i r: lOPRI J. HOPPE I W« JL Butzeïaar hoDERNE I Van week tot week in Soest. SOESTERBERG Meningen van onze lezers. Gelukkig 19 Hoede Zelfhindt 10 °/o Kc deux-pièi Officiële Mededelingen. SPORT. ms\ KAPPER H *xem tSB - tl HAAPVERZOPGiNG 1 c" yt Fm Burgerlijke stand. Bij de eerste aanwijzing van Rhenmatische Pijn moet gij zeker Kruschen nemen. Brandend maagzuur blust U in een mum f 100.- belonil steno typist^ patiënten Nette bedie Leerling- verkoop Sterke Handwager gedip. Verpleegd Voetbalver. „Hq VOLKSWAGEN TEGEN BOOM. Zondagmorgen reed een Volkswagen, be stuurd door een Duitser, op de Kerkstraat in de richting Amersfoort. Toen de be stuurder bemerkte, dat de weg naar Amersfoort naar links afbuigt, maakte hij snel een draai naar links, na eerst krach tig geremd te hebben. Een andere Volkswagen, die achter deze wagen reed en bestuurd werd door Mevr. C. F. uit Munchen-Gladbach, moest even eens remmen. Deze wagen slipte en bots te met de rechter zijkant tegen een boom en met de voorzijde tegen het hek van perceel Kerkstraat 57. De naast de bestuurster zittende persoon werd uit de wagen geslingerd, doch liep geen noemenswaardig letsel op. De Volks wagen werd zwaar beschadigd. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Indonesië: m.s. „Oranje", 14 Januari. Ned. Nw. Guinea: s.s. „Ternate'7 Jan. Ned. Antillen: m.s. „Norinda", 6 Januari, Ned. Antillen: m.s. „Delft", 7 Januari. Suriname: m.s. „Stentor", 6 Januari. Canada: s.s. „Grote Beer", 6 Januari. Canada: s.s. „American Judge", 7 Jan. Zuid-Amerika: s.s. „Andes", 9 Januari. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. VOLKS-UNIVERSITEIT. Hedenavond spreekt dr W. Schulte Nort- holt voor de Volks-Universiteit over „Dichters van de huidige generatie". HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van de C.V. Ceramiek Van Breugel, Van Weede- straat nrs. 53-57, Soest, om 'n aardewerk fabriek in het perceel Van Weedestraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nummer 6189, te mogen uitbreiden, door hen voorwaardelijk in ingewilligd- S.E.C. WON VAN UITHOORN. Met een gewijzigde ploeg won S.E.C. van Uithoorn, de houder van de eerste plaats en door deze overwinning hebben de Soes- tenaren hun kans op het kampioenschap behouden. Doelman Van Breukelen had zijn plaats moeten afstaan aan Adams. Linksachter Admiraal was als spil opgesteld en zijn paats werd ingenomen door Belt. Spil v. 't Klooster stond als rechsbinnen opge steld en Kareisen stond rechtsbinnen. De linksbuitenplaats werd bezet door Loman. Uithoorn voelde zich op het gladde ter rein dadelijk thuis en opende een offen sief, waarbij de Soester achterhoede veel werk moest verzetten- Na een kwartier opende Uithoorn de sco re met een vrije trap, welke, even buiten 't strafschopgebied, door de Uithoorn-spil werd ingekogeld. Adams wist met grote moeite het harde schot te stoppen, doch de scheidsrechter constateerde, dat de bal de doellijn was gepasseerd. 01. Door deze onverwachte achterstand ge prikkeld kwamen de Soestenaren goed op zetten en met meerdere goed ondersteun- de aanvallen werden de bezoekers in de verdediging gedrongen. Niet minder dan 7 hoekschoppen op het Uithoorn-doel wa ren het resultaat van dit offensief, dat wel spannende momenten opleverde, doch geen doelpunten. Toen Uithoorn zich uit deze druk los werkte en tot de aanval overging, kwam de gelijkmaker. Loman kreeg een zuivere pass vanuit het middenveld, ontsnapte aan zijn bewaker om daarna snel naar binnen te zwenken en zijn ren te beslui ten met een hard en diagonaal schot, waarnaar de doelman tevergeefs greep. 