DE SPORTWEEK 1954. Burgerlijke stand. Officiële Mededelingen. Donderdagavond begint het jaarlijkse Soester sportevenement, de Sportweek. Het is voor de tweede keer, dat deze sportweek wordt georganiseerd. Een week, waarin de sport in 't middel punt van ons aller belangstelling zal staan, dank zij een reeks van sportge beurtenissen. Ook ditmaal zijn vele takken van sport in het programma opgenomen, waardoor vele Soester sportmensen aan bod ko nten. Het zeer gevarieerde programma begint Donderdagavond te 715 uur, doch daar voor, n.1. om 6.30 uur, starten de leden van 'de Soester sportverenigingen, voor afgegaan door de Soester Harmonie en begeleid door de drumband van „Olym pia", voor een openingsmars. Men trekt vanaf de openbare lagere school op de Beetzlaan en vandaar gaat de stoet over de Koninginnelaan naar de Julianalaan. Op het Julianaplein wordt gedefileerd voor het gemeentebestuur, waarna naar de Wadeck Pyrmontlaan wordt gemar cheerd. Op het terrein naast de villa „Pax" opent de Burgemeester officieel de Sportweek 1954 en wordt de stoet ontbonden. Motorpolo-wedstrijden. Om 7.15 uur volgen op het S.E.C.-terrein aan de Schrikslaan motorpolo-wedstrij- den. Wat is motorpolo We hebben het, even als de meeste Soestenaren nog nooit ge zien, doch we hebben ons licht hierover GEBOREN Constantia Hendrika Maria, dochter van G. Dijkman, militair en H. J. Suman, Koninginnelaan 80. Anthonius Isaac Maria, zoon van H. van Rossenberg, opzichter bij het slachthuis en C. A. Stalenhoef, Lange Brinkweg 43. Elias, zoon van E. Hordijk, militair en G. van Heukelem, Wald. Pyrmontlaan 11. Marianno Ingeborg, dochter van H. E. v. 't Klooster, rijwielbewaker en W. A. M. van Buuren, Anna Paulownalaan 16. Hendrikus Arnoldus, zoon van L. P. J. Rokebrand, rijksambtenaar en C. R. M. Bleukens, Gen. Winkelmanstraat 82. Sebastianus Anthonius Henricus, zoon v. S. B. Th. Denters, ambtenaar gewestel. arbeidsbureau en E. H, Faasen, Burg. Grothestraat 27. Johanna Wilhelmina, dochter van J. T. de Jong, militair en J. Ravensberg, Ples- manstraat 31. Antonius Aloysius Duco, zoon van W. B. Koning, pluimveehouder en G. W. Wil- lemse, Birkstraat 136. Maria, dochter van J. v. d. Broek, stuca- door en H. Blankers, Nieuwstraat 10. Patricia Agnes Josephina, dochter van G. G. Zoetelief, scheepswerktuigkundige en Th. M. Segersj Steenhoffstraat 35. ONDERTROUWD Hendrik Jan Kuipers, 21 jaar, bouwvak arbeider, Lauerstraat 7, Amersfoort en Antonia van der Kruijt, 19 jaar, Van Weedestraat 49. Datum huwelijk: 9-7-'54. Gerardus Antonius van den Berg, 28 jr., metselaar, 2e Weteringhpad 5 en Bernar- dina Kouwenberg, 25 jaar, dienstbode,2e Weteringpad 7. Datum huwelijk: 14-7-54. Theodorus Simon Joseph Maria v. Steen, 24 jaar, huisknecht, Beetzlaan 111 en Maria Cornelia Alida Hilhorst, 24 jaar, Hartweg 14b. Datum huwelijk: 14-7-54. Dirk Brons, 29 jaar, betonwerker, Mo lenweg 28 en Gijsbertha Jacoba van Ag- terveld, 21 jaar, Beukenlaan 33. Datum huwelijk: Onbepaald. Albert Spijkerman, 25 jaar, technisch employé, Weteringstraat 31, Baarn en Dorothea Anna Baltus, 21 jaar, Krom- meweg 21. Datum huwelijk: 14-7-'54. Joannes Franciscus Fonken, 23 jaar, schoenmaker, Birkstraat 61 en Teuntje Wiss, 18 jaar, dienstbode, Kolonieweg 5. Datum huwelijk.' 