DE SPORTWEEK 1954. SOEST. Meningen van onze lezers. HAAR KLEURINGEN zonder PEROXYDE J. KOPPEL. IN DE HOEK. hebben VELE VOORDELEN. DAMESKAPSALON Burgerlijke stand. DINSDAG 6 JULI 1954. 31e JAARGANG No. 54. SOESTER OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Vrijdagavond werd de sportweek voort gezet op het terrein aan de Schrikslaan. Handbalwedstrijd. De Dameshandbalploeg B. D. C. alhier trad tegen het eerste team van Spirit uit Amersfoort in het veld. De Soester meisjes namen na 2 minuten, dank zij een vlotte aanval en een goede gooi van M. Hooischuur, de leiding. 1-0. Toen 5 minuten later, dank zij T. Du- wel, de stand op 2-0 werd gebracht, leek het alsof B.D.C. een gemakkelijke over winning zou behalen. De kans op een 3e doelpunt verspeelde B.D.C. doordat een toegekende strafworp foutief genomen werd. Hierna kwam Spirit opzetten. De Amers- foortse meisjes bewezen genoeg spi rit te hebben, om door de Soester ver dediging heen te dringen. Met snelle aan vallen schiepen zij zich in het Soester doelgebied goede kansen, waaruit ten slotte een doelpunt kwam. De Soester doelvrouwe, Nel Kaats, die op goede wijze haar heiligdom had verdedigd, moest voor een hoge bal zwichten. 2-1. Een minuut later werd zij verrast door een verre worp van de Spirit linksbin nen, waardoor de stand op 2-2 kwam. Tot de rust bleef het 'n gelijk opgaande strijd, doch na de thee ontwikkelde B.D.C. een krachtig offensief, waarbij het Amersfoortse doel menigmaal aan een doorboring ontsnapte, Vrouwe Fortuna was de Amersfoortse meisjes hierbij goed gezind. Verschillende worpen kwamen tegen de doelpalen en tegen de lat. Spirit ontworstelde zich aan deze druk en de Soester keepster werd voor het eindsignaal nog 'n keer gepasseerd toen de bal, via de binnen kant van de paal, in het net verdween. 2-3. Koppel-races. Toen de handbalmeisjes verdwenen wa ren namen de wielren-specialisten van „Tempo' i.ui. piactta In rccozoi-rnpc zetten zij een wielerbaan van 200 meter uit in een elipsvorm op dit voetbalveld. Een brandweerauto fungeerde als jury wagen en hierop hadden plaats genomen de heren H. Schlebaum, W. Lamens en W. Hartman, aan rvie de organisatie van deze originele wielerrace voor amateurs was toevertrouwd. Onder aanmoedigingen van het publiek kwamen de koppels zich voorstellen: K.P.S. met D. Witteveen en J. Beijer. „Hees" met Ruttenberg en v. d. Broek. „Tempo" met De Weerd en v. d. Winden. „Olympia" met Bakker en Smid. „Shot" met Schut en Rademaker. S.E.C.-N.W.O. met Karelse en Van Klooster. Behalve deze verenigingskoppels reden de koppels De Raadt en W. Groart, W. v. Schaffelaar en A. Stalenhoef, D. Fugers en J. de Graaf en G. Slagt en M. Bergers. De jury maakte terecht onderscheid tus sen eerstgenoemde verenigingskoppels, die 80 ronden moesten rijden en de 4 laatst genoemde koppels, die na 40 ronden de strijd konden beëindigen. Na de start door de heer H. Scholtmeijer, was het Ruttenberg die de wisselbeker van het vorig jaar moest verdedigen die er een flink tempo inzette. Er was 1 koppel, dat bijzonder gebrand scheen om dit jaar te winnen en dat was „Olympia" met de jeugdige Bakker en Smid. De 4 onafhankelijke koppels, waarin de leef tijd een woordje meesprak, deden het kalm aan en vochten onderling een ge zellige strijd uit, doch in de regionen van de verenigings-vertegenwoordigers werd fel gestreden. Het liep uit op een groots duel tussen Ruttenberg-v. d. Broek en Bakker-Smid. Tachtig ronden hebben zij nek-aan-nek gereden en liepen enige ronden uit op de rest. Terwijl die strijd voortging, ging voor de onafhankelijken de bel voor de 40e ronde, nadat zij eerst een premie-sprint om een eierenprijs hadden verreden, die Fugers won. De eindstrijd bracht het volgende eind klassement voor hen: 1. Groart. 