Ichoemuker. Er wordt gespionneerd. Raleigh vanaf f 174.- Bruin Hr. Loafer Wij, %ijn de. eeAitz in, 't faenyen. van, 't taatite Van Essen, Opticien De Juli-bruid. Brandpunten der Internationale Politiek. Het rare geval en de won derbaarlijke oplossing. Autoxijlessen Autorijschool D. Engel SOEST. ORGEL5 PIANO'S STEMMEN - REPARATIE VERHUUR W. VAN TOL fUGERS RIJWIELEN IN DE HOEK. Alleen bij ons voor slechts f 19.95 Stichtsche Schoenhuizen VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1954. 32e JAARGANG No. 61* SOESTERUOURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 De geschiedenis met dr. John, die de laatste weken de gemoederen zowel in Duitsland als in andere landen bezig houdt, vestigt er weer eens de aandacht op, dat in het verkeer tus sen de volkeren de spionnage nog altijd welig tiert. De gewone burger weet wel, dat er zo iets als spionnage bestaat, doch hij merkt daar in de regel weinig van, tot zoals nu weer eens gebeurde, het deksel even van de spionnage- ketel wordt gelicht. Dan staat men ontsteld en verbaasd over de kwalijk riekende walm, die dan opstijgt Spionnage en contra-spionnage. Ze hebben, zo oud als de wereld is, bestaan. Reeds Caesar verklaarde: Ik bemin het ver raad, doch ik haat de verrader. Als de geschiedenis der spionnage van de laatste weken zou worden geschreven, dan zou hierbij kunnen worden opgemerkt, dat de angst voor spionnage, welke in Amerika door de communisten-jager MacCarthy wordt aange wakkerd en die in de ogen van menige Wes terling eenvoudig belachelijk is, gezien de feiten, die aan het licht kwamen, toch min of meer gegrond is. Kort geleden beleefde Australië zijn spion- nage-affaire, die menigeen de ogen ervoor opende, dat er achter de schermen meer, har der engemener wordt gewerkt, dan de gewone burger weet of vermoedt. Dat in. vre destijd iemand opdracht wordt gegeven, een ander te liquideren, mag dan in spionnage- kringen heel gewoon zijn de gewone mens kijkt er toch vreemd van op. Hij merkt, dat over -de gehele wereld een spionnage-net is gespannen, waarover hij zo nu en dan en dit dan nog bij toeval iets verneemt. Hij kan constateren, dat geen middel te erg en te laag is, om achter de geheimen te komen van een land. waarmede men in officiële vrede leeft, doch dat straks de vijand kan zijn, van. wie men graag alle geheimen weet. Wat dit aangaat sohijnt men tegenwoordig op een lager standpunt te staan dan in Caesar's tijd. Werd niet zo heel lang geleden door het grote Ameriika niet openlijk tot verraad aan gespoord en werd degeen, die een zogenaamd Mig-toestel overvloog, niet openlijk een grote beloning in uitzicht gesteld? In deze tijd, nu de atoom-energie zulk een be langrijke rol gaat spelen in de wereld, staan de spionnage en contra-spionnage hoog aan geschreven. De geschiedenis met dr John bewees mede. dat men in tegenstelling met vroeger er open lijk voor uitkomt, dat men laat spionneren. Uiteraard was dr John, als hoofd van de contra-spionnagedienst in West-Duitsland vol komen op de hoogte van alle mogelijke inter ne kwesties. Dr John was naar Berlijn gekomen om daar een herdenking bij te wonen van degenen, die na een complot tegen Hitier in 1944 waren gefusilleerd. Met een zekere dr Wohlgemut, een vriend van zijn broer Hans, die met de slachtoffers van 1944 was gevallen, verdween dr John naar Oost-Berlijn, waar hij blijkbaar met open armen werd ontvangen. Dat zou men tenminste denken, als men verneemt, dat John voor de Oostduitse radio redevoeringen kon houden, waarin hij verzekerde, dat hij de stem van zijn geweten had