Het ontwakende Oosten. N.S.U. Quickly Grote keuze Voor Veilig Verkeer, De huidige wereld. Autorijlessen SOEST. IN DE HOEK. in Zomerschoenen Stichtsche Schoenhuizen fUGERS RIJWIELEN KERKSTRAAT 3 -SOEST-TEL^O Officiële Mededelingen. Autorijschool D. Engel Gedipl. A.N.W*B, Bonds-instructeur. en beneden de stadsprijzen. VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1954. 32e JAARGANG No. 63. SOESTER OURANT Verschijnt iedere Dinsdag en Vrijdag. Abonn. per kwart, 1.85 - per post 2.00 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON No. 2566 POSTGIRO No. 126156 Na de laatste wereldoorlog hebben de woorden „koloniën" en „koloniseren" een slechte klank gekregen. Vóór die tijd vonden wij het heel gewoon, dat een land koloniën bezat. In onze geschiede nislesjes leerden wij op school, dat onze kranige voorouders in Oost en West koloniën hadden verkregen en als er al bij werd verteld, dat die bezittin gen op de oorspronkelijke bewoners wa ren veroverd, dan werd ons toch goed bijgebracht, dat dit alles heel heldhaf tig en heel dapper was geschied. Neder land had koloniën en ook Portugal en Engeland, vanouds zeevarende mogend heden. Ook Spanje en Duitsland en zelfs België had in de Congo een brok koloniaal bezit. Een Westers land, dat geen koloniën bezat, was eigenlijk niet in tel. De ko loniën waren een bron van rijkdom en rijkdom gaf gezag. Van al die koioniserende mogendheden had ons land een heel goede naam. Dit in tegenstelling met andere landen, als Portugal, waar men schijnbaar alleen van halen wist en de zorg voor de in- heemsee bevolking eerst op de aller laatste plaats kwam. Ook het machtige Engeland had niet zulk een goede naam als koloniserende mogendheid. In de grote steden van Voor-Indië bij voorbeeld kwamen epidemieën en hon gersnood nogal eens voor en wij horen nog onze onderwijzer, die op de kaart aantoonde, dat Albion „de ogen uit de wereld had gepikt" om het oude Britse imperium gemakkelijker te kunnen ver dedigen. Na de laatste wereldoorlog ontwaakte het Oosten. De Oosterling begon te begrijpen, dat hij het Westen geenszins nodig had om de opbrengst van zijn land te verhandelen. De overheersing door de Japanners had de Indischman doen be grijpen, dat de „Blanda" geen „Über mensch" was en in zonderheid onder de intellectuelen ontstond een drang naar vrijheid en zelfstandigheid; een natio nalistisch streven, dat in „ons" Indië re- sulteeerde in de oprichting van de Indo nesische Republiek, welke thans ons laatste bolwerk, Nieuw Guinea, onder haar hoede wenst te nemen. Ook het machtige Engeland zag zich ge noodzaakt de bakens te verzetten. Engels Indië werd van de kaart geveegd. India en Pakistan ontstonden als zelfstandige, Oosterse mogendheden. Nu zijn de Engelsen door de eeuwen heen zeer goede diplomaten geweest. Zij wachtten niet tot het Oosten zo ver was ontwaakt, dat zij er als „onderdrukker en uitbuiter" werden uitgezet, doch ga ven voordien al het bewind over. Hoe handig Engeland het diplomatieke spel ook speelt, zelfs de gladste diplo maat kan de ontwikkeling niet tegen houden. En de ontwikkeling in het Oos ten is nu eenmaal, dat er een nationaal streven groeit, dat van „koloniseren" niets moet hebben. Het Oosten ontwaakt. Egypte groeide in de loop der laatste jaren eveneens uit tot een zelfstandig land, dat gevoel heeft van eigenwaarde. Dit gevoel bracht mee, dat een der „ogen van de wereld", de door Engeland be zette zone om en bij het Suezkanaal, een doorn was in 't oog der Egyptenaren. Al in 1946 werd er van die zijde op aan ge drongen, dat deze zone zou worden ont- vanaf f 595. Betaling in overleg. Och wat baten al die leuzen Over 't veilige verkeer? Al die gekke snelheidsreuzen Trekken altijd weer van leer. 