9-14-54. GEHUWD Gerard van Konkelenberg, 25 jaar, hof meester, Pr. Bernhardlaan 17 en Adria- na Bertling, 27 jr., zonder beroep, Steen hoffstraat 37. Adres na huwelijk: Braam- weg 72. Creslaw Adam Zawadski, 30 jaar, bouw kundig ingenieur te Guildford (Engeland) en Olga Elly von Moller, 26 jaar, zon der beroep, Van Lijndenlaan 16. Adres na huwelijk: Guildford in Engeland. Nicolaas Breukelaar, 26 jaar, kantoorbe diende, Harmonielaan 23, Diemen en Martha Johanna van der Heide, 23 jaar, Hildebrandlaan 10. Adres na huwelijk: Ieder op eigen adres. Friedrich Jakobus Enzlin, 27 jaar, kan toorbediende, Van Weelstraat 39B, Rot- ttrdam en Gerda Christina Brandenburg, 25 jaar, verpleegster, Julianalaan 49. Adres na huwelijk: Cleyburghstraat 46B, Rotterdam. OVERLEDEN Gosse Albertus Johannes Wessel, 65 jaar, gehuwd m. C. E. J. W. Vermeulen, Nieu- weweg 22. Maria Antonia Schuddeboom, 78 jaar, weduwe van L. Jebbink, Soesterbergse- straat 84. Antonia Davrina Linsehoten, 77 jaar, we duwe van Jacobus Scheuermann, Bos straat 2. opgestoken. Het is geen Wild-West-sensatie zoals men in Amerika kan meemaken, waarbij men oude auto's kapot rijdt. Het is een nieu we tak van motorsport, afkomstig uit Frankrijk en sinds 1947 beijvert de Mo tor Touring Club Dordrecht zich om de ze sport ook in ons land populair te ma ken. Motorpolo is geen motorvoetbal, al heeft het met voetbalspel wel enige verwant schap. Het gemotoriseerd zijn van de spelers heeft enige bijzondere voorzie ningen nodig gemaakt, al was het alleen maar uit een oogpunt van veiligheid. Een gewoon voetbalveld wordt als ter rein gebruikt met doelpalen, doelgebied, strafschopgebied en strafschopstip. Om de nodige bewegingsvrijheid over te houden, heeft men het aantal spelers tot 5 per team en één reservespeler beperkt. Zij zijn van rugnummers voorzien op de navolgende wijze 1. midvoor, 2. rechter- en 3 linker vleugelman, 4 back en 5 doelverdediger. De spelers rijden op 125 c.c. motorrijwie len, die voorzien zijn van een speciale beugel om gemakkelijk de bal mee te kunnen rollen. Deze bal is groter dan de gebruikelijke voetbal en heeft een mid denlijn van 40 c.M. De doelverdediger zou tureluurs worden, als hij alsmaar met zijn motorfiets in het doel moest rondrijden. Hij mag als een normale voetbalkeeper aan het spel deenemen, doch moet altijd in contact blijven met zijn motorfiets. Dit heeft tot gevolg, dat hij zijn motorrijwiel soms op de grond legt en hierop staande een hoge bal uit de lucht grijpt. De andere spelers mogen de bal alleen spelen, als zij zich in het zadel bevin den, doch zij mogen niet de bal tussen motor en been klemmen terwijl hands natuurlijk afgestraft wordt. Bij de spelregels vinden we o.m. de be paling, dat de back of doelman (de num mers 4 en 5) nooit de middenlijn mogen passeren. Het systeem van „eerst de man en dan de bal" krijgt hier geen kans, daar aanvallen alleen maar is toegestaan in dezelfde of tegengestelde richting als de tegenstander rijdt en dan nog sechts aan de kant waar de bal zich bevindt. Bovendien is hêt verboden een speler die de bal heeft zodanig te hinderen, dat hij zijn snelheid moet verminderen. Wel is de aangevallene verplicht te wijken. Een links- of een rechtsbuiten zal men dan ook met een snelheid van 60 tot 70 kilometer langs het lijntje zien rijden. Eén scheidrechter zou een wedstrijd niet kunnen bijhouden, daarom wordt hij bij