J. KOPPEL r n Eventjes terzijde De club van dertien. SOEST. GOED NIEUWS Instituut Practicum Machineschrijven en Stenografie. Ons personeel met vacantie. OLYMPIA Rijwielpuzzlerit Officiële Mededelingen. Burgerlijke stand. voor hen, die bezwaar hebben tegen warmte en gewicht op het hoofd. DAMESKAPSALON Heden aanvang Spoedopleiding V.J GROTE Mede naar aanleiding van de oproep in de Soester Courant voor vacantie-adres- sen voor een aantal kinderen uit de door de watersnood getroffen gebieden kunnen 13 kinderen van 22 Juli tot 12 Augustus a.s. bij pleegouders in Soest worden ondergebracht. Zoals bekend wordt dit vacantieplan ge organiseerd door de Ned. Ver. „Pro Ju- ventute" en de plaatselijke contactper soon Mevrouw M. Touwen-Van Stek, Eigendomweg 92. Het ligt in de bedoeling tijdens dit ver blijf der kinderen gezamenlijk enige 1-daagse uitstapjes te maken. Om dit mogelijk te maken werden reeds toezeggingen ontvangen van enige be drijven en particulieren. Mochten er inwoners zijn, die om een of andere reden niet in de gelegenheid zijn een vacantie-pleegkind te ontvan gen, dan kunnen zij toch hun steentje bijdragen om de mogelijkheid te schep pen de kinderen afleiding en vertier te bezorgen door een financiële bijdrage beschikbaar te stellen. De bijdragen zul len gaarne in ontvangst worden geno men op de afdeling sociale zaken, Raadhuis Soest, terwijl het eveneens mogelijk is een bijdrage voor dit doel te storten op gironummer 506555 ten name van de heer H. J. van Hal. Ongetwijfeld wordt het voor de betrok ken kinderen een onvergetelijke vacan- tie. Wanneer de kinderen weer thuis zijn en hun belevenissen vertellen zullen de ouders weer eens te meer bemerken, dat hun kinderen goed en liefdevol ont vangen zijn en dat Soest een goede plaats in de harten van de Zeeuwen verdient. Bij voorbaat dankt de contactpersoon MEVR. M. TOUWEN-VAN STEK. Eigendomweg 92. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat de navolgende verzoeken door hen voorwaardelijk zijn ingewilligd: a. een verzoek van Fa. Hilihorst en de Bruin, Smitsweg 43, Soest, om op 'het perceel gelegen aan de Smitsweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 3888, een benzinepompin- richting te mogen oprichten, in werking brengen en in werking houden. b. een verzoek van K. Stulp, Ossendamweg nr. 50, Soest, om in het perceel gelegen aan de S oh out enkampw eg, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie D, nr. 2352 .ged., een timmer werkplaats te mogen oprichten, in werking brengen en in werking houden. c. een verzoek van de Benzine en Petroleum Handelmaatschappij N.V., Frederiksplein 48-50, Amsterdam-C., om op het perceel gelegen aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg, kada straal 'bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 1888 ged., een benzine- en 'dieselpompinstal latie te mogen oprichten, in werking brengen en in werking 'houden. d. een verzoek van M. van de Broek, Kerk straat nr. 21a. Soest, om op het perceel gelegen aan de Beukenlaan, 'kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H. nr.7068. te mogen oprichten, in werking brengen en in wer king houden. e. een verzoek van C. A. Valikenet, Kerkstraat 14, Soest, om in liet perceel gelegen aan de Kerkstraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nrs. 3190/3191, een smederij te mogen oprichten, in werking 'brengen en in werking houden. