fe® DE SPORTWEEK 1954, IN DE HOEK. tg '*-'<■%} Opening Speeltuin Kerkebuurt. DINSDAG 13 JULI 1954. 32e JAARGANG No. 56. SOESTER OURANT SOESTDIJK BUREAUVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 2566 Abonn- per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT Vrijdagavond werd de Sportweek 1954 voortgezet met een rijwielpuzzlerit, wel ke qua deelneming en opzet een groot succes werd. Achter restaurant ,,Eemland" aan de K. Brinkweg startten vanaf 7 uur niet min der dan 73 koppels van ieder twee wiel rijders, die een parcours van 15,7 kilo meter moesten afleggen, De tocht ging via de Stadhouderslaan, Koningslaan naar het Baarnse bos met een kris-kras-rit rondom de vijvers. Veel werd er gevergd van de speurzin en het geduld van de deelnemers, die kennelijk volop genoten van de originele „vallen", welke waren opgesteld. Na het Baarnse bos volgde een bijzondere opga ve, n.1. het tellen der schakels van de kettingen, van het monument van Chris- toffel Pullmann. Iedere schakel, wel ke teveel of te weinig werd geteld, telde voor vijf strafpunten, vermeldde de rij- instructies en dus werd er naarstig ge teld en overgeteld. Het juiste getal was 178, hetgeen betekent, dat er door deze opgave nogal minuten verloren gingen. De omgeving van de Lazarusberg, de Ju- lianalaan, Sophialaan, Prins Hendriklaan en de Eng werden doorkruist en via het Kerkpad kwam men in het Oranje-Hotel, waar de finish was. r, L.1 S 4?.:' De Behendigheidswedstrijd. Niet alleen de deelnemers bevolkten het Oranje-Hotel, doch in en buiten het ho tel hadden zich vele nieuwsgierigen ver zameld, die de uitslag van deze sportie ve rit wilden vernemen. Het was al laat toen de „rekenkamer" uitgecijferd was en de voorzitter van de Soester Sport-Federatie, de heer W. van Schaffelaar, de honderden de uitslag kon mededelen, waarbij hij zei, dat een der gelijke unieke tocht het volgend jaar wéér op het programma zou staan. De uitslag was: 1. W. van Dijk en B. Meijer, 3 strafpunten. 2. C. en A. van Dijk, 4 strafpunten. 3. L. v. d. Kamp en echtgenote, 4 strafpunten. 4. E. van Daatselaar en J. Onwezen, 4 strafpunten. 4. W. Kuiper en P. Meijer, 5 strafpunten. 5. G. Verwoerd en echtgenote, 5 strafp. 6. C. v. d. Steeg en G. de Kruijf, 6 straf punten. 7. R. Steenbeek en P. Snijder, 7 strafpunten. 8. J. W. Kaspers en A. de Raadt, 8 strafpunten. 9. B. en A. van Kooi, 8 strafpunten. 10. J. Kuiten en J. de Wit, 8 strafpunten. 11. J. C. M. Smit en echtgenote, 11 strafpunten. De wisselbeker won K.P.S., daar de eerste prijswinnaars als een K.P.S.-team deelnamen. Behendigheidswedstrijden. De T.T.-races te Assen waren waar schijnlijk oorzaak, dat de deelname aan de behendigheidswedstrijden minder was dan vorig jaar. Een wel zeer duidelijk teken was, dat de motoren geheel ont braken. Twee en twintig automobilisten, 2 brom fietsers en 1 scooterrijder hebben op het terrein aan de Hildebrandtlaan de hin dernissen genomen, welke het bestuur van de Motor- en Automobielclub voor hen had ontworpen. Het bleek voor ve len geen gemakkelijke opgave te zijn in de kortst mogelijke tijd de hindernissen te nemen en onderweg' een flesje limo nade te moeten uitdrinken. In de auto-klasse werden de prijzen als volgt veroverd: 1. J. Koenders, 3,14 min. 2. P. Rollmann, 4 min. 3. H. van Kooi, 4,23 min. 4. C. Samsom, 4,24Ms min. Buiten mededinging reden: G. Stam, 3.88 min. en G. Slagt, 3.18 min. Bij de bromfietsers vielen de prijzen toe aan H. van Kooi, 2.19 min. en P. Berg man, 3.55 min. Buiten mededinging reed mee G. Stam, 1.45,3 min. Slot-avond. Een