ONZE uihj^eAfio-o-jx De Lachende Derde. Zwitsalette iw-oAcle&i ca Soester GLAS- EN VERF HANDEL NIEUWS. SOEST. fUGERS RIJWIELEN Autorijlessen Autorijschool D. Engel IN DE HOEK. STICHTSCHE SCHOENENHUIZEN. qenéé&ts SOESTERBERG. VRIJDAG 23 JULI 1954. 32e JAARGANG No. 59. SOESTER(ï)OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1*85 - per post 2.00 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTD1JK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Wij kregen in de bezettingstijd geen ge regelde berichten over de verhouding tussen de grote mogendheden, die ook voor ons de strijd om de vrijheid stre den. Hoewel de meesten onzer, hetzij door de illegale pers hetzij door zelf te luisteren naar „de zender", vrij goed op de hoogte waren van het verloop der oorlogshandelingen wisten wij weinig of niets van de onderlinge verhouding der grote mogendheden. Zo kwamen de meesten onzer er eerst na de oorlog achter, dat de Grote Drie, Roosevelt voor Amerika, Stalin voor Ruslan en Churchill voor Engeland ter conferentie van Yalta aan de Zwarte Zee, o.m. overeen waren gekomen, dat er na de oorlog regelmatige bijeen komsten der Ministers van Buitenland se Zaken der Grote Drie zouden wor den gehouden. Wat van dit goede voornemen terecht is gekomen weten wij echter maar al te goed niet veel of niets. In de loop der jaren openbaarde de tegenstelling Rus- land-Amerika zich meer en meer, een tegenstelling, die met de voortgang der jaren steeds duidelijker werd geopen baard en die tenslotte bij alle mogelij ke onderhandelingen tot uiting kwam. Nu er geen oorlog moest worden gewon nen, was het met de eenheid tussen de verbondenen al heel gauw afgelopen. Andere belangen deden zich gelden. Maar ofschoon de politiek, die Engeland voerde evenmin te allen tijde de instem ming had van het grote Amerika, de te genstelling tot de Russische politiek was veel groter. Na de overwinning op het fascisme kwam de strijd om de wereldheerschappij in een nieuwe fase, waarbij Rusland en Amerika van bondgenoten in korte tijd tot heftige tegenstanders werden. Dat Rusland bij deze strijd gaarne een der grote staten van het Westen aan zijn zijde zou zien, behoeft geen betoog en telkens weer worden er pogingen aangewend om het eenheidsfront, dat West-Europa aan de kant van Amerika vormde, te doorbreken en tweedracht te zaaien tussen Engeland en Amerika. Dat hierbij meermalen de wens de vader der gedachten was, bleek weer eens na de conferentie van Eden en Churchill met Eisenhower in Washington, waarover de Moskouse zender wist te berichten, dat „de fundamentele verschillen tussen Amerika en Engeland niet waren opge lost". Jammer voor Rusland waren er echter geen fundamentele verschillen geweest. Hoewel duidelijk is, dat de politiek ten opzichte van Indo-China te voeren geens zins de volledige instemming had van de Verenigde Staten, kon ook ten deze niet van fundamentele verschillen sprake zijn. Amerika voert een meer direct afwijs- bare politiek ten opzichte van Rusland. Amerika vertrouwt de Russische politiek in geen enkel opzicht en men kan Ame rika ten deze geen ongelijk geven. Ame rika gelooft niet meer in de goede trouw van Rusland en geeft eigenlijk onom wonden te kennen, dat men met Moskou niet meer te maken wil hebben. Engeland daarentegen van oudsher 'n volk van diplomaten meent, dat door onderhandelen ook en zelfs met Rusland nog wel een en ander zal zijn te berei ken en is van mening, dat men met een half pond stroop nog altijd meer vlie gen vangt dan met een vat azijn. Voor Azië wenst