VERKIEZING PROV. STATEN - SOEST minmn Gratis ALLEEN BIJ ONS! Jhr. Mr. D. J. de Geer en Dr. Ir. C. Lely. N.S.U. Quickly fUGERS RIJWIELEN Bollen Invasie. Wim van Boxel, PIANOSpl STEMMEN SOEST. - IN DE HOEK. Bruine Heren Sport schoen, Stichtsche Schoenhuizen Autorijlessen Autorijschool D. Engel VRIJDAG 23 APRIL 1954. 32e JAARGANG No. 32. OURANT SOESTER Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag* UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 Een daad van eenvoudige rechtvaardigheid. Onlangs werd in ons Parlement een wets ontwerp over de rechten van de mens aangenomen. Tevens werd ons volk de vrijheid ontzegd, om zich te dezer zaken als enkeling te richten tot een buiten landse instantie op het „lichtelijk" zon derlinge argument, dat in ons land de rechten van de mens gewaarborgd zijn. Is dit zo, dan schijnt het ondenkbaar, dat ooit een landgenoot zijn recht buiten de grens zal zoeken, wanneer hij dit er bin nen kan vinden. Maar dan is het overbo dig een volk van meer dan tien millioen zielen in z'n vrijheid te beperken. Dit is onnederlands, en men verstaat het, dat prof mr Oud zich hier scherp maar ver geefs tegen heeft verzet. Doch nu ónze ervaring: Op 'n leeftijd van 3A eeuw zagen wij ons genoodzaakt klachten in te brengen bij Justitie en Po litie. Helaas onze rechten werden met voeten getreden.En nu zouden wij hierover op deze plaats niet reppen, in dien er niet een klacht bij was, gericht tegen mr K. Jansma, secretaris van het Standbeeldcomité voor Lely èn van de Zuiderzeeraad èn auteur van de biografie „Lely de Bedwinger der Zuiderzee". Wij ontvingen n.1. een brief van de voor zitter van 't Genootschap „Flevo", waar in de dreiging, dat onze reputatie in het gedrang zou kunnen komen, indien 't ons gelukte de reputatie van dr Lely aan te tasten. Dus niets minder dan een poging tot morele afpersing - de jure of de facto. Nu was het wel leuk te lezen, dat we er nog een reputatie op na hielden, welke de moeite waard was om aan te pakken. Doch dit wisten wij al, want toen de heer Jansma nog geen voorzitter van „Flevo" was, ontvingen wij een benoeming tot lid van dit Genootschap. Men kan alleen door benoeming lid worden. Wij bedank ten per omgaande. Opgemerkt zij, dat mr Jansma zeer goed weet, dat wij nóch een ander in staat zijn, om welke reputatie ook schade te berok kenen, gesteld al dat zo'n „verheven" doelstelling werd nagejaagd. In laatste in stantie kan men alleen de eigen staat van dienst of levensbaan schaden. Boven dien hebben we ons de haat op de hals gehaald van de Zuiderzeewerken-phalanx, doordat wij - tegen de toenmalige Dir. Generaal - vóór Lely's prioriteitseer in de bres sprongen van de totale sluiswijdte van 300 m. Ofschoon wij, dit moge thans opgemerkt, het met die 300 meter volstrekt niet eens zijn. Wat ons thans deed besluiten aan de Redacteur van deze courant wat plaats ruimte te vragen voor dit artikel, is niet om Lely's reputatie te benadelen, maar om onrecht te bestrijden, de hoog bejaar de inwoner van Soest aangedaan: Jhr mr D. J. de Geer, Oud-Minister van Finan ciën. Komt nu Lely's reputatie uiteindelijk tóch in het geding, dan is dit gevolg van ge constateerde feiten. Er wordt in zijn bio grafie van alles over hoop gehaald om Lely's betekenis, grootheid en genialiteit in het licht te stellen. De oproep om gel den voor zijn standbeeld droeg dan ook tot opschrift „De grote Lely". Daar nu Lely, als ontwerper van de Mijnwet en Ongevallenwet, onvergetelijke verdien sten heeft, hebben we tot Minister Drees het verzoek gericht, om Lely's standbeeld te plaatsen óf in de Mijnstreek óf voor de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam. Maar juist de Zuiderzee-Lely wilde men door een standbeeld