PWt®L ZWITSAL Gutamala in het nieuws. De tragiek van een val. Soester GLAS- EN VERF HANDEL De rekenkamer laakt. Van week tot week in Soest. Gazelle - Raleigh - Locomotief [UGERS RIJWIELEN Autorijlessen Autorijschool D. Engel SOEST. Gezonde Bob/es IN DE HOEK. Grote keuze in Zomerschoenen Stichtsche Schoenhuizen VRIJDAG 25 JUNI 1954. 32e JAARGANG No. 50. SOESTER ((TOURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Uit het kostellijke boek van Paul d'Ivoi, dat hier in Nederland is verschenen on der de titel „Met een kwartje de wereld rond", kennen wij het grappig aandoende revolutie-gedoe in sommige Amerikaanse staatjes. Wij herinneren ons de beschrijving van het leger van zulk een staat, dat uit 200 generaals en 300 manschappen bestond en we hebben er ons heerlijk mee vermaakt, toen de hoofdpersoon van het verhaal die 300 manschappen naar de andere kant van de excercitjeplaats stuurde met de mededeling, dat ook zij tot generaal wa ren bevorderd. Nu is zo'n staatje plotseling in 't wereld nieuws verschenen en reeds heeft de Vei ligheidsraad zich met het geschil bezig gehouden. Volgens de regering van deze Midden-Amerikaanse staat, Guatemala, heeft een nabuurstaat, Honduras, een in- vasie^op touw gezet en rukt een leger de republiek binnen. De leiding van dit le ger berust bij de 40-jarige Carlos Castillio Armas, een man, dit uit Guatemala naar het buitenland vluchtte en daar alle ban nelingen uit zijn vaderland mobiliseerde om het regiem van de uit Zwitserland af komstige president Guzman omver te werpen. Daarbij is wel gebleken, dat de tijd, door d'Ivoi zo kostelijk beschreven, voorbij is. Zowel te land als ter zee en van uit de lucht worden aanvallen ondernomen, de hoofdstad, eveneens Guatemala geheten, had een bombardement te doorstaan en ofschoon de berichten over het krijgsge woel weinig overzichtelijk zijn, heeft de regering medegedeeld, dat er van een op stand of revolutie geen sprake is, dat het Guatemalaanse leger zijn regering trouw is endat men het invasieleger voor lopig geen strobreed in de weg legt, om de wereld goed duidelijk te maken, dat er wel degelijk van een invasie sprake is en dat Guatemala het slachtoffer wordt van een agressie. Maar intussen zijn de regeringstroepen slaags geraakt met de invasietroepen. De berichten, die uit Amerika komen, gewagen van een opstand tegen de regering. Wel heeft Amerika enige tijd geleden wapens naar Honduras en naar Nicaragua gezonden, doch die waren niet bestemd voor of ontvangen door de re bellen. Het machtige Amerika, dat grote belan gen in Guatemala heeft, bemoeit zich rechtstreeks met deze „opstand" en vroeg de West-Europese zeevarende landen hun medewerking te verlenen bij het verhin deren van wapenzendingen naar het com munistisch gezinde Guatemala en verzocht zelfs verdachte schepen op volle zee door Amerikaanse oorlogsbodems te mogen aanhouden voor onderzoek. Wij zeiden al, dat Amerika in Guatemala grote belangen heeft, De spoorwegen bij voorbeeld vormen het bezit van een Ame rikaanse maatschappij. Ook staat vast, dat Guatemala ontegenzeggelijk communisti sche sympathieën heeft. Het land besloot zijn bodembezit te natio naliseren en de landbouw vormt er het voornaamste middel van bestaan. Er zijn in Guatemala meer dan 10.000 koffie plantages met ongeveer 500.000 arbeiders. Deze plantages- waren voor de tweede we reldoorlog voor een groot gedeelte in han den van Duitsers, doch zij kwamen in 1942 aan de staat. Na de koffie vormt de banaan het belang rijkste product. De verbouw hiervan is geheel in handen van de Amerikaanse United Fruit Company, een maatschappij, die in Guatemala heel wat in de melk heeft te brokkelen. Zij bezit b.v. eigen spoorwegen, eigen havens, een radio-sta tion en zij had kort geleden ook een eigen politie. Men zou kunnen zeggen, dat