Radio SCH0EMAKER rniLird Televisie op de Winkelbeurs. PKIIHPC Radio SOEST. 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen SOESTERBERG. ROB DE AVONTURIER. Burgerlijke stand. Officiële Mededelingen. SPORT. Wasmachines Stofzuigers Vloerwrijvers Q/j-oAto-fi-ende cUtno-nAiAati&ó. waarschuwen tegen GEBOREN Roland Martinus, zoon van M. Speek, fir mant garagebedrijf en A. N. J. v. Schaik, Amersfoortsestraat 72. Engelina Hendri- ka Maria, dochter van A. Hooft, fabrieks arbeider en E. W. Kradolfer, Amersfoort sestraat 13. Ludovicus Petrus Hendrikus, zoon van M. W. Spies, bureelambtenaar N.S, en van I. H. M. Tilleman, Kerkpad Z.Z. 20F. Charles Richard Bernard, zoon van J. M. M. van den Dijssel, bankwerker en van P. J. Boer, Zeist. Hendrika Maria, dochter van L. E. Groen, slager en van H. J. Wanzing, Sophialaan 17. Hendrikus Jacob, zoon van J. Poot, timmerman en W. H. Wolfsen, Kerkpad N.Z. 35B. Wol ter, zoon van F. H. G. Spaink, timmer man en van G. C. Elzenaar, Van Lennep- laan 37B. Cornelia Juliana, dochter van E. van 't Net, kok en D. Hornsveld, Heu- velweg 7. Diana Hendrika, dochter van E. van 't Net, kok en D. Hornsveld, Heu- velweg 7- Aalt Hendrik, zoon van H. Smit, verwarmingsmonteur en H. W. Nieu- wenhuis, Molenstraat 95. Johanna Ber- nardina, dochter van H. Spijker, chauf feur en G. E. Traa, Koninginnelaan 151. Mirjam Ika, dochter van K. W. Jaarsveld, schilder en C. van der Wilt, Nieuweweg 95. Jantje Gerdina Johanna, dochter van A. S. ter Braake, metaalslijper en H. J. Boender, A. Paulownalaan 28. Jannetje Luiksje, dochter van C. de Jong, schilder en M. J. van Hoorn, Rembrandtlaan 11. Luislcje Jannetje, dochter van C. de Jong, schilder en M. J. van Hoorn, Rembrandt laan 11. Peter Jan, zoon van G. van Am- stel, aannemer en A. M. van der Vliet, Maartensdijk. Petrus Maria, zoon van P. J. Wantenaar, landbouwer en A. H. van 't Klooster, Birkstraat 131. Hendricus Jo- hannes Wilhelmus Maria, zoon van G. G. Tammer, chauffeur en A. G. Koek, Post weg 23. Maria Jacoba, dochter van A. Baars, melkhandelaar en J. M. Balk, Bilt- seweg 49. ONDERTROUWD Johannes Herman Gerard Slot, 25 jaar, autoplaatwerker, Postweg 40 en Geertrui- da Mathilda Maria Eibers, 20 jaar, zon der beroep, Rijksstraatweg 341, Ubbergen. Datum huwelijk: 12 Mei 1954. Lucas van Schalm, 50 jaar, landarbeider, Generaal Winkelmanstraat 16 en Willempje van den Brink, 33 jaar, zonder beroep, Gene raal Winkelmanstraat 16. Datum huwe lijk: 14 Mei 1954. Gerard van Konkelen- berg, 25 jaar, hofmeester, Prins Bern- hardlaan 17 en Adriana Bertling, 27 jaar, zonder beroep, Steenhoffstraat 37. Datum huwelijk: onbepaald. Johannes van Leer dam, 33 jaar, opzichter bij de genie, Wil- helminalaan 25, Zeist en Willemina Jo hanna de Ridder, 24 jaar, kantoorbedien de, Schoolweg 6a. Datum huwelijk: 26 Mei 1954. Christiaan de Wilde, 28 jaar, onderwijzer, Lokhorstweg 1, Ermelo en Geertruida Kooiman, 23 jaar, zonder be roep, Verl. Talmalaan 9. Datum huwelijk: 2 Juni 1954. Thijs Willem Gerhard Spaar garen, 22 jaar, cellulosebewerker, Men- delssohnlaan 9 en Sophia Petronella Jo hanna Botterblom, 21 jaar, boekbindster. Schaepmanstraat 29. Datum huwelijk: on bepaald. Adrianus Plug, 30 jaar, militair, Amersfoortsestraat ongenummerd en Dina Maria van den Berge, 25 jaar, zonder be roep, Leusderweg 272, Amersfoort. Da tum huwelijk: onbepaald. Leendert van 't Klooster, 37 jaar, opperman, Duinweg 23 en Johanna Gesina Koehof, 31 jaar, Duinweg 23. Datum huwelijk: 21 Mei '54. Gerardus