'n Vaart van honderd kilometer Is nog maar een slakkengang, Kijk eens naar die snelheidsmeter, Toe maar jongens, 'k ben niet bang. Maling aan die snelheidsgrenzen, Gooi er maar een schepje op, Maling aan d'~ medemensen, Draai nog mat. eens aan de knop. Men veroordeelt onze daden, Maar het heeft toch geen effect, Want we zijn voor alle schaden Door verzekering gedekt. Zal ik nog wat harder rijden? 'k Ben tenslotte toch geen leek Zal ik daar die vent eens „snijden"? Zag je wel hoe kwaad die keek Zullen wij maar niet gaan staken Met die weken voor 't verkeer? Geen reclame meer gaan maken Over heren in 't verkeer? Heus er zijn zo weinig „heren", Die reclame geeft geen grein 't Zal dan eerst tot iets goeds verkeren Als we allemaal proberen Op de weg eerst „MENS" te zijn. ruimd, een eis, waartegen Engeland zich heftig verzette. Had in de jaren van de wereldoorlog deze Engelse zone niet ten volle haar nut bewezen? Door de Engel se bezetting werd het mogelijk, dat Rom mel beslissend kon worden verslagen. Te allen tijde zou het bezit van de zone om het Suezkanaal een sleutelposi tie in dit gedeelte der wereld garanderen. Dit laatste zou echter alleen dan het ge val zijn, indien de bezetting niet bij voortduring zou worden bedreigd door een bevolking, die in haar „de bezetters" zag en die een vijandige houding aan nam. Die bevolking heeft zo duidelijk laten merken, dat zij de Engelsen liever zag gaan, dat het grote, machtige Albion het besluit nam, zijn troepenmacht uit deze zone terug te trekken, zonder dat hij een nieuwe, gelijkwaardige militaire basis er voor in het nabije Oosten terug kreeg. Een succes voor het ontwakende Oosten en misschien een nederlaag voor het Wes ten. Misschien. Want elke tijd vraagt zijn eigen réchten. De tijd van koloniseren is onherroepelijk voorbij, de tijd, dat Engeland zijn militai re steunpunten overal ter wereld kon ves tigen, eveneens. De enige hoop, die men thans in Engeland mag koesteren is, dat het ontruimen van de Kanaal-zone ertoe moge leiden, dat de vriendschapsbanden tussen Egypte en Engeland, tussen Oost en West, er door worden versterkt. Mis schien noemt men dit een schrale troost. Het is echter niet mogelijk de klok terug te zetten. Dat zal ook Portugal ervaren, nu 't last heeft gekregen met zijn koloniën bij India. Het Oosten ontwaakt en meent geen Wes terse koloniserende mogendheid meer no dig te hebben. „Ik stel voor een dronk uit te brengen op de leider van onze buitenlandse politiek, Wya- cheslaw Mikhailowioh Molotov. Vergeet niet, dat met een goed buitenlands 'beleid vaak meer kan worden bereikt dan met twee of drie legers". Toen Jozef Stalin tijdens een banquet in Mos kou, 16 dagen na het einde van de Tweede Wereldoorlog in Europa, deze dronk voorstel de, betekende dit meer dan alleen maar een huidebetoging aan zijn Eerste Minister. Hij duidde daarmede het agressieve karakter aan dat de Russische buitenlandse politiek onder zijn leiding zou kenmerken. Hoe staat het nu met de Sowjet buitenlandse politiek? Is zij onder Georgi Malenkow iets minder agressief van aard dan onder Stalin? Of zijn de jongste Moskouse betuigingen van haar vreedzame bedoelingen niets anders dan een nieuwe poging om de alles overheer sende communistische strategie tot wereldbe- heersing te bemantelen? Het antwoord hierop kan gevonden worden in verklaringen, die onlangs twee hoge niet- communistische autoriteiten hebben gegeven. De een vertegenwoordigt een land, dat vele generaties onvermoeid zijn neutraliteit heeft weten te handhaven, de ander een regering die zich reeds sedert lange jaren heeft verzet te gen de Sowjet expansie. De eerstgenoemde persoon is Willy Bretscher, voorzitter van de Commissie voor Buitenlandse Zaken van de Zwitserse Nationale Raad of Lagerhuis en hoofdredacteur van de Neue Zü- rioher Zeitung, een der respectabelste Euro pese dagbladen. De tweede is Walter Bedell bmith, de Amerikaanse Onderminister van Buitenlandse Zaken en gewezen