SOEST. IN DE HOEK. Fa. G. v. d. Pol Wassen is geen koud karwei machine huurt DINSDAG 5 JANUARI 1954. 32c JAARGANG No. 1. SOESTER OURANT Abonn. per kwart, 1-85 - per post 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 TORENSTRAAT BETUIGDE ERKENTELIJKHEID. Op Oudejaarsdag heeft de Burgemeester een grote foto in lijst aangeboden gekre gen van de bewoners van de Torenstraat, als blijk van erkentelijkheid voor de gro te medewerking, welke het gemeentebe stuur verleende bij de feestelijke herope ning van deze straat. In de Burgemeesterskamer waren aanwe zig de Burgemeester, Wethouder Van Za- delhoff en de gemeente-secretaris toen 'n deputatie van het „Zakencentrum De To- renstraat", bestaande uit de heren A. Mol, E. Maree en H. Veraart, deze fraaie foto in lijst aanbood, waarop de oude toren, badend in flootlight, staat afgebeeld.. De heer Mol bracht hierbij dank aan het gemeentebestuur voor de grote medewer king en sprak de wens uit, dat de banden tussen gemeentebestuur en Torenstraat bestendigd zouden blijven. De Burgemeester aanvaardde de foto en prees deze geste. „We weten, dat de be woners een moeilijke tijd hebben mee gemaakt", zei de Burgemeester, die even wel dankbaar constateerde, dat men in de Torenstraat niet bij de pakken bleef neer zitten, doch ondernemingsgeest demon streerde. „Het was' prettig voor ons, dat behalve de burgerij, in casu de buurtver eniging, ook wij iets konden doen", besloot de Burgemeester en zegde toe, dat deze foto een goede plaats in het raadhuis zou krijgen. Achter op deze fraaie foto, welke ver vaardigd werd door Foto „Astra", was deze aanbieding schriftelijk vastgelegd. 55 JAAR SOESTER HARMONIE. Zaterdag 9 en Zaterdag 16 Januari worden in het St. Jozef gebouw door de Soester Harmonie een tweetal jubileumconcerten gegeven ter gelegenheid van het feit, dat onze harmonie P.V-O. 55 jaar bestaat. „Patientia Vincit Omnia" werd op 5 Ja nuari 1899 Koninklijk goedgekeurd na in 1898 te zijn opgericht. Velen van ons herinneren zich de grote muziekconcoursen, welke in 1923 en 1938 werden gehouden, ter gelegenheid van het 25 en 40 jaar bestaan, alsmede het 50- jarig bestaan in 1948- In de a.s. zomer zal het 55-jarig jubileum worden herdacht met een muziekfeest. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen kan men aan het politiebureau inlichtingen verkrijgen, iedere Woensdag en Zaterdag, van 14 tot 16 uur. Militaire helm, muntbiljet van 2-50, dop van benzinetank, gebreide kindermuts, handbeschermer, lederen ceintuur, oud zwart damesrijwiel, grijze halsdoek, rij- wielslotsleuteltje, ketting-armband, grij ze sjaal, wollen das, kindertasje, padvin- dersriem, doublé schakelarmband, witte schort, gymnastiekschoen, bruine porte- monnaie, zakagenda, kindermuts, koperen tabaksdoos, enige handschoenen. CARBID EN GUMMISTOK VOOR ONZE LIEVERDJES. Het oud-heidens gebruik om op Oudejaar de oudejaarsgeesten te verjagen met la waai, opdat de nieuwjaarsgeesten rustig kunnen komen, leefde op Oudejaarsdag in geheel ons land op en ook in Soest. Na een oefendag op 30 December liet de jeugd op 31 December een grote hoeveel heid carbid tot explosie komen in kleine en grote bussen, tot zelfs melkbussen toe- De politie maakte met de jeep een razzia en een grote hoeveelheid bussen werd in beslag genomen. Naast veel onschuldig jongenswerk was er ook de baldadigheid van de groteren. Zo werd op de Nieuweweg bij de familie L. een stuk vuurwerk op het kozijn van het W-C.