1—1. Tot de rust werd niet meer gescoord en zag men een gelijkwaardige strijd. Na de rust viel S.E.C. fel aan en na 10 minuten hadden de goede combinaties succes. Loman stelde midvoor Maassen met een afgemeten pass in staat een feil- - STEENHOFFSTR. 53 - TEL. 2842 Met de meeste zorg behan- jjl J§ delen wij 0w haar. I Wij maken een] coiffure m i welke U past en staat!! loos doelpunt te maken. 21. Uithoorn trachtte deze achterstand weg te werken en viel enthousiast aan, doch Ten Hove, Belt en Admiraal gaven zich geheel en sloegen alle aanvallen af. De Soester voorhoede werd met verre trappen onophoudelijk aan het werk ge zet en vooral rechtsbuiten Valk wist door vele voorzetten de Uithoorn-defensie voor vele problemen te stellen. Een kwartier voor het einde werd de S.E.C-overwinning bezegeld. Midvoor Maassen ving een voorzet van Valk op, speelde zich vrij en passeerde daarna met een goed schot de doelman. 31. Van Klooster verliet hierna het veld wegens een blessure en werd vervangen door Van Soest. S-E-C. speelde een gewonnen wedstrijd en vlak voor het einde wist linksbuiten Loman nogmaals van de linksbuitenplaats naar binnen te zwenken en voor de 2e maal de doelman te passeren.. 41. De uitslag van Gooi 4S-E.C. 3 is 48. GEBOREN Robert Frank, zoon van B. van Dijk, te kenaar en W. de Waal, Moerbessenberg 62. Neeltje, zoon van H. J. Bosman, metse laar en N. Kamphorst, Klaarwaterweg 11. Jan, zoon van J. Schaafsma, fabrieksar beider en E. J. Grift, Troelstrastraat 51. Hubertina Cornelia Maria, dochter van B. H. A. Nobelen, bedrijfsleider en H. Hen- drikx, Schaepmanstraat 82. Peter Robin, zoon van F. Kerkhoven, laborant en G. G. Hulshof, Amsterdam, Abrikozenstraat 50. Johanna Eusebia, dochter van A. Cloots chauffeur en J. van Heek, Hartweg 7- Maria Johanna Wilhelmina, dochter van C. L. Henrion Verpoorten, militair en A. W. A. van Doorn, Moerbessenberg 44. Ve- ronica Johanna Maria, dochter van P. Es- kes, adj. onderofficier en A. Louis, Birk- straat 47. ONDERTROUWD Hendrik van den Brakel, 21 jaar, tim merman, Baarn en Petronella van Rem merden, 20 jaar, zonder beroep, Kerkpad N.Z. 7. GEHUWD Johannes Adrianus Petrus Bosboom, 30 jaar, electriciën, Steenhoffstraat 16 en Elisabeth Francisca Maria Josephina van Steen, 26 jaar, winkeljuffrouw, Beetzlaan 111. Adres na huwelijk: Talmalaan 1. Joannes Cornelis Brundel, 23 jaar, bak ker, Krommeweg 26 en Gijsbertha Elisa beth van Breukelen, 20 jaar, winkeljuf frouw, Burg. Grothestraat 5. Adres na huwelijk: ieder op eigen adres. Hendiicus Hermanus Stil, 25 jaar, militair, Kerk pad Z.Z. 78 en Hendrika Maria Pol, 21 jaar, hulp in de huishouding, Oosterhout. Adres na huwelijk: Kerkpad Z.Z. 78. Jan Krop, 33 jaar, monteur, Dorresteinweg 10 en Johanna Hamer, 23 jaar, zonder be roep, Braamweg 98. Adres na huwelijk: Dorresteinweg 5a. OVERLEDEN Geertje Briedé, 76 jaar, zonder beroep, gehuwd met H. J. van Esch, Vredehof straat 28. Hendricus Gerardus Holtus, 85 jaar, zonder beroep, weduwnaar van A. M. van Duysen, Nieuwerhoekplein 10. Cornelis van Velzen, 85 jaar, zonder be roep, gehuwd met M. van 