Ambassadeur in Moskou. De Heer Bertscher schrijft in zijn dagblad, dat struisvogelpolitiek reeds tal van mensen in Zwitserland er toe gebracht heeft te den ken, dat de Zwitserse defensie nu veilig kan worden verminderd zonder aan de veiligheid te kort te doen. „In de democratische landen van het Westen", aldus Bretscher, denken en redeneren thans velen op dergelijke wijze: het is hen opgeval len dat Molotov zo nu en dan glimlacht en zij horen dat Molenkov onlangs gesproken heeft over de mogelijkheid van co-existentie van de beide werelden. Daaruit trekken zij dan de conclusie, dat de democratische landen de koude oorlog met meer zo ernstig behoeven op te nemen. Aan alle fronten over de gehele wereld blijft de koude oorlog woeden en de communisti sche strategie van de ideologisohe wereldver overing, die is opgesteld voor lange jaren in de toekomst, is dezelfde gebleven. De tacti sche uitvoering er van is evenwel sedert de dood van Stalin soepeier en subtieler gewor den en heeft daardoor met betrekking tot de psychologische uitwerking op de tegenstan ders groter succes geoogst. De huidige phase van de koude oorlog vormt een bijzonder gevaar voor de Westerse demo cratieën, omdat aan haar de uitzonderlijke eis gesteld wordt voortdurend waakzaam te blijven, iets dat strijdig is met de gevoelens en neiging van haar volken, omdat de mense lijke 2iel van nature niet voortdurend op haar „qui vive" kan blijven. Dientengevolge heeft elke ontspanning, hoe oppervlakkig en voorbijgaand van aard deze ook moge zijn, in het Westen aanleiding gege ven tot die weifeling in de openbare mening, die al te gemakkelijk leiden kan tot een nood lottige verzwakking van 'het moreel en van de materiele paraatheid van de verdediging tegen een in wezen* ongewijzigd gevaar". De Heer Smith heeft in een vraaggesprek dat Zondag via de televisie over het gehele land werd verspreid, een analyse gegeven van de huidige Sowjet politiek. „Het is een vaststaand feit", zo zeide hij, „dat de Sowjet Unie ter wille van haar eigen doelstellingen gaarne zou zien, dat de alarme rende gevoelens, die na de communistische overrompeling van Tsjeohoslowakije de vrije landen er toe hebben gebracht zich te vere nigen voor hun gemeensehapelijke verdediging, tot bedaren gebracht konden worden. De comunisten zouden de wereld thans graag in slaap willen wiegen door haar valselijk een gevoel van veiligheid te geven, als zij daar tenminste toe in staat 'zijn. Zij kunnen achter de schermen hun ondermijnende taktiek, in- filsratie en propaganda voortzetten". Gezien in het licht van de woorden van deze eminente staatslieden kunnen wij ons nog al tijd de beste voorstelling van de bedoelingen van de Sowjets vormen uit hun daden en niet uit hun woorden. Moskou kan blijk geven van haar bereidheid tot beëindiging van haar expansie-politiek door de enorme legers en andere strijdkrachten in te krimpen, door apcoord te gaan met het houden van vrije verkiezingen in Duitsland, door een eind te maken aan de bezetting van Oostenrijk en door te garanderen, dat haar Aziatische vazallanden zich zullen houden aan de bepalingen van de Koreaanse en Indochi- nese bestandsovereenkomsten. ONTGRONDING. Burgemeester en Wethouders ven Soest brengen ter openbare kennis, dat, bij besluit van Gedeputeerde Staten de provincie Utrecht, d.d. 27 Juli 1954, 2e afd. no. 2283/1344, aan H. C. Lensink te Soest en zijn rechtver krijgenden, behoudens rechten van derden en tot wederopzegging, ontheffing is verleend van de verbodsbepalingen, genoemd in art. 2 van de Verordening op de ontgrondingen Utrecht, voor het. afgraven van de percelen kad. be kend gemeente Soest, sectie E, Nos. 1093 (ged.), 1099, 1101, 1102 (ged.), 1153 (ged.) en 1155 (ged.), welk besluit vanaf heden gedurende dertig dagen voor belanghebbenden ter secre tarie dezer gemeente ter inzage is