Hendrikus van Luijtelaar, 22 jaar, fabrieksarbeider, Nieuweweg 24 en Helena Johanna Boeklagen, 21 jaar, naai ster, Korte Hartweg 7. Datum huwelijk: 28 Mei 1954. Gijsbertus Cornelis Sukkel, 28 jaar, schilder, Burg. Grothestraat 8 en Hendrika Maria Paulussen, 21 jaar, dienst bode, Torenlaan 38, Baarn. Datum huwe lijk: 19 Mei 1954. GEHUWD Otto Cornelis van der Veen, 37 jaar, mili tair, Soest en Erna Brandspiegel, 33 jaar, zonder beroep, Amsterdam. Adres na hu welijk: Zeist, Griffensteynselaan 26. Leo- nard Johan van Doorne, 34 jaar, hoofd van een internaat, Hilversum en Janny van de Beerekamp, 22 jaar, zonder be roep, Koninginnelaan 108. Adres na hu welijk: Hilversum, Witte Kruislaan 12. OVERLEDEN: Johannes Gerardus Smit, 58 jaar, typo graaf, gehuwd met R. Storm, Heuvelweg 39. Aafje Hensen, 62 jaar, zonder beroep, wed. van F. X. Meier, Braamweg 41. Wil lem Cornelis Bettenhaussen, 79 jaar, zon der beroep, gehuwd met G. M. Alblas, Korte Brinkweg 22c. Sophie van der Laan, 81 jaar, zonder beroep, weduwe van G. A. Rietveld, Bosstraat 14. KANTOOR GESLOTEN. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat het kantoor van de Gemeente-Ontvanger op Donderdag 13 Mei a.s., de gehele dag voor het publiek gesloten zal zijn. De ambtenaar van de Burgerlijke Stand zal die dag uitsluitend zitting houden van 10 tot 11 uur voormiddag. S.E.C. VERLIEST VAN DE STICHTSE. S.E.C. schijnt haar inzinking nog steeds niet te boven te zijn. De uitwedstrijd tegen De Stichtse te Utrecht werd n.1. met 31 verloren. Aan kansen om te scoren heeft het deze middag niet ontbroken, maar te weinig doorzettingsvermogen en slecht schieten waren oorzaak, dat de S.E.C.-voorhoede slechts eenmaal het net kon vinden. Na een gelijk opgaand begin, waarin zich geen serieuze scoringskansen voordeden, was het de linksbinnen van de thuisclub, die na 20 minuten van een treuzelen in de S.E.C.-achterhoede dankbaar gebruik maakte om met een hard diagonaal schot de S.E.C.-doelman te passeren. 10. Reeds vijf minuten later was de stand weer gelijk, doordat uit een hoekschop op het Stichtse doel, de bal bij de S.E.C.- linksbuiten kwam, die de bal weer scherp voor het Stichtse doel plaatste, alwaar Maassen de bal fraai inkopte. 11. Enige minuten later kreeg de S.E.C.- rechtsbuiten Valk een fraaie kans om zijn club de leiding te geven, maar de bal belandde in het zijnet. De aanvallen van de thuisclub droegen daarentegen 'n gevaarlijk karakter, want Adams kreeg in het S.E.C.-doel nogal wat werk te verzetten en 10 minuten voor de rust moest hij zwichten voor een hard schot van de Stichtse midvoor. 21. Wel trachten de groen-witten deze ach terstand weer in te lopen, maar de aan vallen zijn te doorzichtig om de Stichtse verdediging in moeilijkheden te brengen. Ook enige hoekschoppen op het doel der gastheren brachten wel veel spanning, doch geen doelpunten. Een minuut voor de rust kreeg de thuis club een vrije schop te nemen, die door de naar voren gekomen linksback C. v. d. Woerd met een enorm hard schot in een doelpunt werd omgezet. 31. Na de hervatting zagen wij een doorlo pend aanvallend S.E.C., maar de versterk te Stichtse verdediging wist steeds de si tuatie meester te blijven. De S.E.C.-links- half Pureveen werd intussen geblesseerd en werd vervangen door v. d. Hoed. Het zou eentonig worden alle hierna mis lukte S.E.C.