Amerika een veilig heidspact zo krachtig, dat de aanvaller (lees: Rusland en consorten) het wel uit z'n hoofd zal laten, een actie te onder nemen. Nu is, jammer genoeg, de democratische eenheid van het Westen van heel wat meer factoren afhankelijk dan de eenheid, die datzelfde Westen vanuit het Oosten bedreigt. De Westelijke staten hebben te maken met hun parlementen, die bijv. de hoge verdegingsbegrotingen moeten goedkeuren. In het Westen moet een eenheid worden gevormd en, als die een maal is verkregen, worden gehandhaafd. In Rusland bestaat die eenheid, zogoed als er in fascistische staten een eenheid bestond, al was die eenheid er dan ook slechts in schijn. Het van ouds vertrouwde adreg voor GLAS, VERF EN BEHANG J. BRANDSMA Soesterbergsestraat 52 - Tel. 2707 jfmildjCL Zönnebruin Creme en olie Hoera, de krant valt in de bus, Er valt weer wat te lezen, We lezen toch zo vrees'lijk graag Wat er voor nieuws zal wezen. Is het 't grote wereldnieuws De schokkende berichten Die wij dan bestuderen gaan Met zorg'lijke gezichten Is het de interesse voor Het nieuws van de Antillen 't Accoord met Suriname, wat Wij gretig lezen willen? Welnee, wat heeft dat nou voor zin, Dat brengt toch geen sensatie Het politieke nieuwsbericht Ligt lelijk uit de gratie. Vergeten is een Molotof, Een Eden, Churchill, Romme Wat al die grote heren doen Kan ons geen cent meer „bomme". Je merkt het dadelijk of pa Vandaag een goede bui heeft, Het hangt er helemaal van af „Wie of de gele trui heeft". Het is van de democratie misschien een bezwaar, dat zulk een schijn-eenheid moeilijk kan worden bewaard en dat ook daar waar men het in de grond met elkaar eens is, de kleine verschillen toch aan het licht komen. Dit laatste dan tot genoegen van Rus land, dat steeds alles in het werk stelt om die eenheid te doorkruisenals lachende derde. Officiële Mededelingen. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en wethouders van Soest bren gen ter kennis van belanghebbenden, dat gele genheid tot kosteloze inenting tegen pokken wordt gegeven op Woensdag. 4 Aug. 1954, te SOEST om 2 uur n.m. precies in een leslokaal der o.l. school Kedkebuurt aan de Middel- wijkstraat en om 3 uur njn. precies in een les lokaal van de Mariaschool aan de Mariastraat hoek Beetalaan; SOESTERBERG van 22.30 uur n.m. ten huize van dokter A. Th. M. Splinter, gemeen tegeneesheer, Amersfoortsestraat nr. 3. Een week later zal op dezelfde plaatsen en tij den gelegenheid worden 'gegeven tot het na zien der inentingen. Aan belanghebbende ouders wordt verzocht het trouwboekje mede te brengen en de armen der in te enten kinderen vooraf goed te was sen. Tevens wordt herinnerd aan de bepalingen der Inentingswet, welke de verplichting bevatten van de inentingen voor de eerste verjaardag der kinderen of indiening van een bezwaar schrift volgens vastgesteld model, ten gemeen tehuize verkrijgbaar. AFSLUITING VAN MAARENSTRAAT. Burgemeester en wethouders van Soest, bren gen ter openbare kennis, dat de Van Maaren straat te Soesterberg. in verband met uit te voeren werken, vanaf 23 Juli, in beide rich tingen voor alle rijverkeer gesloten zal zijn. GEGADIGDEN GEMEENTEWONINGEN. Burgemeester en Wethouders van Soest maken hierbij bekend, dat zij, die over een gehele woning beschikken en menen uit hoofde van gezinstrekte of anderszins in aanmerking te komen voor een grotere of kleinere nieuw bouw 'gemeentewoning, worden verzocht zo spoedig mogelijk een schriftelijk verzoek tot het college van B. en W. te richten. UITBREIDINGSPLAN SOEST-ZUID. De