-raampje gelegd. Nadat de voet zoeker was ontploft, was er van 't raam pje niet veel meer over. Bij de familie R. werd een dergelijk stuk vuurwerk door de brievenbus geworpen. Deze explodeerde tegen een winterjas. De bewoners waren thuis, zodat een brandje voorkomen kon worden. De politie greep twee daders, W. D. en B. W., beiden 17 jaar, die hun excuses moesten aanbieden en de aangebrachte schade volledig vergoeden. Een groep vlegels op de Soesterbergse- straat, die zich eveneens bezig hield met het afschieten van carbidbussen, werden hierop door de politie betrapt. De pl.m. 20 knapen lachten de politiemannen uit toen hen bevolen werd zich te verwijde ren en toen bij een tweede bevel een hoon gelach losbarstte, werd een charge met de gummistok uitgevoerd. Toen werden di verse hardlooprecords geëvenaard. „SEMPER AVANTI" IN HET K.R.O.-PROGRAMMA. De Soester Koorvereniging „Semper Avan- ti" zal wederom optreden voor de K.R.O.- microfoon. Op Maandag 18 Januari a.s. zal een opna me gemaakt worden van een kerkelijk concert, waarin o.a. opgenomen is Missa Brevis van Da Palestrina. Deze opname zal te zijner tijd in het K.R.O.-programma te beluisteren zijn. CYCLE CROSS „TEMPO". Zondagmorgen werd voor de 5e maal een cycle cross over 24 k.m. gehouden door de ren- en toervereniging „Tempo". De sneeuwval en het gladde terrein ver hinderden niet, dat een spannende strijd ontstond, waarbij Barneveld reeds dade lijk een uitlooppoging deed. Hij werd fel achtervolgd, waarbij Van Eugen zich on derscheidde; evenals De Leeuw. Enkele malen kwam ook H. de Bree opzetten, doch de kopgroep wijzigde zich niet. Bar neveld wist zijn voorsprong te houden en De Leeuw won in de eindsprint van Van Eugen, zodat de uitslag werd: 1. W. Barneveld, 1 uur, 5 min. 42 sec. 2. De Leeuw, 1 uur, 8 min. 40 sec. 3. D. van Eugen 1 uur, 8 min. 42 sec. 4. H. de Bree, 1 uur, 9 min. 30 sec. 5- A. Drost, 1 uur, 12 minuten 23 sec. 6. P. v. d. Broek. 7. C. van Klooster. 8. E. Hoek. 9. O. de Weerd. 10- J. Dorrestein. DE EERSTE BLOKPLOEG B B. GEÏNSTALLEERD. De organisatie B-B. in onze gemeente is in de afgelopen maanden op de helling ge weest en thans wordt met kracht ge streefd om in de kortst mogelijke tijd de ze Beschermingsorganisatie volledig te „bemannen" en paraatheid te schenken. Dezer dagen werd daartoe de eerste vol ledige blokploeg door de Burgemeester in de raadszaal geïnstalleerd. Het betrof hier blokploeg 36 (Birkstraat en omgeving), welke direct na de oprich ting van de B-B. door het blokhoofd, de heer H. J. v. d. Bor, was geformeerd. „Het is niet toevallig, dat de eerste in stallatie van een blokploeg de ploeg 36 betreft", zei de Burgemeester, en hij wees erop, dat, toen iedereen nog huiverig stond tegenover het idee om, zo kort na 'n oorlog, weer aan de mogelijke gevolgen van een nieuwe oorlog te denken, de heer v. d- Bor na korte tijd als eerste een com plete blokploeg presenteerde. Vandaar dat deze ploeg als eerste geïnstalleerd werd- De Burgemeester uitte zijn dankbaarheid voor het gemeenschapsgevoel door dit blokhoofd en zijn 18 mannelijke en 2 vrouwelijke ploegleden betoond. Spr. wist, dat verschillende leden van deze blokploeg geen verdere instructies nodig hebben, doch spr. hoopte, dat bij de scholing van de anderen eenzelfde bereid heid als nu getoond aanwezig zou zijn. Ook aan de heren A. M. Hilgartner en J. Gons, respectievelijk blokhoofd en plaats vervangend blokhoofd van blok 18, werd dank gebracht. Deze twee heren werden eveneens door de Burgemeester als zoda nig geïnstalleerd, met de wens, dat ook blok 18 spoedig geformeerd zal zijn. Hierna tekende men de vrijwillige ver- band-acte en werden legitimatiebewijzen en B.B.-speldjes uitgereikt. De heer P. A. van der Werff, kringcom mandant der B-B., dankte vervolgens de heer Th. Peet, ambtenaar ter secretarie, voor het vele werk in stilte gedaan., toen de B-B. zonder commandant was, waar door tevens een nieuwe opzet en indeling tot stand kwam. Tot de B.B.