-aanvallen te vermelden. Gescoord werd er niet meer en het einde kwam met een verdiende 31 overwin ning voor De Stichtse. BENZINETANK VAN BRANDEND MOTORRIJWIEL ONTPLOFTE. GARAGEHOUDER ERNSTIG GEWOND. Gisteravond, te ongeveer 8 uur heeft de zoon van de garagehouder J. van Dolde- ren ernstige brandwonden opgelopen, toen de benzinetank van een in brand geraakt motorrijwiel uit elkaar vloog en het slachtoffer de brandende benzine over zich kreeg. Op genoemd tijdstip verzocht een motor rijder aan de garagehouder de tank van zijn motorrijwiel te vullen. Toen de mo torrijder zijn voertuig startte geraakte de motor in brand, waarop getracht werd de brand met zand te blussen. Daar deze po gingen zonder succes bleven waarschuwde men de brandweer. Voordat de nevelspuit ter plaatse was verscheen de commandant van de brandweer met een schuimblusap- paraat, doch toen hij uit de auto stapte ontplofte de benzinetank van het motor rijwiel met een hevige knal. De heer C. van Dolderen, die met de rug naar het brandende voertuig gekeerd stond, kreeg een gedeelte van de branden de benzine over dit lichaamsdeel, waar door zijn kleding vlam vatte. Zijn vader rukte hem de brandende kleding van het lichaam en liep daarbij eveneens brand wonden op. Zijn zoon bleek ernstige brandwonden opgelopen te hebben en werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. De brand werd in enkele minuten geblust. Van de motor bleef niet veel over. VTER-PALEIZEN-TOCHT PER RIJWIEL. Het grote succes, hetwelk de ren- en to-^- vereniging „Tempo" alhier vorig jaar be haalde met de „Rond het IJsselmeertocht", wordt dit jaar gevolgd door een andere tocht van 300 kilometer. Ditmaal hebben de organisatoren een „Vier-Paleizen-tocht" voor tourrijders ont worpen. De deelnemers zullen op Zaterdag 15 Mei, te 5 uur n.m., te Soest starten vanaf res taurant „Zonneheuvel", na het startschot van de hoofdinspecteur van de Soester politie, de heer C. van Es. De eerste etap pe gaat tot Apeldoorn (60 k.m.) naar het paleis Het Loo. Te Uchelen wordt gerust. De tweede etappe vangt aan te 21.15 uur en voert de deelnemers via Ede naar Soest. Aankomst bij hotel „De Schouw" te 24.45 uur. Om 1.45 uur (dus kwart voor twee des nachts) wordt gestart voor de etappe Soest-Den Haag (84 k.m.). Via het Paleis Noordeinde wordt Rijswijk be reikt voor een rust van twee uur, mede in verband met kerkbezoek. Om 8 uur 's morgens wordt naar Amsterdam gereden (60 k.m.) en is het derde paleis bereikt. De aankomst is bepaald op 11.15 uur en het vertrek uit Amsterdam op 12.15 uur. Van Amsterdam rijdt men naar Soest en via het Paleis Soestdijk zullen de deelne mers om 14.15 uur bij Restaurant „Zonne heuvel" de finish bereiken. Dit unieke sport-evenement houdt niet in, dat er een wedstrijd plaats heeft. In 'n normaal tempo wordt gefietst. Een gedenkbord wacht hen, die de 300 k.m. uitrijden en de vereiste stempels op hun kaart bezitten. LEERZAME OUDERAVOND CHR. V.G.L.O.-SCHOOL. Het was geen gewone ouderavond, welke Vrijdagavond in zaal „Credo" aan de Ju- lianalaan werd gehouden door de Christ. v.g.l.o.-school. Het ging hier om een de monstratie van een onderwijsmethode, waarin elke leerling in gemeenschappelij ke arbeid toch iets individueels tot stand kan brengen, terwijl de nadruk ligt op het gezamenlijk doen. De belangstelling voor deze bijeenkomst was zo groot, dat het ruime lokaal veel te klein bleek. Het hoofd van de Chr. v.g.l.o.-school, de heer W. J. Gerritse, heette de aanwezigen welkom en gaf 'n uiteenzetting van doel en betekenis van het v.g.l.o.