't Klooster, 2e Heeserlaantje 2. Trijntje Langeraap, 71 jaar, zonder beroep, weduwe van R. Kui pers, Korte Hartweg 17. Leendert Dorjee, 63 jaar, zonder beroep, gehuwd met C- Buijs, Oude Utrechtseweg 2a. De zes minerale zouten die Kruschen bevat sporen lever, nieren en ingewan den aan tot actievere werking, het bloed gaat sneller stromen, onzuiverheden wor den afgevoerd en zo worden rheumatlsche pijnen gesmoord in de kiem. In duizenden zelfs hardnekkige gevallen bracht Kru schen baat. Waarom zoudt gij dan Uzelf te kort doen De Kerstbomen zijn de weg van al het vergankelijke opgegaan; de winkels rui men op; krentenbrood en oliebollen kun nen we vooreerst niet meer zien en dat alles betekent, dat we de feestdagen ach ter ons hebben en dat we de drempel van het nieuwe jaar zijn overschreden. We hebben ons ditmaal volop in de cultus van onze voorvaderen gewaand, toen on ze jeugd het oude jaar met hun carbid- bussen verjoeg. Dat de Soester jeugd zich de slechte al lures van de asphaltjeugd eigen maakt, was minder plezant. Men zie hiervoor el ders in dit nummer. Over oliebollen gesproken. Hebt U ze ge proefd, de oliebollen, die het Centraal Genootschap voor uitzending van zwakke Soester kinderen had laten bakken. Dat laten bakken was niet moeilijk, doch de oliebollen aan de man brengen was niet zo eenvoudig. We hebben medelijden gehad met de da mes, die de waterkoude van Oudejaars dag trotseerden en in een tentje hun olie bollen verkochten. Een brandweerwagen, ditmaal bezet met splinternieuwe gemeentelijke vuilnisem mers, gevuld met oliebollen, reed de ge meente rond als rijdende winkel en ook de verkoopsters op deze wagen hebben heel wat koude moeten trotseren. Toen U op Oudejaarsavond de oliebollen ten bate van het Soester zwakke kind consumeerde, werd Mej. Damen, de ge meentelijke sociale werkster, met een longontsteking in bed gestopt. Een van haar medewerkster bleek een bevroren hand te hebben, terwijl een derde bollen- verkoopster ook het bed moest opzoeken voor een opgelopen bronchitis. Allemaal terwille van Uw oliebollen en onze zwak ke kinderen. Hulde aan het corps vrijwilligsters en een spoedige beterschap aan de drie slachtof fers namens het zwakke Soester kind. De elf duizend verkochte oliebollen heb ben een batig saldo van 350.opgele verd. Er bleven nog onverkochte oliebollen over. Deze werden verdeeld over enkele inrichtingen en daarna heeft de politie het restant gebracht op een plaats, waar aan de meeste mensen niet denken, n.1. het woonwagenkamp. „Wie is de burgemeester hier", zei inspec teur Scholtmeijer tot enige woonwagen bewoners. Zo kwam hij bij de wagen van de „baas" en deze heeft verteld in welke wagens armoe werd geleden. In die wa gens kwamen de oliebollen, waarmee de kinderen wel weg wisten. Intussen kwam 1954 in gezelschap van Koning Winter. De kolenieveranciers hebben dit ook gemerkt; zij kunnen het zwarte goud nu volop kwijt. Ook de mo de-magazijnen zien de „winter-spullen" vlotter in andere handen overgaan. Onze ijsbaan heeft het eerste vliesje ijs gekregen en wanneer Thialf nog een paar dagen zijn koude adem blaast, zal Soest kunnen schaatsen rijden. Wij zullen dan Soester hardrijders zien, die reeds in prima vorm zijn, dank zij het feit, dat zij in de gymnastiekzaal hun spieren trainden en eens in de 14 dagen naar Amsterdam