ae Fruit Company een staat in een staat vormde. Aan de macht van deze staat ging Gua temala tornen. Toen het land uitvoering ging geven aan haar landhervormings- Het van ouds vertrouwde adres voor GLAS, VERF EN BEHANG J. BRANDSMA Soesterbergsestraat 52 - Tel. 2707 Defensie bracht voor ruim 1.000.000 schade toe. Hulde aan de rekenkamer, Die nauwkeurig, post voor post, Eventjes heeft uitgerekend Wat „het" Nederland weer kost. Zuinigheiden dat gekoppeld Aan dat kleine woordje „vlijt", Bouwt ons huizen als kastelen Maar dat woordje „zuinigheid" Is zo moeilijk op te zoeken; Men gelooft ook inderdaad, Dat het in hun woordenboeken Op geen enk'le bladzij staat. Ros maar raak met legerauto's, Breng maar flink wat schade toe; 't Is natuurlijk te voorkomen Als ze daar maar wisten hoe 1 Ieder jaar worden de heren Op hun vingertjes getikt, Wordt het rekenkamer-standje Heel genoegelijk geslikt. Maar geen mens, die echt zijn best doet Te zorgen, dat dit cijfer daalt. Er is altijd nog een Sijmen Gelukkig maar, want die.betaalt wetten en ook de vruchtbare gronden, toe behorende aan de Fruit Company wilde nationaliseren, kreeg de regering een macht tegen zich, die dit streven als com munistisch bestempelde en daarvoor steun kreeg in zekere Amerikaanse kringen, waar men het optreden van een McCarthy duldt en goedkeurt. Uiteraard ziet men in Amerika met lede ogen, dat in Guatemala een communis tisch bolwerk zou kunnen ontstaan en het is te begrijpen, dat men zulks met alle middelen wenst tegen te gaan. Want on tegenzeggelijk heeft men in Guatemala communistische sympathieën. De aard van het land, waar op 118.175 kilometer maar 4 millioen mensen leven, voor 54 °/o af- stamende van zuivere Indianen, brengt dit min of meer mee. In het verleden is trouwens ook al gebleken, dat Guatemala „vooruitstrevende ideeën" had. Het was de eerste Amerikaanse staat, die de be trekkingen met Franco verbrak. De gemeenteraad van R£arn wordt ver zocht te besluiten hetgeen de Soester ge meenteraad nog niet zo lang geleden be sloot: De loslopende honden moeten van de straat. De memorie van toelichting van het Baarnse college van Burgemeester en Wethouders releveert 't grote aantal los lopende honden, welk aantal eerder toe dan afneemt. Deze honden verontreinigen straten en wegen, maken het verkeer on veilig, bijten voorbijgangers of blaffen ze aan, verontreinigen en beschadigen par ticuliere eigendommen, terwijl naar de mening van B. en W. het loslopen der honden ook ongewenst is voor de dieren zelf. De voorgestelde verordening is radicaler dan de Soester verordening. In Baam wordt voorgesteld iedere loslopende hond door de politie te laten vangen en wan neer binnen 3 dagen de eigenaar niet komt opdagen, het dier af te maken. Het verbod geldt ten alle tijde en kent geen uitzonderingen, zo luidt de voorge stelde verordening. De Baarnse gemeenteraad zal de verorde ning wel aannemen, dat deden wij in Soest ook. In onze gemeente is de uitwerking nihil geweest. Bij tientallen lopen de hon den los in de Soester dreven en zoeken bij voorkeur een boom in de tuin, die niet van hun baas is. We gaan in Baarn eens kijken hoe daar de verordening wordt uitgevoerd. De Soester Harmonie loopt nog steeds zonder uniformen. Enfin, dat wist U reeds en ook U blijft zich ergeren. Van deze er gernis kan men afkomen, als binnenkort een actie op touw wordt gezet om onze Soester muzikanten in de kleren te steken. We hebben iets horen verluiden van „aan delen, die men zal gaan plaatsen. KERKSTRAAT 3-S0EST-TEL2030 Zuiver en onsmet uw huid - met de helder vloeibare D.D.D. De Jeuk bedaart. de ziektekiemen worden gedood cnde buld geneest GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF r BALSEM - ZEEP Al is er dan momenteel geen zomerwarm te, de kans bestaat toch, dat zoiets nog