gevolgd dat hij had gehandeld in het belang van het Duitse volk, om te verhinderen dat de „Amerikaanse poli tiek, gevoerd door dr Adenauer, tot een nieu we oorlog zou voeren". Er moest gehandeld worden, aldus dr John. Dat handelen bestond in West-Duitsland in het reorganiseren der veiligheidsdiensten. Dat handelen betekende voor een agent van de Amerikaanse contra-spionnagedienst, Hoeffer Een grote collectie moderne BRIL MONTUREN met snelle en vakkun dige afwerking in eigen slijperij en werkplaats, biedt U Birkstraat 2. Splitsing Soesterbergsestraat. Levering voor particulieren en Ziekenfondsen. In Zonnebrillen met eventueel ARO' VIL geslepenglazen ruim gesor teerd. Alle Zonnebrillen worden passend gemaakt. (Historisch) Annemieke werd de bruid, Met sombere gezichten, Keek men dagelijks weer uit Naar de weerberichten. Ook de brave bruidegom Deed dat met de zijnen, Wast het ging er toch maar om Dat de zon zou schijnen. Van lieverlede werd men wild. 't Werden zelfs obsessies. Want de heren van De Bilt Voorspelden steeds depressies. U begrijpt hoe vreeslijk naar Dit voor het lieve kind is, Ze wensten, toen weer met elkaar: Wanneer er maar geen wind is! Hun verlangen werd begrensd. Men begon te kniezen. Toen werd er nog slechts gewenst: ,.Als 't maar niet gaat vriezen! Nu is de grote dag voorbij. En wat mij 't meest ontzet heeft. Ze was die dag zo vrees'lijk blij. Dat ze niet op 't weer gelet heeft genaamd, het plegen van zelfmoord. Deze Hoeffer was een oude schoolvriend van John en zou de opdracht hebben, hem te bespionne- ren, omdat John door de Amerikanen werd beschouwd als een „Brits agent". Spionnage en contra-spionnageEen gru welijk bedrijf. Om de zaak-John doen zoveel geruchten en veronderstellingen de ronde, dat men er alleen maar uit kan concluderen, dat geheel Duitsland, zowel Oost als West, „ver geven" is van spionnen, van mensen, die el kaar beloeren, die tegen moorden en ontvoe ringen niet opzien. Hier werd even een tipje opgelicht van een sluier, die een wereld bedekt, waarin men niemand kan vertrouwen, waarin verraad en misdaad als iets heel gewoons worden be schouwd als men daar slechts beter van kan worden. En of met dergelijke manipula ties met het geluk en het leven van vele dui zenden wordt gespeeld, daar bekommert men zich in die kringen niet om. Een fijne wereld! Toenemende spanning tussen Peking- China en V.S. Tunesië een eigen regering. Accoord over Suez-ka- naal-kwestie. Hoewel enerzijds de spanningen tussen Oost en West door de wapenstilstand in Indo-China minder zijn geworden, treedt een opmerkelijke toespitsing van de ver houding tussen communistisch China en Amerika duidelijk aan het licht. Het begon met het neerschieten van een Brits toestel door de communisten bo ven de Zuid-Chinese Zee, waardoor o.a. enkele Amerikaanse staatsburgers wer den gedood. In antwoord op de daarop volgende protest-nota van Engeland gaf Peking-China te kennen, dat het de be schieting betreurde en schadevergoeding zou betalen. De twee te hulp gesnelde Amerikaanse vliegdekschepen hielpen bij het zoeken naar de vermisten. Vlieg tuigen, afkomstig van deze schepen, schoten twee communistische toestellen neer toen zij naar werd bekend ge maakt door de jachtvliegtuigen wer den aangevallen. Het neerschieten werd in Amerika met grote instemming be groet. Hiermede was natuurlijk de kous niet af. Toen Amerika, via de Engelse zaakgelastigde zelf onderhoud Ameri ka geen diplomatieke betrekkingen met Peking-China een protest-nota indien de inzake het doden van drie Amerikaan se staatsburgers, werd deze