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest bren gen, overeenkomstig 'het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente-secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van G. van Egdom en Zonen, Ossendamweg no. 43, Soest, om vergunning tot het uitbrei den van een inrichting voor machinale hout bewerking, waardoor in het bedrijf in het totaal in werking zullen zijn 10 electromo- toren met een gezamelijk vermogen van 26,5 P.K., op het perceel gelegen aan de Ossendam weg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D. nr. 2314. Gedurende tien dagen na de dag tekening van deze bekendmaiking bestaat voor ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunning in te bren gen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Dinsdag 3 Augustus a.s., des voormiddags 10.30 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling tegen de inwilliging van dit ver zoek bezwaren kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. Soest, 20 Juli 1954. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Soest; gelet op art. 37 Md 3 der Woningwet; brengt ter algemene ken nis, dat door de Raa'd dier gemeente in zijn vergadering van 12 JuM 1954 zijn vastgesteld: 1. een ontwerp-herzieninig van de uitbreidings plannen in hoofdzaak voor deze gemeente zoals deze gewijzigd zijn en wel, voorzover betreft de tot die plannen behorende „ver klaring"; 2. een ontwerp partieel uitbreidingsplan, re gelende de bestemming in onderdelen voor de percelen kacL bekend sectie A, nr. 3253 en 3252 ged. (oud 2975~en 2976), alsmede sectie H. nrs. 7654 (oud 2654), 6443 en 7653 (6442), gelegen langs de Rijksweg (v. Wee- destraat en Middelwijkstraat) in de gemeen te Soest; 3. een ontwerp partieel uitbreidingsplan „Aan- vulMngsplan van Leimeplaan". Deze plannen en herziening Mggen vanaf Dins dag, 20 Juli a.s., gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Binnen 6 weken na afloop van die termijn kunnen belanghebbenden, die zich met bezwa ren tot de Raad hebben gewend, bij Gedepu teerde Staten bezwaren tegen het plan en de herziening indienen. VACANTIE-REGELING SLAGERIJEN. Burgemeester en wethouders der gemeeente Soest, gelet op het bepaalde in artikel 17 van de Winkelsluitingswet 1951, maken bekend, dat door de Raad dezer gemeente, in zijn op 12 JuM j.1. gehouden vergadering is vastgesteld een verordening als bedoeld in het eerste Md van artikel 5 der genoemde wet (verpMchte vacantieregeling slagerswinkels) Deze verordening Mgt voor een ieder geduren de drie maanden ter gemeente-secretarie ter inzage en wordt tegen betaling der kosten al gemeen verkrijgbaar gesteld. GEBOREN Bob Ferdinand, zoon van G. Provoost, militair en J. A. de Groot, Bosstraat 80. Cornelia Maria Anna, dochter van J. R. van Poppelen, hoofdassistent Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst en J. M. v. Logtenstijn, Burg. Grothestraat 27. Antonius Gosewinus Maria, zoon van J. van 't Klooster, kapper en M. F. Huur- deman, Stadhouderslaan 126. Jacobus Wilhelmus Hubertus, zoon van W. B. Smeeing, slager en W. R. Stalen hoef, Eigendomweg 39. Nico, zoon van G. Muts, chauffeur monteur en C. Labree, Schaepmanstr. 74. Maria Everdina Johanna, dochter van L. Kok, keurmeester en C. M. W. A. Hijdra, Verl. Kolonieweg 9. Gijsbert, zoon van J. Brons, chauffeur en C. Hardeman, Schoolstraat 31. ONDERTROUWD Louis Leonard Lucien Guns, 27 jr., ste ward, Westerstraat 117, Amersfoort en Margriete Smink, 29 jaar, Kampweg 58. Datum huwelijk: 4-8-'54. Gerardus Johannes Kaatee, 23 jr., chauf feur, Troelstrastraat 63 en Janny La- seur, 20 jaar, Steenhoffstraat 81. Datum huwelijk: 4-8-'54. Andries Hendrik Koehof, 28 jaar, ma gazijnmeester, G. Pelsweg 22 en Johan na Kraaikamp, 22 jaar, l.l.verpleegster, Utrechtseweg 303, Amersfoort. Datum huwelijk 30-8-54. Dirk v. d. Kamp. 23 jaar, militair, Duin weg 6 en Margreta Gerth, 22 jaar, Laanstraat 66. Datum huwelijk 28-7-'54. Anthonius Johannes Hilhorst, 34 jaar, landbouwer, Peter v. d. Breemerweg 3 en Gijsberta Christina Aleida Hilhorst, 27 jaar, Kerkstraat 17. Datum huwelijk: 4-8-'54. Jan Derk Ottens, 37 jaar, metselaar, Beetzlaan 58 en Aartje Maria de Nooy, 32 jr., Beetzlaan 58. Datum huw. 4-8-'54. Leopold Rudolf Louis Mertens, 22 jr., militair, Pieter Bothlaan 19, Amersfoort en Gerritje Bast,. 