-onderwijs. Daarna kondigden zich enige leerlingen aan met tromgeroffel en trompetgeschal, aldus aandacht vragend voor hun werk. Begonnen werd met de explicatie door enige leerlingen van het geproduceerde Tabernakel met de bijbehorende entoura ge. Dit werkstuk was op schaal vervaar digd en geheel op de realiteit gebaseerd Vooral de geestelijke achtergrond van dit ceremonieel trok de volle aandacht. Hierna volgden voordrachten uit het werk van Povius en anderen met aansluitend een mondharmonica-concert. Dat de opleiding op de school geheel aan de practijk getoetst is kwam o.m. tot ui ting in het optreden van de meisjes, die een miniatuur consultatiebureau bedien den en een samenspraak hielden over de voeding. Mej. Derksen, onderwijzeres van deze school, gaf een toelichting op het huishou delijk onderwijs en wees daarbij op de be langrijkheid hiervan, omdat de leerlingen van heden de huismoeders zullen zijn van morgen. Het „Project van Soest", aan welker tot standkoming alle leerlingen hebben ge werkt en het resultaat is van J bezoeken aan vele instellingen en bedrijven in on ze gemeente, wekte aller bewondering. Het is het Soester leven van alle dag in schrift en beeld gebracht. Het presenteren van de door de meisjes zelf vervaardigde kleding was een mode show gelijk. Er was zelfs een film, die het werk op school in beeld bracht. De heer Fennema, voorzitter van het schoolbestuur, bracht onderwijzers en leerlingen dank voor het gebodene. SOESTER SCHAAKCLUB. SOEST WON DE ORANJE-HOTEL BEKER. J.l. Vrijdag had in het Oranje-Hotel de met spanning tegemoet geziene wedstrijd tussen de tientallen van Amersfoort en Baarn plaats. Boven verwachting had in deze serie wedstrijden tussen Amersfoort, Baarn en Soest deze laatste club remise gespeeld tegen Amersfoort en gewonnen van Baarn. Zelfs al zou dus Amersfoort winnen van Baarn, dan zouden Soest en Amersfoort gelijk staan. Voor de aanvang van de wedstrijd heette de voorzitter van Soest de gasten hartelijk welkom en bracht de gelukwensen van de Soester Schaakclub over aan de Schaak club Amersfoort met haar promotie naai de hoofdklasse van de Koninklijke Neder landse Schaakbond. Het is voor Soest een eer zich te mogen meten met een hoofd klassespeler (Amersfoort) en een eerste klassespeler (Baarn). De wedstrijd vonü in een zeer aangename vriendschappelijke en vertrouwelijke sfeer plaats, maar er werd daarom niet minder gestreden. Vooral kwam dit tot uiting aan het eerste bord tussen de veteraan Tam- mens van Baarn en de jeugdige Schuyt van Amersfoort. Tot voorbij de 40ste zet zag het er nog remise-achtig uit, maar de moedige voortzetting van Tammens gaf op de 44ste zet een ander beeld en moest de jeugdige Schuyt capituleren. Ook aan de staart werd. aan het 9e en 10e bord hardnekkig gevochten tot het bit tere einde. De uitslagen waren als volgt: A. Tam mensT. Schuyt 10. H. Repelaer van DrielG Bakkenes V2-V2. G. ReicheK. Jongeleen V2-V2. H. Wieskemr J. den Tex 10. J. W. SpakmanJ. A. Uding 10. H. van KesselA. Huisman V2-V2 Th. de RuigH. Meester %-Vz. W. Beunk L. Houbaer 10. mr A. H. ReindersJ. E. Prins 01. E. PaterH. E. Mante 01. Baarn won dus van Amersfoort met 64, waarmede Soest dit jaar winnaar werd van de wisselbeker. De voorzitter van Soest bedankte de gas ten voor de opkomst, waarna de voorzit ters van Amersfoort en Baarn de gasthe ren dankten voor de geboden gelegenheid en gastvrijheid. Onmiskenbaar een onverwacht succes voor Soest en een aanmoediging voor de leden; niet alleen voor de eerste groep, maar ook voor de tweede en derde. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo; Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer. want Carter's Leverpilletjes stellen uw in gewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijkvertragen,neem dan tijdelijk Carter s Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 67 2e RIT OM DE „DE WEERDZUIL" DOOR „TEMPO". Onder de stralende lentezon, doch met een krachtige wind, bonden de renners van de Ren- en Tourvereniging „Tempo" Zondag de strijd aan tegen het horloge. De uitblinkers waren Otto de Weerd en Henk de Bree, ofschoon ook Aart Drost een prachtige course reed. Jammer dat hij een lekke band kreeg, hetgeen hem enige kostbare minuten kostte. Dick van Eugen, een van onze militairen, probeer de het ook weer eens. Hij begon goed, maar na de vierde ronde werd het hem te machtig. Joop van Dorresteijn en Klaas van 't Klooster reden een constant tem po. Klaas maakte voor zijn leeftijd een goede tijd. Piet van de Broek kan zijn vorm van vorig jaar niet terug vinden en viel daardoor wat tegen. De uitslag werd 1. Otto de Weerd, 1 uur, 45 min., 17 sec. 2. Henk de Bree, 1 uur, 45 min., 18 sec. 3. Joop v. Dorresteijn, 1 u„ 46 min., 32 sec. 4. Aart Drost, 1 uur, 51 min., 3 sec. 5. Klaas v. 't Klooster, 1 u., 51 min., 19 sec 6. Piet v. d. Broek, 1 uur, 57 min., 23 sec GEVONDEN VOORWERPEN. Stalen rol, hond, kussen, map met schrif ten, geldsbedrag, zwart jongensfietsje, portemonnaie, armbandje, geruit kinder jasje, damesrijwiel, huissleutel, portemon naie met inhoud, tennisracket, kinderfiets (damesmodel), konijn, grijs jongensjasje, gele das, grijze baret, bruin linnen zakje riem, sleutel, damesrijwiel, blauwe blou se, hockeybal, plastic ceintuur, diverse handschoenen. VERENIGING VAN HUISVROUWEN. Donderdag begaven zich een 30-tal huis vrouwen naar Utrecht, om in de frisse, smaakvol met planten versierde leerkeu- ken van de P.U.E.M. wijsheid op te doen, hoe een smaakvol opgemaakte schotel de eetlust van huisgenoot en gast kan prik kelen. Een smakelijk menu stond op het wandbord aangegeven. Een garnalencoc- tail, groentesoep, kabeljauwstaart met worteltjes en puree en een vruchtensla toe. Verder het bereiden van chocolade taart, een appeltaart en een spekpastei. Alles werd door de dames Zeldenrust en Jansen uitgelegd en gedemonstreerd. Maandag was er in Christelijke Belangen eveneens een gezellige middag. Hier wa ren het de heren Egtberts en Andriessen, die voorlichting gaven. De heer Egtberts vertelde hoe men huid en haar het beste kan onderhouden, terwijl de heer An driessen liet uitkomen hoe thee gezet en gedronken moet worden. Na enige demonstraties met schoonheids middelen kregen we verschillende thee soorten te proeven. Na nog een demon stratie van een modem en smaakvol kap sel werden vragen beantwoord. De presidente dankte de heren hartelijk voor hun leerrijke voordrachten, als ook alle medewerksters, die in Chinees en Japans costuum zulk een fleurige noot aan het geheel hadden gegeven. TENNISCLUB „SOEST". De eerste helft van de competitie werd door Soest 1 met een 7-1 overwinning op Baam 2 afgesloten. De uitslagen waren: Heren enkelspel: V. Coert—J. Nooten 6-3, 6-0. J. H. van Breu- kelenW. v. d. Kamp 6-2, 1-6, 8-6. Da mes enkelspel: Mej. W. SteenbeekMevr. A. Reijnders 3-6, 6-0, 6-1. Mej. M. Wil minkMevr. C. van Esch 3-6, 3-6. Ge mengd dubbelspel: Mej. Steenbeek en v. BreukelenMevr. v. d. Esch en v. d. Kamp 6-4, 6-1. Mej. Wilmink en Coert Mevr. Reijnders en B. E. Koenderink 6-0, 6-1. Heren