Anti-Roos Shampoo. J. KOPPEL. Meningen van onze lezers* Opmars der Televisie SOEST. SOESTERBERG. DAMESKAPSALON Burgerlijke stand. Het meest effectieve middel tegen roos. Bevordert de gezondheid van de hoofd huid en doet het haar ook direct na het wassen prettig zitten. Vraagt naar de bevindingen van de ve len, die het regelmatig gebruiken. PER FLES 1.50. Alleen verkrijgbaar bij BRAAMWEG 84 TELEFOON 2045 TOCHT OUDEN VAN DAGEN. Geachte Redactie. Mag ondergetekende weer een bescheiden plaatsje vragen in onze Soester Courant, bij voorbaat hartelijk dank. Namens alle ouden van dagen en invali den worden zij, die weer meegewerkt heb ben aan het welslagen van de door de oudjes gemaakte tocht, hartelijk dank ge bracht voor de prachtige rit en de goede zorgen, die zij hebben mogen ondervin den. Wat is er weer veel gedaan om deze dag voor hen tot een onvergetelijke dag te maken en ik moet zeggen men is, begun stigd door prachtig weer, hierin ten volle geslaagd. Het doet de oudjes zo goed uitgeleide te worden gedaan en bij thuiskomst met mu ziek te worden ingehaald. Gewoon vors telijk. Nogmaals heel hartelijk bedankt. J. NIELSEN. Klaarwat'erweg 34. „Een mens kan wat mit-maak'n". Aan deze geestige uitspraak van dokter Fokkema uit Groningen, zo grappig op de planken gezet door Corrie Vonk, moest ik onwillekeurig denken, toen ik getuige was van de eerste televisie-ontvangst welke 'n groot deel van Europa omvatte. Toen „het" uit was vertolkte onze gastheer met een paar woorden de gedachte, die ons allen bezielde: het is haast niet te geloven. Inderdaad het ongelofelijke werd waar heid. Verleden jaar heb ik in de stromende re gen op diezelfde ontvanglamp de kro ningsstoet van Koningin Elisabeth mogen volgen, nu kwamen er beelden door uit Zwitserland en zelfs uit Rome. Inderdaad, het is haast niet te geloven en men moet het met eigen ogen hebben ge zien, men moet die werkelijkheid hebben beleefd, om het te kunnen geloven. Het is iets om stil van te worden. Een stad, een landschap, duizenden kilometers ver der, worden in de huiskamer gebracht en door millioenen mensen tegelijkertijd ge zien: een optocht, een wandelaar, een spreker. Ik weet, dat zulke uitzendingen met geweldige technische voorbereidin gen gepaard gaan en dat er maar heel weinig behoeft te gebeuren of „het is mis". Maar de mogelijkheid van dergelijke won- deruitzendingen is toch maar bewezen. Het zal niet meer zo lang duren, of ons is, net als met de radio, een storingvrije ont vangst verzekerd, als wij de gehele we reld in ons huis halen. Nu zitten we nog vol verbazing voor ons kijktoestel, paf voor het grote wonder. Ik moet denken aan de eerste dagen van de radio, toen wij met koptelefoons op eveneens in nameloze bewondering luis terden naar de verre muziek, waarbij wij het gieren van de Mexicaanse hond op de koop toenamen. Het wonder der radio is al lang geen wonder meer. „Zet dat ding afaltijd die herrie in huis, het is om dol te worden." De 6e Juni 1954 zal in de geschiedenis der televisie worden aangetekend als een zeer belangrijke datum, als een datum, waar op bleek, dat ook de televisie afstanden overbrugt en grenzen vervaagt. Jaren geleden heb ik met televisie-des kundigen er eens