19 jaar, Stadhouders- lan 80. Datum huwelijk: 6-8-'54. GEHUWD Gerardus Antonius van den Berg, 29 jr., metselaar, 2e Weteringpad 5 en Bernar- dina Kouwenberg, 25 jaar, 2e Wete ringpad 7. Adres na huwelijk: Nieuwe- weg 72, Soest. Theodorus Simon Joseph Maria van Steen, 24 jaar, huisknecht, Beetzlaan 111 en Maria Cornelia Alida Hilhorst, 24 jaar, Hartweg 14b. Adres na huwelijk: Hartweg 14b. Aldert Spijkerman, 25 jaar, technisch employé, Weteringstraat 31, Baarn en Dorothea Anna Baltus, 21 jaar, Krom- meweg 21. Adres na huwelijk: Ieder op eigen adres. Jan Arends, 23 jaar, landbouwer, Wak- kerendijk 104, Eemnes en Jacoba Wes- teneng, 24 jaar, zonder beroep, Nieuwe- weg 33. Adres na huwelijk: Wakkeren- dijk 104, Eemnes. Siewert van Houten, 27 jaar, verwar- mingsmonteur, Seringstraat 14, Amers foort en Beatrice Schurink, 24 jaar, Laanstraat 52. Adres na huwelijk Se ringstraat 14, Amersfoort. OVERLEDEN Antonius van 't Klooster, 80 jaar, weduw naar van J. van den Breemer, Ferd. Huycklaan 7. Christina Derkje Marie van Pienbroek, 83 jaar, ongehuwd, Burg. Grothetr. 35. Alida Jacoba Kuyff, 65 jaar, echtgen. van Leendert den Uyl, Van Lennep- laan 6. GESLAAGD. De secretaresse van de Speeltuinvereni ging „Kindervreugd" alhier, Mevrouw H. van Boeyen-Kruitbos, heeft, na een Studie van een jaar te Amsterdam, het N.U.S.O.-dipIoma „Spel onder leiding" gehaald. Dit diploma wordt van Rijks wege erkend en geeft de bevoegdheid de jeugd zowel de theoretische als prac- tische kennis van diverse balspelen bij te brengen. Mevr. Van Boeyen is de eerste buiten Amsterdam woonachtige persoon, die dit diploma behaalde. Voor het tweede gedeelte van het ana- lysten-examen slaagde de heer P. Smid alhier. Voor het eindexamen M.T.S. voor Me- chaniche Technologie te Utrecht slaag den onze plaatsgenoten de heren W. J. Bernelot Moens, F. L. M. Butzelaar, H. van Charldorp, J. M. C. Pijl en R. F. J. Ulrich. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data waarop de correspondentie ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Ned. Nieuw Guinea: s.s „Ternate", 22 Juli. Ned. Antillen: s.s „Ellerbek" 21 Juli. Suriname: m.s. „Bonaire", 28 Juli. Canada: s.s. „Johan van Oldenbarnevelt", 21 Juli. m.s. Prins Willem George Frederik", 22 Juli. Argentinië en Chili: s.s. „Naviero", 22 Juli. De postkantoren geven inlichtingen be treffende de verzendingsdata van post pakketten. SOESTER SCHAAKCLUB. Dat de schaakliefhebbers, trots zomer of regen, examens of vacantie, niet ver sagen, blijkt wel uit de regelmatig goe de opkomst en de spanning in de promo tie-degradatiewedstrijden. In de kopgroep speelde J. Gorter tegen H. de Graaf een fraaie partij, waarbij de Graaf in het eindspel een gunstiger positie innam. De offering van een toren werd de Graaf echter noodlottig en bracht Gorter de winst, waarmede deze weer de leiding heeft in de kopgroep. In de le groep speelden G. van Munster en A. Hilhorst remise. Ook de afgebro ken partij tussen A. Hilhorst en J. J. Immerzeel werd uiteindelijk remise. In de 3e groep won de junior K. van Munster van K. F. Mud. In deze groep blijft A. de Leeuw dus nog aan de kop. De nieuwe AMERIKAANSE TEMPO COLD WAVE werkt snel en zonder de de geringste hinder. Neemt gerust de proef. U heeft onze garantie. rBRAAMWEG 84 TELEF. 