Bekendmaking. Van week tot week in Soest. SOEST. ROB DE AVONTURIER. Smit's Sigarenmagazijn (S.M.I.T.) Officiële Mededelingen. SPORT. Burgerlijke stand. Er is ons gebleken, dat er ten onrechte de laatste tijd, geruchten in omloop zijn, over ons bedrijf en de hiermede verbon den personen- Wij vestigen er daarom Uw aandacht op, dat Steenhoffstr. 15A, sinds 21 jaar hier ter plaatse gevestigd is en er van financiële of persoonlijke verbintenis met een ande re zaak geen sprake is. 16 Jaar geleden de 31e Januari viel toen op Maandag was het de dag, dat heel Holland in feestvreugde verkeerde over de geboorte van onze Prinses Bea trix, de nieuwe loot aan de Oranjestam. Weet U nog hoe groot de feestvreugde was en hoe Soest daarin niet achter bleef. Dank zij onze aanwezigheid in het Bad hotel wisten we de geboorte enige tijd eerder dan het telex-bericht van 9.57 uur: .dochter, prinses geboren". Ergens in Afrika denkt ook Mary Welsh, de Amerikaanse verslaggeefster, onge twijfeld terug aan deze dag. Zij „kabelde" om 3 uur des nachts naar Amerika ,,De baby waar heel Holland op wacht is in de vroege morgenuren ge boren". Zij was de eerste berichtgeefster van het nieuws, weliswaar „gegokt", en zij ver telde het ons in die laatste nacht van telex-wacht in het Badhotel van toen. Het is dezelfde journaliste, die vorige week met haar man, de Amerikaanse schrijver Ernest Hemmingway op één dag tweemaal m Afrika met een vliegtuigje naar beneden stortte, welke avonturen zij beiden goed overleefden. Duizend herinneringen aan 16 jaar gele den. Weet U nog hoe op de Vredehof straat, precies op de gemeentegrens, on der het waakzaam oog van de toenmalige Burgemeester van Baarn, een groot span doek werd aangebracht met het opschrift „In Baarn is een Prinsesje geboren". Heel Nederland sprak over „Soestdijk" en lachte om dit opschrift. In de wieg in het paleis lag het Prinsesje, onbewust van al die drukte en van al dat feest en nu nog dikwijls zeggen haar ogen: „Waarom al die drukte Toen was het geen koude dag en nu wa nen we ons in Siberië. „Wat een kou" is het slagwoord van de laatste dagen. „Gezond weer" zegt de een. „Dood ging je, als je nu niet gezond zou zijn", zegt de ander. Het aantal waterleidingen dat bevroren is, is niet te tellen. Dat zal een feest ge ven als het gaat dooien en dat gaat het doen, als we maar geduld hebben. Het zal weer zomer worden ook en dan gaan we weer een grootse sportweek or ganiseren. Dat doet voor ons de Soester Sport-Federatie, die binnenkort begint deze week op papier te zetten. We blijven het toch maar jammer vinden, dat de Soester Tumclub niet is toegetre den tot deze Federatie en dat de voetbal vereniging S.E.C als lid is uitgetreden. We vonden het wel mooi zo'n sportief eenheidsfront, van onderaf opgebouwd en vrijwillig geformeerd. De plaats van ons monument in het land goed „Braamhage" blijkt niet aller in stemming te hebben. Ook niet van de commissie, die belast is met de oprichting van het monument, welke commissie sinds 1947 een lijdensweg heeft gevolgd- Waarom ons forse en indrukwekkende monument zo ver van de weg moet staan is velen een raadsel. Terecht. Een herinnering aan de jaren 1940-1945 be hoort in ons midden te staan, zichtbaar voor iedereen, opdat we steeds herinnerd worden aan de vrijheid waarvoor velen het offer van hun leven brachten. De gemeenteraad kreeg de nieuwe plaats van dit monument onvoorbereid