Uefmaqetfert Meningen van onze lezers. SOEST. LOCKWELL J. KOPPEL. Meningen van onze lezers, Burgerlijke stand. blOLINE nieuwste watergolfsysteem. DAMESKAPSALON GEBOREN: Berend Jan, z. v. J. v. der Craats, expeditie- ohef en M. v. Loo, Troelstrastraat 24. Harry Johannes Evert, z. v. H. P. Jeene, militair en G. B. Hertenberg, Beukenlaan 38. WilheLmina Mathilde Maria, d. >v. J. H. G. Slot, autoplaat werker en G. M. M. El'bers, Postweg 40. Mar griet Josepha, z. v. J. Stork, constructeur ma chinebouw en J. E. Wolfsen, Eikenhorstweg 8. Lucienne, d. v. N. Balvers, chemicus en E. M. Mees, Dr. 's Jacobstraat 21. Dirk, z.v. W. Pure- veen, tuinman en G. C. v. Genderen, Driftje 4. Ronald Hendrik Wouter, z. v. H. Overeem, tuinman en L. G. Nieukoop, Klaarwaterweg 12. Guido Lambertus Maria, z. v. L. M. Boeren- kamp, militair en J. F. Brouwer, Kerkpad N.Z. 37b. Maria Josephine, d. v. J. Verlinden, win kelbediende en M. F. v. de Witte. Torenstraat 17. Ri'gobertus Maria Bonifacius, z. v. J. Th. v. Zijl, ohefboekhouder en H. M. E. Beus, Birk- straat 1)53. ONDERTROUWD: Everard Gerard Aloysius Smit, 30 jaar, uitge ver-drukker, Van Weedestraat 35 en Cornelia Johanna Rademaker, 23 jaar, Laanstraat 31. Antonius Pronk, 23 jaar, automonteur, Van Lenneplaan 9 en Anna Maria Beemer, 25 jaar, Koninginnelaan 86. Datum huwelijk: 18 Augus tus 1954, 9.30 uur. Dirk van Wijngaerde, 19 jaar, militair, Anjerstraat 8, Amersfoort en Wilhel- mina Adams, 17 jaar, F. C. Kuyperstraat 4. Datum huwelijk: 20 Augustus 1954, 14.00 uur. GEHUWD: Her bert Karl Hohner, 30 jaar, accordeonbou^ wer. Hoge Naarderweg 33, Hilversum en Ilse Claire Bregje Theresia Apeldoorn, 22 jaar, Wilihekninalaan 29. Adres na huwelijk: Ieder op eigen adres. Bernardus Cornelis Kaats, 24 jaar, bakker, Heuvelweg 29 en Gerritje v. d. Grift, 22 jaar, Birkstraat 76. Adres na huwe lijk: Heuvelweg 29. Pieter Smid, 23 jaar, ana- lyst, Smitsweg 11 en Kathariena Hendrika de Vries, 20 jaar, Hartmanlaan 90a. Adres na hu welijk: Van Eenneplaan 10. Dirk v. d. Kamp, 23 jaar, militair. Duinweg 6 en Margreta Gerth, 22 jaar, Laanstraat 66. Adres na huwe lijk: Ieder op eigen adres. OVERLEDEN: Johann Heinrich Andes, 78 jaar, gehuwd met M. Venema, Wijn. Toplaan 7. Trijntje Bos, 71 jaar. ongehuwd, Driftje 6. Willem Kareisen, 67 jaar, gehuwd met Jannetje van Spriel, Nach tegaalstraat 18. Gerardus Cornelis Appeldoorn, 65 jaar, gehuwd met Elisabeth B. Grzebeta, Wilhelminalaan 29. Jacob Mooij, 75 jaar, we duwnaar van Maria van den Bra'kel, Steen- hoffstraat 46. dóór het Biologische Slankheidsmiddel succes verzekerd prijs SO dragees f. 1.25 HET OUDE KAARTJE. Het gebeurt mij niet elke dag, dat ik een re tourkaartje bij de spoorwegen moet inwisselen met de mededeling: ,,Deze reis is.niet doorge gaan". In zo'n geval denk je er achter maar zo iets „zegt men niet" kan ik het geld mis schien terug krijgen? De man achter het loket hoef je dat ook niet te zeggen. Die grijpt dade lijk een soort bonboekje en is, met het kaartje ernaast, al druk aan het schrijven. Je geeft naam en adres op, je tekent de kwitantie en een paar .dubbeltjes rijker ga je naar het adres terug waar het zo gezellig