in de herinnering van ons volk laten leven. De middelen daartoe aangewend moeten echter rustig onderzoek kunnen verdragen. „Waarlijk, wij, die niet verhelen de weerzin die de figuur ons inboezemt, doen zijn nagedach tenis geen onrecht, zoals zij, die hem ver diensten opdringen, die hij niet bezat". Aldus Potgieter (zo ongeveer citeren wij uit het hoofd) over Jacob Cats. En dit nu is ergernisgevend, dat men een gevallen Minister ten onrechte ten tonele voert, om Lely des te stralender te doen uitkomen. Zo schrijft mr Jansma, dat het Jhr de Geer's schuld is, dat Lely de Wie- ringermeer niet droog en de afsluitdijk de meest volmaakte bromfiets. KERKSTRAAT 3 -S0EST-TEL2030 Men vlocht met rappe vingers De bloemen weer tot slingers, Holland was weer overvol, Want Holland is nu anders En drommen buitenlanders Kwamen kijken naar de bol. Naar tulpen en narcissen, Bij Hillegom en Lisse En op de Keukenhof. Men roemt ons, dat is zeker En Hollands bloemenkweker Was weer de bollebof. Al wat nog niet bezet was, Al wat nog krib of bed was, Werd deze tijd bezet. Want al die bollengapers Dat werden ook weer slapers In 't zwaar veroverd bed. Holland, land vol bloemen, Men zal U blijven roemen Om tulp en hyacint. En een ding, dat is zeker, Dat Hollands bloemenkweker Zijn weerga nergens vindt. niet dicht heeft gezien. Hier worden reminicenties opgeroepen ,aan Mozes, die het beloofde land niet in mocht.Lely, die zijn gehele leven voor de Zuiderzee zou hebben gegeven en nu is het die verguisde De Geer, die Lely de voet dwars zet. Nu moge de vraag rijzen, of het zo erg zou wezen, als het werkelijk waar zou zijn. Want Lely heeft kilometers van de afsluitdijk gereed gezien, wetende dat die dijk gereed zou komen, door het monopo lie, dat - mede door Lely - de M.U.Z. in de schoot (of brandkast) werd geworpen. En vond Lely behagen in het aspect, dat een pas drooggevallen polder biedt Hij had de proef polder te Andijk wel droog kunnen zien Daarbij denkend aan het Bijbelwoord: „En de aarde was woest en ledig". Doch daarom gaat het hier niet. Het zou ons te ver voeren, doch wij nemen de be wijslast op ons, dat niet jhr mr De Geer maar Lely zelf oorzaak is geweest, dat hij de beroemde objecten niet in verdere staat van ontwikkeling mocht aanschou wen. Jhr mr De Geer: Tot juist begrip moge dienen, dat het óns voorkomt, dat op de ze staatsman van toepassing is de uit spraak van Busken Huet, t.o.v. Hugo de Groot en Oldenbarneveldt: „Zij zijn be recht, maar veel te zwaar gestraftOns rechtsgevoel werd niet gekwetst door de bestraffing van jhr de Geer. Maar men moge hem eigengereidheid enz. enz. ver wijten. hij was geen landverrader, geen collaborateur - als Cats, geen opzettelijke benadeling van 's Landsbelangen mocht men hem ten laste leggen. Daarom trof het ons, dat men zó vér ging, om jhr mr De Geer ook zijn ridderorden en eretitels af te nemen. Die waren verdiend en niet gekregen. Nu moge men hierover een an dere mening koesteren, het feit van het falen van een Minister-President geeft niemand een vrijbrief om onrecht te ple gen tegenover jhr De Geer. Te schrijnender wordt dit onrecht, wan neer bij rustig waarnemen blijkt, dat met twee maten gemeten wordt. De Minister van Financiën De Geer meende in het be gin der twintiger jaren, dat de toestand van 's lands financiën zodanig was, dat de uitgaven voor de Zuiderzeewerken be perkt moesten worden en niet meer ge daan dan nodig voor instandhouding en bescherming van datgene wat reeds was uitgevoerd. Nu gaat het niet om de vraag of dit juist beleid was ma^r wel spreekt hieruit de gezindheid en een karaktertrek van deze bewindsman. Gezindheid, die voortvloeide uit zorg voor de moeizaam opgebrachte belasting gelden. Trouwens, het