2. Sta lenhoef. 3. De Graaf. 4. Slagt. Met nog 40 ronden oftewel 8 k.m. voor de boeg, zakte de strijdlust van de overi gen geenszins. Ruttenberg, de voetballer en hardloper, bedwong met zijn krach tige beenspieren telkenmale de voor sprong, die Bakker, dank zij het goede rijden van Smid, kreeg. Tot in de 9e ron de Smid al zijn reserve's aanboorde, niet afloste en twee ronden achtereen nam, daarbij een voorsprong behalend van een 20-tal meters, welke beslissend werd voor het eind-resultaat. Deze voorsprong werd in de laatste ronde door Ruttenberg verkleind, doch daarna was Bakker, met de finish in het zicht, niet minder onge naakbaar dan zijn strijdmakker Smid. Het eind-klassement luidde: 1. Olympia, in 37 minuten, 33 sec. 2. „Hees", met 20 meter achterstand. 3. „Tempo", met 3 ronden achterstand. 4. S.E.C.-N.W.O., met 5 ronden achterstand. 5. „Shot" met 6 ronden achterstand. 6. „K.P.S.met 6 ronden achterstand. K.P.S.-middag. Zaterdag, de derde dag van de sportweek, werd, dank zij de organisatie van K.P.S., een zeer gevarieerde sportmiddag, waar op een tweetal voor Soest onbekende sporten werden gedemonstreerd. Te 2 uur ving op het K.P.S.-terrein de traditionele voetbalwedstrijd K.P.S.-Spa- kenburg aan. Beide elftallen gaven el kaar niet veel toe en onder de goedkeu rende blikken van Prins Bernhard boek ten de Paleismannen een gelijk spel. 33. Strafschoppen moesten uitmaken, wie de door de Prins beschikbaar gestelde be ker zou winnen. De Spakenburgers wa ren het gelukkigst en wonnen daardoor de wedstrijd. Prins Bernhard reikte de beker aan hen uit en verzocht hen volgend jaar terug te komen. Boks-demonstraties. Onder leiding van sergeant Mes uit Utrecht demonstreerden boksers van een militaire boksploeg uit Utrecht de boks- sport. Diverse partijen in lichtgewicht-bok sen werden op het middenveld van het K.P.S.-terrein gegeven, waarbij zich on der het zeer talrijke publiek ook bevon den de adjudant van Prins Bernhard C. Geertsema, de intendant van het paleis Jhr mr C. Dedel en onze Burgemeester. Windhondenrennen. Te half vijf maakte Soest kennis met windhondenrennen. De Stichtse Windhonden-Menvereniging „Utrecht" organiseerde de rennen, waar voor een baan van 320 meter op het ter rein was uitgezet. Niet minder dan 16 Greyhounds en 4 Whippets namen aan deze wedstrijden deel. Om de winnaars vast te stellen waren niet minder van 17 courses nodig, waarin eerst 4 honden tegen elkaar liepen. Daar na kwamen uc heikaïisings-couisesvoor de honden, die op nummer 3 en 4 waren geëindigd. Er werden ook courses gehouden met hindernissen, welke voor de grote snel heid van de honden (60 k.m. per uur) geen beletsel vormden. Het waren spannende en fraaie races, die deze windhonden liepen achter de „haas", welke aan een touw werd voortgetrok ken. Het publiek leefde in spanning mee, me de dank zij het werk van de microfonist, de heer B. de Groot, die de kwaliteiten van de honden telkenmale noemde. De finale van de greyhounds gaf het vol gende resultaat: 1. Bob van J. Poel. 2. Chiberta van J. H. Teeuwen. 