I I I SOEST-OOSTERLAND. MIDDELMAN fac. de UdeA- Kousen-reparati ll Gazelle - Raleigh - Locomttief fUGERS RIJWIELEN Amerikaanse Les. Het zonnige voorjaar laat nog even op zich wachten. OOSTERLAND als rampgebied. Sanapirin (Mijnhardt) Soester GLAS- EN VERF HANDEL SOEST. Radio- - Radio- Electrotechn. bureau IN DE HOEK. Voor vakkundige Stichtsche Schoen hu 12 Verstopping Autorijlessen Autorijschool D. En T VRIJDAG 26 FEBRUARI 1954. Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. 32e JAARGANG N« SOE5TER(0OÜRANT 1 Abonn. per kwart, 1»85 - per P°s* f UITGAVEDRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK - BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. POSTGIRO No. 126156 Soester Winkeliers verrasten hun collega's in Oosterland. Toen 1 Februari 1953 hoog water stormwind de dijken van de Zuid-Holland se en Zeeuwse eilanden beukten en zich /OOR een natuurramp van ontzaglijke afme tingen voltrok, hebben wij nimmer kun nen beseffen, welke tragiek van mense lijk leed zich in dat deel van ons land afspeelde. Tweemaal 24 uur was voldoende om bij na 2000 mensen te doen omkomen, dui zenden dieren te laten sterven, duizenden woningen te doen instorten, dijken en we- gejfi te vernielen en al het bouwland voor lopig tot waardeloze grond te maken. De gehele wereld heeft met deze ramp mèegeleeld en in ons eigen land en in on- zeleigen gemeente bleef dit meeleven niet bij; woorden. We denken slechts aan de 35.000.die in onze gemeente ingeza meld werden voor het Rampenfonds, als mede aan de ontzaglijke hoeveelheid textiel, welke graag werd afgestaan. We daarna samen met andere ge- Ken de gemeente Oosterland geadop- rf van welke gemeente men in Soest ópstaan niet kende; één van die dorp- b Schouwen-Duiveland, waar tijdens Pmp de hulp eerst na twee dagen h opdagen, toen de noodkreet weer- ken had; „Wij worden vergeten", fsdien is Oosterland in Soest een be- le klank geworden. Dank zij deze Jptie werden vreemden vrienden, Be doordat in die Februari-dagen een l-tal bewoners van Oosterland en om ging hier werden geëvacueerd I Lange maanden teisterden miliioenen Lbieke meters zeewater Oosterland. Ie- fere 6 uur kwam het zeewater terug om kat er na de ramp nog was overgebleven ie vernielen. Eerst na 9 maanden kwam het moment ■dat ingenieurs en arbeiders, polderjon- 1 gens en sleepbootkapiteins in die gedenk- I waardige nacht met 4 enorme beton- 1 blokken het laatste gat konden dichten en de zee een halt.konden toeroepen. Dit was het moment waarnaar de bewo ners van Oosterland en de andere eiland bewoners hadden uitgezien. In Februari werden zij vergeten; in November waren zij de laatsten, die naar hun woningen, voor zover die er nog stonden, konden te rugkeren. Het doorgestane leed en de om vang der vernielingen kan een buiten staander slechts bij benadering schatten. Men moet dan ook, zoals wij Dinsdag met 22 andere Soestenaren, ter plaatse gecon fronteerd worden, om te beseffen hoeveel leed en schade de ramp ook in Oosterland heef? Met onze Burgemeester, Wethouder De Haan, de heer H. van Hal, chef van de afdeling sociale zaken, benevens het be stuur van de winkeliersvereniging Soest, vergezeld van hun echtgenoten, trokken wij met onze fotograaf in alle vroegte in auto's naar Oosterland, om de geschen ken van de Soester middenstand, gela den in bestelauto's van de firma's B. v. d. Linden alhier en „Rea" te Baarn, aan de getroffen Oosterlandse middenstanders aan te bieden. Nederland moge dan een klein land heten, doch men moet toch nog rond 175 km. rijden, voor men voet in Oosterland kan zetten. Voor we per pont naar het eiland zouden oversteken kwam de Burgemeester