flinke verkoopster SOEST. SOESTERBERG SPORT. Burgerlijke stand. Parfumerie VAN ESSEN Dr. v. d. Hoog's Specialite's de enigste Cosmetische serie op medische basis. VOETBAL-PROGRAMMA. Indien er wedstrijden worden gespeeld, is het programma voor de Soester Clubs als volgt: S.E.C.—K.D.S., te 2.30 uur.. Velox 3S.E.C. 2. Nijenrodes 2S.E.C. 3. N.S.C.—B.D.C., te 2.30 uur. Baarn 4B.D.C. 3, te 12 uur. U.V.V.—B.D.C. 2, te 12 uur. AchterveldSoester Boys. Soester Boys 2Hoogladerveen 2. QLYMPIA-V OLLEYBAL. De Olympia-teams zijn niet geheel zonder kleerscheuren door de competitie-wedstrij den van de afgelopen week gekomen. Het eerste 6-tal van de dames kwam bij Giraffes 1 te Baarn op bezoek. De Baarn- se dames, die bovenaan de ranglijst prij ken, moesten bij verliezen aan de Soester dames hun plaats afstaan. Vanzelfspre kend voelden zij hiervoor weinig. De eer ste game liep voor Olympia geheel naar wens. Er werd goed gespeeld en met 13-7 stonden de Soester dames voor, toen Baarn serveren moest. Hoe belangrijk dit onderdeel van het volleybalspel is toonde een der Baarnse dames, die met haar goe de services de rollen deed keren. Baarn haalde de achterstand in en won de game met 15-12. Deze prestatie imponeerde blijkbaar de Olympia-dames, die geheel uit vorm geraakten. Met 1510, 158 en 155 wonnen de Baarnse dames met 4-0, waarmede zij de kampioenstitel in het verschiet kregen. Olympia heren 1 speelde tegen Actief 2 te Hilversum. Het werd een éénzijdige wedstrijd, waarbij de Olympianen rustig en weloverwogen hun kansen uitbuitten. Met 15—12, 154, 15—8 en 15—3 werd een 40 zege naar Soest gebracht. Olympia heren 2 deden voor de grote broers niet onder en speelden (voor het eerst compleet) in Hilversum tegen Heu velhoeve 3. Ook deze partij was er een, waarvoor men zich niet ten volle behoef de te geven. Met 1512, 154 158 en 153 werd het een 40 zege voor Olym pia. Voor de komende week is het competitie programma maar klein, waarschijnlijk slechts 1 wedstrijd. Olympia speelt, in verband met de verbouwing van het gym nastieklokaal, de thuiswedstrijden als uit wedstrijden, waardoor de steun van de eigen supporters zal ontbreken. Evenmin kan er thans getraind worden. Vermeldenswaard is de beslissing van de Bond, dat bij een gelijk aantal punten de standen van de games voortaan de beslis sing zal brengen. T.X.V. „SHOT". Daar Shot 1 en 2 afgelopen week niet speelden, ging de belangstelling uit naar de overige Shot-teams. Shot 3 bracht een bezoek aan Meursing 1 te Amersfoort. Met een verdiende 7-3 overwinning keerde men huiswaarts. Aan voerder B. Hoyng noteerde 3 overwinnin gen. B Simons moest 1 maal zijn tegen stander feliciteren. Invaller C. van Haar lem kwam slechts 1 maal tot winst. Ook in de thuiswedstrijd tegen Over 't Net toonde Shot 4 zich wederom een waar dig leider. Er werd met 8-2 gewonnen. Th. Rademaker bleef ongeslagen. Zijn ande re team-genoten G. van Beek en H. Len- sink pakten veel tel slap aan en dit werd oorzaak van een nederlaag. Shot 5 had ook deze week weer het beste spel en won met 8-2 van Dosc. W. Schut en Th. Hendriks bleven ongeslagen. Th. Greeve won 2 maal. Shot 6 zorgde deze week voor een aange name verrassing door Hakaspa 1 met 8-2 te slaan. J. v. d. Laar bleef ongeslagen. C. Verwoerd en H. Hilhorst wonnen ieder 2 sets. Ook de junioren