nota gewei gerd. Zoiets schijnt in de politiek een grote belediging te zijn, reden waarom de Amerikaanse regering bekend maakte, het hierbij niet te zullen laten. De grotere spanningen tussen Peking- China en de V.S. vinden hun oorzaak na tuurlijk in de Amerikaanse houding tij dens de besprekingen in Genève over Indo-China. Engeland en Frankrijk heb ben bij de communisten meer goodwill gekweekt. Mendès-France, de minister-president van Frankrijk, heeft het niet alleen bij Indo- China gelaten. Overeenkomstig zijn pro gramma heeft de minister-president de volgende koe bij de horens genomen: de economische wederopbouw van Frankrijk zelf. De nadruk werd gelegd op een ver hoging van de productie en de export. De ministerraad accepteerde de plannen. Vervolgens maakte Mendes-France het hervormingsplan bekend voor Tunesië. Ook dit plan werd, alle geruchten over aftreden van ministers ten spijt, door de ministerraad aangenomen zonder dat ook maar één minister verdween. Het was dan ook wel noodzakelijk, dat de kwestie Tu nis eindelijk werd aangepakt. Het moor den en de onrust werden daar steeds er ger. Frankrijk biedt Tunesië een eigen regering, eigen parlement en eigen politie aan; de diplomatieke diensten en het le ger zullen onder Frankrijk blijven resor- teren. Mendès-France is voor deze pan nen speciaal naar Tunis gereisd teneinde hierover besprekingen te hebben met de Bey van Tunis. Deze besprekingen zijn gunstig verlopen. In het begin van deze week werd de nieuwe Tunesische rege ring gevormd, die de onderhandelingen 'met Frankrijk zal voeren. Waarschijnlijk zullen de debatten over Tunis volgende week in de Nationale Vergadering wor den gehouden. Mendès-France zal daar een zware dobber aan hebben, maar de teerling is geworpen en daar moeten wij de minister-president dankbaar voor zijn. Als de beide nu gelanceerde plannen er door zijn, wellicht komt dan de E.D.G. ook nog eens aan de beurt. ERKEHOE PHILIPS RADIO SERVICE V.WE EDESTR 36» SOESTDIJK TEIEF.2792 Van de Italiaanse premier Scelba hoor den wij deze week verheugende geluiden. Volgens Scelba is de bekrachtiging der E.D.G. verzekerd, aangezien een ruime meerderheid van de Kamer en Senaat zich voor dit verdrag zal uitspreken. Dat de E.D.G. eerst in October in het parle ment zal komen, maakt niet zoveel meer uit. Ook de Suez-kanaal-kwestie tussen Egyp te en Engeland is deze week, op papier althans, tot een oplossing gekomen. Bei de landen kwamen tot een accoord. Acht jaar lang heeft deze kwestie de gemoe deren bezig gehouden. De Britse bezet ting 75.000 man zal in twintig maanden worden teruggetrokken, met dien verstande, dat de Britten de basis weer mogen bezetten, wanneer een van de Arabische landen en/of Turkije wordt aangevallen. De overeenkomst geldt voor zeven jaar. Gedurende die tijd wordt de basis onderhouden door een particuliere Britse aannemingsmaatschappij. Van bei de zijden is gegeven en genomen. Het ge volg van het accoord over de basis is, dat Amerika Egypte militaire en econo mische steun heeft toegezegd, een en an der volgens punt vier van het program ma van President Truman. We mogen veilig aannemen, dat het accoord mede is bereikt door de Amerikaanse steun- toezegging. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: Het is een raar geval met Jan de soldaat Hij heet in dienst te staan van de gemeenschap, zich voor de gemeenschap te offeren, voor de gemeenschap een maatschappelijke achterstand te incasseren. Om wille van de gemeenschap moet hij de strijd met zichzelf uitvechten in het ruwe kazerneleven, voor de gemeenschap moet hij zich aan vroegtijdige verleidingen blootstellenvoor de gemeenschap. Maar de gemeenschap zelf laat zich niet zo veel ge legen liggen aan Jan de soldaat. Op zijn guns tigst mogen ze een keer meeliften. Met een gul gebaar offert men nog wel een dubbeltje bij een collecte ja zelfs een kwartje met het gevoel van goed werk te ondersteunen. Maar spreek er niet van dat het feitelijk een plicht is dat de jongens, die zich voor de gemeen schap inzetten, ook door de gemeenschap wor den geholpen. Want van plicht mag je bij een gulle gever niet spreken. Is er dan maar een, eenzijdige plicht: de plicht van de jongens om de gemeenschap te dienen en daar alles, maar dan ook letterlijk alles voor op zij te zetten en als het moet ook alles voor te verduren? Is er geen plicht van de gemeenschap? Ja, als de nood aan de man komt, dan loopt men de soldaten achterna, dan brengt men thee en koffie aanikom binnen, jongens. Dan is er een overdadige vriendelijkheid, soms zelfs een teveel aan aanhankelijkheid. Maar niet zodra is het eigen hachje buiten geding of de soldaat komt veel te kort. Een plicht? Laat ,.de Staat" maar voor hem zorgen. Maar zo bent U niet die dit leest. U weet dat er van ieder van ons iets moet staan tegenover het persoonlijk offer van de soldaat. Een wei nig hulp om zijn dienstleven menselijker, dra gelijker en maatschappelijker te maken. U weet dat er daarom iets tegenover moet staan om dat er door hem risico's worden ge lopen. Maar een grote massa van onze solda ten moet het nog steeds doen zonder Militaire Tehuizen, zonder voldoende goede lectuur, ja zelfs de meeste primitieve „kerk" ontbreekt in de enorme kampen met zijn duizenden sol daten. Eigenlijk, is het een raar geval met Jan de soldaat. Hij geeft veel. maar krijgt toch wel erg weinig. Gelukkig dat we een Katholiek Thuisfront hebben, dat wakker en fief op de bres staat voor de belangen van onze militairen. Maar nog gelukkiger is als we het Thuisfront goed bedenken bij de komende collecte van 9 tot en met 22 Augustus. En zoals we van Thuisfront gewend zijn geven we weer niet om niets. Ge weldige attracties lachen ons tegen. 38 jaren lang zijn er fortuinen te verdienen tot honderd duizend gulden toe. Hoe ze het klaar krijgen is ons een raadsel, maar voorziet U tijdig van de alleraardigste figuurtjes en reeds om 13.30 uur zult U door de Radio Luxemburg weten op welke wijze de kapitalen zijn te bemachti gen. Ja en al bij al moet de soldaat er nog wel bij varen. Als U zich niet onbetuigd laat. zal ook dat wel lükken. Het is toch ieders ereplicht: het welzijn van onze soldaten. Gedipt. A.N.W.B. Bonds-instracteur. Nieuweweg 97 Telefoon 2543 Officiële Mededelingen. KEURING DIENSTPLICHT. De burgemeester der gemeente Soest brengt ter openbare kennis, dat: a. aan alle keuringsplichtigen, die tijdens de zitting 1953/1954 (keuring lichting 1955) ter keuring moesten verschijnen, de oproepingen voor opkomst ter keuring zijn verzonden; b. de in 1935 geboren mannelijke personen, die in een der Nederlandse bevolkingsregis ters zijn opgenomen of daarin hadden beho ren te zijn opgenomen en de oproeping voor opkomst ter keuring dan wel een bericht van niet-inschrijving nog niet hebben ontvangen, zich voor 1 Januari 1955 ter gemeentesecreta rie moeten aanmelden. 