van Oosterland, de heer S. W. A. Laurense, de Soestenaren reeds begroeten, in gezel schap van de heer A. Bolle, de voorzitter van de afdeling Oosterland van de Kon. Ned. Middenstandsbond. Deze begroeting tussen Soest en Ooster land werd na aankomst in het Ned. Herv. Jeugdgebouw voortgezet, waar we ont vangen werden door de andere leden van het bestuur van de Oosterlandse midden stand: C. Stoute, secretaris; P. v. Stap pen, penningmeester; J. G. Boot, commis saris en D. Hansen, gedelegeerde. Burgemeester Laurense sprak tijdens de lunch een welkomstwoord, waarin hij de moeilijkheden van Oosterland schetste. „Groot respect hebben wij voor onze men sen, die weer opnieuw beginnen en die dit aandurven", zei de Burgemeester, die KERKSTRAAT 3 -SOEST-TEL2030 Eerste Soester Muziekhan del en Muziekschool. MOLENSTRAAT 9 TEL. 2272 Uw adres voor BLADMUZIEK en INSTRUMENTEN. Privé- en Clublessen op alle instru menten. Wij leveren ook op termijnbetaling. Een klein berichtje in de krant: We krijgen nu in Nederland Amerikaanse heren, Die volgens wederzijds contract En dank zij het Atlantisch Pact Ons leger instruéren. Och, Nederland is maar zo klein, Vandaar dat we genoodzaakt zijn Dit nu te accepteren. 't Benieuwt mij, wat het worden zal, Want kauwgum kauwen kan men al, Dat hoeft men niet te leren. We krijgen straks, gelooft U mij, Mc. Carthy ook nog wel er bij, Wat kan ons dan nog deren Beveiligd en geïnstrueerd, Geknuffeld en gemainteneerd Afijn, de tijd zal 't leren. Zo ver is 't al met Nederland, Het loopt nu braaf mee aan de hand Van 's werelds grote heren. Geloof me maar, Minister Staf, Er zal in elk historisch graf Zich menigeen nog keren. tevens de hoop uitsprak, dat het de be volking weer spoedig goed zo mogen gaan. r zyn echter dingen gebeurd, welke nim mer goed te maken zijn, zei spr., die her innerde aan de slachtoffers, voor wie op 1 December geen kerkelijke herdenking heeft plaats gehad, omdat wij hen dage lijks gedenken en dagelijks meeleven met de achtergeblevenen. „Bidt met ons mee", zei spr. „en help ons materieel", want de- ™.adoptie betekent zeer veel voor ons. Wij zijn Uw kind. U bent onze ouders. Niet alleen de heren droegen de geschen ken aan. Uw steun en medeleven is voor ons de stimulans de moeilijkheden aan te vatten en er doorheen te komen. Bovendien zijn en zullen hierdoor nauwe banden van vriendschap ontstaan, die jaren besten digd zullen blijven. Er zou in de wereld niet zoveel narigheid zijn als er meer saamhorigheid bestond, het mooiste wat de mensheid kan betrachten. De waardevolle geschenken van Soest wa ren inmiddels uitgestald in het gebouw-^n daaraan waren nog toegevoegd 250 bego nia- en geraniumplanten, gedeeltelijk in sierpotten, als geschenk voor de vrouwen van de middenstanders. Te 2 uur kwamen 39 middenstanders van Oosterland met hun echtgenoten en ook zij kregen een plaats aan de lange tafels. De heer A. Bolle heette de beide Burge meesters en de Soester winkeliers wel kom en zei, dat de adoptie door Soest voor de Oosterlanders als een oase in de woes tijn was. Nog vóór het rampenfonds iets kon doen, deden de winkeliers van Soest iets, zei spr., die hij bij voorbaat hartelijk dankte voor de prachtige cadeaux. De heer C. Schaddelee dankte voor de hartelijke ontvangst en releveerde de spoedvergadering van de Soester midden- £tjnr}exs^ciir£Ct .na de. xamijda£env waarop werd besloten van een week-omzet 5 af te staan voor de Oosterlandse midden stand, aan welke actie door 160 winkeliers werd deelgenomen. De inkoop-commissie heeft getracht aan de verlangens van de Oosterlandse middenstand zo goed moge lijk te voldoen en omdat Uw burgemees