-leden zei de heer v. d. Werff, dat zij zich thans hadden verbonden om dienstbaar te zijn aan de gemeenschap. Dit is de eerste blokploeg in Soest en spr. hoopte, dat als het ooit nodig mocht zijn, deze ploeg, in bereidheid tot helpen, immer de eerste zal zijn. De taak van de B.B. is de gevolgen van een oorlog te verzachten, een oorlog, die naar men ho pen mag nimmer zal komen. De Rayon-Commandant, de heer A. Ma- ris, sprak kort maar krachtig zijn ver trouwen uit in deze geïnstalleerde blok ploeg en hoopte, dat vooral ook de vrou welijke Soestenaren het voorbeeld van de twee damesleden van deze ploeg zouden volgen- Tot slot werden diverse uitrustingstukken, welke ten behoeve van de B.B- zullen worden aangeschaft, bezien. POSTDUIVENTENTOONSTELLING. Zaterdag en Zondag hield de Postduiven vereniging „De Zwaluw" haar jaarlijkse clubtentoonstelling in de zaal van hotel „De Gouden Ploeg", waarop 213 inzen dingen vielen te bewonderen. De heer J. van Brakel, voorzitter der ver eniging, zei in zijn openingswoord, dat deze expositie een der mooiste was van de laatste jaren. Hij dankte de tentoon stellingscommissie, bestaande uit de he ren J. v. d. Brink, J. Ottens, A. van Slo ten, A. Donselaar, G. Roest en N. van Fulpen voor de organisatie, de opstelling van de kooien en de aangebrachte ver sieringen. Spr. dankte tevens voor de vele prijzen die beschikbaar waren gesteld en welke Zaterdag a.s. op een feestavond aan de winnaars zullen worden uitgereikt. Keurmeester L. v- d. Einde uit Rotterdam heeft zijn moeilijke taak goed volbracht met als resultaat, dat de prijswinnaars waren: Oude doffers van 0 tot 100 k.m.: 1. G- Visser. 2. C. van Soest. 3. J. Mourik. 4. C. van Soest. 5. P. Wolfsen. Zeer eervolle vermelding N. van Fulpen. Eervolle ver melding F. Reijerse. Oude duiven van 0 tot 100 k.m.: 1. P. Wolfsen. 2. Sj. Rijksen. 3. C. van Soest. Z-E.V. N. van Fulpen. E-V. A. Snijders- Oude doffers van 100 tot 350 k.m.: 1. J. v. d- Brink. 2. W. Krijt. 3. C. van Brienen- Z.E.V. C. van Soest. E.V. J. Snijders. Oude duiven van 100 tot 350 k-m-: 1. N. van Veen. 2. A. van Slooten. 3. W. Krijt. 4. C. van Brienen. Z.E.V. C. van Soest. E.V. W. van Klooster. Oude doffers van 350 tot 500 k.m.: 1. F. Limburg. 2. J. v. d. Brink. 3. A. Hilhorst. Z.E.V. P. Wolfsen. E.V. P. de Bree. Oude duiven van 350 tot 500 km.: 1. C. v. Soest. 2. P. de Bes.. Z.E.V- W. v- Klooster. Drie der beste duiven van de tentoon stelling. Oude doffers boven 500 k.m-: 1- J. v. d. Brink. 2. J. van Leek. 3. H. Smit. Z-E.V. P. de Bes. Oude duiven boven 500 k.m.: 1. A. Ouwe- zeil. Z.E.V. H. Gorissen. Eerste 10 prijswinnaars oude doffers, al le afstanden: 1. H. Gorissen. 2. C. de Goe de. Z.E.V. H. Onwezen. E-V. J. v- d. Bra kel. Eerste 10 prijswinnaars oude duiven, alle afstanden: 1. A. van Kooij. 2. W. Krijt. Z.E.V. Sj. Rijksen. E.V- A. Donselaar. Jonge doffers van 0 tot 150 k-m.: 1. F. Limburg. 2. W. Krijt. 3. Sj. Rijksen. 4. C. van Soest. 5. J. v. d. Brink. Z.E.V. P. van Brienen. E-V. A. v. d. Pol. Jonge duiven van 0 tot 150 k.m.: 1. W. Krijt. 2. J. v. d. Brink. 3- A. van Sloo ten. 4. Sj. Rijksen. 5. A. Hilhorst. Z-E.V. J. de Bree. E.V. B. Roest. Jonge doffers, 150 k.m. en meer: 1. F. Reijerse. 2. C. van Soest. 3. J. van de Brink. 4. B. Roest. 5. L. van Klooster. Z-E.V- J. Belt. E-V- H. Gorissen. Jonge duiven, 150 k.m. en meer: 1. H. Smit. 2. E. van de Broek. 3. J. Rausch. Z.E.V. A. van Slooten. E-V. Sj. Rijksen. Eerste 10 prijswinnaars jonge doffers: 1- Rijksen. 2. G. Haks. Z.E.V. J. v. d. Brakel. Eerste 10 prijswinnaars jonge duiven: 1. L. van Klooster. E-V. J. v. d. Brink. Late jonge doffers: 1. A. Hilhorst. 2. J. v. d- Brakel. Z.E.V. H. Gorissen. Late jonge duiven: 1. A. Donselaar. 