50 JAAR GETROUWD. Op 11 Augustus 1904 traden te Amsterdam in het (huwelijk J. de Graaff en A. C. F-loor, welk echtpaar Zaterdag het gouden huwelijks feest herdenkt. Bruid en Bruidegom wonen sinds 19 jaar op de Hartmanlaan 25 alhier, vanaf de datum, dat de thans 74-jarige heer De Graaff gepension- neerd werd. Vanaf zijn 23ste tot zijn 55ste jaar is de heer De Graaff te Amsterdam werkzaam geweest als beroeps-brandweerman. Aanvankelijk bij de uitrukdienst, later als telegrafist en daarna als chef van de telegrafische afdeling. Hij is doorkneed geworden in het brandweer-vak, hetwelk in Amsterdam op een zo hoog peil heeft gestaan, dat brandweer-autoriteiten uit alle delen van de wereld er belangstelling voor toonden. De beer De Graaff zet met liefde de klok van Vader Tijd eventjes een 60-tal jaren terug, als men vraagt naar de tijd van toen. De werktijden waren 3 maal 24 uur dienst, dan een dag vrij en dan vervolgens weer 3 maal 24 uur. De eerstgenoemde 3 etmalen be stonden uit dagdiensten en slapen in de brand weerkazerne (met iedere nacht 3 uur wacht lopen), de volgende etmalen hielden in. dat er 3 nachtdiensten waren en overdag slapen (met wachtlopen). De Amsterdamse brandweer NIEUWEWEG 103 TELEFOON 2968 was op militaire leest geschoeid. Voor de poor ten werd (gewapend) wacht gelopen en sla pen moest men in volledige kleding doen. In. anderhalve minuut moest men uit de volle slaap, geheel klaar zijn, om met een brand weerwagen te kunnen uitrukken. De brandweerwagen heeft de heer De Graaff in 3 vormen meegemaakt. Aanvankelijk waren het de paarden-wagens, later werden het elec- trische auto's en daarna kwamen de auto-spui ten. Met enige weemoed denkt de heer De Graaff terug aan de tijd, dat er met paard en wagen werd uitgerukt. „Als er alarm werd gegeven, dan vlogen de paarden reeds over eind en de tuigen, welke boven de dieren aan de zolder van de stal hingen kwamen omlaag. Met een beweging waren de paarden getuigd en kon men uitrukken. Dat was de tijd. dat de Amsterdamse brandweer op de wereldtentoon stelling te Berlijn eerste prijzenbehaalde en de tijd, dat de Amerikanse mariniers verbaasd stonden te kijken naar de moed en de geoe fendheid van de Amsterdamse brandweer mannen, die een demonstratie zeil-springen weggaven. Bruidegom De Graaff liet de Yan kees zien hoe men van 3-hoog in een vang zeil sprong, doch zijn voorbeeld vond geen navolging bij de bezoekers. Dagelijks moest er geoefend worden: gymnastiek en ladder- klimmen en men werd getraind in het wer ken in hevige rookontwikkeling. „En als er geen brand was"? „Dan moesten we werken in de kazerne, want iedere man moest een vak kennen, hetgeen hij in de repa ratieplaats ten nutte kon maken" zegt de heer De Graaff, die zijn kennersblik odk over het werk van de Soester vrijwillige brandweer heeft laten gaan. „Goed werk wordt 'hier ver richt", alleen die alarmering door middel van een sirene ligt hem kennelijk niet. Grote branden? Paleis van Volksvlijt, de Von- delkerk, de Flora-bioscoop. De ogen van de brandweer-vakman glinsteren als (hij terug denkt aan die tijd van dagen- en naohtenlarage strijd tegen vuurmassa's en hij vertelt van scheepsbranden die veel erger zijn. dan de grote fabrieksbranden. Het prachtige telegraaf-systeem van de Am sterdamse brandweer (soms 260 brandmeldin gen in een etmaal) is de trots van de heer De Graaff. De 70-jarige Bruid herinnert zich die Brandweer-tijd op een andere wijze: om de 3 dagen was mijn man thuis en het grootste deel van de zorgen, kwam natuurlijk op mij neer. Vier kinderen kwamen uit dit huwelijk voort', 3 izoons en 1 dochter, welke laatste bij haar ouders woont. Een van de zoons is ook brand weerman geworden en heeft er al 25 jaren dienst opzitten. De 8 kleinkinderen en het ene achterkleinkind zullen mede dit gouden hu welijksfeest tot een onvergetelijke dag