ter ons toefluisterde: „denk ook aan de vrouwen", hebben wij ook planten mee gebracht. Burgemeester Laurense kreeg een ge schenk van voorzitter Schaddelee. Burgemeester Laurense zei hierna, dat het goed was even te releveren wat Soest voor Oosterland deed. Hij herinnerde aan de Februari-dagen van 1953, toen hij met veel moeite uit een telefoongesprek met de Burgemeester van Soest vernam, dat deze plaats Oosterland had geadopteerd, nadat de gemeente Rijssen hierin was voorgegaan. De Soester Burgemeester kwam spoedig daarna zelf naar Oosterland en wei'd per boot door Oosterland gevaren. Toen hij zag hoe men op de gemeente-se cretarie, ondergebracht in Bruinisse, wer ken moest, werd de eerste tastbare hulp reeds geboren. Er kwam een kampeerwa gen uit Soest en een politieauto bracht le dikanten, bedden en dekens. De ambte naar Weeda kwam hier twee perioden ad ministratieve hulp verlenen, er kwamen watertanks uit Soest, er kwam meubilair en een brandkast en Soest gaf zijn deel aan de houten noodsecretarie. De brand spuit kwam pompen en Soest verleende verder technisch opzicht bij het herstellen van het raadhuis en zorgde vandaag weer voor een assistent van de Gemeenteont vanger, n.1. de oud-ontvanger van Til burg, de heer Van Roessel. Spr. zei vele telefoongesprekken gevoerd te hebben Voor de laatste koude dagen heeft Middelman nu een geheel nieuwe collectie jersey deux-pièces en ja ponnen bijeengezocht. Aparte modellen en diverse leuke kleurencombinaties en toch bijzon der voordelig Oordeel zelf: Deux-pièces, maten 38-46, reeds voor36.50 Japonnen, zware en toch soepele kwaliteit 62.50 HET IS EEN VREUGDE GEKLEED TE GAAN DOOR MIDDEL VAN Torenstraat 3-3a-3b, tel. 2424. met de heer Van Hal, chef van sociale zaken en zei dankbaar te zijn voor het vele werk door hem verricht. „Altijd kon iets, altijd was er de drang tot helpen bij hem aanwezig en ook hij leidde de ge coördineerde adoptieve hulp. Voor zijn grote verdiensten dankte spr. hem harte lijk. Een dankwoord ging ook uit tot het Soester gemeentebestuur en de Soester be volking namens de bevolking van Ooster-, land. Spr. meende te weten, dat de aan bieding van geschenken aan de midden standers niet het einde betekent van de adoptieve hulp, want Soest schijnt nog meer in petto te hebben. Tevens zei spr., dat de Oosterlandse winkeliers deze hulp niet zullen vergeten en dat zij de geschen ken in dankbaarheid zullen gebruiken. Moge dit leiden tot 't aanknopen van ban den van vriendschap en saamhorigheid. Hierna kwamen bakkers, slagers, kruide niers, kapper, sigarenwinkelier, manufac- turier en anderen om beurten naar voren om de geschenken in ontvangst te nemen, waarbij men zich zeer verrast en dank baar toonde. De heer Schaddelee overhandigde de voorzitter van de Oosterlandse midden standsvereniging bovendien een couvert met 100.voor de kas van de vereni ging, met de toezegging, dat 'n eventueel verder overschot eveneens aan de vereni ging zou worden overgemaakt. Mevrouw Laurense kreeg eveneens plan ten in sierpot, terwijl Burgemeester Lau rense een fraai gedenkbord kreeg aan geboden, waarop was vastgelegd de adop tie Soest-Oosterland door de wapens van de twee gemeenten, verbonden door het Nederlandse wapen. Voor dit gedenkbord en voor de vele ca deaux zegde de Burgemeester hartelijk dank. VERKOOP VERHUUR ORGELS PIANQ5 W. VAN TOI nieuweweg 103 ,n" ,UL TELEFOON 2968 Zoeter, ons, met wie wij in de houten noodsecretarie een praatje maakten. Des Maandags waren vliegtuigen over geweest, Dinsdags kwam hulp per boot en de vol gende dag kwamen er helicopters die red ding brachten. mijn omgeving zijn 20 mensen verdron- v