te ver werken, zomaar als nieuw agendapunt en aanvaardde dit voorstel passief. De slappe drassige grond nabij de vijver van „Braamhage" zal wel een andere fundering vergen, dan aanvankelijk ge dacht. Een verplaatsing naar de voortuin van „Braamhage" schijnt door de Stichting Bejaarden-Centrum niet geaccepteerd te kunnen worden. Zo blijven we maar sukkelen, 9 jaar na de bevrijding, met een monument voor hen, die niet wilden wachten, doch zich gaven. Onze Soester schaatsenrijders laten zien, dat moeite beloond wordt. Zij trainden in een gymnastiekzaal en in de duinen, zij namen droogschaatslessen en gingen sinds October naar Amsterdam, om te rijden op de Kunstijsbaan. Vrijdag lieten zij in Amersfoort zien, wat zij waard waren. De Keientrekkers wis ten niet, dat er zoveel goede rijders in Soest waren en hadden niet veel in de melk te brokkelen. Als het lukt, dan mogen de Amersfoor- ters Zaterdag naar Soest komen, om een revanche-wedstrijd te houden. Dan zullen ze pas goed kennis maken met de ploeg van Entrop. Intussen heeft een goed sportsman een ontijdig eind gemaakt aan zijn voetbal carrière. Kobus van Breukelen, de doel- verdediger van S.E.C., heeft zijn voetbal schoenen aan de wilgen gehangen. Jam mer. In de tennissport zal hij zijn triom- phen verder blijven vieren. INLICHTINGEN UIT HET KIEZERSREGISTER. De Burgemeester van Soest brengt, in verband met de a.s. verkiezing van leden van de Provinciale Staten, ter openbare kennis, dat een ieder kosteloos de in lichtingen uit het kiezersregister kan ver krijgen, waaruit hij kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. T.T.V. „SHOT". Ook deze week bleven de teams van Shot ongeslagen, alhoewel dat soms met veel inspanning gepaard ging. Zo b.v. het 3e team, dat in de uitwedstrijd tegen het Amersfoortse E.H.M.A., maar ternauwernood wist te winnen. Het dub belspel moet de beslissing brengen, zodat de einduitslag 61 werd. B. Dahlberg was hier „de grote man" met 3 overwinningen. Dit team mag daarom deze week, in de wedstrijd tegen Bofa, wel beter voor de dag komen, anders ziet het er, wat de kampioenskansen betreft, niet zo rooskleurig uit. Diezelfde dag speelde Shot 4 tegen Ha- kaspa, wat een verdiende 10-0 overwin ning opleverde. In dit team was M. Ra demaker de enige ongeslagen speler van Shot. Mochten zij Zaterdag a.s. van hun naas te concurrent, V. V. 4, winnen, dan staat voor dit team de weg naar de titel open. Shot 6 speelde zeer verdienstelijk 55 tegen E.H.M.A. 2 en Shot 7 presteerde het zelfs om van Bofa 2 met 64 te winnen. Zaterdag werd de finale van de Amers foortse kampioenschappen verspeeld- Door alle Shot-spelers werden prijzen be haald. A. van Haarlem wist in de 2e klasse be slag te leggen op de 2e plaats, terwijl hij in de le klasse eervol derde werd. Lensink deed het iets beter en wist, na spannende strijd, de titel in de 4e klasse te bemachtigen. In de jeugd-klasse werd hij tweede. Het programma van deze week luidt Dinsdag: Velox 3-Shot 2, te Utrecht. Woensdag: Bofa 1-Shot 3, te Amersfoort Woensdag: Bofa 3-Shot 6, te Amersfoort. Vrijdag: S. S. 1Shot 7, te Hoogland. Zaterdag: Shot 1U.T.T.C. 3, te Soest. Zaterdag: Shot 4-V. V. 4, te Soest- Maandag 8 Febr.: Tuindorp 2Shot 1, te Utrecht. OLYMPIA VOLLEYBAL. In de afgelopen week verliep de competi tie voor Olympia naar wens. Het 2e tiental heren speelde Dinsdag te gen Actief 3 uit Hilversum, waarvan met 31 