was, dat je een nachtje overblijft en je retourtje daarom maar inwisselt. Zoals iik al zei: zo iets gebeurt de mens niet iedere dag. Nu zat er ergens in mijn achterhoofd het idee: dat kaartje kun je tot de volgende ochtend tien uur nog inwisselen aan het station vanwaar de reis of de terugreis in zo'n geval moet be ginnen. In deze „heerlijke" vacantietijd was ik, tussen twee gietbuien door, voor een daguitstapje naar een mijner kennissen gegaan. Gezelligheid kent echter geen tijd en zo kwam het. dat er des avonds laat werd besloten, de laatste trein te laten vertrekken, zonder uw dienaar en aan het gezellige bezoek een logeer partijtje vast te knopen. „Had je een retourtje?" informeerde de gast heer. Dat had ik. Maar omdat ik in zo'n geval toch de volgende ochtend vroeg terug moest, zou ik dat, naar mijn domme idee. heel rustig voor tien uur kunnen inleveren. Om kort te gaan, dat kon vroeger, zo'n twee jaar gele den. Nou zijn de bepalingen veranderd. Men moet tegenwoordig dezelfde dag zijn niet-ge bruikte kaartje inleveren. He eerste wat de loketbeambte bij mijn geval dan ook deed, was het kaartje omkeren. In plaats van het sohrijfbloc te pakken, gaf hij mij het kaartje weer terug en zei vriendelijk: „Dat is wel jammer, meneer. U had gisteren moeten komen, U bent te laat". Ik ben een beleefd mens en ik heb dan ook alleen maar gezegd, dat mij dat niet bekend was en dat ik dacht, dat ik bij hem nog tot tien uur in de ochtend terecht kon. Ik kreeg toen de mededeling, dat die bepaling twee jaar ge leden. van kracht was en dat de mensen het nu maar eens moeten weten. Wat dit laatste betreft kan ik de Spoorwegen niet eens ongelijk geven, maar, zoals ik al zei, het komt niet elke dag voor, dat je 'n niet- gebruikt kaartje wilt inwisselen. Waarom die Spoorwegen twee jaar geleden op de gedachte is gekomen, deze service „terug te nemen", is mij een raadsel. Vacantiegangers, die vanwege de regen of door de gezelligheid besluiten, maar een nachtje over te blijven, kunnen nu echter met mijn nadeel hun voordeel doen. GEVONDEN VOORWERPEN. Zwarte portemonnaie met inhoud, rood kinder tasje met portemonnaie, bal, gietstuk, 2 sleu tels, padvindersriem, bruine portemonnaie met inhoud, verrekijker, speelgoed motorbootje, geruite regenjas, doos met knotten wol e.d., zwart damesjack, broche, wit konijn met brui ne vlekken, riem, kinderschoen, haarstrik, zak mesje, tas met 3 ontbijtkoeken en 3 gebakjes, militaire muts, muntbiljet van 1.zwarte dameshandschoen, wollen kindervestje, paar glacé dameshandschoenen, balpen, jonge hond, rubber laars, zilveren armbandje, muntbiljet van 1.-, grijs-blauwe ceintuur, damesrijwiel, visnet en bruine hond. SCHOOLREISJE CHR. NAT. SCHOOL DRIEHOEKS WEG. Vrijdag maakte de Chr. Nat. School aan de Driehoeks weg haar jaarlijks schoolreisje met de 5e en 6e klas. Het wetenschappelijk gedeel te bestond uit een boottochtje vanuit Harder wijk langs de inpolderingswerken van Ooster- lijk Flevoland. Éen bezoek aan een speeltuin in de onmiddellijke nabijheid bood hierna de nodige ontspanning. Hierna stond Ouwehands dierenpark op het programma en ook hier kon practisohe natuurkundeles door