speelden voor het eerst volgens wedstrijdsysteem. Shot 1 adsp. won met 6-4 van Shot 2 adsp. Shot 3 adsp. won met 7-3 van Shot 4 Adsp. Het programma van deze week luidt Dinsdag: Hakaspa 2Shot 4, te Spaken burg. Dinsdag: VI. en V. 4Shot 6, te Amersfoort. Woensdag: Over 't NetShot 1, te Amersfoort. Donderdag: Shot 3 Stompert 2, te Soest, 19.30 uur. Vrijdag: Shot 2Stompert 1, te Soest, te 19,30 uur. Zaterdag: Shot 7S. S 8, te Soest, 19.30 uur. GEBOREN Antonius Albertus Maria, zoon van A. A. Huyskes, opperman en van A. A. T. van Velzen, Beetzlaan 15B. Jannetje Trijntje, dochter van A. Kuyvenhoven, schilder en G. van de Munt, Eikenlaan 7. Leendert Arnoldus, zoon van M. P. Sillevis, schei kundige en D. Klaasen, Middenlaan 1. Ja- coba Wijmpje, dochter van G. v. 't Kloos ter, betonarbeider en J. C. Huurdeman, Verl. Kolonieweg 4a. Asuerus Marinus Christiaan, zoon van A. Homoet, grond- arbeider en A. Chr. van der Schoor, Kerk- dwarsstraat 16. Eduard Nicolaas, zoon van N. Rijk, technisch ambtenaar en E. J. Largo, Veldm. Montgomeryweg 5. Marion Maria Everdina, dochter van J. v. Wijn gaarden, fabrikant van vezelproducten en W. van Zuilen, Laanstraat 53. Johanna Maria Clara, dochter van J. H. F. Ver- duijn, vertegenwoordiger en Chr. A. Ma joor, Korte Brinkweg 30. Gijsberta Hen- drika, dochter van R. J. de Bruin, stuca- Birkstraat 2 hoek Soesterbegrsestr. Alleenverkoop voor Soest en Soestdijk van Wij geven tevens gratis deskundig advies Vraagt uitgebreide brochure. door en A. H. Hilhorst, Akkerweg 12. Yvonne Petronella Johanna Maria, doch ter van A. L. Zoetelief, boekhouder en G. M. van Doorn, Van Weedestraat 16. ONDERTROUWD Geen. GEHUWD Geen. OVERLEDEN Petertje Pol, 18 jaar, winkeljuffrouw, d. v. G. Pol en E. Keizer, Van Straelenlaan 40. Harmina van der Loo, 78 jaar, zonder beroep, gehuwd met P. A. Seppenwolde, Den Blieklaan 53. Ika Wilhelmina Caroli- na Oberman, 62 jaar, zonder beroep, ge huwd met H. Oosterling, Van Beuningen- laan 12. Martinus Cornelis Thijssen, 90 jaar, zonder beroep, Middelwijkstraat 32. Jacobus Roskam, 82 jaar, zonder beroep, gehuwd met M. Meppelink, Kampweg 42. Hendrik Brouwer, 58 jaar, grossier, ge huwd met G. Mos, Schrikslaan 7. Johan na de Haas, 84 jaar, zonder beroep, we duwe van H. de Haas, Nieuweweg 104. BOERENBAL DOOR „DE KNOLLENPLUKKERS". Het ensemble „De Soester Knollenpluk- kers" is nog maar een paar jaar oud, doch in en buiten Soest hebben deze Knollen- plukkers reeds een goede naam verworven. Dit bleek vorig jaar op het nationaal con cours voor Boerenkapellen te Weesp, het tweede concours van dit soort, - waarvan de Soester Knollenplukkers de primeur hebben - waarop de Soestenaren met vijf eerste prijzen gingen strijken en dit bleek ook Zaterdagavond weer, toen een Boe- renbal werd georganiseerd in de zaal van „Eemland". Deze zaal was volledig bezet toen het mu ziekprogramma met de herkennings-melo- die van „De Knollenplukkers" werd inge zet en de conferencier Teus Pulp (de heer S. F. Besselsen) een hartig woordje ter in leiding sprak. Aaneengeregen door de conferencier blie zen de boertjes prettige muziek, welke zij met goed ensemblespel en veel muzikali teit verkochten onder het welgevallig oog van Marinus Larsen, de man, die hen dit heeft geleerd. Het was een bont programma, waarin o.m. de Klarinetten-polka, Mooi