over gesproken, hoe no dig het voor hen was, dat ons land „tele- visie-minded" werd. Een paar van zulke uitzendingen en de tijd is niet ver meer, dat ook de televisie, precies als de radio, algemeen wordt aangetroffen. En als ik nu weer in de toekomst kijk, dan hoor ik de klachten al: „Hij of zij?. De hele dag en elke avond staat bij hen die televisie aanZe weten niet an ders Nederland wordt geleidelijk aan televisie- minded. Eerlijk, zelf ben ik het al lang. Ik zou dolgraag een eigen toestel bezitten, maar ik durf zo'n ding niet aan te schaffen. Het zou me te veel tijd vragen. Ik wacht er maar mee, tot ik gepension- neerd ben. Wie weet, misschien hoort zo'n toestel dan wel bij de sociale voorzienin gen van de gepensionneerden. GEBOREN Robert, zoon van C. v. d. Broek, houtza ger en T. Slotegraaf, Postweg 75. Marianne, dochter van W. J. Advokaat, kantoorbediende en van W. E. Frik, Soesterbergsestraat 79. Gijsbertha Maria Elisabeth, dochter van H. van Kooij, kantonnier en M. L. van Meerendonk, Klaarwaterweg 66. Johanna, dochter van E. v. d. Baan, bloe mist en N. v. Es, Ferd. Huycklaan 12. Gertjan, z. v. G. v. Duinkerken, monteur en H. v. Nimwegen, Koninginnelaan 147. Annelize, dochter van A. Meijer, militair en H. L. Hein, Troelstrastraat 19. ONDERTROUWD Dirk Dingman Johannes Anemaat, 26 jr„ agent van Politie, Von Liebigweg 9 I, Am sterdam en Tine Renes, 26 jaar, Kerkpad N.Z. 44. Datum huwelijk: 30-6-'54. GEHUWD Heiman Muis, 24 jaar, timmerman, Beetz- laan 72 en Sophia Margaretha Rebel, 21 jaar, tapijtknoopster, Baarn. Adres na hu welijk: Ieder op eigen adres. Carolus Gerardus Joseph Copier, 38 jaar, woninginrichter, Schalkwijk en Elisabeth Alijda Hendrika Ignatia v. d. Brink, 29 jaar, Mariastraat 4. Adres na huwelijk: Bunnik, Dorpsstraat 40. Gerardus Jacobus Johannes Dorresteijn, 24 jaar, opperman, Bosstraat 37 en Hein tje Jonkers, 17 jaar, Hartweg 4. Adres na huwelijk: ieder op eigen adres. OVERLEDEN Fenna Hendrika Everdina Meijer, 45 jaar, geh. met Hendrik Cornelis Vos, Soester bergsestraat 12. Margaretha Maria Franken, 48 jaar, geh. met Jan J. Immerzeel, v. Weedestraat 7. Aafje Bakker, 88 jaar, wed. van J. v. d. Flier, Stationsweg 10. Elizabertus v. d. Vlies, 58 jaar, behuwd met A. W. Steenweg, Duinweg 43. Mina Kok, 80 jaar, zonder beroep, wed. van J. F. den Ouden, Hildebrandlaan 4. 65 JAAR GETROUWD. Op 20 Juni a.s. herdenkt het echtpaar J. Snoep en J. Snoep-Kloosterman, wonen de Korte Hartweg 13, alhier, hun 65-jari- ge trouwdag. Bruid en bruidegom werden te Wolf aarts dijk in Zeeland geboren, doch brachten het grootste deel van hun huwelijk in Rotterdam door, daar de bruidegom, na in Zeeland in de landbouw werkzaam te zijn geweest, bij de Ned. Spoorwegen als ran_- geerder en seinhuiswachter in dienst kwam. Negentien jaar was de bruid, toen zij met de 23-jarige heer Snoep in het huwelijk trad. De echtelieden, thans respectievelijk 84 en 88 jaar oud, brachten 10 kinderen groot, waarvan er inmiddels 2 zijn over leden. Zij hebben 21 kleinkinderen en 12 achterkleinkinderen. Sinds 19 jaar woont 't diamanten bruids paar in de woning aan de Korte Hartweg, waarin thans reeds bloemen- en fruit manden de naderende feestdag aandui den. „Die bloemen