was algemeen be kend, dat men bij hem tekst en uitleg moest geven voor nieuwe uitgaven. Hij waakte over de schatkist als vóór hem weinigen. Na De Geer werd alleen prof Lieftinck zijn meerdere in 't verdedigen van de belangen der Rijksfinanciën. Stellen we daarnaast Lely, die, onomsto telijk aantoonbaar, weinig respect toonde voor ons aller schatkistbelangen. Wil men één voorbeeld uit vele, dan zien we Lely met één pennestreek de Noordersluis ver diepen - met een halve of hele meter - terwijl n.b. die sluis al te diep ontworpen was. Immers de oceaanreuzen als Queen Mary etc., die nooit IJmuiden aanlopen, hebben een diepgang van niet meer dan 11.30 m. Een sluis-diepte van 12.30 m. N.A.P. was voor de te verwachten sche pen méér dan genoeg. Maar het werd 15 m. N.A.P. en juist de diepste meters zijn zeer kostbaar, met damwanden van buitensporige lengten. Minister mr Regout heeft het Lely ook in zijn gezicht gezegd, dat het Lely wei nig belang inboezemde, of een werk enige millioenen meer kostte. Minister De Mees ter nam Lely niet in zijn kabinet op. Lely, als voorzitter van de Zuiderzeeraad, belatafelde zijn Minister van Finan ciën Jhr De Geer, door een ringdijk een voudig beschermingsdijk te noemen. Mr Jansma vondt dat een handige vondst. niemand, die even nadacht, zou misleid zijn: Dus De Geer had door nadenken waterstaatstermen geleerd Buitendien liep ir K. den Tex er niet in, maar on danks dit, werd hij op een vergadering van het Kon. Instituut van Ingenieurs afgemaakt en door die vergadering on vriendelijk bejegend. Een gehele commis sie, waarin de knapste economen van ons volk, is misleid. Eén Pia fraus of vrome leugen heet deze misleiding in het boek van mr Jansma. Maar hoe denkt men dan over de andere mystificaties van dr Lely Zijn dat allen vrome leugens Wa re dit maar zo. Standbeelden of monumen- LIJSTEN 1. Katholieke Volkspartij. 2. Partij van de Arbeid. 3. Anti-Revolutionnaire Partij, 4. Christelijk Historische Unie. 5. Volkspartij v. Vrijheid en Dem. 6. Staatkundig Geref. Partij. 7. Communistische Partij. 8. Wereldburgers. 9. Geref Politiek Verbond. Geldige stemmen Stemmen van onwaarde Uitgebrachte stemmen ten voor Lely Hoeveel zijn er en worden nog onthuld We kennen het Lely-ge- bergte, een Lely-stad, 'n Lely-paviljoen, 'n gemaal „De Lely". Dan zal er nog in Lelystad een Lely-monument komen; en nu op de afsluitdijk Lely's standbeeld. De kosten zou het standbeeld-comité - naar het zelf zegt - als een gewone post op de begroting kunnen verkrijgen. Dit is tekenend voor de geestesgesteldheid van de regering voor het plan-Lely. Maar te Amsterdam bracht de Burgemeester 3000.op de begroting voor dit stand beeld. Hierdoor ontnam hij de luister, welke een uitsluitend door de burgerij be taald standbeeld geeft, aan deze huldi ging. Op dit punt werd jhr De Geer be lasterd. De verspilling van ongetelde millioenen door Minister Lely is helaas evident. Daarnaast getuigde Minister Gerbrandy van jhr De Geer, dat het lastig was om voor allerlei zaken geld van hem los te krijgen, maar voor Defensie stond hij al les vlot toe. Nu was Lely voor zichzelf eerder zuinig aldus zijn biograaf en als deugd wordt vermeld, dat Lely geen flesje lijm met 'n kwastje er in zou kopen, wanneer hij zich herinnerde dat hij thuis nog een kwastje had. Daar zit een gedachte in. welke men naar goedvinden moge beoordelen. Er blijkt evenwel uit, dat Lely ook inderdaad zuinig kon zijn. Hij behoefde het niet meer te zijn na zijn ministerschappen. Men bedenke, dat Lely in ruim drie de cennia 190.000.arbeidsloos inkomen genoot. Over zijn tractementen als Mi nister, als gouverneur van Suriname, als wethouder van Den Haag, als Kamerlid en tegelijkertijd als Minister, spreken