een speeltuin ontspanning gevolgd worden. Tenslotte werd de dag besloten met een bezoek aan de Pyra- mide van Austerlitz. Nog dient te worden ver meld. dat onderweg alle aandacht werd ge schonken aan het Uddelermeer, het standbeeld van Jan van Schaffelaar en aan het oorlogs monument te Putten en dat op de Grebbeberg. PLUIMVEE EN KONIJNENFOKKERSVER. SOEST EN OMSTREKEN. Door deze vereniging werd een ledenvergade ring gehouden met als voornaamste punt het aftreden van het gehele bestuur en vorming van het nieuwe bestuur. Allereerst werd over gegaan tot verkiezing van een voorzitter, waar bij nagenoeg alle stemmen vielen op de heer A. J. A. v. d. Sanden, zodat deze als zodanig werd gekozen. Vervolgens werden nog geko zen: G. C. v. Dijen, Baarn en H. J. de Haan, D. Maagdelijn, J. de Ruig. A. Schaap en J. A. Schotte alhier. Op 19 en 20 November zal door de vereniging een clubshow worden gehouden en op 21 Au gustus een jongdierendag. In de maand October zal een lezing worden gehouden door een bekend keurmeester, waar over nog nadere mededelingen volgen. ZWEMVERENIGING „DE DUINKIKKERS" Het heren poloteam van „De Duinkikkers" speelde dit weekeinde in het Sportfondsenbad te Amersfoort de reeds tweemaal uitgestelde wedstrijd tegen Neptunus 4. Er werd vrij snel gespeeld en de bal was vaak voor het doel van Neptunes. Na enige minuten brak de Amersfoortse voorhoede door, door het slechte dekken van de Soester kanthalfs, en de gastheren brachten de stand op 1-0. Door het zwakke verdedigen van de Duinkikkers vergrootten de gastheren hun voorsprong tot 4-0 nog voor het wisselen. In de tweede helft ging het beter. De Soesters kwamen er beter in, het samenspel vlotte meer en meer, maar doelpunten bleven uit. De Neptunus voorhoede wist, niettegenstaande de felle tegenstand der Duinkikkers de eind stand op 5-0 te brengen. Het dames- en meisjesteam van „De Duinkik kers" staan er in de competitie goed voor. De meisjes zullen wel in de middenmoot eindigen. De dames hebben tot nu toe alle wedstrijden gewonnen en als zij er in slagen ook de 2 res terende wedstrijden in winst om te zetten, dan worden zij ongeslagen kampioen van de 2e klasse Kring Midden Nederland van de K.N.Z.B. ROND HET IJSSELMEER. De Soester ren- en toervereniging „Tempo" organiseerde Zaterdag voor de tweede maal de „Rond het IJsselmeer"-tocht, een 24 uurs- rit over 360 km. De start en finish waren bij cafe „Onder de Linden" te Baarn, waar Zaterdagmiddag te half 5, 52 toerrijders, waaronder 1 dame, de tocht aanvingen. Hoe populair deze tocht reeds is geworden bewees de deelname van hen, die uit alle delen van Nederland kwamen. Uit Schiedam, Heiloo, Nieuwe Niedorp, Bussum, Franeker, Leeuwar den, Amsterdam, Dordrecht voegden zij zich bij de Soester en Baarnse deelnemers. Een vrachtauto en een jury-auto volgden de stoet waarmede E.H.B.O.