zijn van mijn kleinzoon in Australië", zei de bruid ons en zij toonde zich zeer dankbaar, dat hij zijn grootou ders op hun feestdag niet had vergeten. Zij werden evenmin vergeten door de buurtbewoners die een grote fruitmand en een mand delicatessen aanboden. Aan de automobilisten, die geheel belan geloos hun wagen en tijd beschikbaar stel den, aan de politie, die zo zeer heeft bijge dragen aan een ordelijk verloop, aan win keliers en fabrikanten, die in natura hun steun verleenden, aan collectanten en col- lectrices en alle milde gevers en geefsters, die het financiële gedeelte voor hun reke ning namen, aan de Muziekvereniging P.V.O. en de Wegenwacht. Door deze prachtige samenwerking is het mogelijk geweest aan de deelnemende oudjes een onvergetelijke dag te bezorgen, welke zij niet spoedig zullen vergeten. UIT INRICHTING ONTSNAPT. Door de politie werd een verpleegde van de W.A.-Hoeve te Den Dolder aangehou den, die uit deze inrichting was weggelo pen. Te Soesterberg werd 'n minderjarig meis je aangehouden, dat uit een inrichting te Nijmegen was ontsnapt. KERKERAAD VOETBALDE. Zaterdagmiddag werd, evenals vorig jaar, een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal bestaande uit leden van de Jeugd groep der Ned. Herv. Kerk te Soest-Zuid en een elftal, hoofdzakelijk samengesteld uit de Kerkeraadsleden van deze kerk in Soest-Zuid. De gezondheid van het echtpaar laat nog niets te wensen over. Beiden zijn nog zeer vitaal en lezen nog zonder bril. De huisarts kennen ze niet van naam, want deze is niet vaak nodig. Heel hard is er gewerkt en heel zuinig is er geleefd om 10 kinderen van een klein loon groot te brengen. „Aan de spoorwegstaking deed ik niet mee", zei de bruidegom ons, die toen de zorg voor 4 kinderen had. „Toen we vijf kinderen hadden verdiende mijn man 9.10 per week, vulde de bruid aan, doch ondanks alle zorgen zijn we er gekomen en onze kinderen zijn zeer goed in de maatschappij terecht gekomen. Zet U alsjeblieft in de krant, dat we geen serenade willen hebben, voegde de bruid ons bij het afscheid toe. In ieder geval zal er op 20 Juni een unie ke feestdag worden gevierd, want 't komt maar zelden voor, dat men 65 jaar ge trouwd is. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Het comité, dat bovengenoemde autotocht organiseerde, wil gaarne langs deze weg hartelijk dank zeggen aan allen, die aan het welslagen van deze tocht hun mede werking hebben willen verlenen. De senioren, waaronder ds Ambrosius, de den het nog best en wonnen dank zij doelpunten van de heren Mout, Groenen dijk en De Liefde met 32. Tegendoelpunten werden gemaakt door de heren Blom en v. d. Brink. Scheidsrechter W. F. Bührmann had een gemakkelijke taak in deze zeer geani meerde wedstrijd, waarvoor ds D. van Krugten de aftrap verrichtte. SCHOOLDAG VOOR LICHAMELIJKE OPVOEDING. Op 6 Juli a.s. zal de commissie voor Li chamelijke Opvoeding op de scholen in Soest een Schooldag voor de lichamelijke opvoeding organiseren. De Burgemeester zal des morgens deze dag openen en op het S.E.C.-terrein de jeugd toespreken. Daarna zullen de leer lingen van de v.g.l.o. en ulo-scholen vaar- digheidsproeven afleggen. De kinderen van de lagere scholen gaan gezamenlijk naar de Sparrenlaan en ma ken een wandeling van ongeveer 12 k.m. Des middags zijn de rollen omgekeerd, dan gaan de v.g.l.o.