Bruin Hr. Loafer SOEST. IN DE HOEK. Stichtsche Schoenhuizen Officiële Mededelingen. Alleen bij ons voor slechts f 19.95 DINSDAG 25 MEI 1954. Abonn. per kwart, 1-85 - per post 2.00 Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. 32e JAARGANG No. 41. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAUVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 SCHOOLKORFBAL WEDSTRIJDEN. De in Februrai door de Burgemeester ge- installeerde commissie voor de Lichame lijke Opvoeding in Schoolverband trad Zaterdag voor het eerst naar buiten. De sub-commissie „School-korfbal" had korfbalwedstrijden voor de schooljeugd georganiseerd in combinatie met de Korf bal-Vereniging „Soest". De wedstrijden stonden onder leiding van de heer R. K. Jager, gymnastiek leraar alhier, en 19 12-tallen van de lage re scholen, 2 van de v.g.l.o.-scholen en 22 van de Ulo-scholen namen aan deze wed strijden deel. Van 9 uur v.m. tot 5 uur n.m. was het S.E.C.-terrein aan de Schrikslaan het strijdtoneel, waarop klein en groot, in wedstrijden van twee maal 12 minuten, elkaar de eer betwistten. Meer dan 50 wedstrijden vonden plaats op de 5 korf- balvelden, die op het voetbalveld waren uitgezet. Belangstelling en medeleven ondervond men van het onderwijzend personeel, de schoolhoofden, terwijl ook de Burgemees ter, Wethouder De Haan, de Inspecteur van het lager onderwijs en de Rijks-Con sulent voor Lichamelijke Opvoeding aan wezig waren. De niet-zomerse temperatuur en de re genbuitjes konden het grote enthousias me van de jeugd niet temperen. Met over gave werd gespeeld, waarbij de lagere school-leerlingen niet onderdeden voor de groteren van de v.g.l.o. en de u.l.o. Het geheel had een vlot verloop en te 5 uur reikte wethouder De Haan de prijzen uit aan de beste 12-tallen van de onder scheidene groepen. Een bezwaar bij deze wedstrijden was, dat een school met veel leerlingen meer keus heeft bij het samen stellen der A-ploegen dan een school met weinig leerlingen. De..prijzen werden als volgt toegekend: Afdeling lagere scholen. Gemengde 12-tallen: Beetzlaan A, le prijs. Kerkebuurt A, 2e prijs. Van der Huchtschool, le prijs. Driehoeksweg, 2e prijs. Chr. school Hees, le prijs. Groen v. Prinstererschool B, 2e prijs. Da Costa- school B, 3e prijs. Meisjes-twaalftallen: Kerkebuurt, le pr. Beetzlaan 2e pr. Jongens-twaalftallen: Beetzlaan le pr. Da Costaschool B, 2e pr. Van der Hucht- HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van N. v. Es, Schoolweg no. 2B, Soesterberg, om 'n inrichting, bestemd tot bewaring en be werking van papier, metaal en lompen, op het perceel gelegen aan de Schoolweg, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 2628, te mogen oprichten, in wer king brengen en in werking houden, door hen voorwaardelijk is ingewilligd. STUDIEBEURZEN EN -TOELAGEN. Aan ouders, resp. voogden van in de ge meente Soest woonachtige leerlingen, die hun studie in het komende cursusjaar 1954- 55 willen voortzetten aan een gym nasium, lyceum, hogere burgerschool, middelbare handelsschool, middelbare nij verheidsschool, kweekschool of een oplei dingsinrichting voor onderwijzeressen bij het lager onderwijs en die in aanmerking menen te kunnen komen voor een studie beurs of -toelage, wordt bekend gemaakt, dat zij hun aanvrage met toelichting vóór 10 Juni a.s. bij Burgemeester en Wethou ders kunnen indienen. ONTEIGENING KRACHTENS DE WEDEROPBOUWWET. De Burgemeester van Soest brengt hier bij, overeenkomstig het bepaalde in art. 10, lid 9, juncto art. 10, lid 4, der Weder- opbouwwet, ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente (afd. Eigendom men) met ingang van 26 Mei 1954 gedu rende een week voor een ieder ter inzage ligt a. het besluit van de Raad dier gemeente d.d. 21 December 1953, afd. V, nr. 1828, tot onteigening van gronden, gelegen nabij de Verlengde Schoolweg te Soester berg, zulks voor de verwezenlijking van een aldaar geprojecteerd bouwplan, strek kend tot leniging van de woningnood; b. het besluit van de Minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting d.d. 14 Mei 154, afd. Juridische Zaken, nr. 0510972, inhoudende de goedkeuring van het voor noemde raadsbesluit van 21 December 1953. school, le pr. R.K. Jongensschool, 2e pr. Afdeling V.G.L.O. en U.L.O. Gemengde 12-tallen: Van der Huchtschool le prijs. R.K. Ulo I, 2e prijs. Openbare Ulo I, 3e prijs. Chr. Ulo II, le prijs. Chr. Vglo, 2e prijs. Openb. Ulo II, 3e prijs. Jongens-twaalftallen der klassen 1 en 2: R.K. Ulo II, le prijs. Chr. Vglo, 2e prijs. R.K. Ulo I, le prijs. Chr. Ulo, 2e prijs. Meisjes-twaalftallen: der klassen 1 en 2: Kerkebuurt, le prijs. Chr. Ulo I, 2e prijs. Chr. Ulo II, 3e prijs. Gemengde 12-tallen der klassen 3 en 4; R.K. Ulo III, le pr. Van der Huchtschool, 2e prijs. Openbare Ulo IV, le prijs. Chr. Ulo IV, 2e prijs. AANBESTEDING. Door de directeur van Gemeentewerken alhier werd Maandagmorgen in het open baar aanbesteed het schilderen van di verse woningen in 3 complexen of in mas sa, t.w. 36, 51 en 8 woningen. De volgende 9 inschrijvingen kwamen binnen Fa. W. Zijl, Huizen, 8 woningen 2.000. W. Stemerding, Soesterberg, in massa 25.600.Joh. v. Schalkwijk, Soest, in massa 25.025.Schildersbedrijf Mens, Zeist, in massa, 24.120.Fa Jaarsveld, Soest, in massa, 23.000.J. H. H. B. Wildenbeest, Utrecht, in massa 22.325.-. Fa Vermeulen, Soest, in massa 21.750.-. Firma H. Doesburg, Utrecht, in massa 16.580.J. van Asch, Baarn, in massa 16.555.—. De begroting bedroeg pl.m. 17.000. De gunning wordt later bekend gemaakt. STERRIT BOND ZONDER NAAM. Zondag j.1. hebben een groot aantal inge zetenen deelgenomen aan de sterrit van de Bond Zonder Naam. Met een 30-tal auto's, welke door autobe zitters ter beschikking waren gesteld, werd te 11 uur gestart en ging men op weg naar Zandvoort. Waar nodig, was voor gratis hulp in de huisgezinnen zorg gedragen, zodat ook zij, die anders nimmer van huis kunnen, deze bijzondere dag van de Bond Zonder Naam konden meemaken. Voor allen werd het een onvergetelijke dag, niet alleen door de mooie autotocht, maar vooral door het gebodene op deze dag en bovendien door het begeesterende woord van Pater Loop. DERDE OPEN TAFELTENNIS KAMPIOENSCHAP VAN SOEST. Ook het 2e gedeelte van de open tafelten niskampioenschappen van Soest is een groot succes geworden. Ditmaal werd om het kampioenschap le, 3e en 4e klasse gestreden. Het tournooi kreeg nog een internationaal tintje door een Amerikaanse deelname. Vele tientallen sets moesten worden ver speeld alvorens er enige tekening in de strijd kwam. In de 4e klasse weerden Th. Hendriksen en K. Huigen, beiden van Shot, zich pri ma en speelden samen in de kwart-finale. In de halve finale plaatsten zich, zij het na spannende strijd: Wiss (VI. en V.), Hee- zink (Velox), Grimmelinkhuizen (Velox) en Klaver (Vitus). Wiss toonde zich de sterkste en sloeg Klaver met flinke cij fers. In de derde klasse plaatste Wiss (VI. en V.) zich in de finale, waarin hij, na 'n een zijdige strijd, won van Hezink (Velox). Wiss won aldus 2 titels. Prachtige strijd werd er geleverd in de le