Burgemeester ven Soest, gelet op art. 37 der Woningwet, brengt ter algemene kennis, dat vanaf Woensdag, 28 Juli a.s., 't ontwerp uitbreidingsplan Soest-Zuid met bijbehorende b 9bouwing9v oorschrift en gedurende vier we ken ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage liggen. Gedurende de termijn van 4 weken kunnen be langhebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. PASTOOR A. G. SMIT 40 JAAR PRIESTER. Op 15 Augustus herdenkt Mgr. Pastoor A. G. Smit alhier, de dag waarop hij voor 40 jaar tot Priester werd gewijd. De parochie Maria Onbevlekt Ontvangen te Soestdijk, waarvan de jubilaris Pastoor is, viert dit jubileum op Zaerdag 7 en Zondag 8 Augustus. Zondagavond wordt Pastoor Smit vanaf de ingang van het rustoord Nieuw Mariënburg ingehaald' en op het kerkplein toegesproken, waarna te 7.30 uur een pleohtige lof volgt. Te 9 uur heeft een defile plaats van de paro chiële organisaties. Zondagmorgen. 10 uur, wordt door de jubilaris de Hoogmis opgedragen met pontificale assis tentie van Migr. J. O. Smit, geassisteerd door de oud-kapelaans der parochie A. C. R. Veh- meijer te Utreoht. C. Reijers te Hengelo en P. Beekman te Zutphen. De predikatie wordt gehouden door Pastoor F. A. Smit te Brummen. Van 12-1 uur volgt een receptie op het plein der Mariaschool, waarbij een ieder, ook niet- paroohianen, de gelegenheid wordt geboden de jubilaris geluk te wensen. Tevens zal dan het geschenk van de parochianen worden aan geboden. Des avonds te 8 uur wordt, eveneens op het plein van genoemde school, een grote feest avond gegeven, waaraan oa medewerking wordt verleend door het meisjeskoor van Paula van Alphen, het Utrechts Byzantijns koor en de gymnastiekvereniging „Crescendo". 5 JAREN NUTSSPAARBANK TE SOEST. 14 Juli was het 5 jaar geleden, dat de Nuts- spaarbank te Soest, bijkantoor van de Nuts- spaarbank te Amersfoort, haar werkzaamheden hier ter plaatse aanving. Vrijdag 16 Juli j.1., precies gezegd na 5 jaar en 2 dagen, bereikte het aantal inleggers bij deze instelling het re spectabele aantal van 4000. De Soester inwoner, die het aantal vol maakte, werd aangenaam verrast door een extra-inlage van 10.wel ke door de Spaarbank beschikbaar werd ge steld. Zo'n snelle Locomotief vanaf f 141. KERKSTRAAT 3t- S0EST«TEL2030 Tegen PERIODIEKE PIJNEN: Uitsluitend bü Apothekers en Drogisten INSTRUCTIE-AVOND VOOR WEGGEBRUIKERS. Woensdag 28 JuM a.s. zal in hotel Bosch en Duin een instructie-avond voor weggebruikers worden georganiseerd door de agent van po litie, de heer F. G. Sonders. De heer Sonders zal een causerie houden en vragen beantwoorden. De verkeerstafel, welke tevens aanwezig zal zijn, biedt vele mogelijk heden tot een .instructieve en aangename avond. UNIFORMEN VOOR P.V.O. Onze Soester Muziekvereniging „Patientoa Vincit Omnia" heeft thans de eerste stap gezet naar de uniformering van het corps. Vanaf morgen 24 Juli zijn op alle plaatselijke banken, alsmede bij de heren B. Lagemaat, Korenweg 5 en J. K. de Bruin, Van Weede- straat 5, obligaties van 10.verkrijgbaar, welke renteloos tegen een koers van 100 worden uitgegeven. Iedere Soestenaar zal dus vanaf morgen kun nen meewerken om het 45 man tellende mu ziekcorps in unfiorm te steken. Uitgegeven worden 750 obligaties, waarvan men terecht verwacht, dat zij hun weg in Soest snel gevonden zullen hebben. De aflossing van deze obligatielening heeft door uitlating plaats, doch zal niet eerder aan vangen dan in 1956. Deze uitlotimgen zullen plaats hebben ten overstaan van een notaris en igepuibliseerd worden in de