3. Dogeniet van L. de Groot. 4. Norton's Commander van L v. d. Ven. Namens de Prins, die intussen vertrok ken was, dantke jhr mr C. Dedel de Stichtse windhonden-renvereniging voor haar komst en wenste de winnaars geluk, onder toekenning van enkele medailles, die de Prins beschikbaar had gesteld. Vervolg op pag. 2. adem halen. Ik hoop, dat ik met bovenstaahde wen ken vele wandelaars enige goede raad gevingen heb gegeven en dank U, mijn heer de redacteur, voor de opname in Uw geëerd blad. Uw getrouwe lezer, G. VAN KLEEF. Mijnheer de Redacteur. De mededeling in Uw blad, dat de deel nemers aan de Avond-Vierdaagse Wan deltochten ook door Soest zouden komen, was voor mij, als veteraan, aanleiding de deelnemers gade te slaan. Aan de manier van lopen kan men bij velen constateren, dat zij of beginnelin gen waren of geen goed schoeisel etc. droegen. Ten gerieve der wandelaars veroorloof ik mij daarom enige goede wenken te ge ven. Ie. Voor het begin der mars verdient het aanbeveling om een voetbad van enigs zins warm water te nemen, vermengd met borax of nog beter met Trannosan; vooral geen zeep gebruiken, daar zeep de voetzolen zacht maakt. 2e. Dikke wollen sokken dragen en voor al hoge rijgschoenen, welke tot boven de enkels rijken. Deze schoenen moeten vooral brede neuzen hebben en mogen niet te smal zijn, daar onder het lopen de voeten in de breedte uitzetten. Juist door te smalle schoenen krijgt men meestal blaren onder de voeten. 3e. Masseer voor de afmars vooral de voeten en enkels met Embrocation of groene olie en herhaal deze massage steeds na iedere mars, opdat de spieren weer soepel worden. 4. De voeten moeten goed worden neerge zet. Onder 't lopen moeten de armen goed worden gezwaaid. Om niet spoedig moe te worden moet men het bovenlijf bo vendien goed gestrekt houden en niet voor over buigen. 5. Onder de mars vooral niet roken, om dat dit de longen schaadt en men onder het lopen steeds zo diep mogelijk moet GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Maan dagavond 12 Juni, 19.15 uur, ter behan deling van de navolgende agenda 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 31 Mei 1954 en 15 Juni 1954. 2. Ingekomen stukken: a. Verzoek van het bestuur der Stichting Engendaalschool om medewerking inzake aanschaffing van leermidelen ten behoeve van de van der Huchtschoo], met voor stel dit in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. b. Verzoek van het bestuur der Vereni ging „Een school met de Bijbel" te Soest om medewerking tot de aanbouw van twee lokalen aan de Groen van Prins- tererschool, met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. c. Verzoek van de Utrechtse Christelijke Boeren- en Tuindersbond te Baam om een gemeentelijke bijdrage in het tekort van de Chr. Landbouwschool te Baarn over 1953, met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. d. Rapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeen ten betreffende controle administraties, met voorstel van B. en W. deze voor ken nisgeving aan te nemen. e. Aanbieding 2e begrotingswijziging 1954, overeenkomstig art. 22 van de „Ge meenschappelijke Regeling" met betrek king tot de bescherming Bevolking in de Kring Utrecht IV. 3. Crediet-aanvrage voor riolering van de Middelwij kstraat. 