wij niet. Een driejarig verblijf in Suriname leverde hem een pensioen van 3.000. per jaar op. In 1902 werd hij gouverneur Dit is 's werelds loop Lely kon er niets aan doen, dat hij als Minister tevens pen sioen genoot van een vroeger Minister schap èn pensioen als gouverneur. Toen de socialisten van zijn tijd daarop aan merking maakten, behield hij die pen sioenen. Ook dit is des levens loop Maar dan mag men in zijn biografie niet bewe ren, dat Lely zijn persoonlijke belangen verwaarloosde om de Rijksbelangen te dienen. Dit is evidente misleiding. De Tweede Kamer weigerde een onder zoek in te stellen naar het fragment in de biografie over Lely, waarin jhr De Geer dienen moet aU achterfiffuur. waar tegen de glorieuze Lely te beter afsteekt. Trouwens in vroeger dagen vertelde de pers wel, hoe De Geer zijn plaats in de Kerk bereikteMaar men overwege - vóór het te laat is - of men wijlen oud- minister Regout (die ook al in de biogra fie afgemaakt wordt vanwege zijn visie op Lely) en jhr De Geer, niet zo spoedig mogelijk rechtsherstel zou verlenen. Ook hier „Herstel en Vernieuwing Onder de rook van het Paleis van Soest- dijk woont een verdienstelijk oud-minis ter van Financiën Een hoog bejaard man die evenwel de glans van de ouderdom ontnomen is. Dat men hem recht late we dervaren en niet, terwille van meerdere roem van Lely, naar beneden laat halen. Gaf de regering een indirecte weigering om 'n onderzoek in te stellen naar mr Jansma's boek over Lely, niet vergeten mag worden, dat prof ingenieur Thysse de supervisor van deze biografie is en dus mede verantwoordelijk. De Tweede Kamer gaf een directe weige- ACCORDEONS GUITAREN OF MANDOLINES Wanneer U zich nog heden opgeeft voor een onzer populaire cursussen in het bespelen van bovenstaande instrumenten, ontvangt U bij de aanvang der cursus een pracht in strument in bruikleen en wanneer de cursus ten einde is, is dit instru ment Uw eigendom. Lesgeld voor cursus accordeon 3.50 per week. Cursus guitaar en mandoline 2.50 per week. Inlichtingen en aangifte dagelijks. MUZIEKHANDEL en MUZIEKSCHOOL Molenstraat 9, Soest, tel. 2272 I. Gemeentehuis II. Burg. Grothestr. III. G. v. Prinst.str. IV. Beetzlaan V. Mariastraat VI. Pr. Bernhardl. VII. Molenstraat 1 VIII. Driehoeksweg IX. Kerkebuurt X. Birkstraat 466 290 316 265 156 174 353 249 343 280 80 129 353 269 155 130 208 170 140 179 113 135 251 145 149 187 155 175 110 116 50 44 76 80 47 69 35 43 56 54 82 155 74 93 106 196 78 54 81 123 7 11 21 11 5 45 14 8 11 12 11 16 45 37 22 13 18 18 8 12 .3 0 2 2 1 2 2 6 0 2 1 4 3 6 1 0 9 0 5 4 813 784 1141 908 642 816 872 723 754 782 24 23 57 55 30 45 69 41 15 37 837 807 1198 963 672 861 941 764 769 819 OMBOUWEN g W\IAN Tfll nieuweweg 103 VHIl I UL TELEFOON 2968 f ring en de hoogste tak van onze Volks vertegenwoordiging gaf tot nu toe nog geen antwoord. Maar tegenover de wei gering tot onderzoek stelde de regering niet minder dan vijf ministers, die ere voorzitter werden van het standbeeld-co mité. Doch al zouden al de Ministers van de Benelux, al de regerende Vorstenhui zen, al de Burgemeesters van Nederland achter dit standbeeld-comité gaan staan of erin gaan zitten, dan nog verandert er niets aan de historisch vast staande fei ten. Het plan Lely is aantoonbaar op hoogst aanvechtbare wijze in het Staatsblad ge komen Men kan zeer handige mystifica ties in de M. v. T. bij het wetsontwerp van 1918 van Lely's hand vinden. Men kan ongelooflijk handige mystificaties in de eerste Nota van Lely constateren.... de beroemde Nota (mede door de zieke Van der Toorn ondertekend). Men kan diver se mystificaties aantreffen in de Parle mentaire redevoeringen van Lely. Bijzon der hinderlijk is, datgene wat hij tegen over ir