daverend slot van de sportweek was de avond in het Openluchttheater op Za terdag. De heer W. van Schaffelaar verwelkom de de velen, die het theater bezetten, hetwelk met vlaggen en gekleurde lam pen feestelijk was opgeluisterd, waarbij lichtgevende paddestoelen waren ge bruikt, terwijl op het podium een grote verlichte Koningskroon prijkte. In dit welkomstwoord kon de heer Van Schaffelaar vaststellen, dat de sportweek in alle opzichten geslaagd was en er restte hem woorden van dank te spre ken tot het gemeentebestuur voor de „fantastisch grote medewerking", Ge meentewerken, de politie, heren A. Maris en A. de Raadt en de middenstand. Woorden van grote waardering werden ook geuit aan de deelnemende vereni gingen en aan de vele belangstellenden. Slotavond van de Sportweek. Spr. overhandigde hierna de „eerste prijs" van de Soester Sport-Federatie aan de Burgemeester, als tastbaar blijk van waardering voor wat het gemeente bestuur voor de sportweek had gedaan. De Burgemeester nam deze „prijs" gaar ne in ontvangst (een fraai wandbord waarop een weergave van het Paleis te Amsterdam). Spr. zag in deze geste een uiting van de grote samenwerking, welke er bestaat tussen Gemeente en S.S.F. Het wandbord zou op het gemeentehuis een goede plaats krijgen, zei spr., die, te rugblikkend op de sportweek, deze graag het praedicaat „zeer geslaagd" gaf, dank zij het harde werken van het be stuur en de deelname van verenigingen en publiek. Spr. zag in de belangstelling sinds vorig jaar een stijgende lijn, waar door de sportweek meer aan zijn doel heeft beantwoord. Hierna reikte de Burgemeester de prij zen uit aan de winnaars en winnaressen van de afgelopen week. Daarna maakte Soest kennis met de Schermsport. Het waren vier Soester schermers, waarvan 3 militairen uit Soes- terberg, die op floret, degen en sabel de schermsport demonstreerden. Onder leiding van de secondant, sergeant Hart- boom, ontmoetten Adj. Kluvers en Adj. Berends elkaar op de floret, waarna de heer A. Pauw de degen kruiste met Sergeant Majoor Notenboom. Een sabel- partij tussen de heren Berends en Klu vers besloot deze zeer interessante de monstratie. De gymnastiek-vereniging „Crescendo" liet hierna een massale vrije oefening zien, welke vlot werd uitgevoerd, waar na de twee cabaretiers Gerry en Ferry het publiek veroverden met hun vrolijke, vlotte liedjes. Voetbal Soest-Baarn. Aanval op het Baarnse doel. De gymnastiekvereniging „Olympia" de monstreerde hierna een massale oefe ning, zoals deze in groot verband op de Jubo te Arnhem werd uitgevoerd. Bij deze demonstratie was evenals bij de oefening van Crescendo de gebrek kige stroomleiding van het Openlucht theater een handicap, waarvan de deel nemers uiteraard veel hinder hadden. De Soester Knollenplukkers, die deze avond hadden geopend met hun beste wedstrijd-nummers, zwegen toen de drumband van „Olympia" een krachtig nummer ten beste gaf. Crescendo en Olympia traden daarna nog een keer op, n.1. met een vlot num mer paardspringen en brugturnen (Cres cendo) en vrije oefeningen (Olympia). Gerry en Ferry besloten hun tweede optreden met een toegift en ontvingen een welverdiend applaus. Nadat de Knollenplukkers het program ma hadden besloten, ontvlamden op het podium potten met bengaals vuur en te gen deze achtergrond sprak de heer van Schaffelaar een slotwoord. Hij zette daar in de doelstelling van de Soester Sport- Federatie uiteen, n.1. de sport op een hoger plan te brengen en te komen tot steeds meer verbroedering van de sport mensen, waarbij hij de idiële zijde van de sport, als