloze nacht heeft gehad. Wat mijzelf betreft zou ik er nog geen wenkbrauw voor hebben opgehaald, wan neer er drie of vier nullen achter die 287zouden hebben gestaan. Nee, want wat geeft dat nou Wanneer je voor jezelf maar de overtuiging hebt, dat de centen goed besteed zijn, geeft het niets of je een beetje in de beer zit. Als Gemeente bedoel ikAls particu lier heb je die grappen achterwege te la ten, want in het gunstigste geval wordt je dan in de dagbladen vermeld onder het kopje „faillissementen" en in de geval len dat het anders uitpakt dan je dacht, in de kolom rechtzaken. Maar alle gekheid terzijde. Hoe komen we nu weer van die schuld af Daarover maakt niemand zich zorgen, dus feitelijk is het ook totaal overbodig, dat ik me daar druk over maak. Ik moet trouwens toegeven, dat ik er geen gat in zie, hetgeen overigens geen maat staf is, want ik zie niet eens kans m'n eigen scheepje langs de diverse klippen te krijgen. Daarom heb ik zo'n kassian met onze raadsleden. Thuis zitten ze met hun eigen puree en in de Gemeenteraad krijgen ze nog eens hun moede hersenen te pijnigen over de centen van de gemeenschap. Bo vendien moeten zij beslissingen nemen over plannen en voorstellen, die in het particuliere leven door de financiële ex pert terzijde zouden worden geschoven met de boodschap: „hoe haal je het in je hoofd, man". H. OEKMAN. profiteren van onze Geen wonder. U huurt al reeds een wasmachine voor f 1.50, ter wijl de machine bij U wordt gebracht en gehaald. Doe als zovelen, profiteer ook hiervan. Burgem. Grothestraat 34 Tel. 2935 Naast City-theater. want. Aan komen lopen zwart-witte hond en herdershond- Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen op het politiebureau, iedere Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 'uur. NIEUWE RAADSCOMMISSIE. De beoordeling van de urgentie van aan vragen om woonruimte en de billijke ver deling daarvan zal voortaan niet alleen door B. en W. geschieden, doch mede door een commissie van 4 raadsleden. Voor deze commissie van bijstand hebben B. en W- de navolgende aanbeveling opge maakt: Mevr. S. M. Polet-Musler (P.v.d. A-); de heer dr. D. J. P. Oranje (C.H.); de heer J. A. Schaafsma (A-R.) en de heer J. D. L. Zoetelief (K.V.P.). Iedere fractie is dus hierin vertegen woordigd. Voorzitter van deze commissie Is dat lid van het college van B- en W., dat belast is met de huisvestings-aangele- genheden- HARDHANDIGE KLANT. Zaterdagmiddag wenste G. v. B. alhier uit een automaat van een winkel op het Nieuwerhoekplein een hartige hap halen- Hij deed een geldstuk in de gleuf, doch 't resultaat was nihil. De winkelier, die hem te hulp schoot, kreeg twee harde stom pen in zijn gezicht. Diens geduld was niet zo groot als zijn incasseringsvermo gen, waarom hij terug sloeg. Hij stond ver in punten vóór toen de po litie tussen beiden kwam. Van B. werd ingesloten. BAARNS CAFéHOUDER REED AUTO AAN. De Baarnse caféhouder S., die onlangs, bij een vechtpartij op de Korte Brinkweg alhier, zijn tegenstander een stuk van diens pink afbeet, reed, in de nacht van Zondag op Maandag, met zijn auto een auto aan van een bewoner van de Stad houderslaan, die zijn wagen de inrit van zijn huis inreed. De politie kwam en nam het rijbewijs van S. in beslag.

Soester Courant | 1953 | | pagina 1