2. H. Gorissen. Z.E.V. W. van Klooster. Beste oude doffer: J. van de Brink- Beste oude duif: H. Onwezen. Beste jonge doffer: F. Reijerse. Beste jonge duif: H. Smit. Beste vogel van de gehele tentoonstelling: H. Onwezen met oude duif. GESLAAGD. Voor het Unie practijk-examen machine- schrijven slaagde Erna de Bruin alhier, leerlinge van de Chr. Ulo-school. In een lawine van min of meer kleine prijsverhogingen, die allen tezamen toch weer een flinke hap uit ons budget zullen snoepen, zijn we 1954 ingerold. Wie zijn oor zo hier en daar te luisteren legt, zal ontdekken, dat over vrijwel de gehele linie de kleine man de toekomst maar erg droef in ziet. Ik bedoel hier nog niet eens de grote groep van kleine gepensionneerden en mensen, die van een minimaal kapitaaltje moeten leven. Alleen vaardiger pennen dan de mijne zijn in staat het uitzichtloze gevoel te be schrijven, waarmede deze mensen de toe komst tegemoet zien. O, natuurlijk, „Drees" staat voor hen open, maar dat is, met alle respect ove rigens voor de Dreesverzorging, voor men sen, die door spaarzaamheid iets meenden te hebben bereikt, niet het levenssluitstuk waarvan zij dromen- Toch geloof ik, al ben ik maar een pro feet die Regeringsbruinbrood eet, dat we de zaken niet te donker moeten inzien, on danks al die aangekondigde en niet aan gekondigde prijsverhogingen. We zullen ons alleen meer bewust moeten worden, dat wij allen tesamen, als con sument, toch óók nog wel enig gewicht in de schaal kunnen werpen. Ik kan dit niet duidelijker zeggen, want misschien ligt hier of daar nog wel een strafwetje, dat op mij van toepassing zou zijn, maar ik ga het zó doen: Is er iets duurder geworden, dan blijf ik er af of beperk mij zoveel, dat ik toch hetzelfde uitgeef. Dat zal niet altijd meevallen, maar daarin ligt onze enige en niet te onderschatten kans. Invloed uitoefenen op een vaak te willekeurige prijsverho ging. Er zijn gelukkig reeds fabrikanten, die het gevaar zien van een eensgezinde houding onder de consumenten en daarom omlaag gaan met huri prijzen. Dit zullen op de duur de firma's zijn die het winnen. H. OEKMAN. als U een bij Burgem. Grothestraat 34 Tel. 2935 Naast City-theater. Verhuur vanaf f 1.50. GESLAAGD. Voor het diploma schilder en behanger is geslaagd B. van Es, alhier. TAFELTENNISVER. „SHOT". Na een gezamenlijk ontbijt, waaraan ook de vertegenwoordigers van de Zusterver enigingen aanzaten, werd omstreekt 12 uur een begin gemaakt met het uitwisselings- tournooi. Dat men zich aan een voorspelling moei lijk kan wagen bleek ook nu weer. De ge plaatste spelers n-1. wisten het soms niet verder te brengen dan een poule-overwin ning. De vele bezoekers hebben desalniete- min kunnen genieten van op hoog peil staand tafeltennis. De finale'in de afdeling A was een louter Vitus-aangelegenheid, waarin J. Sertons zegevierde over B. Snelder. De klassen B- en C. waren voor Shot. Winnaars waren hier resp. B. Simons en J. v. d. Laar, terwijl H. Lensing en H. Hil horst, eervol 2e werden. Ook de dames-afdeling van Shot heeft zich danig geweerd al viel zij ditmaal niet in de prijzen. Verschillenden kwamen door hun poules, terwijl A. Ammerlaan en M. Hendriksen zelfs spelen moesten voor een plaats in de halve-finale. Laatstgenoemde speelster werd voor de finale uitgeschakeld door C. Tiedink uit Zutphen, die op haar beurt de meerdere moest erkennen in A. Keesen van Vitus. Na afloop van het tournooi, waarvoor 60 inschrijvingen binnen kwamen, vond de prijsuitreiking plaats. De Zondag werd besloten met een zeer geslaagde feest avond, waarin de gasten en genodigden nader kennis konden maken met de orga niserende vereniging „Shot". Voor de komende competitie is er een wij- ziging te noteren. De trainingsavonden zijn nu uitsluitend op Donderdagavond, terwijl de Zaterdagavond gereserveerd is voor de competitiewedstrijden. Zaterdag a.s, speelt Shot 2 haar eerste wedstrijd in het nieuwe jaar tegen het Cu- lemborgse G-T.T.C., dat een overwinning voor de thuisclub kan worden.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1