komt. Een meneer, die alles afweet van waterleiding, heeft ons verteld van de verspilling van drinkwater, welke verspil ling onrustbarende vormen aanneemt. Niet alleen door onoordeelkundig sproeien van de tuinen, door koeling van dranken en overmatig spoelen van groenten en was gaat veel drinkwater verloren, doch het gehele jaar is er een verspilling door lekkende kranen en niet goed afsluitende closets. Een waterverbruik van 150 liter per hoofd per dag (dit is 15 emmers wa ter) is geen zeldzaamheid meer, hetgeen inhoudt, dat minstens een derde deel hier van verspild wordt. Metertarieven heb ben bewezen, dat zonder van overdreven zuinigheid te spreken, gezinsverbruiken van 60 liter per hoofd per dag in alle be hoeften kunnen voorzien. Het is een lange en kostbare weg, welke regenwater tot drinkwater aflegt. De wa terleidingbedrijven kunnen de „fabrica ge" van drinkwater niet meer bijbenen. Laten we dit kostelijke vocht daarom niet verspillen. Onze hoofdweg is gevaarlijk voor bejaar den en kinderen en dit ligt niet zozeer aan de weg, als aan het feit, dat deze twee categorieën van mensen de hoge snelhe den van het moderne wegverkeer niet kunnen schatten en bij het oversteken van de hoofdweg groot risico lopen aan gereden te worden. Het is voor een groep bejaarden, die ten Zuid-Westen van de spoorlijn Baarn- Utrecht wonen, waarvoor we eens zouden willen pleiten. Een hunner schrijft ons: „Het is voor ve le bejaarde mensen, die meer schrijven dan reizen, een zware en vaak onmoge lijke taak om hun correspondentie op de juiste tijd naar de naastbijzijnde brieven bus, zijnde die van het postkantoor, te brengen of te doen bezorgen door de vrees voor het oversteken van de onbe waakte overweg en het daarna opnieuw moeten oversteken van de Steenhoff- straat". Zo is het inderdaad. De bewoners van de Talmalaan, Beethovenlaan, Dalweg, Men- delssohnlaan, Pieter de Hooghlaan, Pau- lus Potterlaan en de toekomstige Frans Halslaan moeten ter wille van een briet vier maal hun leven wagen, tweemaal om de onbewaakte overweg en tweemaal om de Steenhoffstraat over te steken. Onze briefschrijver heeft hiervoor een oplossing gevonden: laat de P.T.T. een brievenbus in het centrum van bovenge noemde lanen plaatsen, al is het slechts voor één lichting in de middag, „die de middag-postbode op zijn terugweg naar het postkantoor zonder noemenswaardige kosten voor de P.T.T. zou kunnen ver richten", schrijft hij er bij. Nu weten we niet of de duizend en één in structies, waaraan een postkantoox'-direc- teur zich moet houden, een dergelijk voorstel verhindert, doch als er geen hin derpalen zijn dan hebben we een stille hoop, dat er zo'n rode brievenbus ge plaatst wordt. Zoals U gelezen hebt: een Volkscrediet- bank krijgen we niet. Eerst sparen en dan kopen hebben de vroede vaderen van Soest gezegd. Op dat ogenblik toen die woorden in de raadszaal klonken, dachten we aan die tienduizenden emigranten, die zonder blikken of blozen een nieuw be staan gaan opbouwen „op de pof". Hier heeft men blijkbaar liever goed gevulde winkels en niet minder gevulde magezij- nen van fabrieken zonder afnemers, als gevolg waarvan we werklozen kweken. De steun, die we hen gaan uitkeren, gaan we netjes door belastingverhoging dek ken. Dat achterlijke Amerika toch, waar het volkscrediet zo gewoon is, dat iemand, die een „groot stuk" contant betaalt, geen graag geziene klant in de winkel is. Datzelfde Amerika gaf ons de Marshall dollars om er boven op te komen. Die dol lars kwamen uit de zakken van alle Ame rikanen 1500.