Soester Courant. De vereniging heeft een actief ledental van 45 personen. Een aantal van 550 Soester inge zetenen steunt de vereniging als donateur. De financiële toestand van de vereniging kan men als gezond beschouwen. De instrumenten ver keren thans in een uitstekende staat. De schuld aan de gemeente Soest, gemaakt ten behoeve van de vernieuwing van de instrumenten, belast de financiële toestand der vereniging niet. daar de jaarlijkse aflossing kleiner is, dan het bedrag dat de laatste jaren aan onderhoud der instrumenten is besteed. Indien plaatsing van de obligaties niet binnen redelijke tijd heeft plaats gehad, zullen de reeds gestorte bedragen aan de inschrijvers worden gerestitueerd. ZITTINGSDAG KAMER VAN KOOPHANDEL VERANDERD, De maandelijkse zittingsdag van de Kamer van Koophandel te Amersfoort zal niet op Woens dag 4 Augustus allhier plaats hebben, doch, in verband met de vacanties op Woensdag 28 Juli. Men zie de advertentie in dit nummer. OPBRENGST COLLECTE. De alhier gehouden collecte van de afdeling Soest van de Kon. Ned. Vereniging E.B.H.O. heeft 309.81 opgebracht K.P.S. V.O.G. 4-3. In de eerste helft van deze wedstrijd in de zomeravond-competitie toonden de Amersfoor- ters zich sterker dan K.P.S. en de rust ging in met een 3-1 voorsprong voor V.O.G. Na de thee wist K.P.S. de bakens te verzetten en de achterstand in een 4-3 voorsprong om te zetten. Het slotoffensief was vpor V.O.G., die in de laatste minuten hot Sr>^tdjjkse doel krachtig belegerde. Dank zij medewerking van doel palen en lat bleef de voorsprong door K.P.S. gehandhaafd. GESLAAGD. Onze plaatsgenot, de heer D. B. W. Postma, slaagde aan de gemeentelijke M.T.S. te Utrecht voor het eindexamen mechanische technologie. Gcdipl. A.N.W.B. Bonds-instructeur. Nieuwewcg 97 Telefoon 2543 De Ideale Gezinszalf JAARVERSLAG WIT GELE KRUIS. Het afgelopen verenigingsjaar vond zijn hoog tepunt in de stichting van het Wijkgebouw „Majella". Sinds de oprichting van het Wit- Gele Kanis dn 1931 werd het ontbreken van een eiigen tehuis als een «groot gemis gevoeld, vooral in de laatste jaren, toen de werkzaam heden van het W.G.K. een grote omvang aan namen, doordat het preventief karakter van het W.G.K.-werk veelzijdiger bemoeiingen met het gezondsheidswerk vereisten, aldus het jaar verslag van de secretaris van het Wit-Gele Kruis allhier, welke afdeling hedenavond haar jaarvergadering houdt. Udt dit verslag memoreren wij verder, dat de leden, thans pl.m. 1100. ook zorg droegen, dat de obligatie-lening voltekend werd. Het bestuur streeft er naar ook een kleuter bureau tot stand te brengen. Dat men hiertoe nog niet gekomen is, is te wijten aan de ge ringe medische bezetting van de staf van de vereniging „Moeder en Kind". De kleutervoorziening, zoals deze herhaalde lijk door ihet bestuur werd gepropageerd, kon nog niet worden ingevoerd, omdat de finan ciën nadere voorziening vragen. Het aantal verzorgde kraamvrouwen bedroeg 99 met 1522 bezoeken en 65 tb.c.-patiënten met 259 bezoeken. In het consultatie-bureau voor zuigelingen werden 24 zittingen gehouden en bezocht door 248 zuigelingen (92 gezinnen) met 650 bezoe ken. Verder werden er 217 maatschappelijke bezoeken afgelegd en 106 kleuterbezoeken. Veelvuldig werd van het venplegingsmateriaal gebruik gemaakt en uit het magazijn werden 723 maal artikelen uitgeleend aan 414 gezinnen. S.T.C. ONDER NIEUWE LEIDING. Op de ledenvergadering van de Soester Turn- club is de heer W. A Egberts per 1 September benoemd als directeur van deze vereniging. De heer B. v. d. Werff