4. Voorstellen tot vaststeling van: a. Een besluit tot herziening van de uit breidingsplannen in hoofdzaak voorzover betreft de tot die plannen behorende verklaring. b. Een besluit tot vaststelling van een uitbreidingsplan in onderdelen van enige percelen langs de Rijksweg, n.1. v. Wee- destraat en Middelwijkstraat. c. Een besluit tot vaststelling van een partieel uitbreidingsplan „Aanvullings plan Van Lenneplaan". 5. Voorstel tot wijziging van de Bouw verordening. 6. Voorstellen tot het onbewoonbaar ver klaren van de woningen Verlengde Kolo- nieweg 4a en Lange Brinkweg 56a. 7. Schrijven van M. Hilhorst, Korenweg 7. Soest, verzoekende hem schadeloos te stellen wegens onbewoonbaarverklaring van de aan hem toebehorende woning Korenweg 5, met voorstel van B. en W. 8. Voorstel tot vaststelling van een va- cantieregeling op grond van de Winkel sluitingswet 1951 voor de slagerswinkels. 9. Voorstel tot overplaatsing van de on derwijzeres M. F. Olde van de O.L. School Kerkebuurt naar de nieuwe O.L. School te Soest-Zuid. 10. Voorstel tot wijziging van de ver ordening betreffende het verlenen van studiebeurzen en -toelagen. 11. Crediet-aanvrage voor het treffen van voorzieningen aan de ambtswoning van de directeur van het Gasbedrijf. 12. Voorlopige vaststelling van de ge meenterekening en de bedrijfsrekeningen voor 1952. 13. Voorstel tot het garanderen van rente Om enkele te noemen -X* De behandeling gaat vlug en prettig. 49 De kleuren zijn en blijven VOLKOMEN NATUURLIJK. Komt U eens informeren. BRAAMWEG 84 TELEFOON 2045 en aflossing van een door de N.V. Bouw- kas Noord Nederlandse Gemeenten aan een van haar spaarders te verstrekken geldlening. 14. Voorstel tot vaststelling van een In terim-Ziektekostenregeling voor 1954. 15. Voorstel tot aankoop van grond: a. gelegen nabij de Duinweg van Mevr. F. Hilhorst- Groenestijn. b. gelegen nabij de Verlengde Schoolweg van A. Tammer te Soesterberg. c. gelegen nabij de Laanstraat en het 2e Weteringpad van de erven W. Bos boom. 16. Voorstel tot nadere verhuur van een gedeelte van de op de buitenplaats „Braamhage" staande garage aan H. J. M. Pieper. SCHOOLREISJE. De leerlingen van de 5e en 6e klas van de o.l. school in de Kerkebuurt maakten van 28 tot en met 30 Juni het jaarlijkse 3-daagse schoolreisje per fiets. Nu naar Putten en omgeving. In Harderwijk werd de 2e dag een boottocht gemaakt om de inpolderingswerken te bezichtigen, ter wijl tevens genoten werd van het strand bad. De 3e dag werd de eierveiling en het schouwen, automatisch wegen en stem pelen der eieren bekeken en werd het oorlogsmonument bezichtigd. Zeer veel hebben de leerlingen genoten van de prachtige tochten door de bossen, zowel als van het gezamelijk verblijf in de jeugdherberg. Voor leerlingen en leer krachten een zeer geslaagde reis, die nog lang in prettige herinnering zal blijven. E.H.B.O.-EXAMENS. De navolgende leden van de afdeling Soest van de R.K. Nationale Bond voor E.H.B.O. slaagden voor het E.H.B.O.-Een- heidsdiploma: de dames A. J. Ammer- laan, J. W. Burgsteden, H. Brouwer, J. R. v. d. Grift, M. B. Huigen, T. v. d. Heu vel, Fr. Kat en E. Scheffer en de heren H. R. Daatselaar en H. Herni. Voor het jeugddiploma slaagden de meis jes E. Koelink en D. Willemsen en de jongens A. van Asch, G. Demmers, F. Du- wel, Th. Dorrestein, C. A. v. d. Dijssel (met lof), B. G. v. d. Dijssel, H. Klören, W. Meeder, B. Niehof, Joh. Onwezen, J. v. Riet en H. Wouters. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Aan de belanghebbenden wordt medege deeld, dat, in afwijking van de gebrui kelijke tijden, de Burgemeester op 7 Juli des v.m. van 9-10 uur en op 14 Juli des v.m. van 8.30-9.30 uur spreekuur zal houden. GESLAAGD. Voor het eindexamen van de Rijks kweekschool slaagden de dames T. Schel vis en H. Leur alhier. SCHOOLREISJE VAN DER HUCHTSCHOOL. De leerlingen van de 5e en 6e klas van de v. d. Huchtschool maakten 'n 3-daags- se tocht per rijwiel en logeerden in de jeugdherbergen te Reeuwijk, Ockenburgh en De Kaag. Op de tocht werden talrijke bezienswaar digheden bezocht, zoals het stadhuis en de Heksenwaag te Oudewater, het Pano rama Mesdag te Den Haag, Madurodam, de le Kamer en het Planetarium. Voorts werd in Leiden een bezoek gebracht aan de Lakenhal. De avonden in de jeugdherbergen werden genoegelijk doorgebracht en de kinderen konden hun hart ophalen aan het volks dansen De vierde klas hield een werkkamp op Terschelling. De batige saldi uit twee bonte avonden en de opbrengst van aller lei „karweitjes" maakten dit kamp mo gelijk. Naast vele prachtige wandeltoch ten en excursies naar de Brandaris, de Bosplaat en de Meeuwenkolonie werd de tijd doorgebracht met het maken van allerlei werkstukjes. Bruin en rood ver brand kwam men Zaterdagmiddag 3 uur terug. Deze leerzame week heeft een ver volg. Van dit kampwerk wordt n.1. een tentoonstelling ingericht. DIERENBESHERMING. De inspecteur vestigde bij zijn surveil lances in de maand Juni speciaal zijn aandacht op de verzorging van ketting en kennelhonden, terwijl ook de veesta pels een beurt kregen. In enkele gevallen moesten de desbetref fende dieren in bescherming worden ge nomen en voorzieningen worden getrof fen. De inspecteur hield verder controle op de gedragingen van de jeugd in park, bos en op de heide. Gevallen van het uit halen van nesten en het schieten op vogels konden niet worden geconsta teerd. Alleen werd een zéér ernstige klacht in behandeling genomen over het optreden van de jeugd (niet uit Soest af komstig) op het landgoed Eykenstein te Maartensdijk, waartegen straffe maatre gelen zullen worden genomen. Hoe het precies gaat werken dat plan om onze P.V.O. via aandelen in unifor men te steken, weet ik nog niet. Het doet er ook weinig toe of dit gaat gebeuren in een gesloten of een open N.V., in een C.V. of een C.V. i.o., als onze P.V.O., als zij in slagorde door ons dorp trekt, maar niet meer voor schut loopt, met alle eerbied voor de particuliere kleding van de orkestleden. Natuurlijk zijn er ernstiger dingen waar voor we warm zouden moeten lopen, maar naast 't oor wil het oog ook wat en met een V.V.V. welke tamboureert om meer vreemdelingen naar onze gemeente te krijgen, wordt het tijd, dat wij die uniformkwestie proberen te klaren. Wanneer dus aanstonds de gelegenheid wordt opengesteld om via een open in schrijving iets te zeggen te krijgen over de kleding voor onze P.V.O.moeten we die kans niet laten schieten. We moeten niet het standpunt innemen, dat ik vorige week hoorde verkondigen, ■dat P.V.O. beter kan blijven zoals het nu is, om dat het zo pittoresk is. Daar ben