ken. Zondagavonds zag ik mijn buren op de zolder van hun huis verblijven. Maan dagmorgen was het huis wég en de men sen verdronken. Burgemeester Bentinck ontvangt schenk van. voorzitter Bolle. Een der middenstanders, de heer L. Stou- tjesdijk, sprak de dank der winkeliers uit in een rijm, waarin tevens op de noodzaak ..tot eenheid rL* aulSlÊÊÊtsiJld~2iï!dï aangedrongen. De heer J. G. Bout, bestuurslid van de middenstandsvereniging, bood de be stuursleden van onze Winkeliersvereni ging een aandenken aan, bestaande uit 'n tegel, waarop in beeld is gebracht het gro te moment, de dichting met caissons van de dijk bij Ouwerkerk, „het symbool van onze terugkeer en onze veiligheid" zei spr. Ook onze Burgemeester en de heer Van Hal ontvingen eenzelfde tegel, welke zeer geapprecieerd werd. Onze Burgemeester wees in een dank woord op het bestaande reëele saamhorig heidsgevoel. Van het begin af had spr. beseft, dat het geen adoptie moest worden door het gemeentebestuur, doch dat de activieit van de burgerij van Soest moest uitgaan. De burgerij adopteerde dan ook en ook de winkeliers van Soest begrepen het appèl tot hulp zeer goed. Deze adoptie moet voortgaan zei spr. Af gelopen is zij pas, wanneer U kunt zeggen, dat de gevolgen van de ramp niet meer zichtbaar zijn. Wij beseffen, dat er gevolgen van de ramp zijn, die altijd voelbaar zullen blijven. Een grote deputatie van Soest heeft nu de gevolgen van de ramp gezien en men is er door gegrepen, terwijl U dagelijks dit leed aanschouwt. Spr. hoopte, dat men in Soest zou besef fen, dat het werk niet is afgelopen en dat het een dure plicht is voort te gaan met het bieden van hulp, om U hier het leven gemakkelijker en aangenamer te maken. Met onze materiële hulp hopen wij tevens onze sympathie en vriendschap te betui gen. Moge God U troosten en nabij blijven, opdat, gedachtig aan het Luctor et Emer- go, Oosterland weer spoedig 't oude Oos terland mag zijn. Oosterland heeft een oppervlakte van ca. 1700 H.A. en telt 1697 inwoners tegen vóór de ramp 1819. Het aantal doden door de ramp bedraagt 62, waaronder 4 logé's. Nog 2 kinderen en 1 volwassen persoon worden vermist. Het aantal geheel verwoeste huizen, en boerderijen bedraagt 75. Vele andere hui zen en boerderijen zijn beschadigd. De materiële schade mag worden gesteld op 1.500.000.Hierin is niet begre pen de schade aan akkerland, welke op 1000.per H.A. is te stellen, oftewel op 1.700.000.—. „Dinsdagmiddag na de stormramp, welke in de nacht van Zondag op Maandag plaats had, kwam er pas hulp voor ons", zei de gemeentesecretaris, de heer C. J. veelvoudige geneeskracht door veel voudige samenstelling. Bij kou, koorts, griep en pijn. Koker 90 en 50 ct. De nood-secretarie in Oosterland. Er zullen nu 26 woningwetwoningen ge bouwd worden, 20 noodwoningen zullen omgebouwd worden tot permanente wo ning en we krijgen 20 geschenkwoningen uit Zweden. Het land zal worden herverkaveld en de trek naar de N.Oost polder is geboren. Reeds 5 boeren gaan er heen en kregen hiervoor voorkeur. Er wordt hard gewerkt door de ambachts lieden ter plaatse, doch zij trekken geen graag vreemde krachten aan. Vreemde aannemers, die zich hier tijdelijk vestig den krijgen slechts met grote moeite op drachten. Men heeft hier vrees voor on bekenden en toch moet de wederopbouw zo snel mogelijk geschieden. Een blik op het kerkhof van Oosterland doet ons het leed van Oosterland begrij pen. Twee en zestig zwarte kruisjes zijn de oogst van de ramp. Twee en zestig na men zijn er in witte letters opgeschilderd, waaronder 10 van één naam het gehele gezin Verhoek, dat een graf in de golven vond, toen hun huis door