blijft als technisch lei der aan de vereniging verbonden. De schei dende directeur, de heer J. J. v. d. Linde, heeft ongeveer 25 jaar 'de leiding van de Soes ter Turnclub gehad. R.K. E.H.B.O. BIJEEN. Een volle zaal van het St. Josephgebouw was Dinsdagavond getuige van de diploma-uitrei king aan de geslaagden van de afdeling Soest van de R.K. E.H.B.O. Na het welkomswoord van de voorzitter, de heer J. C. M. Smit, sprak Pastoor W. Voss, die eraan herinnerde, dat het initiatief van de heer J. de Bont alhier, tot oprichting van een afdeling van deze E.H.B.O.. bij spr. weinig enthousiasme verwekt had. Immers de be staande E.H.B.O. werkte piekfijn. Spr. was ge zwicht voor de vele dringende redenen en thans de resultaten ziende van deze jonge al- deling bracht spr. woorden van dank aan het adres van de heer De Bont voor zijn initiatief en werkzaamheid. Tot de leden zei spr.: „Gij hebt een soort apos- tulaat op Uw schouders genomen en U kunt ontzaggelijk goed werk verrichten, niet alleen lichamelijk, dooh ook geestelijk". Spr. uitte zijn verheugenis erover, dat zove- len lid waren geworden van deze afdeling en dat de cursus zo goed bezocht was geworden. Lof bracht spr. aan dokter G. v. Beurden, de docent van de afdeling. Hierna reikte Pastoor Voss de certificaten uit aan de jeugdleden: C. A v. d. Deijssel, E. Koe link, D. Willemse. A v. Asdh, P. G. v. d. Deijssel, F. Duwel, H. de Leur, W. Meeder, B. Niehoff, J. v. Riet. A. Wouters. Dorrestein On- wezen en v. d. Deijssel. Mej. Reijarse, waarvan medegedeeld werd, dat zij als instructrice instructeur De Bont (die ons land verlaat) opvolgt, spelde deze jeugd leden een fraai insigne op. De heer De Bont, die ook secretaris is van het District Utrecht, reikte hierna de diploma's uit aan de volwassen leden: de dames Scheffer, Kat, Ammerlaan, Brouwer, Burgsteden, v. d. Grift, Huigen en v. d. Heuvel en aan de heren Hernie en Daatselaar. De heer De Bont wenste deze geslaagden geluk namens het districts- bestuur en deelde mede, dat de aanmelding voor de nieuwe cursus zo groot is, dat er 2 oefenavonden per week nodig zijn. De heer De Bont wees erop, dat de R.K. E.H.B.O. 25 jaar bestond, aangesloten bij het Wit-Gele Kruis, doch op 1 Januari 1949 zelf standigheid verkreeg. Met meer dan 30.000 leden over 500 afdelingen verdeeld, is de R. K. E. H. B. O. de grootste vereniging op dit gebied. Spr. verzocht de le den zich vooral verder te blijven bekwamen en andere E.H.B.O.-verenigdngen bij te staan. Het jeugdlid Dini Willemsen, dankte de heer De Bont en Mej. Reijerse voor hun werk, welke woorden vergezeld gingen van cadeaux. De heer Daatselaar dankte namens de senior leden dokter v. Beurden, de heer De Bont en Kapelaan Kuiper, waarbij de heer De Bont een boekwerk als aandenken van de afdeling naar zijn. nieuwe, vaderland werd meegegeven. De voorzitter schonk dokter v. Beurden een cadeaubon en mevr. v. Beurden bloemen. Dokter v. Beurden wees in zijn dankwoord op de goede resultaten van de cursus en de afdeling. Er is een goede kern, zei spr. en er wordt enthousiast geoefend. Werf goede leden, want de eerste 'hulp zal, in verband met een eventuele atoom-oorlog, verder gespecialiseerd worden. Spr. releveerde het examen dat hij de jeugd had afgenomen en waarbij de resultaten zeer goed waren. Deze jongens en meisjes Inregen de vragen van de senioren te beantwoorden en zij deden dit 'goed. Spr. dankte de heer De Bont voor het practische werk. De voorzitter dankte namens de afdeling het hoofdbestuur van de bond, speciaal de heer Bergers, aan wiens werkkracht het te danken is. dat de R.K. E.H.B.O. zo groot en sterk is: Spr. wee9 verder op de grote propaganda- avond op 22 Augustus a.s. in het St. Joseph gebouw. Na een pleisteractie met waardevolle prijzen werd het tweede gedeelte van de avond voort gezet met het optreden van het cabaretgezel schap Dick Rector udt Bussum. waarvan de aanwezigen volop hebben 'genoten. Een viertal afgevaardigden van de afdeling Zeist woonden deze avond bij. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Indonesië en Ned. Nw. Guinea: m.s. „Willem Ruys" 2 Aug. Ned. Antillen: s.s. „Bermekom" 27 Juli. Suriname: m.s. „Bo naire" 28 Juli. Unie van Z. Afrika en Z. W. Afrika: m.s. „Jagersfontein" 27 Juli. Canada; m.s. „Noordaan." 29 Juli. Zuid Amerika: m.s. „Angentina Star" 26 Juli. Brazilië: m.s. ,;Tara" 28 Juli. Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. DUIVENSPORT. Zondag werd door de vereniging „De Zwaluw" deelgenomen aan de vlucht vanaf Roosendaal, afstand 91 kilometer. In concours waren 507 duiven, welke te 12 uur werden gelost. Aankomst le duif te 1 uur, 18 min., 7 sec. Snelheid 1178,25 meter per minuut. Aankomst laatste prijs te 1 uur, 28 min., 29 seconden. De uitslag was als volgt: P. de Bes 1 2 30 55 64 70 85 90 97 105 113 116. H. Go- rissen 3 5 8 10 12 45 61 66 75 83. A. Donselaar 4 20 41 60 65 76 112. J. Rauch 6 32 79 86 91. J. v. Herwaarden 7 11a 14 27 36 42. V. Reijerse 9 38 74 80 82 109. K. Keja 11 62. A. van Kooij 13 15 49. A. Snijders 16 19 106 111. J. v. d. Belt 17 88. H. Onwezen 18 54. N. v. d. Veen 21 25. J. v. d. Bra- kel 22 72 96 120. W. Krijt 23 39. J. Knoops 24. C. Coerman 26 57 67 77 102 122. P. Wolfsen 28. C. de Goede 29 35 53 58. C. v. d. Veen 31 94 98. C. van Soest 33 94 98. C. van Soest 33 43 71 87 93 104 108 114 125. P. Grift 34 37 44 48 92 95. H. Kriek 40 107 110. G. Visser 46 51 52 78 100. Sj. Rijksen 47 56 59 73 124. B. Roest 50 63 68 115. J. v. d. Belt 69 99 118 119. J. Ottens 67a. A. Hilhorst 81. G. Haks 84 123. J. v. Maurik 89. H. Smit 101. A. Rijksen 103. E. v. d, Broek 117. H. Adams 121. Ook de vereniging „De Vriendschap" nam deel aan deze vlucht. In concours waren 374 duiven. Aankomst eerste duif te 1 uur, 19 min., 50 sec. Snelheid 1162,80 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif te 1 uur, 26 min. De gedetailleerde uitslag is: W. Nieu- wenhuis 1 14 17 19 22 27 33 45 50 70 75. Jac. Stalenhoef 2 39 40 41 52 64 65. G. Sikkelbein 3 51 54 68. A. van Dor restein 4 8 47 48 49 55 56 71 72. G. Sukel 5 18 30 76. G. Teeken 6. E. van Daatselaar 7 58 59 60 61 67 83. G. v. d. Broek 9 20 24 28 36 37 44 94. A. Waaijenberg 10 13 63. F. Groene- stein 11 12 16 88. C. Dijkman 15 84. J. Gaasbeek 21 92. John Duiser 23 57 74 79 90. Z.K.H. Prins Bernhard 25 34 Er is een spreekwoord dat zegt, dat gelijke monniken gelijke kappen dragen. Voor wat de monniken betreft neem ik zonder meer aan, dat dit juist is, maar in het «gewone maat schappelijke verkeer slaat het spreekwoord vaak als een tanig op een varken. O nee, ik zal niet beginnen over het verschiL in behandeling van Nederlandse oorlogsslacht offers in Nederland en Nederlandse oorlogs slachtoffers in Nederlands Lndië, noch in het verschil in rehabilitatie van een Nederlandse marineman en een Nederlandse landmacht- soldaat, die beiden tijdens de Jappenbezetting in lndië verbleven. Daarover is al genoeg en zonder succes gezegd en geschreven. Het zou mij niet veel moeite kosten om een tros „ongelijkheden" op te sommen, maai- ik wil niet de naam hebben voor of tegen het een of ander op