Liesje en de Posthoorngalop hoogtepunten waren. Er was ook het lied van het Pierement en de Knollenplukkers zouden hun zin voor ori ginaliteit te kort doen, als zij bij dit liedje niet geheel in stijl bleven: twee boertjes hanteerden met veel zwier (nieuwe) gier- pulsen en collecteerden zoals bij piere- mentmuziek behoort. De oogst voor de penningmeester-orgelbaas bedroeg 22.85. Het publiek toonde zich vergenoegd en dankbaar, eveneens met het vlotte optre den van Teus Pulp. De Soester Turnclub demonstreerde met een groep meisjes Boerendansen, terwijl een damesgroep een baloefening liet zien. Dit optreden werd zeer gewaardeerd en het was de heer C. van Es, lid van de commissie van beheer van P.V.O. (waar van de Knollenplukkers lid zijn), die zich tot tolk van de aanwezigen maakte in 'n dankwoord tot de excecutanten van deze avond. Spreker wees op de lening, welke P.V.O. met de gemeente zal aangaan, ten behoe ve van de vernieuwing van de instrumen ten, doch wees ook op de plicht van de burgerij, om het uniformenfonds te steu nen, opdat P.V.O. spoedig in uniform kan optreden. NED. MIDDENSTANDSBANK N.V. De inkomsten van de Nederlandse Mid- denstandsbank N.V. waren in het boek jaar 1953 ruim 543.000,hoger dan in 1952; de onkosten stegen met een bedrag van ca. 77.000,Hierdoor is de beschik bare winst, die over 1952 985.217,91 be droeg, over 1953 gekomen op het belang rijk hogere bedrag van 1.451.290,83. Het dezer dagen verschenen jaarverslag spreekt dan ook van een gunstige ontwik keling van het bedrijf. Zowel de baten uit hoofde van Interest 4.228.760,als uit hoofde van de Pro visie 3.940.561,zijn tengevolge van de stijgende credietverlening en grotere be drijvigheid toegenomen, terwijl tegenover deze stijging van de baten slechts een ge ringe stijging van de lasten stond. Door deze gunstige ontwikkeling zal aan aandeelhouders een dividend worden uit gekeerd van 7 procent (vorig jaar 5 pet.). Wij laten nog enige balanscijfers volgen Debiteuren in Rek. Crt. 1953 83.666.661,40; 1952 67.042.156,99. Crediteuren in Rek. Crt. 1953 120.734.094,76; 1952 104.831.046,46. Het spaartegoed bij de Nederlandse Mid denstands Spaarbank steeg van 72.500.000 tot 79.200.000.—. Een volledig verslag, hetwelk keurig is uitgevoerd en verlucht met enkele foto's, is op aanvrage bij het kantoor ter plaatse verkrijgbaar. DANK VOOR VEEL WERK. De heer H. van Harten, die, wegens druk ke bezigheden, in een in de vorige week gehouden vergadering bedankte als be stuurslid en secretaris van de Winkeliers vereniging, werd het ere-lidmaatschap aangeboden. Tevens werd hem namens de vereniging een fraai gedenkbord aangeboden. ARTIKEL 31 VAN DE WOONRUIMTEWET BLIJFT. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben in een schrijven aan de Gemeenteraad ge wezen op de mogelijkheid, dat de Kroon, de gemeenteraden gehoord, gemeenten kan aanwijzen, waarin de woonruimtewet geheel of gedeeltelijk niet van toepassing zijn. De Minister van Maatschappelijk werk stelt er prijs op, dat aan de gemeenteraden de vraag wordt voorgelegd of toepassing van dit artikel (art. 31) nodig, wenselijk of mogelijk wordt geacht en zo ja, in wel ke mate. Hierbij is te denken aan het vrijlaten van woningen boven een bepaald huurbedrag en van woningruil, alsmede het betrekken van dienstwoningen