middel tot een beter mens zijn, niet vergat. Hiermede is de sportweek voorlopig af gesloten, want het eigenlijke slot vormt het grote Concours Hippique, hetwelk in September wordt gehouden. Anderhalf jaar geleden werd de huur van het terrein aan de Peter v. d. Bree- merweg, waarop de speeltuin van de Buurtvereniging „De Kerkebuurt" was gevestigd, door de eigenaar opgezegd, waardoor deze speeltuin moest worden opgeheven. Dank zij het doorzetten van het bestuur en de medewerking van velen, kon de voorzitter van deze Buurtvereniging, de heer H. v. d. Pol, de Burgemeester ver zoeken het lint door te knippen, hetwelk Zaterdagmiddag gespannen was voor de ingang van de nieuwe speeltuin aan de Eemstraat. Voordat dit lint werd doorgeknipt was er een bijeenkomst in restaurant „Zonne- heuvel", welke werd bijgewoond door de Burgemeester, wethouder v. d. Arend, de heer P. Grift namens de buurtver eniging „Ons Genoegen", de heren S. Tulp en B. Kremer namens de buurtver eniging „West", het bestuur van het za kencentrum „De Torenstraat" en de ere leden van de buurtvereniging „De Ker kebuurt, de heren H. v. d. Bor, Jongsma en Raauwendaal. In zijn welkomstwoord schetste de "heer H. v. d. Pol de moeilijkheden, welke an derhalf jaar geleden ontstonden en bracht dank aan de heren P. Stalenhoef (eigenaar van het nieuwe terrein) en de heei P. Bouwens (huurder van dit ter. rein), die beiden hun medewerking had den verleend, om de nieuwe speeltuin te kunnen vestigen. „Wij zijn er van overtuigd, dat deze nieu we speeltuin nog niet aan alle eisen vol doet, vooral als wij naar speeltuinen in naburige gemeenten zien", zei spr. Met eigen middelen en eigen krachten zijn we gegaan zover we konden, doch een totale vernieuwing van alle speelwerk- tuigen hebben wij niet kunnen bereiken. Wij weten, dat de ouders deze speeltuin op prijs stellen en spr. hoopte, dat de speeltuin zou mogen bijdragen tot een grotere eenheid in deze buurt en een steentje zou bijdragen aan de actie „De jeugd van de straat". De aanwezigen gingen daarna te voet naar de nieuwe speeltuin, waar mevr. Bentinck bloemen kreeg aangeboden door de 6-jarige Marijke v. d. Horst. De heer v. d. Pol bracht, namens de kin deren, de Burgemeester hartelijk dank voor de door B. en W. verleende mede werking en zei, dat de jeugd van de Kerkebuurt beloofd heeft, deze tuin in ere te houden. De Burgemeester sprak zijn gelukwen sen uit en zei, dat het gemeentebestuur geen oplossing kon vinden toen de ver eniging zonder speeltuin kwam. U bleef echter niet bij de pakken neerzitten, al dus spr., en stak de handen uit de mou wen. U gaf blijk van burgerzin, welke begint met de gewone dingen en juist bij het stichten van een speeltuin komt de saamhorigheidszin en burgerzin tot ui ting. U heeft de ouders en de kinderen aan U verplicht en U doet opvoedend werk. Niet alleen haalt U de jeugd van de straat, doch U tracht de kinderen ook positieve dingen mee te geven en helpt aan hun opvoeding, aldus spr., die, na mens het gemeentebestuur voor het to nen van deze burgerzin, dank bracht. De 7-jarige Joke Logtenstein bood de Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. POSTGIRO 126156 Hoe de lampen precies heten weet ik niet, maar dat doet er ook weinig toe. Een feit is, dat de verlichting van de hoofdweg sinds vorige week prachtig is. Wie ik daarvoor een pluim op de hoed moet steken weet ik ook niet, maar ver diend is het in ieder geval. Ik heb zo'n flauw vermoeden dat het „Waterstaat" is, die deze feestelijke verlichting heeft verzorgd en zo komt het goedkeurende