gestaan door 2 deskundigen en 2 grens rechters. De wedstrijd wordt 3 x 20 mi nuten gespeeld. Dank zij de activiteit van de M.T.C. Dor drecht is er in ons land een landelijké competitie ontstaan, waardoor de belang stelling voor deze sport reeds zeer groot is. Deze competitie wordt besloten met een wedstrijd om het kampioenschap van Nederland, welke Donderdagavond op de Schrikslaan plaats heeft. De tegenstanders zijn The Red Devils (Dordrecht) en The Meteors (Vlaardin- gen) en alle Soestenaren kunnen getui ge zijn van de strijd om dit landskam pioenschap. Handbal en Koppelraces. De tweede dag van de Sportweek wordt gevuld met handbalwedstrijden en kop pelraces op het S.E.C.-veld. Het eerste damesteam van de handbal- af deilng van B.D.C. zal spelen tegen het damesteam van Spirit 1. Na deze wedstrijd, welke te 7 uur be gint, worden koppelraces gehouden. Van iedere Soester Sportvereniging wordt een wielerkoppel afgevaardigd. Deze koppels leveren strijd zoals in de Zes-daagse wedstrijden, waarbij men zijn koppel- genoot aflost. Windhondenrennen, boksen en voetbal. Zaterdagmiddag wordt door K.P.S. een sportmiddag verzorgd ter ere van Prins Bernhard's verjaardag. Te 2 uur begint de voetbalwedstrijd K.P.S.-Spakenburg, waarin men o.a. de midvoor van de Nationale Zaterdagmid dagvoetbalploeg zal kunnen zien spelen. Na deze wedstrijd wordt, van 15.45 tot 16.45 uur, een boksdemonstratie gegeven door twee lichtgewichtboksers, die zul len bewijzen, dat boksen een mooie sport kan zijn. Te 4.15 uur wordt het startschot gelost voor de windhondenrennen, waarover we in ons nummer van Vrijdag j.1. schreven. Prins Bernhard zal na afloop der wed strijden de prijzen uitreiken. SACRAMENTSPROCESSIE. In het park van het rusthuis Nieuw-Ma- riënburg te Soestdijk werd Zondag de jaarlijkse Sacramentsprocessie gehouden. Binnen en buiten de hekken was de deel name en belangstelling voor dit gebeu ren weer zeer groot. Te half vier werd in 't kerkgebouw 'n plechtig Lof gecelebreerd door pastoor F. Smit uit Brummen, met assistentie van kapelaan H. Kuipers te Soest als diaken en kapelaan J. van Wijk te Baarn als subdiaken. Een lange stoet deelnemers trok daarna het park door, waaronder vertegenwoor digers van jeugd-, sport-, vak- en standsorganisaties, alsmede kerk- en armbesturen. Pastoor F. Smit droeg het Allerheiligste onder het baldakijn, hetwelk gedragen werd door vier kerkmeesters. Een 200-tal bruidjes gaven de stoet een fleurig aanzien, evenals de meegevoerde vaandels en vlaggen. De Harmonie St. Caecilia uit Utrecht begeleidde de zang van de deelnemers. Bij het rustaltaar hield dr Westerman van het Phylosoficum Dijnselburg een predicatie naar aanleiding van psl. 23: „Hem is de aarde en alles wat daarop is", waarin dr Westerman het doel en het wezen van de processie uiteen zette. Na de zegen met het allerheiligste trok de stoet, waarin meetrokken de pastoors Mgr. A. G. Smit, W. Voss, R. Lommerse, kapelaan J. de Lange, allen uit Soest, ka pelaan R. Vehmeijer uit Utrecht en de kapelaans Van Wijk en Spanjer uit Baarn, naar het kerkgebouw, waar de plechtigheid werd beëindigd en met het zingen van 't „Te Deum" werd besloten. Een fris gezicht en slordig haar Passen beslist niet bij elkaar. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Indonesië: m.s. Oranje, 7 Juli. Ned. Nw. Guinea: m.s. Oranje, 7 Juli. Ned. Antil len: s.s. Baarn, 29 Juni. Suriname: s.s. Cottica, 30 Juni. Unie van Zuid- en Zuid- West Afrika, m.s. Oranjefontein, 29 Juni. Canada, m.s. Johan van Oldebarnevelt, 26 Juni. Zuid Amerika, s.s. Eva Peron, 28 Juni. Australië: via Engeland, 26 Juni! Nieuw Zeeland, via Engeland, 26 Juni. Inichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. GESLAAGD. Zaterdag slaagden te Utrecht voor het Mulo B-examen alle zes candidaten van de R.K. Ulo-school alhier. Het waren de leerlingen A. Beyer, A. Boomhouwer, G. Tourné, W. v. d. Valk, A. van Veen en W. van Veen. Voor het toelatingsexamen van het Ly ceum te Baarn slaagden Cobi van Neer bos, Renie Kok, Willemien van Krugten, Marjolijn Suyling en Lidy van Weering. Allen leerlingen van de 6e klas der O.L. School in de Kerkebuurt. JEUGDTOORNOOI S.E.C. Zondag werd het jeugdtoornooi besloten met wedstrijden tussen Junioren elftal len A, waaraan de clubs A.W.- (Bussum), Donar (Hilversum), Patria (Zeist), Quick (Amersfoort), Donar (Hilversum), Patria (Zeist), Quick (Amersfoort) en S.E.C. deel namen. De uitslagen waren S.E.C.-Donar 1-0. Patria-Quick 0-2. A.W.-S.E.C. 0-0. Donar- Quick 0-4. Patria-A.W. 1-2. Quick-S.E.C. 0-1. Patria-Donar 0-0. A.W.-Quick 0-0. S.E.C.-Patria 3-0. Donar-A.W. 04. De totaal uitslag was 1. S.E.C., 7 pnt. (wisselbeker). 2. A.W., 6 pnt. 3. Quick, 5 pnt. 4. Donar, 1 p. 5. Patria, 1 p. De beangstelling voor dit tournooi was groot en men heeft van sportieve en op goed peil staande wedstrijden genoten. De heer J. Hoek, voorzitter van S.E.C., dankte de verenigingsbesturen voor de deename aan dit tournooi, de jeugdcom missie en de scheidsrechters voor hun medewerking en reikte daarna de prij zen uit. T.T.V. „SHOT". Afgelopen Zaterdagavond speelden de leden van de Tafeltennisvereniging Shot hun laatste trainingswedstrijden van het seizoen 1953-'54. Een terugblik toont, dat het afgelopen seizoen, evenals de voorgaande jaren, succesvol is geweest. Twee kampioensteams en de Soester kampioenschappen met de demonstraties vormden de hoogtepunten. Tot eind Augustus is er vacantie, waarna met de algemene jaarvergadering het nieuwe seizoen geopend zal worden. Tevens zal, ter gelegenheid van het 3- jarig bestaan, een tournooi met feest avond georganiseerd worden, waaraan de zusterverenigingen uit Blaricum en Zut- phen zullen deelnemen. OLYMPIA VOLLEYBAL. Olympia 2 heren ontving Woensdag Che- fana 1 uit Hilversum in de promotie competitie en wist met 50 te winnen. De le en 3e game waren zeer spannend en werden met klein verschil gewonnen. Bij de overige games was het verschil groter. Olympia 2 dames moesten spelen tegen Snellius te Plilversum, doch deze promo tie-wedstrijd ging niet door. Het vclleybal-tournooi voor leden van het Chr. Gymnastiek Verbond werden wegens het regenachtige weer op Don derdag en Vrijdag afgelast. VEILIG VERKEERSPROEF. Morgenavond te 7 uur, zal de door de politie georganiseerde Veilig Verkeers- proef worden gehouden. Bij de start nabij hotel „Bosch en Duin" kan men zich voor de proef melden. VEEL COLORADOKEVERS. Veelvuldig zijn de aanmeldingen van het vinden van coloradokevers. Deze aan gifte is wettelijk verplicht en moet aan het politiebureau geschieden. SCHOOLREISJE WERD ONDERBROKEN. Een autobus met schoolkinderen uit Bus sum arriveerde Vrijdag in onze