werd gewonnen. Hierdoor hand haafde deze Olympia-ploeg zich op de le plaats in de ranglijst met 4 gewonnen en twee gelijke spelen. De games waren 15-8, 15-0, 18-15 en 15-8. Olympia 1 heren was Donderdag gast bij de koplopers Heuvelhoeve 2 te Hilversum. De Soestenaren moesten minstens een ge lijk spel behalen om in de running te blijven en buiten de lijnen heerste er spanning toen de strijd werd aangevan gen. Olympia gaf zich volledig en demon streerde in de eerste game prachtig spel, waartegen de Hilversummers zich niet konden weren. Met 15-4 werd Olympia winnaar van de eerste game, doch in de tweede game waren de rollen gekeerd. In een ommezien stond Olympia met 3-11 achter, doch toen werd de geest weer vaardig over de Soestenaren. Zij wonnen tenslotte met 15-11. In de derde game ging de strijd gelijk op. De Soestenaren wisselden zachte ballen met harde smashes af en lieten een prach tig ploegverband zien. Onder applaus werd Olympia winnaar van de 3e game met 15-10. De 4e game vormde het sluitstuk van de overwinning. Met prima spel werd ook deze een overwinning met 15-11. Door deze overwinning is Olympia 1 he ren koploper geworden met 1 punt voor sprong op Heuvelhoeve 1, die nu de 2e plaats inneemt. Vanavond gaat Olympia 2 dames, als no. 2 geplaatste, naar Smashers 2, die de bo venste plaats inneemt, met 1 punt voor sprong op Olympia. Olympia heeft echter een beter gemid delde, zodat een Soester overwinning of een gelijk spel de bovenste plaats op de ranglijst oplevert. De Ned. Volleybal-Bond, afd. 't Gooi, or ganiseert een cursus ter opleiding van scheidsrechters. Hieraan nemen 11 Olym- pianen deel. WILD ZWIJN IN ONZE GEMEENTE. Maandagavond hebben Soester politie mannen een wild zwijn gezien op de Montgomeryweg. Toen de politieauto nabij het Natuurbad reed, stak het zrwijn de weg over in het schijnsel van de koplampen van de auto. De politiemannen togen onmiddellijk ter jacht, doch het zwijn was spoorloos. De schaatssport viert hoogtij. Niet alleen op „Peter's Baan" wordt deze vaderland se sport beoefend, doch ook op de onder gespoten tennisbanen van het Van Len- nep's Sportpark en zelfs op de Eem kan men jong en oud op de schaats vinden- ELECTRICITEITSSPANNING. In de raadsvergaderingen is meermalen gesproken over de in het algemeen te geringe stroomsterkte in deze gemeente. Het gemeentebestuur heeft zich daarom trent tot de P-U.E.M. te Utrecht gewend. De P.U-E.M. heeft het gemeentebestuur thans medegedeeld, dat ter tegemoetko ming aan de klachten enige verbeteringen zijn aangebracht, terwijl naar het trans formatorstation Nieuwerhoek een nieuwe hoogspanningsvoedingskabel zal worden gelegd. De verwachting is, dat hierdoor de klach ten over te geringe spanning zullen zijn opgeheven. Teneinde echter de P.U.E.M. in staat te stellen te beoordelen of nog andere maat regelen nodig zijn, is het een eerste ver eiste nauwkeurig te weten in welke ge deelten der gemeente de spanning te wensen overlaat. De ingezetenen der gemeente worden mitsdien verzocht eventuele klachten over de electriciteitsspanning met duide lijke omschrijving van de aard en de plaats ter kennis van het districtskantoor van de P.U-E.M., Soesterbergsestraat 61 te Soest, te brengen. SOESTER SCHAAKCLUB. Het Utrechtse N-U.S.V. 1 wist Vrijdag avond van Soest 1 met 31/2-51/z te win nen. Eén partij werd afgebroken, doch de uitslag daaraan kan de nederlaag voor Soest, dat