klopje op de schouder terecht bij een departementstak, waarop ik soms wel kan schieten, wanneer het de bomen- politiek betreft. Het onprettige van deze goede stap voor uit is, dat het nu eens te meer opvalt, hoe belabberd het met de verlichting is gesteld zodra U de hoofdweg verlaat en U zich op zijwegen begeeft. Daar is het net of ze in 1945 hebben vergeten de verduisteringsmaatregelen ongedaan te maken. En dan praat ik nog maar niet over de Egyptische duisternis, die heerst na half één 's nachts. Alles wat je dan aan brandende lan taarns tegenkomt is meegenomen, maar veel is het niet. Nu geeft dat zomers niet zo veel met de lange avonden en lichte nachten, maar we zitten helaas zo weer in de winter. Het vragen om een betere verlichting voor de rest van onze gemeente is al van zeer oude datum en verwachten, dat er vóór deze winter iets aan gedaan zal worden, is een té vrome wens. Maar er zou kunnen worden begonnen met de ouderwetse gloeidraadlampen te vervan gen door moderne gaslampen, of hoe ze ook heten, die tevens veel zuiniger zijn in stroomverbruik. H. OEKMAN. Burgemeester hierna een schaar aan, waarmee de Burgemeester het lint door knipte. Stormenderhand nam de jeugd hierna bezit van de speeltuin en de speelwerk- tuigen. Twee draaimolens, 8 schommels, 2 wippen, een wandrek, een stel ringen en een zandbak bevinden zich in deze tuin, grotendeels door vrijwilligers uit de Kerkebuurt zelf gefabriceerd. Terug in restaurant „Zonneheuvel" mocht het bestuur de gelukwensen aan vaarden, die door diverse sprekers wer den geuit. De eerste spreker was de heer P. Grift, lid van de gemeenteraad en voorzitter van de buurtvereniging „Ons Genoegen". Deze erkende, dat „De Kerkebuurt" „Ons Genoegen" vóór is met de speeltuin, on danks dat de Kerkebuurt in groter moei lijkheden verkeerde dan O.G. „Uw vrij willigerscorps heeft veel goed werk ge daan", zei spr., die daarin de goede geest zag, welke in deze vereniging heerst. Spr. gaf de raad om bij het gemtente- bestuur om financiële steun aan te klop pen. De heer S. P. Tulp bracht de gelukwen sen over van de buurtvereniging „West" en sprak daarbij zijn bewondering uit over het zelf-aanpakken van „De Ker kebuurt", hetgeen „West" momenteel ook doet. De heer J. Veraart zeide, namens het zakencentrum „De Torenstraat", dat de speeltuin in een grote behoefte voorziet. De winkeliers hebben groot respect voor het bestuur en de vele medewerkers en willén dit uitdrukken in een geldbedrag van 85.50., terwijl hotel „De Gouden Ploeg" deze middag de kinderen verver singen zou aanbieden. De heer Raauwendaal, erelid en oud voorzitter sprak hierna, evenals de heer C. Goudriaan, welke laatste namens twee leden, die onbekend wensen te blijven, 'n klimladder aanbood. De heer v. d. Pol dankte aan het slot de sprekers en de vele naamloze medewer kers. ETALAGES LANGS DE HOOFDWEG. Drie plaatselijke winkeliers hebben een 5-tal etalages laten bouwen, welke zijn opgesteld aan de Van Weedestraat, vóór een onbewoonbaar verklaard pand, tus sen de panden van de firma's Zoetelief en Kraal. Niet alleen dat hierdoor een bouwval aan het oog onttrokken wordt, doch de 5 etalage's zijn, qua in- en exterieur, het bezien waard. Het betreffen de firma's Bazar De Luxe, Hoppenbrouwers en Radio-Fugers, die van het gemeentebestuur tot deze op richting toestemming kregen. Voor dit geval werd een uitzondering gemaakt op de bestaande regels, daar hierdoor een minder fraai aanzicht, door een bouw vallige woning veroorzaakt, wordt weg genomen.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1