gelegd. Ingevolge artikel 6v .n de Verordening op de ontgrondingen Utrecht staat van bovenver melde beslissing voor alle belanghebbenden beroep open óp Hare Majesteit de Koningin binnen vorengenoemde termijn. Het adres van beroep, gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin, moet worden ingediend bij de Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht. Nieuweweg 97 Telefoon 2543 V.V.V. SOEST VOORUIT. Van bestuurszijde wordt ons 'het volgende me degedeeld: De directeur, de heer Blansjaar, heeft per 31 Juli j.1. ontslag uit zijn functie gevraagd, hetwelk hem is verleend. Tevens hebben de heren Dr J. D. P. Oranje en J. M. Hoppenibrouwers, om strikt persoon lijke redenen, voor hun bestuursfunctie^ be dankt. Als waarnemend voorzitter treedt thans op de heer J. C. Brouwer en als waarnemend secre taris de heer A. G. Terhorst. Op de e.v. ledenvergadering, in het najaar te houden, zal het bestuur met voorstellen ko men ter voorziening in deze vacature's. De vooruitzichten van het V.V.V. werk laten zich gunstig aanzien en de financiën geven geen zorg. Het ligt in de bedoeling van het bestuur in de komende najaarsvergadering met een be groting voor 1955 ter tafel te komen, waarbij tevens gelden worden uitgetrokken voor zo- meractie in dat jaar. De vervulling van de functie van directeur zal nader bezien worden. BEGRAFENIS DR MR J. VAN DOORNE. Onder zeer grote belangstelling werd Woens dagmiddag het stoffelijk overschot van Dr Mr J. v. Doorne op de Ned. Herv. Begraafplaats aan de Veldweg ter aarde besteld. Onder de vele aanwezigen merkten we op oud-minister Spitzen; Prof. Russel, hoogle raar in belastingrecht; wethouder v. d. Arend, de oudgemeentesecretans, de heer J. G. A. Batenburg; Notaris A. Romer, afgevaardigden van de Bijenvereniging, de Zangvereniging „Apollo", het kerkkoor van de Ned. Herv. Kerk, afd. Soest van de Chr. Historische Unie. de vereniging van Belastingconsulenten, de voetbalvereniging „S.E.C.", het Slachthuis en vele anderen. Nadat de onder bloemen bedolven kist in de groeve was neergelaten, sprak Mr Th. de Geus uit Utrecht, die als vriend en medewerker een treffende schets van de overledene gaf. „Ener zijds een simplistische figuur, anderzijds een uitermate gecompliceerde persoonlijkheid was Johan van Doorne, die een scherp jurist was en grote naam verwierf voor zijn doctrinaire arbeid. Vele artistieke gaven had de overlede ne. Hij schreef uitstekend over zijn eigen vak, doch ook op ander gebied en met een spran kelende humor. Over zijn laatste boek „Ach ter de Waaldijk" schreef een bekend criticus: Gelukkig de mens, die het leven zo kan schou wen, zo als Van Doorne dit doet. Spr. wees erop hoe de overledene een fijn gevoelige natuur had voor Kunst en Natuur, doch daarnaast een zeer strijdbaar figuur was, als het ging in de strijd tegen onrecht. Dan rea geerde Meester van Doorne fel en was de gemoedelijke en goeiige mens een dynamisch en opbruisende strijder geworden. Deze schijnbare tegenstellingen waren geen tegenstellingen in dit harmonieuze leven, doch het gaf spanningen in dit leven. Moeilijk moet 'het dikwijls geweest zijn voor deze figuur om te moeten leven in het platte vlak; tussen de mensen, die het dikwijls niet begrepen. Namens de vrienden en namens hen, die met en onder Mr v. Doorne hadden gewerkt, uitte spr. gevoelens van dankbaar heid en woorden van troost tot de achterblij vende. De heer K. Bisschop te Utrecht, secretaris van de Vereniging van Belastingconsulenten, sprak namens deze vereniging. „Een vereniging is een samenbundeling van grote en kleine geesten. De overledene behoorde tot de grote geesten, die lid zijn van onze vereniging, welke in 1936 op zijn initiatief werd opge richt, Spr. releveerde het grote aandeel, dat de overledene had bij het opstellen van de reglementen der vereniging en hoe de over ledene