het ziedende water werd geveld. Het van ouds vertrouwde adres voor GLAS, VERF EN BEHANG J. BRANDSMA Soesterbergsestraat 52 - Tel. 2707 De 62 slachtoffers van Oosterland herbe graven in een massagraf. Dode bomen en dode struiken markeren deze dodenakker, daar vlak bij de kerk, aan welks toren, welke in de oorlog werd verwoest en voor de ramp weer was her bouwd, men kan zien hoe hoog het water stond: 2.64 meter. Het water regeerde negen maanden in dit land, wreed en niets ontziende. Het bracht zand en zout op de vele vruchtbare ak kers, het verwoeste huizen, boerderijen en schuren, nadat het mensen en dieren had gedood. Een der beste huizen in de uitgestrekte polders van Schouwen-Duivenland. Lin ker en achterzijde van het huis zijn weg- Toen werd het 6 November 1953. Door de radio vernam heel Nederland hoe tien tallen sleepboten de overwinning op het water uitgilden. Oosterland kwam droog. Oosterlanders kwamen terug en begonnen opnieuw, sommigen voor de 2e of 3e keer. Waarom begonnen zij opnieuw op deze onheilsplek Omdat zij Zeeuwen zijn, om dat zij gelovig zijn en het „Luctor et Emergo" steeds opnieuw moet worden be wezen. SHOT 4 KAMPIOEN. Dat Shot 4 zich reeds deze week kampioen mocht noemen heeft zij niet in de minste plaats te danken aan Shot 6. Als kroon op de succesvolle training presteerde dit 6e team het, om in Amersfoort de enige con current van Shot 4, n.1. V. en V. 4 een ge voelige nederlaag toe te brengen. Tot aan de stand 33 liepen de verschil len in sterkte niet veel uiteen, maar daar na nam Shot 6 het heft definitief in han den en wist door tactisch spel tot 7—3 uit te lopen. H. Hilhorst, C. Verwoerd en J. v. d. Laar wonnen elk 2 sets plus het dubbelspel. Door deze prestatie is dit team twee plaatsen op de ranglijst gestegen. Shot 4 speelde diezelfde avond in Spa kenburg tegen Hakaspa 2. Het uit twee personen bestaande team (de derde spe ler was ziek) wist toch door een 64 zege de beide punten en daarmede het kam pioenschap en promotie naar een hogere klas binnen te halen. Tijdens de vorige week door de Soester Sport Federatie georganiseerde sport-de- monstraties demonstreerde Shot met een heren enkelspel. Hierin bleef A. van Haar lem met 21-16, 23-25, 26-24 de meerdere van J. van Asch. Dat Shot zich op z'n tijd ook weet te ont spannen bleek afgelopen Zondag, toen er voor de leden, donateurs en genodigden een feestavond was georganiseerd. Een overvolle „zaal" heeft kunnen genie ten van een gezellige en goed verzorgde avond, waaraan menigeen met plezier zal terugdenken. Het programma (rectificatie) luidt: Hedenavond: P.V.H. 1Shot 2, te Utr. Zaterdag, Shot 2Stompert 1, te 19.30 uur, in Soestdijk. Shot 7S. en S. 3, te 19.30 uur, in Soestdijk. Zaterdag, 14.30 u., j unior enwedstrij d. GESLAAGD. Te 's-Gravenhage slaagde Mej. A. A. J. Oosterom alhier voor het examen maat schappelijk werkster le gedeelte. NOODWACHTERS BB. GEÏNSTALLEERD. „Er zijn vele mensen, die een ander niet tot last willen zijn, doch vooral niet lastig gevallen willen worden. Het zijn mensen, die op-zich een kaart van het bevolkings register zijn en meer niet. U wenste meer te zijn dan een geregistreerd nummer. U zet Uw persoonlijkheid in en Uw persoon ter beschikking van de gemeenschap, om dat die gemeenschap een beroep op U deed. U zag in, dat zonder Uw vrijwillige medewerking een doeltreffende zelfbe- schermings-organisatie niet mogelijk is". Zo sprak onze Burgemeester Maandag avond in de raadszaal tegen een 40-tal nieuwe noodwachters van de B.B., welke hij als zodanig installeerde. Het waren de blokploegen nummer 18 (Stadhouderslaan en omgeving) en num mer 37 (Vosseveldlaan en