2045 CONCERT HANS OSIECK. Hans Osieck onze Soester piano-kunste naar, gaf in hotel „De Boschvijver" een zeer geslaagd concert. Aan betrekkelijk weinig inwoners helaas is het bekend, dat deze pianist een zeer begaafd kunstenaar is, een kun stenaar van formaat. Dit is niet het geval in het buitenland, Hans Osieck trad reeds op in Duits land, Frankrijk. Engeland, Curacao, Ve nezuela, Zuid-Afrika en Denemarken. Evenmin is dit 't geval in andere plaatsen van ons land, waar hij veel optreedt. Alleen in Soest kennen weinigen hem en is Hans Osieck de profeet, die in eigen land niet geëerd wordt. Osieck deed een goede keus uit werken van bekende componisten, welke iedere muziekliefhebber waardeert. De sonate A gr. terts K.V. 331 werd met beheerste techniek en gevoelvolle voordracht op onnavolgbare wijze uitge voerd. Daarop volgde de Mondscheinsonate van Beethoven, het prachtige pianowerk met het heftige Presto Agitato als slot. Het derde nummer was uit „Die Jah- reszeiten" van Tsjaikowsky het beken de werk, waarin de Russische sledevaart wel het mooiste gedeelte vormt. Osieck is een meester in het spelen van de muziek van Chopin. Slechts weinigen kunnen zoals hij de Pools-Franse kun stenaar vertolken. De Prelude Des gr. terts no. 15 op. 28, de Impromptu As gr. terts, de Berceuse op 57 en de Fantasie Impromptu werden zeer goed vertolkt. Zijn toehoorders toonden zich zeer dank baar en de langdurige en levendige bij valsbetuigingen dwongen Hans Osieck tot een toegift. Hij koos de Tarantelia van Chopin en met grote geestdrift speelde hij deze Siciliaanse Volksdans. Hopelijk zal Osieck nog vele malen in onze gemeente optreden en hopelijk voor een groot aantal muziekliefhebbers. De vleugel was belangloos beschikbaar gesteld door de heer A. de Bruin alhier. VETERANEN SPEELDEN VOETBAL. Toen enige weken geleden in Restau rant Bosboom („De Nachtegaal") een televisie-uitzending plaats vond van de voetbalwedstrijden om het wereldkam pioenschap, kregen verschillende be zoekers de kriebel in de benen en wil den zelf ook wel weer eens een voet balwedstrijd spelen. Een elftal was in enige minuten gefor meerd en toen ging men op zoek naar een tegenstander van dezelfde capaciteit als de 11 voetbal-belusten, welke on der de naam „De Nachtegaal" zouden uitkomen. Als tegenstander vond men elf K.P.S.- Toren9traat 2D - Telefoon 2100 - Soest Dag-, Avond-, Privé- en ClublesseD. AANMELDING DAGELIJKS. veteranen, waarvan de voetbalroem wel verbleekt was, doch niet vergeten. Vrijdagavond had de wedstrijd op het K.P.S.-terrein plaats. De K.P.S.-vetera nen, waaronder Barend Hoogeveen, kregen het volgende elftal als tegen stander: doel: Verkerk, achter Bergers en H. Bosboom; midden: Van Asch, Dok ter, Beijer; voor: v. d. Linden, Markus, v. d. Pol, E. Bosboom en Van Kooij. Het begin ging een beetje stuntelig, maar het duurde niet lang, of links buiten v. d. Linden passeerde de K.P.S.- doelman Paans, spoedig gevolgd door 'n doelpunt van v. Asch, die de stand op 20 bracht. Hoogeveen bleek zich intussen warm te hebben gedraaid en wist langs Ber gers heen te komen en Verkerk van dichtbij te passeren. 21. De Nachtegaal-spelers kregen de smaak te pakken en met een doelpunt van v. d. Pol werd het 31, waarmede de rust intrad. Na de rust scoorde v. d. Linden nog maals (4—1), gevolgd door een doelpunt van Markus. 51. Een K.P.S.