ik het niet mee eens. Onder pittoresk versta ik iets anders. Anders zou je daaronder ook wel een autokerk hof kunnen indelen. Nu bestaat altijd nog de kans, dat zaken die je eigen woongemeente aangaan, je een beetje ernstiger inziet dan het hele geval waard is en dat b.v. een zomergast de ongeregelde boedel, die het orkest vormt, door de goede muziek niet eens ziet. Maar dat moeten we ons zelf maar niet proberen wijs te maken. Vorige week is mij heel duidelijk geble ken, dat dit niet zo is en dat men graag een reden tot ginnegappen vindt. In een dure gemeente van ons land marcheerde het plaatselijk muziekcorps naar de muziektent. Het was waarachtig net of ik in Soest stond te kijken en P.V.O. zag. De commentaren van het publiek waren snijdend en juist en van een gehalte, dat ik de woorden niet zou durven her halen om de mensen van P.V.O, niet een onprettig gevoel te geven. Daarom zullen we met ons allen er voor moeten zorgen, dat onze P.V.O. niet lan ger voor schut loopt. H. OEKMAN. GEBOREN: Richardus Gijsbertus, z.v. W. van den Hoed, metselaar en J. M. Egbers, Schaep- manstraat 19. Bronne Barteld, z. v. H. Mulder, werktuigbouwkundige en A. O- ving, Oosterstraat 18, Baarn. Johanna Christina Catharina, d. v. A. S. van der Meulen, kellner en C. E. J. Friebel, Bus- sum, Veerstraat 15. Elbert Jan, z. v. E. Kareisen, timmerman en J. G. van Duin kerken, Talmalaan 35. Theodorus Anto- nius Fredericus, z. v. J. P. de Rond, meu belhandelaar en J. G. W. Simons, Stad houderslaan 35. Roelofina Johanna Gijs- berta Maria, d. v. H. T. de Groot, mili tair en W. T. M. van Dorst, Gen. Win kelmanstraat 25. Lamberdina, d. v. J. H. Schlebaum, schoorsteenveger en H. Dijk stra, Troelstrastraat 2. Janine Hubertine, d. v. J. C. Korte, boekhouder en J. M. W. Tieland, Duinweg 3. Simon Arie, z. v. A. van der Winden, militair en G. M. Sj. Wigbout, Amersfoortsestraat 56. Gerrit Cornelis, z. v. A. Hoogeveen, badmeester en J. van Doorn, Amersfoortsestraat on- genumerd. Wilhelmus Adrianus Maria, z. v. J. R. Kuyer, directeur van een wasserij en J. M. van der Weijden, Nieuwstraat 1. Wilhelmina, d. v. C. B. van Deijl, messenslijper en C. G. de Vries, Luitenant Koppenlaan 1. ONDERTROUWD: Marcelis Johannes Maria Smit, 23 jaar, assistent accountant, Heuvelweg 39 en Allegonda Engelina Rasch, 22 jaar, van Straelenlaan 29. Datum huwelijk: 4 Au gustus 1954. Bernardus Cornelis Kaats, 24 jaar, bakker, Heuvelweg 29 en Ger- ritje van de Grift, 22 jaar, Birkstraat 76. Datum huwelijk: 28 Juli 1954. Jan Arends, 23 jr„ landbouwer, Wakkerendijk 104, Eemnes en Jacoba Westeneng, 24 jaar, Nieuweweg 33. Datum huwelijk: 14 Juli 1954. GEHUWD: Johannes Maria Franciscus Lub, 31 jaar, beroepsofficier, Elburg-Epenergrindweg 130, Doornspijk en Louisa Johanna We- verling, 28 jaar, Alb. Hahnweg 18. Adres na huwelijk: Oude Kerkweg 2, Doorn spijk. Dirk Dingman Johannes Anemaat, 26 jaar, politieagent, von Liebigweg 9 I, Amsterdam en Tine Renes, 26 jaar, Kerk- pad N.Z. 44. Adres na huwelijk: Kastan jestraat 17, Amersfoort OVERLEDEN: Hendrik Willem Ran, 66 jaar, gehuwd met E. J. Versteeg, Soesterbergsestraat 51. Rijk van Woudenberg, 86 jaar, we duwnaar van G. van Strijland, Noor- derweg 37, Reinhold Heinrich Fakkeldij, 60 jaar, gehuwd met A. Kramer, Amers foortsestraat 25.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1