togen, om op de kunst ijsbaan de „Noren" te beproeven. Als de winter komt zullen we nog plezier aan hen beleven. Vandaag is het 55 jaar geleden, dat onze Soester Harmonie werd opgericht. „Pa- tiëntia Vincit Omnia" was de naam, die het corps bij de geboorte kreeg, doch iedereen zegt P.V.O., een afkorting, die niet misstaat in de grote hoeveelheid af kortingen, die wij dagelijks gebruiken. Dit P.V-O. blijft de herinnering van Soest als dorp met zich meedragen, doch P.V.O. bleef muzikaal niet dorps. Zij doorliep met lof de verschillende muziekklassen en is thans weer hard bezig het sinds de oor log verloren gegane muziekterrein te her overen. Wel jammer is het natuurlijk, dat P.V.O. dit moet doen zonder behoorlijke unifor men en met een tekort aan goede instru menten, waarvan er sommigen net zo oud zijn als het corps zelve. Hier kan niets, zeggen we zo vaak, doch zouden we "het nu eens niet voor elkaar kunnen boksen, dat onze P.V.O. in dit ju bileumjaar uniformen en instrumenten kreeg. Na 11 lustra wordt het toch wel eens tijd, dat de gemeenschap iets terug doet voor de gemeenschapszin, welke P-V.O. immer demonstreert. Er zijn gemeenten waar méér kan. We denken hier aan Apeldoorn, waar een oud-Soestenaar: Burgemeester Des Tombe en een tweede oud-Soestenaar: de heer Fortuijn Harreman, directeur van de V.V.V. aldaar, een nieuw „Avifauna" gaan stichten, met de Soestenaar, de heer G- v. d. Brink, oud-directeur van „Avifauna" te Alphen aan de Rijn, als adviseur. In alle stilte groeit onze riolering. Daar waar de zuiveringsinstallatie komt, aan de Maatweg, heeft men reeds grondborin gen verricht en we hopen nu maar, dat we over enkele jaren een foto kunnen maken van de eerste straal water, die uit deze installatie de Eem zal instromen. Dan zal Soest geen dorp meer zijn en wij van onze beerput verlost. Kent U de peperbus op de Eng. Dat ijze ren geval, dat diende om reclame op te plakken en in haar binnenste iets van electriciteits-werken verborg Deze peperbus is verwijderd, zo maar op een stille dag in het laatst van oud jaar. Weer een dorpse markantheid die ver dween. BAKFIETS OMVER GEREDEN. Op de Amersfoortsestraat werd een bak fiets, bestuurd door P.K. alhier, aange reden door een personenauto, bestuurd door G. S. uit Utrecht. Deze reed achter de bakfiets en zag dit voertuig pas toen hij op 10 meter afstand was genaderd. S. zwenkte naar links, doch reed de bakfiets toch aan. De fiets viel om en de grote hoeveelheid goederen welke hierop werden vervoerd, kwamen op de weg terecht. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. OPLICHTERS. Zaterdagavond vervoegden zich twee on bekende mannen bij de garage E. alhier. Zij vertelden, dat hun zware vrachtauto niet verder kon wegens een lekke band. Om het reservewiel te monteren hadden zij een dommekracht nodig. De garage houder gaf de onbekenden een hydrauli sche 12 tons dommekracht mee en zou zijn apparaat „strakjes" weer terug krij gen. Hij wacht nog en heeft inmiddels aangifte gedaan bij de politie. Een of twee Rennies, laten smelten op de tong. En eer U het weet, is 't leed geleden. Zo hoeft U dus nooit bang te zijn dat iets, wat U graag lust, eens ver keerd valt. Dat zuur is vlugger genezen dan het opkwam. Daarom, een prettig, veilig gevoel, altijd Rennies bij de hand te hebben. De foto's in dit nummer werden ver