te hitsen, zoals een lezeres mij enige tijd geleden, verweet. Deze week stonden er echter 2 berichten in een krant, die ik U graag even wil voorleg gen. Het frontpaginanieuws meldde ons, dat, vol gens een rondschrijven van de Staatssecretaris van Financiën aan de Belastinginspectie, gif ten aan politieke partijen voortaan belasting vrij zijn en in diezelfde krant een paar pa gina's verder, dat giften aan kerken niet in aanmerking komen voor belastingaftrek. Ik vertel U er bij, dat ik noch van het een noch van het ander last zal hebben, maar het leek mij toch wei de moeite waard er Uw aan dacht op te vestigen. Volledigheidshalve vertel ik U er nog bij, dat de vrijstelling bij giften aan politieke partijen wordt gegeven op de motivering, dat politieke partijen kunnen worden gerekend tot de alge meen nut beogende instellingen. Giften aan kerken vloeien voort uit lidmaat schapsverhoudingen en vinden niet hun oorzaak in een bedongen tegenprestatie en worden daardoor belastbaar. Juridisch zal het wel in orde wezen, waarom we die monnikken met gelijke kappen maar buiten de discusie zullen laten. H. OEKMAN. SOEST - UTRECHT - BAARN 66. J. Onwezen 26 31 32 38 62 69 86. R. Koster 29. J. Mets 35 85. D. J. Bos 42 46 91. P. Wagner 43 73 80 81. H. Verkerk 53 78. G. Hooijer 77 87. J. Mulders 82. Th. de Muynck 89. Th. Luytelaar 93. BENOEMD. Tot directrice van de alhier te vestigen Ko ningin Emma Huishoudschool is benoemd Mej. A. M. E. Jlirris, thans lelares aan de Christe lijke Huishoudschool te Haarlem. RIJWIEL ONTVREEMD. Mej. N. alhier, die haar rijwiel onbeheerd te gen de buitenzijde van het station Soestdijk had geplaatst kwam tot de minder aangename ontdekking, dat iemand anders zich over haar voertuig had ontfermd. De politie zoekt naar de dader. in elk huisgezin: Uitsluitend bü Apothekers EEN PUZZLERIT, DIE OOK DOOR SOESTERBERG GING. In het kader van het Minjon Zomerkamp te Maarn werd Dinsdagmiddag een oriëntatie puzzlerit voor wielrijders verreden, waaraan door 44 jongemannen van het kamp werd deel genomen. Het parcours, dat 30 km. lang was, ging ook over Soesterberg, waar bij het perceel van de A.R.O.S. aan de Gen. Winkelmanstraat een con trolepost stond opgesteld en waar men even rusten kon. onder 't genot van een kopje thee, aangeboden door de A.R.O.S. Op deze post, waar het door komen en gaan een gezellige drukte was, werden door de Min jon enige opnamen gemaakt, die met andere flitsen over deze rit en het kaïmp a.s. Don derdagmiddag, 5 tot 5.45 uur, door de AVJR.O. in het Minjon programma zullen worden uit gezonden DE BUURTVERENIGING OPENDE HAAR ZOMERFEEST. Onder veel belangstelling opende Woensdag avond de Buurtvereniging „Oranje" haar zo merfeest. De start had te 8 uur plaats bij de buurtspeel- tuin in de Gen. Spoorstraat. Met de muziek van de Harmonie „St. Joseph" voorop trok vandaar een optocht, waaraan vooral door de feestvierende jeugd werd deel genomen, door verschillende straten van het dorp. Het eindpunt was het feestterrein op de Amersfoortsestraat, waar door de Harmonie nog enige populaire nummers ten gehore wer den gebracht en waar men de gelegenheid kreeg alvast de attractie te bewonderen, die, een kleine kermis gelijk, drie dagen lang, «tot en met Zaterdag, de bezoekers zullen ver maken. Tot besluit der feestelijkheden is er Zaterdag avond om 10 uur groot vuurwerk op het feest terrein. MEDISCHE DIENST. Dokter Splinter, Amersfoortsestraat 3, Soes terberg, zal Zondag 25 Juli de artsendienst waarnemen.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1