makén. REOTIFICATIE. Wij lieten slagerij Paauw in zijn advertentie 2 Vi kg. rundvet verkopen voor 6. Dit was natuurlijk fout. want voor 6. krijgt men bij de firma Paauw 5 kg. rundvet. MAMMOET WORDT TENTOONGESTELD. Na de gepraepareerde walvis, welke men vorig jaar kon bezichtigen, kunnen de Soestenaren met een ander dier kennis maken. Van 9 tot 12 Augustus a.s. zal in een tent op 't Driftje een natuurgetrouwe, gereconstrueer de Mammoet worden tentoongesteld, een ge vaarte van 4li meter hoog en 5 meter lang. De Mammoet behoort tot de dieren, welke in Europa een slordige 150.000 jaren voor Chris tus voorkwamen. Onze voor-ouders waren voor deze reuzen-olifanten bang en uiteraard niet zonder reden, want zij waren tegen deze kolossen machteloos. Van de verschillende prae-historische dieren is de Mammoet een van de weinige dieren, welke met zekerheid gereconstrueerd kunnen worden, daar men in Siberie gave exempla ren uit de ijsvelden heeft kunnen delven. De heer Kreuger te Amsterdam heeft een Mammoet, volkomen wetenschappelijk verant woord, nagemaakt, een werk waaraan 2 jaar arbeid ten grondslag ligt. Ongetwijfeld zal deze tentoonstelling belang stelling trekken. Betaling iii overleg. KERKSTRAAT 3 «S0EST:TEL2030 POSTDUIVEN BIJ HUWELIJK. Woensdagmorgen werden honderden postdui ven op het bordes van het gemeentehuis los gelaten. De reden van deze ongebruikelijke lossing van duiven was het feit, dat de postduivenhouder, de heer J. D. Ottens in het huwelijk trad. Toen het echtpaar Ottens-De Nooy het gemeentehuis verliet, zorgden vrienden-postduivenliefheb- bers voor de originele gelukwens, welke door het jonge echtpaar zeer gewaardeerd werd. BENOEMD. Tot hoofd van de Prinses Marijke Kleuter school aan de Naahtegaalweg alhier, is be noemd Mej. N. A. Assou alhier. UNIFORMENFONDS P.V.O. Op Maandag 26 Juli j.1. hield P.V.O. haar laatste ledenvergadering inzake de uitgifte van obligatiën voor het Uniformenfonds. De richt lijnen werden uitgestippeld om zo spoedig mogelijk tot het gewenste doel te komen. De actie is intussen begonnen doch in verband met de vele vacanties nog niet in groot for maat. Hoewel nog niet spontaan, zijn er toch reeds enige successen geboekt. Wij hopen de volgende week de eerste verantwoording te kunnen publiceren. Wanneer U dus in de komende weken huis- Door de overeenkomst in Genève waar bij de wapenstilstand in Indo-China een feit werd, is er voor het eerst, zoals U in de dagbladen hebt kunnen lezen, vre de op de gehele wereld. De koude oorlog blijft weliswaar in on verminderde mate voortduren, maar in derdaad kunnen de optimisten zeggen, dat er vrede is, zij het dan zeer labiel en met een bijsmaak. Over de knauw, die het Westerse prestige met de vrede van Genève heeft gekregen praten we dan maar niet. Prestige alleen zet geen zo den aan de dijk, vooral wanneer partner Amerika in Aziatische zaken grasduint op 'n manier, die wijst op 'n totale mis kenning van alles wat door de Westerse mogendheden in het Oosten is verricht. Hoe dat ook zij, de Westerse wereld, en onze Franse vrienden in het bijzonder zullen dit moeten slikken en verder mo gen we nieuwsgierig afwachten, wanneer België, Engeland, Portugal etc. met hun „koloniën" aan de beurt zijn. Intussen hebben wij vrede, maar ik kan er helaas niet veel vertrouwen in heb ben, want zolang er, afgezien van het po litiek geharrewar, in de wereld N.V.'s zijn, die door particulieren worden be heerd en alle mogelijke oorlogstuig ver vaardigen, zullen deze heren natuurlijk van het ingestoken kapitaal wel eens rente willen zien. En dat krijgen