--helpers en rijwielmonteurs de service van „Tempo" completeerden. Verschillende deelnemers kwamen per rijwiel vanuit hun woonplaats naar de start, zoals o.a. de heren Seerdens uit Franeker en Reibma uit Aylaard (Friesland), die ook na de tocht per rijwiel huiswaarts gingen. Er waren 7 etappes in deze ronde, n.1. Baarn- Zwolle, Zwolle-Heerenveen, Heerenveen-Bols- ward, Bolsward-Wieringerwerf, Wieringer- werf-Hoorn, Hoorn-Amsterdam, Amsterdam- Baarn. Na iedere etappe was er een rusttijd voorge schreven en in totaal werd in deze 24 uurs-rit 240 minuten rust verleend. In tegenstelling tot vorig jaar, waren de weers omstandigheden ditmaal zeer gunstig en in het zog van de „voorrijders", die ervoor waakten, dat er niet te hard werd gereden, is deze tocht door alle deelnemers volbracht, zonder pech en zonder wanklanken. Zondagmiddag te half 5 was men weer terug in „Onder de Linden" waar de heer H. Schle- baum de herinnering-plaquettes uitreikte en de zeer goede stemming memoreerde, welke er tijdens deze tocht heerste. Hoe die stemming is geweest bewijst het feit, dat Harry Barna, de Baarnse goochelaar met de heer v. d. Broek alhier, tegen zonsopgang mid den op de Afsluitdijk een voorstelling konden geven. De jongste deelnemer was de 16 jarige G. Ko nijnenburg alhier en de oudste deelnemer was de 51 jarige heer H. Suyk uit Baarn. De enige vrouwelijke deelnemer, Mej. Dini de Korver uit Dordreoht was eveneens vol lof over deze tocht en zij stapte welgemoed weer op haar fiets, om bijtijds nog in Dordrecht te kunnen zijn. AUTOBUS WERD AANGEREDEN. Donderdagmiddag stopte een autobus van de firma Tensen alhier op de Soesterbergsestraat, tegenover hotel Ninteman. Een achter de auto bus rijdende bestuurder van 'n militaire vracht auto, lette blijkbaar niet goed op en reed tegen de achterzijde van de bu<s. Beide voertuigen werden beschadigd. De militaire politie maak te procesverbaal op. BROMFIETSER SLIPTE. Op de Vredehofstraat slipte de brom fietser P. H. v. d. W. uit Berkhout toen hij Donderdagmiddag aldaar reed. Hij kwam te vallen en liep een zware hersenschudding op. Na medische hulp van dokter Schutte, werd hij per zieken auto naar het Baarns Ziekenhuis over gebracht. WETHOUDER DE HAAN KREEG ONGELUK. Wethouder De Haan is te Hoevelaken met zijn bromfiets geslipt en tegen een langs de weg staande boom gebotst. Met een hersenschudding, enige kneuzingen en schaafwonden werd de heer De Haan naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" vervoerd. Vrijdag j.1. is hij naar zijn wo ning overgebracht, alwaar hij zes weken rust moet houden. MAN BEWUSTELOOS AANGETROFFEN. De heer Van D., eigenaar van de „Leca- Bazar" trof Donderdagvond een bewuste loze man aan naast zijn winkel. Het bleek F. W. J. v. R. uit Apeldoorn te zijn. De man werd door dr Schutte onderzocht en naar het politiebureau overgebracht. R. verklaarde later, dat hij een week te voren met 'n bromfiets was gevallen en sindsdien last had van duizelingen. De politie te Apeldoorn deelde mede, dat Van R. enige tijd verpleegd was geweest in de Rekkense inrichting en dat men hem maar rustig moest laten gaan. PENNINGMEESTER BESTOLEN. De vereniging „Elk wat Wils" uit IJmui- den, was per touringcar een dagje uit. Men stopte des avonds bij hotel „De Gouden Ploeg" waar in beste stemming enige uren werden doorgebracht. Dat „Elk wat wils" had intussen blijk baar inspirerend gewerkt op iemand met lange vingers, althans toen het gezelschap de reis wilde