omgeving), met als blokhoofd de heer A. H. Schrijvers en de heer E. J. Veenendaal als plaatsver vangend blokhoofd. Bovendien werd het wijkhoofd van Soest-Zuid, de heer G. Kruyff; het hoofd van de verbindings dienst op de rayoncommandopost, de heer A. Weeda, en de „plotter" de heer A. Ver woerd geïnstalleerd. De Burgemeester, in gezelschap van de kringcommandant v. d. Werff en rayon commandant de heer Maris, verheugde zich over de formatie van deze nieuwe blokploegen en de bereidheid van de heer Kruyff, wiens voorbeeld inspirerend zal werken op hen, die nog laks en onverschil lig tegenover de B.B. staan. Spr. wenste de blokhoofden geluk met hun ploegen en installeerde voorts de heer Van Beveren, de eerste Soestenaar, die zich aansloot bij de Rijks Mobiele Colon ne. Na hem kreeg de heer G. Kruyff het B.B. speldje, alsmede de heer A. Weeda en de heer Verwoerd, waarna de noodwach ters een voor een als noodwachter werden geïnstalleerd. De heer v. d, Werff verheugde zich over het feit, dat zo kort na de installatie van 2 blokken, twee nieuwe blokploegen ston den aangetreden en zei, dat het in de B.B. op daden aankomt en niet op woorden. De heer Maris wees op het verkeerde be grip, dat men in Soest omtrent de B.B. heeft en hoopte, dat de B.B.-leden aan de ze onkunde een einde zouden kunnen ma ken door hun persoonlijke propaganda. Dat er weer 6 dames geïnstalleerd wer den verheugde spr. ten zeerste, daar juist in de B.B. vele vrouwen emplooi kunnen vinden. In zijn slotwoord zei de Burgemeester, dat hij verwachtte, dat een doeltreffende organisatie opgebouwd zal worden, welks bestaan aan de bevolking een. veilig ge voel geeft. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan. zeepost ver zonden worden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn. bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: m.s. Oranje, 11 Maart. Ned. Nieuw Guinea: m.s. Kota Agoeng, 4 Mrt. Ned. Antillen: m.s. Maas, 1 Maart. Suri name: s.s. Baarn, 3 Maart. Unie van Zuid en Zuid-West Afrika: m.s. Winchester Castle, 27 Februari. Canada: s.s. Water man, 27 Februari, s.s. Averdijk, 3 Maart, s.s. American Counseler", 4 Maart. Zuid- Amerika: s.s. Andes, 27 Februari. Austra lië: s.s, Himalaya, 27 Februari. Nieuw- Zeeland: via Engeland, 27 Februari. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. SOESTER SCHAAKCLUB. De uitslagen van de onderlinge wedstrij den waren: J. K. van ZijtveldJ. Gorter V2-Y2. W. BenschopC. Samsom 10. A. v. DijkW. Benschop G. v. Munster H. de Graaf V2-V2. J. SpijkersA. E. v. Goor den Oosterlingh 01. J. Immerzeel H. Muylaert I0. J. SteenbeekA. Hil horst 01. J. v, d. Wal-J. de Vries 01. W. van MunsterK. F. Mud V2-Y2. S. de ZoeteJ. de Vries Y2-Y2. C. v. Zijtveld G. Geytenbeek 01. R.K. OPENB. UITLEENBIBLIOTHEEK. NIEUWE AANWINSTEN. Romans: Hobson, Ongeschreven wet. Ferber, Vreemdelinge in eigen huis. Maclennan, Tweespalt. Briggs, Het derde kind. Joye, Het was mijn kind niet. Pézeril, Rue Notre Dame. Van Zuydveen, De doden begraven zichzelf. Buck, Het goud van China. Buck, De hemel van China. Buck, Vlucht uit PHILIPS ERRES FRIDOR GRAETZ en andere merken. WASMACHINES STOFZUI GERS KAPPEN KRONEN ENZ. ENZ. KLAARWATERWEG 50 TELEF. 