zorgd door „Foto Astra", Soester- bergsestraat 106. BEJAARDEN-CENTRUM. Geachte Redactie. Nu de Gemeenteraad het voorstel van B- en W. heeft aangenomen, dat onze ge meente, ten behoeve van de bouw van een bejaarden-centrum, hetwelk door de Ned. Prot. Bond op „Braamhage" zal worden gesticht, de garantie op zich neemt voor betaling van rente en aflossing van een bedrag van ruim acht ton, vraag ik mij af waarvoor dit nodig is, daar ieder lid dezer coöperatieve instelling een be drag van ca. 3.000.vooraf moet stor ten en zij, die de verdere condities accep teren, wel kapitaalkrachtig moeten zijn om aan alle verplichtingen te voldoen. Daarbij komt, dat de gemeente deze zwa- ze verplichting op zich neemt voor perso nen, die geen inwoner van Soest zijn. Volgens mij en vele anderen ware het be ter geweest, dat de gemeente zelf tot de bouw van een Bejaarden-centrum voor eigen gemeentenaren was overgegaan, zo als reeds in vele plaatsen in ons land heeft plaats gehad. Deskundigen vertelden mij, dat bij een bouw van 20 of meer woningen, met een grondoppervlak (incl. tuintje) van ca- 170 M2. en een inhoud van pl.m. 140 M3., de bouwkosten (incl. aanleg van centrale ver warming) niet meer zullen bedragen dan 6.500.per woning. Met een rijks-pre mie van pl.m. 1600.per woning wordt dit 4900.per woning. De huren zouden gesteld kunnen worden (incl. de centrale verwarming) op ca. 350.per jaar. Als men bij zo'n complex huisjes een rust huis annex recreatiezaal bouwde, dan zouden de bewoners der huisjes bij event. ziektegevallen de warme maaltijden uit de keuken van het rusthuis kunnen be trekken. Ik merk hierbij nog eens op, dat de wo ningen alleen aan inwoners van Soest be schikbaar gesteld zouden moeten worden, zodat andere woningen in onze gemeente vrij komen- Met dank voor de opname, K. DE PLANNEN VAN SOEST. „Plan Zuid" las ik in een raadsverslag van een klein dorp van een 3000 inwoners- We hebben in Soest ook plannen: Braam hage, Vredehof, 't Hart enz. Kleinere projecten gaan eveneens verder, de trottoirs zullen mettertijd van tegels voorzien worden, de riolering wordt uit gebreid en de straatverlichting krijgt een ander kleurtje. Maar één ding missen wij toch, dat is een centrum. In 't centrum van ons dorp groeit al ja ren lang de rogge. In 't najaar zien we vele knollen op het land. Ik heb al vele jaren rond de Eng doorge bracht, maar nog nooit heeft een vreem deling mij opgewekt aangekeken als ik hem de weg wees over de Eng; vooral niet bij regenachtig weer. Als we op de Eng een raadhuis, postkan toor, ziekenhuis, winkelstraten en huizen blokken hadden, dan behoevden de inwo ners niet meer naar Amersfoort of Hil versum om hun inkopen te doen. Industrie nabij station Soest, dus vlak bij spoorwegverbindingen, dat zou ons dorp heus meer welvaart brengen dan de knolletjes. Als zo'n plan er nu eens doorkwam, dan zouden later tienduizenden er profijt van hebben en honderden zouden hun boter ham in eigen dorp kunnen verdienen. (Ik moet per dag ook anderhalf uur trappen door weer en wind.) Aan een modern en een gezellig winkel centrum heeft Soest meer dan aan mest karren, knollen en een vlakke Eng. Een opmerker. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, HARM HENDRIK NIEUWENHLIS, Oud-Ingenieur B.O.W-, in de ouderdom van 74 jaar. E. Nieuwenhuis- Enoh. H. L. Fugers- Nieuwenhuis. L. H. Fugers. L. Nieuwenhuis- en kleinkinderen. Soest, 3 Januari 1954. Van Lenneplaan 33. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 6 Januari a.s-, te 2.30 uur, op de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeente, aan de Veldweg te Soest. Volstrekt enige en al gemene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, na een kort stondige ziekte, onze lieve Vrouw en zorg zame Moeder, CATHARINA JOHANNA SCHOEMAKER, geb. Van de Werken, in de leeftijd van 54 jaar. P. SCHOEMAKER- JOKE. Soestdijk, 5 Jan. 1954. Van Straelenlaan 42. Vrijgezel, leeftijd 46 jr., m. rijksbetrekking, zoekt serieuse KENNISMA KING met nette vrouw, kind geen bezwaar, met eventueel klein inkomen. Br. letters H Z bureau Soester Courant. Mevr. Van Kwawegen, Wald. Pyrmontlaan 19, vraagt een nette WERK STER voor 3 ochtenden per week. Pracht HAARDKACHEL (Ememda) te koop. Troel strastraat 10- VERLOREN. Vondellaan bij Soesterbergsestraat, een BRIL. Gaarne te rug bezorgen Da Costa- laan 11, Soest-Zuid. Nette WERKSTER gevr., 2 maal per week- Mevr. Heuveling, Amersfoortse straat 17, Soesterberg. B-z.a. gediplomeerde KRAAMVERZORGSTER, ervaren verpleeghulp. Telef. 2254 of brieven onder no. 833 bur. S.C. KRUIDENIERS BEDIENDE voor wijk- en winkelwerk gevraagd- Fa. Joh. Mets, Van Wee destraat 54, Soestdijk. Te koop gevraagd goede PIANO. Aanb. J. W. Sistilha, Wilhelminalaan 16B, telefoon 2573. WONINGRUÏL. Aangeb- woning in Am sterdam-Zuid- Gevraagd ruime woning in Soest- Soestdijk. J. W. Sistilha, Wilhelminalaan 16B, te lefoon 2573- Te koop BADKUIP (wit emaille), in prima staat, met 1 mtr. loden afvoer pijp. Kerkpad N.Z. 1. AANGEBODEN: donker grijze demie-saison 15. Donkergrijze winterjas 25.-- Zwart Jacquet en vest 20-, (Alles maat 48.) Beige overall (nor male maat) 7.50. Laan straat 52, Soestdijk- WONINGRUÏL. SPOED. Gevr. woning te Amers foort, Soest, Leusden, 't Gooi enz., voor woning te Winterswijk, Amster dam, R'dam, Hengelo, Twello, Deventer en an dere plaatsen. Beschr. en ind. woning aan J. Hofma, H. Mulierweg 11, Winterswijk. Tel. 2833. Wegens vertrek te zv/arte kruissnarige PIANO. Te bevr. gerland, Da Costala WERKSTER gevrl liefst v. Vrijdags. I dere hulp aanwezig vrouw Van Zadel Rupert, Burg. Gr straat 47, Soestdijk Hulp in de| huishou (R.K.) gevraagd dag of dag en nacht vrouw Van Hall, I de Luxe", Van w| straat 31, Soestdijk Wie helpt echtpaar 1 kind aan gedeelte woning Br. no. 83 reau Soester Coura Gevraagd voor zo dig mogelijk beneden 25 jaar. S; volgens Rijksregeliil Br. aan GezondlJ dienst Pluimvee, Ai foortsestraat 49, Sc| berg. In het Rusthuis „De va Hoeve" is nog voor rustende en he lende Prima keuken en en nacht-verpleging diplomeerd pers aanwezig. Rusthuis Malva Hoeve", 2, Soest-Zuid. Te K 2955 - 3481. gevraagd voor bro< banketbakkerij, bo^ jaar. J. Th van Brinkstraat 38, Ba; gevraagd, leeftijd jaar. Schoenmagazi van Hall, Laanstra Baarn. te koop gevraagd, biedingen met opg; prijs aan Aannemcl drijf Jan in 't Hout Schoolwee 55, SO' berg, Tel. K 3403 - Gevraagd voor d: indiensttreding eer. met diploma A.M.E| tern. Rusthuis „De va Hoeve, Bosstra; Soest-Zuid Tel. K 3481. wenst leden, don; en begunstigers OVERHEMDEN vast boord v.a 2 boorden v-a Heren VESTEN m. mouwen v-a. Regenjassen v.a. BLOUSES v.a JUMPERS v.a VAN WEEDES1

Soester Courant | 1954 | | pagina 2