destijds een rede had gehouden omtrent de ere-regelen van de belasting-consulenten, welke in brochure-vorm verscheen. Hierin, zei spr., heeft de overledene de todkomstige posi tie van de belastingconsulent scherp gezien. Dr Joh. W. Schotman, letterkundige te Zwolle en directeur van het Overijselse Museum al daar, gewaagde van zijn eerste ontmoeting met Johan van Doorne, n.1. als mede-student in 1910. Spr. karakteriseerde de overledene als 'n gaaf mens, die het leven in alle opzichten lief had en niet heen gaat, omdat de warmte van zijn hart en de herinnering bij de achterblij- venden blijft. Namens de Christelijke Historische Unie, af deling Soest, dankte de heer J. Verspuy voor het vel€ 2'/erk door de overledene voor deze afdeling—daan, voor welk werk 'hij altijd klaar sVH '.c Ds Mei. dï\ir<g Snarenberg sprak namens de familie, waarna ds E. Groeneveld, met het bidden van het Onze Vader, de plechtigheid besloot. Een zoon van"de ovérlecfenë "dankte riafhens de familie. EERVOLLE BENOEMING. Tot eerste voorzitter van de voorlichtingsraad voor de Landbouw in de provincie Utrecht is benoemd de heer A. P. Hilhorst alhier, lid van de gemeenteraad, voorzitter van de afd. Soest en van de 'kring Utrecht van de A.B.T.B. Provinciale voorlichtingsraden zullen allerwe- ge op last van de Minister van Landbouw worden ingesteld en dienen om overleg te plegen betreffende problemen op het gebied van de Landbouwvoorlichting in de ruimste zin. In de provincie Utrecht waren de voorberei dingen hiertoe zover gevorderd, dat in deze provincie de eerste Voorlichtingsraad kon worden gevormd. BENOEMD. Wegens toename van het aantal leelingen is met ingang van 1 September a.s. aan de Chr. Shool voor v.g.l.o., Beukenlaan alhier, benoemd Mej. A. H. Slettenaar uit Den Haag en per 1 October Mej. N. P. Veerman uit Zutphen. RIJKSWEG AMERSFOORT - AMSTERDAM. Op het punt waar de zuidelijke toegangsweg tot Naarden aansluit op de rijksweg Amers foort-Amsterdam, gebeurt het vaak. dat auto s die de rijksweg volgen, uit de bocht vliegen. De A.N.WJ3. heeft zich hierover tot de rijks waterstaat gewend met het verzoek deze ge vaarlijke situatie te verbeteren door de klin kerverharding op deze aansluiting te vervan gen door asphalt. Het is n.1. -gebleken, dat de overgang van het asfaltgedeelte van de rijks weg op de klinkerverharding op de weg naar Naarden een sohok in het stuur te weeg brengt, wat mogelijk de oorzaak van de ongevallen is. DUIVENSPORT. De postduivenvereniging „De Vriend schap" nam Zondag deel aan een vlucht van jonge duiven vanaf Quievrain (B.), afstand 226 km. In concours waren 262 duiven, die te 7.10 met Z.W.-wind wer den gelost. Aankomst le duif te 9.56.17 uur. Bereikte snelheid 1360,66 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif te 10.31.36. uur. De uitslag was: G. Hooyer 1 12 45. E. Veerman 2 3 10 39 53. J. Onwezen 4 13 19. D. J. Bos 5 46. W. Nieuwenhuis 6 16 17 18 26 37 41 55 64 65. W. Roest 7 51. C. Dijkman 8 28 40. E. v. Daatselaar 9. John. Duiser 11 22. Z. K. H. Prins Bernhard 14 15 61. G. H. v. de Broek 20 30 48. P. Wagner 21 44 54 66. A. J. v. Dorrestein 23 32 43 34 42 43 56. J. Hodde 24 27 67. H. Verkerk 29 59. G. Sukel 31 47. Jac. Stalenhoef 35 36 50. J. Gaasbeek 38 62. A. Waaijenberg 49. Th. Luytelaar 58. G. Teeken 63. F. Groenestein 67. Ook de Postduivenvereniging „De Zwa luw" nam deel aan de vlucht vanaf Quievrain. In concours waren 335 dui ven. Ankomst eerste duif te 9.52.42 uur. Snelheid 1392.37 meter per minuut. Aan komst laatste prijsduif te 10.26.17 uur. De uitslag was H. Gorissen 1 23 30 37 64 67 75. J. Knoops 2 25 56. A. Snijders 2 7 40 53 70. Sj. Rijksen 4 5 18 33 79 80. C. Coerman 6 39 72. J. v. d. Belt 8 9 Hopelijk ben ik abuis en gebeuren er din gen, die ik niet kan bekijken, doch mijn indruk over de activiteit van de V.V.V. „Soest-Vooruit" is niet