-offensief bracht nog een te- genpunt van Hoogeveen (52), doch daarna was de Nachtegaal-verdediging niet meer te vermurwen. Overwinnaars en overwonnenen hebben daarna in Restaurant Bosboom het voet balfestijn verder gevierd. „De Nachtegaal" kreeg een beker. VOOR HET WILHELMINAFONDS. De voetbalwedstrijd, welke op 30 April werd gespeeld ten bate van het Wilhelminafonds, heeft een batig saldo van 2000.opgeleverd. VOOR VEILIG VERKEER. Diverse wielrijders kregen een bekeuring om dat hun rijwiel niet van een verMchting voor zien was. Een bromfietser onderging 'hetzelfde lot, ter wijl een automobilist, die den venkeerszuil langs de verkeerde kant passeerde, eveneens op de bon ging. MASSAKAMP DAMMEN. Dinsdag 27 Juli zal de damclub ,,De Variant' alhier deelnemen aan de massakamp, welke de vereniging „Het Rooster" te De Bilt. aldaar organiseert. BROMFIETSER AANGEREDEN. Een automobiMst, die Zondag' zijn auto naast het gemeentehuis wilde parkeren, zag niet, dat een bromfietser op het rijwielpad reed en reed deze aan. Bromfiets en auto werden beschadigd. Persoonlijk letsel werd niet opge lopen. ONVERZICHTIGE WIELRIJDSTER. Zaterdagmiddag werd op de Birkstraat hoek Soesterbergsestraat een wielrijdster, Mevr. J. P. alhier, aangereden, die juist voor een pas serende auto, de rijweg overstak. De automobiMst, F. uit Haarlem, remde krach tig, doch door dit remmen op 'het gladde weg dok draaide zijn auto om de lengte-as, met het gevolg, dat de wielrijdster toch een duw kreeg van de autoburnper. Mevr. P. kwam te vallen en werd met een lichte hersenschudding en schaafwonden per ziekenauto naar haar wo ning overgebracht. NATIONALE SOLEXRIT NAAR BAARN. De Baamse Solex-Club „De Residentie" or ganiseert op 24 JuM a.s. een Nationale Solex- tooht naar Baarn. Inschrijvingen kunnen nog plaats hebben op de dag van de tocht, tussen 12 en 3 uur. in hotel, Trier, Soestdijk. OPLICHTER GEARRESTEERD. De politie arresteerde Zaterdag een Amster dams inwoner, die onder een valse naam in een onzer hotels logeerde. Men bleek een goede vangst te hebben gedaan, daar de arrestant aan meerdere gevallen van opMchting schul dig is. GEVONDEN VOORWERPEN. Tekenboek, 3 muntbiljetten van 1.2 zak ken cokes, rode autoped, blauw gebreid meis- jesvest, gestreept jack, lipssleutel, witte cein tuur, bruine leren tas, gummi bal, regenjas en miMtair legitimatiebewijs. Inlichtingen om trent deze voorwerpen worden verstrekt aan poütiebureau op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. ONZE LIEVERDJES. Een 10-tal knapen werden op het poMtiebureau onderhouden wegens het wegnemen van plas tic electriciteits-buizen. welke opgeslagen la gen op een bouwwerk aan de Pieter de Hoogh- laan. Na het onderhoud moesten de spaarpotten er aan geloven. AUTO REED TUIN IN. Zondagmiddag reed de automobilist B. alhier, vanaf de Burg., de Grothestraat de Koningin- nelaan in, waar zijn wagen begon te slippen. De auto reed een verkeersbord omver en schoof daarna over het trottoir in de tuin van perceel Koninginnelaan 5. Het hekwerk werd daarbij omver gereden. In de tuin kwam. de auto, zwaar beschadigd, tot stilstand. Zoals wel algemeen bekend, heeft, als gevolg van een Landelijke Overeenkomst, bet drukkerij-per soneel recht op 2 weken vacantie per jaar, waarvan 1 week aaneen gesloten mag worden genomen. Om niet verplicht te worden de uitgifte van onze courant een vol le week te moeten staken, heeft ons personeel er voorgaande jaren in toegestemd gedurende 4 weken steeds twee vacantiedagen op te nemen, waardoor het ons moge lijk was in bedoelde weken tenmin ste ons