B. P. G. van Diggelen deed, opzet telijk de Kamers misleiden omtrent aard en wezen van zijn arbeid. Over dit alles zou men dbg kunnen zwij gen, wanneer niet het plan-Lely zoveel menselijke ellende dreigt te storten over ons land. Minister Algera - zijn persoon is ons sympathiek, we kunnen echter niet an ders - noemt eerst als 5e punt: eventuele inpoldering der Wadden". Als eerste punt zou - gelijk met „Zeeland" - de inpolde ring van de Wadden en afsluiting der zee gaten op 't program moeten komen. Her ziening van datgene, wat beneden de af sluitdijk staat te gebeuren. Herziening dus van het plan-Lely. Dit is niet een subjectief inzicht, maar het beste wat men voor Lely's nagedachtenis kan doen. Want zijn er nu reeds 22 doden, die ge noemd moeten worden in verband met Lely's arbeid, ofschoon Lely daarvoor niet direct verantwoordelijk mag worden gesteld, datgene, wat wij op grond van berekening en ervaring - te verwachten hebben, is een ramp, waarbij „Zeeland" verbleekt. En nu is dit het genoegelijke kost een h.a. grond 12.000.aan ver werving, en is de verkoopswaarde niet meer dan 4.000.vraagt Zeeland zo veel milliard. Herziening van het plan- Lely brengt millioenen in het laatje. Moet Minister Algera avond of morgen bij de Kamer komen om het wegen-wan- beleid van oud-minister Albarda weg te werken, minister Algera zelf kan, zo hij Lely's plan radicaal wijzigt, zich een roem als van een Colbert in Frankrijk verwer ven, op Verkeers- en Waterstaatgebied. En dit is dan tevens de grootste hulde welke men Lely brengen kan. W. H. VAN ZUTPHEN. „TEMPO"-SUCCES. Bij de openingswedstrijden op de Apel- doornse Wielerbaan, op Tweede Paasdag, boekte het Tempo-lid J. Schans een fraai succes. In de 40 kilometer lange afstand race won hij 3 van de 4 klassementen, behaalde de 3e prijs in de sprintwedstrij- den en werd tenslotte nummer 1 in het eind-klassement. 5e RIT VOORJAARSCOMPETITIE. Zondag werd door „Tempo" de 5e rit van de voorjaax'scompetitie verreden op het parcours Dorresteinweg e.o., in totaal 70 kilometer. Deze rit werd als klassements race verreden en iedere ronde was één klassement. Het gehele peleton bleef aanvankelijk bijeen en de eerste 3 klassementen wer den gewonnen door G. Bunschoten. P. v. d. Broek zag kans het vierde klassement te winnen en toen viel het peleton uit een. Jan Nijeboer werd winnaar van het 5e, 6e en 7e klassement en nadat hij in de achtste ronde de zege aan P. v. d. Broek had moeten laten, won hij ook het 9e klassement. G. Bunschoten zette zijn achterstand in 'n voorsprong om en won de laatste 5 klas sementen en daarmede ook de wedstrijd. De uitslag werd: 1. Gerrit Bunschoten, in XI. Zonnegloren t3 O -Q CO a X XIII. Schoolstraat 1 XIV. St. Jan, S'berg XV. Kleutersch. S'b. Totaal Prov. Staten 1950 Tweede Kamer 1952 Gemeenteraad 1953 113 229 168 199 418 4019 3416 3434 4084 155 228 180 190 280 2846 2252 2987 2665 155 118 140 91 123 2163 2288 2180 128 44 44 67 67 904 953 918 188 186 49 162 70 1697 115/ 1635 1661 16 12 40 16 4 233 174 319 432 13 9 28 9 5 264 517 467 2 2 3 4 10 41 10 1 4 8 2 58 51 37 780 829 656 746 979 12225 10808 12670 12168 28 33 52 30 25 564 734 468 507 808 862 708 776 1004 12789 11542 13138 12675 Abonn. per kwart, 1*85 - per post 2.00 POSTGIRO No. 126156 We weten nu weer wat we voor de eerst volgende 4 jaren, via de Woensdag gehou den verkiezingen, weer over ons hebben gehaald. Het ging heel kalmpjes deze keer en alles bij elkaar heb ik de indruk, dat de ver kiezingen heel erg op een koopje zijn ge schied. Behoudens een enkel flodderig pamfletje in mijn brievenbus was er niets aan de hand en wanneer ik niet een advertentie in een dagblad had gelezen, waarin mij verteld werd, dat het „morgen" de grote dag was, had