- per hoofd per jaar), die, gezien in het licht der wijsheid van de Soester gemeenteraad, wel heel erg ach ter lopen. „Noch noodzakelijk, noch gewenst" was 't vonnis, dat de Soester vroedschap om trent een op te richten Volks-Credietbank of aansluiting bij een V.C.B. velde. De wenselijkheid en de noodzaak van de crediet-behoefte wordt niet door de raad bepaald, doch door het mannetje die een fiets nodig heeft en geen honderd vijf tig losse guldens in zijn zak heeft. Een Nederlander gaat niet graag naar Maatschappelijk Hulpbetoon, waar hij, zo als men ons wil suggereren, kan worden geholpen. Hij knapt zijn zaakjes liever zelf op. De doorsnee Nederlander wenst geen „hulp" van de overheid. Hij wenst een zakelijke overeenkomst aan te gaan, zoals hij ook een bouw-hypotheek sluit met behulp van dezelfde Soester raad, om, na 30 of 40 jaar aflossing, een huis in eigendom te hebben. Dit mag hij echter niet doen met andere zaken; daarvoor mag hij aan afbetalings magazijnen en banken een hoge rente be talen. Wat zal de Soester middenstand doen? Lijdelijk toezien hoe Soestenaren in Amersfoort of Hilversum hun crediet krijgen en daar besteden Er is veel veranderd in de wereld. Als men zich indenkt, dat Frankrijk in dertijd met zijn bondgenoten de grote Wereldoorlog heeft gewonnen en dat zijn rivaal sinds tientallen jaren, Duitsland, in diezelfde oorlog het onderspit dolf, dan moet het voor de overwinnaars van wel eer geen prettige gedachte zijn, dat zij van die overwinning niet hebben ge maakt, wat er van te maken zou zijn ge weest. Vergelijkt men de toestaden van 1945, toen het Hitler-Duitsland werd neerge slagen, met de toestanden in West-Duits- land van tegenwoordig, dan kan men slechts vooruitgang constateren. Dit deel van Duitsland, hoe zwaar ook gebombar deerd, hoe zeer men ook hier van de oor log te lijden had gehad, richt zich op ve lerlei gebied weer op. Men staat er bij voorbeeld verbaasd over, in welk tempo daar de nieuwe woningen uit de grond werden gestampt. Ook politiek wordt meer en meer rekening met Adenauer en de zijnen gehouden. De West-Duitse Bondskanselier heeft zelfs 'n uitnodiging Gedipl. A.N.W.B. Bonds-instructeur. Nieuweweg 97 Telefoon 2543 Voorgezonde regelmaat MIJNHARDT's L AXEERTABLETTEN Werken vlug, zacht en pijnloos. ontvangen om de komende herfst naar Amerika te gaan, ten einde daar een ere doctoraat in ontvangst te nemen. Een feit is, dat West-Duitsland wordt in geschakeld bij „de verdediging van Euro pa" en hoe men er ook tegen sputtert, dat oude Duitse generaals, die zelfs het nazi regiem hebben aangehangen, weer aan de markt komen; hoe men er ook tegen te keer kan gaan en kan zeggen, dat het een schande is, dat oud-SS-ers deel kunnen uitmaken van de komende Europese le germacht, het is nu eenmaal zo. Zelfs hier te lande kunnen wij constate ren, dat Duitsland, de overwonnene, er weer flink bovenop begint te komen. Men moge het onplezierig vinden en met lede ogen de fraaie „Reisewagen", gevuld met vrolijke vacantiegangers, onze grenzen zien passeren en hiertegen in machteloze woede op ouderwets ondergrondse ma nier protesteren, aan de feiten, dat het onze Oostelijke buren weer heel wat be ter gaat, kan men niet tornen. Duitsland pakt weer aan. Duitsland werkt en zwoegt om er weer bovenuit te komen en nu reeds kan worden vastgesteld, dat het hierin reeds flink op weg is. Hoe heel anders is het met Frankrijk ge steld. De overwinnaars in de grote oorlog. Zeer zeker. Maar na die overwinning hebben wij er niet veel anders gezien dan verdeeldheid. Stakingen hier, stakingen daar. Regerin gen, die elkander opvolgen met de regel maat van een slecht lopend uurwerk. Geen wonder, dat in deze omstandighe den het machtige Amerika in zijn strijd tegen het Europese communisme zich meer en meer wendt tot de oude, steeds sterker wordende rivaal van Frankrijk. Met kleinigheden kan de Amerikaan zich in Europa niet ophouden. De angst van Frankrijk voor de Duitse overvaller kan hij niet delen, als het erom gaat, het com munisme te bestrijden en er een gewa pende wal tegen op te werpen. De altijd weifelende houding, welke Frankrijk inneemt ten opzichte van het E.D.G.