Vrijdagnummer te doen verschijnen. Ditmaal heeft ons personeel ech ter de wens te kennen gegeven een week aaneengesloten met va cantie te gaan. Dit heeft tot gevolg, dat, even als vele nieuwsbladen in den lande, ons blad gedurende één week niet zal verschijnen en wel in de week van 25 tot en met 31 Juli, gedu rende welk tijdvak ook onze zaak gesloten zal zijn. H. H. adverteerders verzoeken wij hiermede rekening te houden. DRUKKERIJ SMIT. Uitgave „Soester Courant". WOENSDAGAVOND (MORGEN) 21 JULI Start 7 uur bij de Brandweer-Centrale, Lange Brinkweg. TE VEEL SPORT? Er zijn mensen, en ik wil U eerlijk ver tellen, dat ik in mijn hart daartoe ook behoor, die het eigenlijk maar zo-zo vinden, dat de kranten en de radio zo veel aandacht aan de sport schenken. Ambtshalve werp ik wel een blik op de sportpagina's, doch ik heb heel wat kennissen, die zeggen: „Prachtig, mooi om over te slaan". Die lui draaien dadelijk de radio een slag om als Tom Schreurs, Aad van Leeuwen of een der andere sportcommentators worden aangekondigd. Zij geloven al dat sport- gedoe wel. Het is maar goed, dat een radiospreker er niets van merkt, als hem „de nek wordt omgedraaid" en het zij hem tot troost, dat er altijd nog heel veel luis teraars zijn, die hun gepraat wél be langrijk en wél interessant vinden. Dat heb ik kort geleden gemerkt, toen ik elders een goede honkbalwed strijd zag. voor eigen plezier en ge noegen. Ik heb mij toen laten vertellen, dat die honkballerij de sport van de toekomst is en dat deze zomersport binnen afzienbare tijd meer toeschou wers zal trekken dan de voetbal. Dat wil ik best geloven, want hoewel niet bepaald een „sportgek", wil ik ver zekeren, dat ik mij die Zondagmiddag best heb geamuseerd. Honkbal is een spel, waarbij veel tac tiek en inzicht wordt gevraagd, een spel, dat ook voor de toeschouwer, die een weinig van de spelregels op de hoogte is, veel spanning brengt. In Amerika, waar het onder de naam base-ball wordt beoefend, is de belang stelling er veel groter voor dan voor de voetbalsport. Daar is het zo, dat 'n jongen die een bal te pakken krijgt, er mee gaat gooien. Hier wordt tegen elke bal geschopt. Het moet in het grote Amerika zelfs zijn voorgekomen, dat een zitting van het congres even werd onderbroken om de leden in de gelegenheid te stellen naar de stand van een base-ball-wed- strijd te informeren, die op dat ogen blik werd gespeeld. Zó ver komen wij hier te lande natuur lijk nooit. Stelt U voor, dat de heer Kortenhorst daarvoor de beraadslagin gen in de Kamer opschort Na die wedstrijd dronk ik in het ge zellige clubhuis een kop thee, waar de radio werd aangezet om Jan Cottaar over de Tour de France te horen ver tellen. Alle jonge mensen dromden om het toestel heen- Zij luisterden in span ning naar het verslag en leefden daar echt in mee. Ze grinnikten gezamenlijk, toen Wim van Est in gezapig Brabants zijn bevindingen van die dag gaf en het grapje van Cottaar, dat deze Brabander voor de Luxemburgse radio een com pliment kreeg voor zijn „buitenlands", werd hogelijk gewaardeerd, omdat nie mand het Nederlands dialect van de renner had kunnen volgen. „Nu volgt het nieuws" zei de omroeper daarna en ik had nog wel even willen horen wat er verder in de wereld te koop was, maar de sportsman aan het toestel draaide dit uit- Niemand protes teerde. Al die sportmensen vonden dat doodgewoon en gingen uiteen. Misschien hebben ze gelijk. Wat er voor nieuws in de laatste tijd uit het toestel komt is nu eenmaal niet op wekkend. Eigenlijk kun je maar beter aan sport doen.

Soester Courant | 1954 | | pagina 2