- en u.l.o.-leerlingen wandelen en oefent de lagere schooljeugd op het terrein aan de Schrikslaan. Te half 5 wordt de dag beloten met een voetbalwedstrijd tussen een elftal bestaan de uit hoofden en onderwijzers van scho len en een passende tegenpartij, waarbij het publiek zal bestaan uit de schooljeugd van Soest. Wethouder De Haan zal de prijzen aan de jeugd uitreiken. De jeugd wordt de gehele dag beoordeeld. Zij moeten per rijwiel naar de Schriks laan komen in groepsverband, onder lei ding van hun leerkrachten. Op weg naar de Sparrenlaan wordt gelet op de goede orde en het naleven van de verkeersregels. Bij het wandelen zal o.a. gelet worden op het in de pas lopen (wan delen en niet marcheren), het sportief voorkomen als groep, ordentelijk gedrag gedurende de rust, het bewaren van de afstand tussen de verschillende groepen (scholen) en de keuze van de te zingen liederen. Op het S.E.C.-terrein bestaan de vaardig- heidsproeven uit het gooien met een klei ne en een grote bal, het lopen over een omgekeerde bank, 60 meter hardlopen, snelloop met een bal op een bord en het zuiver mikken met een tennisbal op een schijf. De prestaties worden met punten beloond. Wordt van het totaal aantal punten verkregen (na aftrek van bij de fiets- of wandeltocht opgelopen strafpun- ten), dan ontvangt de school 'n medaille. Voor de leerlingen van de v.g.l.o.- en de u.l.o.-school zijn de vaardigheidsproeven uitgebreider, o.m. met verspringen en hoogspringen, waarbij de leerlingen het schoolvaardigheids-diploma kunnen beha len. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De Postduivenvereniging „De Vriend schap" hield Zondag een wedvlucht vanaf St. Quentin (Fr.), afstand 296 kilometer. In concours waren 150 duiven, die te 7.35 uur met sterke Z.W.-wind werden gelost. De eerste duif arriveerde om 10 uur, 52 min., 7 sec. en had 'n snelheid van 1508,23 meter per minuut bereikt. Aankomst laat ste prijsduif te 11 uur, 6 min., 6 sec. De gedetailleerde uitslag is: John Duiser 1 4 15 34. A. J. v. Dorresteijn 2 16 24 27 28 31. G. Hooijer 3 37. G. H. v. d. Broek 5 20. W. Nieuwenhuis 6 22 23 .30 35. Th. de Muynck 7. G. Sikkelbein 8. C. Dijkman 9. Jac. Stalenhoef 10. Z.K.H. Pr. Bernhard 13 14 17 18 24. G. Teeken 11 12. J. Hodde 25. R. Koster 26 32. G. Sukel 29. P. Wagner 33. J. Mets 36. E. van Daatse- laar 38. Ook de vereniging „De Zwaluw" nam deel aan deze wedvlucht en had 220 duiven in concours. Aankomst eerste duif 10 uur, 47 min., 20 sec. Aankomst laatste prijsduif te 11 uur, 4 min., 4 sec. De uitslag luidt: H. Gorissen 1 9 34 40 47. C. Coerman 2 22 32. G. Visser 3 33 39. R. de Schiffart 4. C. v. d. Veen 5. Sj. Rijksen 6 38 42. J. v. d. Brink 7 46. W. Krijt 8 10 54. F. Lim burg 11. A. Donselaar 12 48. J. v. d. Belt 13 16. P. de Bes 14 21. A. v. Kooij 15. P. Wolfsen 17. K. Keja 18 49 51. C. van Soest 19 36 37. J. Ottens 20. A. Rijksen 23 24 41. E. v. d. Broek 25 43. J. van Herwaarden 26. V. Reijerse 27 28. H. Kriek 29 35 55. N. v. d. Veen 30 44. W. Pureveen 31. H. Smit 45. H. Onwezen 50. J. v. d. Brakel 52. J. van Leek 53. WEDERRECHTELIJKE