en van zgn. voor keurswoningen. Overeenkomstig de zienswijze, neergelegd in het rapport van het hoofd van het Huis vestingsbureau, dd. 15 Februari 1954, zijn B. en W. van oordeel-, dat het noch noodzakelijk noch gewenst is, dat voor on ze gemeente de Woonruimtewet ten aan zien van bepaalde onderdelen van het huisvestingsbeleid buiten toepassing ver klaard wordt. Voorgesteld wordt aan Gedeputeerde Sta ten te berichten, dat voor onze gemeente niet tot toepassing van artikel 31 van de Woonruimtewet 1947 dient te worden overgegaan. DE POLITIE VERGEET NIETS. In de herfst van 1950 werden ten nadele van de heer Z., toen wonende aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg, een tweetal bromfietsen gestolen. Dezer dagen zijn de daders, twee Amster dammers, door de politie gearresteerd, die het vier jaar geleden gepleegde mis drijf bekenden en ook de naam van de he ler verschaften. De bromfietsen zijn niet meer te achter halen. Het is een schrale troost voor de heer Z., die inmiddels is geëmigreerd, dat de da ders ten minste gevonden zijn. DOOR GASVERGIFTIGING OVERLEDEN. Vrijdagmorgen werd in het perceel Erica- weg 12 een tragische ontdekking gedaan. De politie trof in een kamer van dit huis 't stoffelijk overschot aan van de 64-jari- ge P. Koehof, die in dit houten huisje een kamer tot zijn beschikking had. Het bleek, dat de heer Koehof reeds enige dagen daarvoor overleden was aan gas vergiftiging. Ontdekt werd, dat het gas vanuit een lek in de gasbuis, welke onder de vloer van de kamer ligt, de kamer binnenstroomde. De overige bewoners van het perceel heb ben van deze gasvergiftiging niets be merkt en konden niet bevroeden, dat de heer K. hiervan het slachtoffer zou wor den, daar de heer K. onregelmatig zijn kamér bewoonde. Gisteren is het slachtoffer begraven. GEVONDEN VOORWERPEN. Rode gebloemde hoofddoek, bouvier, schoentje, grijs gevlamde vulpenhouder, bruine kip, combinatietang, bruine porte- monnaie, grijze pet, ketting en munt, arm bandje, rubber boodschaptas, rode kin- derportemonnaie, herenrijwiel, parapluie, diverse wanten en handschoenen. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te verkrijgen op het politiebureau, ie dere Woensdag en Zaterdag, van 14-16 u. NIEUWE ADMINISTRATEUR VAN DE A.V.R.O. De heer J. C. Bongenaar alhier is door het algemeen bestuur van de A.V.R.O. be noemd tot administrateur dezer omroep vereniging. VOORWEDSTRIJDEN BILJARTEN le KLASSE. Op Vrijdag 26, Zaterdag 27 en Zondag 28 Februari zullen de voorwedstrijden bil jarten le klasse, cadres 38-2, in café „De Viersprong" alhier worden gespeeld. De deelnemers hieraan zijn: A. J. Verkerk en R. Stalenhoef alhier, A. v. d. Heiden te Baarn, A. N. de Klein Sr. en E. de Kolk te Zwolle en P. de Visser te Amsterdam. ONTSPANNINGSAVOND IN „DE LINDENHOF". Voor de bewoonsters van „De Linden- hof" aan de Van Weedestraat werd Zater dagavond j.1. een gezellige avond georga niseerd. De leerlingen van de 4e klasse der Da Costaschool aan de Prins Bern- hardlaan, die met elkaar een zangclubje vormen onder de naam „Half Honderd", gaven onder leiding van de heer Abma enkele aardige nummers ten beste. De zang werd afgewisseld door het declame ren van bekende kinderliedjes, terwijl één der jongens een fluitsolo op zijn vingers gaf, daarbij diverse vogels meesterlijk