ik de hele verkiezingen ver geten en zonder enige glorie een boete opgelopen. Wat een groot verschil met de verkiezin gen zoals we die vroeger beleefden. Aan mijn vader b.v. was het al maanden tevoren te merken, dat er iets ging gebeu ren. Kort voor de verkiezingen verraadde de kalkspetters op zijn kleren wat er aan de knikker was geweest en nog zie ik hem op de dag der verkiezingen de deur uitgaan met tussen de band van zijn hoed: Kiest.... En nu zou U natuurlijk willen weten wie. Eigenlijk schaam ik me een beetje, dat zijn zoon op de avond voor de verkiezin gen eigenlijk nog niet wist op wie hij deze keer nu eens zou stemmen. Ja erger nog, overwoog om zijn stembriefje, waar zijn vader zo voor heeft gevochten, in de bus te frommelen met: „De groeten van m'n Tante". Maar ik weet, dat er ontzaggelijk ve len in het land zijn zoals ik en dat troost me een beetje. Uit het kleine beetje, dat ik over de verkiezingen hoorde, sprak een haast ab solute interesseloosheid en al is het dan niet zo, dat de mensen vinden, dat 't het zelfde is of je door de kat of de hond ge beten wordt, het lijkt mij er toch wel erg dicht aan toe. Ik geloof, dat het 'm hoofdzakelijk zit in het feit, dat de mensen vroeger vochten voor een ideaal, maar zich nu voelen on dergebracht in een premieloze levensver- zekerings-maatschappij. H. OEKMAN. P.S. Van de week is mij iets erg vreemds opgevallen. Tenminste, ik vind 't vreemd, dat in ons Soest, dus in ons vrije Neder land, een agent van politie de adressen loopt te noteren van mensen, die een ver kiezingsbiljet voor hun ramen of in hun tuin hebben. Ik kreeg niet de indruk, dat een bepaalde partij aan bod was. Van uiterst rechts tot uiterst links werd ge noteerd. Is dit wel helemaal volgens de spelregels van vrije verkiezingen en de democratie Ik voel het anders, hoor. Als het Bureau Nationale Veiligheid er iets mee te maken heeft, zijn er wel andere wegen. H. OEKMAN. Een dure schoen voor weinig geld. allernieuwste model, origineel handwerk, qp prima boxcalf, Soesterbergsestraat 30 Tel. 2454 2 uur, 11,5 min., 69 punten. 2. Jaap Nije boer, op 100 mtr„ 68 punten. 3. Piet v. d. Broek, op een halve ronde, 62 punten. 4. Klaas van 't Klooster, op bijna 1 ronde, 41 punten. 5. Joop v. Dorrestein, op 200 meter, 40 punten. P.V. „DE ZWALUW". De uitslag van de eierenvlucht vanaf 's Hertogenbosch (55 k.m.) was: 1. J. van Maurik. 2. H. Gorissen. 3. W. v. Klooster. 4. L. van Klooster. 5. V. Reyer- se. 6. A. Snijders. 7. G. Visser. 8. P. Wolf- sen. 9. B. Roest. 10. P. de Bes. 11. A. Don selaar. 12. C. de Goede. 13. K. Keja. 14. J. Rauch. 15. N. van Fulpen. 16. A. v. d. Pol. 17. J. v. d. Brakel. 18. J. C. van Breukelen. 19. H. Kriek. 20. A. Rijksen. 21. J. v. d. Belt. 22. J. Blokland. 23. P. Duijst. 34. J. Leek. 25. A. Hilhorst. 26. J. Ottens. De vereniging verkreeg dezer dagen de Koninklijke goedkeuring op haar statu ten. Gedipt. A.N.W.B. Bonds-instructeur. Nieuweweg 97 Telefoon 2543 VADER WIL ME SLAAN. Een 10-jarig jongetje kwam zich op het politiebureau melden. Hij vroeg asyl, daar zijn vader hem wilde slaan. Daar Hollandse jongetjes van 10 jaar geen asyl krijgen, heeft men hem met de politie-auto naar huis gebracht. SPAAR DE NATUUR. De etalage van het verkeershuis legt thans het accent op het Natuurschoon van Soest. Op de achtergrond van het aan gebrachte duinlandschap is op suggestie ve wijze de wens en de raad aangebracht, de natuur niet te vernielen en te ver ontreinigen. Het is een nieuwe variant op het oude gezegde: Laat niet als dank voor het aan genaam verpozen Indien men in de buurt van het verkeers huis komt, moet men niet verzuimen aan deze etalage aandacht te besteden. STEMDISTRICTEN

Soester Courant | 1954 | | pagina 1