HOUTKAPPERIJ. Het was niet terwille van een goedkoop partijtje brandhout, noch om een kippen hok te timmeren of om een omrastering te maken, dat de te Amersfoort wonende koopman H. P. op een dag in Februari j.1. ergens in onze gemeente een boom om hakte, toebehorende aan de gemeente. „Het ging er niet om mij een boom toe te eigenen", verklaarde de koopman, toen hij zich Maandag j.1. terzake voor de Utrecht se politierechter moest verantwoorden. „Ik heb in Soest een terrein gehuurd en die boomstronk versperde de toegang tot die plaats". „Dat had U niet mogen doen, ook al had U daar toestemming van een ambtenaar van de gemeente Soest voor. Waarom hebt U diens naam bij de politie niet willen noemen „Om hem niet in moeilijkheden te bren gen, Edelachtbare". Conform de eis van de officier van justitie werd de verdachte tot 12.boete, subs. drie dagen gevangenisstraf veroordeeld. TELEFOON-TARIEVEN DUURDER. Dezer dagen is men een Koninklijk Be sluit te wachten, waarbij de wijzigingen in het telefoontarief worden bepaald. De prijs van een locaal gesprek, hetwelk sinds 1940 3 cent bedroeg, zal thans 4 ct. worden. De interlocale gespreks-tarieven worden eveneens gewijzigd, waarbij zowel 'n ver hoging als een verlaging optreedt. In het algemeen gezegd wordt het interlo cale tarief verlaagd, zolang het gesprek „kort" is. Bij langere duur van een inter- locaal gesprek is het nieuwe tarief duur der dan het tegenwoordige. Het maandelijkse abonnement wordt ook gewijzigd, waarbij de abonné's van kleine netten meer zullen moeten betalen. Voor Soester telefoon-abonné's zal het abonnementsgeld waarschijnlijk 10. per twee maanden bedragen. (Het tegen woordige tarief is 7.50 per twee maan den.) GESLAAGD. Vuor het examen Kleuterleidster zijn ge slaagd de dames A. Veenstra en H. Esch alhier. SOESTENAREN OP DE JUBO. De grote samenkomst te Arnhem, op de Tweede Pinksterdag, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de N.C.R.V., trok ook uit onze gemeente grote deelname. Met 6 autobussen zijn de Soester deelne mers naar Arnhem getrokken, terwijl de drumband en de damesafdeling van de gymnastiekvereniging „Olympia" in twee autobussen naar Arnhem reisden. Te 10 uur namen de Olympianen deel aan de mars en het défilé van 116 turnvereni gingen en 42 drumbands, waarbij Olym pia een goed figuur sloeg. In de middag werkten de dames mede in de massale oefening van 9000 turnsters op de fraaie Sonsbeekweide. De Soester da mes deelden in de geweldige ovatie, die deze demonstratie ten deel viel. Uitvoe ring en oefenstof waren van prima gehal te. FILMPROGRAMMA „HUIS TEN HALVE Dinsdag 15 Juni: „Het loon van de angst". Donderdag 17 Juni: „Handlangers der duisternis". JAARVERGADERING VOLKSONDERWIJS. De afdeling Soesterberg van Volksonder wijs houdt Vrijdag 18 Juni a.s., 's avonds 8 uur, in de openbare school, de jaar vergadering. De agenda vermeldt o.m.: jaarverslagen, bestuursverkiezing en bespreking event. oprichting kleuterschool. SCHENNIS DER EERBAARHEID. Door de politie te Soesterberg werd een motorrijder, afkomstig uit Woerden, aan gehouden,die zich schuldig had gemaakt aan openbaer schennis der eerbaarheid te genover twee meisjes.

Soester Courant | 1954 | | pagina 2