dubbelspel: Coert en v. Breu kelenNooten en Koenderink 8-6, 3-6, 6-2. Dames dubbelspel: dames Steenbeek en Wilminkdames v. d. Esch en Hors man 6-4, 6-4. Soest 2 speelde in Weesp tegen Weesp 1 en verloor met 71. De uitslag was Heren enkelspel: B. de GrootG. Muijsert 6-3, 1-6, 8-6. E. ten HamA. van Haar lem 3-6, 6-3, 6-4. Dames enkelspel: Mevr. G. de GrootMej. L. v. d. Berg 6-3, 6-1 Mej. W. LeenheerMej. N. Klein 6-0, 6-0. Gemengd dubbelspel: Mevr. de Groot en B. de GrootMej. v. d. Berg en G. Muij sert 6-3, 2-6, 6-3. Mej. Leenheer en Ten HamMej. M. de Bussy en L. Hornsveld 6-2, 15-13. Heren dubbelspel: Ten Ham en De GrootVan Haarlem en Hornsveld 12-10, 7-5. Dames dubbelspel: dames De Groot en Leenheerdames de Bussy en Klein 6-0, 6-3. PUZZLERIT S.B.C. 25 Deelnemers gingen Zondagmiddag bij Restaurant „Zonneheuvel" van start voor de door de Soester Bromfietsclub georga niseerde puzzletocht. Het 39,2 kilometer lange parcours liep door Soest en Baarn en alle puzzelaars volbrachten de tocht. Voorzitter Smit kon tenslotte de volgen de prijswinnaars bekend maken: Tour-klasse: 1. W. Peters, Soest, 4 str.p. 2. J. de Vries, Utrecht, 7 str.p. 3. Mevr. Wehmann, Soest, 8 str.p. 4. Mevr. Peters, Soest, 27 strafpunten. Sport-klasse: 1. H. Grift, Soest, 13 straf punten. 2. Mevr. Grift, Soest, 15 str.p 3. J. v. d. Deyssel, Soest, 15 str.p. 4. Mej E. Kooij, 16 str.p. De troostprijs viel ten deel aan B. Nij- huis, met 137 strafpunten. P.V. „DE VRIENDSCHAP". Zondag hield de Postduivenvereniging De Vriendschap een wedvlucht vanaf Vil voorde (België), afstand 150 kilometer. In concours waren 231 duiven, welke te 8.15 uur met Oosten wind werden gelost De eerste duif arriveerde om 10 uur, 44 min., 37 sec. Aankomst laatste prijsduif 11 uur, 5 min. De uitslagen waren Z.K.H. Prins Bemhard 1 4 7 10 15 33 34 41 47 48. J. Onwezen 2. A. J. v. Dorrestein 5 9 17 20 21 23 24 36 53. W. Nieuwenhuis 6 14 22 42. J. Duyser 8 45 46. G. Sikkel- bein 11 18. Jac. Stalenhoef 12 39 49. D. J. Bos 13. E. van Daatselaar 16. P. Wagner 19 29 31 38. C. Dijkman 25. G. v. d. Brink 26 57. R. Koster 27 37. J. Mets 28 50. J Hodde 30. G. Sukel 40 51 55. J. Gaasbeek 44. Th. de Muynck 54. E. Veerman 56. Th. Luytelaar 58. UITVOERING „UTILE DULCI". Onder regie van de heer A. A. Murck gai de R.K. Toneelvereniging „Utile Dulci" Zaterdagavond voor een goed bezette zaal in „Huis ten Halve" haar derde en laatste uitvoering van dit seizoen met de opvoe^ ring van „De opgaande zon", toneelspel in 4 bedrijven door Herman Heyermans. Het lang niet gemakkelijke stuk, dat met zorg en toewijding werd gespeeld, werd door de toeschouwers met gespannen aan dacht gevolgd. De hoofdfiguur, de winkelier Matthijs de Sterke, die er innerlijk van overtuigd is dat zijn zaak op de fles gaat, doch zich uiterlijk voordoet als de onbezorgde op timist, werd door de heer Murck uitste kend gespeeld. Mej. G. v. d. Berg als Son- ja, zijn dochter, die zijn grote steun is en geheel in zijn zaken was ingewijd, gaf weer natuurlijk en levendig spel, zowel tijdens haar quasi luchthartigheid als la ter in de scène van de ontroerende schuld bekentenis van de brandstichting. Op talentvolle wijze vertolkte de heer G. Brok de oude grootvader, die niet meer zo goed bij was, doch in zijn beste ogenblik ken nog rake dingen kon zeggen. Ook de bijrollen waren in goede handen. Na afloop vertolkte de geestelijk adviseur de gevoelens der aanwezigen door in waarderende woorden regisseur en spe lers dank te zeggen voor het gebodene in het afgelopen seizoen. 