ze niet anders voor elkaar, dan door hun fabri katen aan deze of gene regeerder kwijt te raken met de aanmoediging het eens te gebruiken.... Aan vrede hebben dit soort fabrikanten geen fluit en ze vinden er geen bliksem aan. Wanneer ergens op de wereld twee buur landen troepen op de grenzen samentrek ken en lelijke dingen tegen elkaar zeg gen, of een of andere „generaal" vindt, dat zijn concurrerende collega weer lang genoeg de lakens heeft uitgedeeld en daarom met zijn wapens gaat kletteren, kunt U er zeker van zijn dat een handi ge vertegenwoordiger van een wapenfa briek die vent heeft opgehitst met de boodschap dat een oorlogje met hun wapenen niet te verliezen is. En als er eenmaal ergens geschoten wordt, zijn er altijd wel partijen die me nen, dat zij er niet buiten kunnen blij ven of de kans te mooi vinden om een oude rekening te vereffenen en dan zijn de poppen weer aan het dansen. Nee, ik geloof, dat, zolang door particu liere N.V.'s wapens worden geproduceert, we er met de vrede niet zijn. De wapen- fabricatie zal over de gehele wereld on der controle gebracht moeten worden of in zeer vertrouwde internationale handen moeten liggen. H. OEKMAN. Allernieuwste snit, le soort Boxcalf Kernleder zolen. Maakwijze: Original Goodyear Welt Maten: 40 tot 46. Soesterbergsestraat 30 Tel. 2454 bezoek krijgt van een van de leden van P.V.O. denk dan om het belang van Soest en schrijf in op een of meerdere obligatiën. Er zijn plaat sen in Nederland met een (kleiner zielental dan Soest, die een prachtig geüniformeerd muziek corps hebben. De leden van P.V.O. betalen 26.- contributie per jaar. Als U dus voor een keer doet wat de leden van P.V.O. elk jaar doen, zullen de uniformen er spoedig zijn. Het plaatsen van 750 obligatiën van 10.- komt neer op slechts 1 obligatie op 32 inwoners. Dat moet in Soest mogelijk zijn. Bovendien schenkt U het geld niet doch leent het slechts. Soester ingezete nen doet Uw plicht. Tijdig aangevraagd zal U bij P.V.O. nooit tevergeefs aankloppen. BOUWKAS - NIEUWS. Menigeen zal zich waarschijnlijk al eens (heb ben afgevraagd hoe het staat met het in Soest- Zuid geprojecteerde Bouwlkas-complex, waar over geruime tijd geleden werd geschreven. Door allerlei omstandigheden is de totstand koming van dit complex enigszins vertraagd. Thans begint er echter tekening in te komen. Binnen niet al te lange tijd zal met de bouw van een gedeelte van het complex worden begonnen. De belangstelling voor de te bouwen woningen is ruim voldoende. Ook van buiten de gemeen te Soest zijn er veel gegadigden. De BouWkas stelt het op prijs in de eerste plaats zoveel mogelijk Soester inwoners of mensen, die in Soest werken, aan een woning te helpen. Voor deze categorie is momenteel nog een klein aantal woningen beschikbaar. Mochten er nog gegadigden zijn, dan is het in hun eigen belang zich zo spoedig mogelijk met de plaatselijlk secretaris van de Bouwkas, de heer Verstoep, p/a gemeentehuis, in ver binding te stellen. Tot en met 14 Augustus wordt aan Soesters en aan hen, die in Soest werken, nog voorrang verleend. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Indonesië s.s. Laertes 9 Aug. s.s. Ampenan 12 Aug. Ned. Nw. Guinea s.s. Laertes 9 Aug. Ned. Antillen m.s. Daphnis 10 Aug. Suriname m.s. Stantor 11 Aug. Unie van Z. Afrika en Z. W. Afrika m.s. Edinburgh Castle 7 Aug. Canada s.s. Grote Beer 10 Aug., m.s. Prins Frederik Willem 12 Aug. Zuid Amerika s.s. 17e Octubre 7 Aug., m.s. Alhena 11 Aug. Australië, Nieuw Zeeland via Engeland 7 Aug. Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1