-verdrag, dringt de Amerikaan er toe, de verbindingen met West-Duitsland krachtiger te maken. Het gevolg van een en ander is uiteraard, dat Frankrijk als grote mogendheid meer en meer naar de achtergrond wordt geschoven en dat Duitsland, ook politiek, meer macht zal worden gegeven. Zo is Frankrijk doende, zijn eigen graf te graven, een bezigheid, waaraan de Franse communisten maar al te gaarne een handje helpen. De Ideale Gezinszalf DE SPORTWEEK 195-1. Van 1 tot en met 10 Juli zal de Soester Sport Federatie voor de tweede maal een Sportweek organiseren. Het programma luidt als volgt 1 Juli, 7.30 uur, Openingsmars van de aan gesloten sportverenigingen. 19.15 uur, gro te Motor-polowedstrijden. 2 Juli, 7 uur, Handbalwedstrijd en Kop pel-race. 3 Juli, 2 uur, Grote Sportmiddag van K.P.S. 5 Juli, 7 uur, Volleybal-finales van de plaatselijke competitie. 6 Juli, 7 uur, Loop door Soest. 8 Juli, 19.15 uur, Voetbalwedstrijd Soest- Baarn. t 9 Juli, 7.30 uur, Rijwielpuzzletocht. 10 Juli, 3 uux', Auto-, motor- en bï'omfiets- behendigheidswedstrij den. 20 uur, grote Slotavond in het Openlucht theater. SCHOOLREISJE. Vrijdag hebben de leerlingen van de openbare lagere school aan de Beetzlaan hun schoolreisje gemaakt. Om 8 uur re den ze weg in de bussen van Tensen naar Schiphol, waar ze werden rondgeleid en 't geluk hadden een paar vliegtuigen te zien binnenkomen. Toen volgde een rondvaart door mooi en oud Amsterdam, alsmede 'n tochtje over het IJ, waarna ze naar Artis werden gebracht om daar een paar uur tjes te genieten, 's Middags gingen ze over Haarlem naar Kraantje Lek, met de hoge duintop „De Blinkert" en naar Bloe- mendaal en Zandvoort. Ze troffen best weer om in zee te gaan, waarna nog een speeltuin werd bezocht in Halfweg. Na een fijne dag arriveerde men 's avonds te half 10 weer in Soest. Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten HET GAAT OM UW ZAAK. Dit is het devies van het Prins Bernhard Fonds. Symbool: de witte anjer. Doel: financiële steunverlening aan het culturele leven van ons volk in de ruim ste zin (wetenschap, kunst, volksontwik keling, jeugdzaken). De daarvoor benodigde geldmiddelen die nen door het Nederlandse Volk te worden bijeen gebracht; d.w.z. het Prins Bern hard Fonds ontvangt geen gelden uit 's Rijks kas. Het is inderdaad onze zaak. Wij zelf zullen ons verantwoordelijk moe ten weten voor onze eigen cultuur. Deze verantwoordelijkheid draagt U op de juiste wijze door op Anjerdag 1954 Uw bijdrage aan het Prins Bernhardfonds niet te onthouden, hetzij door het kopen van een foto van het Koninklijk Gezin, welke foto U komende week (zo lang de voor raad strekt) zal worden aangeboden. Z.K.H. Prins Bernhard, die Regent is van het Prins Bernhardfonds, zei het eens al dus: „Aan mooie woorden hebben onze cul turele arbeiders niets, er dienen daden gesteld te worden. Ik zou elke landgenoot ervan willen doordringen, te beseffen, dat het fonds geen liefdadigheid vraagt, maar een vrijwillige bijdrage in het be lang van onze culturele opbouw. Het is 'n zaak van alle Nederlanders. Tua res agitur, het gaat om Uw aller Na anderhalf uur praten en met 15 te gen 4 stemmen heeft de Soester gemeen teraad besloten, dat in Soest geen Volks- ci'edietbank zal komen. Of dit erg verstandig is geweest is zeer te bezien. Wanneer ik althans het verslag met de ontroerende argumenten lees, waarom wij in Soest vooral geen crediet- bank moeten hebben (we kopen anders maar raak en sparen niet) en. dat, ais we persé crediet willen hebben, „dan maar naar Hilversum of Amersfoort moeten gaan", dan kan ik de Edelachtbare heren niet erg volgen. De Volksci'edietbanken voorzien in alle gemeenten waar zij tot nu toe zijn inge steld in een grote