imiterend. De bekende declamator Anna Holtrop verscheen als Zuid-Afrikaanse boer en wist zijn gehoor geruime tijd te boeien door zijn vrolijke voordrachten. Het gehele programma viel bij alle aan wezigen zeer in de smaak en werd beslo ten met een luid applaus. Textiel- en Confectiezaak vraagt voor spoedige indiensttreding leeftijd 20-30 jaar. Dagelijks aanmelden bij Fa. W. G. Middelman, Torenstraat 3B, Soest. DOKTER SCHUTTE VOORZITTER BRANDWEERVERENIGING. Op de algemene vergadering van de Vrij willige Brandweervereniging alhier werd dokter W. J. Schutte alhier tot voorzitter van deze vereniging gekozen. Hij volgt wijlen dokter De Vos op, die een reeks van jaren deze functie heeft vervuld. EEN UUR MUZIEK. Willem Hielkema, pianist, was ditmaal de gast van de Soester Ulo-jeugd, toen Maan dagmiddag voor de derde maal een con cert werd gegeven door de stichting „Een uur Muziek". Ditmaal besprak de heer Hielkema niet de piano, doch de viool, waarvoor de vio list Herman Krebbers was meegekomen om daarop te demonstreren. Na de mogelijkheden van de viool uiteen gezet te hebben, opende Herman Kreb bers het concert met Air van J. S. Bach, uitgevoerd op de G-snaar, gevolgd door een sonate van Handel. Daarna werd overgegaan naar de Roman tiek, waarbij o.m. werd gespeeld de ge voelige romantische muziek van Sara Sate, de Spaanse viool-virtuoos en com ponist van de vorige eeuw. Hoeveel moge lijkheden de viool als instrument heeft werd gedemonstreerd met de muziek van Paganini, de viool-virtuoos uit 1800. Met een compositie van Paganini, gespeeld op een Bergonza-viool daterende uit 1785, werd dit concert besloten, waarvan de jeugd weer intens genoten heeft. DE HEER SURINK BENOEMD. De heer W. Surink, tot voor kort direc teur van onze V.V.V., is per 1 April be noemd tot directeur van de V.V.V. te Deventer. PROGRAMMA MIL TEHUIS „HUIS TEN HALVE". Dinsdag 23 Februari, 7.30 uur: film, „Drie van de tankstelle". Woensdag 24 Febr., 7.30 uur: film, „Vrouwen, die het teken dragen". Donderdag 25 Februari, 7.30 uur, film: „Het vierde masker". BEëDIGING BIJ DE KONINKLIJKE LUCHTMACHT. Zaterdagmorgen had in het Kamp van Zeist de beëdiging plaats van een zestal officieren bij de Kon. Luchtmacht. Het waren de res. kapitein A. C. Lieuwen, die als zodanig bij de marine ontslag had ge nomen en nu opnieuw beëdigd werd; de oud-adjudant onderofficier H. Bouwmees ter; de oud-a. o.o. L. M. Harrevelt, thans lste Luit.; de oud-a. o.o. G Möller, de res. 2de luit. L. Strengholt en de res. 2de luit. M. J. S. van Hulzen. In verband met deze plechtigheid stond een drietal pelotons Luchtmacht troepen in carré opgesteld. Als parade-commandant fungeerde de Majoor Y. Hamstra. De pa rade werd afgenomen door de korpscom mandant, de Luit.-kol. G, C. de Besangon, die ook de eed afnam. De Chef Luchtmachtstaf was vertegen woordigd door de Kol.-vlieger L. Kamp. In zijn toespraak wees de korpscomman dant pp de betekenis van de eedsaflegging en op de bijzondere verdiensten der drie vak- en andere officieren, die door hun goede prestaties thans hun arbeid be kroond zagen. Daarna werd er gedefileerd voor de korps commandant en de beëdigden. De plechtigheid werd opgeluisterd door de muziek van de Luchtmachtkapel uit Nij megen. kapelmeester Lt. Van Diepenbeek.

Soester Courant | 1954 | | pagina 2