klas. Finalist 1953 Rozendaal (Beatrix) kwam niet verder dan de tweede ronde. J. Sertons (Vitus) toonde zich in deze klas onbetwist de meest vaste speler en sloeg in de finale Heymans (Pats). Hij kwam dus in het bezit van de beker. Het laatste deel van dit tournooi wordt Zaterdag a.s. verspeeld en wel de hoofd-overgangsklas- se. De finalisten hiervan zullen 's avonds, tij dens de tafeltennis-demonstraties van Cor du Buy en Will van Zoelen, door 't spelen van de „best of five", uitmaken wie er kampioen van Soest hoofd-overgangsklas- se 1954 kan genoemd worden. In het verdere verloop van deze avond de monstreren onze internationals ook tegen enkele Shot-leden, zowel in het enkel als in het dubbelspel. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. AFDELING N.P.B. Donderdag ontving de Vrouwenvereniging van de Nederlandse Protestanten Bond 150 dames uit de Gooise Vrijzinnige Ge meenten. Onder klokgelui betrad men het kerkje aan de Rembrandtlaan, waar de morgen werd begonnen met een korte wij- dingsdienst, geleid door de Voorgangster, Mej. C E. Jolles. Na een kopje koffie werden de dames welkom geheten door onze Burgemeester, die zich bereid had verklaard, wegens plaatsgebrek in het gemeentehuis, haar in de kerk toe te spreken. De Burgemeester wees op de bijzondere taak van de vrouw in de hedendaagse samenleving. Aan de vrouw de rijke maar vaak zeer moeilijke opdracht een evenwichtig, vertrouwd rustpunt te vormen in onze onrustige jach tende wereld. Spreker prees Soest om zijn natuurschoon, een bezit, dat aan het uit breidingsplan, in verband met de zeer grote woningnood, bijzondere eisen stelt. Na een gemeenschappelijke lunch in het „Oranjehof" en een wandeling over De Eng, genoten allen van de zang vande dames Ten Berge en Meurs, op het orgel begeleid door Mevr. Leendertz. Vervolgens hield Mej. Jolles een lezing over „De Gezonde Vrouw". Een kopje thee, een gedachtenwisseling over de in leiding, een dankwoord en een lied beslo ten deze in alle opzichten geslaagde dag. GEVONDEN VOORWERPEN. Handdoek, 2 ballen, wollen sjaal, zakdoek, bril in etui, armband, hoofddoek, meisjes regenjas, kleine portemonnaie, verzink- boortje, ceintuur, postduif, boodschappen- net, bril, ondergebit, zwarte ceintuur, duimstok, zakmes, vulpotlood, kenteken bord NH 45-87, portemonnaie met geld, diverse handschoenen. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen el ke Woensdag en Zaterdag van 14 tot 16 uur, aan het bureau van politie. SERIE-WEDSTRIJDEN „HEES". De voetbalvereniging „Hees" hield Zater dagmiddag op haar terrein aan de Wiek- sloterweg seriewedstrijden, waaraan deel namen: Hogerheide 2, Oranje Leeuwen, beiden uit Hilversum en Zonnegloren 1 en Hees 2 alhier. De eerste wedstrijd tussen Hogerheide en Hees werd een grote overwinning voor de Hilversummers, n.1. 82. Daarna speel de de Oranje Leeuwen tegen Zonnegloren een gelijk spel, 33. Dank zij het ne men van strafschoppen werd Zonneglo ren overwinnaar. In de verliezersronde verloor Hees van Aangenaam is het steeds weer te kunnen wijzen op de activiteit van de Soester Middenstand. Deze foto werd genomen in de geheel gemoderniseerde dameskapsa lon van de heer E. A. Rademaker aan de Middelwijkstraat. Bij het inrichten is een dankbaar gebruik gemaakt van de moderne techniek, ter wijl een geheel stalen inventaris werd ge plaatst. Ook de fauteuils in de boxen zijn vervaardigd van chroomstaai en voorzien van de tegenwoordig zo in trek zijnde schuimrubber kussens. Door deze modernisering heeft de heer Rademaker