om over naar huis te schrijven. Zeker, de V.V.V. zetelt gunstig op het Raadhuisplein en er zullen ongetwijfeld wel vreemdelingen binnen wandelen om het een en ander te vragen, al zal het al leen maar de weg naar het postkantoor zijn, maar „grote dingen", waarbij onze V.V.V. naar buiten treedt en waarnaar zij met trots kan verwijzen, gebeuren er niet. Ik merk er althans niets van en het is een veel gehoorde klacht, dat het in Soest een dooie boel is. O, ik weet de tegenspraak al: Naar Soest moeten de mensen komen voor het na tuurschoon en we houden hier van rust en zo, maar zij, die in contact komen met de vreemdelingen zullen dit niet beweren. Zij weten, dat de bezoekers ook nog iets anders verwachten, zoals zij trouwens in talloze andere gemeenten voorgezet krijgen. Ik geef toe, dat iets organiseren voor het „Zomer"seizoen een zeer hachelijke on derneming is, doch daar zit iedere V.V.V. mee en sommigen nog erger dan wij. Er gaat inderdaad geen dag voorbij of via de radio worden openluchtfestiviteiten af gelast. Wat dat betreft kan de V.V.V. Soest-Vooruit zeggen, dat ze een voor zichtige financiële politiek heeft gevoerd, maar het was mij aangenamer geweest als de naam Soest óók eens in dit ver band uit de luidspreker was gekomen. Wanneer we zien wat de V.V.V.'s in an dere gemeenten organiseren, maken wij een slechte beurt. Met behulp van plaatselijke verenigin gen zetten andere V.V.V.'s voor het hele zomerseizoen een programma op, dat op vele plaatsen (hotels, pensions, winkels etc.) wordt opgehangen. De reclame, welke hiervan uitgaat voor een gemeente, is niet te onderschatten, omdat hieruit blijkt, dat een gemeente, om vreemdelingen te trekken, in haar ge heel achter de V.V.V. staat. In Soest moet het m.i. toch ook moge lijk zijn met verenigingen als P.V.O., de Soester Knollenplukkers, de Eemland rui ters, Gymnastiekverenigingen, Toneelver enigingen, Sportfederatie etc. etc., een zomerprogramma op te stellen. In Soest, „het Hart van Nederland", dat zo graag en veel vreemdelingen trekt, moet toch, naast het natuurschoon, voor recreatie der vacantiegangers iets meer te bereiken zijn dan „niets". H. OEKMAN. Soesterbergsestraat 30 -Tel. 2454 38 81. H. Onwezen 10 28 65 66. P. de Bes 11 13 15 41. C. van Soest 12 19 20 42 59. K. Keja 14 36 43. J. van Herwaar den 16 27 52. J. v. d. Brakel 17 45 61. A. van Kooy 21 47 50. F. Limburg 22 51. P. Grift 24 34. J. v. d. Brink 26 73. G. Haks 29. V. Reijerse 31 49. J. Ottens 32. H. Smit - 35 58 71. W. Krijt 44 54 78. G. Visser 6, 77. L. van Klooster 48. C. de Goede 55. A. Hilhorst 57 74. A. Donselaar 60 63. H. Adams 62. C. v. d. Veen 68. J. van Leek 69. P. Wolfsen 76. A. Rijksen 82. E. v. d. Broek 84. GESLAAGD. Voor het Remec-diploma, vakdiploma Rijwielhersteller, slaagde de heer H. v. Kooy van Rijwielhandel „Soest-Zuid" alhier. HET CONCOURS HIPPIQUE. Evenals vorig jaar zal de Soester Sport week afgesloten worden met een con cours hippique, hetwelk ditmaal op Za terdag 25 September wordt gehouden, evenals vorig jaar op het terrein van de heer Beemer aan de Koninginnelaan. De Soester Sport Federatie heeft hier voor de medewerking verkregen van de Landelijke Bond van Rijverenigingen, de heer Top te Woudenberg en van de Soester landbouwers, die ditmaal met een groot contigent landbouw-tuigpaarden aan dit concours zullen deelnemen. Nam vorig jaar Prinses Beatrix deel aan dit concours hippique, dit jaar zullen de Prinsessen Beatrix, Irene en Margriet met de paarden van de Stal Soestdijk deelne men. De winnaars van vorig jaar zullen op dit concours de wisselprijzen verdedigen, hetgeen de gehele dag zal duren. De morgenuren (van 9-12 uur) zullen in beslag worden genomen door de dressuur - proeven voor individuele rijders en voor 4- en 8-tallen, terwijl ook het voorsprin gen zal plaats hebben.

Soester Courant | 1954 | | pagina 1