3086 Hoe verzinnen ze het Met een half oog had ik in sommige kran ten de lange lijsten met cijfers gezien, maar het drong pas goed tot me door, wat er aan de hand was, toen mijn vrouw mijn portemonnaie en portefeuille wilden nakijken om de nummers van de paar schamele zilver bonnetjes, die zich daar wel eens in bevinden, te controleren. Nu ben ik niet zo voor die dingen. Als ik van mijn zakgeldje nog wat-over houd, dan hoeft dat niet aan de grote klok. Als moe weet, dat pa nog aan het hoofd van een tientje staat, dan heeft ze voor dat zelfde tientje steevast een pracht van een bestemming. Enfin, mij werd heel goed duidelijk ge maakt, dat ik op de nummers van mijn zilverbonnetjes moest letten. Er waren rijksdaalder-bonnen, die wel tegen vijf en twintig gulden werden ingewisseld, als je het juiste nummer maar had. Mijn vrouw had die nummers precies in het hoofd. Zo'n grapje schijnt vooral de vrouwen enthousiast te maken. Die gelo ven eerder dan de mannen aan het geluk dat langs je heen komt en dat je in zo'n geval bij de staart moet grijpen. Ik controleerde dus mijn biljetjes, maar, waaz'schijnlijk omdat ik er te weinig had, kwam er niet één voor een prijs in. aan merking. Met de belofte, dat ik ook in het vervolg op de nummers zou letten, mocht ik ze weer opbergen. Bij de grote serie nummers, die mijn vrouw in het hoofd heeft heb ik zelf nog j een nummertje gevoegd. „Let eens op nummer zoveel", heb ik gezegd. „Daar J geef ik, persoonlijk, honderd gulden voor I als je dat bij me inlevert". Het is wel een beetje gevaarlijk, die on- 1 derneming van me, omdat ik het aan ff mijn vrouw opgegeven biljet-nummer - 'tl biljet dan - in een geheim vakje van mijig portefeuille heb. Misschien is dit een tip voor de heren o: ganisatoren. Ze kunnen wel duizend g' den uitloven, als ze er maar voor zorg< dat ze juist die nummers in hun brai kast houden, of, wat nog beter zou als ze uitgerekend die biljetten in br< staken. Maar ja, dat zijn gedachten, waar vro] wen zo niet opkomen. Die kijken ij vei haar niet-nummertjes na. Zulke slechte gedachten heeft alleen maar H. OEKM. SOEST - UTRECHT - BAARN China. Selleger-Eout, Jonge leve Frison-Roche, Het verloren spoor, teessen, De kliniek van dr Savoir.J Man, Rijshout en rozen. Philips! van de overkant. Schuttevaer-Veltl Aletta's hof. Van Nijnatten-Doffeg Ontaarde zoon. Capel, De vro# met de duivel danste. Budd, Sneev April. F. L. Green, Gejaagd in de r Vencken, Rover-bisschop. Cronir Spaanse tuinman. Ward, De Sla kuil. v. d. Oever, Moeder lee^fi eens lopen. Norei, Mannen van drecht. Mac-Donald, Mijn kwaal Schuttevaer-Velthuys, De goudejBfl Brouwer, Dauw over dorstig land Aabye, Vrouwen van één stam (dl. 1 meesteres van de Keizershof (dll2). die het leven liefhebben (dl. 3). ling, Poeder en parels. Koop4*Zi Marjan. Vaszary, Een actricdMg schoenen. Jeugdboeken: Hagers, Succes Marjolei Hildebrand, Monus naar Mars. W1 Ier, Billy Bradley als detective. Wi Ier-Vonk, Heidi. Haarman, De st. om het geluidloze vliegtuig. De strijd het televisiegeheim. De strijd om Je ver dwenen uitvinder. Malot, Alleej wereld. Pennarts, De band der lozen. Walton, De zonen van de Latham, De vleermuismannen van Oliver, Mark's reis in het verledeA Vlug, zacht en pijnloos weit Mijnhardt's Laxeertabletten 6» Nieuweweg 97 Telefoon 1 Gedipl. A.N.W.B. Bonds-instructeur. SPORT. S.E.C. Zondag wordt een inhaalprogramma afg. werkt, zodat S.E.C. niet zal spelen i competitieverband. Wel is een vriendschappelijke wedstrijd vastgesteld, n.1. S.E.C.—E.M.M., te 2.30 uur, terrein Bosstraat. Verder spelen SE.C. C—C.J.V.V. B, te 2.15 uur. Quick aS.E.C. a, te 2.30 uur. B.D.C. B.D.C. speelt een van zijn laatste wed strijden en gaat naar Nijkerk. Het programma luidt: N.S.C.—B.D.C., te 2.30 uur. B.D.C. 2K.D.S. 3, te 2 uur. Quick 4B.D.C. 3, te 2 uur. B.D.C. 4A.P.W.C. 3, te 12 uur H.V.C. 7—B.D.C. 5, te 2 uur. Amersfoortse Boys BB.D.C. A, te 3.45 u. Achterveld AB.D.C. C, te 12 uur. SOESTER BOYS. AchterveldSoester Boys, te 2 uur. Soester Boys 2—Hoogland 2, te 2 uur.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1