met twee invallers verscheen, niet meer ongedaan maken. De uitslagen waren: J. GorterD. M. Hogendoorn 10. C. SamsomP. L. Ru- perus 01. W. BenschopG. Swinkels 01. H. de GraafL. Bicknese %-%■ D A. van DijkF. Noë 01. C. Zaalberg v. ZeistMr. G. P. Hauer 10. J. Spijkers- D. A. van Wessem Vz-Vz- J. K. van Zijt- veldJ. Doornekamp 0-1. J. TimmerN. M. H. van Dijk V2-V2 G. van Munster H. P. Smies afgebroken. GEBOREN Elisabeth Catharina, dochter van A. J. Valk, stoker en C. J. E. Schilperoort, Vin- kenweg 29. Araoldus Geradus Herman, zoon van A. Kraayenbrink, lasser en E. W. A. A. Mateman, Oude Utrechtseweg 2b. Lisette Johanna Maria, dochter van A. M. van den Berg, rechercheur van po litie en H. A. van der Hoeven. Julianal. 2. Josephus, zoon van R. G. Ruis, bedrijfs leider en D. van Maurik, Wieksloterweg W.Z. 3a. Johanna Maria Geertruida, doch ter van C. A- Willemsen, militair en M. J. W. Stroot, Veldm. Mongomeryweg 66. Herko, zoon van H. Huisma, hotelier en W. Strietman, Rademakerstraat 2. Marga- retha Gonda, dochter van D. Baars, amb tenaar ter gemeentesecretarie en G. van der Schaft, Koekoekweg 2. Alphonse Ro- bert, zoon van A. Oosthout, employé bij een petroleummaatschappij en S. M. van Zeist, Hartmanlaan 90. Adriana Johanna Maria, dochter van P. C. Wierikx, militair en J. H. Th. Veraart, Moerbessenberg 5- Karol, zoon van J. Luczycki, galvaniseur en T. Hooft, Moerbessenberg 22- Janske Jacqueline Agatha. dochter van G. J. Drost, afdelingschef en A. Snoek, Troel- strastraat 16. ONDERTROUWD Arij Leendert Vroon, 23 jaar, vertegen woordiger, Gen. Winkelmanstraat 16 en Alida in 't Hoet, 25 jaar, kantoorbedien de, Verl. Schoolweg 55. Datum huwelijk: onbepaald. Johannes van der Laan, 23 jaar, militair, Zeist, Kamp van Zeist 2 en Anna Maria Johanna van Boeijen, 23 jaar, zonder beroep. Dijkhuisstraat 5. Datum huwelijk onbepaald. Leonard Johan van Doorne, 33 jaar, hoofd van een internaat, Hilversum, Witte Kruislaan 12 en Janny van de Beerekamp, 22 jaar, zonder beroep, Koninginnelaan 108. Datum huwelijk: on bepaald. Louwerens Loohuizen, 29 jaar, telefonist, Amersfoort, Noorderwierweg 220 en Hendrika Wilhelmina Boeren, 22 jaar, winkeljuffrouw. Schoutenkampweg 18a. Datum huwelijk 26-2-54, Wilhel mus Jacobus Kleinveld, 25 jaar, zuivel- bereider, Stoutenburg, Hessenstraatweg 142 en Hendrika Cornelia Uijland, 28 jr-, coupeuse, Schoutenkampweg 14. Datum huwelijk onbepaald. OVERLEDEN Eiso Elbertus van den Brink, oud 2 maanden, zoon van J. van den Brink en E. G. Venema, Burg. Grothestraat 12. George Christiaan van den Velden, 74 jr„ zonder beroep, gehuwd met G. Bijtjes Bosstraat 66. Johanna Wilhelmina Lod der. 53 jaar, zonder beroep, gehuwd met J. C. Swager, Vosseveldlaan 59. Heintje van Kooi, 94 jaar, zonder beroep, wedu we van J. van den Brink, Koninginne laan 134. 428. Spoedig hebben zij het rif bereikt. Zij trekken de boot op de rots, die hier ligt als een barricade, welke de lagune en het dorp beschermt tegen het ruwe ge weld van de woeste zeeën. 429. Zij bewonderen het prachtig en veel kleurig koraal, waaruit het rif is samen gesteld. Dan neemt Rob de boog en de pijl, waaraan 'n touw bevestigd is. Grote vissen springen boven het water, vliegen de vissen achtervolgend. Rob schiet Raak 430. Ans staat verwonderd over Robs han digheid. Zij wil het ook eens proberen en neemt de boog om haar geluk te be proeven.

Soester Courant | 1954 | | pagina 2