vervolgen, bleek uit de ac- tetas van de penningmeester de clubkas, sigaretten, een vulpen en het kasboek ver dwenen te zijn. Naar de dader wordt gezocht. WIE MIST RIJWIEL? Bij de sigarenwinkelier P. aan de Van Weedestraat is Zaterdag een damesrijwiel blijven staan. De eigenaresse kan dit rij wiel aldaar afhalen. Dit is de naam voor het Het is bijzonder geschikt om een sterke krulling weer mooi soepel en rustig te maken. De watergolf houdt dan 1 week langer. BRAAMWEG 84 TELEFOON 2045 MOTORRIJDERS SLIPTEN. Zaterdagmiddag slipte de motorrijder J. A. O. uit Amsterdam, toen hij op het Nieuwerhoekplein reed. Hij kwam te vallen en liep enige verwondingen op, welke door dokter Schutte werden ver bonden. O. was niet de eerste die ter plaatse was geslipt, want voor hem waren reeds drie motorrijders gevallen. Het bleek, dat ter plaatse een oliestreep van 25 meter lengte op het wegdek lag. Gemeente Werken strooide zand op deze gevaarlijke plek. COLORADO KEVERS. Op een terrein aan de Dalweg werden colorado kevers aangetroffen. Mijne Heren, Naar aanleiding van Uw artikel in Uw blad van 23 Juli '54 „Uniformen voor P.V.O." heb ik, geheel als buitenstaander, terwijl Uw per soneel met vacantie was en ik dus verstoken bleef van Uw nieuws, mijn oor eens te luiste ren gelegd over het resultaat van de binnenge komen inschrijvingen op de 10.renteloze, maar toch in een niet al te verre toekomst weder aflosbare obligaties tot een totaal be drag van 7500.voor de uniformering van het corps. Ben ik goed ingelicht, dan is de door U van iedere Soestenaar gevraagde medewerking, in de afgelopen week nog niet „spontaan" geweest om het 45 man tellende muziekcorps in uniform te steken, in tegenstelling met de ervaren dank baarheid, die dit corps toont voor elke inschrijving van 10.welke binnenkomt. Het is de bestuursleden niet te veel, zelfs per soonlijk te komen bedanken voor een inschrij ving van een paar tientjes op deze 7500. groot zijnde renteloze obligatielening. De leden van dit actieve corps geven, zover ik meen te mogen veronderstellen, hun actieve medewer king tooh ook belangeloos, reeds 550 Soester ingezetenen steunen de Harmonie als donateur dat zegt genoeg voor de goede reputatie, die het corps geniet! Als men nu zo'n obligatie van 10.neemt, is dat tientje nog niet eens weg, vrij zeker is de rentederving van dit eene tientje alleen het wel heel kleine offer, dat de inschrijver brengt, want volgens Uw bericht en de uitgegeven cir culaire is het ernst met de aflossingsplannen, zo mogelijk reeds aanvangende in 1956 ten overstaan van een notaris en met publicatie van de uitgelote nummers in de Soester Cou rant, Uw blad. Daarom zou ik zeggen: de Soester ingezetenen, die geen donateur zijn en toch wel de belange loze werk van de Harmonie in hun hart waar deren, resp. ook wel van een stukje muziek van de Harmonie houden en dan in keurige uniformen (wie zou daar niet van houden!) schrijven in voor 1 of meer tientjes, die tooh renteloos op de postgiro of bij de banken in de kasten liggen of nog in een verscholen hoekje van de portefeuille zitten! Dat kan geen offer zijn, alles is volgens de circulaire in orde, het gaat alleen om de uniformen voor de actieve leden van de Harmonie. 