gemeen te. Na een verblijf in de bossen nabij de Soesterbergsestraat bleken 2 jongens op het appèl te ontbreken. De onderwijzers zochten tevergeefs de omgeving af en kwamen tenslotte met de onvoltallig be mande autobus op het politiebureau. De op patrouille zijnde politie-jeep werd per mobilofoon aan het zoeken gezet en na een uur kwam het bericht uit Den Dol- der, dat de twee knapen waren gevon den. Zij werden per jeep naar het poli tiebureau gebracht, waarna de kinderen hun schoolreisje konden vervolgen. Het bleek, dat de twee jongens een wan deling hadden gemaakt in het bos en de weg terug waren kwijt geraakt. KIPPENDIEFSTAL. De politie arresteerde een Soester inwo ner, die ervan verdacht wordt op regel matige wijze, uit de hokken van een hoenderpark, kippen te hebben gestolen. De hoenderparkhouder W. miste bij de telling 28 kippen en betrapte de kippen dief op heterdaad. POLITIE BESLECHTE VECHTPARTIJ. In de nacht van Zaterdag op Zondag trof fen politiemannen, in een perceel aan de Beukenlaan, 4 mannen en 2 vrouwen vechtend aan. Verschillende ruiten wa ren reeds gesneuveld, terwijl ook het meubilair sporen van de strijd te zien gaf. De vier mannen hadden in Amster dam de bloemetjes buiten gezet en wil den in Soest de finale van het feest hou den. De gemoederen waren echter dus danig verhit, dat voor één hunner het feest op het politiebureau eindigde. Deze man, welke militair bleek te zijn, werd Maandag aan Je Kon. Marechaus see oyergeleverd. HOE ZAT DAT? Zondag had op het 2e Heeserlaantje een treffen plaats tussen een wielrijdster en 'n wandelaar, waarbij de wielrijdster te gen de grond sloeg. De dame verklaarde aan de politie, dat zij, bij het passeren van de wandelaar, onverwacht een stomp kreeg, waardoor zij kwam te vallen. De heer had een an dere lezing, n.1. dat de wielrijdster tegen hem was aangereden. De politie mag de zaak verder uitzoeken. SLAAGS MET ZIJN HOSPITA. De hospita van een jongeman kwam Zondag bij de politie aangifte doen, dat haar dronken kostganger haar te lijf was gegaan. Toen de politie ter plaatse kwam was de kostganger met onbeken de bestemming vertrokken. AFSLUITING EMMALAAN. Burgemeester en Wethouders van Soest, gelet op artikel 6 van het Wegenver keersreglement, maken bekend, dat de Emmalaan, wegens herstelwerkzaamhe den, tot nader order voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren in beide richtingen gesloten is verklaard. ONTEIGENING KRACHTENS DE WEDEROPBOUWWET. De Burgemeester van Soest, gelet op ar tikel 10 der Wederopbouwwet, maakt bekend, dat van 30 Juni 1954 tot en met 20 Juli 1954 ter gemeentesecretarie dier gemeente (afd. Eigendommen) voor een ieder ter inzage worden nedergelegd een uitgewerkt plan van onteigening met uit voerige kaarten en grondtekeningen, waarop de nabij de Van Lenneplaan te Soest, in verband met een bouwplan, strekkende tot leniging van de woning nood, ten name van de gemeente Soest te onteigenen percelen, met vermelding hunner kadastrale nommers zijn aange wezen, benevens een lijst van de kada strale nommers der te onteigenen perce len met vermelding van de grootte en de namen van de eigenaars. Tijdens het genoemde tijdvak kunnen belanghebbenden schriftelijk hun bezwa ren tegen de voorgenomen onteigening bij het gemeentebestuur indienen.

Soester Courant | 1954 | | pagina 2