482. Met angstige gezichten klauterden de inboorlingen in de Vis. Ze hadden te veel geleden om nog erg bang te zijn en 't ver lies van familieleden had de arme mensen zo terneergeslagen, dat ze blij waren een poos van hun eiland weg te gaan. 483. Na 'n tocht van een paar uur kwam het zwaar beladen vliegtuig op de vlieg- haven aan. Even cirkelde de machine rond om langzaam te dalen. 484. Onmiddellijk stelde Rob zich in ver binding met de autoriteiten en bracht rap port uit. Oorlogsschepen werden onmid dellijk klaar gemaakt om de roversnesten te gaan uitroeien. De onvrijwillige passa giers werden liefderijk door in de buurt woonachtige stamverwanten ontvangen. 485. De volgende dag steeg de „Vis" weer op. Nog eenmaal vloog zij boven het dorp van de inboorlingen, waar zij door hun zwarte vrienden werden toegewuifd. Dan stevende het drietal avonturiers huis waarts, op zoek naar nieuwe avonturen. EINDE. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in volle vrede, onze lieve Man en Vader, HARRY HEY, in de leeftijd van 48 jaar. E. HEY-DE VRIES ELLY DICKIÈ. Soest, 8 Mei 1954. Steenhoffstraat 25. De begrafenis heeft hedenmiddag plaals gehad op de Noorder begraafplaats te Hil versum. Heden overleed mijn beste, zorgzame Huis genote, Mejuffrouw JACOBA CORNELIA ZWAGER, in de ouderdom van 77 jaar. J. N. VERSLEIJEN. Soestdijk, 7 Mei 1954. Dorresteinweg 31. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 12 Mei a.s., te 12.30 uur, op de Al gemene Begraafplaats te Heemstede. God verblijdde ons met de voorspoedige geboorte van een welgeschapen zoon ADRIANUS JOHANNES. J. J. VAN EELEN- VAN SWINDEREN H. G. VAN EELEN. Soest-Zuid, 6 Mei 1954. Da Costalaan 9. Tijdel.: Diaconessenhuis, Hilversum. HULP in de huish. gevr., zelfst. kunn. werken, v. 3-6 uur. Zondag- en Za terdagmiddag vrij. Aan melden Van Lennepl. 68. Ervaren BREISTERS ge vraagd. Aanm. Woens dag tussen 10 en 12 uur. Mevr. Wamsteker, Kolo- nieweg 10a achter. Te koop voor halve prijs Fongers DAMESRIJWIEL z.g.a.n., voorzien v. trom- melremmen, lamp, dyna mo, bagagedrager en. rokbeschermer'. Hartmanlaan. 41. WERKSTER gevr. voor 3 x per week. Aanm. 's avonds na 7 uur. Mevr. Segers, Lange Brinkweg 53B, Soest. NET MEISJE gevraagd. Poppenfabriek „Voor waarts", Dorresteinw. 20, tussen 7 en 8 uur. PIANO te koop gevr. Br. met prijsopgaaf onder no. G 25, Adv.bur. Have- kotte, Bilthoven. TUINPARASOL te koop gevraagd. Moet in goede staat verkeren, event. na. standaard. Br. met opg. van uiterste prijs onder letters I S bur. S. C. Te koop gevr. Juncker Ruh VULKACHEL 309 of 310, moet beslist in goede staat zijn. Br. met opgave v. prijs onder no. 306 bur. Soester Crt. Jonge HENNEN te koop, 3 mnd. oud. 's Avonds na 5 uur. Eigendomweg 49. Flink MEISJE gevraagd voor huishoud, en win kel. Foto Flapper, Nieu- werhoekplein 8. Nette jonge WERKSTER gevr. v. 1 ocht. of midd. per week, liefst Donder dag of Vrijdag. Stadhou derslaan 58. Te koop z.g.a.n. Eysink TANDEM, laag model, met Victoria motor. G. G. v. d. Berg, Radema- kerstr. 17, Soestêrberg. Arts, gehuwd, zonder k., zoekt voor ongeveer een half jaar gestoff. of on- gem. KAMERS m. kook gelegenheid. Br. letters K B bur. Soester Crt. Gevraagd halfwas BAK- KERSBEDIENDE. Bak kerij J. H. Westerink, Lindenlaan 2, Baarn, te lefoon 2289. Kinderhuis „Vosseveld' Birkstraat 84, vraagt net te WERKSTER voor 2 hele en 2 halve dagen p- week. Goed loon. Aan melden na 7 uur.

Soester Courant | 1954 | | pagina 2