behoefte, maar in Soest zeggen wij „neen". De argumentatie, waarmede het voorstel de das werd omgedaan, spreekt van een volkomen misverstaan van het crediet- wezen en het niet kennen van de wensen, die onder de Soester bevolking leven. De gehele Soester bevolking moet zich wel op haar tenen getrapt voelen, wan neer zij leest welk vertrouwen zij bij de raadsleden op financieel gebied genieten en welk een aandoenlijke bezorgdheid over ons moreel wordt gewaakt. Eerst moeten we de centjes bij elkaar sparen en dan gaan we het verlangde ko pen. Zouden we het maar niet liever zo doen, dat we de centen bij elkaar sparen en dan permissie gaan vragen om ze te mogen uitgeven Er zijn op deze raadsvergadering theorie- en verkocht, waarin een eerste jaars Ulo leerling niet zou trappen. De hele wereld hangt van crediet aan elkaar, doch in onze raad wordt beweerd: „Crediet verlenen is niet een economisch belang dienen", „credietbehoefte is een na-oorlogs verschijnsel", „Slappelingen helpen is fout", „Iemand die in (financië le) moeilijkheden zit heeft geen crediet nodig maar hulp", „Voklscrediet om de woeker te bestrijden is de duivel uitdrij ven met Beëlzebub" en zo nog het een en ander meer. Een onzer raadsleden vertelde hoe puik de V.C.B. in Indië werkte, maar dat had hij beter achtex-wege kunnen laten, want de doorsnee Nederlander wordt al kop schuw als hij het woord Indië hoort. Bij al dat verdrietigs heb ik toch nog even moeten lachen, zij het ook als die beruchte boer. Dat was toen onze Burge meester zei, in verband met de gelden die nodig zullen zijn voor de vuilverwer kingsinstallatie: „We moeten er vlug bij zijn om dit stukje Marshallhulp in de wacht te slepen". Voor deze inrichting hebben we niet eerst gespaard en toch is ook dit een meubel stuk waarom we dringend verlegen zit ten. Jammer, dat niet iedere gemeentenaar 'n „uncle Sam" heeft. Dan zou moraliseren over crediet heel wat gemakkelijker zijn. Net zo gemakkelijk als nu voor sommige raadsleden. H. OEKMAN. en beneden de stadsprijzen. Soesterbergsestraat 30 Tel. 2454 zaak". Zij, die zich op Zaterdag 3 Juli a.s. gedu rende enige uren beschikbaar willen stel len als collectant, worden verzocht zich vóór 2 Juli a.s. te willen melden, Gemeen tehuis, afd. IAD. WIELRIJDSTER REED TEGEN AUTO. Gistermorgen reed Mevr. V. wonende op de Steenhoffstraat, per rijwiel, vanuit de Kruisweg, de rijweg van de Steenhoffstr. over. Zij lette niet op het vex-keer dat van rechts kwam en reed tegen het lin ker voorspatscherm van een passerende auto. Zij kwam te vallen en liep een lichte hersenschudding en een hoofdwon de op. CHR. SCHOOL OP REIS. De kinderen van de buurtschap Hees le ven dicht bij de natuur en kennen de die ren- en plantenwereld als hun broekzak, doch toen zij vorige week, met een school reisje van de Chr. school, in Rotterdam waren, keken zij toch hun ogen uit. Zij kwamen, nadat zij het Groothandels gebouw hadden gezien, in de diergaarde Blijdorp en zagen daar de papegaaien, beren en andere dieren, die men op Hees niet tegenkomt. Een bezoek aan de Riviè- ra-hal liet hen de pracht van tropische vissen, planten en slangen zien. De Rotterdamse haven werd per boot be zichtigd en tijdens het één-urig verblijf in de haven, zagen ze schepen uit alle lan den ter wereld, waarbij ons trotse vlieg tuigmoederschip Karei Doorman. Een bezoek aan de Maastunnel ontbrak natuurlijk niet en evenmin werd een be zoek aan de zee vergeten, n.1. toen in Hoek van Holland de badpakken aange trokken werden en de jeugd kopje onder ging in de branding van de Noordzee. OPENLUCHTSAMENKOMST. Zaterdagavond 26 Juni, organiseert de Gereformeerde Kerk te Soest een open luchtsamenkomst op de hoek Soesterberg- sestraat-Eikenlaan. Men zie de advertentie in dit nummer.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1