45 in aantal, de finan ciële toestand van de vereniging is gezond, de instrumenten verkeren thans in een uitsteken de staat, het tientje komt weer terug en wij verlustigen ons straks als stille medewerker dubbel in de muziek van de goed geklede Har monie in uniform Realiseer eens, hoe weinig ingezetenen, met wat goede wil behoeven in te schrijven. Men moet zich niet blind staren op het ogenschijn lijk grote bedrag van 7500.- maar dat cijfer eventjes rustig ontleden, zie maar: voor 1 tientje ieder, zijn nodig 750 inschrijvers voor 2 tientjes ieder, zijn nodig 375 inschrijvers voor 3 tientjes ieder, zijn nodig 250 inschrijvers Het is todh een klein kunstje om met elkaar in onze Gemeente Soest, zo'n feitelijk onbedui dend bedrag van 1 tot 3 tientjes voor menigeen ter leen te geven voor dit goede, opheffende doel, voor zieken en gezonden, en zo belang rijk voor de Harmonie, die dan straks verjongd en vol nieuwe geestdrift ons allen nieuwe vreugde schenkt! „Do it now" zegt de Engelsman: „Laat er geen gras over groeien" zegt de Hollander! Een-dracht "maakt macht! S. DUIVENSPORT. De Postduivenvereniging „De Vriend schap" nam Zondag deel aan de wed vlucht vanaf Mons (B.), afstand 214 k.m. In concours waren 326 duiven, die te 9 uur met Z.W.-wind werden gelost. De eerste duif kwam aan te 11 uur, 58 min., 45 sec. en had een snelheid van 1199,40 meter per minuut bereikt. Aan komst laatste prijsduif te 12 uur, 32 min., 57 sec. De uitslag is C. Dijkman 1 30 37 60 73. H. Verkerk 2 3 42 52 66 82. J. Gaasbeek 4 34 61. J. Mets 5 21 70. A. J. van Dorrestein 6 38 54 55. G. Hooijer 7 8 15. J. Hodde 9 12 58. Jac. Stalenhoef 10 25 35 45 59. D. J. Bos 11 13 14 29 31 43 44 62. Th. Luytelaar 16 80. E. van Daatselaar 17 22 40 51 79. F. Groenestein 18 33 72 74 75. W. Nieuwenhuis 19 20 32 46 47 48 53 64 71. W. Roest 23 26 65. G. H. v. d. Broek 24 68 69 E Veerman 27 76. Z.K.H. Prins Bemhard 28 57 67 81. G. Sikkelbein 66. J. Onwezen 49. J. Mul ders 50. J. Duiser 56 77 63 78. Ook de Vereniging „De Zwaluw" nam deel aan deze vlucht. In concours waren 460 duiven. Aankcms: eerste duif te 11 uur, 57 min., 38 sec. Snelheid 1201,93 me ter per minuut. Aankomst laatste prüs- duif te 12 uur, 33 min., 1 sec. De uitslag was: J. v. d. Brakel 1 17 60 85 115. A. DonseJoar 2 13 45 74 89. C. van Soest 3 10 36 51. G. Visser 4 93. L van Klooster 5 3 12 19 35 81. C de Goede 6 105. J v. d. Belt 7 78 86 108. H. Onwezen 9 21 62 97. A. Snijders 11 24 33 48 104. W. Krijt 14 73 76 94. Sj. Rijksen 15 30 34 42 43 111 113. P. de Bes 16 44 59 61 63 66 98 102 107. J. Ottens 18 109. J. van Herwaarden 20 72 79 116. K. Keja 22 31 65 87. H. Gorissen 23 28 40 58 103 110. J. Knoops 25 54 70 100. H. Kriek 26 52 64 69. H. Smit 27 37 55 83 99 114. C. Coerman 29 39. W. van Klooster 32. J. Blokland 38 46. A. A. Rijksen 41 95. J. Leek 47. P. Grift 49. A. v. Kooy 53 101. G. Haks 56. P. Duyst 57. J. v. Maurik 67 68 75. J. v. Breukelen 71. N. v. Veen 77 90. H. Adams 80. C. v. Veen 82. N. v. Vulpen 84. A. Hilhorst 88 92 96. R. Schiffart 91. P. v. Brienen 106.

Soester Courant | 1954 | | pagina 2