de capaciteit van zijn salon belangrijk uitgebreid, doordat nu vijf cliënten gelijktijdig geholpen kunnen wor den. Van de tijden, waarvan de heer Sebo Det- mers in zijn ingezonden stuk van vorige week Dinsdag schrijft, de tijden, dat Soest door zijn landelijke eenvoud, nederige boerderijtjes en schaapskooien etc. een aantrekkelijk dorp was, weet ik niet zo heel veel van. Wanneer het zo was als de heer Detmers zegt, zijn we wel heel erg achteruit getip peld, want inderdaad staat ons dorp vol met „stijlloze prutshuisjes" en worden er sinds de laatste oorlog nog de nodige „goedgekeurde" bijgevoegd. Maar in een land waar schilderijen als „Vader en Zoon" en „De Visvrouw" van Overheidswege worden bekroond met de „Cultuurprijs van het jaar", moeten we daar niet zo gek van opkijken. Overigens zijn „nederige boerderijtjes" wel karakteristiek om naar te kijken, maar ondingen om in te wonen. Ik kan mij dan ook best indenken, dat de bewo ner van zo'n nederig geval zich als ideaal stelt nog eens een moderne boerderij te bouwen, waaraan iemand, die romantisch is aangelegd zich blauw ergert, maar be ter aan de eisen van de mens van deze eeuw beantwoordt. De overheid moet in deze gevallen na tuurlijk ook op de stijl letten, doch zie „Vader en Zoon" en „De Visvrouw" Wat de bomen betreft waarover heer Det mers schrijft. ook ik vind het jammer, dat in de Anna Paulownalaan alle Mei doorns „voor de bijl gingen". Het is geen hoogopschietende boomsoort en aangeno men dat ze niet ziek waren, is het zonde dat ze weg zijn. Verder ben ik het met heer Detmers eens, dat „de hoge alleenstaande boom een sym bool is van mannelijke(?) beschermende kracht en zo, maar dan moet het bij een alleenstaande boom blijven. Uit het schrijven van de heer Detmers maak ik..verder op, dat hij. niet in een laan woont waar „woudreuzen" van April tot October verhinderen, dat de zon eens een moment naar binnen komt en in de voortuinen niets wil groeien. Om nog maar niet te spreken over de kubieke me ters afgevallen blad, die men verplicht is voor de eigenaar der bomen op te ruimen. Nee, ik ken voldoende mensen, die bomen even mooi vinden als heer Detmers, maar die toch de gemeente zeer dankbaar zou den zijn, wanneer zij het „hakbijlpeleton" eens hun kant opstuurden en de woudreu zen werden vervangen door leerling boompjes. H. OEKMAN. Allernieuwste snit, le soort Boxcalf Kernleder zolen. Maakwijze: Original Goodyear Welt. Maten: 40 tot 46 Soesterbergsestraat 30 Tel. 2454 de Oranje Leeuwen met 42, terwijl Ho gerheide won van Zonnegloren met 31. De totaal uitslag was: 1. Hogerheide II (beker). 2. Zonnegloren 1 (medaille). 3. Oranje Leeuwen (beker). 4. Hees 2 (me daille). De voorzitter van de Vereniging „Hees", de heer Mulderij, reikte de prijzen aan de winnaars uit en dankte de scheidsrech ter voor de leiding in deze wedstrijden. Zaterdag a.s. komen de eerste elftallen van deze verenigingen tegen elkaar in het veld. LEERGELD BETAALD. Op de Molentsraat ontmoette een politie patrouille per jeep een beschonken brom fietser. Vlug werd gekeerd en bij de St. Josephstraat vond men de roekeloze bromfietsrijder bewusteloos op de grond met verwondingen aan hoofd en handen. Het bleek Van R. uit Baarn te zijn. Per ambulance is hij naar het Ziekenhuis te Baam vervoerd. MISHANDELING. Wegens mishandeling van zijn aanstaan de vrouw en aanstaand schoonzusje werd G. D. alhier in arrest gesteld. Het a.s. schoonzusje moest zich onder medische behandeling stellen.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1